Is politiek gezien zeer lastig te verkopen na de ongekende brute terreuraanslag van de Palestijnen. Het zou gezien worden als een cadeau voor terreur.quote:Op zaterdag 1 februari 2025 21:58 schreef oblo het volgende:
[..]
Vorig jaar waren er onderhandelingen tussen Israel, Amerika en Arabische landen over een internationale coalitie die gaza deels zou besturen na de oorlog. Een aantal Arabische landen waren positief, op voorwaarde dat toegewerkt zou worden naar een Palestijnse staat. Israel wou dat niet.
Hou toch eens op met het aanvallen van users. En als ze iets terug zeggen snel een TR plaatsten.quote:Op zaterdag 1 februari 2025 21:43 schreef VoMy het volgende:
[..]
Ik lever hier nog wel eens bronnen aan met nieuwsberichten. Jouw bijdrage bestaat uit het verspreiden van leugenachtige propaganda, argumentsloze drogredenen, fantaseren over de noodzaak van etnische zuivering, en verder niets dat met bronnen of iets basaals als menselijkheid te maken heeft.
Er zijn meer dan 30 ziekenhuizen in de Gazastrook vernietigd. Jij komt met een, niet onderbouwd, voorbeeld over een ziekenhuis dat gebruikt zou zijn door Hamas (dixit Israel en eigenlijk alleen Israel). Hoe zit het met de andere 29, meneer de "nieuwsvolger". Heb je daar ook harde bewijzen voor gezien? Heb je harde bewijzen gezien waarom medisch personeel geëxecuteerd mag worden? Heb je gezien waarom artsen in concentratiekampen van Israel mogen omkomen?
Heb je al eens een verslag van Amnesty gelezen? Of van HRW? Van Artsen zonder Grenzen? De vele verslagen van artsen en dokters uit het gebied over het bewust neerschieten van kinderen? Heb je de vele filmpjes gezien van Israelische soldaten die oorlogsmisdaden begaan?
Ik had hierboven een paar linkjes geplaatst waar op regelmatige basis beelden van Israels wandaden geplaatst worden? Heb je het allemaal al gezien, of is dat niet het soort nieuws dat je wil zien? Hou je het liever bij eventjes kijken binnen de eigen fuik wat er staat dat Israel gezegd heeft en huppatee, we kunnen weer een maandje Palestijnen uitroeien want Israel zei dat het eigenlijk allemaal heel logisch en verklaarbaar was. Dat laatste he.
Ik weet niet of je de Israëlische politiek hebt gevolgd de afgelopen 2 jaar, maar politieke beslissingen verkopen aan het publiek is maar een bijzaak. De enige twee relevante vragen zijn: is Netanyahu het er mee eens en kan hij het bewerkstelligen zonder dat het kabinet valt?quote:Op zaterdag 1 februari 2025 22:18 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Is politiek gezien zeer lastig te verkopen na de ongekende brute terreuraanslag van de Palestijnen. Het zou gezien worden als een cadeau voor terreur.
Israël heeft een heel ander type samenleving dan wij. Eén waar het vaderland dienen en de militaire cultuur hoog in het aanzien staat. Martelaars dus ook. Ik denk dat het toewerken naar een Palestijnse staat nog even in de ijskast moet worden gezet totdat we een paar jaar verder zijn en er in de tussentijd met interimoplossingen moet worden aangemodderd.
En hoe groot schat jij de kans in dat het kabinet bij elkaar blijft als er nu wordt gepraat over een Israëlische staat?quote:Op zaterdag 1 februari 2025 22:34 schreef oblo het volgende:
[..]
Ik weet niet of je de Israëlische politiek hebt gevolgd de afgelopen 2 jaar, maar politieke beslissingen verkopen aan het publiek is maar een bijzaak. De enige twee relevante vragen zijn: is Netanyahu het er mee eens en kan hij het bewerkstelligen zonder dat het kabinet valt?
Heel erg klein. Smotrich zou gelijk opstappen en dan verliest de coalitie de meerderheid in de knesset. Als er daarna nog ministers van Likud en de ultra-orthodoxe partijen opstappen is het voorbij.quote:Op zaterdag 1 februari 2025 22:39 schreef Richestorags het volgende:
[..]
En hoe groot schat jij de kans in dat het kabinet bij elkaar blijft als er nu wordt gepraat over een Israëlische staat?
Daarom. Los van het feit dat de bevolking -ook aan de linkerzijde- het voorlopig niet wil, ondanks dat ze wat meer gesidelined zijn.quote:Op zaterdag 1 februari 2025 22:56 schreef oblo het volgende:
[..]
Heel erg klein. Smotrich zou gelijk opstappen en dan verliest de coalitie de meerderheid in de knesset. Als er daarna nog ministers van Likud en de ultra-orthodoxe partijen opstappen is het voorbij.
Ontzettend veel van die mensen zaten levenslange gevangenisstraffen uit voor aanslagen en verkrachtingen van onschuldige burgers. Ik snap heel goed dat als jij je verkrachtter of de moordenaar of beiden van je zusje of dochter ziet feestvieren je daar absoluut geen zin in hebt en dat het leger voor hun eigen burgers opkomt is een zegen.quote:Op zaterdag 1 februari 2025 23:12 schreef VoMy het volgende:
Palestinian prisoners’ families say their houses were raided by Israeli forces
Israel says it will prevent ‘public displays of joy’ by families when Palestinians are released as part of Gaza ceasefire
Wat een cultuur. Duizenden mensen zomaar ontvoeren en gijzelen, jarenlang opsluiten in martelkampen en als je ze dan vrij moet laten eerst nog even de huizen van de familieleden die al die tijd hun geliefden moesten missen overhoop halen met machtsvertoon.
Dat er enkele Palestijnen zijn die dit zeggen is niet relevant. Dit vormt namelijk geen enkel bewijs voor zulke aantijgingen. Binnen de Palestijnse samenleving wordt wel meer gezegd dat niet waar is, zoals dat dit gebied exclusief hun land zou zijn, Joden hier niet mogen leven, Hamas slechts een verzetsbeweging is en 7 oktober gerechtvaardigd is.quote:Op zaterdag 1 februari 2025 23:12 schreef VoMy het volgende:
Palestinian prisoners’ families say their houses were raided by Israeli forces
Israel says it will prevent ‘public displays of joy’ by families when Palestinians are released as part of Gaza ceasefire
Wat een cultuur. Duizenden mensen zomaar ontvoeren en gijzelen, jarenlang opsluiten in martelkampen en als je ze dan vrij moet laten eerst nog even de huizen van de familieleden die al die tijd hun geliefden moesten missen overhoop halen met machtsvertoon.
Correct.quote:Op zondag 2 februari 2025 01:40 schreef Eagles89 het volgende:
[..]
Ontzettend veel van die beesten zaten levenslange gevangenisstraffen uit voor aanslagen en verkrachtingen van onschuldige burgers. Ik snap heel goed dat als jij je verkrachtter of de moordenaar of beiden van je zusje of dochter ziet feestvieren je daar absoluut geen zin in hebt en dat het leger voor hun eigen burgers opkomt is een zegen.
Van al die terroristen die gisteren zijn vrijgelaten zat bijna tweederde al ruim een jaar gevangen zonder een veroordeling....quote:Op zondag 2 februari 2025 12:53 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat er enkele Palestijnen zijn die dit zeggen is niet relevant. Dit vormt namelijk geen enkel bewijs voor zulke aantijgingen. Binnen de Palestijnse samenleving wordt wel meer gezegd dat niet waar is, zoals dat dit gebied exclusief hun land zou zijn, Joden hier niet mogen leven, Hamas slechts een verzetsbeweging is en 7 oktober gerechtvaardigd is.
Het is daarom ook opvallend dat een krant zoals The Guardian zulke stukken plaatst alsof het onomstreden feiten waren. Daarentegen zagen we iets totaal anders toen er tijdens 7 oktober vele Israëlische vrouwen bruut verkracht. Toen hield men een slag om de arm, want ja, er was geen bewijs.
Er lijkt hier dus een dubbele standaard te worden gehanteerd. Een claim van Palestijnse zijde is per definitie waar en iets dat van Israëlische zijde komt moet eerst worden geverifieerd.
[..]
Correct.
Palestijnen die zich schuldig hebben gemaakt aan terrorisme en zitten om deze reden vast. Ik had hier een tijd terug ook al enkele voorbeelden van gepost, dan zie je dat sommigen bijvoorbeeld proberen Israëlische agenten neer te steken of banden hebben met terreurbewegingen. Blijkbaar is dit allemaal 'onschuldig' volgens sommigen in het Westen.
ik vind de media behoorlijk pro palestijns.quote:Op zondag 2 februari 2025 14:09 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Van al die terroristen die gisteren zijn vrijgelaten zat bijna tweederde al ruim een jaar gevangen zonder een veroordeling....
Als elke Palestijn een terrorist wordt genoemd verliest het woord een deel van zijn waarde
Ondertussen wordt bijna dagelijks door kolonisten een Palestijns dorp aangevallen waarbij Palestijnen vanwege hun niet-Joodse identiteit fysiek met wapens worden aangevallen en gebouwen of auto's in de fik worden gestoken. Zonder ingrijpen of maar half ingrijpen van de lokale autoriteiten zoals de politie of het leger..... In westerse media lezen we hier bijzonder weinig over. Zou het andersom zijn en Palestijnen zouden een Joods dorp in de West Bank aanvallen onder toeziend oog van de politie en leger dan horen we dat op zeker. Dat is ook die dubbele standaard
Natuurlijk klopt het dat er een verdenking is en dat ze uiteindelijk toch wel veroordeeld gaan worden (paar jaar geleden nog een 99,7% veroordelingspercentage). Ik ga in op de frame.quote:Op zondag 2 februari 2025 14:49 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
ik vind de media behoorlijk pro palestijns.
en dat mensen zonder veroordeling worden vastgehouden, betekend niet dat ze niets gedaan hebben. zoek maar eens op waarvoor ze worden vastgehouden.
mensen onderschatten zwaar hoe ver de palestijnse zijde gaat in het opzetten van informatie, met het doel israel te beschadigen. het is letterlijk een van hun grootste wapens.quote:Op zondag 2 februari 2025 14:58 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Natuurlijk klopt het dat er een verdenking is en dat ze uiteindelijk toch wel veroordeeld gaan worden (paar jaar geleden nog een 99,7% veroordelingspercentage). Ik ga in op de frame.
Net zoals de frame dat er een terrorist getoond wordt die zich ook als 'journalist' bezig houdt en dit iets zegt over alle journalisten in Gaza. Of moordenaars die volgens westerse media omschreven worden als 'onschuldig'. We gaan nooit zien wie 'die westerse media' zijn of 'dat er ooit over bericht is', het is gewoon een frame.
Het is haar enige wapen en een groep is bereid er alles voor op te geven (vaders die kind van tien richting idf duwen). Ik heb hier op fok niet de indruk dat fokkers onderschatten hoe ver Palestijnen daar in gaan, eerder andersom (alles is een leugen tenzij bewegend beeld het zonder twijfel bewijst)quote:Op zondag 2 februari 2025 15:02 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
mensen onderschatten zwaar hoe ver de palestijnse zijde gaat in het opzetten van informatie, met het doel israel te beschadigen. het is letterlijk een van hun grootste wapens.
Er is wel degelijk een verschil.quote:Op vrijdag 31 januari 2025 11:21 schreef mackinac het volgende:
[..]
Er is niet speciaals aan de Palestijnen en het is zinloos om in het verleden te blijven hangen. Er zijn talloze regio’s waar mensen moeten vluchten of onderdrukt worden. De Yezidis in Syria, Christenen in Irak, Soedan, Tibet, Nieuw Guiana, en zo kan ik de hele dag nog wel doorgaan. En er zijn ook genoeg volkeren die nooit meer kunnen terugkeren naar hun geboorte streek. Allemaal geen speciale UN organisatie voor.
mensen in het algemeen en een aantal hier, die de palestijnen alleen maar als slachtoffers zien. wat wel klopt, alleen ook heel erg slachtoffer van hun eigen extremistenquote:Op zondag 2 februari 2025 16:25 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Het is haar enige wapen en een groep is bereid er alles voor op te geven (vaders die kind van tien richting idf duwen). Ik heb hier op fok niet de indruk dat fokkers onderschatten hoe ver Palestijnen daar in gaan, eerder andersom (alles is een leugen tenzij bewegend beeld het zonder twijfel bewijst)
Oh zo eentje ben ik ook.quote:Op zondag 2 februari 2025 16:37 schreef pokkerdepok het volgende:
[..]
mensen in het algemeen en een aantal hier, die de palestijnen alleen maar als slachtoffers zien. wat wel klopt, alleen ook heel erg slachtoffer van hun eigen extremisten
En wat is dan de reden dat geen van de andere buren zich wil branden aan de Palestijnen?quote:Op zondag 2 februari 2025 16:45 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Oh zo eentje ben ik ook.
De Palestijnen zijn slachtoffer van zichzelf (en dat bevalt ze) en ze zijn ook slachtoffer van hun kwade buurman. De buurman is de meest redelijke, zonder twijfel, maar de buurman is er ook met een plan en dat plan dat zien toch vele hier niet.
Dat ze al 100.000den vluchtelingen opvangen. Egypte zo'n 800.000, Libanon 1.5 miljoen en hun economie is ook niet heel chill. Niet alsof wij in Nederland staan te trappelen om migranten op die manier op te vangen.quote:Op zondag 2 februari 2025 16:48 schreef capricia het volgende:
[..]
En wat is dan de reden dat geen van de andere buren zich wil branden aan de Palestijnen?
Wie is de grootste macht in die regio en hoeveel heeft die er opgevangen?quote:Op zondag 2 februari 2025 16:55 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Dat ze al 100.000den vluchtelingen opvangen. Egypte zo'n 800.000, Libanon 1.5 miljoen en hun economie is ook niet heel chill. Niet alsof wij in Nederland staan te trappelen om migranten op die manier op te vangen.
Israel en niet veel.quote:Op zondag 2 februari 2025 16:57 schreef capricia het volgende:
[..]
Wie is de grootste macht in die regio en hoeveel heeft die er opgevangen?
Diverse redenen waaronder dat de Palestijn zich al diverse malen als een agressief onbetrouwbaar volk heeft laten zien. Ook die moslim landen zijn bekend met Hamas, PIJ en andere levensgevaarlijke idioten die meekomen. Verder hebben al die landen ok dit moment al meer dan genoeg moeite het hoofd boven water te houden, er is geen ruimte om miljoenen vluchtelingen erbij te nemen.quote:Op zondag 2 februari 2025 16:48 schreef capricia het volgende:
[..]
En wat is dan de reden dat geen van de andere buren zich wil branden aan de Palestijnen?
En Saudi Arabië is ook een zeer grote macht daar. Neemt ook maar weinig Palestijnen op.quote:Op zondag 2 februari 2025 17:01 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Israel en niet veel.
https://reporting.unhcr.org/operational/operations/israel
Het zal toch vooral van Israel moeten komen. Zij hebben Gaza onbewoonbaar gebombardeerd in hun bloedlust. Dat S-A een kutland is waar je niks aan hebt mag duidelijk zijn. Het grootste probleem zal nog zijn dat als een land Palestijnse vluchtelingen aanneemt dat een vrijbrief is voor Israel om dat land binnen te vallen wanneer ze maar uitkomt.quote:Op zondag 2 februari 2025 17:22 schreef capricia het volgende:
[..]
En Saudi Arabië is ook een zeer grote macht daar. Neemt ook maar weinig Palestijnen op.
Voor iedere oplossing zul je met die grote regionale spelers moeten werken. En ik zie daar vandaan ook maar weinig enthousiasme richting de Gazanen.
Ik mis bij Israël de laatste twintig jaar simpelweg het beleid van een wortel. Je ziet vooral dat Israël iedere keer reageert op geweld en terreur van de Palestijnen, maar organisaties zoals de PA, waar van alles mis mee is maar wel coöpereert met Israël, daarvoor niet worden beloond. Organisaties binnen Israël die serieus werk proberen te maken van dialoog worden eerder de voet dwars gezeten dan aangemoedigd.quote:Op zaterdag 1 februari 2025 20:24 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, natuurlijk, de Westbank is Palestijns, niet Israëlisch.
Ook dat moet niet onmogelijk zijn, tijdens Camp David waren ze er bijna uit.quote:Je zit alleen met het in beide landen hun ogen ondeelbare Jeruzalem, de heilige stad voor Joden, moslims en een deel van de christenen.
Dit is gewoon een bloedsprookje dat hier ophoest.quote:Op zondag 2 februari 2025 17:31 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Het zal toch vooral van Israel moeten komen. Zij hebben Gaza onbewoonbaar gebombardeerd in hun bloedlust. Dat S-A een kutland is waar je niks aan hebt mag duidelijk zijn. Het grootste probleem zal nog zijn dat als een land Palestijnse vluchtelingen aanneemt dat een vrijbrief is voor Israel om dat land binnen te vallen wanneer ze maar uitkomt.
Geen veroordeling is geen bewijs van onschuld. Dat zijn toch echt mensen die verdacht zijn van terreur.quote:Op zondag 2 februari 2025 14:09 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Van al die terroristen die gisteren zijn vrijgelaten zat bijna tweederde al ruim een jaar gevangen zonder een veroordeling....
Als elke Palestijn een terrorist wordt genoemd verliest het woord een deel van zijn waarde
Ondertussen wordt bijna dagelijks door kolonisten een Palestijns dorp aangevallen waarbij Palestijnen vanwege hun niet-Joodse identiteit fysiek met wapens worden aangevallen en gebouwen of auto's in de fik worden gestoken. Zonder ingrijpen of maar half ingrijpen van de lokale autoriteiten zoals de politie of het leger..... In westerse media lezen we hier bijzonder weinig over. Zou het andersom zijn en Palestijnen zouden een Joods dorp in de West Bank aanvallen onder toeziend oog van de politie en leger dan horen we dat op zeker. Dat is ook die dubbele standaard
Uiteindelijk willen de Joden en vooral Amerikaanse christenen (maar hier ook wel een deel, vooral SGP) de derde tempel bouwen, bovenop waar nu de voor de Rotskoepel staat. De Al Aqsa moskee zou met goede afspraken net gespaard worden, die staat op een paar meter van het tempelterrein, maar niet iedere Jood is het daar mee eens. Maar ook de Rotskoepel is een islamitische gedenkplaats en al 1300 jaar oud. Dat zal altijd problemen geven.quote:Op zondag 2 februari 2025 17:49 schreef Frikandelbroodje het volgende:
[..]
Ook dat moet niet onmogelijk zijn, tijdens Camp David waren ze er bijna uit.
De Rotskoepel is een product van de Islamtische veroveringen van dit gebied en doelbewust gebouwd op grond die heilig is voor Joden en Christenen. De Islam komt dan ook niet uit de Levant maar kent de oorsprong in het Arabisch Schiereiland.quote:Op zondag 2 februari 2025 17:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
Uiteindelijk willen de Joden en vooral Amerikaanse christenen (maar hier ook wel een deel, vooral SGP) de derde tempel bouwen, bovenop waar nu de voor de Rotskoepel staat. De Al Aqsa moskee zou met goede afspraken net gespaard worden, die staat op een paar meter van het tempelterrein, maar niet iedere Jood is het daar mee eens. Maar ook de Rotskoepel is een islamitische gedenkplaats en al 1300 jaar oud. Dat zal altijd problemen geven.
En de rode koeien voor het inwijden van die tempel, de menorah, het altaar en ook hout e.d. zijn al aanwezig voor de start van de bouw. De rode koeien waren het moeilijkst, maar dat is sinds 2024 geregeld. Dus de plannen zijn echt wel meer dan alleen fantasieën.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |