Wat lekker rebels van je doen alsof je deze situatie wel leuk vindt.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:40 schreef theunderdog het volgende:
[..]
De mate destructie is niet te vergelijken. Gaza is nagenoeg volledig plat.
Maar je kan er ook voor zijn om het zo te laten, en de Gazanen in tentjes te laten leven tussen het puin. Of het opbouwen, en het vervolgens weer door Israel te laten bombarderen. Ben ik zelf meer voor. Lekker de status quo hanteren, zodat wij nog veel topics kunnen openen.
Maar Trump wil er een einde aan maken.
Project Gaza.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:40 schreef capricia het volgende:
[..]
Etnische zuiveringen horen daar niet bij, schrijf ik.
Maar dat het project Gaza niet werkt, is toch wel duidelijk?
Het is meer cynisme. 70 jaar + ellende, daar moet toch wat aan veranderen?quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:42 schreef Questular het volgende:
[..]
Wat lekker rebels van je doen alsof je deze situatie wel leuk vindt.
Tja of je zou kunnen zeggen dat het project Israël in die regio niet werkt. Is maar net vanaf welke kant je er naar kijkt. Er was ooit een moment dat er wel naar vrede op langer termijn werd gekeken en die nog reëel leek. Er is zoveel verlies geweest aan beide kanten de laatste jaren, ik zie geen scenario zonder veel doden komende jaren.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:40 schreef capricia het volgende:
[..]
Etnische zuiveringen horen daar niet bij, schrijf ik.
Maar dat het project Gaza niet werkt, is toch wel duidelijk?
Nee joh, dit plan is puur het verplaatsen van het probleem om, vanuit expansiedrift, weer een extra stukje grondgebied voor de VS te kunnen claimen.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:40 schreef theunderdog het volgende:
[..]
De mate destructie is niet te vergelijken. Gaza is nagenoeg volledig plat.
Maar je kan er ook voor zijn om het zo te laten, en de Gazanen in tentjes te laten leven tussen het puin. Of het opbouwen, en het vervolgens weer door Israel te laten bombarderen. Ben ik zelf meer voor. Lekker de status quo hanteren, zodat wij nog veel topics kunnen openen.
Maar Trump wil er een einde aan maken.
Met dat verschil dat de Joden daar hun roots hebben en het het beloofde land is wat hun gegeven is, nadat ze uit Egypte zijn gevlucht.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:41 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Absoluut. Het enige wat Israel meeheeft is dat ze bewezen hebben de sterkste partij te zijn. Dat vraagt om een bepaalde mate van respect. Maar in essentie zouden inderdaad beide volkeren verplaatst kunnen worden.
Ik zou het helemaal top vinden als Nederlanders die onderdeel willen zijn van Amerika, worden gedeporteerd naar Amerika. Vooral omdat een groot deel van die mensen wappies zijn met een al hier een waardeloos salaris.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:44 schreef Origami94 het volgende:
Als Trump morgen roept dat Nederland van de VS moet worden, desnoods met geweld dan zullen er hordes mensen dat toejuichen. Inclusief mensen op dit forum en het zelfs verdedigen.
Hoezo?quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:45 schreef FYazz het volgende:
[..]
Nee joh, dit plan is puur het verplaatsen van het probleem om, vanuit expansiedrift, weer een extra stukje grondgebied voor de VS te kunnen claimen.
Wordt gewoon één groot Trump resort, Mar-a-Gazo.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:44 schreef capricia het volgende:
Is er al een businesscase voor de herontwikkeling? Kan me zo voorstellen dat een aantal bedrijven hier wel interesse in hebben.
Fixedquote:Op woensdag 5 februari 2025 12:46 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Ik zou het helemaal top vinden als Nederlanders die onderdeel willen zijn van Amerika, worden gedeporteerd naar Amerika. Vooral omdat een groot deel van die mensen wappies zijn met een al hier een waardeloos salaris uitkering.
Dat wordt een heerlijk leven van paycheck naar paycheck in Amerika
Als je niet wil dat figuren als Putin en Trump hun gang gaan moet je er wat tegenover zetten. Besluiteloosheid, zwakte en de "kamer niet lezen" (om even een Anglicisme erin te gooien) leiden ertoe dat je bent overgeleverd aan de grillen van deze figuren.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:41 schreef Origami94 het volgende:
[..]
Ik blijf erbij. Het is dat Putin alleenheerser is anders had hij het makkelijk kunnen spinnen dat Oekraine van Rusland zou moeten worden alleen vanwege een aanslag. Zullen ongetwijfeld mensen zijn in de KGB die deze psy-op zouden willen uitvoeren.
Irrelevant.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:46 schreef Tengano het volgende:
[..]
Met dat verschil dat de Joden daar hun roots hebben en het het beloofde land is wat hun gegeven is, nadat ze uit Egypte zijn gevlucht.
Koning David heeft daar geregeerd. De complete historie van de Joden ligt in dat land. En dat is ook waar de 'palestijnen' van af willen. De Joden zijn hun vijand en die moet volgens hun religie vernietigd worden.
Stel je zou op een bepaalde manier toch 2 miljoen Palestijnen naar Jordanië verplaatsen, denk je hoe dat daar zal gaan? En dat er daarna geen conflicten meer zullen zijn voor Israël?quote:
Ik denk dat Musk ze op Mars wilt zetten.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:44 schreef capricia het volgende:
Is er al een businesscase voor de herontwikkeling? Kan me zo voorstellen dat een aantal bedrijven hier wel interesse in hebben.
Het is het allemaal zo cynisch. Sorry daarvoor.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:44 schreef Momo het volgende:
[..]
Tja of je zou kunnen zeggen dat het project Israël in die regio niet werkt. Is maar net vanaf welke kant je er naar kijkt. Er was ooit een moment dat er wel naar vrede op langer termijn werd gekeken en die nog reëel leek. Er is zoveel verlies geweest aan beide kanten de laatste jaren, ik zie geen scenario zonder veel doden komende jaren.
Mooi, laten we dan de Westbank in Fase 2 ook gelijk maar leegruimen.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:48 schreef theunderdog het volgende:
Irrelevant.
Het gaat om invloed en macht. Roots is een volstrekt irrelevant gegeven.
Er zullen altijd conflicten zijn voor Israel. Maar het probleem 'Gaza' is dan voorbij. Een verdeling van de Gazanen naar meerdere landen, maakt eenheid ook een stuk ingewikkelder.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:48 schreef Momo het volgende:
[..]
Stel je zou op een bepaalde manier toch 2 miljoen Palestijnen naar Jordanië verplaatsen, denk je hoe dat daar zal gaan? En dat er daarna geen conflicten meer zullen zijn voor Israël?
Wat dat met je roots verhaaltje te maken heeft is mij een raadsel.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:49 schreef Tengano het volgende:
[..]
Mooi, laten we dan de Westbank in Fase 2 ook gelijk maar leegruimen.
Victim blaiming.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:48 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Als je niet wil dat figuren als Putin en Trump hun gang gaan moet je er wat tegenover zetten. Besluiteloosheid, zwakte en de "kamer niet lezen" (om even een Anglicisme erin te gooien) leiden ertoe dat je bent overgeleverd aan de grillen van deze figuren.
Kennelijk vinden wij de Palestijnen niet belangrijk genoeg om aan te bieden dat wij wel even Hamas gaan ontwapenen en/of de heropbouw financieren. Kennelijk vinden de Arabieren ze niet belangrijk genoeg (of hebben ze slechte ervaringen uit het verleden) om huizen voor hen te bouwen en/of ze op te nemen in eigen land.
Volgens mij worden de onderliggende spanningen geenzins werkelijk aangepakt met dit plan.quote:
De gene met machtige vriendjes zou wel meer rechten mogen hebben? Zou niet zeggen dat project Israël een succes is als je ziet dat honderdduizenden zijn gesneuveld. Beide partijen hebben zich schuldig gemaakt aan het doden van onschuldige burgers.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:49 schreef capricia het volgende:
[..]
Het is het allemaal zo cynisch. Sorry daarvoor.
Maar Project Israël werkt prima. Bij ieder conflict wordt dat land zo ongeveer groter. Ze hebben de machtigste bondgenoten van de wereld aan hun zijde.
En ik zie dat niet veranderen op de korte termijn.
Project Gaza daarentegen...
Opgelost is overdreven, inderdaad. Maar zoals ik al zei: het Gaza probleem is klaar. En verdeling van de Gazanen over meerdere landen, maakt eenheid een stuk ingewikkelder.quote:Op woensdag 5 februari 2025 12:52 schreef FYazz het volgende:
[..]
Volgens mij worden de onderliggende spanningen geenzins werkelijk aangepakt met dit plan.
De landen in de regio mogen de mensen en de problematiek opvangen (en hier zelf voor betalen). Dubbelop dus.
VS krijgt er relatief goedkoop een stuk grondgebied bij en kan stenen gaan stapelen om de eigen schatkist (die onder water staat) te vullen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |