https://www.mediacourant.(...)hard-echt-zo-slecht/quote:Guido den Aantrekker basht Arjen Lubach heel hard: ‘Echt zó slecht’
Guido den Aantrekker, hoofdredacteur van Story en deskundige in Shownieuws, opent de aanval op Arjen Lubach. “Wie zijn die mensen die hem leuk vinden behalve degenen op de lachband?”
Arjen Lubach ligt extra onder een vergrootglas nu hij een van de sterren van RTL 4 is. Hij is deze week begonnen met een commerciële kopie van zijn succesvolle NPO-programma, maar weet zeker niet iedereen te bekoren. Zo kan Johan Derksen er nog niet om glimlachen en haalt dus ook Guido den Aantrekker keihard naar hem uit.
Nog geen grijns
Het is gewoon matige tv, sneert Guido op X. “Wie zijn die mensen die Lubach leuk vinden behalve degenen op de lachband? Ben het aan het kijken nu maar het enige lachwekkende eraan is hoe slecht het is. Nog geen grijns. De hoge kijkcijfers moeten van links komen; het is zó geen RTL-amusement. Maar de tv-incrowd houdt ervan.”
Huh? Maar RTL heeft toch gezegd dat Arjen helemaal geen lachband heeft? “100% lachband. Dat RTL dat ontkent, zegt niets 😉”
Totaal niet leuk
Rens Muller, redactiechef van De Gooi- en Eemlander, laat daarop weten dat hij Arjen ook afschuwelijk vindt. “Dacht al dat ik de enige ben die Lubach totaal niet leuk vind. Krijg gelukkig bijval.”
Mediacriticus Victor Vlam gelooft RTL over die lachband. Hij schrijft op X: “Ik vermoed dat er ruimte is gekomen voor meer mensen in het publiek. Daardoor dus harder gelach. Het is dezelfde studio als voorheen maar het decor is negentig graden gedraaid ten opzichte van het oude decor. Maar dit is allemaal op basis van wat ik zie op televisie.”
‘Zó stom!’
Onzin, aldus Privé-baas Evert Santegoeds. Hij hoort wel degelijk een lachband, zegt hij in zijn podcast. “Die lachband is zó stom! Het is heel erg irritant, vind ik.”
Hij vindt het bovendien ongemakkelijk dat Beau van Erven Dorens zijn kersverse collega zo zat te bejubelen na zijn eerste uitzending. “Beau had er héél hard om gelachen en dat verbaast mij, want Beau begrijpt nooit een grap.”
Uiterste best
Johan Derksen boycot Arjen. “Ik heb al eerder mijn uiterste best gedaan om Lubach leuk te vinden en dat lukt maar niet. Een aardige jongen hoor, want hij heeft zich een keer keurig voorgesteld hier in de gang. Een heel aardige jongen, maar als hij in een talkshow zit: saaier dan Lubach bestaan ze niet”, sneert hij in Vandaag Inside.
Arjen leverde laatst ook een heel saai optreden bij Eva Jinek af. “Hij heeft geen teksten, hij is niet lollig, hij zit erbij als een zoutzak en heeft niks te melden.”
Saaie Lubach
Eigenlijk is Arjen vooral goed in het voorlezen van de autocue, vervolgt hij. “Hij heeft best een goede redactie, een stelletje semi-intellectuelen die iets andere onderwerpen hebben dan wij. Die tikken dat trouw op een autocue en hij komt met een pak aan, de saaie Lubach, hij leest het voor en hij doet net of hij het leuk vindt en een lachband erachter doet de best.”
Volgens Wilfred Genee doet Arjen wel meer dan dat, maar, zo zegt Johan: “Hij zal best een rol hebben daar, maar ik vind het een beetje armoedig dat iemand grapjes voorleest van de autocue en begeleid wordt door een lachband.”
Lachband
Johan gelooft RTL ook niet over die lachband. “Kom op zeg, dat is een lachband. (…) Het is elke keer hetzelfde lachje. Maar nogmaals: er is een heel grote doelgroep voor. (…) Ik gun hem ook heel veel succes en hij doet ook niemand kwaad, maar het is niet zo dat ik een geregelde kijker ben, want ik vind het steeds hetzelfde. Ik kan er niet om lachen.”
René van der Gijp: “Die Beau vond het heel goed man.”
Wilfred: “Beau vond het goed, hè?”
Johan: “Ja, maar dat is zo doorzichtig. Zou hij ook van RTL zijn dan?”
René: “Volgens mij wel, maar hij vond het wel héél erg goed hoor.”
Dat is een hoop negativiteit bij elkaar, maar als ik het programma zo zie, dan denk ik toch, het is de kift. Het is toch prima informatief entertainment? Hij gaat matige dingen doen, en Lubach lijkt soms vervangbaar, maar je weet nu al dat hij ook dingen gaat doen die miljoenen kijkers van AD.nl naar youtube brengen. Dit is als mens niet iets om trots op te zijn maar daar worden ze bij de commercielen wel geil van.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 09:12 schreef Paul het volgende:
[ afbeelding ]
[..]
https://www.mediacourant.(...)hard-echt-zo-slecht/
Vind het ook wel ok programmaatje, al gisteren niet gekekenquote:Op vrijdag 28 maart 2025 09:22 schreef Marsenal het volgende:
[..]
Dat is een hoop negativiteit bij elkaar, maar als ik het programma zo zie, dan denk ik toch, het is de kift. Het is toch prima informatief entertainment? Hij gaat matige dingen doen, en Lubach lijkt soms vervangbaar, maar je weet nu al dat hij ook dingen gaat doen die miljoenen kijkers van AD.nl naar youtube brengen. Dit is als mens niet iets om trots op te zijn maar daar worden ze bij de commercielen wel geil van.
Er zijn dagelijks een miljoen mensen die vandaag inside kijken en luisteren, waaronder ik, maar dat is natuurlijk wel een verdrietif genant programma waar leuke dingen komen om te sterven. Maakt niet uit, blijf luisteren.
1.2 miljoen was ook wel erg veel. Als het rond de 800.000 blijft hangen zou RTL blij zijn denk ik.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 09:26 schreef Paul het volgende:
[..]
Vind het ook wel ok programmaatje, al gisteren niet gekeken
Kijkcijfers zakken wel elke dag in, vraag me af of dat wel goed gaat allemaal
Bedoel je dan VI of Lubach?quote:Op vrijdag 28 maart 2025 09:26 schreef Paul het volgende:
[..]
Vind het ook wel ok programmaatje, al gisteren niet gekeken
Kijkcijfers zakken wel elke dag in, vraag me af of dat wel goed gaat allemaal
Ik las dat Lubach elke dag kijkers verliestquote:Op vrijdag 28 maart 2025 10:10 schreef Marsenal het volgende:
[..]
Bedoel je dan VI of Lubach?
VI luister ik als podcast en dan is het leuk. Zou er de pit niet meer voor aanzetten, als we amper voetbal kunnen zien en alleen af en toe een schijtlollig kutfilmpje krijgen. Maar dat programma bestaat al honderd jaar dus mag best vaak aanklooien. Je zou denken dat Lubach dezelfde vorm van jrediet zou hebben, omdat hij zichzelf heus bewezen heeft.
Dan had ie Keesie gesloopt. Maar een ding is wel waar: Als je bezuinigt op iets als defensie, moet je er voor zorgen dat je wel snel weer op kunt schalen. Dat is het werkelijke probleem.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 09:00 schreef Remco het volgende:
Erg makkelijk filmpje over defensie. 10 jaar terug had Lubach exact het omgekeerde verhaal kunnen vertellen mocht er toen 1 miljard extra naar defensie gaan.
Gisteren had-ie wat meer kijkers dan woensdag. Het schommelt een beetje al naargelang hoeveel kijkers er zijn bij het programma dat voor hem zit en of hij een gast heeft uitgenodigd of niet.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 10:10 schreef Paul het volgende:
[..]
Ik las dat Lubach elke dag kijkers verliest
Waar zijn de (voorlopige) kijkcijfers te vinden?quote:Op vrijdag 28 maart 2025 10:25 schreef Mike het volgende:
[..]
Gisteren had-ie wat meer kijkers dan woensdag. Het schommelt een beetje al naargelang hoeveel kijkers er zijn bij het programma dat voor hem zit en of hij een gast heeft uitgenodigd of niet.
Tina Nijkamp deelt ze elke ochtend op Instagram: https://www.instagram.com/stories/tinanijkamp/quote:Op vrijdag 28 maart 2025 11:18 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Waar zijn de (voorlopige) kijkcijfers te vinden?
Ik keek altijd op https://www.kijkonderzoek.nl, maar die hebben sinds enige tijd een vertraging van een week zodat uitgesteld kijken ook kan worden meegenomen, wat inmiddels een flink aandeel heeft.
Bij een programma met zijn doelgroep moet je neem ik aan ook kijken naar hoeveel er uitgesteld wordt gekeken. Anders zegt het vooral iets over hoe geïnteresseerd de lineaire/live kijkers zijn. En die zijn meestal ouder dan zijn primaire doelgroep, want die kijken geen live tv met reclames tussendoor.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 10:25 schreef Mike het volgende:
[..]
Gisteren had-ie wat meer kijkers dan woensdag. Het schommelt een beetje al naargelang hoeveel kijkers er zijn bij het programma dat voor hem zit en of hij een gast heeft uitgenodigd of niet.
Aan de andere kant zal lineaire tv qua reclames nog steeds het meeste opleveren en Youtube bijna niks. En waarom zou je op rtl.nl of hoe het ook heet terugkijken als je op Youtube kan kijken.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 13:09 schreef Stepperoller het volgende:
[..]
Bij een programma met zijn doelgroep moet je neem ik aan ook kijken naar hoeveel er uitgesteld wordt gekeken. Anders zegt het vooral iets over hoe geïnteresseerd de lineaire/live kijkers zijn. En die zijn meestal ouder dan zijn primaire doelgroep, want die kijken geen live tv met reclames tussendoor.
En dat is nog excl. YouTube.
Klopt 1 miljoen views op YouTube levert een keer 1000 euro op gok ik, kun je denk ik 5 seconde reclame voor kopen.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 13:14 schreef Evangelion het volgende:
[..]
Aan de andere kant zal lineaire tv qua reclames nog steeds het meeste opleveren en Youtube bijna niks. En waarom zou je op rtl.nl of hoe het ook heet terugkijken als je op Youtube kan kijken.
Lubach op YouTube heeft geen ondertiteling. RTL Videoland misschien wel nogquote:Op vrijdag 28 maart 2025 13:14 schreef Evangelion het volgende:
[..]
Aan de andere kant zal lineaire tv qua reclames nog steeds het meeste opleveren en Youtube bijna niks. En waarom zou je op rtl.nl of hoe het ook heet terugkijken als je op Youtube kan kijken.
Duh. Daarom noemde ik YouTube ook apart.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 13:14 schreef Evangelion het volgende:
[..]
Aan de andere kant zal lineaire tv qua reclames nog steeds het meeste opleveren en Youtube bijna niks. En waarom zou je op rtl.nl of hoe het ook heet terugkijken als je op Youtube kan kijken.
Ja die lachband is er dus niet.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 13:41 schreef Vliegbaard het volgende:
Gisteren voor het eerst gekeken. Blijf het een makkelijk programma vinden met goedkope grapjes en inhoudelijk weinig diepgang.
Ja en die lachband is wel een echte faal
You tube gaat wel slecht om met de content makers maar wat jij beweerd is wel heel erg weinig. Doe er maar een nulletje bij denk ik.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 13:24 schreef Remco het volgende:
[..]
Klopt 1 miljoen views op YouTube levert een keer 1000 euro op gok ik, kun je denk ik 5 seconde reclame voor kopen.
Het verschil is dat dit de hele aflevering was. Elke donderdag dus.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 19:52 schreef NailQueen het volgende:
Diep Duik Donderdag is gewoon Tot op de bodem
Jij bent dus nog niet zo bekend met de rubriekjes van Lubach.quote:Op vrijdag 28 maart 2025 19:54 schreef Evangelion het volgende:
[..]
Het verschil is dat dit de hele aflevering was. Elke donderdag dus.
De rubrieken hebben weinig betekenis maar het is wel aangekondigd dat elke donderdag een lang item wordt (zoals vroeger ZML).quote:Op vrijdag 28 maart 2025 19:56 schreef SebbeSwensje het volgende:
[..]
Jij bent dus nog niet zo bekend met de rubriekjes van Lubach.
Het leger zoekt nog mensenquote:Op vrijdag 28 maart 2025 20:27 schreef NailQueen het volgende:
Als Groninger wil ik graag een radadadadaaaa geweer
Dat was op de NPO hetzelfde op de vrijdag. Saai.quote:Op zondag 30 maart 2025 21:56 schreef golfer het volgende:
En nu dus op zondagavond is er Lubach, Dit was de week.
Terugkijken op de afgelopen week.
Niet mee eens, ik vind het programma nog steeds erg goed, behalve de eerste uitzending dan, maar dat zal de zenuwen zijn.quote:Op zondag 30 maart 2025 22:43 schreef jcdragon het volgende:
Ik had gehoopt dat ze met een goede seizoensopener kwamen, maar helaas. Ook had ik verwacht dat het programma met het budget van RTL beter zou worden.
Dat is juist het punt. Het is precies hetzelfde.quote:Op zondag 30 maart 2025 22:46 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Niet mee eens, ik vind het programma nog steeds erg goed, behalve de eerste uitzending dan, maar dat zal de zenuwen zijn.
Ja, satire op het nieuws, wat had je dan verwacht?quote:Op zondag 30 maart 2025 22:51 schreef jcdragon het volgende:
[..]
Dat is juist het punt. Het is precies hetzelfde.
Geen middelmatige grapjes. Maar grapjes die wel leuk zijn. De Avondshow was al wel minder dan ZML. Voor zijn eigen shows heeft hij wel sterke items en goede grappen. Met een npo budget verwacht je toch wat minder. Met een rtl budget moet het wel raak zijn.quote:Op zondag 30 maart 2025 23:02 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Ja, satire op het nieuws, wat had je dan verwacht?
Ok, kwestie van smaak dan. Ik vind ook niet alles even grappig en soms reteflauw, maar gemiddeld toch echt wel sterk.quote:Op zondag 30 maart 2025 23:06 schreef jcdragon het volgende:
[..]
Geen middelmatige grapjes. Maar grapjes die wel leuk zijn. De Avondshow was al wel minder dan ZML. Voor zijn eigen shows heeft hij wel sterke items en goede grappen.
Op een paar okè items per jaar zal het gewoon middelmatig het nieuws doornemen zijn. Elke avond 'scoren' kan gewoon niet. Hooguit dat ze wat vaker op tv zijn nu maar juist dat is eigenlijk ook weer slecht voor de creativiteit. Zolang het rond de miljoen scoort zal RTL blij zijn. Het heeft ook een aantrekking op Videoland en eventueel wat specials/exclusieve content daar.quote:Op zondag 30 maart 2025 23:06 schreef jcdragon het volgende:
[..]
Geen middelmatige grapjes. Maar grapjes die wel leuk zijn. De Avondshow was al wel minder dan ZML. Voor zijn eigen shows heeft hij wel sterke items en goede grappen. Met een npo budget verwacht je toch wat minder. Met een rtl budget moet het wel raak zijn.
Tja, het vraagt erom om door de mangel gehaald te worden.quote:Op maandag 31 maart 2025 22:23 schreef golfer het volgende:
Faber benoemd tot Ridder in de orde van de Nederlandse lul.
quote:Op vrijdag 28 maart 2025 11:29 schreef NailQueen het volgende:
Het programma mist nog Jonathan van het Reve om het op te schudden
The legend is backquote:Op dinsdag 1 april 2025 22:47 schreef Tourniquet het volgende:
[..]![]()
Met een paar ergernissen die ik met hem deel.![]()
Die speelt als actrice in meerdere NPO-series en -films, kan zijn dat ze nog onder contract staat bij de VPRO of een extern productiehuis met de NPO als klant.quote:Op dinsdag 1 april 2025 23:14 schreef Evangelion het volgende:
Die Ezra was gewoon een minder leuke Soumaya. Is die niet mee?
Niet dat ik haar echt zou missen, maar die Ezra is hetzelfde typetje maar dan zonder de droge bek.quote:Op dinsdag 1 april 2025 23:18 schreef Flitsbezorger het volgende:
[..]
Die speelt als actrice in meerdere NPO-series en -films, kan zijn dat ze nog onder contract staat bij de VPRO of een extern productiehuis met de NPO als klant.
Sowieso was ik het met al zijn voorbeelden wel eens eigenlijk. Of je vertaalt het fatsoenlijk, of je gebruikt de Engelstalige term.quote:Op dinsdag 1 april 2025 23:33 schreef NoCigar het volgende:
Dat administratie is wel een permanente ergernis.
Mee eens, sommige uitdrukkingen zijn gewoon niet te vergelijken. Voor de rest, sorry, saaie uitzending.quote:Op dinsdag 1 april 2025 23:34 schreef dennistd het volgende:
[..]
Sowieso was ik het met al zijn voorbeelden wel eens eigenlijk. Of je vertaalt het fatsoenlijk, of je gebruikt de Engelstalige term.
Ik vond 'm juist veel beter dan Soumaya...die kon echt voor geen meter acteren. (In ieder geval niet in dit satirische format).quote:Op dinsdag 1 april 2025 23:14 schreef Evangelion het volgende:
Die Ezra was gewoon een minder leuke Soumaya. Is die niet mee?
kijkcijfers incl uitgesteld kijken nog hoog dus lubach en rtl boeit het niet zolang er veel mensen kijkenquote:Op woensdag 2 april 2025 16:40 schreef NoCigar het volgende:
Uit de 'bladen':
Het is een publiek geheim dat de overstap van Arjen Lubach van de VPRO naar RTL 4 mede te maken heeft met het geschil dat zijn eindredacteur en ex-liefje Janine Abbring had met die omroep. Ze begon opeens reclame te maken voor Brand New Day en daar was de VPRO not amused over. “Anders gaan we allemaal weg!”, zou ze geroepen hebben.
Ik zie ook weinig verschil. Dezelfde erg slechte grappen, afgewisseld met redelijk interessante of wel grappige items. Uiteindelijk jammer dat de slechte grappen een constante zijn, en die andere zaken minder consistent. Want mijn god, wat is het soms flauw.
Krijg je bij YT geen reclame dan? (Ik neem het op en spoel de reclame gewoon door.)quote:Op donderdag 3 april 2025 17:33 schreef 215 het volgende:
Ik ga eerlijk bekennen dat na twee weken het mij echt niet tegenvalt. Hij (met team) weet redelijk hetzelfde niveau te houden. Had ik eigenlijk niet verwacht.
Ik ben wel Youtube kijker maar het verschil is niet zo groot. Hoef in ieder geval niet naar een reclame blok te kijken. Interviews met gasten sla ik meestal over. Dat is geen sterke kan t van hem en de meeste gasten boeien mij niet.
Lang leven de brave browser. Of de addblock browser op mobiel. Heb je idd geen reclamesquote:Op donderdag 3 april 2025 20:07 schreef NoCigar het volgende:
[..]
Krijg je bij YT geen reclame dan? (Ik neem het op en spoel de reclame gewoon door.)
Idem hier.quote:Op donderdag 3 april 2025 20:07 schreef NoCigar het volgende:
(Ik neem het op en spoel de reclame gewoon door.)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |