Binnen de twee menselijke geslachten is er ook een verscheidenheid aan hoe mensen zich gedragen. Zo heb je vrouwelijke vrouwen, wat mannelijkere vrouwen en mannelijke mannen en wat vrouwelijkere mannen. Maar dit doet het geslacht nog niet veranderen.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 10:53 schreef Jippie het volgende:
[..]
Biologisch zijn er verschillen, maar mijn nicht die als neef geboren is vrouwelijker in haar niet aangeleerde gedrag en motoriek dan menige met baarmoeder geboren dame.
Zij worden met respect behandeld. Er is niemand die stelt dat mensen met gender dysforie slecht behandeld moeten worden. Zulke mensen hebben het volste recht zich uit te dossen zoals zij willen, zonder lastiggevallen te worden. Maar de claims die zij over hun eigen geslacht maken, die aantoonbaar onjuist zijn, hoeft niet iedereen aan mee te doen.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 10:57 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Nou, zeg dat wel. Behandel ze gewoon met respect, ze zijn mens, net als ieder ander.
Ook ontzettend sneu dat de discussie maar blijft doorgaan.
Heb je nog een beetje door waarom dit topic is geopend?quote:Op vrijdag 14 maart 2025 11:15 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Binnen de twee menselijke geslachten is er ook een verscheidenheid aan hoe mensen zich gedragen. Zo heb je vrouwelijke vrouwen, wat mannelijkere vrouwen en mannelijke mannen en wat vrouwelijkere mannen. Maar dit doet het geslacht nog niet veranderen.
Bijvoorbeeld, een meisje dat van voetbal een bomen klimmen houdt, dingen die wij in onze cultuur meer aan jongens linken, is geen jongen, dat blijft een meisje. Misschien zal zij wellicht uiteindelijk lesbisch blijken te zien, onder lesbische vrouwen zie disproportioneel veel vrouwen die misschien wat meer 'mannelijker' gedrag hebben, maar zelfs dat hoeft helemaal niet.
[..]
Zij worden met respect behandeld. Er is niemand die stelt dat mensen met gender dysforie slecht behandeld moeten worden. Zulke mensen hebben het volste recht zich uit te dossen zoals zij willen, zonder lastiggevallen te worden. Maar de claims die zij over hun eigen geslacht maken, die aantoonbaar onjuist zijn, hoeft niet iedereen aan mee te doen.
Ik vind het niet van respect getuigen als je een ander dwingt om net te doen alsof hij niet ziet dat je een vent in een jurk bent. Want dat is natuurlijk wat je van een ander vraagt als je eist dat hij je aanspreekt met mevrouw als je overduidelijk een meneer bent. Dan vraag je eigenlijk aan die ander om net te doen alsof hij dat niet ziet.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 11:31 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Heb je nog een beetje door waarom dit topic is geopend?![]()
Lees het nieuwsbericht uit de OP eens, dat heeft niks met respect te maken.
Tja, iemand kan wel eisen aangesproken te worden met koninklijke hoogheid. Ben je dan geen goede voorzitter als je gewoon meneer of mevrouw zegt?quote:Op donderdag 13 maart 2025 16:29 schreef Gimmick het volgende:
[..]
En als je iemand tegen zijn wil 'mijnheer' blijft noemen ben je niet bezig met het benoemen van feiten (dat is namelijk niet het doel van een aanspreekvorm), je bent bewust iemand aan het beledigen. Dan ben je gewoon geen goede voorzitter.
Ach gossie toch.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 11:41 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Ik vind het niet van respect getuigen als je een ander dwingt om net te doen alsof hij niet ziet dat je een vent in een jurk bent. Want dat is natuurlijk wat je van een ander vraagt als je eist dat hij je aanspreekt met mevrouw als je overduidelijk een meneer bent. Dan vraag je eigenlijk aan die ander om net te doen alsof hij dat niet ziet.
Diezelfde reactie kan je geven bij een meneer die gepikeerd raakt omdat hij wordt aangesproken met meneer en niet met mevrouw.quote:
"Een vent in jurk" Is dit wat je hier ziet ja?quote:Op vrijdag 14 maart 2025 11:41 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Ik vind het niet van respect getuigen als je een ander dwingt om net te doen alsof hij niet ziet dat je een vent in een jurk bent. Want dat is natuurlijk wat je van een ander vraagt als je eist dat hij je aanspreekt met mevrouw als je overduidelijk een meneer bent. Dan vraag je eigenlijk aan die ander om net te doen alsof hij dat niet ziet.
Het zijn congresleden, en ook die transgender is gekozen door burgers.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 11:53 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Diezelfde reactie kan je geven bij een meneer die gepikeerd raakt omdat hij wordt aangesproken met meneer en niet met mevrouw.
Tja homoseksualiteit stond in het verleden ook in de DSM. En mensen vonden homo's toen ook raar want je hoort als man op een vrouw te vallen, en hadden een vergelijkbare walging als sommige mensen nu voelen bij transgender mensen. Je kan prima het biologische geslacht en huidige geslacht uit elkaar halen bij transgender mensen.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 09:58 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het is een botte omschrijving, dat ben ik ben met je eens. Maar genderdysforie is staat niet voor niets in de DSM, waar vaak ook comorbiditeiten een rol spelen.
Het gaat hier over mensen die een claim maken over de realiteit die simpelweg niet waar is. Het menselijk geslacht is door de natuur bepaald en geen subjectieve beleving. Dit maakt het ook totaal anders dan seksuele oriėntatie dat in alle gevallen een subjectieve beleving is en geen fysieke referentie kent.
De vraag is dan ook waarom dit voor sommigen toch zo lastig te accepteren is? Als mensen aantoonbaar onjuiste claims over andere fysieke kenmerken of de observeerbare realiteit maken, gaan we daar als samenleving ook niet in mee.
quote:Op vrijdag 14 maart 2025 12:01 schreef Momo het volgende:
[..]
"Een vent in jurk" Is dit wat je hier ziet ja?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Je mag prima erkennen dat ze een transvrouw is: iemand als man geboren die er voor kiest om als vrouw door het leven te gaan. Dat is een feit namelijk.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 11:41 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Ik vind het niet van respect getuigen als je een ander dwingt om net te doen alsof hij niet ziet dat je een vent in een jurk bent. Want dat is natuurlijk wat je van een ander vraagt als je eist dat hij je aanspreekt met mevrouw als je overduidelijk een meneer bent. Dan vraag je eigenlijk aan die ander om net te doen alsof hij dat niet ziet.
Daar heb je helemaal gelijk, maar dat was een denkfout. Mensen mogen van homoseksualiteit vinden wat ze willen, maar het is een natuurlijke voorkeur. Een klein deel 1-5% van de mannen en vrouwen vallen nu eenmaal op hun eigen geslacht, dat is ook altijd al zo geweest.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 12:06 schreef Momo het volgende:
[..]
Tja homoseksualiteit stond in het verleden ook in de DSM. En mensen vonden homo's toen ook raar want je hoort als man op een vrouw te vallen, en hadden een vergelijkbare walging als sommige mensen nu voelen bij transgender mensen. Je kan prima het biologische geslacht en huidige geslacht uit elkaar halen bij transgender mensen.
quote:Op vrijdag 14 maart 2025 11:45 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Tja, iemand kan wel eisen aangesproken te worden met koninklijke hoogheid. Ben je dan geen goede voorzitter als je gewoon meneer of mevrouw zegt?
Ten eerste hebben we het over Sarah McBride, ten tweede gaat het niet om wat ik zie.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 12:01 schreef Momo het volgende:
[..]
"Een vent in jurk" Is dit wat je hier ziet ja?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Het is helemaal niet sociaal geaccepteerd. Het is een ideologie die vanuit hoogopgeleide en voornamelijk progressief linkse kringen in het Westen komt en op een autoritaire manier wordt opgedrongen aan de rest van de samenleving, waarbij er meteen allerlei aantijgingen en verwijten worden gemaakt als mensen hier niet aan willen meedoen.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 12:12 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Je mag prima erkennen dat ze een transvrouw is: iemand als man geboren die er voor kiest om als vrouw door het leven te gaan. Dat is een feit namelijk.
De door de meeste transvrouwen gekozen aanspreekvorm is zij/haar. Dat was 10 jaar terug ook gewoon sociaal geaccepteerd en de norm. Die norm hoeven we echt niet te veranderen onder invloed vanuit de VS.
Ja, dat mag iemand dus helemaal zelf weten.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 12:12 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Je mag prima erkennen dat ze een transvrouw is: iemand als man geboren die er voor kiest om als vrouw door het leven te gaan. Dat is een feit namelijk.
De door de meeste transvrouwen gekozen aanspreekvorm is zij/haar. Dat was 10 jaar terug ook gewoon sociaal geaccepteerd en de norm. Die norm hoeven we echt niet te veranderen onder invloed vanuit de VS.
Wat is hier precies het verschil dan?quote:
Hou toch op en ga eens naar buiten. Transvrouwen/mannen maken al decennia onderdeel uit van de maatschappij en draaien gewoon mee.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 12:14 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het is helemaal niet sociaal geaccepteerd. Het is een ideologie die vanuit hoogopgeleide en voornamelijk progressief linkse kringen in het Westen komt en op een autoritaire manier wordt opgedrongen aan de rest van de samenleving, waarbij er meteen allerlei aantijgingen en verwijten worden gemaakt als mensen hier niet aan willen meedoen.
quote:Op vrijdag 14 maart 2025 12:18 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Wat is hier precies het verschil dan?
Een meneer die geen mevrouw is maar wel als mevrouw wil worden aangesproken moeten we respect voor hebben.
Maar een meneer die geen koninklijke hoogheid is maar wel met koninklijke hoogheid wil worden aangesproken is
Waarom heb je wel respect voor meneren die mevrouw willen worden genoemd maar dat niet zijn maar geen respect voor meneren die koninklijke hoogheid willen worden genoemd terwijl ze dat niet zijn. Waar zit dat verschil precies in?
Ik snap het, uiteindelijk loop je hopeloos vast in je redeneren als je wokeonzin wilt verdedigen en het enige wat dan nog rest is oneliners en smileys.quote:
Je mag zulke ad hominems voor je houden.quote:Op vrijdag 14 maart 2025 12:21 schreef Gimmick het volgende:
[..]
Hou toch op en ga eens naar buiten. Transvrouwen/mannen maken al decennia onderdeel uit van de maatschappij en draaien gewoon mee.
BNW! Je zit verkeerd!quote:Op vrijdag 14 maart 2025 12:14 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het is helemaal niet sociaal geaccepteerd. Het is een ideologie die vanuit hoogopgeleide en voornamelijk progressief linkse kringen in het Westen komt en op een autoritaire manier wordt opgedrongen aan de rest van de samenleving, waarbij er meteen allerlei aantijgingen en verwijten worden gemaakt als mensen hier niet aan willen meedoen.
heb al bijna een hele week niet gereageerdquote:Op vrijdag 14 maart 2025 12:32 schreef Momo het volgende:
[..]
Weet je soms kun je beter niet reageren
Dit heeft helemaal niets met BNW te maken. Sterker nog, dit topic alleen bewijst mijn punt al.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |