Ze kan het er niet mee eens zijn. Maar in de rol van kabinetslid zal ze zich wel moeten neerleggen bij kabinetsbesluiten. Als die vijf lintjes haar blijkbaar zo erg in gewetensnood brengen dat ze dat niet kan, dan is er inderdaad geen grond om nog in het kabinet te blijven.quote:Op donderdag 3 april 2025 18:33 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Dit weer... Een minister kan het echt wel eens ergens niet mee eens zijn zonder gelijk te moeten OpStApPuHh!!!Zou jij in dit geval vast leuk vinden maar slaat verder nergens op.
Als zij dat zou vinden zou ze het wel doen. Blijkbaar is dat niet het geval.quote:Op donderdag 3 april 2025 19:13 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ze kan het er niet mee eens zijn. Maar in de rol van kabinetslid zal ze zich wel moeten neerleggen bij kabinetsbesluiten. Als die vijf lintjes haar blijkbaar zo erg in gewetensnood brengen dat ze dat niet kan, dan is er inderdaad geen grond om nog in het kabinet te blijven.
Dan zit er dus niks anders op dan gewoon die lintjes te tekenen en ophouden met zeiken. Niet halsstarrig tegen blijven zijn maar uiteindelijk wel met je reet op het pluche blijven zitten en de premier het maar moet oplossen. .quote:Op donderdag 3 april 2025 19:55 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Als zij dat zou vinden zou ze het wel doen. Blijkbaar is dat niet het geval.
Ik merk dat je nog steeds wat moeite hebt met de acceptatie van het feit dat jij dat niet bepaalt.quote:Op donderdag 3 april 2025 23:01 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dan zit er dus niks anders op dan gewoon die lintjes te tekenen en ophouden met zeiken. Niet halsstarrig tegen blijven zijn maar uiteindelijk wel met je reet op het pluche blijven zitten en de premier het maar moet oplossen. .
Ik merk vooral op hoe zoiets in normaal functionerende kabinetten gaat.quote:Op donderdag 3 april 2025 23:20 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Ik merk dat je nog steeds wat moeite hebt met de acceptatie van het feit dat jij dat niet bepaalt.
Nee, dat had afgehangen van hoe belangrijk die minister voor zijn partij was. Mona Keijzer werd er om minder uit gegooid. In feite is het gewoon werkweigering.quote:Ik vind het volkomen logisch opgelost zo. Dat je zelf uit gewetensbezwaren ergens niet je eigen naam aan wilt verbinden, betekent geenszins dat je niet zakelijk zou kunnen omgaan met mensen die dat wel willen. Als het ging om bijvoorbeeld een christelijke minister die wegens gewetensbezwaren niet wilde tekenen voor een vrijwilliger bij een abortuskliniek was dat hetzelfde opgelost, en was dat met hooguit een opgetrokken wenkbrauw hier en daar gewoon geaccepteerd.
Men veegt gewoon de reet af met iets dat in de grondwet staat. Niet zo gek dat de andere partijen kwaad worden.quote:Maar ach het is Faber en die moet in zo'n geval natuurlijk op zijn minst verbannen en het liefst geëxecuteerd worden. Vanwege een handtekening die gewoon door een ander gezet kon worden. Nou nou wat heeft het land eronder geleden. Typisch weer hoor.
quote:https://www.montesquieu-i(...)?colctx=vlndhk9kaggo
1.
Grondslag
Eenheid van kabinetsbeleid is een kernwaarde in het staatsbestel. Ministers moeten met één mond spreken (en daarnaar handelen).
Het beginsel is neergelegd in Grondwet en het reglement van orde van de ministerraad.
Artikel 45, 3e lid van de Grondwet bepaalt dat de ministerraad beraadslaagt en besluit over het algemeen regeringsbeleid en de eenheid van dat beleid bevordert. Artikel 12, lid 2 van het reglement van orde van de ministerraad bepaalt dat geen minister tegen besluiten van de ministerraad handelt.
Dat vormt de kern van het sinds 1848 bestaande homogeniteitsbeginsel. Een minister mag in de ministerraad tegen een besluit stemmen, maar kan zich er daarna ofwel bij neerleggen (en loyaal uitvoeren) ofwel opstappen.
Waarom wil iemand hebben dat zij als minister tekent ?quote:Op donderdag 3 april 2025 23:01 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dan zit er dus niks anders op dan gewoon die lintjes te tekenen en ophouden met zeiken. Niet halsstarrig tegen blijven zijn maar uiteindelijk wel met je reet op het pluche blijven zitten en de premier het maar moet oplossen. .
Nouja het is het werk van die minister om dat te doen voor mensen die op hun domein actief zijn en dat is Faber. En inderdaad lopen ministers in het gareel van het kabinetsbeleid dat in de ministerraad wordt vastgesteld. Dat is grondwettelijk vastgelegd.quote:Op donderdag 3 april 2025 23:42 schreef Vallon het volgende:
[..]
Waarom wil iemand hebben dat zij als minister tekent ?
Is dat om haar in een gareel te vormen of een ander doel ?
Ik kan/wil mij levensgroot voorstellen dat ik als vrijwilliger juist geen paraaf van Faber zou willen hebben.
De instemming van de Koning, is wat hier telt.
Lijkt me stug dat Faber zo belangrijk is, maar oké, jouw woorden.quote:Op donderdag 3 april 2025 23:34 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik merk vooral op hoe zoiets in normaal functionerende kabinetten gaat.
[..]
Nee, dat had afgehangen van hoe belangrijk die minister voor zijn partij was. Mona Keijzer werd er om minder uit gegooid. In feite is het gewoon werkweigering.
Alsof dat voor het eerst gebeurtquote:[..]
Men veegt gewoon de reet af met iets dat in de grondwet staat. Niet zo gek dat de andere partijen kwaad worden.
[..]
Jazeker, ze is een van de van de kopstukken van de PVV aan wie Geert Wilders het lot van het kabinet zal koppelen. Had bijvoorbeeld Dirk Beljaarts dit gedaan, dan had die er al lang uit gelegen.quote:Op donderdag 3 april 2025 23:55 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Lijkt me stug dat Faber zo belangrijk is, maar oké, jouw woorden.
Het is ook niet voor het eerst dat partijen boos zijn als een kabinet dat doet.quote:Alsof dat voor het eerst gebeurt
Maar als elke keer dat er in het openbaar een verschil van mening blijkt betreffende minister op zou moeten stappen zouden er weinig meer over zijn.quote:Op donderdag 3 april 2025 23:59 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Jazeker, ze is een van de van de kopstukken van de PVV aan wie Geert Wilders het lot van het kabinet zal koppelen. Had bijvoorbeeld Dirk Beljaarts dit gedaan, dan had die er al lang uit gelegen.
[..]
Het is ook niet voor het eerst dat partijen boos zijn als een kabinet dat doet.
Ik dat dat het geen grondwettelijk gevestigde taakstelling is maar parafering vooral gebruikelijk was en daarvoor verder niets van in de grondwet staat.quote:Op donderdag 3 april 2025 23:52 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nouja het is het werk van die minister om dat te doen voor mensen die op hun domein actief zijn en dat is Faber. En inderdaad lopen ministers in het gareel van het kabinetsbeleid dat in de ministerraad wordt vastgesteld. Dat is grondwettelijk vastgelegd.
Wanneer de minister zelf daarin dus zou mogen beslissen moet men niet vallen dat die anders beschikt.quote:bron: lintjes proces
Stap 5: De verantwoordelijke minister neemt het eindadvies in ontvangt en beslist of de kandidaat wordt voorgedragen voor een benoeming bij Zijne Majesteit de Koning.
Meestal schikken ministers die dat doen weer in en dan wordt het ze vergeven. Faber blijft echter haar hakken in het zand zetten.quote:Op vrijdag 4 april 2025 00:02 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
[..]
Maar als elke keer dat er in het openbaar een verschil van mening blijkt betreffende minister op zou moeten stappen zouden er weinig meer over zijn.
Je kan Faber wel aanvallen maar het was wel same ol same so: Nothing new.quote:Op vrijdag 4 april 2025 00:11 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Meestal schikken ministers die dat doen weer in en dan wordt het ze vergeven. Faber blijft echter haar hakken in het zand zetten.
Ohjee, ben jij er ook zo een die denkt dat je kernenergie door de gasleiding je huis binnen komt?quote:Op zaterdag 5 april 2025 00:21 schreef Montagui het volgende:
[..]
Je kan Faber wel aanvallen maar het was wel same ol same so: Nothing new.
[ x ]
De hakken van Faber zijn net zo als de hakken van bv Jetten.
euh, ik niet, Jetten wel.quote:Op zaterdag 5 april 2025 00:23 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ohjee, ben jij er ook zo een die denkt dat je kernenergie door de gasleiding je huis binnen komt?
Nou nee, het werkelijke debat achter dat belegen filmpje is welbekend. Joost Eerdmans loopt te beweren dat je kernenergie door gasleidingen je huis binnen komt, aangezien hij die niet weg wil en toch kernenergie wil om je huis te verwarmen.quote:
Zit je nou serieus de onkunde van je Grote Leider te verdedigen?quote:Op zaterdag 5 april 2025 00:44 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nou nee, het werkelijke debat achter dat belegen filmpje is welbekend. Joost Eerdmans loopt te beweren dat je kernenergie door gasleidingen je huis binnen komt, aangezien hij die niet weg wil en toch kernenergie wil om je huis te verwarmen.
Wie met dat geknipte filmpje blijft komen is of heel dom, of een leugenaar, of gewoon beide.quote:Op zaterdag 5 april 2025 05:00 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Zit je nou serieus de onkunde van je Grote Leider te verdedigen?
Beide gok ik. Die lui blijven blind andermans verzinsels herhalen. Ook briljant trouwens hoe ze hiermee denken Fabers onkunde te kunnen nuanceren oidquote:Op zaterdag 5 april 2025 07:38 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Wie met dat geknipte filmpje blijft komen is of heel dom, of een leugenaar, of gewoon beide.
Jij wil niet in de trieste waarheid geloven dat er van links tot rechts nitwitten in de politiek zitten. Jouw probleem.quote:Op zaterdag 5 april 2025 07:52 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Beide gok ik. Die lui blijven blind andermans verzinsels herhalen. Ook briljant trouwens hoe ze hiermee denken Fabers onkunde te kunnen nuanceren oid
Dat jij het verschil niet wilt zien tussen een raar verknipt stukje en serieuze onkunde, zegt voldoendequote:Op zaterdag 5 april 2025 08:16 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Jij wil niet in de trieste waarheid geloven dat er van links tot rechts nitwitten in de politiek zitten. Jouw probleem.
Waar mensen hier users zoals jij en Hexagon terecht op wijzen, is dat jullie nu uit je holletje komen gekropen terwijl het al jarenlang janken was met Jetten, Kaag, Paternotte en Pechtold.
Die denken in ieder geval niet dat je kernenergie door gasleidingen kan transporteren. Dus dat is al beter dat al dit nitwits die steeds met dat idiote filmpje komen.quote:Op zaterdag 5 april 2025 08:16 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Jij wil niet in de trieste waarheid geloven dat er van links tot rechts nitwitten in de politiek zitten. Jouw probleem.
Waar mensen hier users zoals jij en Hexagon terecht op wijzen, is dat jullie nu uit je holletje komen gekropen terwijl het al jarenlang janken was met Jetten, Kaag, Paternotte en Pechtold.
Die is niet verdedigbaar dus dan maar IQ-loos uit je nek lullen over andere politici. Zo staat dat in het populistische propaganda handboek.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |