abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  zondag 18 mei 2025 @ 11:52:24 #1
466913 Eightyone
Bejaarde millennial
pi_217676416

Nederland w/
Omroep: AVROTROS
Selectiemethode: interne selectie
Deelnemer: Claude Kiambe
Leeftijd: 21 jaar
Social media: Instagram TikTok YouTube
Titel inzending: C'est La Vie
Taal inzending: Frans en Engels
Genre inzending: Pop
Schrijvers muziek: Léon Palmen, Joren van der Voort, and Arno Krabman
Schrijvers tekst: Léon Palmen, Joren van der Voort, and Arno Krabman
Loting: Eerste semi, tweede helft

quote:
Kiambe vluchtte in 2013[b] op 9-jarige leeftijd vanuit Congo met zijn moeder, drie broers en drie zussen naar Nederland.Daarna verbleven ze anderhalf jaar in het asielzoekerscentrum in Alkmaar, waar het multicultureel orkest Orchestre Partout indruk op hem maakte; hij ging steeds een beetje meer meedoen. Claude: "Zingen zit in onze familie." Ze verhuisden naar Enkhuizen, waar hij zijn havo-diploma haalde. Hij studeerde hotelmanagement maar is daarmee gestopt.Naast zijn zangcarrière was hij werkzaam in een restaurant.

In 2017 won hij een talentenjacht in Enkhuizen met het nummer Uit elkaar van Yes-R. In het voorjaar van 2019 nam hij deel aan het achtste seizoen van The Voice Kids met het nummer Papaoutai van Stromae. Hij strandde in de tweede ronde, 'The Battles'.In de jaren daarna deed hij onder meer mee aan de ARE YOU NEXT?-talentenjacht waar hij een platencontract bij muzieklabel Cloud 9 Music won.

De jaren daarna deed hij mee aan verschillende audities en zangwedstrijden waar hij in contact kwam met onder andere muziekproducent Arno Krabman en songwriter Joren van der Voort. Samen met hen schreef hij het Nederlands-Franse nummer Ladada (Mon dernier mot), dat eind 2022 uitkwam. Het werd een 538 Favourite en bereikte de nummer 1-positie in de Nederlandse Top 40 en Single Top 100. Hij werd bij de totstandkoming van het nummer geïnspireerd door Stromae.

In 2023 trad Claude op het popmuziekfestival Noorderslag op. In maart van dat jaar kreeg hij de 3FM Award voor Beste nieuwkomer en werd hij uitgeroepen tot 3FM Talent. Diezelfde maand volgde het nummer Layla, dat de Alarmschijf werd bij Qmusic.[14] In april maakte hij zijn festivaldebuut op Paaspop in Schijndel, waar hij het nog niet uitgekomen nummer Écoute-moi ten gehore bracht.

Claude zou in april 2023 in het voorprogramma van de concerten van Stromae staan, maar deze concerten werden afgelast wegens gezondheidsredenen van de Belgische zanger.In plaats daarvan heeft Claude in het voorprogramma van Suzan & Freek in november dat jaar gestaan.

Op 5 mei 2023 trad Claude op tijdens het Bevrijdingsconcert op de Amstel. In datzelfde jaar was hij te gast in het televisieprogramma Ik hou van Holland.

Op 12 oktober 2023 trad Claude op bij de 58e editie van het Gouden Televizier-Ring Gala waarna hij de troffee Televizier-Ring Talent uitreikte aan Noa Vahle. Claude trad op 3 februari 2024 op in Rotterdam tijdens de Qmusic Top 40 Awards. Hij won de Award in de categorie "Beste Artiest" en trad op met Flemming. In maart en april 2024 deed hij zijn eerste clubtour met de naam Je m'appelle Claude.

Op 21 september 2024 was hij de hoofdgast in het programma Beste Zangers. Twee maanden later verscheen zijn debuutalbum Parler français.

In 2025 vertegenwoordigt Claude Nederland bij het Eurovisie Songfestival in Basel, Zwitserland.
Wikipedia

Bekijk deze YouTube-video
Bekijk deze YouTube-video
  zondag 18 mei 2025 @ 11:52:32 #2
466913 Eightyone
Bejaarde millennial
pi_217676417
Laatste reactie in vorig deel:

quote:
0s.gif Op zondag 18 mei 2025 11:45 schreef NLpop het volgende:
Ik ben geen enorme fan van Davina. Liever iets anders, wat mij betreft. Maar veel fans willen haar al jaren, als ze het doet dan zal ik haar wel supporten uiteraard w/
En zodra ze (nu 29) eens wil, is ze voor Eurovisiebegrippen inmiddels wat belegen.
  Moderator zondag 18 mei 2025 @ 11:54:16 #3
446930 crew  ESF1Gamer
pi_217676422
quote:
1s.gif Op zondag 18 mei 2025 11:52 schreef Eightyone het volgende:
Laatste reactie in vorig deel:
[..]
En zodra ze (nu 29) eens wil, is ze voor Eurovisiebegrippen inmiddels wat belegen.
Mompelt: Anouk en Common Linnets
Fuck the EBU
Fuck FIA
Pakaak
It's called motorracing.Sorry? We went to carracing Toto
pi_217676423
Hier ook maar even

quote:
14s.gif Op zondag 18 mei 2025 11:35 schreef Em31 het volgende:
Gewoon Davina vet hard laten schreeuwen en je bent de jurywinnaar. Zo opgelost, slotje en tot volgend jaar.
Eigenlijk wil ik liever iemand die vol voor de televote gaat. Joost had het bijna begrepen.
  zondag 18 mei 2025 @ 11:56:11 #5
466913 Eightyone
Bejaarde millennial
pi_217676429
quote:
0s.gif Op zondag 18 mei 2025 11:54 schreef ESF1Gamer het volgende:

[..]
Mompelt: Anouk en Common Linnets
Dacht ik ook aan, maar die oogden als late dertigers nog ongeveer even jeugdig als Davina nu.

Dat scheelt.
pi_217676430
quote:
1s.gif Op zondag 18 mei 2025 11:54 schreef NailQueen het volgende:

Eigenlijk wil ik liever iemand die vol voor de televote gaat. Joost had het bijna begrepen.
Ik ook
  zondag 18 mei 2025 @ 11:59:09 #7
256935 xzaz
McBacon to the rescue!
pi_217676441
quote:
0s.gif Op zondag 18 mei 2025 11:33 schreef Orange123 het volgende:
Zou de selectiecommissie niet aan de criteria moeten toevoegen:

- Heb je een marketingplan? Hoe ga je de jeugd (lees:TikTok) aanspreken?

Als je ziet hoe slim Joost dat had aangepakt… Videoclip vertalen naar het podium incl. TikTok dansje en outfit.
probleem met Joost was dat die losse handjes heeft en zich dus niet eens geplaats heeft
  zondag 18 mei 2025 @ 11:59:09 #8
476221 GeorgeM
1963-2016
pi_217676442
Ik denk dat Davina het zou kunnen met een goed lied. Zij heeft een soort internationale allure(vind ik dan en voor zover dit een ding is).
Plus zij wil pas gaan als ze het ‘winnende’ lied heeft en is in extreme mate perfectionistisch, net als Ilse.
Apart from some of the videos and haircuts, I don't think I've made any wrong moves.
George Michael
pi_217676443
Davina was ten tijde van Rotterdam 2021 nog wel iemand met een vrij pure uitstraling, maar ze ziet er nu... ja, hoe zal ik dat zeggen... nogal fake uit. Dat soort dingen zijn ook belangrijk, naast het feit dat haar nummers allemaal floppen omdat ze niet weet wat voor muziek ze wil maken. En ze schrijft ze allemaal met haar vriend slash drummer slash producer... daar krijg ik een beetje OGENE-vibes bij.
pi_217676449
quote:
1s.gif Op zondag 18 mei 2025 11:52 schreef Eightyone het volgende:
Laatste reactie in vorig deel:
[..]
En zodra ze (nu 29) eens wil, is ze voor Eurovisiebegrippen inmiddels wat belegen.
Ja, liever geen Trijntje-situatie waarbij ze eigenlijk 10, 15 jaar te laat gaat.

Het gaat niet om leeftijd natuurlijk, Loreen was ook 40 of zo, maar om het moment in de carrière. Eurovisiedeelname passen in een opgaande lijn. Niet om een neergaande lijn proberen om te buigen.
pi_217676474
Het vooraf geschreven opgeheven hoofd-artikel van Avrotros is daar *O*

quote:
Omroep AVROTROS kijkt tevreden terug op het Eurovisie Songfestival van dit jaar, waarbij de Nederlandse Claude op de twaalfde plaats is geëindigd. De verantwoordelijke omroep is blij dat "de door de EBU getroffen maatregelen effect hebben gehad en dat er belangrijke stappen zijn gezet om ook achter de schermen rust en veiligheid voor alle artiesten te waarborgen".

Tijdens de editie van vorig jaar waren er meerdere klachten binnengekomen over de sfeer achter de schermen. De EBU maakte begin december een aantal maatregelen bekend die moest leiden tot een "veiligere omgeving". Zo kregen deelnemers deze editie een ruimte waar zij zich konden terugtrekken en niet gefilmd mochten worden. Ook werd de gedragscode aangescherpt en kwam er een aanspreekpunt voor artiesten.

AVROTROS kijkt terug op "een fantastische act" van Claude met zijn nummer C'est La Vie. "Claude is met zijn ontwapenende persoonlijkheid en verbindende kracht de beste Songfestival-ambassadeur die we ons dit jaar konden wensen", besluit de omroep.
De Sahara is zonder meer erg droog.
  zondag 18 mei 2025 @ 12:09:17 #12
466913 Eightyone
Bejaarde millennial
pi_217676497
quote:
0s.gif Op zondag 18 mei 2025 12:05 schreef Fred_B het volgende:
Het vooraf geschreven opgeheven hoofd-artikel van Avrotros is daar *O*
[..]

Redelijk ChatGPT-gehalte.
pi_217676577
Ik denk dat we sowieso Anouk en Douwe Bob kunnen verwachten dat zij allebei een nummer gaan indienen.
pi_217676601
Numidia ging volgens mij weer het nummer insturen dat had "verloren" van Joost bij de commissie. Dat zal wel een big ballad zijn, en zij heeft ook wel een big voice.
pi_217676671
Het kan vanaf maandag, dus ben benieuwd.
C’est Davie :o)
pi_217676677
quote:
1s.gif Op zondag 18 mei 2025 11:54 schreef NailQueen het volgende:
Hier ook maar even
[..]
Eigenlijk wil ik liever iemand die vol voor de televote gaat. Joost had het bijna begrepen.
Ja ik ook maar eerlijk gezegd totaal geen idee wie dat zou moeten zijn.
pi_217676719
quote:
0s.gif Op zondag 18 mei 2025 12:25 schreef blackswangreen het volgende:
Numidia ging volgens mij weer het nummer insturen dat had "verloren" van Joost bij de commissie. Dat zal wel een big ballad zijn, en zij heeft ook wel een big voice.
Ik hoor hier Nicky de Jager al zwoel stamelen: "The second chance show".

Ps. Kijkers van Make up your mind snappen de referentie.
C’est Davie :o)
pi_217676730
quote:
0s.gif Op zondag 18 mei 2025 12:25 schreef blackswangreen het volgende:
Numidia ging volgens mij weer het nummer insturen dat had "verloren" van Joost bij de commissie. Dat zal wel een big ballad zijn, en zij heeft ook wel een big voice.
Dan zal Cornald in de commissie hoop ik wel in de herinnering roepen dat behalve Israël geen enkele ballad de finale haalde. Portugal in semi 1 was ook een apart geval. Daar kan de commissie niet uit concluderen dat de kans voor Nederland om met een ballad de finale te halen redelijk goed zou zijn.
  Moderator zondag 18 mei 2025 @ 12:48:15 #19
375570 crew  Cyan9
pi_217676763
Voordat we hier compleet losgaan met speculeren voor volgend jaar, er is nu een apart topic voor!

ESF / [2026] Nederland: wie gaan we sturen? #1
Ongeïnteresseerd maar toch aanwezig.
pi_217676776
quote:
0s.gif Op zondag 18 mei 2025 12:44 schreef NLpop het volgende:

[..]
Dan zal Cornald in de commissie hoop ik wel in de herinnering roepen dat behalve Israël geen enkele ballad de finale haalde. Portugal in semi 1 was ook een apart geval. Daar kan de commissie niet uit concluderen dat de kans voor Nederland om met een ballad de finale te halen redelijk goed zou zijn.
Daar tegenover staat dat gekkigheid sturen (Zweden, Finland, Malta, Australië) misschien wel een grote kans op de finale heeft, maar dan houdt het daar ook wel op. Nederland is een weinig populair land uit zichzelf, dus als je wat meer wil moet je eigenlijk een steengoed nummer sturen. Puur mikken op de televote heeft wat dat betreft ook weinig zin, dan komt Nederland echt niet veel hoger dan 12e.
Misschien is er geen gevoel dat groter geluk geeft dan dat men voor andere mensen iets kan betekenen (Dietrich Bonhoeffer )
pi_217676798
quote:
1s.gif Op zondag 18 mei 2025 12:40 schreef Em31 het volgende:[..]
Ja ik ook maar eerlijk gezegd totaal geen idee wie dat zou moeten zijn.
Bijvoorbeeld een nummer geproduceerd door Within Temptation. Meedoen willen ze niet, maar zij hebben jaren geleden al gezegd dat een liedje voor het ESF (mee)schrijven en produceren voor hen wel bespreekbaar zou zijn. Rock doet het vaak goed, vooral als het de enige rock inzending is in een semi, en mits het een sterke productie is. Dat zit bij WT altijd goed.

Ik denk dat WT niet uit eigen beweging een nummer gaat insturen. Dan zou een artiest die wil gaan hen moeten vragen. Of de commissie informeel...

quote:
0s.gif Op zondag 18 mei 2025 12:50 schreef Hanca het volgende:

[..]
Daar tegenover staat dat gekkigheid sturen (Zweden, Finland, Malta, Australië) misschien wel een grote kans op de finale heeft, maar dan houdt het daar ook wel op. Nederland is een weinig populair land uit zichzelf, dus als je wat meer wil moet je eigenlijk een steengoed nummer sturen. Puur mikken op de televote heeft wat dat betreft ook weinig zin, dan komt Nederland echt niet veel hoger dan 12e.
Een steengoed nummer sturen dat zowel scoort bij televoters als jury's... goed plan :D :P

Dat was ook een argumentatie van de commissie bij hun keuze voor C'est La Vie. Ik vind 12e toch mooi. Vandaag misschien 'jammer geen top 10' maar in het grotere geheel een mooi resultaat en Claude heeft het heel goed gedaan. (Over de staging kunnen we ook nog jarenlang bomen opzetten natuurlijk, maar goed...)

[ Bericht 42% gewijzigd door NLpop op 18-05-2025 13:05:49 ]
pi_217677040
Kunnen we niet 2Unlimited sturen?
pi_217677098
Even ter verdediging van Claude, die tekstfout heeft eerder met overconcentratie te maken dan met vergeetachtigheid of nonchalance. Ik sta zelf ook wel eens op een toneel met een tekst die ik van voor tot achter kan dromen en dan kan het toch gebeuren dat je soms je mond open doet en je er iets uit hoort komen waarvan je denkt: what de fuck, waarom zeg ik dít. Nog los daarvan, geen mens buiten Nederland en de fanbubble heeft dat opgemerkt. Het heeft hem wel even uit balans gebracht en dat voel je in het hele optreden. Maar ja, c'est la vie, zullen we maar zeggen.

Wat Claude echt uit de top 10 / top 5 heeft gehouden is de staging. Niet dat die technisch niet in orde was. Er was over nagedacht en het concept was mooi, met die steadycam. Maar de toon van het geheel sloeg de plank mis. Het maakte Claude 10 jaar ouder en de vibe belegen. Terwijl de video en het EVA-optreden ALLES had om de televoters te verleiden: leuk tik-tok dansje, vlotte kledingstyling, heerlijk los dansende en bewegende Claude, dynamische en coole dansers om hem heen die hem upliften, een goede verhaallijn en dat zorgde ervoor dat het best wel wat cliche lalalalarefrein toch tot meezingen en meedansen uitnodigde. Dat mini-Claude is meegenomen in de staging werkte, en gaf de emotionele touch. Maar gvdgvdgvd..... HAD MEER UIT DE CLIP MEEGENOMEN PIM!

[ Bericht 0% gewijzigd door Aadrianus op 18-05-2025 13:46:26 ]
pi_217677119
Daarnaast heeft Claude me wel uit de ESF dip van vorig jaar geholpen. Heerlijke kandidaat. Ik had hem graag een betere klassering gegund. En FUCK.... Wat had ik het Joost gegund. Die had zomaar kunnen winnen vorig jaar.
pi_217677129
quote:
1s.gif Op zondag 18 mei 2025 12:40 schreef Em31 het volgende:

[..]
Ja ik ook maar eerlijk gezegd totaal geen idee wie dat zou moeten zijn.
Het eerste dat in mij op komt is De Staat. Maar die gaan echt niet.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')