Even weer genoeg Nederlands geweld.
2975 Sailor - Girls, Girls, GirlsNa poen poen poen ofwel money money money zo'n beetje de belangrijkste drie-eenheid in het muzikale leven. Tekstueel is het wel ongeveer wat je verwacht, maar muzikaal klinkt het wel lekker. Van 1999 tot 2001 stond dit in de lijst.
2974 Marco Borsato - Dromen zijn bedrogDe doorbraak van Marco, die na wat flops in het Italiaans nu maar eens een Italiaans nummer met Nederlandse tekst zong. Allemaal met dank aan John Ewbank, die dat wel een leuke poging vond. En natuurlijk Leo Driessen, die voetbalcommentator, want die deed samen met Han Kooreneef de tekst voor dit Riccardo Fogli-nummer. Ik heb altijd het idee dat de Pet Shop Boys er ook goed naar hebben geluisterd, want het intro lijkt nogal op It's A Sin. Dat is voor mij wel het hoogtepunt, want verder vind ik dit net iets meer foute kitsch dan die plaat van de jongens uit de dierenwinkel. Maar ook wel lekker meezingbare kitsch die gewoon terecht een hit werd en zorgde voor het leukste momentje uit Marco's carrière. Nouja, op dat moment dat hij failliet ging na dan, leedvermaak is het beste vermaak. Marco is daarmee klaar voor deze lijst, ik zal nooit echt fan worden maar de snellere nummers horen niet aan de onderkant van de lijst. Ik vind dit uiteraard ook zijn grote omissie: Sinds 2021 is dit afwezig. Ja, we weten allemaal wel waarom, maar ook daarvoor stond dit al lager dan al die nummers die er nu nog wel in staan. De eerste editie stond dit nog op 117, moet je nagaan.
2973 Pino D'Angiò - Ma Quale IdeaNog meer Italaanse dansmuziek, al is dit meer funk dan het meer open geluid van de gebruikelijke Italiaanse elektronische muziek. Lekker basloopje, wat later ook nog gebruikt werd in Don't Call Me Baby. Het wordt vergezeld door 'geprevel' van de Italiaanse Leonard Cohen. Gepreveld dat Gerard Ekdom nogal graag nadoet, maar toch was dit niet bekend genoeg voor een notering in de Gekdom-tijd. Het was namelijk 2000 toen dit er in stond, op 1388.
SPOILER: 2972-2951
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]