Wat een gelul. De groenen hebben in het huidige politieke tijdsgewricht juist geen zak in te brengen.quote:Op vrijdag 22 november 2024 19:35 schreef SymbolicFrank het volgende:
Tja, de groenen hebben de publieke opinie gewonnen en gaan nu hun eigen zaak verder om zeep helpen door alle werkende oplossingen af te schieten. Want ja, als we hun probleem oplossen zijn ze ook hun macht kwijt.
Zeker wel. Het klimaat staat net onder de economie qua belangrijkheid. Het bepaalt in grote mate het huidige beleid van de westerse wereld.quote:Op vrijdag 22 november 2024 19:36 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Wat een gelul. De groenen hebben in het huidige politieke tijdsgewricht juist geen zak in te brengen.
Een meer pro-kernenergiekabinet dan het huidige gaan we niet meer treffen…quote:Op vrijdag 22 november 2024 19:56 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Zeker wel. Het klimaat staat net onder de economie qua belangrijkheid. Het bepaalt in grote mate het huidige beleid van de westerse wereld.
We hebben een groep die er is voor het bedrijfsleven. Er zijn misschien wel bedrijven die kunnen overleven zonder een goede stroomvoorziening, maar dat zijn dan een paar van de hele kleintjes. De rest kan de tent sluiten en de mensen naar huis sturen zonder elektriciteit. En gek genoeg zijn er veel mensen die dat een goede zaak vinden. Weg met de economie, rupsje nooit genoeg, en weer terug naar de natuur. En die laatste groep heeft veel zeggenschap.quote:Op vrijdag 22 november 2024 20:03 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Een meer pro-kernenergiekabinet dan het huidige gaan we niet meer treffen…
Vanuit ratio gaat het er nooit komen, dus ze moeten vanuit ideologie gerealiseerd worden dus dit is wel de grote kans…
En zeer onterecht, want zonder leefbaar klimaat is er geen economie.quote:Op vrijdag 22 november 2024 19:56 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Zeker wel. Het klimaat staat net onder de economie qua belangrijkheid. Het bepaalt in grote mate het huidige beleid van de westerse wereld.
Dus, eerst terug naar de natuur. Dan moet iedereen hun eigen eten weer gaan verbouwen. En dan hebben we dus 16 miljoen te veel inwoners. Ik voorspel in dat scenario een enorm bloedbad.quote:Op vrijdag 22 november 2024 21:10 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
En zeer onterecht, want zonder leefbaar klimaat is er geen economie.
Ik weet het! Hometrainers met een generator!quote:Op vrijdag 22 november 2024 21:14 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Ouderwetsche kernsplitsing met al zijn haken en ogen, de bergen beton die daarbij nodig zijn (wat bergen co2 oplevert, de ins en outs van uranium winning en opwerking. De miljarden en decennia die het kosten om centrales te bouwen, gaan geen tijdige oplossing bieden voor het klimaatprobleem.
Thorium centrales? Zijn die er al? Of ook pas over 50 jaar, ik geef kernfusie nog meer kans dan Thorium. En de industrie blijkbaar ook, want er gaan best veel particuliere miljarden naar kernfusie tegenwoordig.
Als we het klimaat niet rap in het gareel krijgen plegen we nog veel harder suïcide. Dus dat is jouw plan.quote:Op vrijdag 22 november 2024 21:15 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dus, eerst terug naar de natuur. Dan moet iedereen hun eigen eten weer gaan verbouwen. En dan hebben we dus 16 miljoen te veel inwoners. Ik voorspel in dat scenario een enorm bloedbad.
Gelukkig zijn de meeste mensen niet suïcidaal, dus dat gaat bijna zeker niet gebeuren.
Ik geloof niet in die onzin. Kom eerst eens met bewijzen, dan praten we verder.quote:Op vrijdag 22 november 2024 21:27 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Als we het klimaat niet rap in het gareel krijgen plegen we nog veel harder suïcide. Dus dat is jouw plan.
Je zo gewenste verplichte gebruik van atoomstroom zorgt er juist voor dat ons bedrijfsleven niet meer kan concurreren, dat besef je toch wel?quote:Op vrijdag 22 november 2024 20:47 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
We hebben een groep die er is voor het bedrijfsleven. Er zijn misschien wel bedrijven die kunnen overleven zonder een goede stroomvoorziening, maar dat zijn dan een paar van de hele kleintjes. De rest kan de tent sluiten en de mensen naar huis sturen zonder elektriciteit. En gek genoeg zijn er veel mensen die dat een goede zaak vinden. Weg met de economie, rupsje nooit genoeg, en weer terug naar de natuur. En die laatste groep heeft veel zeggenschap.
Wil ik daarmee zeggen dat geld maken boven alles gaat? Natuurlijk niet. Maar zonder energie en zonder geld zijn we meteen een derdewereldland. Een achterlijke, wat dat betreft, want dan hebben we het onszelf aangedaan.
Maar, het klimaat! Onze kleinkinderen! Alles minderen! "How dare you!" Weg met de industrie!
Je bedoelt, nadat jullie alles uit de kast hebben gehaald om het zo onrendabel mogelijk te maken?quote:Op vrijdag 22 november 2024 21:35 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Je zo gewenste verplichte gebruik van atoomstroom zorgt er juist voor dat ons bedrijfsleven niet meer kan concurreren, dat besef je toch wel?
Volgens mij maakt de nucleaire industrie zichzelf volkomen onrendabel en daarmee onmogelijk. Als je vanaf de start alleen kan overleven op staatssteun, is iets duurzaams opbouwen gewoon vrijwel onmogelijk…quote:Op vrijdag 22 november 2024 21:37 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Je bedoelt, nadat jullie alles uit de kast hebben gehaald om het zo onrendabel mogelijk te maken?
En ik sta ook open voor andere oplossingen. Maar het moet wel werken!
Als je dacht dan je met zonnepanelen, een warmtepomp en een EV het klimaat kon redden, is het natuurlijk wel moeilijk om toe te geven dat je enorm voor de gek bent gehouden.
Ah. Ok. En vertel eens: hoe zijn al die zonnepanelen en windturbines betaald? Door investeerders? Of door grote subsidies?quote:Op vrijdag 22 november 2024 21:41 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Volgens mij maakt de nucleaire industrie zichzelf volkomen onrendabel en daarmee onmogelijk. Als je vanaf de start alleen kan overleven op staatssteun, is iets duurzaams opbouwen gewoon vrijwel onmogelijk…
Links is irrationeel maar het zijn zo fucking veel mensen dat er geen politiek mandaat is voor rationele shit.quote:
Zie Duitsland.quote:Op vrijdag 22 november 2024 21:35 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Je zo gewenste verplichte gebruik van atoomstroom zorgt er juist voor dat ons bedrijfsleven niet meer kan concurreren, dat besef je toch wel?
Tuurlijk wel.quote:Op vrijdag 22 november 2024 21:14 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Ouderwetsche kernsplitsing met al zijn haken en ogen, de bergen beton die daarbij nodig zijn (wat bergen co2 oplevert, de ins en outs van uranium winning en opwerking. De miljarden en decennia die het kosten om centrales te bouwen, gaan geen tijdige oplossing bieden voor het klimaatprobleem.
Thorium centrales? Zijn die er al? Of ook pas over 50 jaar, ik geef kernfusie nog meer kans dan Thorium. En de industrie blijkbaar ook, want er gaan best veel particuliere miljarden naar kernfusie tegenwoordig.
Nou dan zijn we klaar.quote:Op vrijdag 22 november 2024 21:30 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ik geloof niet in die onzin.
De subsidie die nodig was voor windmolens of zonnepanelen valt natuurlijk in het niet bij wat voor kernenergie nodig is.quote:Op vrijdag 22 november 2024 21:52 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ah. Ok. En vertel eens: hoe zijn al die zonnepanelen en windturbines betaald? Door investeerders? Of door grote subsidies?
Grote zon of windparken zijn zonder energieopslag al lang totaal onrendabel en die opslag is veel te duur. Maar zolang de regering er dikke subsidies tegenaan blijft gooien, zullen ze blijven verschijnen. Die het elektriciteitsnetwerk steeds verder belasten en de roep om het verbieden van fossiele brandstoffen steeds groter maakt. We hebben het aan onszelf te danken. Of toch aan de meerderheid, die er voor heeft gestemd. Met veel dank aan het IPCC, die het mogelijk heeft gemaakt.
Sorry maar links heeft toch al decennia geen klap meer in te brengen?quote:Op vrijdag 22 november 2024 23:13 schreef ludovico het volgende:
[..]
Links is irrationeel maar het zijn zo fucking veel mensen dat er geen politiek mandaat is voor rationele shit.
D66 schaar ik er ook onder.quote:Op vrijdag 22 november 2024 23:27 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Sorry maar links heeft toch al decennia geen klap meer in te brengen?
90 miljard aansluitkosten alleen al voor wind op zee? Exclusief sde++??quote:Op vrijdag 22 november 2024 23:26 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
De subsidie die nodig was voor windmolens of zonnepanelen valt natuurlijk in het niet bij wat voor kernenergie nodig is.
Daarbij kan het natuurlijk prima een keuze zijn om flink subsidie naar kerncentrales te gooien, maar doe niet alsof dat een rationeel besluit zal zijn…
Dat is voor ongeveer 40 gigawatt aan vermogen voor wind op zee. Voor kerncentrales ben je exclusief de eeuwigdurende exploitatiesubsidie pakweg 40 miljard kwijt voor 4 gigawatt.quote:Op vrijdag 22 november 2024 23:43 schreef ludovico het volgende:
[..]
90 miljard aansluitkosten alleen al voor wind op zee? Exclusief sde++??
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |