abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_217467484
quote:
Compleet gezin doodgereden, opnieuw 10 jaar geëist tegen Thomas de G.

Thomas de G. (35) uit Zevenbergschen Hoek reed op 10 maart 2023 een vader en moeder en hun twee kinderen dood op de A59 bij Sprang-Capelle. De G. reed met duizelingwekkende snelheid en filmde die 'enorme prestatie' van zijn auto. Toen de auto van het gezin een vrachtwagen wilde inhalen, klapte De G. met ruim 200 kilometer per uur achter op hun auto.

Thomas de G. kreeg eind 2023 tien jaar cel en tbs van de rechtbank in Breda. Maar ondanks dat hij enorm veel spijt heeft van zijn krankzinnige rit, vindt hij die straf toch te hoog. En dus ging hij in hoger beroep en zat hij deze vrijdag voor het gerechtshof in Den Bosch.

Thomas oogde wat timide in een zaal, die opnieuw bomvol zat met nabestaanden. Hij werd regelmatig emotioneel, zeker bij het horen van de verhalen van de familie van de slachtoffers. Voor hen kan de straf voor De G. juist niet hoog genoeg zijn.

Drie keer te veel gedronken
De rechtbank vond dat De G. verantwoordelijk is voor doodslag op de vier gezinsleden, omdat hij bewust het risico nam om mensen te doden. Hij reed immers met drie keer te veel drank op in zijn snelle Seat Leon Cupra en reed veel en veel te hard. De G. filmde hoe de snelheidsmeter de 250 aantikte.

Ondertussen naderde hij een vrachtwagen met daarachter twee auto’s. Volgens De G had hij niet verwacht dat een van de personenauto’s de vrachtwagen zou gaan inhalen, maar gebeurde dat toch. De G. ramde de achterkant van de auto met daarin het gezin uit Raamsdonksveer. Hun auto knalde vervolgens tegen de laadklep van de vrachtauto, die daardoor afbrak.

Vuurzee
De auto vloog over de kop en kwam op de linkerrijbaan tot stilstand, werd nog geraakt door een andere auto, en vloog in brand. De vader (46), moeder (46) en hun zoon (13) en dochter (10) kwamen direct om het leven in de vuurzee na een etentje vanwege de verjaardag van de vader.

De grote vraag in hoger beroep was: heeft Thomas de G. de aanmerkelijke kans op de dood aanvaard of op de koop toe genomen door zo hard te rijden met drank op en is er dus sprake van doodslag? De raadsheren van het hof zochten op meerdere manieren naar een antwoord, maar De G. hield steeds voet bij stuk: “Nee, ik heb daar niet aan gedacht, anders had ik nooit zo hard gereden”, bleef hij steeds herhalen.

Maar de kans was er wel, hielden de raadsheren aan. Het was donker om negen uur die avond in maart en er was geen verlichting op dat stuk snelweg, De G. had flink gedronken en hij reed rond de 225 kilometer per uur, zo werd uiteengezet, wat neerkomt op 67 meter per seconde. Ook was De G. zijn rit aan het filmen en had hij daardoor maar een hand aan het stuur.

Nieuw licht op persoonlijkheid
Tot zover was er eigenlijk weinig nieuws ten opzichte van de eerdere rechtszaak. Maar een nieuwe psychiater en psycholoog lieten wel een ander licht schijnen op de persoonlijkheid van Thomas de G. en dat kan gevolgen hebben voor het opleggen van tbs.

Duidelijk is dat De G. een groot alcoholprobleem heeft, maar deze nieuwe deskundigen zagen geen persoonlijkheidsstoornis. Zij adviseren dan ook niet om tbs op te leggen, maar De G. langere tijd onder toezicht te stellen na een celstraf. Dan kan vooral zijn alcoholgebruik goed in de gaten worden gehouden.

Volgens de deskundigen heeft De G. gekke dingen gedaan in zijn leven, maar dat wil nog niet zeggen dat hij gestoord is. Volgens hen ging het vooral in 2019 en 2020 erg slecht met De G., maar daar is hij toen voor behandeld. Inmiddels gaat het een stuk beter met hem, zien de deskundigen.

Tien eerdere overtredingen
De advocaat-generaal was het niet zo eens met deze nieuwe visie. Hij vroeg dan ook het oordeel van eerdere deskundigen mee te wegen die wel een gedwongen behandeling adviseerden en hij schetste dat er wel degelijk gevaar op herhaling is.

De advocaat-generaal zag dat het vanwege het gedrag van Thomas de G. wel ‘een keer mis moest gaan.’ Hij somde zo meer dan tien forse overtredingen op die De G. eerder beging. De G.’s rijbewijs werd al eens ingenomen en ook moest hij toen een cursus bij het CBR volgen over alcohol in het verkeer.

De G. heeft het gezin niet willen ombrengen, meende de advocaat-generaal, maar nam dat risico op de koop toe met zijn gedrag. Volgens hem weet iedere bestuurder dat die kans bestaat. De advocaat-generaal vond het dan ook ongeloofwaardig dat Thomas de G. dat niet ziet.

De advocaat-generaal hield vast aan de persoonlijkheidsstoornis die eerder wel werd vastgesteld. Behalve een storing in het gebruik van alcohol was sprake van borderline en narcistische trekken. Hij is bang dat De G. in de toekomst uit angst weer alcohol gaat gebruiken en dan mogelijk weer in de fout gaat. Alleen toezicht na een celstraf is wat hem betreft dan ook te weinig en daarom moet er ook een behandeling volgen. En dat kan het beste met tbs met dwangverpleging.

Naast die tbs eiste hij ook tien jaar cel, gelijk aan de straf die De G. van de rechtbank kreeg. Ook zou De G. tien jaar geen auto of ander motorvoertuig mogen besturen.
Welke D66 rechter heeft Thomas een 10e kans gegeven? Blijkbaar was dat belangrijker dan 4 levens van een compleet gezin. Man man man wat een bananenrepubliek is dit toch.
  Miss 200.000.000! vrijdag 25 april 2025 @ 21:20:53 #2
367000 roos94
pi_217467555
:X
pi_217467559
Thomas de G.

[ Bericht 18% gewijzigd door sp3c op 26-04-2025 02:59:01 ]
pindazakje
pi_217467572
Die klootzak moeten ze levenslang geven.
  vrijdag 25 april 2025 @ 21:36:16 #5
313152 Harvest89
Black Metal fan
pi_217467729
Is en blijft een achterlijk ongeluk.
Hij zal hoe dan ook moeten leven met die 4 doden op zijn geweten.
Deceit for a lifetime has taken it's toll.
An emotional void, I feel numb and cold.
You're all dead to me now. And has been for long.
The time has come to reap what you've sown.
pi_217467743
Ik ben wel benieuwd waarom de rechter zuinige celstraf heeft opgelegd. Aangezien hij al meerdere overtredingen en problemen heeft. Daarbij duidelijk nul verantwoordelijk besef in zich.

Eigenlijk hoort ie 4x 10 jaar celstraf te krijgen. Voor elke gezinslid. Hij had net goed een levenslange moeten krijgen.
TBS is alleen voor wanneer iemand te veel kapotte hersencellen heeft.. Of extreem haat in zich.
Al die ontdekkingsreizen door mensen, ze hebben nooit tegenhouden door domheid van mensen
  vrijdag 25 april 2025 @ 21:44:10 #7
199256 kwiwi
de enige echte.
pi_217467778
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 april 2025 21:38 schreef Captain_Ghost het volgende:


Eigenlijk hoort ie 4x 10 jaar celstraf te krijgen.
Ik wou net zeggen, werkt dat in Nederland niet zo? :{
pi_217467794
Hopelijk krijgt Thomas de G. heel snel cholera.

[ Bericht 6% gewijzigd door Pizzakoppo op 27-04-2025 10:02:21 ]
U MAD?
pi_217467796
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 april 2025 21:44 schreef kwiwi het volgende:

[..]
Ik wou net zeggen, werkt dat in Nederland niet zo? :{
Dan zou een seriemoordenaar nooit een kans hebben op vrijlating.
pindazakje
  vrijdag 25 april 2025 @ 21:51:33 #10
199256 kwiwi
de enige echte.
pi_217467820
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 april 2025 21:46 schreef Hyaenidae het volgende:

[..]
Dan zou een seriemoordenaar nooit een kans hebben op vrijlating.
Ja, en terecht m.i.
pi_217467831
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 april 2025 21:44 schreef kwiwi het volgende:

[..]
Ik wou net zeggen, werkt dat in Nederland niet zo? :{
Helaas niet. De maximum is 30 jaar (tijdelijke) in praktijk komt meestal 20 jaar voor. Echter heeft Nederland nog zwaarder straf die niet vaak opleggen namelijk een levenslange straf.
Met levenslange straf kan je alleen via de gratie vrijkomen. Dat betekent men meestal na 25 jaar ofzo.. kans op gratie kan maken.
Al die ontdekkingsreizen door mensen, ze hebben nooit tegenhouden door domheid van mensen
  vrijdag 25 april 2025 @ 22:00:52 #12
264415 Jahr00n
Fakkelteit
pi_217467870
Dit soort types verdienen geen andere soort straf als een doodstraf
pi_217467902
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 april 2025 21:21 schreef Hyaenidae het volgende:
Thomas de G.
Hoe kom je bij die naam?

Volgens GeenStijl heet hij Tom de Graauw. In 2023 won hij de Casper van Wijngaarden bokaal.

https://www.geenstijl.nl/5174127/gefeliciteerd-tom#

[ Bericht 0% gewijzigd door Pizzakoppo op 27-04-2025 10:02:42 ]
pi_217467972
Deze kerel mag gewoon op de brandstapel, hoor.
pi_217468034
Er loop overigens al een topic over deze zaak.

NWS / Vier mensen overleden bij groot ongeluk A59 bij Sprang-Capelle
pi_217468214
quote:
De grote vraag in hoger beroep was: heeft Thomas de G. de aanmerkelijke kans op de dood aanvaard of op de koop toe genomen door zo hard te rijden met drank op en is er dus sprake van doodslag? De raadsheren van het hof zochten op meerdere manieren naar een antwoord, maar De G. hield steeds voet bij stuk: “Nee, ik heb daar niet aan gedacht, anders had ik nooit zo hard gereden”, bleef hij steeds herhalen
Oh, dus omdat je er niet aan gedacht hebt ben je er niet schuldig aan? Zo werkt het niet, stomme idioot.

Sommige mensen kun je echt als kiespijn missen in de maatschappij :r
pi_217468576
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 april 2025 21:44 schreef kwiwi het volgende:

[..]
Ik wou net zeggen, werkt dat in Nederland niet zo? :{
Nee .
Ik kan een hele straat uitmoorden in 5 minuten en dan word het gezien als een daad.

Usa (eindelijk iets goeds) elke persoon word apparte als daad behandeld.
pi_217469053
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 april 2025 21:54 schreef Captain_Ghost het volgende:

[..]
Helaas niet. De maximum is 30 jaar (tijdelijke) in praktijk komt meestal 20 jaar voor. Echter heeft Nederland nog zwaarder straf die niet vaak opleggen namelijk een levenslange straf.
Met levenslange straf kan je alleen via de gratie vrijkomen. Dat betekent men meestal na 25 jaar ofzo.. kans op gratie kan maken.
Kans op gratie is niet tijdgebonden en gebeurt in de praktijk ook niet
  zaterdag 26 april 2025 @ 01:45:12 #19
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_217469105
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 april 2025 21:38 schreef Captain_Ghost het volgende:
Ik ben wel benieuwd waarom de rechter zuinige celstraf heeft opgelegd. Aangezien hij al meerdere overtredingen en problemen heeft. Daarbij duidelijk nul verantwoordelijk besef in zich.

Eigenlijk hoort ie 4x 10 jaar celstraf te krijgen. Voor elke gezinslid. Hij had net goed een levenslange moeten krijgen.
TBS is alleen voor wanneer iemand te veel kapotte hersencellen heeft.. Of extreem haat in zich.
Een van de problemen met het Nederlandse strafstelsel is dat er geen strafstapeling is.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_217469127
Progressieve rechters maken er een sport van om zo laag mogelijk te straffen.
pi_217469254
quote:
1s.gif Op zaterdag 26 april 2025 01:52 schreef RotatoR het volgende:
Progressieve rechters maken er een sport van om zo laag mogelijk te straffen.
Ik raad je de podcast napleiten aan. Daarin legt een rechter uit hoe ze tot een strafmaat komen bij een dodelijke aanrijding en hoe moeilijk en delicaat dat is.

Edit:
De laatste uitzending
pi_217469335
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 april 2025 22:05 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
Hoe kom je bij die naam?

Volgens GeenStijl heet hij Tom de Graauw. In 2023 won hij de Casper van Wijngaarden bokaal.

https://www.geenstijl.nl/5174127/gefeliciteerd-tom#
Die naam kan ook niet vaak genoeg nog even benoemd worden inderdaad, evenals die van vader Walter. De lafbek die zelfs thuis opgehaald moest worden omdat hij zich niet wilde melden voor z'n straf.
pi_217469503
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 april 2025 23:36 schreef suijkerbuijk het volgende:

[..]
Nee .
Ik kan een hele straat uitmoorden in 5 minuten en dan word het gezien als een daad.

Usa (eindelijk iets goeds) elke persoon word apparte als daad behandeld.
Klopt, en je krijgt als eis de doodstraf als je een rijke CEO neerschiet. En enkel levenslang als je 20 man op een middelbare school omlegt 😉
  zaterdag 26 april 2025 @ 06:10:20 #24
222754 Dagoduck
Karel (2003-2022)
pi_217469524
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 april 2025 01:45 schreef BlaZ het volgende:

[..]
Een van de problemen met het Nederlandse strafstelsel is dat er geen strafstapeling is.
Wat een onzin. De rechter weegt gewoon af hoe hoog de straf moet zijn. Als het letterlijk stapelen van straf was geweest in Nederland was het misschien 4 x 2,5 jaar = alsnog 10 jaar geweest. Niet per se 4x10=40 jaar.
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
  zaterdag 26 april 2025 @ 16:31:33 #25
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_217472909
quote:
2s.gif Op zaterdag 26 april 2025 06:10 schreef Dagoduck het volgende:

[..]
Wat een onzin. De rechter weegt gewoon af hoe hoog de straf moet zijn. Als het letterlijk stapelen van straf was geweest in Nederland was het misschien 4 x 2,5 jaar = alsnog 10 jaar geweest. Niet per se 4x10=40 jaar.
De rechter heeft dergelijke discretionaire bevoegdheid, maar het gebeurt gewoon niet. Twee-en-half jaar cel voor het doodrijden van een persoon is gewoon veel te weinig en mensonterend gezien de omstandigheden.
Vier maal 10 jaar cel lijkt me een stuk realistischer.


Een goed voorbeeld is Zakrzewski die 707 jaar cel kreeg:

quote:
A 34-year-old child care service provider from Costa Mesa was sentenced today to 707 years and eight months to life in prison for molesting 16 boys, aged 2 to 14, and showing another victim child pornography.Matthew Antonio Zakrzewski was convicted Oct. 3 of 34 felony sex charges related to 17 victims in crimes that prosecutors said took place from 2014 through 2019.
44 jaar straf per kind, zo hoort het.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_217472922
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 april 2025 21:46 schreef Hyaenidae het volgende:

[..]
Dan zou een seriemoordenaar nooit een kans hebben op vrijlating.
En je punt is?
pi_217472937
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 april 2025 16:33 schreef Solispolar het volgende:

[..]
En je punt is?
Dat een seriemoordenaar dan nooit een kans op vrijlating zou hebben.
pindazakje
  zaterdag 26 april 2025 @ 16:39:51 #28
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_217472951
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 april 2025 16:37 schreef Hyaenidae het volgende:

[..]
Dat een seriemoordenaar dan nooit een kans op vrijlating zou hebben.
Dat hoort toch ook zo? Het vrijlaten van een seriemoordenaar zou enkel betekenen dat je de levens van de slachtoffers als minder waardevol beziet en daarnaast de kans op nieuwe slachtoffers aanvaard.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
pi_217472954
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 april 2025 16:39 schreef BlaZ het volgende:

[..]
Dat hoort toch ook zo? Het vrijlaten van een seriemoordenaar zou enkel betekenen dat je de levens van de slachtoffers als minder waardevol beziet en daarnaast de kans op nieuwe slachtoffers aanvaard.
Ja ok, als dat zo hoort dan heb ik niks gezegd.
pindazakje
pi_217472990
Je kan natuurlijk eindeloos discussiëren over de vraag wat een geschikte straf zou zijn en wat voor straf afschrikwekkend genoeg zou zijn om mensen ervan te weerhouden om dergelijk onverantwoord rijgedrag te vertonen, maar we kunnen dit als samenleving ook bij de bron aanpakken en een aantal maatregelen nemen om dit soort gevallen in de toekomst te voorkomen. Daarbij denk ik aan:

- Snelheidsbegrenzer op personenauto's. Van bijna alle andere soorten voertuigen, zoals snorfiets, brommer, vrachtwagen, bus, geldt een maximum constructiesnelheid, maar niet voor de personenauto. Dus misschien wordt het een keer tijd om ook voor de personenauto een wettelijke maximum constructiesnelheid in te voeren.

- Alcoholslot op alle nieuwe auto's. Er is al Europese regelgeving dat alle nieuwe auto's voorzien moeten zijn van een aansluitpunt op het dashboard voor een alcoholslot. Als we nu ook het alcoholslot verplicht stellen, dan zal dat voor een zeer groot deel voorkomen dat mensen met teveel drank op achter het stuur gaan zitten.
  zaterdag 26 april 2025 @ 16:54:07 #31
56749 BlaZ
Torpitudo peius est quam mors.
pi_217473021
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 april 2025 16:49 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
Je kan natuurlijk eindeloos discussiëren over de vraag wat een geschikte straf zou zijn en wat voor straf afschrikwekkend genoeg zou zijn om mensen ervan te weerhouden om dergelijk onverantwoord rijgedrag te vertonen, maar we kunnen dit als samenleving ook bij de bron aanpakken en een aantal maatregelen nemen om dit soort gevallen in de toekomst te voorkomen. Daarbij denk ik aan:

- Snelheidsbegrenzer op personenauto's. Van bijna alle andere soorten voertuigen, zoals snorfiets, brommer, vrachtwagen, bus, geldt een maximum constructiesnelheid, maar niet voor de personenauto. Dus misschien wordt het een keer tijd om ook voor de personenauto een wettelijke maximum constructiesnelheid in te voeren.

- Alcoholslot op alle nieuwe auto's. Er is al Europese regelgeving dat alle nieuwe auto's voorzien moeten zijn van een aansluitpunt op het dashboard voor een alcoholslot. Als we nu ook het alcoholslot verplicht stellen, dan zal dat voor een zeer groot deel voorkomen dat mensen met teveel drank op achter het stuur gaan zitten.
Ik denk dat een volledige drooglegging wellicht beter is.
Ceterum censeo Turciam delendam esse.
  FOK!fotograaf zaterdag 26 april 2025 @ 16:57:01 #32
842 Zorro
Z
pi_217473039
Allemaal mee eens.
Maar ik wil wel zeggen dat ik me ook dooderger aan die figuren die zonder blijkbaar te kijken hun auto naar links gooien om in te halen.
Als is het wel een verzachtende omstandigheid dat je iemand met 250 km/h niet verwacht en die wel wat sneller op de plek kan zijn waar je die niet verwacht.
Un dann rettet kein Kavallerie,
keine Zorro kümmert sich dodrömm.
Dä piss höchstens e " Zet " en der Schnie
pi_217473070
Zonde van de seat
pi_217476644
Er rijden heel wat idioten op de weg, vooral laat in de avond, dan let ik altijd extra goed op als ik een baan opschuif. Er zijn heel wat idioten die met een belachelijke snelheid over de snelweg scheuren.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
pi_217476646
quote:
6s.gif Op zaterdag 26 april 2025 16:57 schreef Zorro het volgende:
Allemaal mee eens.
Maar ik wil wel zeggen dat ik me ook dooderger aan die figuren die zonder blijkbaar te kijken hun auto naar links gooien om in te halen.
Als is het wel een verzachtende omstandigheid dat je iemand met 250 km/h niet verwacht en die wel wat sneller op de plek kan zijn waar je die niet verwacht.
Die kijken heus wel, alleen schatten ze de snelheid verkeerd in, of ze verwachten dat degene links op de baan wel zal remmen.
ik word gedreven door krachten die voor de meesten onbekend zijn.
pi_217477018
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 april 2025 17:01 schreef Vvdjemoeder het volgende:
Zonde van de seat
Zonde dat die kloothommel zelf niet dood is...
  zondag 27 april 2025 @ 10:00:18 #37
13042 KreKkeR
Waddap homie
pi_217477455
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 april 2025 21:46 schreef de_boswachter het volgende:
Hopelijk krijgt Thomas de G. heel snel cholera.
Probleem is dat met die 10-jaar het vertrouwen in de rechtsstaat, zelfs al overlijdt Thomas snel, nog verder daalt.

Niet dat welke straf dan ook in verhouding kan staan met dit extreme leed dat deze schoft veroorzaakt heeft... Maar door een langere straf, bijv..levenslang, zouden we op z'n minst het signaal kunnen geven dat we als maatschappij achter de nabestaanden staan. 10 jaar... Wat een lachertje, bizar gewoon.

[ Bericht 0% gewijzigd door Pizzakoppo op 27-04-2025 10:03:28 ]
Krekker is de bom!
  zondag 27 april 2025 @ 10:03:06 #38
13042 KreKkeR
Waddap homie
pi_217477471
quote:
6s.gif Op zaterdag 26 april 2025 16:57 schreef Zorro het volgende:
Allemaal mee eens.
Maar ik wil wel zeggen dat ik me ook dooderger aan die figuren die zonder blijkbaar te kijken hun auto naar links gooien om in te halen.
Als is het wel een verzachtende omstandigheid dat je iemand met 250 km/h niet verwacht en die wel wat sneller op de plek kan zijn waar je die niet verwacht.
Totaal niet relevant om dit hier aan te halen |:(

Het is niet een kwestie van sneller op de plek zijn dan verwacht. Het kan zelfs zijn dat op het moment van in de spiegel kijken de auto nog niet eens zichtbaar is.

Ik snap niet dat je deze klacht in dit topic moet aanhalen waarmee je toch een klein beetje schuld bij de slachtoffers suggereert, ondanks jouw "disclaimer"...
Krekker is de bom!
  Moderator zondag 27 april 2025 @ 10:03:59 #39
138438 crew  Pizzakoppo
pi_217477476
quote:
Hier verder
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')