Done.quote:Op zaterdag 9 november 2024 12:14 schreef Bomenverzameling het volgende:
Misschien een recenter verhaal in de OP zetten @:Tong80
Er ontbreekt soms zoveel. Een column heeft betrekkelijke speelruimte.quote:Op vrijdag 13 december 2024 16:23 schreef raptorix het volgende:
@:tong80, bij het verhaal van van Leeuwen miste ik eigenlijk nog wel dat hij een buitenechtelijke zoon had die ook een verdienstelijk keeper was: Richard Vennema. Ik meende dat Jack van Gelder hem dit verteld heeft maar dat weet ik niet zeker meer.
Ja geen kritiek hoorquote:Op vrijdag 13 december 2024 16:25 schreef tong80 het volgende:
[..]
Er ontbreekt soms zoveel. Een column heeft betrekkelijke speelruimte.
Nederland had gewoon wereldkampioen moeten worden in 2010, 2014 en 2022.quote:Op dinsdag 28 januari 2025 05:26 schreef tong80 het volgende:
Het lijkt alweer een eeuwigheid geleden. Robin van Persie zweefde door de lucht en maakte één van de mooiste doelpunten ooit in Oranje. Nederland bakte er in de eerste helft niks van tegen Spanje. Het kookpunt werd echter uitgesteld. Er kwam de tover-kopbal over de beste keeper ter wereld.
[ afbeelding ]
De Spaanse doelman Casillas viste achter het net. Z'n teennagel gaf dit keer geen soelaas. Het helaas van vier jaar eerder werd even gekortwiekt. Een blinde pass, staakte het Spaanse geraas. Een waanzinnige wending in een wedstrijd die bijna verloren leek. Spanje miste kans op kans om de 2-0 te maken. Oranje werd weggespeeld.
Echter, Nederland had nog klasse spelers in de voorhoede, die door de succescoach Louis van Gaal als speerpunt werden gebruikt. I.p.v in de schulp te kruipen werden de spelers naar voren gedirigeerd. De dirigent aan de zijlijn haalde het maximale uit zijn elftal. Met wereldklasse voorin had het geen nut te blijven verdedigen. Na de rust ontbrandde het Duel van de Waanzin. De Spanjaarden, gewend aan superioriteit, kwamen de Hollandsche-school tegen. De vader van Robin is niet voor niets kunstschilder.
De mannen van Louis van Gaal maakten 1-2, 1-3, 1-4. Na een sprint over 40 meter met de bal aan de voet maakte de beste speler, Arjen Robben, er zelfs 1-5 van. Een apotheose zelden gezien. In euforie waren we dronken van geluk. In oranje gekleurde café's ging de tap extra open. We wisten toen nog niet dat we er nog jaren op moesten teren. We waren blind van geluk.
Momenteel is het behelpen voorin. Schraalhans koning, de spits van PSV in vrijwillige ballingschap. Die van Feyenoord een buitenlander, terwijl de midvoor van Ajax de handen niet op elkaar krijgt. En Robin ? Robin wordt straks de nieuwe pannenkoek. Hij bakt er immers niks van. Hier wordt het verleden snel vergeten. Verdedigen is het nieuwe heden. De buitenlandse trainers zitten niet voor niets op de schopstoel.
tong80
Bekijk deze YouTube-video
En 74, 78 en 98.quote:Op dinsdag 28 januari 2025 12:11 schreef stokj het volgende:
[..]
Nederland had gewoon wereldkampioen moeten worden in 2010, 2014 en 2022.
Hier schrijf ik al een tijdje columns. Gisteren die van Decheiver Is wel iets voor jou deze site. Zitten ook veel (ex)profs. Gerdo Hazelhekke bv of Tom Cornelisse. Ook Bobby Korbach.quote:Op zondag 30 maart 2025 00:11 schreef Bomenverzameling het volgende:
Zijn naam werd in het begin vaak uitgesproken als De Cijfer
Goeiemorgen.quote:Op donderdag 10 april 2025 23:55 schreef stokj het volgende:
Ja @:tong80 Tongie, de Don is er niet meer. Werd geschoffeerd door Cruijf in de wedstrijd tegen Twente. Hij ging er luchtig mee om. En natuurlijk het WK1990. Zou Nol de Ruiter dan toch gelijk hebben gehad met wat hij in zijn boek heeft geschreven?
Denk dat ik dat boek dan ga aanschaffen, dat boek van Nol. Kijken wat hij allemaal zegtquote:Op vrijdag 11 april 2025 11:04 schreef tong80 het volgende:
[..]
Goeiemorgen.
Ik weet niet wat Nol heeft geschreven. Don Leo was een pracht vent, maar als coach.......Niet slecht natuurlijk, maar toch.....
Ik ben nu met een inhaalslag bezig uit m'n eigen bieb. Meer dan 140 die ik nog moest lezen. Jarenlang door gezondheid en drank niks gelezen maar wel blijven kopen (Kringloop). Meer dan de helft sportboeken. Al een stuk of 30 achter de rug. Je zou ze zo van me kunnen krijgen.quote:Op vrijdag 11 april 2025 17:23 schreef stokj het volgende:
[..]
Denk dat ik dat boek dan ga aanschaffen, dat boek van Nol. Kijken wat hij allemaal zegt
Ik weet nog dat Nando waterdrager was bij Real Madrid. Het was Beenhakker tegen Hiddink. Beide grote meneren zoals Guus zou zeggen.quote:Op dinsdag 15 april 2025 11:08 schreef tong80 het volgende:
Ruud Gullit werd in 1987 Europees voetballer van het jaar als speler van PSV. Iets dat tegenwoordig niet meer kan als speler van een club uit een kleiner land. Ik zeg kleiner land en niet kleinere competitie. Nederland was toen immers nog een topvoetballand met een topcompetitie.
[ afbeelding ]
Het vreemde is dat PSV het jaar erna nog groter werd en het grootste succes uit de clubhistorie zou behalen. Het jaar waarin Ajax een EC-2 finale speelde, en verloor, tegen KV Mechelen en Oranje Europees kampioen werd in West-Duitsland. Een Europa Cup die bij menigeen (in het buitenland) niet in het geheugen gegrift zal staan. Maar Nederland juichte. Terecht. Het was echter, ondanks de sterren in het team, de Europese winnaar van de middelmaat.
Lerby, Arnesen, van Breukelen, Koeman, Vanenburg, Gerets, Kieft, Nielsen. Toch speelde PSV op safe. Hiddink maakte zijn eerste internationale glorieperiode mee. Dat zat wel snor. PSV had al eerder een grote prijs binnen gesleept onder grootmeester Kees Rijvers, de UEFA-Cup (EC3) in 1978. Toen ook al een mooi Nederlands voetbaljaar. Zoals de jaren '70 en '80 groots waren voor het kleine kikkerlandje. Destijds waren het twee decennia waarin Nederland mede het Europese voetbal beheerste.
"We" vonden het jammer dat PSV vanaf de kwartfinale geen wedstrijd meer won. Vier gelijke spelen en zelfs de finale bleef Nul-Nul. Bordeaux werd in de kwartfinale overwonnen. Mede door een doodschop van PSV spits Hans Gilhaus, die de Franse uitblinker Tigana uit de wedstrijd schopte. Ronald Koeman verklaarde achteraf in de pers dat het een professionele overtreding was van Gilhaus. Die opmerking kwam hem op een schorsing tegen Real Madrid te staan in de halve Finale.
Real Madrid werd destijds getraind door Leo Beenhakker. Dat elftal van Real en Don Leo werd beschouwd als wonderteam. Het beste Real Madrid na de eerste succesperiode jaren-50/60. Met spelers als Buyo, Camacho, Chendo, Paco Llorente, Hugo Sánchez, Santillana, Martin Vázquez, Cordillo, Michel en Butruagueno. PSV had in de uitwedstrijd echter Edward Linskens in de gelederen. Een type van Aerle op het middenveld. Spelers die hun eigen droom verwezenlijkten alsof Marco Borsato nooit heeft bestaan. PSV kwam één keer voor het doel in die wedstrijd. Uitgerekend Edward Linskens, de ietwat onbeholpen verdedigende middenvelder.
Nooit heeft iemand geweten waarom juist deze zwoegende en bikkelende middenvelder in scoringspositie kwam. Hij scoorde dan ook het lelijkste doelpunt ooit op dat niveau. Linskens wilde de bal in de rechter hoek schieten, de doelman dook dezelfde hoek in. Linskens echter raakte de bal met z'n rechter scheenbeen verkeerd. De doelman keek nog naar links, en zag de bal onder zich het doel in hobbelen. Daar waar de Mexicaanse wereldster Hugo Sánchez keer op keer Hans van Breukelen op zijn weg vond, wist Edje zich onsterfelijk de maken. Wie zou hem nu nog kennen zonder dit miraculeuze doelpunt?
Over de finale tegen Benfica kunnen we kort zijn. Nul-Nul. Verlenging. Nul-Nul. Net zoals in de halve finale thuis tegen Real Madrid een heldenrol voor van Breukelen. Het was een voorbode tevens proloog ongelogen van het EK-88. PSV won de grootste clubprijs. Mede dankzij Hans van Breukelen. In de EK-finale tegen Rusland stopte hij de strafschop van Belanov. In de EC-1 finale die van Veloso.
Koeman zou nog vaker schitteren in een EC-1 finale. PSV, een club om trots op te zijn. En Linskens ? Die ging afbouwen bij NAC. Daar droegen ze hem na afloop van een avondje NAC ook op de schouders. Daarna bleef het nog lang gezellig in de kantine. Aan de bar werd volop ge-Mexicaant. Laat dat maar aan een Brabander als Edward Linskens over.
tong80
Ik werd op Facebook al gecorrigeerd. Venray.quote:
Kniesoor.quote:Op vrijdag 25 april 2025 22:26 schreef Bomenverzameling het volgende:
Heb je zelf het filmpje gekeken. Dan merk je dat je verhaal niet helemaal klopt
Zo beter maat ?....................quote:Op vrijdag 25 april 2025 22:26 schreef Bomenverzameling het volgende:
Heb je zelf het filmpje gekeken. Dan merk je dat je verhaal niet helemaal klopt
"Oeh Ah' Ed de Goeij werd toen de opvolger van Hans. Maar Ed blunderde op het WK1994 door een verkeerde inschatting te maken en de muur niet goed te hebben gezet. Toen was het snel gedaan met hem en domineerde Edwin lange tijd...quote:Op zondag 27 april 2025 11:16 schreef tong80 het volgende:
Het einde van doelman Hans van Breukelen als international had beter verdiend. Het EK-92 werd een triest einde van een mooie internationale carričre. Samen met superster Marco van Basten nam hij ongewild afscheid in mineur. En dat nadat Nederland hun misschien wel beste wedstrijd op een groot toernooi had gespeeld tegen de Duitsers in de poule fase. 3-1 met het super trio van Basten, Gullit en Bergkamp in de voorhoede. San Marco werd zelfs voor de derde keer Europees voetballer van het jaar. Ook Gullit, Rijkaard, Bergkamp en Koeman stonden in 1992 in de TOP-10 van deze verkiezing.
[ afbeelding ]
Het Nederlands elftal speelde in Zweden op het EK-92 beter dan op het EK-88 in Duitsland. Het geluk ontbrak echter. Hans Van Breukelen zorgde mede door zijn gestopte strafschoppen in de EC-1 finale 1988 tegen Benfica en de gestopte strafschop van de Rus Belanov in hetzelfde jaar in de EK-finale Nederland-Rusland voor een jubelstemming.
Van Basten en van Breukelen waren de helden in 1988. De pechvogels of schlemielen in 1992. Van Breukelen kreeg maar 3 doelpunten tegen in het hele toernooi. Van Basten was in een bloedvorm. De ballen gingen echter op paal en lat. Het zat niet mee. De omhaal in de halve-finale tegen Denemarken, die net over ging kan niemand zich nog herinneren. Geen Kieft die, zoals tegen Ierland op het EK-88, na een mislukt schot van Ronald Koeman een balletje, lullig binnen kopt. Een kniesoor die daar op lette. Zelfs de neus was als een schraalhans verheugd.
Na de 2-2 eindstand en na verlengingen moesten in de halve finale tegen de verrassende Denen strafschoppen worden genomen. Van alle strafschoppen werd er één gemist. Uitgerekend door van Basten. Ik vermoed dat van alle topspelers Marco van Basten het het hoogste scoort qua percentage benutte penalties. Hij benutte er 51 van de 54. Nu werd Schmeichel de held en van Basten de schlemiel.
Hans van Breukelen stopte er niet één. Denemarken naar de finale tegen......West-Duitsland! De Denen wonnen, en het kleine doekje tegen het bloeden was voor Oranje. Misschien een voorbode. Zo'n 30 jaar later is Marco inmiddels mislukt als coach en wordt een pannenkoek genoemd. Als analist bakt hij er ook niet veel van. Co Adriaanse had het begin deze eeuw goed gezien en voorspeld. Die zei dat een goed paard nog geen goede ruiter hoeft te zijn.
Hans Van Breukelen werd amateurpsycholoog van de koude grond. Samen met analist Marco van Basten verkopen ze her en der onzin. Wanneer ze weer eens van een koude kermis thuiskomen, zoals in 1992 staat niet in de sterren geschreven. Een warm onthaal zal het nooit meer worden. De woonbootbewoners kunnen met een gerust hart gaan slapen. Dromend over het EK-88. Toen Nederland het niet meer droog hield en de sterren nog niet waren gevallen.
tong80
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |