Je denkt dat ze voor ¤60 miljoen aan Megapacks neerzetten zonder plan en doorberekening?quote:Op zondag 9 juni 2024 16:47 schreef SymbolicFrank het volgende:
Ja, een Megapack op een strategische locatie kan een verschil maken. Maar gewoon die gingen maar overal neerzetten omdat iedereen vind dat we aan de accu's moeten, gaat de zaak niet verbeteren. En dan ga je ze niet terug verdienen. Vooral dat laatste is belangrijk.
Ik bedoel, we zitten nu in de problemen door het overal maar lukraak neerzetten van windmolens en zonnepanelen. Ga nu eerst eens rekenen en maak een plan dat ook werkt. Daar ontbreekt het aan.
Daar is de overheid niet zo sterk in , en maken ze en plan dan trekt het volgende kabinet het net zo vrolijk weer inquote:Op zondag 9 juni 2024 16:47 schreef SymbolicFrank het volgende:
Ik bedoel, we zitten nu in de problemen door het overal maar lukraak neerzetten van windmolens en zonnepanelen. Ga nu eerst eens rekenen en maak een plan dat ook werkt. Daar ontbreekt het aan.
Ik ben er van overtuigd, dat de overgrote meerderheid van alle accu's (en ook de grootste capaciteit) lukraak neer worden gezet. De mensen die de beslissingen nemen over de grotere projecten zijn meestal politici die het doen voor hun achterban, niet omdat het daardoor beter gaat werken. "Het is groen!"quote:Op zondag 9 juni 2024 16:55 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Je denkt dat ze voor ¤60 miljoen aan Megapacks neerzetten zonder plan en doorberekening?
Ik ben er niet van overtuigd.quote:Op zondag 9 juni 2024 17:12 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ik ben er van overtuigd, dat de overgrote meerderheid van alle accu's (en ook de grootste capaciteit) lukraak neer worden gezet. De mensen die de beslissingen nemen over de grotere projecten zijn meestal politici die het doen voor hun achterban, niet omdat het daardoor beter gaat werken. "Het is groen!"
Dat is prima. We zullen het wel zienquote:
Wat voor apparatuur zou daarbij moeten?quote:Op zondag 9 juni 2024 14:40 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Dat ding van Bol.com is alleen de kale accu, daar moet nog apparatuur bij om het aan het stroomnet in je woning te hangen.
De Tesla Powerwall is compleet.
Californië is een zuidelijke staat van de VS, in Nederland zal het minder snel renderen omdat de nuttingsgraad en afschrijvingstermijn verschillen vanwege de sterke seizoensinvloeden.quote:Batterijen spelen grote rol op stroomnet Californië: gaat Nederland volgen?
Inwoners van de Amerikaanse staat Californië die hun lampen aanzetten of op inductie koken, gebruiken steeds vaker stroom uit enorme batterijparken. Die slaan overdag zonne-energie op en geven de stroom 's avonds weer terug. Een voorproefje van het Nederlandse energiesysteem van de toekomst?
Dat hangt er van af wat je er mee wilt doen. Als je hem op wilt laden met je zonnepanelen: een oplader die op de spanning van de zonnepanelen werkt. Als je hem gewoon wilt aansluiten met een tijdklok of zo: een oplader die werkt op 230 volt. En natuurlijk nog een omvormer die van de gelijkspanning in de accu weer 230 volt maakt. Plus nog een aantal elektronische schakelaars.quote:Op maandag 10 juni 2024 09:06 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Wat voor apparatuur zou daarbij moeten?
Ja in Californië is het meer dan 300 dagen per jaar heel zonnig.quote:Op maandag 10 juni 2024 12:42 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Californië is een zuidelijke staat van de VS, in Nederland zal het minder snel renderen omdat de nuttingsgraad en afschrijvingstermijn verschillen vanwege de sterke seizoensinvloeden.
en daar staan de hele dag dikke aircos te loeien , dus dan heb je niet gauw een batterij nodigquote:Op maandag 10 juni 2024 17:40 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja in Californië is het meer dan 300 dagen per jaar heel zonnig.
Ondanks de terugleverkosten en het voornemen de saldering af te schaffen zijn er toch flink meer zonnepanelen geinstalleerd.quote:Ook in 2023 legden Nederlanders massaal zonnepanelen op hun dak
Ondanks het einde van de salderingsregeling en de invoering van terugleverkosten is het aantal zonnepanelen vorig jaar opnieuw hard gestegen. Eind vorig jaar lagen er 22 procent meer panelen op daken dan een jaar eerder.
Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau CBS. Er is inmiddels in ons land voor 23,9 miljoen gigawatt aan vermogen opgesteld, verspreid over 2,8 miljoen installaties. 2,5 miljoen ervan liggen op daken van woningen, de rest ligt op bedrijfspanden.
De stijging van 22 procent is iets kleiner dan de groei van een jaar eerder. Dat de groei iets is afgezwakt, komt mogelijk doordat het rendement op panelen vorig jaar onder druk kwam te staan.
Zo zijn vorig jaar al enkele leveranciers gestart met het in rekening brengen van kosten voor wie zonnestroom wil terugleveren aan het net. Ook gingen er vorig jaar al geluiden op om de salderingsregeling af te schaffen. Een maatregel die het nieuwe kabinet inderdaad in zijn plannen heeft opgenomen.
Batterijen zijn nog te duur maar door het stoppen van de salderingsregeling kan daar ook schot in komen.quote:Op zaterdag 25 mei 2024 22:19 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Er bestaat nog geen rendabele opslag voor die stroom om de seizoens invloed te kunnen overbruggen, nu gebruikt men daar vooral fossiele energie voor, maar dat vervangen door kerncentrales die vooral veel stroom zullen gaan leveren gedurende de donkere maanden is een CO2 arme, zeer kostbare oplossing imo.
De saldering maakt thuisbatterijen onrendabel omdat het stroomnet als 'batterij' wordt benut, zelfs over de seizoenen heen. Thuisbatterijen worden steeds goedkoper, tegen de tijd dat saldering verdwijnt zullen panelen installateurs de combi gaan aanbieden omdat ze anders zonder werk komen zittenquote:Op maandag 17 juni 2024 08:42 schreef viceversa het volgende:
[..]
Batterijen zijn nog te duur maar door het stoppen van de salderingsregeling kan daar ook schot in komen.
En toch ook recent heel veel installateurs / leveranciers over de kop gegaan door onduidelijkheid over de salderingsregeling.quote:Op maandag 17 juni 2024 07:35 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ondanks de terugleverkosten en het voornemen de saldering af te schaffen zijn er toch flink meer zonnepanelen geinstalleerd.
Nu is er wat meer duidelijk over het afschaffen van de saldering dan vorig jaar, terwijl er vorig jaar desondanks veel panelen geplaatst zijn. Bedrijven die zwak staan zijn omgevallen, maar dat is ook de bedoeling. Installateurs kunnen nu bijscholen mbt de kennis over het installeren van thuisaccu's, omdat een combi straks meer gevraagd gaat worden.quote:Op maandag 17 juni 2024 10:36 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
En toch ook recent heel veel installateurs / leveranciers over de kop gegaan door onduidelijkheid over de salderingsregeling.
De teruglever kosten en afschaffen saldering speelden vorig jaar toch helemaal nog niet? Zeker het afschaffen van de saldering is iets uit het regeerakkoord, dat is pas een maand oud ofzo.quote:Op maandag 17 juni 2024 07:35 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ondanks de terugleverkosten en het voornemen de saldering af te schaffen zijn er toch flink meer zonnepanelen geinstalleerd.
Het is afhankelijk van het energiebedrijf. Als je gaat shoppen zal je daar dus goed op moeten letten als je panelen hebtquote:Op maandag 17 juni 2024 10:40 schreef Xylos het volgende:
Ik heb sinds kort zonnepanelen.
Toen ik de installateur vroeg naar de toekomstige terugleverkosten zei hij dat dit vooral de randstad betreft. En dat dit in andere regio's van nederland vaak niet van toepassing is.
Weet iemand daar het fijne van?
Dan moet je je beklag doen bij Nu.nl die beweren wat anders.quote:Op maandag 17 juni 2024 10:50 schreef Niek92 het volgende:
[..]
De teruglever kosten en afschaffen saldering speelden vorig jaar toch helemaal nog niet? Zeker het afschaffen van de saldering is iets uit het regeerakkoord, dat is pas een maand oud ofzo.
quote:Ook in 2023 legden Nederlanders massaal zonnepanelen op hun dak
Ondanks het einde van de salderingsregeling en de invoering van terugleverkosten is het aantal zonnepanelen vorig jaar opnieuw hard gestegen. Eind vorig jaar lagen er 22 procent meer panelen op daken dan een jaar eerder.
Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau CBS. Er is inmiddels in ons land voor 23,9 miljoen gigawatt aan vermogen opgesteld, verspreid over 2,8 miljoen installaties. 2,5 miljoen ervan liggen op daken van woningen, de rest ligt op bedrijfspanden.
De stijging van 22 procent is iets kleiner dan de groei van een jaar eerder. Dat de groei iets is afgezwakt, komt mogelijk doordat het rendement op panelen vorig jaar onder druk kwam te staan.
Zo zijn vorig jaar al enkele leveranciers gestart met het in rekening brengen van kosten voor wie zonnestroom wil terugleveren aan het net. Ook gingen er vorig jaar al geluiden op om de salderingsregeling af te schaffen. Een maatregel die het nieuwe kabinet inderdaad in zijn plannen heeft opgenomen.
Maar dat ging toch uit van (langzaam) afschaffen salderen tot 2027 oid? En niet een verhoging per jaar van de elektraboer?quote:Op maandag 17 juni 2024 07:35 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ondanks de terugleverkosten en het voornemen de saldering af te schaffen zijn er toch flink meer zonnepanelen geinstalleerd.
De kosten die de energieleveranciers gaan rekenen gelden toch altijd als je zonnepanelen hebt, niet alleen wanneer je teruglevert? Ik dacht eerder gelezen te hebben bij mijn leverancier dat het op kunnen wekken van x kWh inhield dat je een bepaald bedrag per jaar moet betalen.quote:Op maandag 17 juni 2024 13:36 schreef Wantie het volgende:
Ze kunnen beter met een alternatief komen.
De kritiek op het afschaffen is dat we bij de omschakeling naar zonnepanelen eindelijk aangekomen zijn bij de sociale woningbouw.
Mensen met een krappe beurs die niet de middelen hebben om te investeren in zonnepanelen, of die middels een hogere huur moeten betalen. Die groep valt nu buiten de boot.
Het in rekening brengen van leveringskosten voor panelenbezitters is al langer aan de gang.quote:Op maandag 17 juni 2024 13:36 schreef chratnox het volgende:
[..]
Maar dat ging toch uit van (langzaam) afschaffen salderen tot 2027 oid? En niet een verhoging per jaar van de elektraboer?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |