Dat Hamas-leden mensen hebben vermoord rechtvaardigt niet om een compleet volk etnisch te zuiveren en wreedheden te begaan die 1000x erger zijn dan wat Hamas deed. Voor 7 oktober, sinds 1948, was Israël al zo bezig met het vermoorden en verdrijven van Palestijnen, de miljoenen in diaspora zijn niet vrijwillig na een gezellig theekransje vertrokken.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 14:44 schreef Perrin het volgende:
[..]
Wat fijn dat je je zo druk maakt over hun geestelijk welzijn. Hoe zou dat aan de andere kant zijn, bij de Hamas-lui die in het wilde weg Israëlische mensen vermoorden?
En wat zegt het als die daar prima mee kunnen leven?quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 14:44 schreef Perrin het volgende:
[..]
Wat fijn dat je je zo druk maakt over hun geestelijk welzijn. Hoe zou dat aan de andere kant zijn, bij de Hamas-lui die in het wilde weg Israëlische mensen vermoorden?
Fantasie over wat ze eigenlijk zelf met Jodenmensen zouden willen doen.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 15:00 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
🤣
Lijkt mij een fantasieverhaaltje, ook wel propaganda genoemd
Helaas is het echt waar. Zijn compagnon en beste vriend, Mizrahi, is de soldaat die afgelopen juni zelfmoord pleegde. Twee dagen voordat hij zich weer bij IDF moest melden. Was vorige week veel in het nieuws. Ze zijn ook met zijn tween als soldaten nog op tv geweestquote:Op zaterdag 26 oktober 2024 15:00 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
🤣
Lijkt mij een fantasieverhaaltje, ook wel propaganda genoemd
HAHAHAHAquote:Op zaterdag 26 oktober 2024 15:23 schreef -ZoonVan- het volgende:
[..]
Dat Hamas-leden mensen hebben vermoord rechtvaardigt niet om een compleet volk etnisch te zuiveren en wreedheden te begaan die 1000x erger zijn dan wat Hamas deed.
Deze opmerking is natuurlijk een beetje onderhevig aan de visie die je zelf bent toegedaan. Naar mijn idee is het niet gepast om de manier waarop mensen informatie verwerkt - ook als dit informatie is die als traumatisch kan worden ervaren - niet de aanleiding om de connectie naar het geweten te maken. Dat het niet los van elkaar bestaat ben ik het aan de andere kant ook wel weer mee eens, maar het is niet onderhevig aan elkaar.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 14:39 schreef -ZoonVan- het volgende:
CNN: ‘He got out of Gaza, but Gaza did not get out of him’: Israeli soldiers returning from war struggle with trauma and suicide
Duizenden IDF’ers keren terug uit Gaza met PTSS en psychische aandoeningen en plegen zelfmoord. Het IDF houdt het aantal dat zelfmoord pleegt stil. Velen kunnen niet omgaan met de gruwelheden die ze hebben gezien en/of begaan. Zo moesten deze soldaten honderden Palestijnen waarvan ze niet met zekerheid konden zeggen of het Hamas-leden of burgers waren met bulldozers overrijden, waarbij ze hun ingewanden eruit zagen spuiten. Ze rapporteerden dat ze na het zien van zoveel gruwelheden geen vlees meer konden eten. De Israëlische regering vertrouwen ze niet meer.
Het IDF worstelt naar verluidt met een ongekende geestelijke gezondheidscrisis binnen zijn gelederen. Volgens de revalidatieafdeling van het Israëlische ministerie van Defensie worden maandelijks ongeveer 1000 soldaten uit de strijd gehaald, waarbij maar liefst 35 procent psychische gezondheidsproblemen rapporteert. De voorspelling is dat tegen het einde van het jaar 14.000 gewonde strijders behandeling nodig zullen hebben, waarbij 40% naar verwachting te maken zal krijgen met geestelijke gezondheidsproblemen.
Ahron Bregman, politicoloog aan het King's College in Londen en voormalig Israëlisch soldaat, legt uit dat Gaza unieke psychologische uitdagingen met zich meebrengt: “Hoe kun je je kinderen in bed stoppen als je weet dat je kinderen hebt zien vermoorden in Gaza?” vroeg hij.
----------------------------------------------------------------------
Je kan je met propaganda laten voeden zoveel je wil en mensen vermoorden, maar het geweten kent de waarheid en zal uiteindelijk opspelen en zich tegen je keren.
Ik probeer met alle beste wil je beredenering te begrijpen, maar deze twee zaken (als je al daarover een discussie wil voeren) horen niet bij elkaar te bestaan want je kunt ze niet met elkaar vergelijken. Sterker nog, naar mijn mening is het kwantificeren zoals in het stukje van CNN wordt gedaan óók heel onwenselijk. Uiteindelijk is het namelijk zo een persoonsgebonden probleem, met een overkoepelend karakter - zijnde bijvoorbeeld de dienstplicht. Wat de impact is op een diaspora, hoef ik niet ver de geschiedenis voor terug in. Uiteindelijk praten we ook niet snel meer over de bezetting van de Ottomanen hier in Israël, eigenlijk is er hier de algemen consensus dat je respectvol met elkaar moet omgaan - maar dat de Joodse mensen naast de Arabische al honderden jaren naast elkaar bestonden is geen hoofdonderwerp van discussie in die zin.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 16:44 schreef HannahVrede het volgende:
Op zaterdag 26 oktober 2024 15:23 schreef -ZoonVan- het volgende:
[..]
Dat Hamas-leden mensen hebben vermoord rechtvaardigt niet om een compleet volk etnisch te zuiveren en wreedheden te begaan die 1000x erger zijn dan wat Hamas deed. Voor 7 oktober, sinds 1948, was Israël al zo bezig met het vermoorden en verdrijven van Palestijnen, de miljoenen in diaspora zijn niet vrijwillig na een gezellig theekransje vertrokken.
HAMAS en Hezbollah zijn Iran, Israel is volledig ingesloten door Iranquote:Op zaterdag 26 oktober 2024 15:23 schreef -ZoonVan- het volgende:
[..]
Dat Hamas-leden mensen hebben vermoord rechtvaardigt niet om een compleet volk etnisch te zuiveren en wreedheden te begaan die 1000x erger zijn dan wat Hamas deed. Voor 7 oktober, sinds 1948, was Israël al zo bezig met het vermoorden en verdrijven van Palestijnen, de miljoenen in diaspora zijn niet vrijwillig na een gezellig theekransje vertrokken.
Als je vanaf een ziekenhuis beschoten wordt, mag je best terugschieten, maar ons was een compleet Führerbunker complex belooft en daar was niks van waar.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 14:23 schreef Vallon het volgende:
[..]
Argumenten, die kennelijk zijn om op grond van (selectieve) beeldvorming door media om haar publiek om - zelf - iets af of goed te laten keuren.
Eenvoudiger is niet kijken naar de trieste gevolgen maar naar de grondoorzaak voor en tot acties waarbij Israël voortdurend werd/wordt uitgedaagd zich actief te gaan verdedigen.
Dat daarbij dingen fout (lijken te) lopen en slachtoffers vallen, is helaas de essentie van oorlog die door o.a. door hezbollah - die kennelijk de staat Libanon controleert - mede is afgeroepen en in stand gehouden.
Dan brabbelen over gevolgen, ziekenhuizen en scholen zonder te weten of en wat dat (daar) inhoudt; is de eigen interpretatie daarvan gebruiken als maatstaf tot een vooringenomenheid.
Ik geef toe dat ik ook beeldvorming heb waarin Israël allereerst soeverein is om zich te verdedigen tegen hen die haar willen aanvallen en laat staan, tot enig doel hebben om haar bestaan(srecht) te vernietigen.
Hezbollah, kennelijk de dienst uitmakend in Libanon, kan ook kiezen om Israël niet aan te vallen zodat het ook niet nodig is voor Israël om daar allerlei acties te nemen die selectief als verwerpelijk worden afgeschilderd.
Dat Israël in dat denkbeeld daar niet had mogen bestaan, is voer voor de nietsontziende historie van achterhaalde denkbeelden.
quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 17:30 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Als je vanaf een ziekenhuis beschoten wordt, mag je best terugschieten, maar ons was een compleet Führerbunker complex belooft en daar was niks van waar.
Je hebt het nu over een compleet andere stad, laat staan onder het ziekenhuis dat verwoest is.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 18:12 schreef HannahVrede het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Zo een complex is februari afgelopen jaar ontmanteld, naar we mogen begrijpen. Verder wordt er wel degelijk van de bebouwingen waarover je spreekt geschoten en een opslag van gemaakt. Meeste van die gebouwen zijn ook gemaakt van sterker materiaal, zijn ook hoger van bouw en ook in handen van mensen (of meer ingang tot de mensen) van Hamas.
tldr; Geen idee en/of dat door wie aan wie ("ons") beloofd naast oncontroleerbaar; en in een oorlog helaas gebeurd.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 17:30 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Als je vanaf een ziekenhuis beschoten wordt, mag je best terugschieten, maar ons was een compleet Führerbunker complex belooft en daar was niks van waar.
Ik denk dat je iets teveel je best doet om interessant te lijken in je schrijfsels. De belofte:quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 18:25 schreef Vallon het volgende:
[..]
tldr; Geen idee en/of dat door wie aan wie ("ons") beloofd naast oncontroleerbaar; en in een oorlog helaas gebeurd.
Nb: de terminologie die je ludiek inbrengt, doet mij wat ouderwets denkend aan en lijkt om een eigen maatstaf te hanteren voor wat als mening (on)terecht zou zijn.
Niet eens de afmeting en grootte doet ter zake maar de mogelijk andere gebruiksinzet van een locatie met waarvoor het lijkt te zijn bedoeld, kan strategisch reden zijn om iets weg te vagen.
Sws vraag ik mij af waarom, laat staan diep gebouwde, ondergrondse (tunnel)structuren nodig zijn voor wat men noemt als scholen, ziekenhuizen en andere burgelijk maatschappelijke toepassingen.
Natuurlijk kut wanneer je als "burger" op aangave van een onbetrouwbare overheid daarin je bescherming gaat zoeken en zo als sitting duck tot pion tot schild op het (mediale) slagveld wordt gemaakt.
Los daarvan is met wat gezegd wordt weinig relevant om op die afstand daarmee te (ver)oordelen voor wat gebeurd.
Israël cq IDF (b)lijkt het hier sws nooit goed te kunnen doen met, ongeacht wat en/of hoe zij ergens iets (ver)meldt.
En ja als je de vraag stelt, is per definitie het antwoord dat er redenen waren. Dat die redenen niet voldoen aan een eigen beeld tot maatstaf, is dan weer wat anders.
Blijken dingen achteraf anders dan wordt gezegd, wil dat nog niet zeggen dat alles daarmee en zelfs de aanleiding daartoe, onterecht was. Wie weet lag er in een kluisje de ontstekingscodes van een kernbom waarmee het ziekenhuis een legitiem op te offeren doelwit wordt om elders erger te voorkomen.
Oorlog is verder geen democratisch gecontroleerd gebeuren en (blind) moet vertrouwen dat het door de democratie gevestigde millitaire instituut, handelt in de geest van het te beschermen landsbelang.
Ik kan/wil mij meer dan voorstellen dat Israël bij monde van het IDF zeker zich niet gaat verantwoorden voor lopende operaties die daarmee haar vijand beter kan gaan informeren.
even ter kennis; 700.000 mensen vluchtten eigenlijk. een deel daarvan is trouwens gewoon teruggekeerd.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 15:23 schreef -ZoonVan- het volgende:
[..]
Dat Hamas-leden mensen hebben vermoord rechtvaardigt niet om een compleet volk etnisch te zuiveren en wreedheden te begaan die 1000x erger zijn dan wat Hamas deed. Voor 7 oktober, sinds 1948, was Israël al zo bezig met het vermoorden en verdrijven van Palestijnen, de miljoenen in diaspora zijn niet vrijwillig na een gezellig theekransje vertrokken.
Nu wil ik natuurlijk best gaan verdedigen wat mijn idee is over de stelling die je naar buiten bracht: maar volgens mij was het een algemene stelling door te stellen 'als je van ziekenhuizen wordt beschoten ..' en dergelijke. Ook @Vallon reageerde op de algemene stelling. Dat daaruit dan de opmerking werd geplaats dat er een "Fürherbunker werd beloofd' - zie ik dan ook maar in die context.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 18:23 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Je hebt het nu over een compleet andere stad, laat staan onder het ziekenhuis dat verwoest is.
Volgens mij moet je wat minder zelf nadenken over wat mijn stellingen zijn en gewoon lezen waar het draadje over ging.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 19:00 schreef HannahVrede het volgende:
[..]
Nu wil ik natuurlijk best gaan verdedigen wat mijn idee is over de stelling die je naar buiten bracht: maar volgens mij was het een algemene stelling door te stellen 'als je van ziekenhuizen wordt beschoten ..' en dergelijke. Ook @:Vallon reageerde op de algemene stelling. Dat daaruit dan de opmerking werd geplaats dat er een "Fürherbunker werd beloofd' - zie ik dan ook maar in die context.
Verder bevestig ik de eerste stelling van Vallon ook, vanuit mijn eigen ervaring; selectieve beeldvorming vanuit de visie van een ander (dan wel de media et cetera) bepaald. Ik sta best open voor gegronde onderbouwingen voor een ander principe van oorlogsvoering: maar op dit moment hebben we het over oorlogsvoering en is de ontdekking van een 'compound' zo groot als in Khan Younis nog bijna een onmogelijkheid. Mijn ervaring leert nu wel dat Hamas en dergelijke onrganisaties eerder werken vanuit klienere groepen, 'cells'.
quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 16:14 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Helaas is het echt waar. Zijn compagnon en beste vriend, Mizrahi, is de soldaat die afgelopen juni zelfmoord pleegde. Twee dagen voordat hij zich weer bij IDF moest melden. Was vorige week veel in het nieuws. Ze zijn ook met zijn tween als soldaten nog op tv geweest
Bijzonder onsmakelijke bekentenis. Kan je nagaan wat er was gebeurd als dit geen Israëlische soldaten waren geweest
[ afbeelding ]
Eerlijk gezegd vind ik het niet erg geloofwaardig, niet 100% in ieder geval. Het is oorlog, dan willen er nog wel eens nare dingen gebeuren. CNN is geen objecieve zender. Alles bij dit conflict ligt onder een vergrootglas en alles wordt door de anti-Israelbrigade aangegrepen om Israël negatief af te schilderijen.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 16:14 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Helaas is het echt waar. Zijn compagnon en beste vriend, Mizrahi, is de soldaat die afgelopen juni zelfmoord pleegde. Twee dagen voordat hij zich weer bij IDF moest melden. Was vorige week veel in het nieuws. Ze zijn ook met zijn tween als soldaten nog op tv geweest
Bijzonder onsmakelijke bekentenis. Kan je nagaan wat er was gebeurd als dit geen Israëlische soldaten waren geweest
[ afbeelding ]
Ik blijf bij mijn bijdrage van de video en het foto materiaal, mijn eigen ervaring en dus mijn opmerking naar je. Als je in zijn algemeenheid praat, dan krijg je ook een algemeen antwoord. Ziekenhuizen - bunkercomplexen . draadje.quote:[..]
Volgens mij moet je wat minder zelf nadenken over wat mijn stellingen zijn en gewoon lezen waar het draadje over ging.
*Red: Gaat terug de tijd in...
[..]
... In Gaza is namelijk ieder ander ziekenhuis naar de tyfus gebombardeerd naar aanleiding van coole IDF animaties die allemaal leugens bleken. ...
[..]
... Tot op de dag van vandaag is er geen beeld van het bunker complex onder dat ziekenhuis.
[..]
Als je vanaf een ziekenhuis beschoten wordt, mag je best terugschieten, maar ons was een compleet Führerbunker complex belooft en daar was niks van waar.
*Red: Land weer op het heden punt...
[..]
Volgens mij moet je wat minder zelf nadenken over wat mijn stellingen zijn en gewoon lezen waar het draadje over ging.
Nou, Tel Aviv is een stad, waar wordt geleefd en soms eens dingen gebeuren: zoals een brand in een flatgebouw.quote:
Lijkt me geen aanval maar een ''gewone'' brand.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 19:46 schreef HannahVrede het volgende:
[..]
Nou, Tel Aviv is een stad, waar wordt geleefd en soms eens dingen gebeuren: zoals een brand in een flatgebouw.
Er wordt geen volk gezuiverd en het Israëlische leger begaat geen wreedheden die 1000x erger zijn dan wat de Palestijnse terroristen deden.quote:Op zaterdag 26 oktober 2024 15:23 schreef -ZoonVan- het volgende:
[..]
Dat Hamas-leden mensen hebben vermoord rechtvaardigt niet om een compleet volk etnisch te zuiveren en wreedheden te begaan die 1000x erger zijn dan wat Hamas deed. Voor 7 oktober, sinds 1948, was Israël al zo bezig met het vermoorden en verdrijven van Palestijnen, de miljoenen in diaspora zijn niet vrijwillig na een gezellig theekransje vertrokken.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |