Kijk, daar hebben we onze EU-dictator weer. Prides worden verboden want de kinderen. Je moet immers wel je kinderen tot brave homofoobjes kunnen opvoeden zonder lastige actiegroepen die wat anders roepen.quote:https://www.telegraaf.nl/(...)ediend-bij-parlement
Hongarije dreigt Pride-optochten te verbieden: wetsvoorstel ingediend bij parlement
BOEDAPEST - De partij van de Hongaarse premier Viktor Orbán heeft een wetsvoorstel naar het parlement gestuurd dat de Pride moet verbieden. De manifestatie van de lhbti-gemeenschap zou schadelijk zijn voor kinderen.
In het wetsvoorstel staat dat de vrijheid van vergadering niet meer geldt als dat strijdig is met wetgeving over de bescherming van kinderen. Deelnemers en organisatoren van de Pride riskeren boetes als het voorstel wordt aangenomen. In Hongarije trekken deelnemers tijdens de manifestatie over een boulevard in de hoofdstad Boedapest. Voorstanders zeggen dat het een gezinsvriendelijk evenement is, dat ook geschikt is voor kinderen.
Tweederdemeerderheid regering Orbán
Aangezien de rechts-populistische regering van Orbán over een tweederdemeerderheid beschikt in het parlement, lijkt het erop dat het wetsvoorstel voldoende steun zal krijgen. De parlementaire commissie juridische zaken boog zich maandag alvast over de kwestie.
In het geval dat er toch een Pride wordt georganiseerd in strijd met het geplande verbod, zullen er boetes worden uitgeschreven, al is nog niet duidelijk hoe hoog die kunnen oplopen. Overigens dreigen volgens het voorstel niet alleen de organisatoren, maar ook eventuele deelnemers gestraft te worden.
Eerdere waarschuwing
De regering van de nationalistische en conservatieve Orbán zint al langer op maatregelen tegen de Pride. De premier waarschuwde vorige maand dat de organisatoren zich dit jaar „de moeite kunnen besparen” om het evenement te organiseren, zonder in detail te treden.
Hongarije verbood in 2021 de „promotie van homoseksualiteit” onder minderjarigen. Dat leidde tot internationale kritiek. Het land erkent ook huwelijken tussen twee personen van hetzelfde geslacht niet.
Ach natuurlijk niet. Dat bagatelliseert ie lekker om vervolgens heerlijk te moslim-bashen en de aandacht op de anti Ramadan orde te gooien.quote:Op maandag 17 maart 2025 16:46 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Kijk, daar hebben we onze EU-dictator weer. Prides worden verboden want de kinderen. Je moet immers wel je kinderen tot brave homofoobjes kunnen opvoeden zonder lastige actiegroepen die wat anders roepen.
Ik ben wel benieuwd of Geert zijn grote vriend gaat bekritiseren, aangezien die altijd zo begaan is met homo's. Of nu ineens niet?
Er zijn ruim 2,5 miljoen mensen in NL die onder LBGBSAD*@!@! vallen. Bij de meestbezochte evenementen zijn er zo'n 500.000 mensen aanwezig, waarvan een fors deel heterotoeristen zijn.quote:Op maandag 17 maart 2025 18:32 schreef torentje het volgende:
Homoseksuelen zijn net als nationalisten veel te opdringerig. Het is dus een prima zaak dat die twee partijen elkaar dwarszitten.
Aha, dus wanneer @Mubassie op de foks vindt dat iets nergens voor nodig en overdreven gedoe is dan moet het maar verboden worden.quote:Op maandag 17 maart 2025 18:33 schreef Mubassie het volgende:
Goede zaak, nergens voor nodig zo'n pride.
Overdreven gedoe.
Vergeet de automobilsiten en andere snelle verkeersdeelnemers niet.quote:Op maandag 17 maart 2025 18:32 schreef torentje het volgende:
Homoseksuelen zijn net als nationalisten veel te opdringerig.
alleen al een reactie als deze maakt het meer nodig.quote:Op maandag 17 maart 2025 18:33 schreef Mubassie het volgende:
Goede zaak, nergens voor nodig zo'n pride.
Overdreven gedoe.
Aangezien we allemaal zo pro-democratie zijn kunnen we deze legitieme wijze waarop de Hongaarse overheid opereert alleen maar toejuichenquote:Tweederdemeerderheid regering Orbán
Aangezien de rechts-populistische regering van Orbán over een tweederdemeerderheid beschikt in het parlement, lijkt het erop dat het wetsvoorstel voldoende steun zal krijgen. De parlementaire commissie juridische zaken boog zich maandag alvast over de kwestie.
quote:Op maandag 17 maart 2025 19:35 schreef ditiswatikvind het volgende:
Hongarije![]()
Ben ooit in Boekarest Boedapest geweest, mooie stad hoor maar die politiek
Dat maak je er zelf van.quote:Op maandag 17 maart 2025 18:49 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Aha, dus wanneer @:Mubassie op de foks vindt dat iets nergens voor nodig en overdreven gedoe is dan moet het maar verboden worden.
Duidelijk.
Ja, en ik in Rome.quote:Op maandag 17 maart 2025 19:35 schreef ditiswatikvind het volgende:
Hongarije![]()
Ben ooit in Boekarest geweest, mooie stad hoor maar die politiek
Reacties als de mijne voeden de bijna niet aanwezige ruggengraat van woke.quote:Op maandag 17 maart 2025 19:03 schreef Bofjijff het volgende:
[..]
alleen al een reactie als deze maakt het meer nodig.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |