Dat gaat om een aangifte. Uiteindelijk is er geen aangifte opgemaakt, enkel een melding in het systeem gezet.quote:Op maandag 16 september 2024 18:43 schreef Ludachrist het volgende:
https://www.politie.nl/in(...)en%20gevangenisstraf.
Prima.quote:Op maandag 16 september 2024 18:35 schreef Halcon het volgende:
Er heeft iemand een valse verklaring over mij afgelegd bij de politie.
Het is niet aan jou om je onschuld aan te tonen.quote:Ik kan via geluidsopnames aantonen dat deze verklaring vals is.
Vastwel maar waarom zou je er iets mee moeten willen?quote:De politie heeft echter geen aangifte opgenomen, alleen een melding gemaakt.
Kan ik hier iets mee?
Smaad, laster of zo? Ben er uiteraard niet van gediend dat iemand een volledig valse verklaring over mij aflegt bij de politie.quote:Op maandag 16 september 2024 18:47 schreef Nober het volgende:
[..]
Prima.
[..]
Het is niet aan jou om je onschuld aan te tonen.
[..]
Vastwel maar waarom zou je er iets mee moeten willen?
Ik ben er mee bezig, dus heb er wel last van natuurlijk. Het is overigens al de tweede valse melding. Het zijn ook valse beschuldigingen. Geen geroddel of zo.quote:Op maandag 16 september 2024 19:07 schreef DJKoster het volgende:
Als die persoon enkel in de aangifte (melding in dit geval) 'kwaad over je heeft gesproken' kun je weinig doen.
Het staat immers niet openbaar, andere mensen kijken je nu niet anders aan en je hebt er geen (nauwelijks) schade aan.
Zodra die persoon vaker valse aangiftes over je doet en je ondervindt daar last van (de politie belt je of komt bij je langs), dan kun je beginnen met aangifte doen.
Laster/smaad is dat dan toch?quote:Op maandag 16 september 2024 18:35 schreef Halcon het volgende:
Er heeft iemand een valse verklaring over mij afgelegd bij de politie. Ik kan via geluidsopnames aantonen dat deze verklaring vals is.
De politie heeft echter geen aangifte opgenomen, alleen een melding gemaakt.
Kan ik hier iets mee?
Dat denk ik.quote:Op maandag 16 september 2024 19:27 schreef Inbox het volgende:
[..]
Laster/smaad is dat dan toch?
Ja, daar zou je aangifte van kunnen doen. Is een klacht misdrijf en een aangifte ziu niet geweigerd mogen worden en afhankelijk van wat het is zou je die aangifte gewoon moeten doen. Kan je later wellicht gebruiken, mochten ze wat met die verklaring willen doen om het onderuit te halen.
Weet niet wat of waar het over gaat, maar met het merendeel van de aangiftes doet de politie niks, weet ik uit eerste hand. Veel "slachtoffers" willen hun verhaal doen en hun hart luchten. De wouten proberen wel eens te bemiddelen, vragen of je langs wilt komen voor jouw verhaal en finito.quote:Op maandag 16 september 2024 19:30 schreef Halcon het volgende:
Een van de meldingen is compleet onwaar, wat ik ook kan bewijzen. Van de andere melding kan ik niet bewijzen dat het niet waar is, maar dat is ook niet aan mij natuurlijk. Dat de politie er niks mee doet, zegt misschien ook wel wat.
Nee.quote:
Politie hoeft er niets mee te doen. Maar het kan wel opeens in een rechtszaak tegen je gebruikt worden en een rechter kan dat zomaar voor waar aannemen. Dr moet dus wel iets tegen gedaan kunnen worden.quote:Op maandag 16 september 2024 19:58 schreef blomke het volgende:
[..]
Weet niet wat of waar het over gaat, maar met het merendeel van de aangiftes doet de politie niks, weet ik uit eerste hand. Veel "slachtoffers" willen hun verhaal doen en hun hart luchten. De wouten proberen wel eens te bemiddelen, vragen of je langs wilt komen voor jouw verhaal en finito.
Drink er een glas Tonic op, lach erom en thats is. Live on.
Niets. Geen enkel strafbaar feit.quote:
Waar doel je op: civiele of strafrechter/-rechtszaak?quote:Op dinsdag 17 september 2024 15:17 schreef Inbox het volgende:
[..]
Politie hoeft er niets mee te doen. Maar het kan wel opeens in een rechtszaak tegen je gebruikt worden en een rechter kan dat zomaar voor waar aannemen. Dr moet dus wel iets tegen gedaan kunnen worden.
Civiel sowieso.quote:Op woensdag 18 september 2024 01:08 schreef r_one het volgende:
[..]
Niets. Geen enkel strafbaar feit.
[..]
Waar doel je op: civiele of strafrechter/-rechtszaak?
Tegen TS is geen aangifte gedaan.quote:Op woensdag 18 september 2024 01:25 schreef Inbox het volgende:
[..]
Civiel sowieso.
Heb het meegemaakt met mn eigen rechtszaak. In de processtukken van de tegenpartij zaten ook bij de politie afgelegde verklaringen en een proces verbaal van een aangifte jegens mij -wegens bedreiging, strafrechtelijk- waarin werd vermeld dat ik met een knuppel heb lopen zwaaien. Dat is gewoon gelogen, maar stond wel in een proces verbaal. Die is ook bijgevoegd in de processtukken van de civiele zaak.
Dit klinkt als een aanname.quote:Rechter zal dat echt wel hebben gelezen en voor waar hebben aangenomen als dat niet wordt tegengesproken.
Is dit een conclusie of een feit?quote:De rechter heeft dat wat verklaard is tegen de politie dus meegenomen in haar vonnis.
Nee, ik ben niet als verdachte gehoord. Niet aangehouden, niet vervolgd. Bij de dagvaarding om de huurovereenkomst te ontbinden zaten enkele verklaringen van 'grtuigen',medewerkers van ze. Waaronder dus de aangifte van de medewerker die ik bedreigd zou hebben.quote:Op woensdag 18 september 2024 01:38 schreef r_one het volgende:
[..]
Tegen TS is geen aangifte gedaan.
En jij bent als verdachte gehoord? Dan heb jij jouw verklaring dus ook vast wel bijgevoegd bij de civiele rechter.
[..]
Dit klinkt als een aanname.
En jij hebt het vast wél tegengesproken.
[..]
Is dit een conclusie of een feit?
De rechter heeft dat wat jij verklaard hebt tegen de politie vast ook meegenomen in haar vonnis.
Dus een valse strafrechtelijke aangifte werd gebruikt in een civiele zaak als productie:quote:Op woensdag 18 september 2024 01:25 schreef Inbox het volgende:
Heb het gezien met mn eigen rechtszaak. In de processtukken van de tegenpartij zaten ook bij de politie afgelegde verklaringen en een proces verbaal van een aangifte jegens mij -wegens bedreiging, strafrechtelijk- waarin werd vermeld dat ik met een knuppel heb lopen zwaaien. Dat is gewoon gelogen.
Gekker moet het niet worden...quote:Op woensdag 18 september 2024 01:25 schreef Inbox het volgende:
Die is ook bijgevoegd in de processtukken van de civiele zaak.
Rechter zal dat echt wel hebben gelezen en voor waar hebben aangenomen als dat niet wordt tegengesproken. Het kwam namelijk terug in het vonnis.
En jij had vast wel enkele verklaringen 'a decharge' om je onschuld aan te tonen.quote:Op woensdag 18 september 2024 08:42 schreef Inbox het volgende:
[..]
Nee, ik ben niet als verdachte gehoord. Niet aangehouden, niet vervolgd. Bij de dagvaarding om de huurovereenkomst te ontbinden zaten enkele verklaringen van 'grtuigen'.
Waarop jij vast wel aangifte hebt gedaan van 188 Sr.quote:Waaronder dus de aangifte van de medewerker die ik bedreigd zou hebben.
Je bent nooit tot antwoorden verplicht, maar als verdachte kan dat nadelig uitpakken.quote:Op donderdag 19 september 2024 04:02 schreef MeneerPresident het volgende:
Is het eigenlijk verplicht om als getuige iets te verklaren? In hoeverre kunnen mensen in het algemeen verplicht worden iets te zeggen? Wat gebeurt er als iemand pertinent weigert iets te verklaren? Meer een algemene vraag eigenlijk.
quote:Op donderdag 19 september 2024 04:02 schreef MeneerPresident het volgende:
Is het eigenlijk verplicht om als getuige iets te verklaren? In hoeverre kunnen mensen in het algemeen verplicht worden iets te zeggen? Wat gebeurt er als iemand pertinent weigert iets te verklaren? Meer een algemene vraag eigenlijk.
Bronquote:Ben ik als getuige verplicht een getuigenverklaring af te leggen?
Als de politie u vraagt een getuigenverklaring af te leggen op een politiebureau, bent u dit niet verplicht. Als de rechter u vraagt om te getuigen, bent u dit wel verplicht. U getuigt dan tijdens het gerechtelijk vooronderzoek bij de rechter-commissaris (onderzoeksrechter), of tijdens de zitting bij de strafrechter.
Dat is het dus.quote:Op dinsdag 17 september 2024 15:17 schreef Inbox het volgende:
[..]
Politie hoeft er niets mee te doen. Maar het kan wel opeens in een rechtszaak tegen je gebruikt worden en een rechter kan dat zomaar voor waar aannemen. Dr moet dus wel iets tegen gedaan kunnen worden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |