Meer of minder kinderen doet wmb niet terzake.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 13:33 schreef HowardRoark het volgende:
....
Echt kleine kinderen die omkomen, dat is natuurlijk diep treurig, maar de Palestijnen kiezen zelf voor terrorisme en daarnaast ook om heel veel kinderen te hebben.
....
Volgens dit artikel was dat 5 dagen geleden en heeft de staat toegezegd het probleem op te lossen: https://zoha.org.il/131693/quote:Op woensdag 28 augustus 2024 14:22 schreef opgebaarde het volgende:
In Jerusalem ligt de wijk Kfar Aqab. Deze wijk krijgt sinds een maand of 2 nog maar 4 tot 12 uur water per week. Inwoners stonden gisteren voor de rechter om af te dwingen dat zij water gaan krijgen. Kan iemand met lokale kennis, zoals @:howardroark, helpen met een verklaring wat er aan de hand is en hoe dat kan?
Zomerhitte, klimaat, water tekorten etc.etc. die leiden tot rantsoenering.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 14:22 schreef opgebaarde het volgende:
In Jerusalem ligt de wijk Kfar Aqab. Deze wijk krijgt sinds een maand of 2 nog maar 4 tot 12 uur water per week. Inwoners stonden gisteren voor de rechter om af te dwingen dat zij water gaan krijgen. Kan iemand met lokale kennis, zoals @:howardroark, helpen met een verklaring wat er aan de hand is en hoe dat kan?
Lastig hierin is mogelijk dat het water wordt gekocht van het Isra雔ische Mekorot maar wordt geleverd door (het niet israelische) Ramallah waterbedrijf die daar op haar beurt de (concessie) issues lijkt te veroorzaken.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 15:55 schreef oblo het volgende:
[..]
Volgens dit artikel was dat 5 dagen geleden en heeft de staat toegezegd het probleem op te lossen: https://zoha.org.il/131693/
T黷terend naar huis.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 15:33 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Dit lijkt een beetje onder te sneeuwen, terwijl het geweldig nieuws is!
[ x ]
Het blijft fascinerend om te zien hoe sommige Westerse media passioneel en activistisch ge飊vesteerd blijven de aandacht van Hamas en Hezbollah af te leiden, door het aan de lopende band over de Westelijke Jordaanoever te hebben en hoe zwaar de vermeende zielige Palestijnen het daar wel niet zouden hebben.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 19:20 schreef Mutant01 het volgende:
Joodse terroristen zijn weer lekker bezig geweest.
https://www.nu.nl/midden-(...)gen-palestijnen.html
Ehm iemand is vergeten hoe de laatste paar maanden juist meer en meer Westerse landen de Palestijnse staat erkennen. Woeps. Jammer joh.quote:Op zondag 25 augustus 2024 19:28 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat is een woordenspelletje. De VN erkent de Palestijnse Autoriteit dus niet als zelfstandige staat.
Als je kijkt naar het deel van de wereld waar de erkenning ontbreekt, dan wordt het plaatje nog duidelijker:
[ afbeelding ]
Zo'n beetje de hele westerse wereld vindt het geen land. Dat er in de rest van de wereld numeriek meer landen liggen maakt verder niet zo veel verschil.
Ik vind het eerder fascinerend hoe jij je in allerlei bochten wringt om maar niet in te willen zien dat ook veel Joodse Israeliers gruwelijke terreurdaden plegen.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 19:31 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het blijft fascinerend om te zien hoe sommige Westerse media passioneel en activistisch ge飊vesteerd blijven de aandacht van Hamas en Hezbollah af te leiden, door het aan de lopende band over de Westelijke Jordaanoever te hebben en hoe zwaar de vermeende zielige Palestijnen het daar wel niet zouden hebben.
Dat is vanuit ideologische redenen en anti-Isra雔 sentimenten. Dat heeft niets met een rationele beslissing te maken, daarnaast blijft het een feit dat de Palestijnen aan geen enkele van de criteria opgesteld in het Montevideo Verdrag voldoen.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 19:34 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ehm iemand is vergeten hoe de laatste paar maanden juist meer en meer Westerse landen de Palestijnse staat erkennen. Woeps. Jammer joh.
Maar Hamas! Israel heeft haar eigen proxy, voorpost a la Hamas. Namelijk de kolonisten.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 19:30 schreef havanagila het volgende:
En die krijgen nu dus terecht op hun lazer. Kun je van de daadwerkelijke Hamas terroristen niet verwachten.
Die moorden liever blind in het rond zodat hun eigen burgers aan gort worden geschoten.....
Het belangrijkste feit is dat veruit het grootste gedeelte de Palestijnse staat heeft erkend. Alles onder het mom van anti-Isra雔 vegen werkt niet meer. Het is gewoon wat het is. De zieligheidsfactor van Israel is tanende, ook in het Westen.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 19:37 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat is vanuit ideologische redenen en anti-Isra雔 sentimenten. Dat heeft niets met een rationele beslissing te maken, daarnaast blijft het een feit dat de Palestijnen aan geen enkele van de criteria opgesteld in het Montevideo Verdrag voldoen.
Hmm, gruwelijke terreurdaden?quote:Op woensdag 28 augustus 2024 19:37 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik vind het eerder fascinerend hoe jij je in allerlei bochten wringt om maar niet in te willen zien dat ook veel Joodse Israeliers gruwelijke terreurdaden plegen.
Beide tuig van de richel. Maar er is maar 1 groep die bewust een oorlog is begonnen.....quote:Op woensdag 28 augustus 2024 19:38 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Maar Hamas! Israel heeft haar eigen proxy, voorpost a la Hamas. Namelijk de kolonisten.
het is toch vooral uitermate genant en tenenkrommend dat een ander land van op afstand de agressieve kolonisten probeert te straffen omdat het land van de kolonisten in haar taak verzaakt. Het lijkt er zelfs op dat het land de gedragingen van de agressieve kolonisten facilitieert. Ga daar maar aan voorbij, alsof het niks is.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 19:31 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Het blijft fascinerend om te zien hoe sommige Westerse media passioneel en activistisch ge飊vesteerd blijven de aandacht van Hamas en Hezbollah af te leiden, door het aan de lopende band over de Westelijke Jordaanoever te hebben en hoe zwaar de vermeende zielige Palestijnen het daar wel niet zouden hebben.
Dat klopt, in vergelijking met wat de Palestijnen doen is het inderdaad ook niets. Maar het staat je natuurlijk vrij om te uit te leggen waarom Westerse overheden zich hier meer druk over zouden moeten maken, dan wat de Palestijnen doen?quote:Op woensdag 28 augustus 2024 20:00 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
het is toch vooral uitermate genant en tenenkrommend dat een ander land van op afstand de agressieve kolonisten probeert te straffen omdat het land van de kolonisten in haar taak verzaakt. Het lijkt er zelfs op dat het land de gedragingen van de agressieve kolonisten facilitieert. Ga daar maar aan voorbij, alsof het niks is.
Moeten ze niet. Dat zou bijzonder ridicuul zijn. Wat een achterlijk sturende vraagquote:Op woensdag 28 augustus 2024 20:09 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat klopt, in vergelijking met wat de Palestijnen doen is het inderdaad ook niets. Maar het staat je natuurlijk vrij om te uit te leggen waarom Westerse overheden zich hier meer druk over zouden moeten maken, dan wat de Palestijnen doen?
Het leidt vooral af. Ik zie niet goed hoe je de term 'terrorist" hier in dit verband wilt bezigen noch waarom een geloofsafkomst hier ter zake doet. Genoeg Isra雔i雛s die als burger met hun gezinnetjes in zg door anderen betwiste gebieden wonen, die dat geloof niet aanhangen en overheden sws seculier zijn.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 19:20 schreef Mutant01 het volgende:
Joodse terroristen zijn weer lekker bezig geweest.
https://www.nu.nl/midden-(...)gen-palestijnen.html
Iedereen heeft daarmee te maken. Het is een algemeen verschijnsel, ook bij mij en ook bij jou. Het is niet de oorzaak van dat je aan de foute kant staat, maar het heeft wel invloed op het voeren van de discussie. Je denkt het onderwerp van meerdere kanten te bekijken en een afweging te maken van de informatie, maar in werkelijkheid zoek je naar bevestiging van je eigen gelijk. Dat doen we allemaal.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 11:49 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Wat wil je hiermee nou zeggen?
Als je mij confirmation bias wil toeschuiven nee bedankt ik heb daar zeker in dit geval geen last van. Je zegt in dit topic nog dat je van de argumenten was.
Iemand die ter plekke is, is per definitie meer en beter op de hoogte dan wij. Wat zij te melden heeft verdient dus onze aandacht en aangezien zij een medisch vrijwilliger is, verdient zij onze respect.quote:Je wil een fok!-user als bron gebruiken? Lol ok dan. Zal vast een prima user zijn hoor daar niet van maar dan heb je dus extreem lage standaard voor wat een bron is.
Je verdraait het argument. Die was: de cijfers uit Gaza komen van Hamas, omdat die diep ge飊filtreerd is in de enige bron die de media (en tot op zekere hoogte zelfs het IDF en andere landen!) gebruikt. Daarom zijn de hoeveelheden slachtoffers en de samenstelling ervan in principe onbetrouwbaar en neem ik hun claims met een korreltje zout.quote:Wat jij vervolgens claimt volgt ook helemaal niet direct uit die posts. Dat alle cijfers van Hamas komen. Natuurlijk klopt dat niet we hadden het immers ook over cijfers van het Israelische legers en onafhankelijke instanties. Zeker het Israelisch leger noem je toch geen Hamas?
Wat zijn je argumenten om dat te zeggen?quote:Totaal onzinnig artikel
Confirmation Bias. Je leest wat je wil lezen, niet wat er staat. Dat de cijfers in de vorige oorlogen redelijk accuraat waren, betekent niet dat de cijfers deze keer dus ook kloppen. Dat is namelijk aantoonbaar niet het geval, zoals ditzelfde artikel aangeeft.quote:dat getallen van Hamas niet precies kloppen no shit. Daarbij houd deze bron juist overal een slag om de arm in tegenstelling tot jouw interpretatie ervan. Lees bijvoorbeeld ook "some objective commentators have acknowledged Hamas’ numbers in previous battles with Israel to be roughly accurate. "
Nee, dat bewees ik met de voorgaande twee bronnen. Deze bron was ter aanvulling dat ook de opgegeven getallen niet kloppen.quote:Hiermee bewijs je dus totaal niet dat alle schattingen van Hamas komen.
Dat klopt ook; in de artikelen staat dat.quote:Je artikel geeft mij zelfs gelijk toen ik stelde dat onafhankelijke organisaties aangeven dat het aantal slachtoffers niet ver onder de opgegeven nummers ligt.
De onderbouwing is solide, de bronnen zijn prima en onafhankelijk en mijn argument blijft daarom staan.quote:Je 殚n bron Hamas claim probeer je dus te onderbouwen met een fok! user en een artikel dat die claim niet ondersteunt. (het zegt enkel dat Hamas cijfers niet kloppen niet dat ze allemaal van Hamas komen) Duidelijk. Geen onderbouwing dus.
Meer bewijs dat alleen de Gaza Health Ministry cijfers heeft. AP klopt zichzelf een beetje op de borst hier, maar geeft uiteraard toe geen totaaloverzicht te hebben. Dit in combinatie met de volgende quote:quote:The ministry is the only official source for Gaza casualties. Israel has sealed Gaza’s borders, barring foreign journalists and humanitarian workers. The AP is among a small number of international news organizations with teams in Gaza. While those journalists cannot do a comprehensive count, they’ve viewed large numbers of bodies at the sites of airstrikes, morgues and funerals.
Ook die VN-groepen en "rights groups" zijn hoogstwaarschijnlijk door Hamas ge飊filtreerd, maar het belangrijkste van deze quote is natuurlijk dat het mijn argument bewijst dat we niet weten hoeveel strijders en hoeveel burgers er om zijn gekomen. We weten niets over de vrouwen en kinderen. We weten het gewoon niet en moeten aannames doen.quote:The ministry never distinguishes between civilians and combatants. That becomes clearer after the dust settles, when the U.N. and rights groups investigate and militant groups offer a tally of members killed. The Israeli military also conducts post-war investigations.
quote:Je kunt dit soort onzin claimen. Het klopt niet. Natuurlijk klopt het niet.
Het zijn verschillende woorden met verschillende betekenis. Gewoon zeggen dat twee woorden hetzelfde betekenen en inhouden... Waar slaat het op. Moeilijk discussie voeren als je zelfs de regels van onze taal probeert te ontkennen.
Onzeker betekent dat niet alle informatie er is. Onbekend betekent dat de informatie er niet is. Dat verschilt.
Wat wil je dat ik onderbouw?quote:[..]Je onderbouwing van een fokker en gewoon ontkennen dat verschillende woorden verschillende betekenissen hebben was natuurlijk al zwak. Hier probeer je niet eens meer te onderbouwen.
Goed verhaal... maar welke bron is dat?quote:Militaire rechtbanken staan bepaald niet bekend als fair. De Israelische al zeker niet.
Hier een voorbeeld van een echte bron over die rechtbanken
Dat klopt, want ik heb dat nergens gezegd.quote:Tja als jij wil geloven dat bijvoorbeeld de 150 miljard aan wapens die Amerika de afgelopen 70 jaar aan Israel heeft gegeven niet bijdraagt aan hun dominantie moet jij weten gaat uiteraard nergens over.
Dat is algemeen bekend, maar dat was niet waar de "quote:Je draagt nota bene niet veel later zelf een artikel aan dat wat het westen kan leren van het Isrealische leger in Urban warfare is om meer firepower te hebbenDat zei ik toch het Israelische leger is veel en veel dikker bewapend beter getrained.
Jij eerst. Als Isra雔 schijt zou hebben aan burgerslachtoffers, waarom heeft Isra雔 dan zoveel moeite gedaan om burgers te (laten) evacueren uit gebieden die ze gingen aanvallen? Want dat hadden ze dan natuurlijk niet gedaan.quote:Hoe kom je erbij dat Israel veel moeite heeft gedaan? Omdat het IDF dat zegt?
Omdat het jouw argument weerlegt dat Isra雔 schijt heeft aan de Palestijnse bevolking.quote:Natuurlijk zullen legers hedentijdse conflicten bekijken om van te leren. Geen idee waarom je denkt dat dit interessant is.
Sorry, hier kan ik niet zoveel mee. Wat is je argument nou?quote:De voornaamste les is dat veel firepower dus werkt. The biggest lesson may be arming infantry platoons with as much firepower as possible.
Nou daarvoor heb je niet veel analyse nodig he. Maar dat vind jij dus interessant een complete dooddoener. Dit dus direct in tegenspraak met je claim dat Israeli's beter kunnen mikken
Je eerste zin slaat op je tweede en derde zin. Verder zijn dit jouw meningen, waarvoor ik graag onderbouwing wil zien. Specifiek:quote:Volledig los van de realiteit. Israel heeft 20 jaar geprovoceerd en zich niet aan de regels gehouden. Dan komt enige tegenreactie en die wordt nu gebruikt als verantwoording voor genocide.
Confirmation Bias. Het niet (willen, of misschien daadwerkelijk kunnen) zien van de argumenten en bronnen.quote:Waarmee denk je dat aangetoond te hebben. Door een paar keer te zeggen dat Israel zijn best heeft gedaan
Het nazisme en ook de verknipte versie van Bushido is uit de Duitsers respectievelijk Japanners verwijderd, door de landen te veroveren en de bevolking te onderwerpen aan een rigoreuze heropvoeding.quote:Er is niks natuurlijks of terecht aan wat Israel doet. Vernietigen van haat is ook onmogelijk, je kunt een emotie niet uitroeien.
Er wordt dan ook niet gemoord. Er wordt oorlog gevoerd. Net zolang tot de terroristen het hoekje om zijn en de bevolking het lijden zat is.quote:Je gaat niet minder haat krijgen door te moorden, daardoor krijg je juist meer haat.
Haat is een menselijke emotie; beide zijden zijn menselijk. Zelfs de beesten van Hamas.quote:Als we het trouwens over haat hebben, wat te denken van https://www.bbc.com/news/articles/cze5w2wd4x0o
Dat doe ik niet; dat ik het voornamelijk over de Palestijnse haat heb, betekent niet dat ik de Isra雔ische haat niet onderken. Dat zwart-witdenken laat ik aan haatdragenden over, want voor hen is er niets anders dan zwart of wit.quote:Toch apart dan dat je telkens probeer te doen alsof de haat van een kant komt.
Nee, de twee uitspraken spreken elkaar niet tegen. Wat Isra雔 momenteel doet is inderdaad terecht; hun oorlog tegen de terroristen is rechtvaardig en long overdue als je het mij vraagt.quote:Wat een bullshit, dus eerst zeg je dat wat Israel doet terecht is. Vervolgens claim je meteen weer gebrek aan informatie om uitspraken te doen je spreekt jezelf dus tegen.
Je bent wat incoherent. Waar antwoord je nu op?quote:Lekker makkelijk wel natuurlijk dat voor al jouw claims genoeg informatie is. (niet gek trouwens als je anonieme internetters al als bron neemt.) Voor welke tegenwerping dan ook te weinig.
Het internationaal strafhof spreek je tegen
quote:Nu weer wel genoeg informatie om uitspraken te doen. Ik begin whiplash te krijgen.
Niet helemaal. Het erkennen is ook een politieke swing om op die manier de wat uit beeld geraakte TweeStaten oplossing meer fundatie te geven tot een re雔ere mogelijkheid.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 19:37 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat is vanuit ideologische redenen en anti-Isra雔 sentimenten. Dat heeft niets met een rationele beslissing te maken, daarnaast blijft het een feit dat de Palestijnen aan geen enkele van de criteria opgesteld in het Montevideo Verdrag voldoen.
Palestijnen kiezen er niet voor om bezet te worden dat is reinste onzin. Dat is hetzelfde als beweren dat Nederland ervoor koos om bezet te worden door de Duitsers. Zionisten hebben daar gewoon niets te zoeken en moeten terug naar hun eigen land. Wel eerst langs het strafhof om deze genocide plegers gevangen te zetten.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 13:33 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Vanaf hun tienerjaren worden Palestijnse jongeren al ingezet voor terrorisme, en inderdaad als die om het leven komen zijn dat dan onder meer de "onschuldige kinderen" waar media over jammeren. De realiteit is dat dit minderjarige terroristen zijn.
Echt kleine kinderen die omkomen, dat is natuurlijk diep treurig, maar de Palestijnen kiezen zelf voor terrorisme en daarnaast ook om heel veel kinderen te hebben. En als men dan tevens nog eens tijdens een oplaaiing in het conflict doelbewust geen onderscheid maakt tussen strijder en burger, dan is het gevolg dat er veel mensen omkomen, waaronder kinderen.
Daarnaast, laten we nu ook niet doen alsof men in de Arabische en Islamtische hoek medelijden heeft met de vele kinderen die om zijn gekomen bij terroristische aanslagen van Palestijnen jegens Isra雔i雛s.
Sterker nog, regelmatig werd er doelbewust ingezet om kinderen het slachtoffer te maken, zoals bijvoorbeeld bij het bloedbad van Ma'alot in 1974, waar tientallen kinderen omkwamen toen Palestijnen een gijzeling hadden uitgevoerd bij een school.
[..]
Men wil schijnbaar de medelijden en empathie van het Westen als de eigen kinderen omkomen (die trouwens nog geregeld met trots worden opgeofferd als martelaars) maar staat vervolgens juichend in de straten als de kinderen anderen omkomen via terrorisme vanuit de eigen kring. Het legt een verwerpelijke moraal bloot. Islamisten geven helemaal niets om kinderen.
Ik merk ook dat er een shift is in de Westelijke Jordaanoever.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 20:00 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
het is toch vooral uitermate genant en tenenkrommend dat een ander land van op afstand de agressieve kolonisten probeert te straffen omdat het land van de kolonisten in haar taak verzaakt. Het lijkt er zelfs op dat het land de gedragingen van de agressieve kolonisten facilitieert. Ga daar maar aan voorbij, alsof het niks is.
Guess who's back...quote:Op zondag 10 december 2023 02:52 schreef Un_Chien_Andalou het volgende:
"President Liz Magill heeft ontslag genomen van haar functie aan de Universiteit van Pennsylvania, volgend op haar uitspraak dat oproepen tot genocide tegen Marokkkanen niet per se in strijd zijn met de regels van de universiteit."
Misschien snap je het nu beter?
Joods terrorisme is een accurate term om deze voorvallen te beschrijven. Zoals ook de Shin Bet een week geleden heeft aangegeven en vandaag ook het leger in een offici雔e verklaring.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 20:42 schreef Vallon het volgende:
[..]
Het leidt vooral af. Ik zie niet goed hoe je de term 'terrorist" hier in dit verband wilt bezigen noch waarom een geloofsafkomst hier ter zake doet.
De Palestijnen zijn niet 'bezet', dat gaat ook lastig als een groep mensen geen land heeft.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 20:56 schreef Chadi het volgende:
[..]
Palestijnen kiezen er niet voor om bezet te worden dat is reinste onzin. Dat is hetzelfde als beweren dat Nederland ervoor koos om bezet te worden door de Duitsers. Zionisten hebben daar gewoon niets te zoeken en moeten terug naar hun eigen land. Wel eerst langs het strafhof om deze genocide plegers gevangen te zetten.
Niet best inderdaad. Ik denk dat er buiten dit extremistische tuig om dan ook bijzonder weinig mensen die dit steunen. Je leest echter wel dit:quote:Op woensdag 28 augustus 2024 19:20 schreef Mutant01 het volgende:
Joodse terroristen zijn weer lekker bezig geweest.
https://www.nu.nl/midden-(...)gen-palestijnen.html
Aan de zijde van Hamas zie ik dit soort zelfreflectie nooit. Maar goed, misscnien mis ik dat dan.quote:Vorige week zei Ronen Bar, het hoofd van de Isra雔ische binnenlandse veiligheidsdienst Shin Bet, dat Joodse extremisten zich schuldig maken aan "terreurdaden" tegen de Palestijnse bevolking. Daarmee brengen ze ook de staat Isra雔 in gevaar, waarschuwde Bar in een brief die in handen is van de krant Haaretz.
Lang verhaal. Maar het zijn gewoon Joodse terroristen. Bron: Israel zelf. Met je 'getinte uitspraken'. Ik begrijp dat je er veel moeite mee hebt om in te zien dat er ook veel Joodse en Israelische elementen zijn die er alles aan doen om het leven van anderen zuur te maken en aansturen op geweld en terreur. Tijd voor een wake up call.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 20:42 schreef Vallon het volgende:
[..]
Het leidt vooral af. Ik zie niet goed hoe je de term 'terrorist" hier in dit verband wilt bezigen noch waarom een geloofsafkomst hier ter zake doet. Genoeg Isra雔i雛s die als burger met hun gezinnetjes in zg door anderen betwiste gebieden wonen, die dat geloof niet aanhangen en overheden sws seculier zijn.
Dus over wie heb je het met die getinte uitspraken ?
Het NU artikel zelf is vooral geschreven vanuit een rechtsstatelijke beleving van gelijke rechten op grond van historische aangegane overeenkomsten. Gemakshalve wordt weggelaten dat Isra雔 daar nu eenmaal - sinds 1967 - het bestuursmandaat heeft over dat - niet niets al eeuwig zo benoemde - betwiste gebied.
Een gebied dat historisch een lange lijst van onderdrukkende heersers kent en daarin niemand individueel een recht kan claimen. Iemand kan wel willen bedenken dat die eigenaar is waarbij de regerende Staat daar wat anders van kan/zal (mag?) vinden.
Dat het gebied in 1948 door een halfbakken VN werd toegewezen aan Palestijnen (wie dat ook moge zijn) is van van weinig betekenis. Recht hebben is dat recht van anderen ook erkennen om op basis van dan afspraken tot recht te komen.
Een eventueel recht verliep sws nadat het vrijwel direct opnieuw werd geannexeerd door Jordani die het o.a. toe ge雐gende om - als ring van vuur - Isra雔 in de tang te nemen. Iets dat in 1967 de kop werd ingedrukt.
Probleem van "Palestijnen" is drieledig: land willen op de plek waar Isra雔 nu is gevestigd, zelf niet in staat tot een bestuur noch soeverein elders te willen regeren met in inachtneming van (andermans) afspraken.
Wat hier weer meespeelt dat er geen "Palestijnen" zijn anders een een scala van verdeelde strijdgroepen die op zijn best zich verbonden hebben om Isra雔 te verdrijven.
Als gezegd, het leidt vooral af van hamas dat bij de ander (ook) extremisten zijn die vanuit hun geloofsovertuiging misdaden jegens anderen plegen en schijt hebben aan (andermans) rechtspositie. Terroristen, ongeacht hun drijfveren en origine, zijn verderfelijk.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 21:24 schreef oblo het volgende:
[..]
Joods terrorisme is een accurate term om deze voorvallen te beschrijven. Zoals ook de Shin Bet een week geleden heeft aangegeven en vandaag ook het leger in een offici雔e verklaring.
Klopt in de context dat mijn frame is hamas die op 07ok23 een nietsontziende terreuraanval deed op feestende burgers en dat men dit op allerlei manieren lijkt te rechtvaardigen of doet afleiden met drogredenen zoals o.a. whatabout'ism van wat gebeurd op de de WestBank.quote:Op woensdag 28 augustus 2024 21:37 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Lang verhaal. Maar het zijn gewoon Joodse terroristen. Bron: Israel zelf. Met je 'getinte uitspraken'. Ik begrijp dat je er veel moeite mee hebt om in te zien dat er ook veel Joodse en Israelische elementen zijn die er alles aan doen om het leven van anderen zuur te maken en aansturen op geweld en terreur. Tijd voor een wake up call.
Dus nee, het leidt niet af. Het is voor jou een afleiding omdat het niet past in je frame van het conflict.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |