Gezamenlijke statement aan washington als ze aub ook aan tafel mogen. En verder onderstrepen dat er extra geld nodig is.quote:Op zondag 16 februari 2025 16:55 schreef Perrin het volgende:
Hopen dat het tot meer leidt dan een blaadje vol ferme taal.
[ x ]
Geen idee wat ik verwacht maar ik hoop meer dan een hol pleidooi aan 'hogere machten'.quote:Op zondag 16 februari 2025 18:34 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Gezamenlijke statement aan washington als ze aub ook aan tafel mogen. En verder onderstrepen dat er extra geld nodig is.
Je verwacht een verklaring dat we zelfstandig de oorlog gaan voortzetten?
Als men echt van mening is dat de oorlog in Oek doorgezet moet worden of/en de Baltische staten op korte termijn gevaar loopt, dan zul je gewoon het ultieme moeten doen.quote:Op zondag 16 februari 2025 18:53 schreef Perrin het volgende:
[..]
Geen idee wat ik verwacht maar ik hoop meer dan een hol pleidooi aan 'hogere machten'.
Maar de economie opgeven voor die hersenschim dat we zo'n gevaar zouden lopen... Ja, Oekraďne loopt gevaar. Maar Amerika heeft net juist ook duidelijk gemaakt dat ze de verdediging niet gaan stoppen tot er vrede is, Amerika wil namelijk de grondstoffen van Oekraďne waar ze niet meer bij kunnen als het Russisch is.quote:Op zondag 16 februari 2025 19:04 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Als men echt van mening is dat de oorlog in Oek doorgezet moet worden of/en de Baltische staten op korte termijn gevaar loopt, dan zul je gewoon het ultieme moeten doen.
Je gaat private en civiele infrastructuur (fabrieken, resources, arbeid) inzetten om te militaire goederen en hardware te produceren. Normaal gesproken moet dat via een aanbesteding, plan, ballotage commissie en andere bureaucratie. Maar je kan ook gewoon orders gaan uitdelen en per omgaande aan de slag om een verder majeure callapse te voorkomen. Er is voldoende (werktuigbouwkundige) kennis in Duitsland om direct productielocaties te gaan inrichten, het kan alleen zo zijn dat je spullen of mensen moet confisqueren uit de civiele sector.
Als je van mening bent dat het gevaar acuut is, is dat je plicht om te gaan doen als leider.
Het probleem heet Kaliningrad. Het stuk voormalig Duits grondgebied is nogal strategisch van belang voor Rusland, omdat het de enige Russische haven in het Westen is, die 365 dagen per jaar ijsvrij is (in tegenstelling tot Sint-Petersburg en Murmansk). Estland en Letland zijn dan ook niet echt interessant voor Rusland. Litouwen wel, want dat land ligt precies in de route tussen Kaliningrad en Groot-Rusland.quote:Op zondag 16 februari 2025 19:33 schreef Hanca het volgende:
[..]
Maar de economie opgeven voor die hersenschim dat we zo'n gevaar zouden lopen... Ja, Oekraďne loopt gevaar. Maar Amerika heeft net juist ook duidelijk gemaakt dat ze de verdediging niet gaan stoppen tot er vrede is, Amerika wil namelijk de grondstoffen van Oekraďne waar ze niet meer bij kunnen als het Russisch is.
Die grondstoffen waren ook de reden dat Poetin aan viel, de Baltische staten hebben die grondstoffen niet. En zijn lid van de NAVO en de EU, ze hebben dus een extreem veel hoger risicoprofiel voor Poetin.
Ik verwacht morgen met name de toezegging van een behoorlijk leger in Oekraďne als er vrede of een staakt-het-vuren is.
Laten we die grondstoffen maar in Europa houden. Oekraďne zal het hard nodig hebben.quote:Op zondag 16 februari 2025 22:52 schreef Hanca het volgende:
En de VS heeft zijn verhaal alweer ingetrokken, Europa mag net als Oekraďne wel mee onderhandelen: https://nos.nl/artikel/25(...)hte-onderhandelingen
Nogmaals: de VS is enorm gebrand op veiligheid in Oekraďne, want het enige waar Trump aan kan denken zijn de grondstoffen daar. Trump denkt in grondstoffen, daarom ook die fascinatie voor Groenland. En voor die veiligheid hebben ze Europa gewoon nodig.
In principe had je Timmermans aan die tafel willen zien zitten, en niet onderknuppeltje Schoof die door niemand serieus wordt genomen.quote:Op zondag 16 februari 2025 16:55 schreef Perrin het volgende:
Hopen dat het tot meer leidt dan een blaadje vol ferme taal.
[ x ]
Ik hoop niet dat je werkelijk zo naďef bent.quote:Op zondag 16 februari 2025 22:52 schreef Hanca het volgende:
En de VS heeft zijn verhaal alweer ingetrokken, Europa mag net als Oekraďne wel mee onderhandelen: https://nos.nl/artikel/25(...)hte-onderhandelingen
Nogmaals: de VS is enorm gebrand op veiligheid in Oekraďne, want het enige waar Trump aan kan denken zijn de grondstoffen daar. Trump denkt in grondstoffen, daarom ook die fascinatie voor Groenland. En voor die veiligheid hebben ze Europa gewoon nodig. Je moet dus met Trump vooral geduld hebben, die komt meestal wel weer op zijn woorden terug.
https://www.vrt.be/vrtnws(...)desonderhandelingen/quote:EU onderling verdeeld
Volgens Kerremans is het dan ook een goede zaak dat Macron vandaag met een aantal andere Europese leiders samenkomt in Parijs. “De bijeenkomst is bedoeld om te praten over hoe Europese troepen een rol kunnen spelen in het behoud van het staakt-het-vuren.” Een gevatte reactie, vindt de professor internationale politiek het, en dat om 2 redenen.
Ten eerste om het acute veiligheidsprobleem aan te pakken dat zich voor Oekraďne kan stellen. Staakt-het-vuurakkoorden met Poetin zijn in hun reële betekenis immers bijzonder relatief. Ten tweede stuurt het een signaal naar Trump dat er Europese bereidheid is om ook in militaire termen verantwoordelijkheid op te nemen voor de stabiliteit in het gebied.”
Al is het nog maar de vraag in welke mate de Europese landen aan hetzelfde zeel zullen trekken. “De EU is namelijk onderling verdeeld. Crisissituaties als deze zijn dikwijls nodig om aan Europese zijde de rangen te sluiten, maar of dat ook zal gebeuren?”
“Verschillende landen kijken met verschillende blikken naar de VS. Estland, Letland en Litouwen bijvoorbeeld hebben veel meer vertrouwen in de Amerikaanse defensieparaplu dan in het Europese alternatief. Het is niet uit te sluiten dat ze op den duur een bilaterale samenwerking met de VS aangaan, waardoor de Europese landen tegen elkaar worden uitgespeeld en onze positie in een veranderende wereld verder verzwakt.”
Ja met Scholz weet je zeker dat je land zich overgeeft aan de eerste de beste gewapende dictator.quote:Op maandag 17 februari 2025 21:04 schreef phpmystyle het volgende:
Scholz is de enige die kalmte bewaard boven oorlogsretoriek.
Hij lijkt mijn een uitstekende boekhouder l.
Ik maakte een grap.quote:Op maandag 17 februari 2025 21:07 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ja met Scholz weet je zeker dat je land zich overgeeft aan de eerste de beste gewapende dictator.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |