Ik ook niet. Bij RBR mag ie zelf zijn side projects uitkiezen, het is bij een ander nog maar zien of ze dat toestaan.quote:Op donderdag 25 april 2024 17:34 schreef FireFox1 het volgende:
Ik geloof er nog niks van dat Newey RBR verlaat.
Nou, gezien zijn staat van dienst denk ik dat hij bij alle teams een blanco cheque voor zijn snufferd kan krijgen.quote:Op donderdag 25 april 2024 17:46 schreef Donderkonijn het volgende:
[..]
Ik ook niet. Bij RBR mag ie zelf zijn side projects uitkiezen, het is bij een ander nog maar zien of ze dat toestaan.
Iedereen en z'n moeder meldt het inmiddels.quote:Op donderdag 25 april 2024 17:22 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Erik van Haren en de BBC en AMuS melden het inderdaad.
[ x ]
Die hebben ze al met Enrico Balbo en Pierre Waché.quote:Op donderdag 25 april 2024 18:02 schreef franklop het volgende:
Prima toch als hij na zoveel jaar iets nieuws wil?
Neem aan dat Red Bull ook al tijdje bezig is geweest met de juiste opvolging, indien hij gaat
Ferrari zou hem een blanco cheque geven om een superboot te ontwerpen. Althans, dat was het verhaal een paar maanden terug.quote:Op donderdag 25 april 2024 17:46 schreef Donderkonijn het volgende:
[..]
Ik ook niet. Bij RBR mag ie zelf zijn side projects uitkiezen, het is bij een ander nog maar zien of ze dat toestaan.
65, 40 jaar F1 paddock, paar miljoen vergaard..quote:
Aston Martin heeft de Valkyrie LMH Hypercar waarmee ze in de WEC gaan racen.quote:Op donderdag 25 april 2024 18:20 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Ferrari zou hem een blanco cheque geven om een superboot te ontwerpen. Althans, dat was het verhaal een paar maanden terug.
Ieder team dat hem wil weet dat ze hem iets moeten bieden naast het F1 team.
Zou wat zijn als het inderdaad blijkt dat hij gewoon van z'n pensioen gaat genieten, met hier en daar nog eens een projectje.quote:
Apart bericht. Groot nieuws, Newey gaat niet weg. Niet dat ik anders had verwacht, maar goed, misschien morgen weer een bericht dat ie nog steeds niet weg gaat?quote:
Daar mogen ze pas vanaf 1 januari 2025 aan beginnen, dus als hij dan 1 mei/juni 2025 begint bij zijn volgende team heeft hij nog ca 9 maanden om zijn stempel op de auto voor 2026 te drukken.quote:Op donderdag 25 april 2024 18:38 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Wel een beetje vreemd verhaal want ik neem aan dat zijn gardening leave minimaal een jaar zal zijn, dus voor de auto van 2026 (zeker de filosofie ervan) ben je een beetje te laat als je hem nu haalt.
Ja, dat maakt de auto meteen slechterquote:Op donderdag 25 april 2024 19:34 schreef Origami94 het volgende:
Yes
Hopelijk morgen al
Krijgen we een keer een spannend seizoen of Perez moet verrassen.
Stukje duiding.quote:Ontevreden topontwerper Adrian Newey gaat Red Bull Racing verlaten
Ontwerper Adrian Newey gaat Formule 1-team Red Bull Racing binnen afzienbare tijd verlaten. Dat melden meerdere bronnen rond de succesvolle renstal, na eerdere berichtgeving door Auto, Motor und Sport.
Newey (65) heeft nog een contract tot en met 2025 bij Red Bull. Eerder werd de topdesigner al in verband gebracht met een overgang naar Ferrari of Aston Martin. Het is de vraag hoe snel hij eventueel bij een ander team aan de slag zou kunnen gaan, omdat topmensen in de Formule 1 vaak nog te maken hebben met gardening leave voordat ze elders kunnen werken.
Het naderende afscheid van de Brit komt niet als een verrassing. Eerder werd al duidelijk dat hij niet meer op één lijn zat met teambaas Christian Horner. Dat heeft enerzijds te maken met de zaak rond Horner, die door een medewerkster wordt beticht van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Horner is weliswaar vrijgepleit, maar de vrouw in kwestie is in beroep gegaan en afgelopen maandag opnieuw ondervraagd door een externe advocaat.
Huidige rol
Ook zou Newey ontevreden zijn over zijn huidige rol binnen het Formule 1-team. Hoewel hij door velen nog wordt gezien als hét brein achter de topauto’s van de afgelopen jaren, zeggen insiders al veel langer dat technisch directeur Pierre Waché de grote man is achter de bolide van wereldkampioen Max Verstappen. Newey focust zich veel meer op het hypercar-project van Red Bull, de RB17.
Horner zei vorig jaar nog dat Newey slechts vijftig procent van de tijd bezig was met de Formule 1-auto. Bronnen rond het topteam stelden eerder dat Newey de auto van dit seizoen, de RB20, pas tijdens de presentatie in Milton Keynes in februari voor het eerst daadwerkelijk zag.
https://www.telegraaf.nl/(...)bull-racing-verlaten
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |