Militair Marco Kroon uit Schijndel heeft tijdens de nationale viering van de bevrijding in Wageningen een demonstrant gepakt. Toen verschillende mensen de viering wilden verstoren op het 5 Mei Plein, greep de militair meteen in. De actie van Kroon was live te zien op de televisie.
Kroon zat vooraan in het publiek tijdens de speech van de minister van Defensie Ruben Brekelmans uit Oisterwijk. Toen een demonstrant naar voren liep en ‘Free Palestine’ riep, rende de militair uit Schijndel van de tribune als eerste richting de demonstrant.
Hij greep hem vast en werkte hem tegen de grond. Daarna ontfermden veiligheidsmensen zich over de demonstrant en voerden hem af.
De toespraak van de minister werd door het incident kort onderbroken. Hij maakte zijn speech af, maar pauzeerde die wel enkele malen. Aan het eind zei hij: "Ik zeg dat ook tegen de mensen die we hier zojuist zagen: laten we elkaar stevig vasthouden en ons niet uit elkaar laten spelen, dat is wat ons allen te doen staat."
In totaal werden er vijf mensen aangehouden bij de actie. De politie zegt dat ze over de hekken zijn geklommen.
Majoor Marco Kroon was als Ridder in de Militaire Willems-Orde aanwezig tijdens de viering van de bevrijding in Wageningen. Hij werd in 2009 door koningin Beatrix tot ridder geslagen. Hij kreeg deze hoogste onderscheiding voor zijn heldhaftige optreden tijdens een vredesmissie in Afghanistan.
Bron:
Omroep Brabant------------------------------------------------------------------
Dan mag Kroon wel eens met bier op staan te wildplassen en een
kopstoot hebben gegeven aan een agent, maar zijn misstap is vergeven. Ik vind het gewoon een held!
[ Bericht 0% gewijzigd door Jippie op 05-05-2025 17:29:54 ]