quote:Op donderdag 23 januari 2025 11:25 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
O, er zijn in die landen net als in Nederland mensen die zo dom zijn om hier een hitlergroet in te willen zien? Sterk argument wel…
Ik heb geen werkgever, dus je hebt gelijk dat ik dit niet voor mijn werkgever kan doen.
Een hitlergroet start met de arm naast je lichaam (Musk: op het hart). Vervolgens strek je je arm recht voor je uit (Musk: naar rechts). Dan hou je je arm langere tijd in die positie (Musk: zeer kortstondig).
Kortom: lijkt er niet op.
Daarnaast is er geen enkele nazi context in dezen, sterker nog: Musk is pro-Israël, waar degenen die hem van antisemitisme willen beschuldigen pro-Hamas zijn… u weet wel, die mensen die het ideaal van Hitler (alle Joden vermoorden) maar wat graag af willen maken.
Daar heb ik de ADL niet voor nodig om te bedenken. Ik heb namelijk wel gezond verstand.
Nationaal socialisme is geen socialisme.quote:Op donderdag 23 januari 2025 11:19 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ach. Hitler was een socialist, en dus ontzettend links.
Jawel. Het is een variant op het socialisme. Hier was een socialist. Stalin was een Communist. Mao was ook een Communist.quote:Op donderdag 23 januari 2025 11:47 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Nationaal socialisme is geen socialisme.
Je gelooft dit echt he? Nationaal socialisme is anti communistisch.quote:Op donderdag 23 januari 2025 11:48 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Jawel. Het is een variant op het socialisme. Hier was een socialist. Stalin was een Communist. Mao was ook een Communist.
Allemaal links.
Waarom is extreem rechts dan zo'n fan van Adolf?quote:Op donderdag 23 januari 2025 11:48 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Jawel. Het is een variant op het socialisme. Hier was een socialist. Stalin was een Communist. Mao was ook een Communist.
Allemaal links.
Ze zitten toch echt rechts. Extreem rechts zelfs.quote:Op donderdag 23 januari 2025 11:48 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Jawel. Het is een variant op het socialisme. Hier was een socialist. Stalin was een Communist. Mao was ook een Communist.
Allemaal links.
het is waar dat nationaal socialisme en communisme tegenpolen zijn politiek gezien.quote:Op donderdag 23 januari 2025 11:48 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Je gelooft dit echt he? Nationaal socialisme is anti communistisch.
Allemaal leuk.quote:Op donderdag 23 januari 2025 11:52 schreef capricia het volgende:
[..]
Ze zitten toch echt rechts. Extreem rechts zelfs.![]()
[ link | afbeelding ]
Extreem-rechts gaat over incrowd vs outcrowd of zeg maar de culturele as. Komt uit de tijd van het eendimensionale links-rechts model, waar je tegenwoordig vaker een 2dimensionaal model ziet (of nog veel meer).quote:Op donderdag 23 januari 2025 11:56 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
het is waar dat nationaal socialisme en communisme tegenpolen zijn politiek gezien.
Maar beide ideologieën zijn gewoon te kenmerken als links.
De nazi's stonden geen liberale economie en maatschappij voor. Dat weet je toch?
We zijn het er allemaal over eens dat we dit nooit meer moeten willen. En ook nooit meer fascisme.quote:Op donderdag 23 januari 2025 11:58 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Allemaal leuk.
Maar ik weerspreek hier het weerzinwekkende simplisme dat Hitler een politiek voorstond die we in het hedendaagse discours rechts zouden noemen.
De partij was ideologisch nationaal-socialistisch. De man zelf was vooral een darwinistisch denker en grabbelde diverse andere denkbeelden van grote westerse filosofen bij elkaar.
Het is het gebruikelijke frame joh, volgens de AfD was Hitler zelfs communistisch.quote:Op donderdag 23 januari 2025 11:48 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Je gelooft dit echt he? Nationaal socialisme is anti communistisch.
Extreem-rechts is een benaming voor die kaal-koppies met tatoeages en racistisch zijn. Hun standpunten hebben niks met "rechts" te maken in de zin van wat we noemen een conservatief-liberale benadering van samenleving en economie. Het huidige conservatief liberalisme lijkt veel op bijvoorbeeld Alexis de Tocqueville.quote:Op donderdag 23 januari 2025 11:50 schreef zuco het volgende:
[..]
Waarom is extreem rechts dan zo'n fan van Adolf?
Zit je nu hier je onzin te verkopenquote:Op donderdag 23 januari 2025 11:48 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Jawel. Het is een variant op het socialisme. Hier was een socialist. Stalin was een Communist. Mao was ook een Communist.
Allemaal links.
Standback and standby... de film Civil War wordt gewoon werkelijkheid straks.quote:
Tijdens de Tweede Wereldoorlog was extreemrechts vooral vertegenwoordigd door fascistische en nazistische bewegingen. De meest prominente extreemrechtse ideologie was het nationaal-socialisme, dat werd geleid door Adolf Hitler en de Nazi-partij in Duitsland. Enkele kenmerken van extreemrechts in deze periode zijn:quote:Op donderdag 23 januari 2025 12:02 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Extreem-rechts is een benaming voor die kaal-koppies met tatoeages en racistisch zijn. Hun standpunten hebben niks met "rechts" te maken in de zin van wat we noemen een conservatief-liberale benadering van samenleving en economie. Het huidige conservatief liberalisme lijkt veel op bijvoorbeeld Alexis de Tocqueville.
Yup, interessante tijden waar we in leven.quote:Op donderdag 23 januari 2025 12:05 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Standback and standby... de film Civil War wordt gewoon werkelijkheid straks.
En hoe heeft deze strijd anno 2025 uitgepakt volgens jou?quote:Op donderdag 23 januari 2025 11:57 schreef Perrin het volgende:
Offtopic, maar sommigen mensen hebben niet zo goed opgelet bij geschiedenisles of zijn bewust een gefalsificeerde versie van de geschiedenis aan het verkopen.
Er is de afgelopen eeuw behoorlijk wat bloed vergoten, veel daarvan was fascisten versus socialisten/communisten.
Fascisten aan de kant van het kapitaal om de macht van de heersende elite te behouden, socialisten aan de kant van het gewone volk die de buik vol had van de kleine club rijke machthebbers.
Het (Amerikaanse, tot voor kort niet erg fascistische) kapitaal heeft uiteindelijk een totale, verpletterende overwinning gescoord.quote:Op donderdag 23 januari 2025 12:07 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
En hoe heeft deze strijd anno 2025 uitgepakt volgens jou?
Hoi chagpt.quote:Op donderdag 23 januari 2025 12:05 schreef zuco het volgende:
[..]
Tijdens de Tweede Wereldoorlog was extreemrechts vooral vertegenwoordigd door fascistische en nazistische bewegingen. De meest prominente extreemrechtse ideologie was het nationaal-socialisme, dat werd geleid door Adolf Hitler en de Nazi-partij in Duitsland. Enkele kenmerken van extreemrechts in deze periode zijn:
Totalitarisme: De nazi's streefden naar een totalitaire staat waarin de overheid volledige controle had over alle aspecten van het leven, inclusief politiek, economie, en cultuur.
Racisme en Antisemitisme: De nazi-ideologie was sterk gebaseerd op racistische opvattingen, met een focus op de superioriteit van het "Arische ras". Dit leidde tot systematische vervolging en genocide van Joden, Roma, en andere minderheidsgroepen, wat bekend staat als de Holocaust.
Nationalisme: Er was een sterke nadruk op nationalisme en de idee van een "Duitsland voor de Duitsers". Dit leidde tot expansionistische ambities, zoals de annexatie van Oostenrijk en de invasie van andere Europese landen.
Militarisme: Extreemrechts in deze periode omarmde militarisme en de glorificatie van oorlog als een middel om nationale doelen te bereiken.
Anticommunisme: Er was een sterke vijandigheid tegenover communisme en socialisme, wat leidde tot de onderdrukking van politieke tegenstanders en dissidenten.
In andere landen, zoals Italië onder Benito Mussolini, waren er ook fascistische regimes die vergelijkbare extreemrechtse kenmerken vertoonden. De ideologieën en praktijken van deze regimes hadden verwoestende gevolgen en leidden tot enorme menselijke tragedies en de vernietiging van landen tijdens de oorlog.
En de Democratische Volksrepubliek Korea is een democratie. Het zit tenslotte in de naam.quote:Op donderdag 23 januari 2025 11:48 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Jawel. Het is een variant op het socialisme.
Ik heb geen gpt nodig, gewoon een beetje historisch besef.quote:Op donderdag 23 januari 2025 12:13 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Hoi chagpt.
Wat wil je nu zeggen?
Hoiquote:Op donderdag 23 januari 2025 12:13 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Hoi chagpt.
Wat wil je nu zeggen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |