abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 21 mei 2024 @ 14:15:58 #126
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_213636911
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 14:10 schreef HannahVrede het volgende:

[..]
Zoals eerder vermeld in mijn reactie aan @:hatseflats22 - gaat het om de beginwaarde van het gesprek.

Ik denk dat er teveel gelobby is.
Dit is geen bron.
Antifa
pi_213636925
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 14:08 schreef Ulx het volgende:

[..]
Het gebouw is dan gewoon de beschermde status kwijt. Je bent niet verplicht om het dan heel te laten. En gezien de tunnelingangen die in de nodige moskeeën zijn gevonden valt er wat voor te zeggen. Het voorkomt dat je ineens hamassers achter je hebt.
Flauw om te vragen en dit is niet om te zuigen maar heb je een bron dat een (religieus) gebouw opgeblazen mag worden omdat terroristen er hebben vergaderd?
pi_213636981
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 14:15 schreef VoMy het volgende:

[..]
Dit is geen bron.
Nu volg ik je reactie in dit topic al een tijdje en het is zeker niet zo dat, omdat ik het neit altijd met je eens ben, ik dan zou verlangen van je mij te moeten begrijpen.

Maar alsjeblieft, voor we verder gaan in gesprek - is het handig om te weten wat ik voor werk doe en gedaan heb, waar ik ben en woon en - nog belangrijker dan een standpunt uit autoriteit - we elkaar mogen respecteren op een mening, waarbij bronnen subjectief kunnen zijn.

Ik kàn je natuurlijk bronnen gaan voeren die mijn mening toe doen, maar dat kan jij ook - zo gaat dat tenslotte.

Wel heb ik gezien dat het niets veranderd voor de Palestijnse mensen hier in mijn omgeving - van wat een ICC, ICJ of wie dan ook vindt van een oorlog. Evenmin dat ik heb geregistreerd en gedocumenteerd dat een oorlog in Centraal-Afrika iets heeft aan welke autoriteiten (ook die van NGO's en mondiale overeenkomsten) dan ook.

Dus je kan nu 'brin, bron, bron' gaan roepen - ik begrijp dat ook wel enigzins: het zou je tenslotte standvastigheid geven voor je gesprek en je visie: maar ik doe het vanuit eigen ervaring. Nu al heel wat topics lang.
pi_213636983
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 14:04 schreef HannahVrede het volgende:

[..]
Mee eens, het opblazen van gebouwen alleen vanwege hun functie als religieus gebouw / 'standpunt' is verwerpelijk.

Maar gezien de afstand tot de andere belangrijke kader punten in die buurt, zoals de UNWRA-compound, zou een mogelijkheid zijn voor een tunnels of een ander niet te accepteren en gevaarlijk (lees: hooggelegen) punt waar vanuit schot genomen kan worden.

In dit geval ben ik in de straat van El Dahra meerdere keren geweest. Op dit punt, en met in achtneming van deze beelden, weet ik niet of dit zo een 'gebouw van onschuldig, religieus karakter' alleen zou zijn.

En dan benader ik dan nog een plastisch en spastisch vanuit een (militair) tactisch oogpunt..
Fair. Ik heb natuurlijk geen benul met die moskee, andere moskeen of gebouwen noch ken ik de lokale situatie. Jij wel.

Ik had zin om wanstaltelijke beelden te framen als 'vredelievend'. Zoals een troll hier Hamas terroristen herhaaldelijk 'onschuldige burgers' noemt. Toevallig kwam deze moskee als een van de eerste tevoorschijn, het had ook een andere moskee, een van de negen (van de negen) opgeblazen universiteiten kunnen zijn of een opgeblazen woonwijk. Dat is alles.
  dinsdag 21 mei 2024 @ 14:27:57 #130
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_213637015
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 14:24 schreef HannahVrede het volgende:

[..]
Ik zie hier weer geen bron.

Je zegt: Het ICC is niet onafhankelijk

Dat is een fiks statement, en naar ik aanneem bedoel je daarmee niet dat het ICC heel lichtjes uit het lood hangt maar toch echt substantieel weg is geschoven vanuit het midden - in het eerste geval zou het er namelijk niet echt toe doen in deze. Maar bij navraag blijkt dan dat het hooguit je gevoel is dat er veel wordt gelobbyd.

Stel dan niet dat het ICC niet onafhankelijk is, als je het niet kunt opvolgen.
Antifa
pi_213637027
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 14:17 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Flauw om te vragen en dit is niet om te zuigen maar heb je een bron dat een (religieus) gebouw opgeblazen mag worden omdat terroristen er hebben vergaderd?
Over gebouwen wordt weinig geschreven, desalniettemin over mensenrechten des temeer en 'te over'.

Wat mij interessant lijkt is om eens een bevestiging te zien in het veroordelen van de toxische structuur die opgebouwd is in het Gazagebied voor een aantal jaar en de wervelwind aan geweld die nu over het gebied stroomt na bijna 20 jaar aan rusteloosheid onder eigen regime.

Wat mij nou interessant lijkt is dat we niet extra gaan focussen op gebouwen die misbruikt worden en daardoor vernietigd worden (ook al zou het uit tactisch oogpunt zijn - leger divisies sluiten uit; dat zagen we ook in de Joegoslavische oorlog (1992) en ook in de Libanese oorlog (UNFIL had dit als standaard procedure voor veiligheidsredenen en als optie tot uitsluiting van risicofactoren)

Dus wat zou het bezwaar zij in het geheel - en ik denk dat daar jouw bezwaar óók heen gaat: want die ene moskee is niet het enige dat neergehaald is in het Gazagebied.
pi_213637045
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 14:17 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Flauw om te vragen en dit is niet om te zuigen maar heb je een bron dat een (religieus) gebouw opgeblazen mag worden omdat terroristen er hebben vergaderd?
https://casebook.icrc.org/a_to_z/glossary/loss-protection
pi_213637058
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 14:27 schreef VoMy het volgende:

[..]
Ik zie hier weer geen bron.

Je zegt: Het ICC is niet onafhankelijk

Dat is een fiks statement, en naar ik aanneem bedoel je daarmee niet dat het ICC heel lichtjes uit het lood hangt maar toch echt substantieel weg is geschoven vanuit het midden - in het eerste geval zou het er namelijk niet echt toe doen in deze. Maar bij navraag blijkt dan dat het hooguit je gevoel is dat er veel wordt gelobbyd.

Stel dan niet dat het ICC niet onafhankelijk is, als je het niet kunt opvolgen.
Vechtersmentaliteit ervaar ik in je schrijven en ookal zou je een punt hebben dat ik wellicht had kunnen verduidelijken dat dit mijn ervaring is en mijn visie: wat maakt dat jij je zo verbonden voelt en zo aangesproken voelt?

Wil je graag een evenwicht brengen in dit conflict? Wat is eigenlijk je doel VoMy? Ik heb zelden een eerdere reactie ontvangen en ik vind nu juist jouw kracht in je reacties een mooi punt, even als dat ik dat van anderen kan waarderen in hun standpunten.

Maar wat zou je, stel ik kom met ondersteuning van bronnen - dan zeggen als ik uit ervaring zie dat; bij gebrek aan oppakken van Afrikaanse regime leiders of Erdogan of de Amerikaanse presidenten (die toch heel wat oorlogen en doden op geweten hebben) dan zou ervaren dat het ICC slechts handeld naar invloed en bezwaar - die dan ook nog eens gelobbyd is?

Wat is de waarde voor een bron voor jou? Als we bronnen gaan delen is er geen (filosofische) discussie meer mogelijk in mijn ogen - hooguit radicalisme.

Daarnaast (nog als aanvulling) ieder persoon is ook mens; met eigen gevoelens, ervaringen en wereld visie. Ik denk dat ICC, noch wat ze willen en geloven en doelstellingen hebben, niet volledig onafhankelijk kan zijn.

Het is geen ChatGPT of een BOT. Het zijn mensen in een mondiale positie. In mijn ogen is dat niet onfeilbaar.
pi_213637096
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 13:34 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Jup onschuldig.

Hier rustgevende beelden van vredelievende Israëli die er alles aan doen om Palestijnse kinderen te ontzien en een toekomst te geven

[ x ]

[ x ]

Of vredelievende Israëli die hard bezig zijn om te voorkomen dat mensen omkomen van de honger of dorst

[ x ]

Nog meer vredelievende Israëli die arme Palestijnse burgers hellen met het dagelijkse boeren van de olijfbomen. Zo ziet vrede eruit

[ x ]

Of vredelievende Israëli die een mooi en lief liedje hebben bedacht en zingen voor een Palestijnse baby.

[ x ]
Laatste is minder sterk. Dat is meer een vorm van massale opdweping, zoals je ook in voetbalstadions ziet.

Hoe ranzig 'hamas hamas ' ook is, ze willen niet echt Joden aan het gas.
  dinsdag 21 mei 2024 @ 14:43:03 #135
505619 Origami94
#FreeKlopkoek
pi_213637115
Onze gijzelaars lol. Doet Israel nog steeds alsof ze een neuk geven om die gijzelaars? Zelfs de VS is niet zo hypocriet. Er hebben 100 plannen op tafel gezeten om de gijzelaars vrij te laten, zelfs familieleden van de gijzelaars weten beter maar Israel wilt Hamas per se uitroeien oftewel de oorlog zolang mogelijk laten duren. Zelfs Netanyahu heeft er genoeg van door druk van de VS maar is gegijzeld door zijn extreem-rechtse kabinetsleden die dreigen met het laten vallen en Netanyahu vervolgen

Conclusie: Netanyahu is fucked en Israel doet nog steeds alsof ze de gijzelaars willen bevrijden
pi_213637150
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 14:43 schreef Origami94 het volgende:

Conclusie: Netanyahu is fucked en Israel doet nog steeds alsof ze de gijzelaars willen bevrijden
Nethanyahu is een rare Hannes die totaal een onbenul is als het gaat om algemeen mondiaal besef, in mijn ogen. Ik strijd dan ook actief tegen het huidige kabinet - dat echt onevenwichtig is en geen goede vertegenwoordiging.

Maar Israël doet zeker niet alsof ze de gijzelaars wil bevrijden. Het zal niet dagelijks zijn op Keshet/Reshet (de RTL van Israël) en zelfs Kan (de NPO zeg maar) dat er commentaar komt op die hele houding..

[ Bericht 3% gewijzigd door HannahVrede op 21-05-2024 14:56:44 ]
  dinsdag 21 mei 2024 @ 14:56:57 #137
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_213637188
Israeli soldiers and police tipping off groups that attack Gaza aid trucks

Individual members of Israel’s security forces are tipping off far-right activists and settlers to the location of aid trucks delivering vital supplies to Gaza, enabling the groups to block and vandalise the convoys, according to multiple sources.

Settlers intercepting the vital humanitarian supplies to the strip are receiving information about the location of the aid trucks from members of the Israeli police and military, a spokesperson from the main Israeli activist group behind the blockades told the Guardian.

The claim of collusion by members of the security forces is supported by messages from internal internet chat groups reviewed by the Guardian as well as accounts from a number of witnesses and human rights activists.

Those blocking the vehicles say the aid they carry is being diverted by Hamas instead of being delivered to civilians in need a claim relief agencies reject.


Ach, de genocidaal opererende, uithongerende IDF die samenwerkt met de hoogst racistische kolonisten om de - verplichte (!) - bevoorrading van de door Israel belegerde en geruïneerde Gazastrook te dwarsbomen. Dat verwacht je toch ook niet te lezen na die lawine van eerdere bewijzen dat het IDF de Palestijnen bewust uithongert.
Antifa
pi_213637218
Is het staatsgeheim?
  dinsdag 21 mei 2024 @ 15:15:20 #139
505619 Origami94
#FreeKlopkoek
pi_213637297
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 14:49 schreef HannahVrede het volgende:

[..]
Nethanyahu is een rare Hannes die totaal een onbenul is als het gaat om algemeen mondiaal besef, in mijn ogen. Ik strijd dan ook actief tegen het huidige kabinet - dat echt onevenwichtig is en geen goede vertegenwoordiging.

Maar Israël doet zeker niet alsof ze de gijzelaars wil bevrijden. Het zal niet dagelijks zijn op Keshet/Reshet (de RTL van Israël) en zelfs Kan (de NPO zeg maar) dat er commentaar komt op die hele houding..
Niet?
pi_213637318
Krijg nou wat. Zijn er nog een paar overgangen heropend? @HannahVrede, klopt dit?

twitter


twitter
pi_213637330
quote:
Dank voor je reactie
Daar heb ik niet veel aan als het gaat om simpele zake als een vergadering ofzoiets dergelijks. Er wordt op diverse sites naar het Rode Kruis gewezen en het rode kruis schrijft

“Militaire doelen zijn strijders en objecten die een militaire bijdrage leveren aan het gewapende conflict. En waarbij de uitschakeling duidelijk militair voordeel oplevert."
Rode Kruis

Een moskee die verder leeg is en het gebied er om heen veilig is gesteld. Daarvan zie ik in het opblazen geen militair voordeel. Dat is het ding. Dan lijkt het mijns inziens meer op represailles. Net zoals dat met die voedsel en water. Zie jij nog wel een militair voordeel?
  dinsdag 21 mei 2024 @ 15:23:12 #142
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_213637348
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 15:20 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Dank voor je reactie
Daar heb ik niet veel aan als het gaat om simpele zake als een vergadering ofzoiets dergelijks. Er wordt op diverse sites naar het Rode Kruis gewezen en het rode kruis schrijft

“Militaire doelen zijn strijders en objecten die een militaire bijdrage leveren aan het gewapende conflict. En waarbij de uitschakeling duidelijk militair voordeel oplevert."
Rode Kruis

Een moskee die verder leeg is en het gebied er om heen veilig is gesteld. Daarvan zie ik in het opblazen geen militair voordeel. Dat is het ding. Dan lijkt het mijns inziens meer op represailles. Net zoals dat met die voedsel en water. Zie jij nog wel een militair voordeel?
Proportionaliteit is ook altijd een voorwaarde die het pro-Israëlkamp gretig negeert bij het goedpraten van van alles.

[ Bericht 0% gewijzigd door VoMy op 21-05-2024 15:34:53 ]
Antifa
pi_213637371
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 15:20 schreef opgebaarde het volgende:

[..]
Dank voor je reactie
Daar heb ik niet veel aan als het gaat om simpele zake als een vergadering ofzoiets dergelijks. Er wordt op diverse sites naar het Rode Kruis gewezen en het rode kruis schrijft

“Militaire doelen zijn strijders en objecten die een militaire bijdrage leveren aan het gewapende conflict. En waarbij de uitschakeling duidelijk militair voordeel oplevert."
Rode Kruis

Een moskee die verder leeg is en het gebied er om heen veilig is gesteld. Daarvan zie ik in het opblazen geen militair voordeel. Dan lijkt het mijns inziens meer op represailles
Nah, het was een militair gebouw met daarbij de functie als moskee. Die gaan gewoon tegen de vlakte. Anders blijf je bezig. Dan laat Israël een opperrabbijn zeggen dat dat land één grote synagoge is, en dat dus per definitie alle gebouwen een religieus doel hebben en dus niet mogen worden aangevallen. Dat gaat het ICC niet accepteren.
pi_213637391
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 15:15 schreef Origami94 het volgende:

[..]
Niet?
Niet, inderdaad. Er zijn veel kritische geluiden, naast natuurlijk de tegenhangers - die breed uitgemeten worden. Wat is er immers smakelijker voor commerciële televisie dan twee "kampen" tegen elkaar uitspelen voor live televisie? ;)

Maar nee, niet inderdaad. Maar laat ik het dan specifieker nemen. Veel mensen zijn het zat: maar de meeste kommentaar hoor je uit gebieden waar de invloeden van deze oorlog in het conflict voelbaar zijn - bijvoorbeeld Ashdod en Sderot of de noordelijke gebieden. Ook in Beer Sheva is er een gemengde houding omdat ze het dagelijks opstijgen van militair materieel ervaren.

Maar waarom zou ik denken dat 'Israël' (als je al kan spreken van dit gegeneraliseerd begrip) wèl voor de maatregelen van het kabinet zijn?

Omdat een relatieve groep zo enorm zeurt in de media of aandacht krijgen? Meerdere mensen vinden het allemaal wel best: 'leven en laten leven', 'we hebben er toch geen invloed op'.

Wat maakt dat jij denkt dat de mensen in Israël zo structureel zouden verschillen van mensen in Nederland als het gaat over de gedachten van politiek, wereld visie en daarmee dua ook de oorlog die gaande is?

Eerst komt de schok, daarna het besef. Daarna gaat men praten en inventariseren. Ik begrijp eigenlijk je verdrongen beeld niet dat jij denkt dat de 2,1 miljoen Arabische Israëli ook niet iets zouden vinden van de situatie. Denk je dat die Nethanyahu allemaal geweldig vinden?

Of alle Nederlanders, vinden die Wilders nu ineens geweldig? Of is hij gekozen uit een meerderheid en is er een grote groep niet één op één eens met zijn beelden? Kan het zo zijn dat er óók een grote groep is die het eens is met een dele van zijn punten en die eigenlijk dan even belangrijker vinden dan de knurft die het allemaal zegt?

[ Bericht 0% gewijzigd door HannahVrede op 21-05-2024 15:33:59 ]
pi_213637401
quote:
1s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 15:20 schreef opgebaarde het volgende:

[..]


“Militaire doelen zijn strijders en objecten die een militaire bijdrage leveren aan het gewapende conflict. En waarbij de uitschakeling duidelijk militair voordeel oplevert."
Rode Kruis

Een moskee die verder leeg is en het gebied er om heen veilig is gesteld. Daarvan zie ik in het opblazen geen militair voordeel. Dat is het ding. Dan lijkt het mijns inziens meer op represailles. Net zoals dat met die voedsel en water. Zie jij nog wel een militair voordeel?
Ja, namelijk de hoogte van de gebouwen. Dat is het tactisch-strategisch punt. (Zie filmpje nog een keertje voor vrije toegang tot visie-technische voordeel uit een hoger geleden gebied tegenover een straat waarbij dus een belangrijk deel van het (militair) verkeer doorgang vindt.)

[ Bericht 4% gewijzigd door HannahVrede op 21-05-2024 15:40:16 ]
pi_213637424
Bovendien moet degene die gezorgd heeft dat het de beschermde status kwijt is geraakt zorgen dat de status weer hersteld wordt. Dat is in dit geval Hamas. Maar die gaan dat uiteraard niet doen.
pi_213637461
Oh....

twitter


SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
  dinsdag 21 mei 2024 @ 15:48:35 #148
478082 VoMy
Seksloos kutventje
pi_213637534
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 15:37 schreef Ulx het volgende:
Oh....

[ x ]
Jeetje, als je dus als genocidale bezettingsmacht maandenlang mensen uithongert, schiet op voedselkonvooien en hun hulpverleners de dood in bombardeert dan gaan ze niet braaf wachten op het moment dat je met een handjevol voedsel aan komt zetten? Bizar. Echt bi-zar gewoon.

Het is overigens maar goed dat het voedsel via de pier gaat, dan komt het in ieder geval nog in de Gazastrook; als het via Israel gaat dan fluistert IDF de racistische kolonisten in waar ze moeten staan om de vrachtwagens te onderscheppen en het voedsel te vernielen - geheel in lijn met de genocidale uithongeringspolitiek waar Israel voor staat.
Antifa
pi_213637573
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 15:37 schreef Ulx het volgende:
Oh....

[ x ]

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Hier de bijbehorende bron voor de broodnodige duiding:

https://www.reuters.com/w(...)incident-2024-05-20/

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Op woensdag 25 april 2018 20:45 schreef Ronald-Koeman het volgende:
7e minuut Robben eraf met spierblessure.
pi_213637616
quote:
0s.gif Op dinsdag 21 mei 2024 15:48 schreef VoMy het volgende:

[..]
Jeetje, als je dus als genocidale bezettingsmacht maandenlang mensen uithongert, schiet op voedselkonvooien en hun hulpverleners de dood in bombardeert dan gaan ze niet braaf wachten op het moment dat je met een handjevol voedsel aan komt zetten? Bizar. Echt bi-zar gewoon.

Het is overigens maar goed dat het voedsel via de pier gaat, dan komt het in ieder geval nog in de Gazastrook; als het via Israel gaat dan fluistert IDF de racistische kolonisten in waar ze moeten staan om de vrachtwagens te onderscheppen en het voedsel te vernielen - geheel in lijn met de genocidale uithongeringspolitiek waar Israel voor staat.
Van het handjevol gekke mensen aan de grensposten die een lading of 5 Bamba staan weg te slaan kun je toch de 500 trucks per dag niet ter verantwoording brengen, dat zij die niet ontvangen? Tonnen aan voedsel per dag? Niet alleen nood hulp maar ook snoepgoed en frisdrank en dergelijke?

Ik begrijp je standpunt - uithongeren is een vreselijk en inhumaan punt! Dat moeten we absoluut voorkomen..


Maar dit artikel gaat over directe hulp via een drijfbare pier van Amerika - waar vervolgens de hulpgoederen verdwijnen ín het Gazagebied. Daar kennen we de beelden helaas óók van..
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')