https://www.parool.nl/col(...)ten-gooien~b8674f7f/quote:Opinie: 'Elke Maccabifan had na de genocidale leuzen over Gaza zijn sjaal in de prullenbak moeten gooien'
Journalist Phaedra Haringsma is geboren in de Nieuwmarktbuurt en heeft van jongs af aan over de gruwelijkheid van de Tweede Wereldoorlog gehoord. Des te wranger is het daarom dat Maccabisupporters macabere teksten uitten in het centrum van Amsterdam, schrijft zij in dit opiniestuk.
Appgroepen waarin over een nachtelijke 'Jodenjacht' wordt gesproken, in dezelfde week waarin de Kristallnacht wordt herdacht, zijn een dieptepunt voor Amsterdam - een stad gevormd door haar Joodse gemeenschappen. Maar laten wij Amsterdammers niet doen alsof de Maccabifans onschuldige toeristen waren op een uitje naar ons Mokum. Steun aan Maccabihooligans is allesbehalve koosjer.
Voorafgaand aan de aanvallen op de Maccabisupporters gingen er beelden rond op sociale media van grote groepen jonge mannen in het geel-blauw, die genocidale leuzen scandeerden waar mijn nekharen van overeind gingen staan. 'Fuck de Arabieren, laat het Israëlische leger zijn werk doen!' was de strekking.
Ter herinnering: dat gaat dus over de genocide die dat leger nu aan het plegen is in Gaza. Het 'werk' waar deze jongemannen in opperbeste stemming over zongen heeft sinds 7 oktober 2023 aan 45.000 mensen het leven gekost, van wie het overgrote deel (70 procent) vrouwen en kinderen, volgens de VN.
'In Gaza zijn de scholen dicht, want er zijn geen kinderen meer!' riepen de Maccabisupporters vrolijk in koor, terwijl ze in groten getale het metrostation instroomden.
Geen kinderen meer
Ik kreeg het ijskoud toen ik dat hoorde. Ik ben opgegroeid in de Nieuwmarktbuurt, in het gedeelte dat tot de Tweede Wereldoorlog het bruisend hart van de Joodse gemeenschap was. Op de basisschool was er tijdens de lessen veel aandacht voor de geschiedenis van onze buurt.
Die geschiedenis leert dat mijn basisschool is ontstaan uit drie scholen. Van de 544 Joodse leerlingen die in september 1941 op mijn school zaten, waren er in mei 1943 nog maar 5 over. Twee van de drie scholen werden opgeheven.
Er waren namelijk geen kinderen meer.
Lang vroeg ik me af hoe het kon dat men toekeek en niets deed, terwijl miljoenen Joden de gaskamers in gejaagd werden. Maar het gebrek aan ophef in onze media en samenleving over de macabere teksten uit de kelen van ex-militaire Maccabisupporters maken voor mij pijnlijk duidelijk hoe deze tragedie mijn buurt destijds heeft kunnen treffen.
Pure schaamte
Het grote verschil is dat het nu geen Joden, maar (overwegend) Arabische moslims zijn die dáár systematisch uitgeroeid worden, en die hier, in Nederland, met racisme en uitsluiting te maken krijgen. Wie met geheven handen vraagt 'Hebben we dan niets geleerd van de Tweede Wereldoorlog?' kan niet tegen antisemitisme zijn en vóór moslimhaat en genocide op de Palestijnen. Dat zijn namelijk twee kanten van dezelfde medaille.
Dat Nederlanders het heft in eigen hand hebben genomen en mensen zijn gaan opjagen, is verwerpelijk. Dat Joden daardoor in Amsterdam tijdens deze 'gitzwarte nacht' Joodse symbolen moesten verbergen om veilig te zijn, ook. Maar elke Maccabifan had, nadat die leuzen werden gescandeerd, uit pure schaamte zijn Maccabisjaaltje in de prullenbak moeten gooien.
Wie na een heel weekend vol geweld, jagen op joden en gisteravond zelfs nog het in brandsteken van een tram terwijl er "kk joden" geroepen wordt, met deze absurde tekst op de proppen komt (jij dus) isquote:Op dinsdag 12 november 2024 01:01 schreef Rozenbloem het volgende:
https://www.oneworld.nl/m(...)eweld-amsterdam/8217;
Twee nachten op rij zaaiden supporters van het Israëlische voetbalteam Maccabi Tel Aviv paniek in Amsterdam, waar ze voor en na de wedstrijd tegen Ajax op donderdag racistische en genocidale leuzen zongen, vernielingen aanbrachten en omstanders aanvielen. Maar vrijdagochtend ging het wereldwijd maar over één ding: de gewelddadige tegenreacties, die politici en journalisten meteen als ‘antisemitisch’ bestempelden.
Moslims, Israël-kritische Joden en (ervarings)deskundigen delen met OneWorld hun verbijstering en woede over het eenzijdige mediaframe. Ze vrezen voor (nog) meer moslimhaat in de samenleving en repressie vanuit de politiek.
Ik kan het ook gewoon lezenquote:Op dinsdag 12 november 2024 06:17 schreef Chadi het volgende:
[..]
Het is vrij. Niet achter een paywall
Gewoonquote:Op dinsdag 12 november 2024 01:58 schreef sturmpie het volgende:
je moet gewoon wapens afpakken van israel en derde macht installeren
hamas is al grotendeels dood en de bevolking ook, nu is je kans, maak die regio wapenvrij en installeer UN met wapens en politie en we gaan kijken hoe jullie je gedragen en dan kan je daar stage lopen tijdens je opleiding vrede&veiligheid, kijken of er drollen over&weer gegooid worden, dat schijnt daar al decennia aan de gang te zijn, daar moet je poep van elkaar ontwijken
ik ineens ook, geen idee wat daar fout gingquote:
En zij heeft natuurlijk volledig gelijk. We moeten het probleem benoemen: moslimjongerenquote:Op maandag 11 november 2024 21:59 schreef Tekaschi het volgende:
[ x ]
Lientje heeft wat commentaar over de TT @:Jippie
Welke users hebben we hier precies over? En welke 'extreme dingen' worden er hier zoal geschreven?quote:Op dinsdag 12 november 2024 00:20 schreef Origami94 het volgende:
Er is dus in de vorige topics een rel geweest met Jippie en extreem-rechtse users over de topictitel?
En toen heeft Jippie uit druk de topictitel veranderd naar antisemitisme. Nu snap ik waarom je op FOK! de meest extreme dingen kan schrijven zonder dat het weggehaald wordt.
OneWorld is een extreemlinkse site waar men nooit richting moslims zullen willen wijzen. Voor deze activisten is dit helaas acceptabel antisemitisme, dat met de mantel der liefde bedekt moet worden.quote:Op dinsdag 12 november 2024 01:01 schreef Rozenbloem het volgende:
https://www.oneworld.nl/m(...)eweld-amsterdam/8217;
Twee nachten op rij zaaiden supporters van het Israëlische voetbalteam Maccabi Tel Aviv paniek in Amsterdam, waar ze voor en na de wedstrijd tegen Ajax op donderdag racistische en genocidale leuzen zongen, vernielingen aanbrachten en omstanders aanvielen. Maar vrijdagochtend ging het wereldwijd maar over één ding: de gewelddadige tegenreacties, die politici en journalisten meteen als ‘antisemitisch’ bestempelden.
Moslims, Israël-kritische Joden en (ervarings)deskundigen delen met OneWorld hun verbijstering en woede over het eenzijdige mediaframe. Ze vrezen voor (nog) meer moslimhaat in de samenleving en repressie vanuit de politiek.
'Wapens afpakken' van één van de sterkste legers ter wereld en kernmacht. Sure, Jan.quote:Op dinsdag 12 november 2024 01:58 schreef sturmpie het volgende:
je moet gewoon wapens afpakken van israel en derde macht installeren
hamas is al grotendeels dood en de bevolking ook, nu is je kans, maak die regio wapenvrij en installeer UN met wapens en politie en we gaan kijken hoe jullie je gedragen en dan kan je daar stage lopen tijdens je opleiding vrede&veiligheid, kijken of er drollen over&weer gegooid worden, dat schijnt daar al decennia aan de gang te zijn, daar moet je poep van elkaar ontwijken
Als jij er in kunt vinden, dan weten we dus nu al het een totaal verdraaide versie van de realiteit betreft. En dit klopt dan ook. Deze vrouw legt namelijk alle schuld bij de Joodse Israëliërs en heeft het niet eens over moslims.quote:Op dinsdag 12 november 2024 05:28 schreef Chadi het volgende:
https://www.parool.nl/col(...)ten-gooien~b8674f7f/
Heerlijk opinie stuk waar ik me helemaal in kan vinden.
Ze weet heel goed wie de daders waren van de "jodenjacht" in Amsterdam maar ze durft het beestje niet bij naam te noemen.quote:Op dinsdag 12 november 2024 07:20 schreef sp3c het volgende:
anyways ik vind het niet zo'n heel sterk stukje eigenlijk
ze doet heel erg veel moeite om een link te leggen tussen haar stad tijdens de oorlog en foute spreekkoren van de supporters terwijl het feit dat er daadwerkelijk weer hele hordes door de straten rennen op jacht naar joden is een voetnoot
ja kan ook niet hoor maar die supporters!
klinkt als verkrachting is nooit ok maar kijk hoe kort dr rokje was man!
Dat zou natuurlijk ook eens tijd worden, daders moeten worden uitgezet en laat huichelaars die we in de kringen bij pakweg GroenLinks/PvdA, D66, de Volkskrant, de NRC en OneWorld zien maar schreeuwen en jammeren wat ze willen.quote:Op dinsdag 12 november 2024 07:17 schreef Document1 het volgende:
Er lijken toch eindelijk wat politieke oogkleppen af te gaan.
Correct. Dit heeft dan ook niets met 'durven' maar met 'willen' te maken.quote:Op dinsdag 12 november 2024 07:24 schreef HSG het volgende:
[..]
Ze weet heel goed wie de daders waren van de "jodenjacht" in Amsterdam maar ze durft het beestje niet bij naam te noemen.
Haar reactie zou heel anders zijn geweest als het extreemrechtse blanke jongeren waren.
https://www.ewmagazine.nl(...)l_EW_AfbeeldingBovenquote:Op dinsdag 12 november 2024 07:24 schreef HSG het volgende:
[..]
Ze weet heel goed wie de daders waren van de "jodenjacht" in Amsterdam maar ze durft het beestje niet bij naam te noemen.
Haar reactie zou heel anders zijn geweest als het extreemrechtse blanke jongeren waren.
Hetzelfde zag je ook over het rapport over waar het meeste geweld tegen homoseksuelen. Bleek de grootste groep daders niet westerse jongeren te zijn. Hebben ze rapport onder het tapijt geschoven want het profiel van de daders past niet in hun plaatje.quote:Op dinsdag 12 november 2024 07:27 schreef HowardRoark het volgende:
Het gaat er weer niet om wat er gebeurd, maar wie het doet. En binnen het intersectionele denken worden weinig groepen zoveel vermeend slachtofferschap toedicht als moslims.
Nou dit dus.quote:Op dinsdag 12 november 2024 07:32 schreef Toine51 het volgende:
[..]
https://www.ewmagazine.nl(...)l_EW_AfbeeldingBoven
Jij bent het met alles eens dat dat moslims volledig vrijpleit, dus dat is niet verbazingwekkend. Het toont ook aan dat je een gemankeerd boordelingsvermogen hebt.quote:Op dinsdag 12 november 2024 05:28 schreef Chadi het volgende:
[..]
https://www.parool.nl/col(...)ten-gooien~b8674f7f/
Heerlijk opinie stuk waar ik me helemaal in kan vinden. Revisie
Heerlijk opinie stuk waar ik me helemaal in kan vinden.
die mensen hebben al problemen zat lijkt mequote:Op dinsdag 12 november 2024 07:34 schreef Bloemkool het volgende:
Zo zie je maar hoe Nederlands dat tuig is. Oppakken en in Gaza eruit zetten.
Wederom correct. Het doet mij denken aan iets dat ik gisteravond las:quote:Op dinsdag 12 november 2024 07:33 schreef HSG het volgende:
[..]
Hetzelfde zag je ook over het rapport over waar het meeste geweld tegen homoseksuelen. Bleek de grootste groep daders niet westerse jongeren te zijn. Hebben ze rapport onder het tapijt geschoven want het profiel van de daders past niet in hun plaatje.
Ook hier weer: het gaat niet er om wat er gebeurd, maar wie het doet.quote:Een vierde conflict dat alweer een aantal jaren geleden plaatsvond, was de ruzie tussen het COC en een groep islamieten, die het vertikten om het COC te accepteren als buren in een schoolgebouw. De homo's maakten er geen halszaak van; ze zagen in dat ze zich niet erg populair zouden maken met een ferm optreden tegen een niet-westerse tegenstander.
Om hun slachtofferschap toch nog te kunnen uitleven, richtten ze hun toorn vervolgens tegen een katholieke gezagsdrager, Simonis, die voor de radio verklaarde dat hij zich kon voorstellen dat een katholieke huisbaas zijn kamer niet aan een homo wilde verhuren. In tegenstelling tot de moslims werd Simonis hard aangevallen door het COC.
Daadwerkelijke discriminatie door moslims, dat kon er voor het COC nog mee door, maar vrije meningsuiting door een katholiek? Dat ging ze te ver, en ze schakelden de rechter in om Simonis de mond te snoeren. (Simonis werd kort daarop ook nog eens voor de rechter gedaagd door het Landelijk Interdisciplinair Overleg Feminisme en Theologie. Simonis' misdaad? Hij had de euvele moed gehad stellingen te verkondigen die in strijd waren met feministische dogma's; ook dat ging de progressieve gedachtenpolitie te ver.)
Katholieken mogen dan weliswaar een minderheid vormen, ze werden niet als zodanig geaccepteerd door de Nederlandse intelligentsia. Integendeel, het wordt juist als bijzonder vooruitstrevend beschouwd om deze minderheid hard aan te vallen.
Uit: 'In de naam van de vrouw, de homo en de allochtoon. Het geloof der intellectuelen' van Bart Croughs.
Klopt. Ze durven het niet of het past niet in hun plaatje.quote:Op dinsdag 12 november 2024 07:38 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Wederom correct. Het doet mij denken aan iets dat ik gisteravond las:
[..]
Ook hier weer: het gaat niet er om wat er gebeurd, maar wie het doet.
Met dank aan @:Claudia_x dit is echt een uitstekend boek.
Wat voor problemen?quote:Op dinsdag 12 november 2024 07:37 schreef sp3c het volgende:
[..]
die mensen hebben al problemen zat lijkt me
Israelquote:Op dinsdag 12 november 2024 07:38 schreef HSG het volgende:
[..]
Klopt. Ze durven het niet of het past niet in hun plaatje.
[..]
Wat voor problemen?
Genoeg mensen hier die dat zouden willen, maar het alleen niet durven.quote:Op dinsdag 12 november 2024 06:35 schreef maan_man het volgende:
Er wordt door sommigen verwezen naar het gedrag van de harde kern van Maccabi om alles recht te lullen. Laat mij duidelijk zijn: ook de harde kern van Maccabi heeft zich ernstig misdragen. Maar als drie Marokkanen de Mediamarkt overvallen, dan gaan wij toch niet de stad in, dwingen Marokkaans uitziende mensen om zich te identificeren en slaan ze het licht uit de ogen bij een positieve identificatie.
Heb je het stuk gelezen?quote:Op dinsdag 12 november 2024 06:19 schreef Kapitein_Scheurbuik het volgende:
[..]
Wie na een heel weekend vol geweld, jagen op joden en gisteravond zelfs nog het in brandsteken van een tram terwijl er "kk joden" geroepen wordt, met deze absurde tekst op de proppen komt (jij dus) is
- of dom
- of kwaadaardig
- of heeft de kop zo diep in het zand gestoken dat het kwaadaardig wordt.
- of is in het beste geval een niet serieus te nemen clown .
Sorry, ik trek dit soort wegkijkerij gewoon fysiek niet meer. Kotsmisselijk word ik van mensen als jij.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |