Ja klopt. Is een kleine verzekeringsmaatschappij, en die hoort bij asr.quote:Op vrijdag 6 december 2024 23:18 schreef bananen-plukker het volgende:
En denk trouwens niet dat het haar verzekeringsmaatschappij is maar de tussenpersoon
Dat deed ik ook. Alle plekken leeg en dan gaat ze naast mij parkeren....quote:Op vrijdag 6 december 2024 23:05 schreef Hyaenidae het volgende:
Daarom parkeer ik mijn auto altijd ver weg van de drukte bij de supermarkt.
Zie ook weleens wijven die hun deur gewoon openklappen tegen een andere auto om spullen of baby's uit te laden.
https://www.arag.nl/medie(...)echtmatige_daad.docxquote:Op vrijdag 6 december 2024 23:21 schreef Attitude het volgende:
@:bananen-plukker
Een SAF?
Een Europees Schade-aanrijdingsformulier (SAF) is een formulier dat u invult nadat u in een verkeersongeval met een (ander) motorvoertuig terecht bent gekomen
In dit geval is zij tegen mijn spiegel aan gelopen. Er is geen ander voertuig bij betrokken. Als ik zo lees op internet dan is het de hele tijd over voertuig tegen voertuig.
Je zegt dat het niet nodig is dat er formulier wordt ingevuld. Hoe kan ik haar aansprakelijk stellen? Op welke manier? Wat heb ik hiervoor nodig.
Ja tussenpersoon, assurantiebedrijf of verzekeringskantoor... zij brengen een verzekering onder bij ASR en ontvangen daar provisie over. Ze behartigen de zaken van tegenpartij.quote:Op vrijdag 6 december 2024 23:26 schreef Attitude het volgende:
[..]
Ja klopt. Is een kleine verzekeringsmaatschappij, en die hoort bij asr.
En die stuur ik naar op . Haar huisadres. Is het beter om aangetekend te doen of kan ik bij haar afgeven?quote:Op vrijdag 6 december 2024 23:37 schreef bananen-plukker het volgende:
[..]
https://www.arag.nl/medie(...)echtmatige_daad.docx
Zoiets, een voorbeeldbrief... je geeft eraan: wie je bent, datum en locatie voorval, wat de schade is, waarom je denkt dat zij aansprakelijk is.
Je kan het ook mailen naar dat kantoor, dan heb je in ieder geval een bewijs dat je het gemaild hebt. Dat kantoor moet het anders toch inscannen om naar verzekeraar toe te sturen. Hebben ze gelijk jouw mailadres voor verdere correspondentie. Je kan het ook aan haar adresseren met verzoek dat zij dit doorzet naar haar verzekeraar, met daarbij wanneer je binnen 14 dagen niets verneemt je er vanuit gaat dat zij dit zal doen.quote:Op vrijdag 6 december 2024 23:50 schreef Attitude het volgende:
[..]
En die stuur ik naar op . Haar huisadres. Is het beter om aangetekend te doen of kan ik bij haar afgeven?
Ik weet haar polis al en waar ze verzekerd is. Ik ben daar notabene geweest. Dus die vent van haar verzekering had het ook kunnen regelen blijkbaar..
En die mevrouw zou dan die brief die ik verstuurd heb aan hem moeten geven.
En dat gaat buiten mijn verzekering om? Wat nou als zij nu ontkent en niet wil betalen? Als ik dit alles zelf zou doen, dan heb ik geen steun van mijn verzekering, zeg maar.
Je bedoelt je autoverzekering (WA, beperkt casco of all risk) van Centraal Beheer? Die staat hier buiten, jullie namen geen deel aan het verkeer.quote:Op vrijdag 6 december 2024 23:50 schreef Attitude het volgende:
Als ik dit alles zelf zou doen, dan heb ik geen steun van mijn verzekering, zeg maar.
Dan heb jij een probleem en kom je aan de bak. Maar ik denk dat de AVP van mevrouw niet zo heel moeilijk gaat doen en gewoon uitkeert (300 euro is voor hun ook peanuts).quote:Wat nou als zij nu ontkent en niet wil betalen?
Dit is het enige goede antwoord.quote:Op zaterdag 7 december 2024 02:18 schreef r_one het volgende:
Centraal Beheer zit fout, ASR heeft het bij het rechte eind. Dit is een gevalletje AVP.
[..]
Je bedoelt je autoverzekering (WA, beperkt casco of all risk) van Centraal Beheer? Die staat hier buiten, jullie namen geen deel aan het verkeer.
Je moet mevrouw inderdaad schriftelijk aansprakelijk stellen (niks aanrijdingsformulier, niks handtekening van haar) en dat is vormvrij. Brief is voldoende, aangetekend is inderdaad slim of, als je 'm afgeeft, vraag dan om een handtekening voor ontvangst van haar (op een eigen kopie van de brief).
Dat moet je zelf doen, Centraal Beheer (de autoverzekering) is daar niet voor. Of je moet ergens een rechtsbijstandsverzekering hebben, dan kun je die inschakelen.
[..]
Dan heb jij een probleem en kom je aan de bak. Maar ik denk dat de AVP van mevrouw niet zo heel moeilijk gaat doen en gewoon uitkeert (300 euro is voor hun ook peanuts).
Verzekeraar gaat voor zo'n geval niet de beelden opvragen, dat dient TS te doen.quote:Op zaterdag 7 december 2024 08:23 schreef valentijn101 het volgende:
Op de meeste parkeerplaatsen hangen tegenwoordig camera’s. Geef dit even door aan je verzekering en laat hun de beelden opvragen.
Appie gaat de beelden niet zomaar aan iedereen geven. (terecht, privacy en zo) Ze geven de beelden wel aan de verzekering of politie als deze gevraagd worden. Door op tijd aan appie door te geven dat de beelden misschien nodig zijn voorkom je dat ze gewist/ overschreven worden.quote:Op zaterdag 7 december 2024 18:35 schreef bananen-plukker het volgende:
[..]
Verzekeraar gaat voor zo'n geval niet de beelden opvragen, dat dient TS te doen.
Hoezo "wel aan de verzekering"? Vanwaar die precedentwerking?quote:Op zaterdag 7 december 2024 18:41 schreef valentijn101 het volgende:
[..]
Appie gaat de beelden niet zomaar aan iedereen geven. (terecht, privacy en zo) Ze geven de beelden wel aan de verzekering of politie als deze gevraagd worden. Door op tijd aan appie door te geven dat de beelden misschien nodig zijn voorkom je dat ze gewist/ overschreven worden.
Maar voor schade door een autodeur, in praktjk geven ze aan dat je bij de politie moet zijn, deze zullen het wellicht misschien een keer oppakken... grote kans dat ze er niets mee doen.quote:Op zaterdag 7 december 2024 18:41 schreef valentijn101 het volgende:
[..]
Appie gaat de beelden niet zomaar aan iedereen geven. (terecht, privacy en zo) Ze geven de beelden wel aan de verzekering of politie als deze gevraagd worden. Door op tijd aan appie door te geven dat de beelden misschien nodig zijn voorkom je dat ze gewist/ overschreven worden.
Geen idee. Dat is mijn ervaring met schade aan mijn auto en een dader die doorgereden is.quote:Op zaterdag 7 december 2024 18:47 schreef r_one het volgende:
[..]
Hoezo "wel aan de verzekering"? Vanwaar die precedentwerking?
En misschien staat het er wel op. Ik zou het dus wel aangeven.quote:Op zaterdag 7 december 2024 18:47 schreef bananen-plukker het volgende:
[..]
Maar voor schade door een autodeur, in praktjk geven ze aan dat je bij de politie moet zijn, deze zullen het wellicht misschien een keer oppakken... grote kans dat ze er niets mee doen.
En dan nog, staan op die beelden de spiegel én dat mevrouw er tegenaan loopt, grote kans van niet.
Dat is een strafbaar feit. En dan komt de politie.quote:Op zaterdag 7 december 2024 19:03 schreef valentijn101 het volgende:
[..]
Geen idee. Dat is mijn ervaring met schade aan mijn auto en een dader die doorgereden is.
Bij mij is geen politie gekomen. Alleen online aangifte.quote:Op zaterdag 7 december 2024 19:05 schreef r_one het volgende:
[..]
Dat is een strafbaar feit. En dan komt de politie.
Dit is een civielrechtelijke kwestie.
Ik bedoelde met ‘komt’ wat anders dan fysiek ter plaatse komen bij de aanrijding.quote:Op zaterdag 7 december 2024 19:19 schreef valentijn101 het volgende:
[..]
Bij mij is geen politie gekomen. Alleen online aangifte.
quote:
Dank voor reacties tot nu toe.quote:
Je zou bij de verzekeraar kunnen beginnen en via hen 'de verzekerde aansprakelijk stellen' (tip: neem haar polisnummer op in de brief en vermeldt dat en wanneer je daar geweest bent). Maar ook daar geldt: vraag een handtekening voor ontvangst!quote:Op zondag 8 december 2024 13:34 schreef Attitude het volgende:
[..]
[..]
Dank voor reacties tot nu toe.
Ik ga een brief opstellen waarin ik haar aansprakelijk stel.
Nu vraag ik mij het volgende af:
Ik ben al bij haar verzekeraar geweest ( die is maar 3 straten verderop), en die had toen haar polisnummer gegeven aan mij.
Kan ik nu beter eerst weer naar de verzekeraar gaan en de brief aan hem geven en zeggen: dit heb ik opgesteld. Kunnen we het nu zo afhandelen? Of moet ik die aan mevrouw geven?
Of zeggen jullie: sowieso ook aan die mevrouw geven.
Ik zou mijn hoop niet vestigen op camerabeelden. Vrij kansloos, denk maar niet dat ze die aan jou verstrekken (mogen ze niet eens).quote:Er zijn geen getuigen. Wel foto's. Waarop te zien is dat haar eigen spiegel ook geraakt is door haar.
Ik weet niet of er camerabeelden zijn. Moet ik nu gaan informeren en vragen of ze willen bewaren?
Als jij binnenkomt met "ik heb schade aan mijn auto" wel enigszins begrijpelijk; dan schakelen ze van "oh, de autoverzekering". Een beetje dóórvragen van hun kant was handiger geweest.quote:(Wel jammer dat centraal beheer mij een verkeerd advies geeft.)
Dank!quote:Op zondag 8 december 2024 14:16 schreef r_one het volgende:
[..]
Je zou bij de verzekeraar kunnen beginnen en via hen 'de verzekerde aansprakelijk stellen' (tip: neem haar polisnummer op in de brief en vermeldt dat en wanneer je daar geweest bent). Maar ook daar geldt: vraag een handtekening voor ontvangst!
[..]
Ik zou mijn hoop niet vestigen op camerabeelden. Vrij kansloos, denk maar niet dat ze die aan jou verstrekken (mogen ze niet eens).
[..]
Als jij binnenkomt met "ik heb schade aan mijn auto" wel enigszins begrijpelijk; dan schakelen ze van "oh, de autoverzekering". Een beetje dóórvragen van hun kant was handiger geweest.
Een beetje verzekeraar (die zich professioneel wil profileren) geeft je gewoon een handtekening voor ontvangst; ik zou die weg eerst kiezen. Mocht hij dat weigeren (dat zou al mijn vertrouwen schaden), kun je daarna alsnog de zwik aangetekend versturen.quote:Op zondag 8 december 2024 17:14 schreef Attitude het volgende:
En misschien is het toch beter om een verzendbewijs te hebben,dus aangetekend versturen . Het is geen garantie dat de verzekeraar een handtekening geeft. Dus misschien beter om de ' officiële ' weg te bewandelen.
Ik zou vooralsnog in je brief nu nog niets noemen over foto's en offerte (en dus ook nog niet meesturen); het gaat erom dat je de wederpartij aansprakelijk stelt. Omschrijf wat je gezien hebt en wacht af wat de reactie wordt. De foto's kun je desnoods later nog in stelling brengen, als jouw lezing betwist wordt (wat ik betwijfel want de verzekeraar wéét dat jij foto's als bewijs hebt; de mevrouw heeft geen ontlastend tegenbewijs).quote:In de voorbeeldbrief wordt er ook gezegd dat je een kopie van offerte moet meesturen en foto's ook.
Maar daar twijfel ik nu wat over. Moet ik foto's meesturen? Want tegenpartij beweert dat ze met kranten mijn spiegel heeft geraakt terwijl ik zelf gezien hebt dat ze dat met haar lichaam deed. Sta ik niet sterker als ik die foto's nog even hou en als asr daarnaar vraagt, alsnog geeft?
Dit.quote:Op zaterdag 7 december 2024 02:18 schreef r_one het volgende:
Centraal Beheer zit fout, ASR heeft het bij het rechte eind. Dit is een gevalletje AVP.
[..]
Je bedoelt je autoverzekering (WA, beperkt casco of all risk) van Centraal Beheer? Die staat hier buiten, jullie namen geen deel aan het verkeer.
Je moet mevrouw inderdaad schriftelijk aansprakelijk stellen (niks aanrijdingsformulier, niks handtekening van haar) en dat is vormvrij. Brief is voldoende, aangetekend is inderdaad slim of, als je 'm afgeeft, vraag dan om een handtekening voor ontvangst van haar (op een eigen kopie van de brief).
Dat moet je zelf doen, Centraal Beheer (de autoverzekering) is daar niet voor. Of je moet ergens een rechtsbijstandsverzekering hebben, dan kun je die inschakelen.
[..]
Dan heb jij een probleem en kom je aan de bak. Maar ik denk dat de AVP van mevrouw niet zo heel moeilijk gaat doen en gewoon uitkeert (300 euro is voor hun ook peanuts).
Dat is het probleem tegenwoordig met de meeste 1e lijns die je spreekt, kennis en ervaring hebben ze vaak niet. Of dat is bij een verzekeraar, winkel, overheid... Jammer!quote:Op zondag 8 december 2024 17:14 schreef Attitude het volgende:
[..]
Dank!
Toen wij contact hadden opgenomen met onze verzekering hebben we duidelijk gezegd dat er een persoon tegen spiegel aangelopen is. Misschien hadden we pech en kregen we iemand aan de lijn die minder ervaren is.
We hebben hier thuis nog even gepraat over de voorbeeldbrief , die hierboven gegeven was. Die gebruiken we nu. En in de brief staat onderin: bij wie bent u verzekerd, wanneer is de schade vermeld en wie uw zaak behandelt. De tegenpartij moet dat laten weten aan ons. Maar die info hebben we al. Dus schrijven we iets van: het is ons ondertussen al bekend dat u al contact heeft gehad met uw verzekeraar op 28 november. En we weten ook wie uw zaak behandeld.
En misschien is het toch beter om een verzendbewijs te hebben,dus aangetekend versturen . Het is geen garantie dat de verzekeraar een handtekening geeft. Dus misschien beter om de ' officiële ' weg te bewandelen.
In de voorbeeldbrief wordt er ook gezegd dat je een kopie van offerte moet meesturen en foto's ook.
Maar daar twijfel ik nu wat over. Moet ik foto's meesturen? Want tegenpartij beweert dat ze met kranten mijn spiegel heeft geraakt terwijl ik zelf gezien hebt dat ze dat met haar lichaam deed. Sta ik niet sterker als ik die foto's nog even hou en als asr daarnaar vraagt, alsnog geeft?
Mw. hoeft ook geen tegenbewijs te leveren, de eiser moet bewijnen. In dit geval dus TS.quote:Op zondag 8 december 2024 17:23 schreef r_one het volgende:
mschrijf wat je gezien hebt en wacht af wat de reactie wordt. De foto's kun je desnoods later nog in stelling brengen, als jouw lezing betwist wordt (wat ik betwijfel want de verzekeraar wéét dat jij foto's als bewijs hebt; de mevrouw heeft geen ontlastend tegenbewijs).
Hekel aan dit type onmens.quote:Op vrijdag 6 december 2024 22:48 schreef Attitude het volgende:
Ze zegt meteen dat ze niet heeft gedaan.
Die stoephoer kidnappen naar de dichtstbijzijnde automatische teller machine en 300 euro laten pinnen op dreiging van fysiek geweld.quote:Op vrijdag 6 december 2024 22:48 schreef Attitude het volgende:
Wat kan ik het beste doen qua volgorde , om te zorgen dat de schade verhaald wordt.
Zonder bewijs geen tegenbewijs, lijkt me nogal wiedes (what's in a name).quote:Op zondag 8 december 2024 23:08 schreef bananen-plukker het volgende:
[..]
Mw. hoeft ook geen tegenbewijs te leveren, de eiser moet bewijnen. In dit geval dus TS.
quote:Op vrijdag 6 december 2024 22:48 schreef Attitude het volgende:
Ik moet erbij zeggen, ik ben doof dus ben niet in staat om te bellen.
Mevrouw opgebeld, alles uitgelegd. Schrok van bedrag. Zou eerst met haar eigen verzekering bellen.
Ja dat doen alleen wijven. Vandaar ook dat mijn vriend met een lullo die dit flikte in discussie raakte tot de politie erbij moest komen omdat lullo in kwestie vond dat hij geen schade hoefde te vergoeden omdat de auto van mijn vriend een bedrijfsbus is en het bedrijf "gewoon verzekerd was toch?".quote:Op vrijdag 6 december 2024 23:05 schreef Hyaenidae het volgende:
Daarom parkeer ik mijn auto altijd ver weg van de drukte bij de supermarkt.
Zie ook weleens wijven die hun deur gewoon openklappen tegen een andere auto om spullen of baby's uit te laden.
Zie je nou welquote:Op maandag 9 december 2024 16:04 schreef Attitude het volgende:
Kleine update
Ben langs de verzekeraar geweest ( die van de tegenpartij) en ze zei dat het een keurig brief was. En alles was compleet . Heb een handtekening gekregen als bevestiging.
Geen dank en graagquote:Iedereen bedankt voor de reacties.
Als er weer een update is, dan post ik hem hier.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |