Vlier zou houden van een bodem die vocht vasthoudt. Dat merk ik zelf niet. Er heeft hier zelfs vlier in een zandbak gegroeid. Het is een heel sterke plant. Het enige wat ik kan bedenken is dat je let op de wind. Dat staat hier ook.quote:Op maandag 27 mei 2024 16:46 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Echt uit de zon is hier vrijwel onmogelijk, maar iets meer in de luwte en wat hoger kan ik wel proberen. Ik ben nog zoekende waar ik het ga proberen.
Ja, die wind. Ik dacht dat ie redelijk luw stond, maar dat valt toch tegen, vermoed ik. Dus ik ga hem beschutter plaatsen.quote:Op maandag 27 mei 2024 16:52 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Vlier zou houden van een bodem die vocht vasthoudt. Dat merk ik zelf niet. Er heeft hier zelfs vlier in een zandbak gegroeid. Het is een heel sterke plant. Het enige wat ik kan bedenken is dat je let op de wind. Dat staat hier ook.
Hier staat vlier in de voortuin redelijk wat middag zon en aan de rand van de rivier in de schaduw en lijkt weinig verschil in te zittenquote:Op maandag 27 mei 2024 17:00 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ja, die wind. Ik dacht dat ie redelijk luw stond, maar dat valt toch tegen, vermoed ik. Dus ik ga hem beschutter plaatsen.
Leuk, je geel-oranje klimroos!quote:Op maandag 27 mei 2024 20:05 schreef miss_sly het volgende:
Mijn klimroos heeft nog niet eerder zoveel rozen tegelijk gehad als dit jaar:
[ afbeelding ]
De gewone roos heeft ook 1 beginnende bloem:
[ afbeelding ]
Het judasboompje staat er echt mooi bij
[ afbeelding ]
Dit hoekje doet het ook fijn dit jaar. Was vorig jaar al heel vroeg in het seizoen volledig verdroogd, maar met het natte weer tot nu doet alles het lekker. Behalve de hosta natuurlijk, met de overload aan slakken.
[ afbeelding ]
Door de tuin verspreid staat een aantal vingerhoedskruidplanten. Dit is de grootste.
[ afbeelding ]
De klimhortensia die op de wind staat, heeft wel meer en grotere bloemschermen dan degene die wat meer beschut staat.
[ afbeelding ]
Ik moet hem nog leiden. Hoe kan ik hem het beste vastmaken?
Goed plan wel om dat te vervangen. Ik wil al langere tijd de Jack Frost planten, dat kan ik daar wel doen.quote:Op maandag 27 mei 2024 20:51 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Leuk, je geel-oranje klimroos!
Hosta zou ik lekker vervangen door brunnera: net zo leuk en geen gezeur met slakken. Wat een vondst vind ik dat! En klimhortensia is zelfhechtend, dus die vindt z'n weg wel.
Je kunt de varens onder de vlier laten staan en kijken of het alsnog wat wordt. Naarmate de vlier en olijfwilg groter worden, komt er meer schaduw.
Ik heb de Jack Frost. Hij had bij mij wel een paar jaar nodig om echt aan te slaan, maar hij is fraai en ik heb er geen werk aan. Er is tegenwoordig een andere, de 'Sea Heart', die een verbetering van Jack Frost schijnt te zijn.quote:Op maandag 27 mei 2024 20:57 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Goed plan wel om dat te vervangen. Ik wil al langere tijd de Jack Frost planten, dat kan ik daar wel doen.
En inderdaad, als er meer schaduw komt en de varens komen terug, vind ik het prima. Ik vind varens leuk, maar op dit moment doen deze twee me niet veel.
Zijn er meer mensen met slechte ervaringen met Directplant? Dan moeten we die misschien uit de OP halen.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 07:07 schreef Seven. het volgende:
Het gaat nu hard met onze tuin. Het werk is woensdag waarschijnlijk wel klaar en dan kan ik beginnen met graszoden en planten. Alles is gespit.
Het plan voor grondverbetering:
2-3 cm compost onder het gras
Bladmulch in de borders
En ik overweeg nog om wormen toe te voegen
Ik zoek nog leveranciers hiervoor, tips? Ik vind het wel een beetje een jungle qua aanbod![]()
Ik heb voor 100 euro meer dan 100 planten op de kop getikt via een kennis, die ga ik dit weekend ophalen (Carex, verbena, heel veel sedum, duizendknoop, lampenpoetsersgras en nog een aantal andere soorten).
Directplant heeft het tot zover flink af laten weten: zwart siergras blijkt niet leverbaar dus dat geld komt terug. En van mijn bestelling van honderden euro's, is er tot nu toe een heel klein deel geleverd. Gisteren zou alles komen, wordt 1-2 weken later. En ik heb alle planten om het hek aan de achterkant te laten begroeien (ranonkelstruik en winterjasmijn).
Kijk m'n wadi. Blij dat ik dit heb doorgezet, m'n man wilde er niet aan:
[ afbeelding ]
Van directplant kan ik wel zeggen dat de pro-actief informeren. En ze geven ook de keuze: geld terug of 1-2 weken later? In mijn geval weinig negatieve gevolgen, ik ga volgend weekend pas beginnen met planten.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 07:24 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Zijn er meer mensen met slechte ervaringen met Directplant? Dan moeten we die misschien uit de OP halen.
Mooi dat je wadi werkt! Waar komt het water nu vandaan, de dakgoot?
Jawel, die kom ik wel tegen maar nu is er ook volop gespit etc.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 08:07 schreef bleiblei het volgende:
Extra wormen is normaal niet nodig. Je tuin was al tuin. Dus als je bij het tuinieren af en toe een regenworm tegen komt, kan je dat geld beter in plantjes of gewoon in je zak steken
.
Dat is niet zo een probleem toch? Ja, nu duurt het een paar jaar voordat de bodemstructuur zich weet een beetje gesettled heeft. Maar weet niet of er nog meer wormen bij gooien nu helpen. Denk eerder van niet omdat je kunstmatig iets toevoegt. Wij hebben toen wormen toegevoegd omdat de tuin 30 jaar als parkeerplaats is gebruikt. Er lag 60ton grind, er hebben 30 jaar lang dagelijks auto's overheen gereden en het zou mij niet verbazen dat de officemanager de boel onkruidvrij hield met azijn kr roundup. Dus hier was de grond volledig verdicht, dood en schraal. Als het regende stond er in no time een plas water van cm's diep en 10tallen m2s groot die niet wegliep, maar moest verdampen.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 11:20 schreef Seven. het volgende:
[..]
Jawel, die kom ik wel tegen maar nu is er ook volop gespit etc.
quote:Op vrijdag 31 mei 2024 12:50 schreef bleiblei het volgende:
[..]
Dat is niet zo een probleem toch? Ja, nu duurt het een paar jaar voordat de bodemstructuur zich weet een beetje gesettled heeft. Maar weet niet of er nog meer wormen bij gooien nu helpen. Denk eerder van niet omdat je kunstmatig iets toevoegt. Wij hebben toen wormen toegevoegd omdat de tuin 30 jaar als parkeerplaats is gebruikt. Er lag 60ton grind, er hebben 30 jaar lang dagelijks auto's overheen gereden en het zou mij niet verbazen dat de officemanager de boel onkruidvrij hield met azijn kr roundup. Dus hier was de grond volledig verdicht, dood en schraal. Als het regende stond er in no time een plas water van cm's diep en 10tallen m2s groot die niet wegliep, maar moest verdampen.
Bij jou is het een tuin waar planten groeiden die het volgens mij behoorlijk goed deden.
Wat je wel zou kunnen doen is ipv. compost, wormenmest gebruiken voor verrijking van de grond. Dat is zeker voor gazon echt topspul.
Ga ik naar kijkenquote:Op vrijdag 31 mei 2024 12:53 schreef bleiblei het volgende:
Deze zit niet heel ver van jullie vandaan trouwens (Arnhem):
https://www.wormenkwekerijspaan.nl/
Ik heb ook precies die. De nuttige nog nooit gezien.quote:Op vrijdag 31 mei 2024 14:12 schreef Seven. het volgende:
Er zijn schijnbaar naaktslakken die serieus heel nuttig zijn:
https://www.gardenersworl(...)=5737159554790509464
Ik heb vooral de Spaanse en rode wegslak, die wil je niet.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |