quote:'Russische saboteurs spoten uitlaten van Duitse auto's vol met bouwschuim'
Russische saboteurs hebben de uitlaten van bijna driehonderd auto's volgespoten met bouwschuim in verschillende Duitse steden. Ze lieten bij elk voertuig stickers van de Duitse politieke partij De Groenen achter om zo de indruk te wekken dat klimaatactivisten de acties uitvoerden.
Dat blijkt uit onderzoek van het Duitse blad Der Spiegel. Rusland wilde met de actie de Groenen in een kwaad daglicht stellen en hoopte zo onrust te creëren in het land, in aanloop naar de Duitse verkiezingen eind deze maand. Hoe het medium de Russische saboteurs op het spoor is gekomen, is niet bekend.
Purschuim zet snel uit en wordt ook snel hard, waardoor de uitlaat van de auto's volledig verstopt raakte. De schade kon variëren tussen enkele honderden euro's tot tienduizend euro aan reparatiekosten.
'Wees Groener'
Op elke beschadigde auto werd een portret van de Duitse minister van Economische Zaken, Robert Habeck (De Groenen), geplakt. Ook werd de slogan 'Wees Groener' op de auto's geklad. Het zou een boodschap aan de minister zijn om het klimaat beter te beschermen, schreef Bild.
Politiewoordvoerder Thomas Hagel zei destijds dat er geen spoor te bekennen was van de bouwschuimbende.
Een ogenschijnlijk simpele actie had grote gevolgen; het zorgde voor onrust in veel Duitse buurten. De busjes met uitzettend schuim, dat eigenlijk gebruikt wordt als isolatiemateriaal, zijn voor een paar euro in de bouwmarkt te koop.
Inmenging Russische trollen
Het is niet de eerste keer dat Rusland zich bemoeit met buitenlandse verkiezingen. Zo onthulde de Volkskrant vorig jaar dat Russische trollen tijdens de Europese verkiezingen Franse en Duitse radicaal-rechtse partijen online actief promootten.
Ook zou Rusland de Roemeense presidentsverkiezingen hebben beïnvloed en hebben geprobeerd de Amerikaanse presidentsverkiezingen in 2019 te beïnvloeden.
https://nos.nl/artikel/25(...)s-vol-met-bouwschuim
Bij 'verkiezingen beïnvloeden' denk ik toch aan andere zaken dan dit soort kwajongenstreken.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:12 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Als Rusland dit soort fratsen uithaalt in de hoop dat meer mensen AfD gaan stemmen en je bent alsnog van plan AfD te stemmen.... dan moet je jezelf toch even achter de oren gaan krabben.
Het gaat denk ik wel wat opvallen als je een sticker van een Duitse politieke partij op de auto van je buren plakt.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:12 schreef YoopY het volgende:
Lees ik hier nou een prima tip voor uit de hand lopende burenruzies?
Hoezo? Als dit succesvol in de schoenen van de Groenen was geschoven had dit wel degelijk invloed gehad op de verkiezingen. En uiteraard is dit niet het enige wat ze doen.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:13 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Bij 'verkiezingen beïnvloeden' denk ik toch aan andere zaken dan dit soort kwajongenstreken.
Het gaat natuurlijk niet om die paar honderd auto's, maar om het verhaal dat hierdoor rondgaat. "Die gekken van De Groenen willen je auto slopen". Als zo'n verhaal de ronde doet op social media, heeft dat wel degelijk grootschalige gevolgen voor het verloop van de verkiezingen.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:13 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Bij 'verkiezingen beïnvloeden' denk ik toch aan andere zaken dan dit soort kwajongenstreken.
Hoe dan precies?quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:15 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Hoezo? Als dit succesvol in de schoenen van de Groenen was geschoven had dit wel degelijk invloed gehad op de verkiezingen. En uiteraard is dit niet het enige wat ze doen.
Grootschalig nog wel. Oké. Als jij het zegt.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:16 schreef Tijn het volgende:
[..]
Het gaat natuurlijk niet om die paar honderd auto's, maar om het verhaal dat hierdoor rondgaat. "Die gekken van De Groenen willen je auto slopen". Als zo'n verhaal de ronde doet op social media, heeft dat wel degelijk grootschalige gevolgen voor het verloop van de verkiezingen.
Simpel, maar wel heel effectief.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:15 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Hoezo? Als dit succesvol in de schoenen van de Groenen was geschoven had dit wel degelijk invloed gehad op de verkiezingen. En uiteraard is dit niet het enige wat ze doen.
Zoals Tijn zegt. "Grootschalig" kun je betwisten maar een paar procent verschil is voor de Russen al een succes.quote:
Dit is anders toch wel een heel belangrijk stuk informatie. Ondanks dat het zeer plausibel is dat Rusland er achter zit, is het wel noodzakelijk om aan te geven HOE ze aan die conclusie komen. Nu krijg je weer een tweestrijd tussen mensen die het wel en die het niet geloven.quote:Hoe het medium de Russische saboteurs op het spoor is gekomen, is niet bekend.
De Russen zijn op allerlei wijze bezig om chaos te creëren in het buitenland om daar zelf beter van te worden.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:28 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Zoals Tijn zegt. "Grootschalig" kun je betwisten maar een paar procent verschil is voor de Russen al een succes.
De publieke opinie, niet de verkiezingen. De Roemeense verkiezingsuitslag werd beinvloed onder druk van de EU.quote:Het is niet de eerste keer dat Rusland zich bemoeit met buitenlandse verkiezingen. Zo onthulde de Volkskrant vorig jaar dat Russische trollen tijdens de Europese verkiezingen Franse en Duitse radicaal-rechtse partijen online actief promootten.
Ook zou Rusland de Roemeense presidentsverkiezingen hebben beïnvloed en hebben geprobeerd de Amerikaanse presidentsverkiezingen in 2019 te beïnvloeden.
In onze gezellige gepolariseerde samenleving kan zo'n kwajongensstreek lekker viral gaan en staat de domme meute klaar om extreme griezels te steunen.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:13 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Bij 'verkiezingen beïnvloeden' denk ik toch aan andere zaken dan dit soort kwajongenstreken.
Oké. Maar er zullen ook mensen zijn die dit een fantastische actie zouden vinden en daarom zouden stemmen op de groenen.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:28 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Zoals Tijn zegt. "Grootschalig" kun je betwisten maar een paar procent verschil is voor de Russen al een succes.
Je hebt je AfD angle alweer gevonden?quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:12 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Als Rusland dit soort fratsen uithaalt in de hoop dat meer mensen AfD gaan stemmen en je bent alsnog van plan AfD te stemmen.... dan moet je jezelf toch even achter de oren gaan krabben.
Nee. Wat linkse mensen vinden en wat extreemrechtse mensen denken dat linkse mensen vinden zijn twee dingen die nogal van elkaar verschillen.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:42 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Hoezo, jij krijgt toch een stijfje van de boodschap achter een afgekitte uitlaat?
Mensen die niet op de Groenen zouden stemmen, maar omdat ze van deze actie horen wel? Lijkt me niet een grote groep stemmers, als ze al bestaan.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:41 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Maar er zullen ook mensen zijn die dit een fantastische actie zouden vinden en daarom zouden stemmen op de groenen.
De partij die affiches waarin gehetzt wordt tegen "vluchtelingen die geen moeite doen om duits te leren" in het russisch drukt en verspreid, om stemmen te winnen onder Ruslandduitsers die in de jaren negentig met ruim 4,5 miljoen een gratis vluchtelingenstatus kregen na de wiedervereinigung, zogenaamd omdat ze 'duitstalige russen' waren, maar een flink deel ervan blijkt ook dertig jaar meer loyaliteit aan rusland te hebben en stemt veelal AfD:quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:42 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Je hebt je AfD angle alweer gevonden?
Die zitten op snelwegen, voor industrie en banken en kitten uitlaten dicht. Past mooi in het rijtje wel.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:48 schreef Hallojo het volgende:
[..]
Nee. Wat linkse mensen vinden en wat extreemrechtse mensen denken dat linkse mensen vinden zijn twee dingen die nogal van elkaar verschillen.
En welke mensen zouden wel op de groenen stemmen en door dit verhaal niet meer? Lijkt me ook geen grote groep.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:49 schreef Tijn het volgende:
[..]
Mensen die niet op de Groenen zouden stemmen, maar omdat ze van deze actie horen wel? Lijkt me niet een grote groep stemmers, als ze al bestaan.
Andersom is het een heel ander verhaal.
En dit.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:48 schreef Hallojo het volgende:
[..]
Nee. Wat linkse mensen vinden en wat extreemrechtse mensen denken dat linkse mensen vinden zijn twee dingen die nogal van elkaar verschillen.
Tja, het is koffiedik kijken, maar geweld en het beschadigen van eigendommen gaat voor veel mensen natuurlijk een stap te ver. En terecht.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:51 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
En welke mensen zouden wel op de groenen stemmen en door dit verhaal niet meer? Lijkt me ook geen grote groep.
En landverraders die buitenlandse inmenging goedpraten ook.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:38 schreef Nober het volgende:
Verkiezingstijd dan komen de Russen weer als paddestoelen uit de grond.
Want daadwerkelijk bewijs heb je niet.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:59 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
En landverraders die buitenlandse inmenging goedpraten ook.
Het is net alsof geheime diensten geheim proberen te blijven.quote:Op donderdag 6 februari 2025 13:03 schreef Nober het volgende:
[..]
Want daadwerkelijk bewijs heb je niet.
Hoezo de geheime dienst?quote:Op donderdag 6 februari 2025 13:12 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Het is net alsof geheime diensten geheim proberen te blijven.
quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:07 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Dat blijkt uit onderzoek van het Duitse blad Der Spiegel.
Het zou best waar kunnen zijn, maar het komt toch heel erg als framing over.quote:Hoe het medium de Russische saboteurs op het spoor is gekomen, is niet bekend.
Dit is het artikel van Spiegel daarover:quote:Op donderdag 6 februari 2025 13:29 schreef Kerelx het volgende:
Ik lees werkelijk geen enkel bewijs hiervoor in het artikel, juist het tegenovergestelde, het zijn een hoop aannames bij elkaar. Er is ook niemand opgepakt.
[..]
Het zou best waar kunnen zijn, maar het komt toch heel erg als framing over.
AfD loopt uit in de peilingen?? Snel, trek een blik Russen open!quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:38 schreef Nober het volgende:
Verkiezingstijd dan komen de Russen weer als paddestoelen uit de grond.
Nu Extinction rebellion zoals verwacht een Russische actiegroep blijkt te zijn zullen ze wel harder aangepakt worden.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:12 schreef inslagenreuring het volgende:
Die Russen zitten hier ook constant op de snelweg.
Wat een trollen.
Daarnaast zijn ze een van de grote spelers wat betreft de destabilisering van de maatschappij omdat ze de grote aanjager zijn van desinformatie op het internet. Ik heb/had nogal wat mensen in mijn kringen uit voormalige Sovjetrepublieken en rond 2010 merkte ik dat deze begonnen af te drijven en rare complottheorieën uit gingen kramen die je nu ook steeds rond hoort zingen in de wappie-kringen in de breedste zin ("vrije, kritische denkers" tot hardcore soevereinen).quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:35 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
De Russen zijn op allerlei wijze bezig om chaos te creëren in het buitenland om daar zelf beter van te worden.
We hebben natuurlijk heel wat voorbeelden van onderzeese kabels die gesloopt zijn. De Russische overheid heeft een grote hackersgroep opgericht die ziekenhuizen, grote bedrijven, scholen, overheidsbedrijven en andere infrastructuur dwars moet zitten. Het word gefinancierd door het Kremlin, maar het levert hun geld op omdat ze ook aan afpersing doen.
Verder zijn er al heel wat voorbeelden geweest waarin de Russen geprobeerd hebben om verkiezingen te beïnvloeden om zo kandidaten die hun gunstig zijn te bevoordelen en tegenstanders te benadelen.
Daartegenover staat vrij weinig vanuit Europa en de VS. Wij spelen het politieke spel altijd volgens de regels itt de Russen.
quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:13 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Het gaat denk ik wel wat opvallen als je een sticker van een Duitse politieke partij op de auto van je buren plakt.
Nee, andersom is dat natuurlijk precies hetzelfde. Ik snap oprecht niet hoe je tot een andere conclusie kunt komen.quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:49 schreef Tijn het volgende:
[..]
Mensen die niet op de Groenen zouden stemmen, maar omdat ze van deze actie horen wel? Lijkt me niet een grote groep stemmers, als ze al bestaan.
Andersom is het een heel ander verhaal.
Stuk makkelijker en net zo effectief.quote:Op donderdag 6 februari 2025 14:20 schreef Fietsenrek het volgende:
Dit is wel een stuk hoogwaardige sabotage van de Russen...
Waarom moeilijk doen als zoiets simpels al effectief is?quote:Op donderdag 6 februari 2025 14:20 schreef Fietsenrek het volgende:
Dit is wel een stuk hoogwaardige sabotage van de Russen...
Dan ga je ook echt 300 auto's doen. Mijn god haha.quote:Op donderdag 6 februari 2025 15:03 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Waarom moeilijk doen als zoiets simpels al effectief is?
Die onderzeese kabels vernielen gebeurde ook door bij simpele vrachtschepen hun anker te laten slepen over de zeebodem waar Europese kabels liggen.
Bedankt voor de link. Uit dat artikel:quote:Op donderdag 6 februari 2025 13:35 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Dit is het artikel van Spiegel daarover:
https://www.spiegel.de/po(...)1e-a3e8-6e3dd4606edd
”… waarschijnlijk … verantwoordelijk”quote:Nach SPIEGEL-Recherchen sind russische Auftraggeber wohl für eine Sabotageserie verantwortlich,
“Wat op het eerste gezicht een patroon lijkt van een reeks plaatselijke materiële schades, kan, wanneer lokale bevindingen worden samengevoegd, een gerichte en gecoördineerde operatie van buitenlandse mogendheden blijken te zijn", vertelde Hartmann aan SPIEGEL.”quote:Was als Muster einer rein lokalen Serie von Sachbeschädigung erscheinen kann, kann sich bei einer Zusammenführung der lokalen Erkenntnisse als gezielte wie abgestimmte Operation fremder Mächte herausstellen«, sagte Hartmann dem SPIEGEL.
https://www.dw.com/de/rus(...)3%BCne-v2/a-71518245quote:Op donderdag 6 februari 2025 16:21 schreef Halcon het volgende:
De Spiegel roept dit, maar legt verder niet uit hoe ze aan deze wijsheid zijn gekomen?
quote:During apartment searches in Ulm, the Alb-Donau district and the Günzburg district in the presence of the alleged suspects, several cans of construction foam and other evidence were confiscated. The three young men gave very little information during questioning, the police said at the time. They were released after the police measures were completed.
According to "Spiegel", one of the accused has now come forward. He is said to have stated that he and other participants were instigated to carry out the attacks by a Russian. The person who commissioned the attack gave detailed instructions for the sabotage actions via the messenger service "Viber", the magazine quotes the co-accused as saying. They were promised a fee of 100 euros for each vehicle damaged. Several thousand euros were then paid.
The Federal Ministry of the Interior has not yet received any concrete evidence of Russian clients, and the investigation is still ongoing, said a ministry spokesman. According to information from "Spiegel", the suspects are said to have been recruited via chat.
Beetje niveau "briefje van de Groenen op de auto leggen" dus....quote:Op donderdag 6 februari 2025 16:28 schreef Mr.Crow het volgende:
[..]
https://www.dw.com/de/rus(...)3%BCne-v2/a-71518245
[..]
Ja zoiets. Het past wel bij de MO van onze vriendelijke milieuterroristen dus tja, snap wel dat het kan werken.quote:Op donderdag 6 februari 2025 16:31 schreef Halcon het volgende:
[..]
Beetje niveau "briefje van de Groenen op de auto leggen" dus....
Voor 100 Euroquote:Op donderdag 6 februari 2025 17:42 schreef havanagila het volgende:
Wat zijn die Rusland fans ook ontzettend kinderachtig. Terug/verhuizen naar Rusland, ho maar. Meevechten aan het front, nope, we gaan lekker wat knalpijpen volpurren hi ha ho.
Infiltratie, spionage en beïnvloeding door Russen komt in de hoogste contreien voor, dat heeft dus weinig met intelligentie te maken. Denk bijvoorbeeld aan de situatie nu bij ASML.quote:Op donderdag 6 februari 2025 15:27 schreef Buitendam het volgende:
Je zou maar bij het deel van de bevolking horen waarvan Russen denken: die kunnen we foppen. Dan ben je wel écht laaggeleid.
Maar als het gaat om een uitlaat volpurren en een sticker achterlaten heb je wel next level leeghoofden nodig die iets op het spoor zullen zijn.quote:Op donderdag 6 februari 2025 17:53 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Infiltratie, spionage en beïnvloeding door Russen komt in de hoogste contreien voor, dat heeft dus weinig met intelligentie te maken. Denk bijvoorbeeld aan de situatie nu bij ASML.
Of gewoon mensen met financiele problemen.quote:Op donderdag 6 februari 2025 18:16 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Maar als het gaat om een uitlaat volpurren en een sticker achterlaten heb je wel next level leeghoofden nodig die iets op het spoor zullen zijn.
Zo doen echt allerlei shit. Soms zo bizar knullig. Ik kan me een vliegende dildo herinneren bij een persconferentie van Gary Kasparov (ooit de beste schaker van de wereld en voorstander van democratische liberale waarden, tegenstander van Putin, woonachtig in de VS)...quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:13 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Bij 'verkiezingen beïnvloeden' denk ik toch aan andere zaken dan dit soort kwajongenstreken.
Dat kanquote:Op donderdag 6 februari 2025 19:53 schreef Opnaarutrecht het volgende:
Het wordt tijd dat we Russen een kogel mogen geven.
Ah, wel een beetje dun bewijs. Maar voor Rusland, als ze dit soort dingen doen, dan zal het op een gegeven moment wel werken als ze er maar stug mee doorgaan. Blijven stoken, in samenlevingen die al op springen staan, dan barst de bom vanzelf wel op een gegeven moment.quote:Op donderdag 6 februari 2025 16:28 schreef Mr.Crow het volgende:
[..]
https://www.dw.com/de/rus(...)3%BCne-v2/a-71518245
[..]
Ik vind het allemaal nog weinig inspirerend wat die Russen doen. Niet dat ik wil dat ze meer doen maar goed.quote:Op donderdag 6 februari 2025 20:19 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Ah, wel een beetje dun bewijs. Maar voor Rusland, als ze dit soort dingen doen, dan zal het op een gegeven moment wel werken als ze er maar stug mee doorgaan. Blijven stoken, in samenlevingen die al op springen staan, dan barst de bom vanzelf wel op een gegeven moment.
Dit soort dingen, trollen op internet, etc. Hou dat in gedachten als je de publieke opinie langzaam ziet veranderen.quote:Op donderdag 6 februari 2025 22:26 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ik vind het allemaal nog weinig inspirerend wat die Russen doen. Niet dat ik wil dat ze meer doen maar goed.
Want mensen mogen enkel denken aan Rusland? of eerder tegen Rusland?quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:12 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Als Rusland dit soort fratsen uithaalt in de hoop dat meer mensen AfD gaan stemmen en je bent alsnog van plan AfD te stemmen.... dan moet je jezelf toch even achter de oren gaan krabben.
Dus?quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:50 schreef RM-rf het volgende:
[..]
De partij die affiches waarin gehetzt wordt tegen "vluchtelingen die geen moeite doen om duits te leren" in het russisch drukt en verspreid, om stemmen te winnen onder Ruslandduitsers die in de jaren negentig met ruim 4,5 miljoen een gratis vluchtelingenstatus kregen na de wiedervereinigung, zogenaamd omdat ze 'duitstalige russen' waren, maar een flink deel ervan blijkt ook dertig jaar meer loyaliteit aan rusland te hebben en stemt veelal AfD:
[ afbeelding ]
Waarom eigenlijk?quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:12 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Als Rusland dit soort fratsen uithaalt in de hoop dat meer mensen AfD gaan stemmen en je bent alsnog van plan AfD te stemmen.... dan moet je jezelf toch even achter de oren gaan krabben.
quote:Op vrijdag 7 februari 2025 13:20 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Want mensen mogen enkel denken aan Rusland? of eerder tegen Rusland?
Waarom zou iemand dit niet problematisch kunnen vinden, maar vanwege andere onderwerpen toch bij AFD uitkomen?
Denk jij dat Rusland pro AfD is omdat dat goed is voor Duitsland of omdat dat slecht is voor Duitsland (en Europa)/goed is voor Rusland? Lijkt mij het laatste.quote:
Geen van beide. Het is handjeklap. Rusland is pro-AFD, omdat AFD de belofte heeft gedaan pro-Rusland te zijn als ze daarvoor steun in ruil krijgen.quote:Op vrijdag 7 februari 2025 14:01 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
[..]
Denk jij dat Rusland pro AfD is omdat dat goed is voor Duitsland of omdat dat slecht is voor Duitsland (en Europa)/goed is voor Rusland? Lijkt mij het laatste.
Als Rusland AfD een goed idee vindt voor Duitsland (en Europa) dan betekent dat dus dat het hoogstwaarschijnlijk een slecht idee is. Tenzij je pro-Rusland bent maar dan ben je al te ver heen...
Zou een pro-Rusland houding van de Duitse regering een goed idee zijn?quote:Op vrijdag 7 februari 2025 14:02 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Geen van beide. Het is handjeklap. Rusland is pro-AFD, omdat AFD de belofte heeft gedaan pro-Rusland te zijn als ze daarvoor steun in ruil krijgen.
Nee. Maar die obsessieve anti-Rusland houding mag ook best wat minder.quote:Op vrijdag 7 februari 2025 14:07 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
Zou een pro-Rusland houding van de Duitse regering een goed idee zijn?
Nee is inderdaad het juiste antwoord. En dus moeten mensen zich achter de oren krabben als ze van plan zijn AfD te stemmen/steunen.quote:
Dan moet je een partij stemmen/steunen die niet pro-Rusland is maar er wel wat gematigder in staat. En dat is niet de AfD.quote:Maar die obsessieve anti-Rusland houding mag ook best wat minder.
Wat goed is voor Rusland hoeft helemaal niet slecht te zijn voor Duitsland. Rusland heeft olie en gas en dus helemaal niet gebaat bij partijen aan de macht die uit symboolpolitieke overwegingen liever bruinkool en Baltische bossen opstoken. Qatar had ook liever een PvdA/GroenLinks regering in Nederland gezien vanwege de islamisering van Europa, maar dat wil helemaal niet zeggen dat die culturele verrijking slecht voor Nederland is. Dat is dus onzin om mee te nemen in overweging wat te stemmen, buitenlanden hebben belangen bij een bepaald politieke koers in vreemde landen, dat is een gegeven.quote:Op vrijdag 7 februari 2025 14:01 schreef Ronald-Koeman het volgende:
[..]
[..]
Denk jij dat Rusland pro AfD is omdat dat goed is voor Duitsland of omdat dat slecht is voor Duitsland (en Europa)/goed is voor Rusland? Lijkt mij het laatste.
Jij bent te ver heen in je vijanddenken, de verkieziingen gaan niet over het maximaal vervelende voor Rusland doen, Duitsers hebben belangrijker zaken aan hun hoofd.quote:Als Rusland AfD een goed idee vindt voor Duitsland (en Europa) dan betekent dat dus dat het hoogstwaarschijnlijk een slecht idee is. Tenzij je pro-Rusland bent maar dan ben je al te ver heen...
Jij en ik leven duidelijk in twee verschillende werelden en je vergelijkingen raken kant noch wal. Teveel onzin om op te reageren.quote:Op vrijdag 7 februari 2025 14:15 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Wat goed is voor Rusland hoeft helemaal niet slecht te zijn voor Duitsland. Rusland heeft olie en gas en dus helemaal niet gebaat bij partijen aan de macht die uit symboolpolitieke overwegingen liever bruinkool en Baltische bossen opstoken. Qatar had ook liever een PvdA/GroenLinks regering in Nederland gezien vanwege de islamisering van Europa, maar dat wil helemaal niet zeggen dat die culturele verrijking slecht voor Nederland is. Dat is dus onzin om mee te nemen in overweging wat te stemmen, buitenlanden hebben belangen bij een bepaald politieke koers in vreemde landen, dat is een gegeven.
[..]
Jij bent te ver heen in je vijanddenken, de verkieziingen gaan niet over het maximaal vervelende voor Rusland doen, Duitsers hebben belangrijker zaken aan hun hoofd.
Je gedachtengang wordt wel interessent als je ziet dat Rusland het Westen probeert te destabiliseren door Midden-Oosterlingen de grens met Polen te laten oversteken. Betekent dat dan ook dat we nog eens moeten nadenken over het aan de andere kant ongestoord binnenlaten van vergelijkbaar volk?
Het is natuurlijk slechts een van de vele factoren. Het zou erg vreemd zijn iedere verandering volledig toe te schrijven aan Rusland. Niet dat je dat per se zegt maar toch.quote:Op vrijdag 7 februari 2025 11:08 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Dit soort dingen, trollen op internet, etc. Hou dat in gedachten als je de publieke opinie langzaam ziet veranderen.
Ik zou zeggen open alvast de heropvoedings- en werkkampen maar.quote:Op donderdag 6 februari 2025 13:03 schreef Confetti het volgende:
Mensen vastzetten en uitzetten puur op afkomst is niet heel netjes, maar als er een volk is die collectieve afstraffing verdient is dat toch wel de Rus.
Het zou mooi zijn wanneer de volkswoede zich dan op de Russen richt, waardoor dat volk eens eindelijk collectief op zijn misdadige aard afgerekend kan worden.quote:Op donderdag 6 februari 2025 20:19 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Ah, wel een beetje dun bewijs. Maar voor Rusland, als ze dit soort dingen doen, dan zal het op een gegeven moment wel werken als ze er maar stug mee doorgaan. Blijven stoken, in samenlevingen die al op springen staan, dan barst de bom vanzelf wel op een gegeven moment.
RuslandDuitsers vormen een historische fout die al lang gecorrigeerd had moeten worden door die staatsvijanden naar hun thuisland te deporteren. Een dergelijke vijfde colonne hoort in Europa niet thuis.quote:Op vrijdag 7 februari 2025 13:24 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Dus?
Dat is 4.5 miljoen op 71,8 miljoen.
Nounounou
Warum?quote:Op donderdag 6 februari 2025 12:12 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Als Rusland dit soort fratsen uithaalt in de hoop dat meer mensen AfD gaan stemmen en je bent alsnog van plan AfD te stemmen.... dan moet je jezelf toch even achter de oren gaan krabben.
Helaas doen de russen dat zelf al weer.quote:Op vrijdag 7 februari 2025 17:23 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Ik zou zeggen open alvast de heropvoedings- en werkkampen maar.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |