Iets wat Israel dus niet deed. Nu nog steeds niet voldoende doet.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:12 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Nee, dat ben je niet. Je mag de distributie overlaten aan derden, zoals het Rode Kruis.
Ja gezien je heel vergeetachtig bentquote:Je denkt, ik blijf gewoon herhalen?
Er is je blijkbaar toch iets bijgebleven want je noemt het in elk geval geen genocide meer. Maar nee dat was geen moord, dat was slecht bestuur. Het doel om de mussen wegjagen, wat vervolgens zorgde voor een sprinkhanen plaag was niet om mensen uit te hongeren. Dat was dus geen genocidale intentie. Daarbij waarom zou ik me druk maken om slachtoffers van een gebeurtenis 70 jaar geleden waar de Chinezen zich zelf niet eens druk over maken. Maak jij je wel druk om slachtoffers van genocidaal gedrag in Nederlandse koloniën bijvoorbeeld? Het is in elk geval zinloos, die mensen komen niet meer terug en je druk maken verandert niks aan de situatie.quote:Je maakt je hier heel druk om terwijl je de grootste ge-engineerde massamoord van de 20e eeuw via hongersnood goedpraat...
Daarom moet Gaza ook overspoeld worden met hulp en goederen, hoe meer hoe beter. Als het allemaal maar mondjesmaat binnenkomt geef je Hamas heel veel macht. Hoe meer hulp je geeft hoe minder Hamas dat kan misbruiken (schaarste uitbuiten) en hoe moeilijker zij dat allemaal onder controle kunnen houden. Uiteraard wil Israël helemaal niet dat het beter gaat met de Gazanen dus blijven ze het beperken wanneer het hen uit komt.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:23 schreef capricia het volgende:
https://www.bbc.com/news/articles/cx2ekv9ez43o
Wat is dit nu weer.
De voedseltrucks worden 'begeleid' (zeg maar gewoon ingenomen) door Hamas-strijders. Maar die rijden vervolgens in een hinderlaag in Gaza.
Waarna Israël via drones moet ingrijpen. Door alle gunman bij dat konvooi uit te schakelen.
Zes doden weer.
[..]
Interessant verhaal.
Omdat het aangeeft dat er dus ook een gewapende hinderlaag tegen Hamas was. En dat Hamas kennelijk meteen die konvooien inneemt. Bah.
Je hebt als Israel dan de keuze:quote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:23 schreef capricia het volgende:
https://www.bbc.com/news/articles/cx2ekv9ez43o
Wat is dit nu weer.
De voedseltrucks worden 'begeleid' (zeg maar gewoon ingenomen) door Hamas-strijders. Maar die rijden vervolgens in een hinderlaag in Gaza.
Waarna Israël via drones moet ingrijpen. Door alle gunman bij dat konvooi uit te schakelen.
Zes doden weer.
[..]
Interessant verhaal.
Omdat het aangeeft dat er dus ook een gewapende hinderlaag tegen Hamas was. En dat Hamas kennelijk meteen die konvooien inneemt. Bah.
Ja de groeten. Je vraagt nu iets van Israël wat nog nooit van een andere partij is gevraagd.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:31 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Daarom moet Gaza ook overspoeld worden met hulp en goederen, hoe meer hoe beter. Als het allemaal maar mondjesmaat binnenkomt geef je Hamas heel veel macht. Hoe meer hulp je geeft hoe minder Hamas dat kan misbruiken (schaarste uitbuiten) en hoe moeilijker zij dat allemaal onder controle kunnen houden. Uiteraard wil Israël helemaal niet dat het beter gaat met de Gazanen dus blijven ze het beperken wanneer het hen uit komt.
Honger gebruiken als collectieve straf is gewoon tegen het internationaal-recht. Dus lijkt mij sterk dat nog nooit een partij is gevraagd dat niet te doenquote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:34 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ja de groeten. Je vraagt nu iets van Israël wat nog nooit van een andere partij is gevraagd.
Een land vragen om 'te stoppen met voedsel als wapen in te zetten' is nog nooit gevraagd? Wat een onzinquote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:34 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ja de groeten. Je vraagt nu iets van Israël wat nog nooit van een andere partij is gevraagd.
Hij pleit voor "overspoelen" met hulpgoederen. Extra laten leveren dan nodig is.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:36 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Honger gebruiken als collectieve straf is gewoon tegen het internationaal-recht. Dus lijkt mij sterk dat nog nooit een partij is gevraagd dat niet te doen
Als dit statement al klopte (doet het niet) is het een heel matig argument.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:34 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ja de groeten. Je vraagt nu iets van Israël wat nog nooit van een andere partij is gevraagd.
Dat staat er niet. Er staat dat Gaza overspoeld zou moeten worden met hulpgoederen.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:38 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Een land vragen om 'te stoppen met voedsel als wapen in te zetten' is nog nooit gevraagd? Wat een onzin
Oh we moeten nu woorden zeer letterlijk nemen? Ontken je dan niet meer dat er een genocide gaande is aangezien de woorden van Israëlische regering hierin ondubbelzinnig zijn?quote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:40 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Hij pleit voor "overspoelen" met hulpgoederen. Extra laten leveren dan nodig is.
Als je wil dat het bij de burgers terecht komt, zal dat ook wel moeten.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:40 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Hij pleit voor "overspoelen" met hulpgoederen. Extra laten leveren dan nodig is.
Dat kan heel eenvoudig door te stoppen met het 'bewust blokkeren van voedsel'. De vrachtwagens met voedsel staan al maanden klaar. Vrachtwagens die door andere landen of organisaties aangeleverd zijn. Als er ruim voldoende voedsel is, dan kan Hamas of een andere partij wel voedsel stelen maar hebben ze geen afzetmarkt meer.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:41 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dat staat er niet. Er staat dat Gaza overspoeld zou moeten worden met hulpgoederen.
Al zou het de helft zijn. Dan praat je over 1 op 3. Dat zou het minder schandelijk maken?quote:Op zaterdag 24 mei 2025 12:15 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
70%? Veel meer zelfs volgens de Palestijnse terroristen van Hamas. Daarom zijn die cijfers ook niet serieus t nemen.
Maar even voor mijn beeldvorming: jij ziet dit feit en denkt dan: dat was een goed idee?quote:Op zaterdag 24 mei 2025 10:54 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Man man man, sla alsjeblieft eens een geschiedenisboek open.
Duitse steden zijn volledig kapotgebombardeerd, zelfs met de bedoeling zoveel mogelijk burgerslachtoffers te maken om het moraal te breken. In drie dagen bombardementen op Dresden kwamen alleen al meer dan 25,000 burgers om. Zie ook:
Bekijk deze YouTube-video
Mwah, als de ene Palestijnse groep de andere begint aan te vallen, en ondertussen al het meel steelt wat onderweg naar de bakkers is, is dat niet direct de verantwoordelijkheid van Israël.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:33 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Je hebt als Israel dan de keuze:
1: We geven weer helemaal niets. Zodat wij in elk geval zeker weten dat er ook niets meer van ons terecht komt bij Hamas.
2: We geven juist heel veel. Waardoor het niet enkel terecht komt bij Hamas, maar evident ook bij de burgers.
Israel heeft meer zin in het eerste. Wat zou jij doen?
Ja als je een bombardement uitvoert met als doel zoveel mogelijk slachtoffers te maken is dat je verlagen. Zoals ik al uitlegde het had weinig tot geen effect op de uitkomst van de oorlog. Daarbij het gaat niet enkel om winnen of verliezen. Op bepaalde manieren elkaar uitmoorden is te gruwelijk, daarom hebben we afgesproken dat niet meer te doen.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:12 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Het heeft niets met 'verlagen' te maken. De nazi's hebben verloren toch? je had ze graag bloemetjes gegeven?
Niet helemaal/deels. Als er voldoende voedsel toegelaten wordt en verder is er geen enkele handhaving, wat hier het probleem is, dan is dat in strijd met HOR.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:58 schreef capricia het volgende:
[..]
Mwah, als de ene Palestijnse groep de andere begint aan te vallen, en ondertussen al het meel steelt wat onderweg naar de bakkers is, is dat niet direct de verantwoordelijkheid van Israël.
Dan veroorzaken de Gazanen eigenlijk hun eigen honger.
Het heeft mede gezorgd voor de capitulatie van Duitsland, dus ja.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:49 schreef viagraap het volgende:
[..]
Maar even voor mijn beeldvorming: jij ziet dit feit en denkt dan: dat was een goed idee?
Als je grote delen van de infrastructuur gebruikt voor terreur en oorlogsvoering is dit het gevolg. Zie bijvoorbeeld:quote:Op zaterdag 24 mei 2025 14:03 schreef Buitendam het volgende:
[ afbeelding ]
Rafah in mei 2025
90% van alle gebouwen plat waarvan 50.000 huizen en 20.000 andere gebouwen.
22 van de 24 waterbronnen onbruikbaar.
85% van het rioleringsstelsel onbruikbaar.
12 medische centra vernietigd
8 scholen vernietigd
100+ moskeeën vernietigd
30 van de 36 overheidsgebouwen vernietigd.
Maar het heeft absoluut niks te maken met het uitwissen en onbewoonbaar maken voor de bevolking, dit is overduidelijk een oorlog tegen Hamas en niet de Palestijnen
quote:How Hamas Is Fighting in Gaza: Tunnels, Traps and Ambushes
Hamas overwhelmed Israel's border in October with a coordinated, large-scale maneuver before committing atrocities. Now, it acts as a guerrilla force, its fighters often disguised as civilians.
They hide under residential neighborhoods, storing their weapons in miles of tunnels and in houses, mosques, sofas -- even a child's bedroom -- blurring the boundary between civilians and combatants.
They emerge from hiding in plainclothes, sometimes wearing sandals or tracksuits before firing on Israeli troops, attaching mines to their vehicles, or firing rockets from launchers in civilian areas.
They rig abandoned homes with explosives and tripwires, sometimes luring Israeli soldiers to enter the booby-trapped buildings by scattering signs of a Hamas presence.
..
Play stupid games, win stupid prizes.quote:Why Hamas stores its weapons inside hospitals, mosques and schools
Inside a Gaza Strip mosque in January 2009, nothing at first seemed unusual with the wooden pulpit pushed against the cement wall. Barely taller than a man, it stood beside a microphone stand near an electric fan and some plastic chairs, according to photographs captured by the Israel Defense Forces.
But hidden inside the pulpit, Israel alleged, were a Kalashnikov assault rifle, a bulletproof vest and binoculars. Soldiers soon spread the mosque’s cache on the floor, a haul that included a rifle, grenades and ammunition. Hamas operatives, Israel charged, were to blame.
...
To many observers, one of the most troublesome facts of the Gaza Strip conflict — which has killed around 1,340 Palestinians, many of them civilians, and 56 Israeli soldiers — has been Israel’s apparent willingness to strike civilian institutions such as mosques, schools and hospitals. On Wednesday, following a strike on a school while its inhabitants slept, killing 20 people and wounding dozens more, a United Nations official said Israel had violated international law. “I condemn in the strongest possible terms the serious violation of international law by Israel forces, said U.N. official Pierre Krähenbühl. “This is an affront to all of us, a source of universal shame. Today the world stands disgraced.”
...
The United Nations has found troves of rockets hidden in three of its schools since the conflict began. “We condemn the group or groups who endangered civilians by placing these munitions in our school,” Chris Gunness, spokesman for the U.N. Relief and Works Agency, said in statement published Wednesday by the Times of Israel. “This is yet another flagrant violation of the neutrality of our premises. We call on all the warring parties to respect the inviolability of U.N. property.”
...
Wall Street Journal reporter Nick Casey tweeted an image of a Hamas spokesman giving an interview at a Gaza hospital. With the shelling, “You have to wonder … how patients at Shifa hospital feel as Hamas uses it as a safe place to see media.” The tweet was later deleted.
According to longtime Middle East analyst Matthew Levitt, Hamas has long planted weapons in areas inhabited by vulnerable residents. “It happens in schools,” he wrote in Middle East Quarterly. “Hamas has buried caches of arms and explosives under its own kindergarten playgrounds,” referencing a 2001 State Department report that said a Hamas leader was arrested after “additional explosives in a Gaza kindergarten” were discovered
...
Ik zeg ook niet dat dat de verantwoordelijkheid is van Israel. Wat ik zeg is dat er in principe twee mogelijke reacties zijn.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:58 schreef capricia het volgende:
[..]
Mwah, als de ene Palestijnse groep de andere begint aan te vallen, en ondertussen al het meel steelt wat onderweg naar de bakkers is, is dat niet direct de verantwoordelijkheid van Israël.
Dan veroorzaken de Gazanen eigenlijk hun eigen honger.
90% van de alle bouwwerken 70.000 in totaal zijn gebruikt voor terreur en oorlogsvoering. Enkel en alleen in de stad Rafah?quote:Op zaterdag 24 mei 2025 14:16 schreef HowardRoark het volgende:
Als je grote delen van de infrastructuur gebruikt voor terreur en oorlogsvoering is dit het gevolg. Zie bijvoorbeeld:
Ah ja, we moeten de Gazastrook overspoelen met hulp en goederen zodat .. Hamas alles achterover kan slaan.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 13:31 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Daarom moet Gaza ook overspoeld worden met hulp en goederen, hoe meer hoe beter. Als het allemaal maar mondjesmaat binnenkomt geef je Hamas heel veel macht. Hoe meer hulp je geeft hoe minder Hamas dat kan misbruiken (schaarste uitbuiten) en hoe moeilijker zij dat allemaal onder controle kunnen houden. Uiteraard wil Israël helemaal niet dat het beter gaat met de Gazanen dus blijven ze het beperken wanneer het hen uit komt.
In urban warfare kan dat zeker ja. Elk leegstaand huis kan hiervoor worden gebruikt. Zelfs media zoals de New York Times, die toch alles behalve pro-Israël zijn, erkennen dit.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 14:20 schreef Buitendam het volgende:
[..]
90% van de alle bouwwerken 70.000 in totaal zijn gebruikt voor terreur en oorlogsvoering. Enkel en alleen in de stad Rafah?
Dit geloof je zelf ook niet. Stop met de act.
Wie rijdt die konvooien eigenlijk? UNHCR-achtige clubs, of private contractors?quote:Op zaterdag 24 mei 2025 14:08 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Niet helemaal/deels. Als er voldoende voedsel toegelaten wordt en verder is er geen enkele handhaving, wat hier het probleem is, dan is dat in strijd met HOR.
De lokale handhaving is er niet. Die lokale handhaving is al anderhalf jaar net een legitiem doelwit. Dat artikel wat je net postte bewees dat goed. Israël kon (wilde?) het transport niet beschermen, maar kon daarna wel de mannen uitschakelen.
HOR zegt:
* Burgers moeten toegang houden tot basisvoorzieningen zoals voedsel, water, medische zorg en onderdak
* De bezettende macht is verplicht om de openbare orde en het openbare leven zoveel mogelijk te herstellen en te verzekeren, met eerbiediging van de bestaande lokale wetten, tenzij dat door militaire noodzaak onmogelijk is
Nu kan je debatteren of Israël de bezettende macht is. Als IDF wel kan dicteren wat het gebied in gaat, alle lokale handhaving aanvalt, checkpoints heeft en bepaalt naar welke gebieden de burgers moeten gaan dan kan je in ieder geval stelen dat IDF (deels) controle heeft
Ligt er aan wie je het vraagt volgens mij. De gewapende taak van Hamas en een PIJ vinden dit geweldig.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 14:19 schreef JellyBelly. het volgende:
Wat als 7 oktober niet gebeurd zou zijn? Het leven daar zal waarschijnlijk ook geen pretje zijn geweest.
Maar alles beter dan deze shitzooi. Toch?
Wat lul je nou man. In januari/februari 1945 was er nog volop verzet, het Ardennenoffensief was nota bene net geweest.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 14:00 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Ja als je een bombardement uitvoert met als doel zoveel mogelijk slachtoffers te maken is dat je verlagen. [b]Zoals ik al uitlegde het had weinig tot geen effect op de uitkomst van de oorlog. [/b]Daarbij het gaat niet enkel om winnen of verliezen. Op bepaalde manieren elkaar uitmoorden is te gruwelijk, daarom hebben we afgesproken dat niet meer te doen.
Alsof er niet een zee aan mogelijkheden tussen een bombardement als Dresden en bloemetjes geven zit.
De atoombommen op Japan verdienden wat mij betreft ook geen schoonheidsprijs maar die waren in elk geval effectief dan is het wat mij betreft al vergeeflijker dat heeft menselijk leed bespaard. Niet in Duitsland want de kinderen die in Dresden doodgingen hebben niet ervoor gezorgd dat Duitsland ook maar iets minder terugvocht, eerder het tegenovergestelde, ze dachten als we zo in ons bestaan bedreigd worden hebben we niks te verliezen.
Wat dat betreft is Dresden en Gaza wel een goede parallel ja. Totale destructie zonder dat het effectief gaat zijn.
omdat jij een vooringenomen kijk hebt hierop. je hebt al besloten dat het niet aan hun toebehoord en van de palestijnen is. maar dat is geen feit. dat is een stellingname van de palestijnen. en die stellingname is de norm geworden. dat is het hele punt hier.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 07:54 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Even gescand, dus kan wat gemist hebben, maar ik lees met name onvrede en reacties vanuit de UN en twee UN organisaties op militair ingrijpen en kolonisatie door Israëliërs. Wat mij een heel normale reactie van de wereld lijkt op het innemen van gebied dat toebehoort aan anderen.
Snap dat Israël dat niet leuk vindt, maar een reactie op illegale nederzettingen is niet gek.
Neuh, er is veel meer mogelijk. Je kunt die konvooien tot de tanden toe bewapenen. Je kunt meel ook richting de juiste lokatie vanuit de lucht droppen.quote:Op zaterdag 24 mei 2025 14:19 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ik zeg ook niet dat dat de verantwoordelijkheid is van Israel. Wat ik zeg is dat er in principe twee mogelijke reacties zijn.
quote:Many residents across Gaza voiced growing frustration over the aid distribution method and criticised the WFP, which oversees food deliveries.
Some called for an immediate shift from distributing baked bread to handing out flour directly at a rate of one sack per family.
Locals argue that distributing flour would allow families to bake at home or in tents - which, they say, would be safer than waiting at the overcrowded aid centres.
quote:Op zaterdag 24 mei 2025 14:22 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
In urban warfare kan dat zeker ja.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |