quote:
quote:
quote:
Stel dat je interesse hebt in een bordspel oid.
Alleen, het minimum aantal spelers voor dat spel is 2. Dus het ligt in de kast, wachtende op een goede dag ooit.
Maar ondertussen ben je wel geīnteresseerd in dat spel. Dus je leest er over, kijkt naar filmpjes hoe andere mensen het spelen. Leert zelfs over spelletjes waar je zelf misschien niet zoveel interesse in hebt.
Maar bijna niemand die je kent houdt van bordspelletjes. Of houden wel van bordspelletjes, maar spelen die liever niet met jou. Laat staan dat ze geīnteresseerd zijn in welke spelletjes jij leuk vindt of daar over te praten.
Houd dit een goede 20 jaar vol. En je enige hoop om ook maar over bordspelletjes te kunnen praten, is als je er een grap van maakt in het bijzijn van anderen die het maar een rare boel vinden. Misschien kies je een raar spelletje uit waar je zelf niet zoveel mee hebt, steekt er een beetje de draak mee. Mensen moeten er om lachen. En dat is beter dan niets. Dus je doet het vaker. Tot het bijna een automatisme is, en je vaker grappen maakt in een week over bordspelletjes dan je eigenlijk de behoefte had om oprecht over te praten.