SPOILER: Twitteraccounts van een aantal betrouwbare twitteraarsOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: Kaart van de Gazastrook en informatie over de GazastrookOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.SPOILER: Geschiedenis conflictOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Enkele belangrijke links
Liveblog Nu.nl
Liveblog NOS
Liveblog ADSPOILER: LivestreamsOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Hier verder.'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio![]()
Yahoo zelf is wel een gerespecteerde bron.quote:Op woensdag 2 april 2025 10:49 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Propaganda van HonestReporting
Bron met ergens een connectie naar Israel: "Propaganda! Leugens!"
Bron van Hamas or Palestijnse overheid zelf: "oohh zo erg! Meteen verder verspreiden!"
Hoe je het went of keert, zo goed als alle informatie van wat daar gaande is zal van Israëlische of Palestijnse bronnen afkomen.
En Israël heeft de propaganda oorlog al decenia lang verloren.![]()
Ik moest wel een beetje gniffelen. Het artikel behandelt Salo Aizenberg en zijn bevindingen. Om zijn verhaal sterker te onderbouwen wordt ook nog gewezen naar het rapport van Mr Fox namens de denktank Henry Jackson Society. De HJS zou ook discrepanties hebben gevonden. Er wordt alleen even vergeten te melden dat Aizenberg net een van de vier schrijvers is van dat rapport....quote:Op woensdag 2 april 2025 10:49 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Propaganda van HonestReporting
Dat schrappen van die paar duizend namen is opmerkelijk. Ik wacht nog even met het trekken van verregaande conclusies. De gepresenteerde conclusie dat MoH dus ongelofelijk onbetrouwbaar is kan ook andersom gesteld worden. Als MoH onbetrouwbaar is dan zouden ze de dodenlijsten niet aanpassen. Israël is samen met de Palestijnse autoriteit verantwoordelijk voor de Palestinian Population Registry, https://www.gov.il/en/departments/units/population_registrar_unit en ondanks de controle over deze burgerregistratie is er in die bijna twintig jaar nog geen oveleden persoon gevonden waarbij die persoon toch nog bleek te leven of nooit heeft bestaan. Ondanks dat meldt de woordvoerder bij elk gebeurtenis of bericht dat MoH onbetrouwbaar is![]()
Naja opmerkelijk
Het is een behoorlijke chaos daar nu dus het verbaasd me eigenlijk niet zoOp zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.![]()
Propaganda van de NOSquote:Op woensdag 2 april 2025 10:44 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Israël breidt offensief in Gaza uit en wil daar meer gebied innemen
[..]
(Zie je nou eindelijk hoe dat werkt?)Mij ook niet. Dit gebeurt wel vaker in oorlogen.quote:Op woensdag 2 april 2025 11:24 schreef sp3c het volgende:
Naja opmerkelijk
Het is een behoorlijke chaos daar nu dus het verbaasd me eigenlijk niet zo
Maar je ziet nu wel wat het effect is van dat vergrootglas dat op dit gebied is gericht. Alle gebeurtenissen worden zo uitgebreid besproken dat het vaak lijkt dat er hele uitzonderlijke en verdachte dingen gebeuren, terwijl dat helemaal niet zo is.
Het is denk ik ook de reden dat er over genocide wordt gehuild, gewoon door de enorme hoeveelheid berichten over al dan niet onschuldige burgerslachtoffers. Maar dat komt door dat vergrootglas. Het eigenlijke aantal, voorzover bekend, valt mij nog steeds reuze mee als je alles bij elkaar neemt.Intolerant voor intolerantie![]()
Tegenwoordig begint men bij ieder gewapend conflict vroeger of later over genocide
Dat men in dit specifieke geval over de suggestie begint te huilen zal door die vergrootglas komen maar ik vind het wat ver gezocht hoor en of het aantal burgerslachtoffers wel of niet meevalt kunnen jij en ik met de beschikbare gegevens niet vaststellenOp zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.![]()
Het maakt ook weinig tot niets uit toch? of het nou wel of geen genocide is, geen land vindt de Palestijnen belangrijk genoeg om Israel echt te stoppen.quote:Op woensdag 2 april 2025 12:24 schreef sp3c het volgende:
Tegenwoordig begint men bij ieder gewapend conflict vroeger of later over genocide
Dat men in dit specifieke geval over de suggestie begint te huilen zal door die vergrootglas komen maar ik vind het wat ver gezocht hoor en of het aantal burgerslachtoffers wel of niet meevalt kunnen jij en ik met de beschikbare gegevens niet vaststellen![]()
Totaal het punt nietquote:Op woensdag 2 april 2025 12:29 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Het maakt ook weinig tot niets uit toch? of het nou wel of geen genocide is, geen land vindt de Palestijnen belangrijk genoeg om Israel echt te stoppen.
En ja wel of geen genocide maakt natuurlijk wel uit, als het die kant op gaat verliest Israel echt veel steun en veel voordeeltjes
Hele vreemde opmerking ditOp zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.![]()
Klopt hoor, maar ik vind het getal dat we hebben, na anderhalf jaar oorlog best laag. Neem in aanmerking:quote:Op woensdag 2 april 2025 12:24 schreef sp3c het volgende:
Tegenwoordig begint men bij ieder gewapend conflict vroeger of later over genocide
Dat men in dit specifieke geval over de suggestie begint te huilen zal door die vergrootglas komen maar ik vind het wat ver gezocht hoor en of het aantal burgerslachtoffers wel of niet meevalt kunnen jij en ik met de beschikbare gegevens niet vaststellen
Het gaat om urban warfare. Daarnaast wordt er veel gebombardeerd vanuit de lucht. En dat met een tegenstander die niet heeft gezorgd voor schuilkelders, of ook maar iets om de burger te beschermen. Sterker nog, de tegenstander zorgt er juist voor dat ze er middenin gaan zitten; hun eigen volk gebruikend als menselijk schild.
Stel dat je dat met Rusland had geprobeerd.
Nee, ik vind het niet zo vergezocht om te stellen dat de hoeveelheid doden wel meevalt.
En daarom denk ik dat dus. Als je één keer per week een bericht zou horen, "er zijn deze week honderdveertig mensen omgekomen, verschrikkelijk", dan is dat al erg genoeg. Maar elke dag "er zijn twintig mensen omgekomen, verschrikkelijk", "er zijn twintig mensen omgekomen, verschrikkelijk", "er zijn twintig mensen omgekomen, verschrikkelijk"? Dat klinkt veel erger toch? Sterk versimpeld voorbeeld, maar ik denk dat dat principe hier wel opgaat.Intolerant voor intolerantie![]()
De NOS is uiteraard 1000x betrouwbaarder dus dit is gewoon valse equivalentie.quote:Op woensdag 2 april 2025 11:50 schreef Cuendillar het volgende:
[..]
Propaganda van de NOS
(Zie je nou eindelijk hoe dat werkt?)Op woensdag 25 april 2018 20:45 schreef Ronald-Koeman het volgende:
7e minuut Robben eraf met spierblessure.![]()
Als de NOS zich baseert op 'Palestijnse media' of Al-Jazeera niet. Het is ook niet zonder reden dat men zich bij de NOS deze oorlog al vele malen heeft moeten rectificeren omdat ze er weer eens naast zaten. Alleen deze berichtgeving, die overduidelijk pro-Palestijns en anti-Israël is, sluit aan bij jouw vooringenomenheid dus bestempel je het als betrouwbaarder.quote:Op woensdag 2 april 2025 13:27 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
De NOS is uiteraard 1000x betrouwbaarder dus dit is gewoon valse equivalentie.'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio![]()
Dat de NOS, de meest keurige en objectieve nieuwsorganisatie die er is zo'n beetje, die Palestijnse media wel serieus genoeg nemen om hun verslaggeving op te baseren zet je niet aan het denken?quote:Op woensdag 2 april 2025 13:33 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Als de NOS zich baseert op 'Palestijnse media' of Al-Jazeera niet. Het is ook niet zonder reden dat men zich bij de NOS deze oorlog al vele malen heeft moeten rectificeren omdat ze er weer eens naast zaten. Alleen deze berichtgeving, die overduidelijk pro-Palestijns en anti-Israël is, sluit aan bij jouw vooringenomenheid dus bestempel je het als betrouwbaarder.
Je weet dat alleen de extremisten op links en rechts de NOS beschuldigen van partijdigheid? Extreemlinks vindt de NOS pro-Israël en extreemrechts vindt de NOS pro-Palestina. Zo goed is de NOS in haar netheid en onpartijdigheid.
Maar goed, ik heb het hier tegen iemand die zelfs Wikipedia onbetrouwbaar vindt terwijl dat anno 2025 juist een relatief betrouwbare website is tussen al dat commerciële, partijdige en fake news geweld in onze nieuwsvoorziening.
[ Bericht 4% gewijzigd door Ronald-Koeman op 02-04-2025 13:50:14 ]Op woensdag 25 april 2018 20:45 schreef Ronald-Koeman het volgende:
7e minuut Robben eraf met spierblessure.![]()
Klinkt nog steeds vergezocht, je kunt moeilijk van het nieuws verwachten dat ze het nieuws niet brengen omdat het gister ook al was lijkt mequote:Op woensdag 2 april 2025 12:51 schreef Cuendillar het volgende:
[..]
Klopt hoor, maar ik vind het getal dat we hebben, na anderhalf jaar oorlog best laag. Neem in aanmerking:
Het gaat om urban warfare. Daarnaast wordt er veel gebombardeerd vanuit de lucht. En dat met een tegenstander die niet heeft gezorgd voor schuilkelders, of ook maar iets om de burger te beschermen. Sterker nog, de tegenstander zorgt er juist voor dat ze er middenin gaan zitten; hun eigen volk gebruikend als menselijk schild.
Stel dat je dat met Rusland had geprobeerd.
Nee, ik vind het niet zo vergezocht om te stellen dat de hoeveelheid doden wel meevalt.
En daarom denk ik dat dus. Als je één keer per week een bericht zou horen, "er zijn deze week honderdveertig mensen omgekomen, verschrikkelijk", dan is dat al erg genoeg. Maar elke dag "er zijn twintig mensen omgekomen, verschrikkelijk", "er zijn twintig mensen omgekomen, verschrikkelijk", "er zijn twintig mensen omgekomen, verschrikkelijk"? Dat klinkt veel erger toch? Sterk versimpeld voorbeeld, maar ik denk dat dat principe hier wel opgaat.
Iedere week een samenvatting ofzo
Bij Oekraïne is dat ook geen probleem waarom hier wel?Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.![]()
Dat jij je als uitgesproken links en progressieve user je volledig kunt vinden in de berichtgeving van de NOS, laat zien dat er wel degelijk sprake is van een bias.quote:Op woensdag 2 april 2025 13:44 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Dat de NOS, de meest keurige en objectieve nieuwsorganisatie die er is zo'n beetje, die Palestijnse media wel serieus genoeg nemen om hun verslaggeving op te baseren zet je niet aan het denken?
Je weet dat alleen de extremisten op links en rechts de NOS beschuldigen van partijdigheid? Extreemlinks vindt de NOS pro-Israël en extreemrechts vindt de NOS pro-Palestina. Zo goed is de NOS in haar netheid en onpartijdigheid.
Maar goed, ik heb het hier tegen iemand die zelfs Wikipedia onbetrouwbaar vindt terwijl dat anno 2025 juist een relatief betrouwbare website is tussen al dat commerciële en partijdige geweld in onze nieuwsvoorziening.
En Wikipedia is natuurlijk ook alles behalve betrouwbaar, dat is nota bene een website waar mensen zelf van alles kunnen toevoegen. Elk individu kan daar dingen toevoegen aan de hand van een simpel linkje naar een willekeurige media outlet. Er worden daar op-eds van journalisten aangehaald als onderbouwing van vermeende feiten.
Het is dan ook niet zonder reden dat sommige artikelen daar achter slot en grendel worden gezet en alleen nog ervaren gebruikers dingen kunnen aanpassen. Het is tribalisme al om. Dat zie je met politieke onderwerpen (zoals bijvoorbeeld de situatie in Israël) maar ook met sportrivaliteiten tussen atleten, die geregeld worden uitgevochten op Wikipedia.
[ Bericht 0% gewijzigd door HowardRoark op 02-04-2025 14:01:15 ]'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio![]()
Ik kan me ook prima vinden in de berichtgeving van de NOS tbh
Niet alles is een links/rechts dingetje man
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.![]()
Proest, de NOS betrouwbaar noemen. Activistisch links propagandabolwerk. Even onafhankelijk als Joop.quote:Op woensdag 2 april 2025 13:44 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Dat de NOS, de meest keurige en objectieve nieuwsorganisatie die er is zo'n beetje, die Palestijnse media wel serieus genoeg nemen om hun verslaggeving op te baseren zet je niet aan het denken?
Je weet dat alleen de extremisten op links en rechts de NOS beschuldigen van partijdigheid? Extreemlinks vindt de NOS pro-Israël en extreemrechts vindt de NOS pro-Palestina. Zo goed is de NOS in haar netheid en onpartijdigheid.
Maar goed, ik heb het hier tegen iemand die zelfs Wikipedia onbetrouwbaar vindt terwijl dat anno 2025 juist een relatief betrouwbare website is tussen al dat commerciële, partijdige en fake news geweld in onze nieuwsvoorziening.![]()
![]()
Het feit dat je dat denkt zegt al genoeg.quote:Op woensdag 2 april 2025 14:39 schreef damsco het volgende:
[..]
Proest, de NOS betrouwbaar noemen. Activistisch links propagandabolwerk. Even onafhankelijk als Joop.Op woensdag 25 april 2018 20:45 schreef Ronald-Koeman het volgende:
7e minuut Robben eraf met spierblessure.![]()
Idem voor jouquote:Op woensdag 2 april 2025 15:23 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Het feit dat je dat denkt zegt al genoeg.![]()
Hmm. Maar had jij geen D66 gestemd? Dat is een centrumlinkse en uitgesproken progressieve partij. Dat is ook wel een beetje de bias van de NOS, vaak een links liberale tot progressieve inslag in de berichtgeving. Zowel als het gaat om de thema's die men onder de aandacht brengt als om de selectiviteit en bias in de berichtgeving.quote:Op woensdag 2 april 2025 14:14 schreef sp3c het volgende:
Ik kan me ook prima vinden in de berichtgeving van de NOS tbh
Niet alles is een links/rechts dingetje man'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio![]()
Ik heb ook wel eens VVD gestemd, ik bekijk dat per verkiezing aan de hand van de programma's en mijn persoonlijke behoeften voor de toekomst en wat D66 betreft was het een beloning voor hun Uruzgan standpunt en een diep gebrek aan vertrouwen in de VVD, zo zwart/wit is de wereld nietquote:Op woensdag 2 april 2025 18:06 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Hmm. Maar had jij geen D66 gestemd? Dat is een centrumlinkse en uitgesproken progressieve partij. Dat is ook wel een beetje de bias van de NOS, vaak een links liberale tot progressieve inslag in de berichtgeving. Zowel als het gaat om de thema's die men onder de aandacht brengt als om de selectiviteit en bias in de berichtgeving.
Ik denk eerder dat die bias bij jou zit, jij kent maar twee smaken ... jouw mening en links progressiefOp zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.![]()
Dit is wat hen te wachten staatquote:Op dinsdag 1 april 2025 22:28 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Als we er nou eens een paar naar Gaza sturen om een voorbeeld te stellen is het heel snel afgelopen met dit soort ongein.
Ik zeg doen
A person who was demoralized is unable to assess true information. The facts tell nothing to him, even if I shower him with information, with authentic proof, with documents and pictures. ...he will refuse to believe it.![]()
Ik merk wel bepaalde trekjes bij de NOS.quote:Op woensdag 2 april 2025 14:14 schreef sp3c het volgende:
Ik kan me ook prima vinden in de berichtgeving van de NOS tbh
Niet alles is een links/rechts dingetje man
Ze zullen niet gauw desinformatie verspreiden nee, niet opzettelijk, maar ze zijn in mijn opinie wel duidelijk pro-Palestijns.
Gaat het een paar dagen over antisemitisme?
Komt NOS met groot artikel op voorpagina over hoe moslima's niet over straat durven te lopen vanwege hun hoofdoekjes.
5 doden gevallen bij een bom? groot vak nieuws bij NOS, De massa's burgerdoden in Oekraine zijn we allang vergeten.
Is er pro-Israelisch nieuws? Dan is het een klein vakje en snel weer verdreven door "2 DODEN BIJ BOM OP SCHOOL!"
Die 500+ doden bij de 'Israelische' 'bom' op het 'Ziekenhuis' waren ze ook als de kippen bij.
Ik heb daarna nooit echt een grote melding gezien van een correctie.
En waarom plaatsen ze onlangs een anti-Israel bericht dat maanden oud is?
Hadden ze even niets op de voorpagina tegen Israel? Dus moesten ze even terug in de tijd?
Kortom.
Ja het is een onderbuik gevoel, dat geef ik toe, ik heb niet alle data, excel sheets en formules om dat uit te gaan zoeken en daar ook geen behoefte aan.
NOS zou een neutrale nieuwssite moeten zijn en zal dat voor veel nieuws ook wel zijn maar in de kwestie Palestina en Israël geloof ik niet dat ze helemaal neutraal zijn.
Geen desinformatie expres verspreiden, dat geloof ik niet, maar wel dat ze biased zijn., maar ja welke nieuws site is dat nou niet?![]()
Allichtquote:Op woensdag 2 april 2025 18:35 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Ik merk wel bepaalde trekjes bij de NOS.
Ze zullen niet gauw desinformatie verspreiden nee, niet opzettelijk, maar ze zijn in mijn opinie wel duidelijk pro-Palestijns.
Gaat het een paar dagen over antisemitisme?
Komt NOS met groot artikel op voorpagina over hoe moslima's niet over straat durven te lopen vanwege hun hoofdoekjes.
5 doden gevallen bij een bom? groot vak nieuws bij NOS, De massa's burgerdoden in Oekraine zijn we allang vergeten.
Is er pro-Israelisch nieuws? Dan is het een klein vakje en snel weer verdreven door "2 DODEN BIJ BOM OP SCHOOL!"
Die 500+ doden bij de 'Israelische' 'bom' op het 'Ziekenhuis' waren ze ook als de kippen bij.
Ik heb daarna nooit echt een grote melding gezien van een correctie.
En waarom plaatsen ze onlangs een anti-Israel bericht dat maanden oud is?
Hadden ze even niets op de voorpagina tegen Israel? Dus moesten ze even terug in de tijd?
Kortom.
Ja het is een onderbuik gevoel, dat geef ik toe, ik heb niet alle data, excel sheets en formules om dat uit te gaan zoeken en daar ook geen behoefte aan.
NOS zou een neutrale nieuwssite moeten zijn en zal dat voor veel nieuws ook wel zijn maar in de kwestie Palestina en Israël geloof ik niet dat ze helemaal neutraal zijn.
Geen desinformatie expres verspreiden, dat geloof ik niet, maar wel dat ze biased zijn., maar ja welke nieuws site is dat nou niet?
Ik denk dat we een wat verkleurd beeld binnenkrijgen omdat de Palestijnen niet echt iets nieuwswaardigs aan het doen zijn
Je had 7 oktober en daarna zijn ze anderhalf jaar bommen aan het koppen zijn
Het nieuws is dat Israël gooit bom, zoveel Palestijnen dood, iedere dag
Dan lijkt het of de NOS een rare focus op Palestijnse doden heeft maar veel meer valt er qua NWS ook niet te vertellen
Of ze op de redactie pro Palestijnen zijn weet ik niet, kan best maar dat is niet automatisch een links of rechts standpunt lijkt meOp zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.![]()
Het antwoord is dus nee.quote:Op woensdag 2 april 2025 13:27 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
De NOS is uiteraard 1000x betrouwbaarder dus dit is gewoon valse equivalentie.
Intolerant voor intolerantie![]()
https://www.yahoo.com/new(...)33.html?guccounter=1quote:the Telegraph:
New research shows that Hamas has quietly dropped thousands of deaths from its Gaza war casualty figures.
Andrew Fox, the author of the report, said the latest deletions are likely to have been an attempt by Hamas to retain credibility.
The Hamas lists contain information such as names and ID numbers, and can be filled in by anyone with a link to the Google form for the document.
Hamas will “have gone through the list, trying to make it as convincing as possible. They’ve been accepting names onto that list with no evidence whatsoever”, explained Mr Fox. “So what I’m guessing they’re trying to do is thin out the names they cannot substantiate at all.”
“The demographics are the most important thing in all this. We’ve heard the claims that about 70 per cent of the deaths are women and children, and these lists, especially the most recent, show that’s complete nonsense,” he said.
About 72 per cent of fatalities aged 13-55 are men, which is the rough age range of Hamas combatants, Mr Fox said. “We know that Hamas uses child soldiers, and these statistics show clearly that Israel is targeting fighting-aged men.”
In previous conflicts, Hamas figures have often been corroborated by external organisations, Mr Fox said.
The Henry Jackson Society’s December report said: “The ministry of health, operating under Hamas, has systematically inflated the death toll by failing to distinguish between civilian and combatant deaths, over-reporting fatalities among women and children and even including individuals who died before the conflict began.
“This has led to a narrative where the Israel Defense Forces are portrayed as disproportionately targeting civilians, while the actual numbers suggest a significant proportion of the dead are combatants.”
Hamas has claimed the number of deaths in Gaza since the start of the war is now more than 50,000.
The IDF says it has killed 20,000 Hamas combatants during the fighting, and does all it can to mitigate civilian casualties.
“The IDF makes great efforts to estimate and consider potential civilian collateral damage in its strikes. The IDF has never, and will never, deliberately target children,” the IDF said in a statement.![]()
In tegendeel, ik heb namelijk ook niet gezegd dat jij links en progressief bent, ik benoem de politieke kleur van de partij waar jij op hebt gestemd. En dat ik ook een bias heb is duidelijk, daar ben ik ook gewoon open over. Maar ik ga dan ook niet rechts en conservatieve media wegzetten als neutraal of zo. Ik lees soms bijvoorbeeld de Telegraaf wel en dat is prima omdat ik mij daar in kan vinden, maar die is ook niet neutraal. Ik heb totaal geen moeite dat te erkennen.quote:Op woensdag 2 april 2025 18:25 schreef sp3c het volgende:
[..]
Ik heb ook wel eens VVD gestemd, ik bekijk dat per verkiezing aan de hand van de programma's en mijn persoonlijke behoeften voor de toekomst en wat D66 betreft was het een beloning voor hun Uruzgan standpunt en een diep gebrek aan vertrouwen in de VVD, zo zwart/wit is de wereld niet
Ik denk eerder dat die bias bij jou zit, jij kent maar twee smaken ... jouw mening en links progressief
En in het verleden was de Nederlandse media juist wat meer op de hand van Israël, nu zie je over het algemeen een duidelijke partijdigheid voor de Palestijnen, dat is zeker ook merkbaar bij de NOS. Dit kan gewoon benoemd worden.
De NOS heeft het deze oorlog al geregeld mis gehad en de berichtgeving weer moeten corrigeren, ook kakelt men blind elke NGO of actiegroep of Palestijna media na die maar iets negatiefs zegt over Israël. En als men dan een Israëlisch perspectief wil dan valt men negen van de tien keer terug op Haaretz of +972, een linkse krant en nog een linkse en antizionistische outlet.
Dit zorgt simpelweg niet voor een evenwichtige, maar een hele eenzijdige pro-Palestijnse berichtgeving, waarin de Palestijnen altijd de slachtoffers zijn, Hamas eigenlijk niets met de Palestijnen te maken heeft en Israël altijd de dader is.'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio![]()
Voedseltekorten in Gaza steeds nijpender, bakkerijen noodgedwongen dichtquote:De berichten over het voedseltekort in Gaza worden steeds alarmerender. Alle 25 bakkerijen van het Wereldvoedselprogramma (WFP) zijn dicht wegens gebrek aan meel en gas om de ovens mee te verhitten. De laatste voedselhulp wordt binnen de komende twee weken uitgedeeld, waarschuwen hulporganisaties.
De twee miljoen Gazanen zijn compleet afhankelijk van hulpgoederen van buitenaf. Begin vorige maand legde Israël een totale blokkade op aan het gebied. Sindsdien zijn er geen voedsel, water, brandstof of medicijnen binnengekomen.
De blokkade bleek de opmaat naar de hervatting van grootschalige militaire aanvallen op Gaza op 18 maart, na een bestand dat twee maanden standhield. Vandaag kondigde Defensieminister Katz een uitbreiding van het offensief aan. Hij zegt dat Israël grote delen van Gaza gaat innemen.
'Afschuwelijke verhalen'
"Er is ontzettend weinig voedsel beschikbaar", zegt Mirte Bosch, humanitair beleidsadviseur bij Oxfam Novib. "Sinds de afsluiting van hulp zijn de prijzen van groente en fruit met 200 procent gestegen."
Bosch zegt dat haar collega's in Gaza "afschuwelijke verhalen" doorgeven over honger en ondervoeding. "Het is al de dagelijkse realiteit dat kinderen maaltijden moeten overslaan. Tot kort geleden overleefden veel families op brood en thee, maar nu de bakkerijen dicht zijn is er voor veel van hen ook geen brood."
Niet alleen honger heerst, maar ook dorst, zegt Bosch. Israël heeft begin maart ook de stroomtoevoer afgesneden naar de belangrijkste ontziltingsinstallatie in Gaza. "Daardoor verloor een half miljoen mensen toegang tot schoon water, en ook in andere delen van Gaza is de waterproductie nagenoeg onmogelijk. Daardoor zien we nu een toename in besmettingsziekten die te voorkomen zouden zijn als ze schoon water hadden om mee te wassen."
Bombardementen hebben ook veel landbouwgrond en waterinfrastructuur vernietigd. "Dat treft dus waterstations die water rondpompen, watertanks, leidingen, zuiveringsinstallaties en irrigatiekanalen. En zelfs voor het bestand inging, mochten wij van Israël geen kleine zuiveringsinstallaties die op zonne-energie werken Gaza binnenbrengen."
Twistgesprek over hulp
Het Israëlische leger spreekt de berichten over het voedseltekort tegen en beschuldigt Hamas ervan de eigen bevolking uit te hongeren. Volgens het legeronderdeel dat hulptransporten naar Gaza coördineert reden er tijdens het staakt-het-vuren meer dan 25.000 trucks met voedsel en hulpgoederen het gebied binnen. Dat zou meer dan genoeg voedsel moeten zijn voor lange tijd, "als Hamas het maar aan de burgers gaf", zegt het leger.
Een woordvoerder van de Verenigde Naties noemt de Israëlische uitspraak "belachelijk" en zegt dat "alleen de laatste restjes van onze voorraad nog overblijven." De woordvoerder voegt toe dat "de WFP zijn eigen bakkerijen niet voor de lol dichtgooit. Als er geen meel en geen gas is, kunnen ze niet openblijven."
Maar volgens Israël is de VN alleen verantwoordelijk voor zo'n 30 procent van alle hulp die tijdens het bestand binnenkwam, en zou veel van de andere 70 procent door Hamas worden achtergehouden.
"Wat betreft die claim van Israël, het gaat in ieder geval niet op voor de hulpgoederen van Oxfam Novib", zegt Bosch. "Wij monitoren heel streng op wat er binnengaat en waar dat terechtkomt. Tijdens het bestand hebben we 200.000 mensen geholpen met voedsel en andere levensbehoeften."
Bosch reageert ook sceptisch op de uitspraak van Israël dat er meer dan genoeg voedsel is. "Het is niet zo dat er tijdens het staakt-het-vuren grote voorraden zijn aangelegd in Gaza. Alles wat er binnenkwam, was meteen nodig vanwege de grote tekorten die er al waren. Wij erkennen dat beeld dus absoluut niet."
Tekorten en onveiligheid
Oxfam Novib heeft in Gaza ook bijna niets meer om uit te delen, zegt Bosch. "Vorige week waren onze voorraden zo goed als leeg. Onze hygiënekits zijn ook bijna op. We kunnen alleen nog in heel beperkte mate drinkwater uitdelen aan ontheemde gemeenschappen en een beetje financiële hulp bieden aan families die het voedsel op de lokale markten kopen."
Behalve het gebrek aan hulpgoederen is inmiddels de veiligheid van hulpverleners ook een groot probleem, benadrukt Bosch. "Voor het staakt-het-vuren inging, was er een notificatiesysteem waarmee hulpverleners het Israëlische leger op de hoogte konden stellen als ze ergens in het oorlogsgebied hulp gingen geven. Na het hervatten van de vijandigheden, wordt dit systeem door Israël niet meer gebruikt. Daardoor is er geen enkele veiligheidsgarantie meer voor hulpverleners."Op woensdag 25 april 2018 20:45 schreef Ronald-Koeman het volgende:
7e minuut Robben eraf met spierblessure.![]()
Weer een anti-Israël verhaal van de NOS, uiteraard netjes in het anti-Israël dossier: https://nos.nl/collectie/13959-oorlog-in-gazaquote:Op woensdag 2 april 2025 20:42 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Voedseltekorten in Gaza steeds nijpender, bakkerijen noodgedwongen dicht
[..]
Benieuwd welk verhaal ze morgen mee aan komen kakken.![]()
Ik mis een bericht over de 15 hulpverleners die dit weekend zijn gedood en waarvan 9 nog even snel waren begraven. Andere kant daar morgen of een andere dag iets over schrijven zou wel bespottelijk zijn inderdaadquote:Op woensdag 2 april 2025 20:50 schreef damsco het volgende:
[..]
Weer een anti-Israël verhaal van de NOS, uiteraard netjes in het anti-Israël dossier: https://nos.nl/collectie/13959-oorlog-in-gaza
Benieuwd welk verhaal ze morgen mee aan komen kakken.![]()
Oh ja, en de hele tijd dit soort berichten. Toen Slayage hier nog mocht posten (wat een rust trouwens) kregen we dit dus ook echt elke dag te lezen, HOE VERSCHRIKKELIJK het wel niet is in een oorlogsgebied voor mensen die de oorlog zelf hebben veroorzaakt en erachter staan.quote:Op woensdag 2 april 2025 20:42 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Voedseltekorten in Gaza steeds nijpender, bakkerijen noodgedwongen dicht
[..]
Intolerant voor intolerantie
Forum Opties Forumhop: Hop naar: