Zegt de simpele ziel die elke pagina iemand van jodenhaat beticht.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 18:03 schreef Cuendillar het volgende:
[..]
Viagraap is weer terug
Het is weer tijd om beoordeeld te worden!![]()
VoLsTrEkT oNjUiStquote:Op donderdag 15 augustus 2024 18:23 schreef Vallon het volgende:
[..]
Volstrekt onjuist. Het is in zichzelf een verwerpelijke vergelijking door een misdadig hamas dat lak heeft aan andermans levensopvattingen, op gelijke hoogte te willen brengen met een eerzame CU die anderen wel in hun levenswijze accepteert.
Erger is nog dat de vermeende autoriteit, mede gezien zijn opleiding bewust en opzettelijk een verkeerde vergelijking lijkt te hanteren die daarmee hamas te positioneert als sociaal maatschappelijk gedreven partij.
Hamas gebruikt gebruikt die waarden om achterlijk te kunnen onderdrukken tot haar religieuze overtuiging.
Wat is hier of zou een rationele(re) reactie zijn als een ander je halve familie naar het eeuwige godenrijk bombardeert ?
Waar is de opheffing van Hamas in dit 'plan'? Met internationale consequenties als het niet wordt nageleefd?quote:Op donderdag 15 augustus 2024 18:59 schreef Janneke141 het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Straks wel weer allemaal netjes verontwaardigd doen als Israël dit zeer eenzijdige 'vredesplan' afwijst hè.
Dit is toch een realistisch scenario? Als nota bene Netanyahu zelf heeft meegeholpen met Hamas vertegenwoordiger van de 'autonomie' van Gaza maken moet je hen ook behandelen als volwaardig onderhandelingspartner en niet gaan jammeren over de gebruikte oorlogstactieken.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 18:59 schreef Janneke141 het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Straks wel weer allemaal netjes verontwaardigd doen als Israël dit zeer eenzijdige 'vredesplan' afwijst hè.
Ja, die zijn ze ff vergetenquote:Op donderdag 15 augustus 2024 19:12 schreef TheJanitor het volgende:
[..]
Waar is de opheffing van Hamas in dit 'plan'? Met internationale consequenties als het niet wordt nageleefd?
quote:Op donderdag 15 augustus 2024 18:55 schreef viagraap het volgende:
[..]
Zegt de simpele ziel die elke pagina iemand van jodenhaat beticht.
En daarom gaat Israël hier niet mee akkoord, verwacht ik.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 19:17 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ja, die zijn ze ff vergetenOf meer in het algemeen, maatregelen om het voor Israël een beetje veilig te houden.
Als dit wordt aangenomen laat het alleen maar zien dat terrorisme loont. Kun je in de rest van de wereld ook je lol op.
Dat is vrij natuurlijk eenvoudig. De ChristenUnie is een gematigde centrumlinkse partij in Nederland. En Hamas daarentegen is een terreurgroepering gebaseerd op fundamentalistische Islam, antisemitisme en antiwesters gedachtegoed.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 17:44 schreef viagraap het volgende:
[..]
Wat is hier dan zo ongelooflijk aan? Echt wat zijn jullie af en toe een stel kinderen zeg. Deze vergelijking tussen Hamas en CU kun je prima maken, nergens beweert die man dat ze uit hetzelfde hout gesneden zijn of dat de manier waarop je naar je religie kijkt altijd dezelfde uitkomst heeft. Maarja Hamas wordt genoemd dus de tranen van verontwaardiging vloeien rijkelijk.
Tegelijkertijd moeten die Palestijnen eens wat rationeler reageren als hun halve familie onder een gebombardeerd gebouw ligt.
Kennelijk zag Israëlische historicus Zeev Sternhell al in 2018 waar de Israëlische maatschappij aan het verworden was. En Omer bartov in zijn artikel beschrijft.quote:Op woensdag 14 augustus 2024 20:14 schreef egayalS het volgende:
As a former IDF soldier and historian of genocide, I was deeply disturbed by my recent visit to Israel
This summer, one of my lectures was protested by far-right students. Their rhetoric brought to mind some of the darkest moments of 20th-century history – and overlapped with mainstream Israeli views to a shocking degree
By Omer Bartov
https://www.theguardian.c(...)istorian-omer-bartov
Laat die symboliek en aanduiding met invullen waarom ik reageer, maar weg.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 19:00 schreef viagraap het volgende:
[..]
VoLsTrEkT oNjUiSt
Kerel het gaat over een vergelijking, een analyse, een bepaalde invalshoek. Nogmaals, hij stelt ze niet gelijk aan elkaar, hij gaat in op de invalshoek waardoor ze tot bepaalde gedragingen komen. Als je een CU'er vraagt waarom hij/zij bepaalde dingen vindt, dan verklaart diegene dat door zijn wereldbeeld komt en dat wereldbeeld wordt flink gekleurd door een uitleg/opvatting van zijn geloof. Vraag je dat aan iemand van Hamas krijg je hetzelfde antwoord. Komen ze daarbij tot dezelfde resultaten? Nee natuurlijk niet, anders was je nu niet zo op je teentjes getrapt.
Een vergelijking op basis van gemeenschappelijke factoren =/ het gelijkstellen van alles wat ze doen.
Goed zo en zo hoort het ook als .... les.quote:Bron: execuses nu.nl 15aug24 20u41
Als je als redactie dingen kleiner maakt om ze goed uit te leggen, verlies je soms het grotere plaatje uit het oog. We hadden moeten inzien dat de vergelijking het doel voorbijschiet. Zo'n klein onderdeel van ons verhaal over Hamas hadden we ook kunnen uitleggen zonder de indruk te wekken dat die groepering kan worden vergeleken met de ChristenUnie. Dat was absoluut niet de bedoeling.
Ik zie het niet gebeuren en hamas kan zeggen.... wij waren er niet bij.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 21:56 schreef pokkerdepok het volgende:
dat biden plan, als dat echt is, lijkt me totaal onzinnig. eerst 6 weken zodat hamas zich kan hergroeperen, en dan de weg naar permanente vrede, die dan uiteraard mislukt omdat hamas weer wat doet. en dan is biden van, hee, jullie hadden ingestemd... en dan is hamas van, who cares..
Het is een puinhoop en shithole, die hele regio daar. Dat vingerwijzen en beschuldigen van een ander is allemaal kansloos. Alle kanten zijn in de historie al meermaals grof de fout ingegaan. Triest voor de normale, welwillende burgers die wél in vrede met elkaar willen leven.quote:
Zo zie ik het ookquote:Op donderdag 15 augustus 2024 22:29 schreef Geschiedkundige het volgende:
[..]
Het is een puinhoop en shithole, die hele regio daar. Dat vingerwijzen en beschuldigen van een ander is allemaal kansloos. Alle kanten zijn in de historie al meermaals grof de fout ingegaan. Triest voor de normale, welwillende burgers die wél in vrede met elkaar willen leven.
Rijke fantasie heb je wel.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 19:58 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat is vrij natuurlijk eenvoudig. De ChristenUnie is een gematigde centrumlinkse partij in Nederland. En Hamas daarentegen is een terreurgroepering gebaseerd op fundamentalistische Islam, antisemitisme en antiwesters gedachtegoed.
Deze zijn dus op geen enkele manier te vergelijken. De enige reden waarom dit wordt gedaan is dan ook om Hamas milder te doen lijken dan deze groep terroristen is. Dit waarschijnlijk door de aanwezigheid van pro-Palestijnse, pro-Islamtische of zelfs pro-Hamas sympathieën bij de academicus in kwestie.
Ik heb niks tegen jouw mening. Ik heb iets tegen jouw patroon van bagatellisering als je iets tegenkomt wat jij als kritisch op Israel ziet. Het laatste voorbeeld daarvan is hoe jij op dat Haaretz artikel reageert, zonder het gelezen te hebben. Wat je gelijk doet is allemaal positieve scenario's voor de IDF verzinnen, terwijl er een aannemelijke reden in het artikel staat beschreven. En als ik je daarop wijs dan begin je over "het individu dat buiten de IDF restricties heeft gehandeld", weer een bagatellisering en uiterst ongenuanceerd. Want in het artikel staat nota bene dat het zogenaamd consistent gebeurt in verschillende delen van Gaza, onder verschillende eenheden en met voorkennis of in opdracht van commandanten en dat hoge officieren hier al een tijdje kennis van hebben. Dus, nee, je kan het niet zo makkelijk af doen met "het individu". Overigens zijn het beschuldigingen, aannemelijke beschuldigingen, maar nog steeds geen harde waarheid.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 18:53 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ik lees in jouw reactie weinig anders dan dat je het oneens bent met mijn wijze van beeldvorming.
Maar goed als dat bijdraagt, vertel maar in jouw nuance wat het artikel in hoor -en wederhoor behelst.
Ik zei al vaker dat er van misbruik sprake kan zijn en dat dit geen toegestaan beleid is van het IDF om gevangenen voor militaire doeleinden in te zetten.
[..]
Waar jouw zienswijze en bron tot een ander inzicht leidt, laat ik mij graag door verrassen.
Niets beter dan een zienswijze te kunnen (en mogen) bijstellen.
Een uitstekend voorbeeld dat je kritische meningen en mensen nodig hebt, vaak van buitenaf, om een positief verschil te maken. Als iedereen alleen maar zou bagatellisering en relativeren zoals ik in jouw posts lees, dan kom je nooit vooruit. En de beste soldaten en commandanten die ik ken, zijn bij uitstek kritisch. Die stellen constant vragen en zijn niet bang om tegen de stroom in te gaan. Ik hou van Israel, de IDF, ik heb veel vrienden in het leger, en ik heb mensen verloren in Gaza. Om die reden ben ik kritisch, hou ik de IDF aan een hoge standaard en ben ik allergisch voor wegkijkers.quote:Rights groups then petitioned the Supreme Court, serving as the High Court of Justice, which ruled in 2005 that the procedure was illegal and violated international law. The IDF chief of staff at the time, Lt. Gen. Dan Halutz, ordered the military to thoroughly enforce the court's ruling.
Enorme lap tekst om aan te geven waarom de vergelijking niet op zou gaan. Dikke prima, net als de vergelijking zelf als aanzet daartoe. Waarom zo panisch doen hierover? Nergens heeft iemand beweert dat Hamas en CU hetzelfde zijn. Dat is namelijk niet de basis van deze vergelijking. Dat nu.nl zich genoodzaakt voelt dit aan te passen geeft alleen maar aan hoe belachelijk het debat over Israël in Nederland gevoerd wordt.quote:Op donderdag 15 augustus 2024 21:48 schreef Vallon het volgende:
[..]
Laat die symboliek en aanduiding met invullen waarom ik reageer, maar weg.
Geen idee wat hij Joas@nu.nl doet maar hij was niet aan het vergelijken maar vrijelijk aan het associëren aangaande zijn gedachte.
Wat hij doet is giftige appeltjes ("manzanilla de la muerte") vergelijken met stoofpeertjes omdat het allebei fruit is. Oftewel moorddadig hamas in relatie zetten tot ChristenUnie omdat ze allebei hun invulling geven aan bij de één een verplichte en bij de ander een gekozen geloofsovertuiging.
Net als die appeltjes heeft hamas een totaal ander giftig doel dan dan die van oranje.
Indien hij analyse wil doen en uitleggen waarom hamas zo is, kan hij dat beter aanlopen dat hamas voortwoekert op denkwijze dat alleen die monotheïstische islam ertoe doet waar Mohammed als fundamenteel religieus principe bepaalde dat volgers zich - moeten - overgeven aan de wil en wetten van God (Sharia). Hierbij is het bestaan van Israël - waar 'Joden' wonen - een fundamentele onmogelijkheid omdat het tegen de 'kern belofte' in gaat.
ChristenUnie is vooral politiek gedreven gelegenheidscombinatie voortkomend uit o.a. reformatorische verlichting die juist het onderdrukkende "Drie Formulieren" principe afwierp dat God zou gaan over de staatsinrichting.
Daarbij is hamas geeneens een religieus gedreven partij maar een keiharde verzets terreurorganisatie om op niets mis te verstane wijze te strijden tegen Israëlische - met wat zij oneigenlijk noemt - 'bezetting' en als lokkertje streeft naar een eigen Palestijnse staat.
Wie dan straks wel/niet deel uitmaakt van die Heil Staat, wordt voor het gemak maar niet aangeduid. Ik kan je verzekeren dat alleen mensen die passen in dat beeld en gedrag daarvan deel mogen uitmaken om minder en anderen wat meer onderworpen te worden aan achterlijke wetten.
Onderdeel van een harer (hamas) handvests zo je dat vraagt aan hamas: "Er is geen oplossing voor het Palestijnse probleem dan de jihad". Dit laatste dan in de betekenis van strijden. Nou dat kan ze dan op die ingezette afroep, krijgen.
Kortom de enige overeenkomst is dat er geen overeenkomst is en Joas duidelijk niet op de hoogte is van de ChristenUnie(fundering). Kan zijn dat hij zich vergiste en meer de SGP bedoelde, die nog wel een theocratische inslag heeft en dan zijn strekking nog steeds volstrekt mank gaat.
Soz voor deze les maar kon het even niet laten die vent die hamas doet voortkomen als gezellige partij, af te branden.
Interessant trouwens, as we speak; nu.nl maakt excuses voor de vergelijking waar Joas aangeeft dat hij het zo niet had bedoeld:
[..]
Goed zo en zo hoort het ook als .... les.
jammer is dan weer dat ze niet kunnen nalaten het te bagatelliseren, maar goed; ik begrijp het klein maken.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |