Welke heb je, want ik heb wel naar Sawyer gekeken maar het leek me wat minder robuust.quote:Op maandag 24 februari 2025 11:28 schreef Isdatzo het volgende:
Waarom zou een waterfilter ¤140 moeten kosten? Ik heb zo'n Sawyer waterfilter. Gebruik 'm voornamelijk in Alpien terrein (opletten dat 'ie niet bevriest dus dicht op het lichaam houden), maar ook bij tochten in Zuid-Amerika daarmee water uit de meest ranzige poelen gefilterd en gedronken.
Kostte me ¤20 of zo.
Eten maak ik me ook niet zo druk over, de kast ligt vol en daar zijn wel manieren voor om aan te komen. Ook hebben we thuis een houthaard dus koud gaat het ook niet worden.quote:Op maandag 24 februari 2025 11:29 schreef Isdatzo het volgende:
Verder heb ik bejaarden als buren en die ben ik wel de baas als stoere jongen dus als de shit uitbreekt dan ga ik daar de voorraadkast plunderen. Verder zat kampeeruitrusting en gasblikjes om het een tijd uit te zitten.
Waarom een rugzak als je er blijkbaar vanuit gaat dat je in noodgevallen thuis kan blijven?quote:Op maandag 24 februari 2025 11:32 schreef Kreator het volgende:
[..]
Welke heb je, want ik heb wel naar Sawyer gekeken maar het leek me wat minder robuust.
https://www.sawyer.com/category/water-filtration
[..]
Eten maak ik me ook niet zo druk over, de kast ligt vol en daar zijn wel manieren voor om aan te komen. Ook hebben we thuis een houthaard dus koud gaat het ook niet worden.
quote:
quote:Op maandag 24 februari 2025 11:28 schreef Isdatzo het volgende:
(opletten dat 'ie niet bevriest dus dicht op het lichaam houden),
Gewoon een Renault 5 kopen.quote:Op maandag 24 februari 2025 12:01 schreef Ama het volgende:
Zou persoonlijk voor geval van nood wel voor een powerbank gaan waar je wat langer mee kan doen.
Zo'n powerbank op solar zal tussen oktober en maart niet opladen, wel iets om rekening mee te houden.quote:Op maandag 24 februari 2025 11:49 schreef zatoichi het volgende:
Ah, hier ben ik ook mee bezig... alleen heb ik op wat water na nog niets. Dus dank voor het lijstje!
Zelf overweeg ik overigens om een powerbank op zonnenergie te nemen; dan heb ik (hopelijk) twee vliegen in één klap.
Ik ben niet bang, ik ben graag voorbereid. Daar gaat dit topic verder niet over.quote:
Heb je alles bij elkaar en kun je in geval van nood alsnog weg.quote:Op maandag 24 februari 2025 11:44 schreef Domnivoor het volgende:
[..]
Waarom een rugzak als je er blijkbaar vanuit gaat dat je in noodgevallen thuis kan blijven?
Goede tip. Die heb ik nog wel liggen van een vorige vakantie. thx.quote:Op maandag 24 februari 2025 11:46 schreef Domnivoor het volgende:
• Imodium en O.R.S.
Dat zit gewoonlijk niet in EHBO-sets. En met warm weer is uitdroging een risico.
Ik heb er nog 3 thuisliggen, maar mijn ervaring is ook wel dat ze leegraken als je ze ergens in een la legt, dus je moet ze ook wel regelmatig opladen voor nood.quote:Op maandag 24 februari 2025 12:01 schreef Ama het volgende:
Zou persoonlijk voor geval van nood wel voor een powerbank gaan waar je wat langer mee kan doen.
Mini. Stevig zat.quote:Op maandag 24 februari 2025 11:32 schreef Kreator het volgende:
[..]
Welke heb je, want ik heb wel naar Sawyer gekeken maar het leek me wat minder robuust.
https://www.sawyer.com/category/water-filtration
Die doen weinig bij stroom uitval. Als je daar iets mee wilt kan je een huisbatterij kopen die in 'island mode' kan draaien. Niet goedkoop en ook hier telt weer dat je in de winter er niet zo veel aan hebt.quote:Op maandag 24 februari 2025 12:39 schreef Kreator het volgende:
(en daar vind ik wel iets op, ik heb ook nog 10 zonnepanelen op mijn dak liggen)
Als het gaat om zo lang mogelijk in zo veel mogelijk scenario's nog stroom te hebben, dan is het waarschijnlijk slimmer om een plugin-hybride te kopen met een 230v stopcontact in de achterbak. Dan heb je een buffer voor je zonnepanelen, een benzine-aggregaat en een auto in een.quote:
Dan heb je niet goed gelezen over eten. Er is genoeg in huis of dichtbij te vinden, maar is niet mijn grootste zorg. Ik was ook niet van plan om een overlevings-shelter te bouwen waarin ik 7 jaar kan overleven op zakjes militair eten.quote:Op maandag 24 februari 2025 14:36 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Mis vooral eten en geld, beiden zul je nodig hebben.
Water is niet heel ingewikkeld om er voor een week in huis te hebben. Tenminste drinkwater. Wassen, afwassen en plee doorspoelen kan ook wel met natuurwater natuurlijk.quote:Op maandag 24 februari 2025 15:11 schreef Kreator het volgende:
[..]
Dan heb je niet goed gelezen over eten. Er is genoeg in huis of dichtbij te vinden, maar is niet mijn grootste zorg. Ik was ook niet van plan om een overlevings-shelter te bouwen waarin ik 7 jaar kan overleven op zakjes militair eten.
Cash heb je niet zoveel aan als er 4 dagen, of 4 weken, of 4 maanden geen water uit de kraan komt. Er ligt genoeg in huis overigens.
Beetje zitten kijken en zal idd wel werken voor noodgevallen en een klein beetje water, maar denk dat bijvoorbeeld die squeeze al wat meer water per minuut geeft. Maar ja, die is dan weer 85 euro.quote:Op maandag 24 februari 2025 13:13 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Mini. Stevig zat.
Misschien niet ideaal als je snel veel water wil filteren, maar voor onderweg dikke prima.
Noem eens een oplossing.quote:Op maandag 24 februari 2025 16:18 schreef 215 het volgende:
Water is niet heel ingewikkeld om er voor een week in huis te hebben.
Doomflation. Ik heb er destijds echt niet veel meer dan ¤20 voor betaald.quote:Op maandag 24 februari 2025 16:32 schreef Kreator het volgende:
[..]
Beetje zitten kijken en zal idd wel werken voor noodgevallen en een klein beetje water, maar denk dat bijvoorbeeld die squeeze al wat meer water per minuut geeft. Maar ja, die is dan weer 85 euro.
De mini kost trouwens 45 euro, niet 20.
Het is maar wat je kort houdbaar vind. Meestal zit de uiterste verkoop datum op een jaar na productie. Daarnaast lijkt het mij geen enkel probleem dat nog twee of meer jaar te bewaren. Bij gebruik eerst de verse opmaken, daarna het oudere. Water kan weinig aan bederven.quote:Op maandag 24 februari 2025 16:34 schreef Kreator het volgende:
[..]
Noem eens een oplossing.
Plastic flessen zijn kort houdbaar en drie personen die 3 liter drinkwater per dag nodig hebben is al gauw 63 liter drinkwater per week.
63 liter water in plastic flessen rouleren lijkt me geen fijne klus.
De norm is 2.6 liter per persoon per dag voor drinken en koken. Daarom hou ik 3 aan.quote:Op maandag 24 februari 2025 17:12 schreef 215 het volgende:
[..]
Het is maar wat je kort houdbaar vind. Meestal zit de uiterste verkoop datum op een jaar na productie. Daarnaast lijkt het mij geen enkel probleem dat nog twee of meer jaar te bewaren. Bij gebruik eerst de verse opmaken, daarna het oudere. Water kan weinig aan bederven.
Drie liter pppd lijkt me ongeveer twee keer meer dan de norm. Ik doe elk jaar wat flessen erbij kopen en laat de oude gewoon staan zolang er ruimte is. Het staat in een verloren hoekje dus heb ik er geen last van. Uit het licht en redelijk stabiel van temperatuur. Op vakantie kom je wel eens vijf liter flessen tegen, dat is nog handiger opslaan.
En ik heb inderdaad al meer dan tien jaar zo'n Sawyer filter in de kast liggen en dat kan ik dan combineren met een koolfilter. Die Sawyer is voor bacteriën en de kool voor de chemische reststoffen. Voor vakantie vond ik dat niet handig vanwege de vorstgevoeligheid dus ligt ie nog steeds in de kast.
.
Thermodeken zit in de ehbo box. De glow sticks zijn denk ik wel vergelijkbaar met hoofdlamp.quote:Op maandag 24 februari 2025 19:10 schreef Candaasje het volgende:
EHBO koffertje was denk ik al genoemd, maar een thermodeken ook? Zo’n folie pakketje. Neemt weinig ruimte in maar kan wel net helpen bij onderkoeling
Hoewel ik vermoed dat een bosbrand een reëler risico is in deze omgeving dan een overstroming. Dus misschien is een blusapparaat dan toch nuttiger
Verder een knijpkat ipv zaklamp op batterijen.
Hoofdlamp ook nog wel een idee, als je ‘s nachts toch moet vluchten met je kind onder je armen.
We zitten niet in zuid-amerika.quote:Op dinsdag 25 februari 2025 07:01 schreef raptorix het volgende:
Ik zou een goede machete aanschaffen, eventueel ook met slijpsteen erbij.
Ik heb deze ondertussen ook aangeschaft. 45 euro, maar ja. Pure noodzaak.quote:Op maandag 24 februari 2025 11:28 schreef Isdatzo het volgende:
Waarom zou een waterfilter ¤140 moeten kosten? Ik heb zo'n Sawyer waterfilter. Gebruik 'm voornamelijk in Alpien terrein (opletten dat 'ie niet bevriest dus dicht op het lichaam houden), maar ook bij tochten in Zuid-Amerika daarmee water uit de meest ranzige poelen gefilterd en gedronken.
Kostte me ¤20 of zo.
Omdat ik nog twijfel tussen: Gereedmaken voor een paar dagen geen stroom/water, de oorlog gaat uitbreken.quote:Op maandag 10 maart 2025 12:52 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Maar waarom dan weer een tentje?
Omdat ik er momenteel geen 10 tot 15k aan uit wil geven.quote:Op maandag 10 maart 2025 12:52 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Waarom niet een thuisbatterij die met zonnepanelen opgeladen kan worden?
https://solarpowersupply.nl/portable-power-stations/ecoflow-delta-pro-power-station-eu-versionquote:Op maandag 10 maart 2025 13:55 schreef Kreator het volgende:
[..]
Omdat ik er momenteel geen 10 tot 15k aan uit wil geven.
Herstel: omdat ik er momenteel niet meer dan een paar tientjes aan uit wil geven. Zonnepanelen heb ik trouwens al. Als de SHTF dan kunnen we deze altijd nog aanschaffen, stelen, roven.quote:Op maandag 10 maart 2025 13:58 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
https://solarpowersupply.nl/portable-power-stations/ecoflow-delta-pro-power-station-eu-version
Paar paneeltje erbij en gaan
Er is vast wel een zonnepark in de buurtquote:Op maandag 10 maart 2025 14:56 schreef Kreator het volgende:
[..]
Herstel: omdat ik er momenteel niet meer dan een paar tientjes aan uit wil geven. Zonnepanelen heb ik trouwens al. Als de SHTF dan kunnen we deze altijd nog aanschaffen, stelen, roven.
Ik zou ook denken: Als de pleuris echt zo uitbreekt dat je moet vluchten, waar zou je dan naartoe kunnen? Dan lijkt me dat het overal in de EU oorlog is, dus over land ga je dan moeilijk uit de problemen komen, dus wordt het vliegen of met de boot, en dan heb je niet veel aan een tentje.quote:Op maandag 10 maart 2025 13:55 schreef Kreator het volgende:
[..]
Omdat ik nog twijfel tussen: Gereedmaken voor een paar dagen geen stroom/water, de oorlog gaat uitbreken.
en wellicht moeten we langer vluchten dan we denken. Ik vind alleen dat je voor dat laatste wel wat meer moet hebben dan alleen een tent en ik verwacht niet dat het een realistisch scenario is.
Denk dat ik me meer ga concentreren op scenario 1 waarbij alles voor elkaar in/rond huis, waarbij er tijd overblijft om spullen te kunnen pakken als thuis geen optie meer is.
Welke koolfilter heb jij?quote:Op maandag 24 februari 2025 17:12 schreef 215 het volgende:
[..]
En ik heb inderdaad al meer dan tien jaar zo'n Sawyer filter in de kast liggen en dat kan ik dan combineren met een koolfilter. Die Sawyer is voor bacteriën en de kool voor de chemische reststoffen. Voor vakantie vond ik dat niet handig vanwege de vorstgevoeligheid dus ligt ie nog steeds in de kast.
Werkelijk geen idee meer. Het is een bubbel met twee slangentuutjes eraan en het ding kan je dus vullen met actieve kool. Ooit gekocht bij de www.bushcraftshop.nl Indertijd een heel prettige zaak maar wel erg gegroeid.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |