In haar memoir had ze echter nergens spijt van.quote:Op zaterdag 30 november 2024 16:28 schreef Lospedrosa het volgende:
Duitsland plukt nu de vruchten van decennia lang Merkel politiek.
Elk probleem van nu kun je terug herleiden naar een besluit van haar.
Dit is niet helemaal waar denk ik.quote:
De EU blijkt een wangedrocht en hoe sneller daar de stekker uit getrokken wordt des te beter. NAVO idem. Van binnenuit hervormen gaat niet, dus een verse start waarbij harde lessen worden getrokken is noodzaak.quote:Op zondag 1 december 2024 09:39 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dit is niet helemaal waar denk ik.
Maar dat is wel het gevaar van een uiteenvallend en ontstabiel Duitsland. Het is slecht voor de hele EU.
En als ze eruit stappen dan is dat einde EU.
Ik zie een sterke EU onder Duitse leiding (dus geen Franse invloeden) wel zitten.quote:Op zondag 1 december 2024 12:38 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De EU blijkt een wangedrocht en hoe sneller daar de stekker uit getrokken wordt des te beter. NAVO idem. Van binnenuit hervormen gaat niet, dus een verse start waarbij harde lessen worden getrokken is noodzaak.
hoop banen weg. Maar relatief op zo'n grote economie valt het mee.quote:
Adolf had een visie, de verkeerde welliswaar, maar hij had een plan.quote:Op zondag 1 december 2024 12:45 schreef Scorpie het volgende:
Duitsland implodeert. Laten we hopen dat er geen Adolf praktijken van komen.
Die kans lijkt mij nihil. De andere partijen gaan altijd eerder met elkaar regeren. De AfD is ook wel een stuk extremer dan de PVV of soortgelijke partijen.quote:Op zondag 1 december 2024 13:00 schreef Oud_student het volgende:
Met de nieuwe verkiezingen wordt het niet beter, tenzij de AfD in de regering komt.
Wat is er dan extreem aan ? Dat ze voor Duitsland en de Duitsers opkomen?quote:Op zondag 1 december 2024 14:12 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
[..]
Die kans lijkt mij nihil. De andere partijen gaan altijd eerder met elkaar regeren. De AfD is ook wel een stuk extremer dan de PVV of soortgelijke partijen.
Inderdaad, wat de-industrialisatie betreft gaat het ze voortvarend af, dat schaffen ze welquote:
Als Duitsland implodeert dan imploderen wij ook.quote:Op zondag 1 december 2024 12:45 schreef Scorpie het volgende:
Duitsland implodeert. Laten we hopen dat er geen Adolf praktijken van komen.
Vroeger zei men, als Duitsland een keer hoest in Nederland verkouden.quote:Op maandag 2 december 2024 15:42 schreef QAnonn het volgende:
[..]
Als Duitsland implodeert dan imploderen wij ook.
Er zijn echter AfD leden die kwalijke uitspraken doen over Duitslands nazistisch verleden. Dat het huidige Duitsland meer voor de Duitsers moet opkomen ben ik het wel mee eens. De huidige situatie is zeer ernstig omdat er voor de AfD eigenlijk geen fatsoenlijke alternatieve zijn.quote:Op maandag 2 december 2024 13:46 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Wat is er dan extreem aan ? Dat ze voor Duitsland en de Duitsers opkomen?
"Alles für Deutschland" mag niet meer gezegd worden
Als de AfD niet mee mag doen (dat is pas erg ondemocratisch), dan moet de CDU/CSU (32%) met de SPD (17%??) + nog een derde partij regeren, bijv de groenen. Dat betekent voortzetting van het huidige beleid.quote:Op maandag 2 december 2024 18:50 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
[..]
Er zijn echter AfD leden die kwalijke uitspraken doen over Duitslands nazistisch verleden. Dat het huidige Duitsland meer voor de Duitsers moet opkomen ben ik het wel mee eens. De huidige situatie is zeer ernstig omdat er voor de AfD eigenlijk geen fatsoenlijke alternatieve zijn.
Wat dat betreft vraag ik mij af wat de huidige economische situatie gaat betekenen voor het immigratiebeleid. Als economische voorspoed een rationele was voor immigratie, gaan we dan met de huidige neergang emigratie zien?
Dit ja. En punt. Moet je wel ff door het stof en afscheid nemen van allerlei domme greandeal dingen en keihard de ondernemers pleasen, uitgaven verlagen en werken aan arbeidsethos.quote:Op maandag 2 december 2024 16:48 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Het wordt tijd voor een thatcheriaanse regering in D, die keihard saneert, de economie en arbeidsmarkt hervormt. Schroeder was hiermee begonnen, maar dat is onder Merkel weer teruggedraaid ipv verder door gezet.
Its the economy, stupid
Helemaal eens, maar de kans daarop is bijzonder klein, het wordt gewoon weer kibbelen om niks en vooral geen hervormingenquote:Op maandag 2 december 2024 16:48 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Het wordt tijd voor een thatcheriaanse regering in D, die keihard saneert, de economie en arbeidsmarkt hervormt. Schroeder was hiermee begonnen, maar dat is onder Merkel weer teruggedraaid ipv verder door gezet.
Its the economy, stupid
Ze zijn nog niet hard genoeg op hun bek gevallen.quote:Op maandag 2 december 2024 20:06 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Helemaal eens, maar de kans daarop is bijzonder klein, het wordt gewoon weer kibbelen om niks en vooral geen hervormingen
Nee, dat is niet hoe het werkt. Als je alles aan de markt overlaat, wordt alles wel "lean and mean", maar dus ook het aantal arbeidsplaatsen, de salarissen en de sociale voorzieningen. Je kunt beter grote overheidsprojecten hebben, liefst infrastructuur. Geld moet rollen. Een open deur is dan de energievoorziening.quote:Op maandag 2 december 2024 16:48 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Het wordt tijd voor een thatcheriaanse regering in D, die keihard saneert, de economie en arbeidsmarkt hervormt. Schroeder was hiermee begonnen, maar dat is onder Merkel weer teruggedraaid ipv verder door gezet.
Its the economy, stupid
Denk je niet dat het in Nederland stukken beter gaat dan in Duitsland?quote:Op maandag 2 december 2024 21:26 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Nee, dat is niet hoe het werkt. Als je alles aan de markt overlaat, wordt alles wel "lean and mean", maar dus ook het aantal arbeidsplaatsen, de salarissen en de sociale voorzieningen. Je kunt beter grote overheidsprojecten hebben, liefst infrastructuur. Geld moet rollen. Een open deur is dan de energievoorziening.
Dat is wel een heel brede vraag. Duitsland is ook een heel groot land en het verschil tussen het oosten en westen is nog steeds groot. Economisch is het maar wat je met elkaar vergelijkt. "Deutsche gründlichkeit" bestaat nog steeds. In Duitsland maken ze nog steeds de machines waarmee ze wereldwijd in de fabrieken de producten maken.quote:Op maandag 2 december 2024 21:27 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Denk je niet dat het in Nederland stukken beter gaat dan in Duitsland?
Het verschil tussen het westen en oosten van Nederland, doe eens leuk en kijk een hoe groot dat verschil isquote:Op maandag 2 december 2024 21:40 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dat is wel een heel brede vraag. Duitsland is ook een heel groot land en het verschil tussen het oosten en westen is nog steeds groot.
Verzin je dit gewoon ff?quote:Economisch is het maar wat je met elkaar vergelijkt. "Deutsche gründlichkeit" bestaat nog steeds. In Duitsland maken ze nog steeds de machines waarmee ze wereldwijd in de fabrieken de producten maken.
Ook sociaal hebben ze sterke kanten: de medewerkers hebben veel meer in te brengen dan hier. Is dat goed voor de winst van de aandeelhouders? Dat hangt er van af. Een heleboel werknemers hebben ook aandelen. De werknemers hebben waarschijnlijk meer voldoening in hun werk en een hoger salaris. Hebben ze een vergelijkbaar sociaal vangnet? Het zit heel anders in elkaar, maar daar het in Nederland zo ver mogelijk ontmanteld is, verwacht ik dat ze het in Duitsland beter geregeld hebben.
Je hebt echt geen idee, ik ken de gezondheidszorg aan beide kanten van de grens en in NL is die veel en veel beter, sneller en efficiënter.quote:Voor de gezondheidszorg moet je in Duitsland ook een deel zelf betalen, net zoals hier. Maar daar staat de zorg veel hoger in het vaandel dan hier, waar het voornamelijk nog om het geld gaat. We hebben de intensive care plekken bijvoorbeeld alweer opgeruimd wegens te duur.
Ik denk dat je geen idee heb waar je het over hebt.quote:Je hebt in Duitsland ook meer te besteden. Vergelijk de prijzen in de winkels daar maar eens met hier. Alhoewel de werkloosheid en de lonen in het oosten natuurlijk flink achterblijven met het westen.
Al met al scoort Duitsland heel goed, en afhankelijk van waar je naar kijkt en welke regio je pakt, zeker zo goed als hier. Ik zou er een tijdje moeten wonen om er meer van te kunnen zeggen.
Ah, kijk je nu alleen naar de efficiëntie waarmee geld verplaatst wordt van de bevolking naar de aandeelhouders?quote:Op maandag 2 december 2024 21:47 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Het verschil tussen het westen en oosten van Nederland, doe eens leuk en kijk een hoe groot dat verschil is
[..]
Verzin je dit gewoon ff?
[..]
Je hebt echt geen idee, ik ken de gezondheidszorg aan beide kanten van de grens en in NL is die veel en veel beter, sneller en efficiënter.
[..]
Ik denk dat je geen idee heb waar je het over hebt.
Nee, ik kijk naar de enorme bureaucratie die 30 jaar achterloopt qua digitalisering, het bespottelijke economische en sociale beleid, naar hoe de binnensteden, de stations vol zitten met zelfkant, het gezondheidsbeleid, de sociale lasten, de ghettovorming, de gigantische verspilling van belastinggeld, de achterstand van de investeringen in infrastructuur, de haat op ondernemen, het blijven hangen is alles moet door de staat geregeld worden, de afkeer van eigen verantwoording, het bespottelijke belastingstelsel (stom voorbeeld, er zijn 5 tarieven onzetbelasting op kerstbomen), de dolgedraaide datenschutz, het ziekteverzuim, energiebeleid, bemoeizuchtige overheid, de gebrekkige scheiding van kerk en staat.quote:Op maandag 2 december 2024 21:54 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ah, kijk je nu alleen naar de efficiëntie waarmee geld verplaatst wordt van de bevolking naar de aandeelhouders?
Jij hebt duidelijk nog nooit gebruik gemaakt van de zorg in Duitslandquote:En je hebt de laatste 5 jaar duidelijk geen gebruik hoeven te maken van de spoedeisende hulp hier in Nederland.
Aan de ene kant: in België zijn de belastingen ook hoger, maar daar krijg je tegenwoordig ook meer voor terug.quote:Op maandag 2 december 2024 22:04 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Nee, ik kijk naar de enorme bureaucratie die 30 jaar achterloopt qua digitalisering, het bespottelijke economische en sociale beleid, naar hoe de binnensteden, de stations vol zitten met zelfkant, het gezondheidsbeleid, de sociale lasten, de ghettovorming, de gigantische verspilling van belastinggeld, de achterstand van de investeringen in infrastructuur, de haat op ondernemen, het blijven hangen is alles moet door de staat geregeld worden, de afkeer van eigen verantwoording, het bespottelijke belastingstelsel (stom voorbeeld, er zijn 5 tarieven onzetbelasting op kerstbomen), de dolgedraaide datenschutz, het ziekteverzuim, energiebeleid, bemoeizuchtige overheid, de gebrekkige scheiding van kerk en staat.
quote:Deutschland ist Schlusslicht der Industrieländer
"2025 ist Deutschland das Schlusslicht unter den OECD-Ländern", sagte Isabell Koske, Expertin der in Paris ansässigen Organisation für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (OECD), zu der weltweit insgesamt 38 Länder mit einer starken Industrie gehören. Zum Vergleich: Die Euro-Zone insgesamt soll mit 1,3 Prozent nahezu doppelt so schnell wachsen, die USA mit 2,4 Prozent mehr als dreimal so schnell.
Ja zo dom vond ik dat toen, de energiewende. Kern weg als oplossing en 100% op wind en stroom zorgt nu voor een financiële flater van jewelste.quote:Op zaterdag 7 december 2024 19:29 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Duitsland importeert meer Atoomstroom dan ooit en stookte meer kolen
https://www.finanznachric(...)f-rekordhoch-049.htm
Zoveel tot de wijsheid van de Energiewende en het uitzetten van de eigen kerncentrales
Welke gasbel? Die in Groningen? Daar zit nog ~470 miljard m3 aardgas in. Dat klinkt als veel maar 80% is al gewonnen door de jaren heen.quote:Op zaterdag 7 december 2024 19:51 schreef Nyamuk het volgende:
Nederland moet gewoon die gasbel aanboren en elke burger ontheffen van een energierekening en elke burger steenrijk maken.
Hij begon vooruitstrevend maar inderdaad het gedoe met die kerncentrales blijf ik mij over verbazen. Zeker omdat plan ondanks de oorlog stug door te zetten en je eigen leven nog moeilijker te maken.quote:Op zondag 8 december 2024 13:25 schreef nostra het volgende:
Die hele Energiewende is ook helemaal niet als Wende, maar als Notbremse uitgevoerd. Puur paniekhandelen waardoor juist het tegenovergestelde van wat beoogd werd wordt bereikt and then some.
Hij? De ondoordachte Energiewende en alle overige ellende waarin Duitsland momenteel verkeert is toch echt het gevolg van 16 jaar beleid van een incompetente en ongeïnteresseerde ("digitalisering is mij te moeilijk, dat mag de volgende generatie opknappen") Merkel.quote:Op zondag 8 december 2024 13:33 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Hij begon vooruitstrevend maar inderdaad het gedoe met die kerncentrales blijf ik mij over verbazen. Zeker omdat plan ondanks de oorlog stug door te zetten en je eigen leven nog moeilijker te maken.
Het. De Wende begon al voor Merkel.quote:Op zondag 8 december 2024 13:53 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Hij? De ondoordachte Energiewende en alle overige ellende waarin Duitsland momenteel verkeert is toch echt het gevolg van 16 jaar beleid van een incompetente en ongeïnteresseerde ("digitalisering is mij te moeilijk, dat mag de volgende generatie opknappen") Merkel.
Daar ben ik het wel mee eens, maar om dan vrijwel alle AKW's gelijktijdig uit te schakelen is dan wel erg extreem.quote:Op zondag 8 december 2024 17:24 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Het. De Wende begon al voor Merkel.
Overigens denk ik nog steeds dat dat het pad moet zijn. Is het niet voor het milieu dan wel om onafhankelijker van allerlei apenlanden te worden.
Mee eens ontzettend kortzichtig.quote:Op zondag 8 december 2024 17:54 schreef spicymchaggis het volgende:
[..]
Daar ben ik het wel mee eens, maar om dan vrijwel alle AKW's gelijktijdig uit te schakelen is dan wel erg extreem.
211 miljard?quote:Op zondag 8 december 2024 12:23 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Welke gasbel? Die in Groningen? Daar zit nog ~470 miljard m3 aardgas in. Dat klinkt als veel maar 80% is al gewonnen door de jaren heen.
Dat zal maximaal nog zo'n ¤211 miljard op kunnen brengen tegen de huidige gasprijzen maar daar moet in dat geval een schadevergoeding aan Groningers ook nog vanaf.
quote:De Duitse bondskanselier Olaf Scholz roept Volkswagen op geen fabrieken te sluiten. De autofabrikant verkeert in zwaar weer doordat de verkoop tegenvalt en heeft daarom ingrijpende maatregelen in gedachten.
"Locaties sluiten zou niet de juiste weg zijn", zei Scholz in een interview met FUNKE Mediengruppe.
Tegelijkertijd erkende hij dat het aan de eigenaren en werknemersvertegenwoordigers is om hierover te beslissen. Volgens Scholz hebben verkeerde beslissingen van het management bijgedragen aan de moeilijke situatie waarin Volkswagen zich bevindt.
De bondskanselier benadrukte dat, hoewel de aandeelhouders in overleg met de sociale partners de uiteindelijke beslissingen nemen, "het altijd goed is om bedrijven te wijzen op hun verantwoordelijkheid".
Volkswagen kampt met tegenvallende autoverkopen in Europa en China, vooral van elektrische auto's. Ook heeft het bedrijf last van concurrentie van Chinese elektrische autofabrikanten en stijgende kosten.
De top van Volkswagen wil ingrijpende maatregelen doorvoeren. Daaronder vallen het sluiten van fabrieken, het ontslaan van duizenden werknemers en een loonsverlaging van 10 procent.
https://www.nu.nl/economi(...)eken-te-sluiten.html
Het lullige is dat een financiële downgang een land in armoede brengt waardoor het juist de vergroening tegengaat. Geen nieuwe technieken, geen innovaties, mensen gaan vanalles stoken door geldgebrek.quote:
quote:Crisis en economisch herstel met Merkel 2005-2013
Kanselier Merkel voerde een aantal grote veranderingen door op binnenlands terrein. De grootste was de Energiewende, de overgang naar duurzame energie.
Grote hervormingen: Energie, dienstplicht en federalisme © BMU/Bernd Müller
Vakwerkhuis met zonnecellen
De regering-Schröder had in 2000 al besloten om een einde te maken aan het gebruik van kernenergie. Zolang Merkel met de SPD regeerde, hield ze zich aan deze afspraak. Maar toen de CDU in 2009 een coalitie vormde met de FDP besloten beide partijen om de kerncentrales juist langer open te houden. Dit tot grote woede van de oppositie en de milieubeweging.
Na de kernramp in het Japanse Fukushima in maart 2011 maakte Merkel opnieuw een ommezwaai. De regering besloot dat alle Duitse kerncentrales alsnog uiterlijk in 2022 moeten zijn gesloten. Dan moet 40 procent van de energie afkomstig zijn uit duurzame bronnen, zoals windmolens, zonnepanelen of biogas. De Energiewende bleek veel moeizamer door te voeren dan gedacht en ook veel duurder dan gepland. Toch werd in 2013 al ruim 20 procent van de Duitse energie duurzaam opgewekt.
De afschaffing van de dienstplicht, ook in 2011, was de meeste ingrijpende hervorming in de geschiedenis van de Bundeswehr. Het was vooral een bezuinigingsmaatregel, maar Duitsland wilde ook een kleiner en efficiënter beroepsleger om in te zetten bij militaire missies in het buitenland. Het aantal soldaten werd teruggebracht van 250.000 naar 175.000.
Tijdens Merkels eerste regeerperiode vond de grootste grondwetswijziging sinds 1949 plaats: de federalismehervorming. In Duitsland hebben de deelstaten op veel terreinen eigen zeggenschap. Ook hadden ze op veel wetgeving invloed. Dat was een van de oorzaken van de Reformstau in de jaren negentig, de vertraagde of geblokkeerde besluitvorming over allerlei wetten in het parlement. In 2006 zorgde de Föderalismusreform ervoor dat de deelstaten over minder wetten mochten meebeslissen. Wel hielden ze op veel terreinen hun eigen bevoegdheden, zoals onderwijs, gezondheid, waterhuishouding en culturele zaken.
Misschien heb je wel meegeholpen om het effect te versterken door er te gaan wonen. Het zou me niet verbazen. :-)quote:Op maandag 2 december 2024 22:04 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Nee, ik kijk naar de enorme bureaucratie die 30 jaar achterloopt qua digitalisering, het bespottelijke economische en sociale beleid, naar hoe de binnensteden, de stations vol zitten met zelfkant, het gezondheidsbeleid, de sociale lasten, de ghettovorming, de gigantische verspilling van belastinggeld, de achterstand van de investeringen in infrastructuur, de haat op ondernemen, het blijven hangen is alles moet door de staat geregeld worden, de afkeer van eigen verantwoording, het bespottelijke belastingstelsel (stom voorbeeld, er zijn 5 tarieven onzetbelasting op kerstbomen), de dolgedraaide datenschutz, het ziekteverzuim, energiebeleid, bemoeizuchtige overheid, de gebrekkige scheiding van kerk en staat.
Beetje overdreven laag, er is eerder bijvoorbeeld 22 miljard voor gereserveerd.quote:Op zondag 8 december 2024 19:51 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
211 miljard?
Heel Groningen koop je af voor 2 miljard.
Ik rekende met huizen met mogelijke schade maal gemiddeld 100K per huis.quote:Op maandag 9 december 2024 21:08 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Beetje overdreven laag, er is eerder bijvoorbeeld 22 miljard voor gereserveerd.
Klopt, in arme landen geeft men helemaal geen zak om die groene onzin. Prioriteit is hoe men aan eten komt.quote:Op maandag 9 december 2024 20:13 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Het lullige is dat een financiële downgang een land in armoede brengt waardoor het juist de vergroening tegengaat. Geen nieuwe technieken, geen innovaties, mensen gaan vanalles stoken door geldgebrek.
Hier wel eens over nagedacht TimmerFrans met je greendeal, en Merkel met je energiewende?
Dit is de periode geweest die nu de grootste schade laat zien:
[..]
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |