abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_219722612
quote:
Ah de inflatie spin. Trap jij daarin?
pi_219723095
quote:
Het is misselijkmakend. Ze gooien iedere sloeber met een kleurtje voor de bus om hun wereldbeeld in stand te houden.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
pi_219723213
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 januari 2026 17:21 schreef Perrin het volgende:

[..]
Trump probeert ze een beetje op te jutten, net als MAGA-volk bij Jan 6.
De twee situaties zijn totaal niet te vergelijken. Dit is TDS.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
  vrijdag 2 januari 2026 @ 19:08:52 #205
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_219723318
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 januari 2026 17:26 schreef Homey het volgende:
Hallucinant wegkijken van de NRC:

https://x.com/maartenbakkerch/status/2007012585447530905

Ipv Iran spenderen ze een hele pagina aan een staatsgeorganiseerde demonstratie in Istanbul tegen…..Israël.

Het komt die antisemieten en rabiate Israël haters niet lekker uit dat het islamitische regime in Iran onder druk wordt gezet.
Tja, dit kun je verwachten van een progressief liberale dan progressief linkse krant als de NRC. Het blijft bijzonder om te zien hoe zulke mensen keer op keer zichzelf aan de verkeerde kant van de geschiedenis plaatsen, waarbij men zichzelf ook nog voorhoudt moreel verheven te zijn.
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 januari 2026 18:35 schreef Lyrebird het volgende:

[..]
Het is misselijkmakend. Ze gooien iedere sloeber met een kleurtje voor de bus om hun wereldbeeld in stand te houden.
Correct.

Alles dat niet-Westers en niet-blank is durft men niet te hard over te oordelen. Daarom zagen we bijvoorbeeld ook dat men alles bij elkaar schreeuwt en jammert als er een Pride optocht wordt verboden in Boedapest, maar stil is als er een Pride-optocht in Istanbul uit elkaar wordt geslagen. Zo rolt men in bepaalde contreien, hypocrisie is helaas de norm.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_219723338
VVD, D66 en JA21 zien volgens jullie liever geen vrij Iran omdat een vij Iran in het midden oosten in de kaart speelt van VS/Israël
pi_219723746
twitter


quote:
Preliminary update on Iran Protests (Day 6)
- Protests have sustained momentum despite cold weather. Many demonstrations have occurred in lower population areas, where the regime has long struggled to manage civil unrest.
- Protests appeared in the southwestern city of Zahedan for the first time—noteworthy since it was one of the major protest locations during the 2022-23 Mahsa Amini protests.
- The situation seems to have become significantly more violent over the past two days. The regime has deployed its elite anti-riot police to violently impose social control.
- There are several reports of protesters setting fire to regime facilities and fighting back—in at least one case with small arms.
- US President Trump has declared that the United States will “come to [the] rescue” of the protesters if the regime violently cracks down.
Incelfrikandel
pi_219723836
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
pi_219724023
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 januari 2026 17:26 schreef Homey het volgende:
Hallucinant wegkijken van de NRC:

https://x.com/maartenbakkerch/status/2007012585447530905

Ipv Iran spenderen ze een hele pagina aan een staatsgeorganiseerde demonstratie in Istanbul tegen…..Israël.

Het komt die antisemieten en rabiate Israël haters niet lekker uit dat het islamitische regime in Iran onder druk wordt gezet.
Laatst eten afgehaald bij een Israëlische tent. Was echt niet te vreten, dus een negatieve review achtergelaten. Hoop niet dat dat antisemitisch was van me. -O-
  vrijdag 2 januari 2026 @ 20:16:44 #210
430220 Joopklepzeiker
Tjemig de pemig
pi_219724032
quote:
Ik denk niet zo heel erg snel als ik eerlijk moet zijn, ik hoop het echter wel.
pi_219724794
Demonstreren houd je niet eeuwig vol, op een gegeven moment word je moe. Als een gedeelte daardoor afhaakt is de opstand mislukt. Zie Venezuela. Dat land kende ook grote protesten (destijds ook opvallend weinig media aandacht), maar toch bleef Maduro op de troon zitten.

Maar ik blijf hoopvol.
pi_219726354
twitter
pi_219731835
twitter
Incelfrikandel
  zaterdag 3 januari 2026 @ 15:21:56 #214
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_219732574
https://www.eurasiareview(...)st-in-kuhdasht-oped/

quote:
What began earlier in the day with funerals transforming into protests has evolved into widespread nightly urban warfare. In Fars and Lorestan provinces, these gatherings escalated into direct confrontations, while in Tehran, the unrest spilled into major residential districts, signaling a loss of control by the security apparatus.
En waarom werden de mensen zo boos bij die begrafenissen?

https://x.com/Hengaw_English/status/2007060953708286120

quote:
Iranian forces confronting mourners at the funeral of Amirhesam Khodayarifard

Footage from the funeral of Amirhesam Khodayarifard, a young Yarsan man killed during protests in Kuhdasht, shows Iranian repressive forces arriving at the burial site and facing strong resistance from mourners on Friday, January 2, 2026.

During the ceremony, Khodayarifard’s father publicly rejected pressure from state security bodies to portray his son as a “Basij” member and to appropriate his identity and standing. He stated clearly that his son was a protester.

Amirhesam Khodayarifard, a 22-year-old Yarsan man from Kuhdasht, was killed by live ammunition fired by Iranian security forces during protests in the city.
pi_219732598
En de Pallies zijn stil...
  zaterdag 3 januari 2026 @ 15:28:43 #216
300435 Eyjafjallajoekull
Broertje van Katlaah
pi_219732634
quote:
1s.gif Op vrijdag 2 januari 2026 20:16 schreef Joopklepzeiker het volgende:

[..]
Ik denk niet zo heel erg snel als ik eerlijk moet zijn, ik hoop het echter wel.
Moet echt nog flink groeien voor ik het een kans geef inderdaad.

Er waren enorme protesten een aantal jaar geleden. Vele malen groter dan nu met honderden doden. Ook toen is het niet gelukt.

Of het regime moet dermate verzwakt zijn inmiddels, oa door Israel.
Opgeblazen gevoel of winderigheid? Zo opgelost met Rennie!
pi_219732769
quote:
14s.gif Op donderdag 1 januari 2026 20:53 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Integendeel. Israël is niet de agressor, dat is Iran. Iran stuurt namelijk al decennialang terreurgroeperingen aan om Israël aan te vallen en ontwikkelt eveneens kernwapens die het maar wat graag zou willen inzetten tegen Israël.
Dat van terreurgroeperingen was zelfs voor Israël niet de officiële reden voor de aanval op Iran. Met diezelfde redenering kun je stellen dat Israël en de VS al decennialang gewapende groeperingen steunen wanneer dat hun belangen dient, en oorlogen voeren waarbij enorme aantallen burgerslachtoffers vallen. Het argument over atoomwapens vind ik ook zwak, aangezien zowel Israël als de VS over kernwapens beschikken, terwijl Israël het NPV nooit heeft ondertekend en Iran wel.

quote:
Het argument mbt de burgerslachtoffers is een slecht argument. Want elke oorlog vallen er burgerslachtoffers. Dit is altijd zo geweest en zal altijd zo zijn. Tijdens de Tweede Wereldoorlog zijn er miljoenen Duisters om het leven gekomen. Maakt dit de geallieerden even slecht als Nazi-Duitsland en hadden die maar beter niet moeten ingrijpen? Natuurlijk niet. Burgerslachtoffers zijn helaas vaak noodzakelijk om een kwaadaardige schurkenstaat of partij te verslaan.
Dat is precies mijn kritiek: niet het doden van burgers wordt consequent veroordeeld, maar vooral wie het doet. Als 'jouw kant' dit op een veel grotere schaal doet, wordt het gebagatelliseerd of goedgepraat; als de andere kant het doet, is het ineens onacceptabel. Dan gaat het blijkbaar niet echt om burgerslachtoffers of mensenrechten, maar vooral om wie jij steunt.

Iemand kan op dezelfde wijze redeneren en stellen dat bij gewelddadige opstanden of terreuraanslagen "nu eenmaal altijd" burgerslachtoffers vallen en dat dit "altijd zo is geweest", maar dat maakt het niet automatisch goed. Dat argument houdt dus geen stand en ontkracht zichzelf. Voor nabestaanden maakt het geen verschil, het leed blijft hetzelfde. In het geval van Iran kun je zelfs nog betogen dat mensen tijdens protesten/rellen bewust kiezen om daaraan deel te nemen. In een oorlog ligt dat anders: je kunt thuis zijn, in een schuilkelder, ziekenhuis of op een markt, en alsnog volstrekt onverwacht slachtoffer worden van bombardementen.

Je vergelijking is overigens een Godwin. Je kan Iran niet vergelijken met nazi-Duitsland, die genocide op minderheden pleegde en andere landen binnenviel om te annexeren. Dat gedrag zie ik eerder terug bij Israël en de VS dan bij Iran. Maar zelfs in het geval van de Tweede Wereldoorlog geldt principieel dat het doden van burgers, door welke partij dan ook, een onrecht is.

quote:
Dat sommigen in het Westen dit niet meer lijken te begrijpen is zorgwekkend. Hoe kan het Westen ooit nog een oorlog winnen op die manier? Denk bijvoorbeeld aan een mogelijke confrontatie met Rusland. Denk maar niet dat de Russen terugdeinzen voor burgerslachtoffers hier, als wij dat wel doen daar dan heb je al verloren op voorhand.
Het punt is, dat wie het niet erg vindt als de VS of Israël burgerslachtoffers maken, die zou het ook niet erg moeten vinden wanneer Iran dat doet op een veel kleinere schaal. Anders is het gewoon selectieve verontwaardiging en getuigt het van een dubbele standaard. In dat opzicht zijn de “genre westerlingen” die protesteerden tegen de aanvallen op Iran moreel consistenter.

Ik denk dat steeds meer mensen in het Westen zich bewuster worden van wat er werkelijk speelt op geopolitiek niveau. Door de globalisering en het internet krijgen mensen een breder/genuanceerder beeld van conflicten. Ik zie dit niet als een zorgwekkende ontwikkeling, maar als een hoopvolle. Je krijgt een “genre” westerlingen, Russen, moslims, joden, enz. die zich uitspreken tegen onrecht, oorlog en terreur, ook wanneer dat afkomstig is uit hun eigen kamp.

quote:
Daarnaast hanteren deze demonstranten dan ook alles behalve een consequente lijn, want herhaaldelijk zijn er binnen die contreien sympathieën voor groeperingen als Hamas en Hezbollah geuit en het terreur van 7 oktober 2023 zelfs bewierookt of op slinkse wijze gerechtvaardigd.
Dat is een ongefundeerde, generaliserende aanname over die demonstranten. Wat we zagen, waren westerlingen die demonstreerden tegen de door Israël geïnitieerde aanval op Iran, waar ook daar weer veel burgerslachtoffers vielen. Op basis daarvan kun je niets zeggen over hun eventuele standpunten over Hamas, Hezbollah of over hoe zij 7 oktober beoordelen.
  zaterdag 3 januari 2026 @ 15:41:02 #218
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_219732801
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 januari 2026 15:36 schreef Kwntm het volgende:

...

Je vergelijking is overigens een Godwin. Je kan Iran niet vergelijken met nazi-Duitsland, die genocide op minderheden pleegde en andere landen binnenviel om te annexeren. Dat gedrag zie ik eerder terug bij Israël en de VS dan bij Iran. ...
Het uitzaaien van proxy's in de regio met honderdduizenden doden tot gevolg in Jemen, Libanon, Gaza en Syrië, hoe wou je dat dan noemen?
  zaterdag 3 januari 2026 @ 16:07:51 #219
496707 HowardRoark
Tacticalized!
pi_219733048
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 januari 2026 15:36 schreef Kwntm het volgende:

[..]
Dat van terreurgroeperingen was zelfs voor Israël niet de officiële reden voor de aanval op Iran. Met diezelfde redenering kun je stellen dat Israël en de VS al decennialang gewapende groeperingen steunen wanneer dat hun belangen dient, en oorlogen voeren waarbij enorme aantallen burgerslachtoffers vallen. Het argument over atoomwapens vind ik ook zwak, aangezien zowel Israël als de VS over kernwapens beschikken, terwijl Israël het NPV nooit heeft ondertekend en Iran wel.
Iran slaat al decennia zeer vijandige taal uit over Israël en had zelfs een befaamde klok in Teheran staan, die het einde van Israël moest aanduiden. Een dergelijk land dient simpelweg geen kernwapens te hebben en als je de optelsom maakt van de vijandigheid jegens Israël (en het bredere Westen overigens), kernwapens en heulen met andere schurkenstaten is het een uitstekende keus zo'n land eens binnen te vallen en in elk geval te properen de plekken waar kernwapens worden ontwikkeld te vernietigen.
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 januari 2026 15:36 schreef Kwntm het volgende:
[..]
Dat is precies mijn kritiek: niet het doden van burgers wordt consequent veroordeeld, maar vooral wie het doet. Als 'jouw kant' dit op een veel grotere schaal doet, wordt het gebagatelliseerd of goedgepraat; als de andere kant het doet, is het ineens onacceptabel. Dan gaat het blijkbaar niet echt om burgerslachtoffers of mensenrechten, maar vooral om wie jij steunt.
Waar mensen vooral naar kijken is wie er de aanleiding is voor een conflict. En dat zijn structureel de niet-Westerse partijen, zo ook met Iran. En als die partijen een kopje kleiner moeten worden gemaakt, zullen er ongetwijfeld burgers om te leven komen. Dat is nu eenmaal niet anders, dat gebeurt helaas in elke oorlog.
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 januari 2026 15:36 schreef Kwntm het volgende:

[..]
Je vergelijking is overigens een Godwin. Je kan Iran niet vergelijken met nazi-Duitsland, die genocide op minderheden pleegde en andere landen binnenviel om te annexeren. Dat gedrag zie ik eerder terug bij Israël en de VS dan bij Iran. Maar zelfs in het geval van de Tweede Wereldoorlog geldt principieel dat het doden van burgers, door welke partij dan ook, een onrecht is.
Dit is wel een hele vreemde claim. Israël pleegt genocide op minderheden? Israël is een multiculturele samenleving, ongeveer de enige echte in het Midden-Oosten. Israël moet nog in actie komen om zelfs minderheden in buurlanden te verdedigen. Denk hier aan de Druzen in Syrië, die daar door het moslimfundamentalistische regime werden getrakteerd op een pogrom.

Daarnaast vergelijk in Iran niet in letterlijk zin met Nazi-Duitsland, ik maak de vergelijking met de Tweede Wereldoorlog om aan te geven dat burgerslachtoffers altijd een onderdeel zijn van oorlog, ook als de goede partij wint.

Want we kunnen toch allemaal concluderen dat tijdens de Tweede Wereldoorlog dit de geallieerden waren, met name de Westerse landen, die hebben menig Duitse stad compleet kapot gebombardeerd. En dat was een uitstekende actie.
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 januari 2026 15:36 schreef Kwntm het volgende:

[..]
Het punt is, dat wie het niet erg vindt als de VS of Israël burgerslachtoffers maken, die zou het ook niet erg moeten vinden wanneer Iran dat doet op een veel kleinere schaal. Anders is het gewoon selectieve verontwaardiging en getuigt het van een dubbele standaard. In dat opzicht zijn de “genre westerlingen” die protesteerden tegen de aanvallen op Iran moreel consistenter.
Dit argument gaat dus niet op, want binnen de pro-Palestijnse contreien werden de aanslagen van 7 oktober 2023, door velen gebagatelliseerd, gerechtvaardigd of zelfs gevierd. Zulke mensen zijn dus niet consistent, maar hypocriet en scharen zich structureel aan de verkeerde kant van de geschiedenis. De Palestijnen of Iran steunen is een teken van een moreel kompas dat totaal failliet is.
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 januari 2026 15:36 schreef Kwntm het volgende:
Ik denk dat steeds meer mensen in het Westen zich bewuster worden van wat er werkelijk speelt op geopolitiek niveau. Door de globalisering en het internet krijgen mensen een breder/genuanceerder beeld van conflicten. Ik zie dit niet als een zorgwekkende ontwikkeling, maar als een hoopvolle. Je krijgt een “genre” westerlingen, Russen, moslims, joden, enz. die zich uitspreken tegen onrecht, oorlog en terreur, ook wanneer dat afkomstig is uit hun eigen kamp.
Anti-Westerse standpunten door Westerlingen is niet positief, maar negatief. Uiteindelijk gaat geen enkele partij een oorlog winnen als men te maken heeft met interne saboteurs, die de kant van de tegenpartij kiezen of het handelen van het eigen kamp via propaganda besmeuren.

Dit zien we eigenlijk ook alleen maar in het Westen, onder aanvoering van een bepaald anti-Westers gedachtegoed, dat vooral aan de linkerkant van het politieke spectrum, maar ook aan de rechterkant van het politieke spectrum aanwezig is.
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 januari 2026 15:36 schreef Kwntm het volgende:

[..]
Dat is een ongefundeerde, generaliserende aanname over die demonstranten. Wat we zagen, waren westerlingen die demonstreerden tegen de door Israël geïnitieerde aanval op Iran, waar ook daar weer veel burgerslachtoffers vielen. Op basis daarvan kun je niets zeggen over hun eventuele standpunten over Hamas, Hezbollah of over hoe zij 7 oktober beoordelen.
Integendeel, het is geen generalisering of aanname, het is een constatering. Ook in Nederland was hier sprake van. Na de aanslagen van 7 oktober 2023 waren er op verscheidene plekken pro-Palestijnse demonstraties waar deze aanslagen werden gevierd en ook werd er duidelijk dat er op talloze plekken sprake was van het bagatelliseren, rechtvaardigen of dus zelfs vieren van het Palestijnse terrorisme. Bijvoorbeeld onder de studenten op de UvA, was dit een ding.

Het is verder betreurenswaardig dat jij zelf het verschil tussen goed en kwaad niet meer lijkt te kunnen zien en daarom denkt dat alles door eenzelfde lens kan worden bekeken. Maar zo werkt de wereld simpelweg niet, als een partij wordt aangevallen, ondermijnd of geterroriseerd, en die partij slaat (hard) terug, dan zijn niet beide landen slecht maar de partij die de aanstichter is van het conflict.

Zo komen we dan bijvoorbeeld ook op de conclusie dat in oorlogen tussen Oekraïne en Rusland, de Palestijnen/Iran en Israël, Oekraïne en Israël de goede kant zijn, de Russen, Palestijnen en Iran de slechte kant.
'I moved to Peru and shaved half my head and wrote for Teen Vogue. If I can come back from the depths of leftism, trust me, anyone can.' - Gina Florio
pi_219733471
quote:
DUBAI, United Arab Emirates (AP) — Iran’s supreme leader insisted Saturday that “rioters must be put in their place” after a week of protests that have shaken the Islamic Republic, likely giving security forces a green light to aggressively put down the demonstrations.

The first comments by 86-year-old Ayatollah Ali Khamenei come as violence surrounding the demonstrations sparked by Iran’s ailing economy has killed at least 10 people. The protests show no sign of stopping and follow U.S. President Donald Trump warning Iran on Friday that if Tehran “violently kills peaceful protesters,” the United States “will come to their rescue.”
https://apnews.com/articl(...)opy&utm_medium=share
Incelfrikandel
pi_219733685
Het gerucht (Iraanse collega) is dat machthebbers buitenlanders (Afrika) ingehuurd hebben om de orde te herstellen. Men is bang dat Iraniërs niet op Iraniërs willen schieten.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
pi_219736718
Why Iran should take Trump’s threat seriously
https://www.iranintl.com/en/202601030955
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
  zaterdag 3 januari 2026 @ 21:13:36 #223
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_219736764
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 januari 2026 17:19 schreef Lyrebird het volgende:
Het gerucht (Iraanse collega) is dat machthebbers buitenlanders (Afrika) ingehuurd hebben om de orde te herstellen. Men is bang dat Iraniërs niet op Iraniërs willen schieten.
Dat kan ook heel anders uitpakken :P Het is maar de vraag op welke Iraniërs ze wél gaan schieten..
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
pi_219736803
No Jews, no News: het oorverdovende zwijgen van de systeemmedia over Iran
https://www.geenstijl.nl/(...)steemmedia-over-iran
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
pi_219736805
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 januari 2026 17:19 schreef Lyrebird het volgende:
Het gerucht (Iraanse collega) is dat machthebbers buitenlanders (Afrika) ingehuurd hebben om de orde te herstellen. Men is bang dat Iraniërs niet op Iraniërs willen schieten.
Daar hadden die Iraniërs de adgelopen twintig jaar geen moeite mee. Wat is er veranderd?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')