Waarom zou je het willen hebben? Het bedankfilmpje dat ik net zag is ook vreemd. Alsof ie uit de handen van gijzelaars is gered, maar dan als 8jarige.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 08:25 schreef snabbi het volgende:
Ik snap best dat die beloning grotendeels bestaat uit lucht aangezien de beurskoers niet echt gebaseerd is op de daadwerkelijke productie van het bedrijf, maar dan nog. Ik kan niet begrijpen hoe je voor zo'n beloning kan zijn als belegger.
Het is niet alsof het geen mooie bonus zou zijn wanneer je het halveert.
Dit! En mensen noemen dit een terrechte beloning . Waarom betalen ze dit niet in dividenten uit, aan de eigenaren. Maar wat wil je, de raad van commissarissen bestaat uit ja knikkers, wie dus niet opkomen voor het beland van de aandeelhouders (eigenaren), maar voor alleen voor eigen belang en Musk.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 07:49 schreef mstx het volgende:
Dat is $31000 per verkochte Tesla in 2023, daar zit blijkbaar een behoorlijke marge op
Nou, volgens mij zijn er op enig moment hier afspraken over gemaakt. Dat bedrag komt niet uit de lucht vallen. ALS Elon het voor elkaar zou krijgen om doelen X Y en Z te bereiken, DAN...etc. Schijnbaar heeft hij die doelen bereikt, met andere woorden, hij heeft zich aan zijn end of the deal gehouden.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 08:43 schreef Claudia_x het volgende:
Terecht en fijn voor hem. Typisch Nederlands om zulke beloningen exorbitant te vinden en aan banden te willen leggen. De kans dat een Elon Musk hier naartoe komt om werkgelegenheid te verschaffen en ons allemaal welvarender te maken, is klein.
nieuwe raket kopenquote:Wat moet je met zoveel geld
Er zijn maar weinig mensen die zoveel meerwaarde toe hebben gevoegd aan bedrijven als hij, dus volstrekt logisch.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 07:52 schreef Marsenal het volgende:
Klinkt niet heel logisch, zo veel geld naar een enkel persoon.
Nou, je hoeft geen socialist te zijn om een beloning van 56 miljard dollar exorbitant te vinden. Als dit niet exorbitant is, welke beloning noem jij dan wel exorbitant?quote:Op vrijdag 14 juni 2024 08:43 schreef Claudia_x het volgende:
Terecht en fijn voor hem. Typisch Nederlands om zulke beloningen exorbitant te vinden en aan banden te willen leggen. De kans dat een Elon Musk hier naartoe komt om werkgelegenheid te verschaffen en ons allemaal welvarender te maken, is klein.
Dat zeg ik niet. Je negeert het tweede deel van mijn zin. Je mag het gerust exorbitant vinden, je wenkbrauw optrekken en verdergaan met je leven. Het tweede gedeelte is wat me dwars zit.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 09:10 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nou, je hoeft geen socialist te zijn om een beloning van 56 miljard dollar exorbitant te vinden. Als dit niet exorbitant is, welke beloning noem jij dan wel exorbitant?
Verder mag hij het wat mij betreft wel hebben, de aandeelhouders betalen en die zijn blijkbaar (en terecht) tevreden.
Bovendien heeft hij een dure hobby waardoor hij dit geld wel goed kan gebruiken.
Als je als aandeelhouder het bedrijf zo als melkkoe laat gebruiken door 1 man... Maar goed, het is idd een privaat bedrijf, ze doen maar lekker.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 09:10 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nou, je hoeft geen socialist te zijn om een beloning van 56 miljard dollar exorbitant te vinden. Als dit niet exorbitant is, welke beloning noem jij dan wel exorbitant?
Verder mag hij het wat mij betreft wel hebben, de aandeelhouders betalen en die zijn blijkbaar (en terecht) tevreden.
Bovendien heeft hij een dure hobby waardoor hij dit geld wel goed kan gebruiken.
Maar we zijn wat innovatie, ondernemen en welvaart betreft toch een van de meest succesvolle landen ter wereld? We hebben onze eigen iconen toch gehad? Relatief niet minder dan de VS of Japan. Er is hier meer uitgevonden, ondernomen en bereikt dan in een land als India. Niet relatief, maar absoluut.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 09:11 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat zeg ik niet. Je negeert het tweede deel van mijn zin. Je mag het gerust exorbitant vinden, je wenkbrauw optrekken en verdergaan met je leven. Het tweede gedeelte is wat me dwars zit.
Welk bedrag is wel acceptabel volgens jou?quote:Op vrijdag 14 juni 2024 09:10 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nou, je hoeft geen socialist te zijn om een beloning van 56 miljard dollar exorbitant te vinden. Als dit niet exorbitant is, welke beloning noem jij dan wel exorbitant?
Verder mag hij het wat mij betreft wel hebben, de aandeelhouders betalen en die zijn blijkbaar (en terecht) tevreden.
Bovendien heeft hij een dure hobby waardoor hij dit geld wel goed kan gebruiken.
Nou Ron, ik zou maar niet teveel vertrouwen hebben in Musk als topman. Wanneer hij vertrekt, trekt hij gewoon het hele bedrijf leeg. Bij Musk draait alles om Musk.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 06:53 schreef tong80 het volgende:
Belegger Ron Baron, die al jarenlang in Tesla belegt, waarschuwde dat Musk zou kunnen opstappen bij de autofabrikant. Dat zou uiteindelijk ook de toekomst van Tesla op het spel zetten, suggereerde hij.
Ieder bedrag is acceptabel. Dat is aan de aandeelhouders. Het is mijn geld niet.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 09:33 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
Welk bedrag is wel acceptabel volgens jou?
Ik vind musk helemaal niet zo geweldig als topman. Veel te impulsief. Daarom beleg ik ook niet in Teslaquote:Op vrijdag 14 juni 2024 09:39 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Nou Ron, ik zou maar niet teveel vertrouwen hebben in Musk als topman. Wanneer hij vertrekt, trekt hij gewoon het hele bedrijf leeg. Bij Musk draait alles om Musk.
Je dochter niet 10 miljoen zakgeld per week geven...quote:Op vrijdag 14 juni 2024 09:40 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ieder bedrag is acceptabel. Dat is aan de aandeelhouders. Het is mijn geld niet.
Maar alles boven de 10 miljoen vind ik exorbitant. Dat is heel wat anders
Als jij je dochter 1000 euro zakgeld per week geeft vind ik dat acceptabel, maar tevens exorbitant
Hoe beleg je niet impulsief ? Het is toch niet iets wat je kunt berekenen ?quote:Op vrijdag 14 juni 2024 09:41 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik vind musk helemaal niet zo geweldig als topman. Veel te impulsief. Daarom beleg ik ook niet in Tesla
Paypal is destijds ook als een lege huls verkocht aan Ebayquote:Op vrijdag 14 juni 2024 09:39 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Nou Ron, ik zou maar niet teveel vertrouwen hebben in Musk als topman. Wanneer hij vertrekt, trekt hij gewoon het hele bedrijf leeg. Bij Musk draait alles om Musk.
Het beloningen (en gekoppelde targets) worden opgesteld door de raad van commissarissen. De aandeelhouders kunnen stemmen (maar grotendeels van de hedgefondsen zullen nooit stemmen). Ik meen mij te herinneren dat gemiddeld 15% van de totale aandeelhouders stemme (los van aandelen het mangamen).quote:Op vrijdag 14 juni 2024 09:40 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ieder bedrag is acceptabel. Dat is aan de aandeelhouders. Het is mijn geld niet.
Maar alles boven de 10 miljoen vind ik exorbitant. Dat is heel wat anders
Als jij je dochter 1000 euro zakgeld per week geeft vind ik dat acceptabel, maar tevens exorbitant
Ja zeker wel. value investing. Wanneer je aandelen als eigenaarschap ziet van een bedrijf, dan wil je dat het bedrijf waarde heeft en dit overeenkomt met prijs van het aandeel.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 09:44 schreef tong80 het volgende:
[..]
Hoe beleg je niet impulsief ? Het is toch niet iets wat je kunt berekenen ?
feit blijft dat ze dus leningen nemen om musk zijn bonusje te geven.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 10:36 schreef TheFreshPrince het volgende:
Elon Musk had 12 doelen te behalen waarvoor hij in totaal 303 miljoen aandelenopties kon krijgen (na correctie voor stock splits).
Hij heeft de meeste doelen gehaald en krijgt er dus 278 miljoen.
Die opties kan hij uitoefenen en daarmee de aandelen kopen voor $23 per stuk (ofwel de prijs in 2018 na correctie voor stock splits).
Na het uitoefenen van de opties (ofwel het kopen van de aandelen) moet hij 5 jaar wachten voor hij ze mag verkopen, dus hoe hoog de beloning echt is hangt af van de koers tegen die tijd.
Op dit moment zou dat 278 miljoen x ($182 - $23) = $44 miljard opleveren, geen $56 miljard.
Hoe kom je daarbij? Hij krijgt aandelenopties, ofwel hij koopt de extra uitgegeven aandelen voor een prijs van $23 per stuk (de prijs in 2018 na correctie voor "stock splits").quote:Op vrijdag 14 juni 2024 10:39 schreef Korenfok het volgende:
[..]
feit blijft dat ze dus leningen nemen om musk zijn bonusje te geven.
Heel ongezond.
Tesla is niet in de problemen. Ze maken winst, hebben amper tot geen schulden.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 10:43 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Hij krijgt meer dan al het personeel bij elkaar. En dat voor een bedrijf in de problemen
Hoe krijgt hij die aandelen dan? Heeft managment de aandelen kocht van de beurs of totaal aantal aandelen uitgebreid om Musk 5% van de aandelen te geven?quote:Op vrijdag 14 juni 2024 10:42 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Hoe kom je daarbij? Hij krijgt aandelenopties, ofwel hij koopt de extra uitgegeven aandelen voor een prijs van $23 per stuk.
Aandeelhouders in Tesla weten al sinds 2018 van dit pakket, dus die verwatering is al in de koers verwerkt.
De lening van de arabieren terugbetalen, want met dat geld heeft ie Twitter gekocht.quote:
Nogmaals, Musk krijgt geen aandelen.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 10:48 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Hoe krijgt hij die aandelen dan? Heeft managment de aandelen kocht van de beurs of totaal aantal aandelen uitgebreid om Musk 5% van de aandelen te geven?
Plus dit is niet in de koers verwerkt aangezien dit geld nu pas wordt uitgegeveb / geleend. Dus zul je dit bedrag dit jaar moeten afgschrijven van je begroting. Aandeelhouders gaan er dus fors op achteruit.
de 99% inkomsten komt uit verkoop auto's.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 10:46 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Tesla is niet in de problemen. Ze maken winst, hebben amper tot geen schulden.
Ze hebben energieopslag, energiehandel, laadnetwerk, robots, AI, FSD, auto's, vrachtwagens, etc. in hun productlijn waarvan een deel nog in ontwikkeling. Het is niet alleen een autofabrikant, al komt daar nu nog wel het grootste deel van de winst uit.
Met name energieopslag (Megapack XL en Powerwall) groeit hard op dit moment, vorig jaar ruim 120% groei en er zit een mooie winstmarge op.
het zijn stock opties , dus er zal een verwatering optreden van dividend uitkering, in de toekomst dividend what is dat?quote:Op vrijdag 14 juni 2024 07:49 schreef mstx het volgende:
Dat is $31000 per verkochte Tesla in 2023, daar zit blijkbaar een behoorlijke marge op
jawel hoorquote:Op vrijdag 14 juni 2024 10:52 schreef Korenfok het volgende:
[..]
de 99% inkomsten komt uit verkoop auto's.
Tesla maakt geen winst door deze zet.
afgezien van het feit dat ie geniaal isquote:Op vrijdag 14 juni 2024 09:41 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik vind musk helemaal niet zo geweldig als topman. Veel te impulsief. Daarom beleg ik ook niet in Tesla
Nee, dat is geen 99% meer.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 10:52 schreef Korenfok het volgende:
[..]
de 99% inkomsten komt uit verkoop auto's.
Tesla maakt geen winst door deze zet.
Zijn resultaten zijn dat wel.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 09:41 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik vind musk helemaal niet zo geweldig als topman.
zucht, dus de totale prijs per aandeel zal dus dalen (totaal uitstaande aandelen / prijs per aandeel, wanneer je meer aandelen op de markt pompt tegen een spot prijs dan daalt toch totale waarde van alle aandelen). en dit is niet verwerkt, want het is niet afgeschreven.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 10:51 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Nogmaals, Musk krijgt geen aandelen.
Hij krijgt aandelenopties die hij kan uitoefenen tegen iets meer dan $23 per aandeel.
Het totaal aantal aandelen wordt dus inderdaad uitgebreid.
Na het uitoefenen van die opties mag Musk die aandelen de eerste 5 jaar niet verkopen. De enige uitzondering daarop (zover ik weet) is dat hij die $23 aan kosten per aandeel wel mag afdekken door een klein deel te verkopen.
Iedere aandeelhouder weet al sinds 2018 dat dit pakket er lag en daarom is het dus wel in de koers verwerkt.
Er wordt geen geld uitgegeven of geleend door Tesla, het is beloning in de vorm van opties.
Nee bedrijven als Fiat maken winst en moeten dat aan Tesla geven voor co2 certificaten. Dat gaat de komende jaren stoppen. Laad netwerken noemen is wel grappig na het massa ontslag daar vorige maand. Met AI lopen ze achter op de rest van de auto markt. Ja ze roepen het hardste dat ze geweldig zijn maar bakken er weinig van. De fords en Mercedes van de wereld kunnen meer, maar hebben geen narcistische gek aan de top die ze kwetsbaar maakt voor rechtszaken. Er is ondertussen een lange lijst met dingen die Tesla 5 jaar geleden al kon doen, maar nu nog steeds niet kan. De eerste "self driving" auto's gaan ondertussen afgeschreven richting de sloop zonder ooit zelfstandig gereden te hebben.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 10:46 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Tesla is niet in de problemen. Ze maken winst, hebben amper tot geen schulden.
Ze hebben energieopslag, energiehandel, laadnetwerk, robots, AI, FSD, auto's, vrachtwagens, etc. in hun productlijn waarvan een deel nog in ontwikkeling. Het is niet alleen een autofabrikant, al komt daar nu nog wel het grootste deel van de winst uit.
Met name energieopslag (Megapack XL en Powerwall) groeit hard op dit moment, vorig jaar ruim 120% groei en er zit een mooie winstmarge op.
Deze bonus is 10% van wat Musk voor de aandeelhouders heeft verdiend. 10% vindersloon is zo gek nog niet.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 10:11 schreef StateOfMind het volgende:
Om het in perspectief te zien:
Iemand die per jaar 100 miljoen pakt, doet er 520 jaar over om op 52 miljard uit te komen.
Dat succesvolle zakenmensen/CEO's goed beloond worden is meer dan prima en terecht.
Maar zo verschrikkelijk veel is
oh sorry 93% komt uit verkoop auto's.quote:Op vrijdag 14 juni 2024 10:57 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Nee, dat is geen 99% meer.
In Q1 2024 was energie (opslag / handel) al zo'n 7,67% van de omzet en dat groeit razendsnel.
Je zou je wat beter kunnen inlezen voordat je vol overtuiging iets tikt.
Ik stel dat:quote:Op vrijdag 14 juni 2024 10:58 schreef Korenfok het volgende:
[..]
zucht, dus de totale prijs per aandeel zal dus dalen (totaal uitstaande aandelen / prijs per aandeel, wanneer je meer aandelen op de markt pompt tegen een spot prijs dan daalt toch totale waarde van alle aandelen). en dit is niet verwerkt, want het is niet afgeschreven.
Wanneer een fietsen maker besluit om over 5 jaar om op kosten van het bedrijf een raket te kopen voor 10 - 5% van de totale beurs waarde van dit bedrijf en zijnRvC keurt dit goed , en de aandeelhouders blijven stil. Wanneer is die beslissing in de waarde meegenomen in de beurswaarde? wanneer de roddel er is, of wanneer ze daadwerkelijk de raket kopen via een lening?
Of denk je dat ze aandelen en het geld uit de lucht toveren?
over 10 jaar zit Musk op Mars ,,is Musk de eerste trijonair ter wereld, is Starlink IPO gegaan en rijden Tesla s FSD en heeft Musk zijn Tesla stock opties verzilvert om Musk City op Mars te kunnen bouwenquote:Op vrijdag 14 juni 2024 10:59 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Het zou mij zeer verbazen als Musk niet binnen nu en 10 jaar in de gevangenis zit.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |