Stage 4 Alberobello (Pietramadre) - Lecce(189km)![iBcLnyq.jpeg]()
![YLYja5o.jpeg]()
Nou daar zijn we dan eindelijk in Italie, na 3 dagen in Albanië. Wat een mooi en divers land qua natuur en architectuur De rit van zondag baarde wel een muis nouja geit. We hadden misschien toch iets meer actie verwacht op de klim. Mads Pedersen kon het wel weer afmaken nadat Wout van Aert, Olav Kooij en Kaden Groves onder andere wel gelost waren. Maar de marge met Corbin Strong was beperkt.
![a0wdAcG.jpeg]()
Vandaag is er weer een goede kans op een sprint met een vrijwel vlakke etappe. We starten in Alberobello om 13:05, de finish zal rond 17:00 zijn.. Alberobello is een stadje in de regio Apulië in het zuiden van Italië, vooral bekend om zijn unieke trulli — traditionele kalkstenen huisjes met kegelvormige daken. Deze bijzondere bouwwerken, die op het eerste gezicht doen denken aan sprookjeshuisjes, hebben de stad een plek op de Werelderfgoedlijst van UNESCO opgeleverd sinds 1996.
De oorsprong van de trulli gaat terug tot de 14e eeuw, toen de graven van Conversano toestemming gaven aan boeren om zich in dit gebied te vestigen. Volgens historici werden de trulli oorspronkelijk gebouwd zonder mortel, zodat ze snel afgebroken konden worden. Dit had te maken met het belastingstelsel van het Koninkrijk Napels: als een inspecteur langskwam, konden de bewoners hun huizen afbreken en doen alsof er geen permanente nederzetting was. De eenvoudige, droge stapeltechniek maakte dit mogelijk.
De rit begint hier en gaat dan richting de kust aan de noordkant op weg naar Lecce. Dit stukje Italië wordt ook wel het Salento-schiereiland genoemt, tussen de de Adriatische en de Ionische Zee in. Meteen in het begin van de rit is er nog een klimmetje van de vierde categorie de Putignano, maar die stelt niet veel voor, 650 meter a ongeveer 5%. Het naastgelegen dropje Putignano staat trouwens bekend om hun grotten Grotta del Trullo. Heel Italiaans is hier ook een ondergrondse kerk te vinden de Chiesa di San Michele Arcangelo. Je kunt hier trouwen als je dat leuk lijkt, zie de foto. Als je over het klimmetje zijn hier dan gaan we vrijwel langs de Adriatische kust naar de Red Bull sprint en iets verder in land naar Lecce. Daar maken we nog een laatste lus van 12 km.
![53MkR4X.jpeg]()
Lecce is een stad gelegen in het zuiden van Italië in de regio Apulië, het is de hoofdstad van de regio en de stad heeft ruim 90.000 inwoners. Lecce wordt vaak het "Florence van het zuiden" genoemd vanwege zijn rijke barokke architectuur. In de 2e eeuw werd in de stad het amfitheater gebouwd, een echt heel oud monument. Verder zijn er meerdere indrukwekkende gebouwen uit de 11de tot 17de eeuw die goed bewaard zijn gebleven. De organisator wil schijnbaar ook dat de renners en kijkers de architectuur gaan zien, want zien we een leuk spaghetti parcours op de kaart staan. Als dat maar goed gaat, we zitten ook in zuid Italië dus dan vervallen sowieso meer verkeersregels. En er zijn al wat gele kaarten uitgedeeld deze Giro.
![https%3A%2F%2Fs3-newsifier.ams3.digitaloceanspaces.com%2Fwww.indeleiderstrui.nl%2Fimages%2F2025-05%2Fetappe-4-giro-68208e437946b.jpg@webp]()
Je zou zeggen dat deze rit zeker voor de sprinters is en dat alle sprinters er ook bij zitten (los van eventuele valpartijen). Het is tot nu toe de Giro van Mads. Gaat hij ook deze rit pakken? Kaden Groves en Sam Bennett, wat kunnen die op een vlakker parcours. En wie speelt Visma uit Wout of Olav? Dit is wel de kans van Olav zou je zeggen. Na de eindrit nummero 21 is dit de vlakste rit in de Giro dit jaar.
Kristallen bol moment, even schudden. Welke renner zien jullie hier in?
![xPBavsr.png]()
1. Olav Kooij
2. Mads Pedersen
3. Sam Bennett
4. Kaden Groves
5. Matteo Moschetti
quote:
De Giro d’Italia is ook dit jaar weer helaas weer live en exclusief te volgen via Eurosport 1 en HBO Max. Geen Renaat en Jose of Tom Dumoulin bij de NOS. De uitzending op HBO Max om 13:00, voordat de etappe start.Er is een kans op een buitje en het zal 23 graden worden ongeveer deze dag. Er zijn een noordenwind zijn van windkracht 3, misschien windkracht 4. Ik zal wat plaatjes van het ECMWF model in de spoiler stoppen.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 0% gewijzigd door Momo op 12-05-2025 19:53:43 ]