Dat komt juist vanwege de saldering, wat ze in Duitsland dus niet doen, daar zullen ze een thuisbatterij sneller terug verdienen, plus het helpt het stroomnet stabieler te houden.quote:Op zondag 5 mei 2024 00:15 schreef Wantie het volgende:
[..]
Tja, een thuisbatterij verdien je in 15 jaar terug, en hij gaat 15 jaar mee.
Plus de productie ervan is milieu belastend.
Wat schiet je er dan mee op.
Nee, met saldering gebruik je het electriciteitsnet als batterij..quote:Op zondag 5 mei 2024 06:15 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Dat komt juist vanwege de saldering, wat ze in Duitsland dus niet doen, daar zullen ze een thuisbatterij sneller terug verdienen, plus het helpt het stroomnet stabieler te houden.
Het elektriciteitsnet is echter geen batterij in de werkelijkheid. men wendt iets voor dat het niet is.quote:Op zondag 5 mei 2024 07:30 schreef Wantie het volgende:
[..]
Nee, met saldering gebruik je het electriciteitsnet als batterij..
Als je daartegenover een eigen batterij plaatst verdien je die nooit terug.
De terugverdientijd van de batterij is niet gebaseerd op de kosten voor saldering die nu in rekening wordt gebracht, maar gebaseerd op terugverdientijd als er geen saldering was.
Wordt ook gedaan, maar dat maakt van een stroomnet nog geen opslag waar t.a.v. zonnecellen en windkracht een kostenprobleem bij optreedt vanwege de instabiliteit doordat het niet continu is, veelvuldig onderbroken .quote:Op zondag 5 mei 2024 07:46 schreef NgInE het volgende:
Waarom vergroten ze de capaciteit van het elektriciteitsnetwerk niet gewoon? Dat is volgens mij waar het mis gaat namelijk.
Kunnen de aanbieders zelf geen baterijen gebruiken om rest stroom op te slaan? Je zou zeggen dat dat prima moet kunnen.quote:Op zondag 5 mei 2024 08:04 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Wordt ook gedaan, maar dat maakt van een stroomnet nog geen opslag waar t.a.v. zonnecellen en windkracht een kostenprobleem bij optreedt vanwege de instabiliteit doordat het niet continu is, veelvuldig onderbroken .
NWS / Stroomnet vol, minstens 10 jaar overlast
Dat staat los van de terugverdientijd.quote:Op zondag 5 mei 2024 07:55 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Het elektriciteitsnet is echter geen batterij in de werkelijkheid. men wendt iets voor dat het niet is.
Zal ook wel gebeuren maar dat helpt niet tegen de seizoens invloed, zo ver van de evenaar. Er zijn ook hoge kosten aan verbonden die iemand zal moeten betalen en dat gaan geen bedrijven zijn, want altijd zal dat uiteindelijk de consument zijn, anders vinden dergelijke investeringen niet plaats. Men wacht nu gewoon op Blackouts heb ik het idee zodat de kosten door de fiscus, dus alle belastingplichtigen zullen worden opgehoest.quote:Op zondag 5 mei 2024 08:09 schreef NgInE het volgende:
[..]
Kunnen de aanbieders zelf geen baterijen gebruiken om rest stroom op te slaan? Je zou zeggen dat dat prima moet kunnen.
Dat wordt ook wel gedaan, maar in Nederland heb je daar niet echt de middelen voor.quote:Op zondag 5 mei 2024 08:09 schreef NgInE het volgende:
[..]
Kunnen de aanbieders zelf geen baterijen gebruiken om rest stroom op te slaan? Je zou zeggen dat dat prima moet kunnen.
Gigapacks kunnen helpen i.p.v. thuisbatterijen, maar die zijn ook niet gratis. Uiteindelijk zullen die kosten altijd bij de consument en/of belastingplichtige terechtkomen anders worden dergelijke investeringen niet gedaan. Dat helpt ook alleen tegen kortdurende onderbrekingen zoals bijv dag/nacht. Thuisbatterijen is decentraal en particulier, terwijl Gigapacks centraal zijn, waar ik geen voorstander van ben vanwege mogelijk machtsmisbruik/kartelvorming.quote:Op zondag 5 mei 2024 08:16 schreef Wantie het volgende:
[..]
Dat wordt ook wel gedaan, maar in Nederland heb je daar niet echt de middelen voor.
Bijvoorbeeld een vorm van energieopslag is water naar een bassin op een berg pompen, en daarna langs een dynamo naar beneden laten stromen.
In Nederland hebben we geen bergen.
Nee, terugverdientijd hangt in Nederland sterk af van de saldering en die hangt nu juist af van de fictie dat het stroomnet een batterij zou zijn.quote:
Als Nederland volledig stopt met salderen is de terugverdientijd 15 jaar. Blijft de saldering zoals hij nu is en zonder boetes van de energiemaatschappij, dan kun je de batterij niet terug verdienen..quote:Op zondag 5 mei 2024 08:31 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Nee, terugverdientijd hangt in Nederland sterk af van de saldering en die hangt nu juist af van de fictie dat het stroomnet een batterij zou zijn.
In Duitsland hebben veel particlieren ook zonnecellen en er zijn al meer dan 1 miljoen thuisbatterijen dus er zijn alternatieven mogelijk.quote:Op zondag 5 mei 2024 08:43 schreef Wantie het volgende:
[..]
Als Nederland volledig stopt met salderen is de terugverdientijd 15 jaar. Blijft de saldering zoals hij nu is en zonder boetes van de energiemaatschappij, dan kun je de batterij niet terug verdienen..
Dus inderdaad, de terugverdientijd is afhankelijk van de saldering.
Ik heb daar niet zozeer moeite mee, maar de natuurwetten wel en die staan nog altijd boven door de mens gemaakte juridische wetten.quote:Dat jij moeite hebt met het woord batterij in combinatie met het woord stroomnet verandert daar niets aan.
Het nadeel van thuisbatterijen is ook dat ze alleen dag/nacht opvangen, terwijl we zitten met zomer/winter.quote:Op zondag 5 mei 2024 08:25 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Gigapacks kunnen helpen i.p.v. thuisbatterijen, maar die zijn ook niet gratis. Uiteindelijk zullen die kosten altijd bij de consument en/of belastingplichtige terechtkomen anders worden dergelijke investeringen niet gedaan. Dat helpt ook alleen tegen kortdurende onderbrekingen zoals bijv dag/nacht. Thuisbatterijen is decentraal en particulier, terwijl Gigapacks centraal zijn, waar ik geen voorstander van ben vanwege mogelijk machtsmisbruik/kartelvorming.
Die vangen zomer/ winter ook niet opquote:Op zondag 5 mei 2024 08:48 schreef Digi2 het volgende:
[..]
In Duitsland hebben veel particlieren ook zonnecellen en er zijn al meer dan 1 miljoen thuisbatterijen dus er zijn alternatieven mogelijk.
[..]
Dat heeft niets met natuurwetten te maken.quote:Ik heb daar niet zozeer moeite mee, maar de natuurwetten wel en die staan nog altijd boven door de mens gemaakte juridische wetten.
Dat probleem van seizoens invloed ver van de evenaar is mij wel bekend.quote:Op zondag 5 mei 2024 08:52 schreef Wantie het volgende:
[..]
Het nadeel van thuisbatterijen is ook dat ze alleen dag/nacht opvangen, terwijl we zitten met zomer/winter.
Het gaat wel over enorme hoeveelheden energie die opgeslagen dienen te worden en tot nu toe heb ik nog geen economisch rendabele langdurige opslag hiervoor gezien, buiten stuwmeren waar wij er geen van hebben.quote:Een zoutbatterij zou dat wel kunnen opvangen, die kunnen energie onbeperkt lang opslaan en gaan veel langer mee dan traditionele batterijen.
Hooguit moet het zout een keer worden vervangen, maar dat zijn de kosten niet.
Energie maatschappijen verhandelen veel van hun leveranties op langere termijn en moeten die contracten evengoed voldoen al nemen ze geen stroom af en al kunnen sommigen de levering stoppen terwijl ze evengoed betaalt krijgen volgens contract. Sommige grondlasters zoals kerncentrales zullen dat niet kunnen, vandaar de kosten en problemen met wiebelstroom op het net en het feit dat stroomprijzen hierdoor zelfs sterk negatief kunnen gaan.quote:Verder ben ik wel benieuwd of het echt zo is dat het totaal aan particuliere zonnepanelen in Nederland meer stroom oplevert dan Nederland nodig heeft op dat moment.
Het heeft imo er nu juist alles mee te maken, het verschil tussen fictie en werkelijkheid en de problemen die het oplevert deze op 1 hoop te gooien en dan te denken dat daar iets goeds uit gaat voortkomen.quote:Op zondag 5 mei 2024 08:53 schreef Wantie het volgende:
[..]
Dat heeft niets met natuurwetten te maken.
Je neemt het woord batterij te letterlijk.
Een zoutbatterij is wel groter dan een lithium batterij.quote:Op zondag 5 mei 2024 09:02 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Dat probleem van seizoens invloed ver van de evenaar is mij wel bekend.
[..]
Het gaat wel over enorme hoeveelheden energie die opgeslagen dienen te worden en tot nu toe heb ik nog geen economisch rendabele langdurige opslag hiervoor gezien, buiten stuwmeren waar wij er geen van hebben.
[..]
Dus daar valt ook winst uit te halen, dat er flexibeler wordt omgegaan met de productie van electriciteit.quote:Energie maatschappijen verhandelen veel van hun leveranties op langere termijn en moeten die contracten evengoed voldoen al nemen ze geen stroom af en al kunnen sommigen de levering stoppen terwijl ze evengoed betaalt krijgen volgens contract. Sommige grondlasters zoals kerncentrales zullen dat niet kunnen, vandaar de kosten en problemen met wiebelstroom op het net en het feit dat stroomprijzen hierdoor zelfs sterk negatief kunnen gaan.
Nee, het principe is dat je het ene moment stroom levert en het andere moment weer terug ontvangt voor dezelfde prijs.quote:Op zondag 5 mei 2024 09:09 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Het heeft imo er nu juist alles mee te maken, het verschil tussen fictie en werkelijkheid en de problemen die het oplevert deze op 1 hoop te gooien en dan te denken dat daar iets goeds uit gaat voortkomen.
Een goede batterij kan zeer snel op fluctuaties op het net reageren. Een gaspeaker is dan de volgende en zo heeft elke stroombron een vertragingstijd en daarop geprefereerde contracten. Een energiebedrijf is gehouden aan contracten en zoals ik eerder al stelde kunnen bijv kerncentrales pas zeer traag reageren en worden daarom als grondlast gezien en benut. De overheid&energiebedrijven vonden de saldering prima zolang het nog beperkt was, kon de fictie in de lucht worden gehouden, maar inderdaad de saldering is nu zo grootschalig dat de realiteit het achterhaalt. Niet voor niets heb ik zodra dat kon een dynamisch contract heb afgesloten, natuurkunde en logica gaan uiteindelijk toch aan het langste eind trekkenquote:Op zondag 5 mei 2024 09:28 schreef Wantie het volgende:
[..]
Nee, het principe is dat je het ene moment stroom levert en het andere moment weer terug ontvangt voor dezelfde prijs.
Dat werkt prima.
En dat kun je een batterij noemen, ondanks dat het dat niet expliciet is.
Het probleem nu is dat er meer wordt geleverd dan op dat moment nodig is.
Daar loopt het op vast. Niet op dat de verkeerde term wordt gebruikt.
De saldering is te succesvol.
Dat kun je op verschillende manieren oplossen.
Er zijn vele proefprojecten gaande voor langdurige energie opslag, om dan na een pilot grootschalig te gaan bij succes. Nu is het enige wat economisch rendabel is nog beperkt tot stuwmeren voor zover ik weet.quote:Op zondag 5 mei 2024 09:24 schreef Wantie het volgende:
[..]
Een zoutbatterij is wel groter dan een lithium batterij.
Maar met voldoende ruimte kun je die gewoon thuis hebben. Op zolder, schuurtje, kruipruimte...
Bij appartementencomplexen kan dat dmv bijvoorbeeld zeecontainers die bij een fabriek met restwarmte worden opgeladen, en dan bij de flat worden neergezet om de energie weer af te geven.
Thuis gebruik je je overschot aan zonne energie.
De techniek is nog in ontwikkeling, maar er zijn in Nederland en Duitsland al proefopstellingen bij woningen en flats.
Batterijen zullen daar een grote rol in gaan spelen en dan hebben thuisbatterijen mijn voorkeur omdat het decentraal en particulier is en niet centraal via energiemaatschappijen wat misbruik en kartelafspraken in de hand werkt. Daarnaast helpt het de kosten van het stroomnet te beperken.quote:Dus daar valt ook winst uit te halen, dat er flexibeler wordt omgegaan met de productie van electriciteit.
Ik zie alleen de fictie er niet in, saldering heeft prima gewerkt en er voor gezorgd dat wij nu op nummer 2 staan met de meeste particuliere zonnepanelen.quote:Op zondag 5 mei 2024 09:40 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Een goede batterij kan zeer snel op fluctuaties op het net reageren. Een gaspeaker is dan de volgende en zo heeft elke stroombron een vertragingstijd en daarop geprefereerde contracten. Een energiebedrijf is gehouden aan contracten en zoals ik eerder al stelde kunnen bijv kerncentrales pas zeer traag reageren en worden daarom als grondlast gezien en benut. De overheid&energiebedrijven vonden de saldering prima zolang het nog beperkt was, kon de fictie in de lucht worden gehouden, maar inderdaad de saldering is nu zo grootschalig dat de realiteit het achterhaalt. Niet voor niets heb ik zodra dat kon een dynamisch contract heb afgesloten, natuurkunde en logica gaan uiteindelijk toch aan het langste eind trekken
Ik ben daarom benieuwd naar de zout batterij, die heeft 0% verlies en is daarom heel geschikt om de opgewekte energie van de zomer in de winter te gebruiken voor bijvoorbeeld het verwarmen van je woning.quote:Op zondag 5 mei 2024 09:57 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Er zijn vele proefprojecten gaande voor langdurige energie opslag, om dan na een pilot grootschalig te gaan bij succes. Nu is het enige wat economisch rendabel is nog beperkt tot stuwmeren voor zover ik weet.
[..]
Batterijen zullen daar een grote rol in gaan spelen en dan hebben thuisbatterijen mijn voorkeur omdat het decentraal en particulier is en niet centraal via energiemaatschappijen wat misbruik en kartelafspraken in de hand werkt. Daarnaast helpt het de kosten van stroomnet te beperken.
De fictie is dat het stoomnet zonder aanzienlijke kosten als batterij benut kan worden, zelfs over de seizoenen heen. Maar, een kwh opgewekt met een zonnepanneel in de zomer heeft niet dezelfde kosten als een kwh die in de winter met een gascentrale wordt opgewekt, verre van.quote:Op zondag 5 mei 2024 09:58 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ik zie alleen de fictie er niet in, saldering heeft prima gewerkt en er voor gezorgd dat wij nu op nummer 2 staan met de meeste particuliere zonnepanelen.
Alleen is de productie op piekmomenten kennelijk hoger dan we kunnen verwerken, en zijn er alternatieven nodig.
Om in de analogie van batterijen te blijven, de ene batterij zit vol, dus moet er gekeken worden naar een andere batterij.
Saillant detail: het is niet zo dat terugleveren zelf aan banden wordt gelegd, er wordt enkel een rekening gepresenteerd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |