Serieus, dus jij zou het normaal vinden als Norris continue Piastri voor moet laten?quote:Op maandag 19 mei 2025 20:52 schreef DKUp het volgende:
Die punten van elkaar afsnoepen is echt zo dom. Helemaal als andere teams over een paar races in theorie sterker kunnen. worden dan McLaren.
Stella en Brown moeten daar wel echt goed naar kijken.
Die alternatieve strategie voor Piastri was ook maar slecht uitgevoerd.
Ooh, sorry, ik was vergeten dat je hier op het forum alleen maar meninkjes naast elkaar moest hebben.quote:Op maandag 19 mei 2025 20:44 schreef Tarado het volgende:
[..]
Maar wie ben jij dan?
Er zijn verschillen van mening, niets meer, niets minder.
Het merendeel van de F1-topics staat vol met ''zomaar wat roeptoeteren''. Nogmaals, ik ben niet in de positie om een oplossing te geven voor iets wat ook in jouw woorden niet eens bestaat. Waarom wil je dan een ''oplossing'' zien?quote:Op maandag 19 mei 2025 20:32 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Nou, omdat domweg wat roeptoeteren weinig toevoegt aan een discussie op een forum misschien? Ik zie nog steeds geen oplossing in je post overigens. Die is er ook niet want er is in mijn optiek namelijk ook helemaal geen probleem. Norris in Piastri zijn aan elkaar gewaagd en vechten allebei om de titel. Het team hoeft helemaal niemand te bevoordelen.
Maar na race zes (of zelfs al eerder in het seizoen) teamafspraken maken waarbij de nummer één de bovenste positie krijgt gaat wel erg ver. Volgens mij stond na vier races Norris zelfs boven Piastriquote:Op maandag 19 mei 2025 20:52 schreef DKUp het volgende:
Die punten van elkaar afsnoepen is echt zo dom. Helemaal als andere teams over een paar races in theorie sterker kunnen. worden dan McLaren.
Stella en Brown moeten daar wel echt goed naar kijken.
Die alternatieve strategie voor Piastri was ook maar slecht uitgevoerd.
Jij stelt dat het een probleem is wat McLaren doet, niet ik. Maar even voor jouw beeld: coureurs pakken punten van elkaar af. Dat gebeurt al sinds 1950. Dat is namelijk de essentie van de sport.quote:Op maandag 19 mei 2025 21:04 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Het merendeel van de F1-topics staat vol met ''zomaar wat roeptoeteren''. Nogmaals, ik ben niet in de positie om een oplossing te geven voor iets wat ook in jouw woorden niet eens bestaat. Waarom wil je dan een ''oplossing'' zien?
Ik stel alleen dat als ze teveel punten van elkaar weg blijven snoepen het op de langere termijn wel eens in het voordeel van verstappen kan werken. Jij stelt zelf dat dat een probleem. Er wordt alleen beweerd dat McLaren een keuze moet maken willen ze ook definitief WDC binnenslepen en nogmaals.... dat weten we niet eens zeker.
Maar als we hier allemaal stoppen met dit soort post dan wordt het ook maar een opsomming van feiten. Succes daarmee maar daarvoor kan ik ook prima op nu.nl terecht.
Ik stel nergens dat dat een probleem is. ik heb alleen middels een quote van Christian Albers uitgelegd waarom ze de keus niet maken en dat dat voor de sport het beste is. Dus waar maak ik een probleem van en waar moet dan vervolgens een oplossing voor bieden?quote:Op maandag 19 mei 2025 21:13 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Jij stelt dat het een probleem is wat McLaren doet, niet ik. Maar even voor jouw beeld: coureurs pakken punten van elkaar af. Dat gebeurt al sinds 1950. Dat is namelijk de essentie van de sport.
Bottas is zeker meer dan eens verteld dat hij Lewis voor moet laten.quote:Op maandag 19 mei 2025 21:10 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Mercedes heeft maar een paar keer actief geswapt
Maar nooit in het begin van het seizoen en zeker niet in het jaar waarin Bottas tweede werd in het WK (19 en 20). Wel in 17 en 18 enkele keren toen hij voor Hamilton reed en die in de strijd was met Vettel. Vond ik persoonlijk zeker in Rusland 18 niet chique, maar wel beter te verantwoorden dan dat McLaren nu een rijder structureel zou voortrekken.quote:Op maandag 19 mei 2025 21:25 schreef Tijn het volgende:
[..]
Bottas is zeker meer dan eens verteld dat hij Lewis voor moet laten.
Ik dacht voornamelijk in een situatie waar Hamilton met overspeed aan kwam cruisen. Of herinner ik het me zo verkeerd?quote:Op maandag 19 mei 2025 21:25 schreef Tijn het volgende:
[..]
Bottas is zeker meer dan eens verteld dat hij Lewis voor moet laten.
Rusland 2018 had Bottas kunnen winnen. De enige reden dat dat niet zo was, is omdat Mercedes via de radio liet weten dat-ie Lewis voor moest laten.quote:Op maandag 19 mei 2025 21:31 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Ik dacht voornamelijk in een situatie waar Hamilton met overspeed aan kwam cruisen. Of herinner ik het me zo verkeerd?
Dat is inderdaad de enige win die hij op heeft moeten offeren. Heb het even nagekeken: voor die race was de WK-stand:quote:Op maandag 19 mei 2025 21:34 schreef Tijn het volgende:
[..]
Rusland 2018 had Bottas kunnen winnen. De enige reden dat dat niet zo was, is omdat Mercedes via de radio liet weten dat-ie Lewis voor moest laten.
GP Duitsland in, ik geloof 2018, toen mocht Bottas Hamilton niet aanvallen voor de eerste plaats terwijl hij na een SC sneller was.quote:Op maandag 19 mei 2025 21:46 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Dat is inderdaad de enige win die hij op heeft moeten offeren. Heb het even nagekeken: voor die race was de WK-stand:
1. Hamilton 281
2. Vettel 241
3. Räikönnen 174
4. Bottas 171
Er waren toen inclusief Rusland nog 6 races te gaan. Vind ik uiteindelijk een lastige call. Uiteindelijk had Hamilton die punten totaal niet nodig, maargoed, dat wisten ze toen nog niet uiteraard.
Perez is zeker meerdere keren aan de kant gehaald voor Max.quote:Op maandag 19 mei 2025 21:10 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Maar na race zes (of zelfs al eerder in het seizoen) teamafspraken maken waarbij de nummer één de bovenste positie krijgt gaat wel erg ver. Volgens mij stond na vier races Norris zelfs boven Piastri
RBR heeft het volgens mij in het verstappen tijdperk nooit gedaan (kwam misschien ook wel door de rijvaardigheid van de nummer 2) en Mercedes heeft maar een paar keer actief geswapt?
quote:Op maandag 19 mei 2025 19:46 schreef Sally het volgende:
Ik verbaasde me dat Norris er voorbij mocht....
Maar ja: McLaren wil idd nog steeds geen eerste en tweede coureur kiezen.
quote:Op maandag 19 mei 2025 19:48 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Hier ook weer. Waarom zou Norris er niet voorbij mogen? Wat jullie willen is een veld met 10 coureurs. De situatie bij Redbull is de uitzondering, niet de regel.
quote:Op maandag 19 mei 2025 19:52 schreef Sally het volgende:
[..]
Piastri lijkt dit jaar de beste papieren te hebben voor het WDC.
Maar vooruit, het seizoen is net begonnen en nog lang.
Ik dacht slechts over Hongarije 24, toen Norris toch weer Piastri voorbij gelaten heeft (moest?). Dit voor de eerste overwinning van Piastri. En nota bene in de eennalaatste ronde pas.quote:Op maandag 19 mei 2025 20:30 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Maar dat wil toch niet zeggen dat die coureur altijd voorgelaten moet worden? En gaan we dan na 7 races met minder dan 20 punten verschil een coureur altijd het voordeel geven? Voor wat eigenlijk? Omdat de bang moeten zijn voor een derde coureur in de titelstrijd? Dus wanneer dan de komende 17 races Norris in 7 races erin slaagt op kop te liggen, wat niet ondenkbaar is, dan moet hij al die GP’s opgeven voor Piastri? Hoe lang volgen jullie de sport eigenlijk? Ik heb genoten van 1996, Hill vs Villeneuve. Van 1998, 1999 en 2000 toen Coulthard ook gewoon races won. Van 2007 en 2008 toen zowel Alonso, Hamilton, Massa en Räikkönen races wonnen. Of van 2010 en 2012 toen Webber, Button, Vettel én Hamilton races wonnen. Formule 1 op zijn best, je moet ervoor rijden en niet voorgelaten worden. Dat komt pas op het allerlaatst, of wanneer halverwege zonneklaar is dat maar één rijder kans maakt. Maar niet na 7 races en al helemaal niet wanneer je in principe gewoon het dominante team bent.
Dan moeten Stella en Brown op de koop toenemen dat er echt schepen verbrand gaan worden.quote:Op maandag 19 mei 2025 20:52 schreef DKUp het volgende:
Die punten van elkaar afsnoepen is echt zo dom. Helemaal als andere teams over een paar races in theorie sterker kunnen. worden dan McLaren.
Stella en Brown moeten daar wel echt goed naar kijken.
Nou, ja... dat is dan ook een goede visie waar ik me wel in kan vinden.quote:Op maandag 19 mei 2025 22:24 schreef Kleffe_Dop het volgende:
[..]
Dan moeten Stella en Brown op de koop toenemen dat er echt schepen verbrand gaan worden.
Zó vroeg in het seizoen al één van de coureurs aanwijzen, terwijl het verschil in het WDC zo klein is?
Logisch gevolg is dat één van de twee coureurs zo gedesillusioneerd rond zal rijden dat een breuk tussen team en coureur een reële mogelijkheid wordt. Het (management)team om die coureur heen zal de pleuris uit laten breken in de pers, en keer op keer weer de media opzoeken (Webber bijv is hier zeker niet te beroerd voor).
Media die daar op hun beurt van zullen smullen, dit kan weken-, nee maandenlang uitgemolken worden.
En kijk waar we ons dan ineens bevinden: Het merk McLaren associëren we niet meer met succesen en Papaya optimisme (een zorgvuldig geboetseerd imago afgelopen jaren), maar over controverse, politiek spelletjes, infighting en ellebogenwerk.
Kijk, puur rationeel bekeken snap ik de uitspraak dat je beter af bent door geen punten van elkaar af te snoepen, maar in de praktijk zijn er andere krachten die meespelen. Dat is een direct gevolg van de keuze voor twee coureurs van gelijkwaardig kaliber.
Het is dan ook vooral een luxeprobleem. En sterker nog, als er geen Verstappen rond reed die in een inferieure auto toch nog steeds redelijke kansen heeft op het WDC had het helemaal niet eens een luxeprobleem geweest. dan hadden ze het lekker met elkaar uit mogen vechten want WCC halen ze sowieso wel en het zal het team dan worst wezen wie er WDC wordt.quote:Op maandag 19 mei 2025 22:24 schreef Kleffe_Dop het volgende:
[..]
Dan moeten Stella en Brown op de koop toenemen dat er echt schepen verbrand gaan worden.
Zó vroeg in het seizoen al één van de coureurs aanwijzen, terwijl het verschil in het WDC zo klein is?
Logisch gevolg is dat één van de twee coureurs zo gedesillusioneerd rond zal rijden dat een breuk tussen team en coureur een reële mogelijkheid wordt. Het (management)team om die coureur heen zal de pleuris uit laten breken in de pers, en keer op keer weer de media opzoeken (Webber bijv is hier zeker niet te beroerd voor).
Media die daar op hun beurt van zullen smullen, dit kan weken-, nee maandenlang uitgemolken worden.
En kijk waar we ons dan ineens bevinden: Het merk McLaren associëren we niet meer met succesen en Papaya optimisme (een zorgvuldig geboetseerd imago afgelopen jaren), maar met controverse, politieke spelletjes, infighting en ellebogenwerk.
Kijk, puur rationeel bekeken snap ik de uitspraak dat je beter af bent door geen punten van elkaar af te snoepen, maar in de praktijk zijn er andere krachten die meespelen. Dat is een direct gevolg van de keuze voor twee coureurs van gelijkwaardig kaliber.
Dat maakt het natuurlijk ook zo interessant dit seizoen.quote:Op maandag 19 mei 2025 22:57 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Het is dan ook vooral een luxeprobleem. En sterker nog, als er geen Verstappen rond reed die in een inferieure auto toch nog steeds redelijke kansen heeft op het WDC had het helemaal niet eens een luxeprobleem geweest. dan hadden ze het lekker met elkaar uit mogen vechten want WCC halen ze sowieso wel en het zal het team dan worst wezen wie er WDC wordt.
Maar feit is dat er nog een coureur op de grid staat die er als eerste bij is om te profiteren van andermans foutjes.
Het laatste jaar waarin we een vergelijkbaar scenario hadden was 2016 waarbij de nummer drie uiteindelijk op bijna 130 punten achterstand eindigde. Dat scenario light nog steeds op tafel maar acht ik met een Verstappen toch wat minder waarschijnlijk. De twee McLarens hoeven elkaar maar 1 keer van de baan te rijden en de stand ziet er heel anders uit.
Maar ja, het seizoen is nog lang en we zullen pas aan het eind weten of McLaren er verstandig aan gedaan heeft niet voor een eerste rijder te kiezen.
Natuurlijk mag je een mening hebben, maar in dit geval kom je er nooit uit want iedere beslissing van McLaren heeft gevolgen, maar geen beslissing ook.quote:Op maandag 19 mei 2025 21:01 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Ooh, sorry, ik was vergeten dat je hier op het forum alleen maar meninkjes naast elkaar moest hebben.
Mompelt: Seizoen 2007.quote:Op maandag 19 mei 2025 22:57 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Het is dan ook vooral een luxeprobleem. En sterker nog, als er geen Verstappen rond reed die in een inferieure auto toch nog steeds redelijke kansen heeft op het WDC had het helemaal niet eens een luxeprobleem geweest. dan hadden ze het lekker met elkaar uit mogen vechten want WCC halen ze sowieso wel en het zal het team dan worst wezen wie er WDC wordt.
Maar feit is dat er nog een coureur op de grid staat die er als eerste bij is om te profiteren van andermans foutjes.
Het laatste jaar waarin we een vergelijkbaar scenario hadden was 2016 waarbij de nummer drie uiteindelijk op bijna 130 punten achterstand eindigde. Dat scenario light nog steeds op tafel maar acht ik met een Verstappen toch wat minder waarschijnlijk. De twee McLarens hoeven elkaar maar 1 keer van de baan te rijden en de stand ziet er heel anders uit.
Maar ja, het seizoen is nog lang en we zullen pas aan het eind weten of McLaren er verstandig aan gedaan heeft niet voor een eerste rijder te kiezen.
1 denkfout: voor het teamkampioenschap maakt het niet uit en dat is belangrijker dan het rijderskampioenschap.quote:Op maandag 19 mei 2025 20:52 schreef DKUp het volgende:
Die punten van elkaar afsnoepen is echt zo dom. Helemaal als andere teams over een paar races in theorie sterker kunnen. worden dan McLaren.
Stella en Brown moeten daar wel echt goed naar kijken.
Die alternatieve strategie voor Piastri was ook maar slecht uitgevoerd.
Ja, maar dit moet dan wel van te voren zijn besproken.quote:Op maandag 19 mei 2025 21:00 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Serieus, dus jij zou het normaal vinden als Norris continue Piastri voor moet laten?Echt, ik was nooit zo’n voorstander van het hebben over mensen die F1 kijken sinds Verstappen en de die hard fans. Iedereen heeft een aanleiding nodig om te gaan kijken. Maar mensen die dit soort dingen roepen snappen echt niks van de sport.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |