Klopt, dan gelden er andere regels. Want Palestijnen zijn al decennialang onderdrukt en volgens de Bijbel heb je de plicht om de zwakkeren in de samenleving te helpen. Die Joden redden zich wel!quote:Op woensdag 5 februari 2025 13:06 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat mag jij vinden hoor, zullen we dan ook de Palestijnen geen geld meer geven of gelden er dan ineens andere regels?
Op nu.nl is het ook niet mogelijk om te reageren op berichten over het verdrinken van vluchtelingen in de Middellandse Zee.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:11 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]![]()
![]()
Ik zag dat nu.nl reacties op dit conflict had uitgezet omdat het telkens escaleerde. Ik begrijp inmiddels wel waarom.
Kortom, Israël bespotten voor de goede banden met de VS, maar wel verwachten dat de Palestijnen hulp krijgen. Bijzondere dubbele standaard. Daarnaast zijn de Palestijnen natuurlijk niet onderdrukt, zij zijn de oorzaak achter alle conflict in deze regio.quote:Op woensdag 5 februari 2025 13:08 schreef Nexum het volgende:
[..]
Klopt, dan gelden er andere regels. Want Palestijnen zijn al decennialang onderdrukt en volgens de Bijbel heb je de plicht om de zwakkeren in de samenleving te helpen. Die Joden redden zich wel!
Wat zou je hier dan over kwijt willen?quote:Op woensdag 5 februari 2025 13:09 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Op nu.nl is het ook niet mogelijk om te reageren op berichten over het verdrinken van vluchtelingen in de Middellandse Zee.
We zijn alle beschaving kwijtgeraakt
Nee, het is onzin, al vanaf regel 1. De westerse landen steunen Palestijnen helemaal niet om Israël te vernietigen. Ze hebben de wandaden van Israël juist decennia lang oogluikend toegestaan als gevolg van het schuldgevoel naar aanleiding van de tweede wereldoorlog. Israël werd jarenlang gezien als de goede, Palestijn stond gelijk aan terrorist. Ik heb zelf ook zo opgevoed, ik wist niet beter dan dat het zo was, totdat ik me er de laatste jaren enigszins in verdiepte en me de schellen van de ogen vielen van al het onrecht.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:19 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Misschien is het voor de discussie het beste om inhoudelijk te reageren en niet alleen met twee smileys en een oneliner over nu.nl. Alles wat ik in mijn post heb heb gesteld is namelijk feitelijk juist.
Ik vind het opmerkelijk dat nu.nl heeft moeten besluiten dat te blokkeren vanwege de enorme hoeveelheid misselijke reacties op zulke enorme drama's.quote:Op woensdag 5 februari 2025 13:11 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Wat zou je hier dan over kwijt willen?
De notie dat Israël de goede kant is en de Palestijnen de slechte kant betreft dan ook een historisch feit. Daarom is het ook zo zorgwekkend dat sommigen in het Westen, waaronder dus blijkbaar jij, zijn gaan geloven in geschiedvervalsing. Ik ben ook wel benieuwd welke argumenten jou ervan hebben weten te overtuigen dat Israël het probleem zou zijn en niet de Palestijnen?quote:Op woensdag 5 februari 2025 13:14 schreef WismutVeilchen83 het volgende:
[..]
Nee, het is onzin, al vanaf regel 1. De westerse landen steunen Palestijnen helemaal niet om Israël te vernietigen. Ze hebben de wandaden van Israël juist decennia lang oogluikend toegestaan als gevolg van het schuldgevoel naar aanleiding van de tweede wereldoorlog. Israël werd jarenlang gezien als de goede, Palestijn stond gelijk aan terrorist. Ik heb zelf ook zo opgevoed, ik wist niet beter dan dat het zo was, totdat ik me er de laatste jaren enigszins in verdiepte en me de schellen van de ogen vielen van al het onrecht.
De landen vooroordelen alleen nu de genocide. Dat is iets totaal anders dan dat ze er voorstander van zijn dat Israël uitgeroeid wordt.
Omdat het zo’n onzin is die je stelt en het daardoor uitermate vermoeiend is om het steeds weer te moeten weerleggen. Alleen al de manier waarop je je post plaatst maakt dat ik een redelijk beeld van je krijg en het eigenlijk al zinloos is om de discussie aan te gaan. Vandaar mijn smilies en het feit dat ik nu.nl wel snap.
Dan wordt het toch hoog tijd.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:15 schreef nixxx het volgende:
[..]
Ik denk/hoop niet dat de palestijnen inherent verrot zijn.
Ik denk dat je het antwoord wel kan raden.quote:Ik ben wel benieuwd of ze de keuze zouden maken om de helft van hun bevolking te laten verhongeren om nog eens een ineffectieve aanval op Israël te doen of dat ze in het geval waar ze zelf volkomen verantwoordelijk zijn voor zichzelf ze betere keuzes kunnen maken.
Gaza is in as gelegd door de people of light maar Hamas is een doodscultusquote:Op woensdag 5 februari 2025 14:01 schreef Cuendillar het volgende:
[..]
Dan wordt het toch hoog tijd.
Zolang de Palestijnen die afschuwelijke doodscultus omarmen waar Hamas het front van is, zijn ze inderdaad verrot.
[..]
Ik denk dat je het antwoord wel kan raden.
quote:Op woensdag 5 februari 2025 15:02 schreef egayalS het volgende:
No surprises dit natuurlijk.
Nederland vindt genocide prima als Amerika dat ook vindt. Nederland vindt Amerikaanse Riviera in Gaza prima als Amerika dat ook vindt.
[ x ]
Staat gewoon op de NOS.quote:Minister Veldkamp: Gaza is van de Palestijnen
Voor het kabinet is het onbespreekbaar om Palestijnen uit de Gazastrook te verplaatsen naar Arabische landen in de regio. Hiermee schaart Nederland zich achter bondgenoten als Frankrijk en Duitsland.
"Voor Nederland staat buiten kijf: Gaza is van de Palestijnen", schrijft minister Veldkamp van Buitenlandse Zaken in een verklaring. "Onze positie is en blijft onveranderd: Nederland staat achter een tweestatenoplossing. Dat betekent een onafhankelijke levensvatbare Palestijnse staat naast een veilig Israël."
Gaza is in as gelegd door de people of light OMDAT Hamas een doodscultus is "quote:Op woensdag 5 februari 2025 15:03 schreef egayalS het volgende:
[..]
Gaza is in as gelegd door de people of light maar Hamas is een doodscultus
quote:Op woensdag 5 februari 2025 15:02 schreef egayalS het volgende:
No surprises dit natuurlijk.
Nederland vindt genocide prima
Wat vind jij beter? Een terroristisch hellhole, of een Rivièra aan de Middellandse Zee?quote:als Amerika dat ook vindt. Nederland vindt Amerikaanse Riviera in Gaza prima als Amerika dat ook vindt.
[ x ]
Je klinkt een beetje als de Europese migranten die eeuwen geleden naar de VS vertrokken en daar de Indianen wel even "civilisation" zouden brengen. Dat een groep mensen heel anders dan ons in het leven staat betekend niet dat ze geen rechten zouden hebben. Palestina wordt door 146 van de 193 lidstaten van de Verenigde Naties gewoon erkend.quote:Op woensdag 5 februari 2025 15:55 schreef Cuendillar het volgende:
[..]
Boehoehoe
[..]
Wat vind jij beter? Een terroristisch hellhole, of een Rivièra aan de Middellandse Zee?
Ik een Rivièra. Jij een terroristisch hellhole.
Wij zijn niet hetzelfde.
Voor de goede orde, dit plan is waanzin en bovendien de verkeerde aanpak maar mijn mening.quote:Op woensdag 5 februari 2025 16:10 schreef Momo het volgende:
[..]
Je klinkt een beetje als de Europese migranten die eeuwen geleden naar de VS vertrokken en daar de Indianen wel even "civilisation" zouden brengen. Dat een groep mensen heel anders dan ons in het leven staat betekend niet dat ze geen rechten zouden hebben. Palestina wordt door 146 van de 193 lidstaten van de Verenigde Naties gewoon erkend.
Niet alsof dat wat zegt met de hoeveelheid in meer of mindere mate schurkenstaten op de wereldquote:Op woensdag 5 februari 2025 16:10 schreef Momo het volgende:
[..]
Je klinkt een beetje als de Europese migranten die eeuwen geleden naar de VS vertrokken en daar de Indianen wel even "civilisation" zouden brengen. Dat een groep mensen heel anders dan ons in het leven staat betekend niet dat ze geen rechten zouden hebben. wordt door 146 van de 193 lidstaten van de Verenigde Naties gewoon erkend.
Woedend!quote:'Schokkend, krankzinnig, immoreel'
"Schokkend", "zorgelijk", "schadelijk", "krankzinnig" en "immoreel": zo omschrijven experts in gesprek met NU.nl de plannen van Trump.
"Om zo'n proefballon op te laten terwijl Gaza grotendeels in puin ligt, er bijna twee miljoen ontheemden zijn en er nog altijd gijzelaars vastzitten, dat gaat ver over de grenzen van wat internationaal acceptabel zou moeten zijn", zegt Marcel Brus, hoogleraar internationaal publiekrecht aan de Rijksuniversiteit Groningen. "Het gaat over de ruggen van al die mensen."
Erella Grassiani noemt het idee om bezit te nemen van grondgebied "simplistisch gedacht en neokoloniaal". Grassiani, die als antropologisch onderzoeker in Israël en de Palestijnse Gebieden actief is namens de Universiteit van Amsterdam, ziet dat de Gazanen worden vergeten. "Er is totaal geen oog voor hen. Er wordt óver hen gesproken, niet mét hen. Het lijkt alsof ze worden gezien als objecten die je zomaar even verplaatst."
Gerard Jonkman, directeur van stichting The Rights Forum, sluit zich bij die zienswijze aan. "Zo praat je niet over een bevolking die zestien maanden oorlog heeft doorstaan en bijna alles heeft verloren. Dit is ook geen onderhandelingstactiek meer, dit is etnische verdrijving." The Rights Forum is een activistische stichting die zich richt op informatievoorziening over de Palestijnse Gebieden.
Plannen lijken onmogelijk en liggen extreem gevoelig
De plannen zijn ook "totaal onrealistisch" vanuit juridisch perspectief, vervolgt Brus. "En vanuit mensenrechtenperspectief, vanuit het zelfbeschikkingsrecht van volken, vanuit het soevereiniteitsbeginsel en ga zo maar door. Het kan totaal niet."
Als de plannen van Trump voor Gaza daadwerkelijk resulteren in de verplaatsing van Palestijnen, dan komt dat mogelijk neer op etnische zuivering. Dat zou VN-secretaris-generaal António Guterres dinsdag ook hebben gezegd volgens New York Times-verslaggevers.
Voor de Palestijnen ligt een gedwongen vertrek extreem gevoelig. Het roept herinneringen op aan de grote uittocht van 1948. Die staat bekend als 'Al Nakba' (de Catastrofe). Toen sloegen zo'n 700.000 Palestijnse inwoners op de vlucht of werden verdreven uit het gebied dat de staat Israël werd. Daarover kan je hier meer lezen.
"Het spook van de Al Nakba gaat al sinds het begin van de oorlog op 7 oktober 2023 weer rond", zeggen Grassiani en Jonkman. Veel Gazanen hebben de afgelopen zestien maanden meerdere keren moeten vluchten. "Maar met het openlijk spreken over een gedwongen verplaatsing wordt het angstbeeld van een nieuwe Al Nakba opgeroepen", zegt Grassiani.
Er is geen exacte definitie van het begrip 'etnische zuivering'
Er bestaat wel een omschrijving van het begrip die is opgesteld door een VN-commissie. In een rapport stelt de commissie dat er sprake is van etnische zuivering als een bevolking met voorbedachten rade en met geweld (of onder dreiging van geweld) wordt verdreven.
De commissie stelt verder dat het onder dwang verplaatsen van een bevolking als misdaad tegen de menselijkheid kan worden gezien.
De EU spreekt van etnische zuivering als een gebied etnisch homogeen wordt gemaakt met een gedwongen verplaatsing van een bevolking en dit met geweld of intimidatie gepaard gaat.
Trump ondermijnt het internationaal recht
Door met dit plan te komen ondermijnt Trump het internationaal recht en de internationale rechtsorde, vervolgt Brus. Volgens hem is dat niet zonder gevaar. "Als je het internationaal recht op de helling zet, geef je een vrijbrief aan landen als China, die Taiwan zou kunnen innemen. Rusland zou het vizier kunnen richten op de Baltische staten."
Jonkman omschrijft het plan als een oorlogsverklaring aan het Midden-Oosten. "Dit zorgt in verschillende landen en op veel plekken voor enorme onrust, niet in de laatste plaats in Gaza zelf en onder de Palestijnse bevolking van de bezette Westelijke Jordaanoever. En dat kan overslaan in woede en in opstanden."
"Trump en de Israëlische premier jagen de hele regio tegen zich in het harnas", vult Grassiani aan. "Daar is niemand mee geholpen, ook Israël zelf niet."
"Je moet er niet aan denken dat kwaadwillenden straks vanuit de beoogde opvanglanden Egypte en Jordanië aanvallen op Israël gaan uitvoeren", gaat Jonkman verder. De experts gaan er dan ook niet van uit dat Arabische landen akkoord gaan met het plan van Trump.
Emma van der Zalm, NU.nl-correspondent in Egypte, ziet bijvoorbeeld dat president Abdel Fattah Al Sisi heel stellig is in zijn verzet tegen het plan. Onlangs werd zelfs een zeldzame en door de overheid goedgekeurde demonstratie bij Rafah georganiseerd. "Maar niet alleen deze demonstranten verzetten zich tegen het idee om Palestijnen uit Gaza te verdrijven, de meeste Egyptenaren zien niks in Trumps plan voor Gaza", zegt Van der Zalm.
Ten slotte ondermijnt het plan voor de gedwongen verplaatsing van Gazanen ook de lopende onderhandelingen over de volgende fase van het staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas, stellen de experts. "Het zadelt de bemiddelaars en onderhandelaars met een groot probleem op", stelt Grassiani. "De VS en daarmee Israël toont zich onbetrouwbaar", besluit Jonkman.
Ze blijven die mensen maar als engeltjes en slachtoffers zienquote:Op woensdag 5 februari 2025 17:28 schreef Lospedrosa het volgende:
Moet wel gniffelen over de heftige beledigheid bij de linkse tak van mensen:
Uit Nu.nl
[..]
Woedend!
Ja, bij nu.nl zijn ze de hele dag al radeloosquote:Op woensdag 5 februari 2025 17:28 schreef Lospedrosa het volgende:
Moet wel gniffelen over de heftige beledigheid bij de linkse tak van mensen:
Uit Nu.nl
[..]
Woedend!
Ik zeg niet dat wat de VS wil goed is, in tegendeel.quote:Op woensdag 5 februari 2025 17:29 schreef Tengano het volgende:
[..]
Ze blijven die mensen maar als engeltjes en slachtoffers zien![]()
Wat reacties uit andere landen:quote:Op woensdag 5 februari 2025 17:35 schreef Lospedrosa het volgende:
Maar goed de linkse kliek reageert totaal verontwaardigd en denken dat daarmee de kous af is. het is belachelijk, niet serieus, een roep om aandacht.
Fout. Ik denk dat de VS gewoon doorpakt.
Ja dat is nou net wat mensen inderdaad denken.quote:Op woensdag 5 februari 2025 17:39 schreef Perrin het volgende:
[..]
Wat reacties uit andere landen:
[ x ]
Verder is dit gewoon de zoveelste natte scheet van Trump om rugdekking te geven aan zijn verbouwing van de Amerikaanse overheid.
Sinds wanneer geven al die genocide steunende westerse landen ook maar ene fuck over internationale recht?quote:Op woensdag 5 februari 2025 17:39 schreef Perrin het volgende:
[..]
Wat reacties uit andere landen:
[ x ]
Verder is dit gewoon de zoveelste natte scheet van Trump om rugdekking te geven aan zijn verbouwing van de Amerikaanse overheid.
Ja, voor internationale en mensenrechten moeten we bij onze Arabische en Noord-Afrikaanse broeders zijn ja.quote:Op woensdag 5 februari 2025 19:24 schreef egayalS het volgende:
[..]
Sinds wanneer geven al die genocide steunende westerse landen ook maar ene fuck over internationale recht?![]()
Ja het is aannemelijk dat het een natte scheet is. Als hij dit serieus zou willen dreigt de gehele regio te destabiliseren. Wat niet in Amerikas noch Israels belang is. Het is waarschijnlijk een signaal aan de Israël lobby in de VS dat hij zich voor hen inzet.
[ x ]
quote:Op woensdag 5 februari 2025 20:39 schreef egayalS het volgende:
Ik wil geen wo2 vergelijkingen maken maar dat is toch lastig wanneer Israel propagandisten exact hetzelfde zeggen over Palestijnse vluchtelingen als Hitler over joodse vluchtelingen
[ x ]
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |