Dit heb ik ook. Gaf het net weer een kans. Maar die Welmoed is te dom om te poepen. Niet het enige, maar alles is fout of klopt niet in dat programma.quote:Op dinsdag 10 september 2024 07:20 schreef Bassie48 het volgende:
Jimmy is nu te zien in Goedemorgen NL van WNL. Waardeloos dus want nu kan ik het programma niet zien. Ik heb namelijk op de vroege ochtend geen zin in populistisch geklets en holle retoriek op de TV.
Ik trek juist die gozer die er naast zit niet. Die werd net een soort van pissig op Jimmy Dijk.quote:Op dinsdag 10 september 2024 08:20 schreef tong80 het volgende:
[..]
Dit heb ik ook. Gaf het net weer een kans. Maar die Welmoed is te dom om te poepen. Niet het enige, maar alles is fout of klopt niet in dat programma.
Oh, dus m'n gevoel was juist.quote:Op dinsdag 10 september 2024 08:27 schreef Document1 het volgende:
[..]
Ik trek juist die gozer die er naast zit niet. Die werd net een soort van pissig op Jimmy Dijk.
Keek ff naar het 9-uur journaal. Bleef ff hangen. En het was hilariteit alom, Welmoed liet een papiertje vallen. Ze moest plots improviseren.quote:Op dinsdag 10 september 2024 08:27 schreef Document1 het volgende:
[..]
Ik trek juist die gozer die er naast zit niet. Die werd net een soort van pissig op Jimmy Dijk.
Dat waren ze ooit welquote:Op dinsdag 10 september 2024 09:48 schreef timmmmm het volgende:
De SP is nou eenmaal niet zo goed in spotjes
Ik, jij, wij, SP iemand?
https://www.nporadio1.nl/(...)ema-totale-lariekoekquote:SP-leider Dijk begrijpt niets van private equity-standpunt zorgminister Agema: 'Totale lariekoek!'
Door: Peter Visser
Gisteren 14:50
SP-leider Jimmy Dijk vindt het onbegrijpelijk dat zorgminister Fleur Agema geen verbod wil op private equity in de zorg. Volgens Agema is privaat kapitaal in de zorgsector nodig, bijvoorbeeld voor de backoffice. "Totale lariekoek!", zegt Dijk in Sven op 1.
Een meerderheid van de Tweede Kamer schaarde zich dinsdag achter een motie van de SP die het kabinet oproept tot een verbod op private equity. De motie haalde het door de steun van de grootste regeringspartij PVV, ook al liet de eigen minister Agema onlangs weten dat ze geen verbod wil.
"Ik heb mij enorm verbaasd om mevrouw Agema, die in het verleden een vurige strijder was tegen graaiers in de zorg en nu private equity zomaar toestaat. De Kamer moest haar overtuigen met een motie van de SP om private equity toch echt helemaal te verbieden", zegt Dijk.
'Totale lariekoek!'
Agema zelf zegt dat ze als minister een veel betere informatievoorziening heeft dan als Kamerlid. Volgens de bewindsvrouw is een verbod op private equity juridisch kwetsbaar en brengt het de financiering van onderdelen in de zorg in het gedrang, met name voor de zogenaamde backoffice.
Als financiering leidt tot een goed administratiesysteem, houden dokters en verpleegkundigen meer tijd over om patiënten te behandelen, zegt de minister. "Totale lariekoek!", reageert Dijk. "Ik kan echt niet anders zeggen."
Op dit gebied weet hij het naar eigen zeggen "absoluut beter" dan Agema. "Het is zo'n lariekoek", herhaalt hij. "Als je de backoffice of frontoffice overlaat aan lieden als private equity, dan weet je in ieder geval één ding zeker: het wordt niet goed geregeld. Dat zien we bijvoorbeeld bij GGZ-instellingen."
'Agema praat als D66-minister'
Agema zegt daarnaast dat de overheid de zorgkosten niet alleen kan dragen en dat er vanwege personeelstekorten dringend behoefte is aan innovatie. Ook dat is niet juist, zegt Dijk. "Er zijn heel veel experts, zoals Marcel Levi, die zeggen: de zorgkosten lopen helemaal niet uit de hand. Dit kabinet kiest er simpelweg voor om miljarden cadeau te geven aan vermogenden en grote bedrijven, die dikke winsten maken."
Volgens Dijk praat Agema als een "D66- of VVD-minister. Ze zegt: 'We hebben die grote zakken geld nodig van private investeerders', die vervolgens onze zorg komen uitkleden." Hij waarschuwt dat marktpartijen in de zorg op één ding uit zijn: "dikke winsten uitkeren aan private beleggers."
Link van dat spotje? Klinkt als een goede aanval op roofkapitalist Geertje.quote:Op zaterdag 28 september 2024 05:32 schreef Bassie48 het volgende:
Achterlijke TV-spotjes van Jimmy. Loopt daarin alleen maar te schelden op Wilders en de PVV. Een andere boodschap heeft hij niet. Het is armoede troef bij deze populist en vijand van het kapitalisme dat het Westen zoveel goeds heeft opgeleverd.
Sorry niet zo snel kunnen vinden. Volg zendtijd voor politieke partijen maar (bijna elke dag tussen 17:50 en 18:00 op de NPO) en dan kom je 'm tegen. De laatste keer was hilarisch. Eerst Jimmy 3 minuten schelden op Geert en meteen daarna kwam Geert met zijn 3 minuten boodschap dat Nederland nog beter kan als wij maar de juiste keuzes maken.quote:Op zaterdag 28 september 2024 06:43 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Link van dat spotje? Klinkt als een goede aanval op roofkapitalist Geertje.
Goede boodschap toch? In de praktijk zijn populisten overigens zeer slecht in het terugdringen van migratie. Mensen de illegaliteit indrukken, dat kunnen ze wel heel goed.quote:Op zaterdag 28 september 2024 07:02 schreef Bassie48 het volgende:
[..]
Sorry niet zo snel kunnen vinden. Volg zendtijd voor politieke partijen maar (bijna elke dag tussen 17:50 en 18:00 op de NPO) en dan kom je 'm tegen. De laatste keer was hilarisch. Eerst Jimmy 3 minuten schelden op Geert en meteen daarna kwam Geert met zijn 3 minuten boodschap dat Nederland nog beter kan als wij maar de juiste keuzes maken.
De boodschap van Jimmy is overigens de vele gebroken beloftes van de PVV.
Jij bent duidelijk niet de doelgroep van die partij, ik ook niet maar ik ben wel van mening dat hij een prima uithangbord is voor zijn partij. Weet de media sneller dan ik had verwacht te vinden, dat was in Groningen ook al zo maar landelijke media is toch even anders dan de lokale omroep en heeft een duidelijk verhaal.quote:Op zaterdag 28 september 2024 05:32 schreef Bassie48 het volgende:
Achterlijke TV-spotjes van Jimmy. Loopt daarin alleen maar te schelden op Wilders en de PVV. Een andere boodschap heeft hij niet. Het is armoede troef bij deze populist en vijand van het kapitalisme dat het Westen zoveel goeds heeft opgeleverd.
Je vergeet wel eventjes dat de SP ook een populistische partij is. Is er eigenlijk wel een partij die niet populistisch is? Ik twijfel aan de SGP en CU maar die doen eigenlijk aan een vorm van stringente geloofsbelijdenis ipv een rationele politieke boodschap overbrengen dus die tellen niet mee.quote:Op zaterdag 28 september 2024 07:21 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Goede boodschap toch? In de praktijk zijn populisten overigens zeer slecht in het terugdringen van migratie. Mensen de illegaliteit indrukken, dat kunnen ze wel heel goed.
Jammer genoeg staat dit spotje en programma niet op NPO gemist.
Ik ken een aantal klassiekers ja. Hans Brusselmans, het spotje waar vliegtuigen elke minuut op Schiphol landen met de suggestie van massa-immigratie.
De communisten werden destijds uitgesloten van de Zendtijd Politieke Partijen (ambtenarenverbod ook bijvoorbeeld). Had de VVD en CDA elite ook met de PVV moeten doen. Deden ze welbewust niet... nu hebben een Gideon van Meijeren en Pepijn van Houwelingen gewoon een terugkeerregeling bij de Rijksoverheid. Ze kunnen zo weer aan de slag.
Zijn voorgangers hadden ook een duidelijk verhaal maar gezien de huidige peilingen is het nog steeds aanmodderen. Het slaat niet aan, het is een litanie van gejammer en gemekker.quote:Op zaterdag 28 september 2024 07:32 schreef EchteLiberaal het volgende:
[..]
Jij bent duidelijk niet de doelgroep van die partij, ik ook niet maar ik ben wel van mening dat hij een prima uithangbord is voor zijn partij. Weet de media sneller dan ik had verwacht te vinden, dat was in Groningen ook al zo maar landelijke media is toch even anders dan de lokale omroep en heeft een duidelijk verhaal.
ik vind het vooral frappant dat hij "het eerlijke verhaal" losgelaten heeft en nu perfect Wilders kopieërt. het valt in ieder geval veel beter op.quote:Op zaterdag 28 september 2024 10:47 schreef Bassie48 het volgende:
[..]
Zijn voorgangers hadden ook een duidelijk verhaal maar gezien de huidige peilingen is het nog steeds aanmodderen. Het slaat niet aan, het is een litanie van gejammer en gemekker.
De doelgroep is nu eenmaal niet zo groot in Nederland, ik vind hem overigens wel anders overkomen dan de laatste 2 voorgangers en zijn aanpak past wmb beter bij zijn partijquote:Op zaterdag 28 september 2024 10:47 schreef Bassie48 het volgende:
[..]
Zijn voorgangers hadden ook een duidelijk verhaal maar gezien de huidige peilingen is het nog steeds aanmodderen. Het slaat niet aan, het is een litanie van gejammer en gemekker.
Ja, het is een strijdbare jongen.quote:Op zaterdag 28 september 2024 11:06 schreef EchteLiberaal het volgende:
[..]
De doelgroep is nu eenmaal niet zo groot in Nederland, ik vind hem overigens wel anders overkomen dan de laatste 2 voorgangers en zijn aanpak past wmb beter bij zijn partij
quote:Op zaterdag 28 september 2024 10:52 schreef Sabata het volgende:
[..]
ik vind het vooral frappant dat hij "het eerlijke verhaal" losgelaten heeft en nu perfect Wilders kopieërt. het valt in ieder geval veel beter op.
Het is allemaal marketingstrategie. Ze vissen in dezelfde doelgroepvijver: de laagopgeleide boze burger met een laag inkomen. SWOT-analyse die de SP heeft laten uitvoeren, heeft uitgewezen dat de concurrentie (PVV) zwakke punten heeft die in de communicatie wordt belicht. Tot zo ver de P van promotion. De andere 3 P's zijn nogal vaag. Maar goed, het is een begin.quote:Op zaterdag 28 september 2024 10:52 schreef Sabata het volgende:
[..]
ik vind het vooral frappant dat hij "het eerlijke verhaal" losgelaten heeft en nu perfect Wilders kopieërt. het valt in ieder geval veel beter op.
Jimmy spreekt mij in ieder geval niet aan. Hij lijkt me continu boos, en dan niet alleen door zijn woordgebruik met 'totale lariekoek' en 'verraad', maar ook door zijn bozige toon.quote:Op zaterdag 28 september 2024 11:06 schreef EchteLiberaal het volgende:
[..]
De doelgroep is nu eenmaal niet zo groot in Nederland, ik vind hem overigens wel anders overkomen dan de laatste 2 voorgangers en zijn aanpak past wmb beter bij zijn partij
Eerlijk zijn tegen de kiezer levert geen stemmen op. Loze beloftes, daar win je mee.quote:Op zaterdag 28 september 2024 10:52 schreef Sabata het volgende:
[..]
ik vind het vooral frappant dat hij "het eerlijke verhaal" losgelaten heeft en nu perfect Wilders kopieërt. het valt in ieder geval veel beter op.
De PVV en SP zijn niet bepaald communicerende vaten, er zijn weinig kiezers weggelopen van de SP naar de PVV.quote:Op zaterdag 28 september 2024 11:17 schreef Bassie48 het volgende:
[..]
[..]
Het is allemaal marketingstrategie. Ze vissen in dezelfde doelgroepvijver: de laagopgeleide boze burger met een laag inkomen. SWOT-analyse die de SP heeft laten uitvoeren, heeft uitgewezen dat de concurrentie (PVV) zwakke punten heeft die in de communicatie wordt belicht. Tot zo ver de P van promotion. De andere 3 P's zijn nogal vaag. Maar goed, het is een begin.
Relatief veel kiezers van de SP zijn naar BBB gegaan.quote:Op zaterdag 28 september 2024 12:11 schreef Hexagon het volgende:
Om eerlijk te zijn heb ik het idee dat Stefan van Baarle de ideale SP-leider was geweest.
quote:Op zaterdag 28 september 2024 13:16 schreef luxerobots het volgende:
[..]
De PVV en SP zijn niet bepaald communicerende vaten, er zijn weinig kiezers weggelopen van de SP naar de PVV.
quote:Op zaterdag 28 september 2024 13:18 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Relatief veel kiezers van de SP zijn naar BBB gegaan.
Iemand met de uitstraling van Caroline van der Plas past wel bij de SP.
Bron:quote:Onderzoeksbureau IPSOS deed in opdracht van de NOS onderzoek naar het verloop tussen politieke partijen. Zoals in de afbeelding hieronder te zien is, verloor de SP bij de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen in gelijke mate aan de PVV, NSC en GroenLinks-PvdA.
Apart dat NSC er niet bij staat.. of dat moet onder andere partij vallen met 2% maar dat lijkt me heel weinig.quote:Op zaterdag 28 september 2024 16:27 schreef luxerobots het volgende:
Apart, hier laat de NOS iets anders zien.
https://app.nos.nl/nieuws/ps2023/kiezersbewegingen/
[..]
[ afbeelding ]
dit gaat over de Provinciale Statenverkiezingen, onder andere aan de grootte van de BBB te zienquote:Op zaterdag 28 september 2024 16:27 schreef luxerobots het volgende:
Apart, hier laat de NOS iets anders zien.
https://app.nos.nl/nieuws/ps2023/kiezersbewegingen/
[..]
[ afbeelding ]
Ja, nu zie ik het.quote:Op zaterdag 28 september 2024 16:53 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
dit gaat over de Provinciale Statenverkiezingen, onder andere aan de grootte van de BBB te zien
In welke mate de SP onder het kopje 'populisme' valt is nog maar de vraag. Soms worden ze in de literatuur daar wel toe gerekend, soms ook niet. PVV is sowieso een kampioen op dat vlak, dat weg komt met een A4tje als verkiezingsprogramma.quote:Op zaterdag 28 september 2024 07:37 schreef Bassie48 het volgende:
[..]
Je vergeet wel eventjes dat de SP ook een populistische partij is. Is er eigenlijk wel een partij die niet populistisch is? Ik twijfel aan de SGP en CU maar die doen eigenlijk aan een vorm van stringente geloofsbelijdenis ipv een rationele politieke boodschap overbrengen dus die tellen niet mee.
Naar mijn bescheiden mening voegen zowel SP als PVV helemaal niks toe aan de politiek en dus aan de maatschappij. Hun waanideeën (teveel om op te noemen) over hoe Nederland bestuurt dient te worden en hoe problemen moeten worden opgelost, getuigen van een groot gebrek aan rationaliteit en intellectualiteit. Ze laten allebei hun oren hangen naar hoofdzakelijk goedgelovige, boze en laagopgeleide mensen die niet in staat zijn om na- en door te denken. Dit klinkt behoorlijk arrogant maar dat deel van het electoraat is de bron van alle ellende in dit land. Nederland staat stil, kan niks meer en is uitgeteld. Wat mij betreft komt er een drempel om te mogen kiezen. Voor autorijden heb je een rijbewijs nodig, voor stemmen op personen die de boven ons gestelden worden, zou zoiets ook nuttig kunnen zijn. Goed bestuur is veel belangrijker dan democratie. Democratie is slechts een middel en geen doel.quote:Op zaterdag 28 september 2024 22:26 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
In welke mate de SP onder het kopje 'populisme' valt is nog maar de vraag. Soms worden ze in de literatuur daar wel toe gerekend, soms ook niet. PVV is sowieso een kampioen op dat vlak, dat weg komt met een A4tje als verkiezingsprogramma.
https://stukroodvlees.nl/(...)ederlandse-partijen/
De PVV behoort tot de absolute toppers in de wereld, en is bovendien één van de meest Russofiele partijen in Europa (in stemgedrag). De SP is dat ondanks soms dubieuze retoriek zeker niet.
Hoe dan ook zijn er wel vrij essentiële verschillen met de PVV. Dat is een hele waslijst en dat weet je zelf ook wel.
De SP was één van de eerste partijen die het toenemende tekort aan woningen zagen opdoemen. Daar maakten ze een rapportje over (uit 2004 - ook de woningcorporaties vonden dit niet leuk). Het gaat me niet om of je het daarmee eens bent, maar om dat ze ook serieus kunnen zijn.
https://www.sp.nl/sites/default/files/rapport_woningnood_1.pdf
Dat kon en kan de SP ook. Serieuze analyses, plannen en vroege signalering van problemen. Naast de kiloknaller retoriek. De PVV kan dat zeker niet. Het enige dat ze kunnen is een bureau of 'wetenschappers' van buiten inhuren om dan te betogen dat immigratie zoveel miljard heeft gekost en de euro zo funest is voor de economie. Of gewoon het copy-pasten van wat lobbyisten aanleveren, zoals Hugo de Jonge haarfijn blootlegde in een debat (ook gericht toen aan de VVD; zo van 'hé wat leuk, deze vragen komen me woord voor woord bekend voor').
Ik heb in mijn hele leven maar drie keer SP gestemd (alle verkiezingen tezamen) maar ze hebben naar mijn idee een nuttige functie en vele lokale politici zullen beamen dat je er goed mee samen kunt werken. Het grootste manco van de SP is dat het altijd (ook) een type volk aan trekt dat anderen de maat gaat nemen over de zuiverheid van de socialistische leer. Darwinisme op de flanken.
quote:Op zondag 29 september 2024 07:02 schreef Bassie48 het volgende:
[..]
Naar mijn bescheiden mening voegen zowel SP als PVV helemaal niks toe aan de politiek en dus aan de maatschappij. Hun waanideeën (teveel om op te noemen) over hoe Nederland bestuurt dient te worden en hoe problemen moeten worden opgelost, getuigen van een groot gebrek aan rationaliteit en intellectualiteit.
Het frappante is dat de PVV in de gemiddelde Vinex-wijk vrij populair is. Het type HBO-er met een leasebak. In de Vinex wijken scoorde de PVV bovengemiddeld goed. Daar valt Bassie zijn verhaaltje in duigen.quote:
2017quote:Op zondag 29 september 2024 12:15 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Het frappante is dat de PVV in de gemiddelde Vinex-wijk vrij populair is. Het type HBO-er met een leasebak. In de Vinex wijken scoorde de PVV bovengemiddeld goed. Daar valt Bassie zijn verhaaltje in duigen.
Ook zijn er legio wetenschappers en professors die van het padje af zijn geraakt. Er is gewoon een heel rechts-conservatief ecosysteem opgetuigd.
[ x ]
Let wel: deze Wynia's Week gozer heeft een dik betaalde NWO beurs gekregen om onderzoek te doen naar, jawel, migratie. De conclusie is van te voren alvast ingevuld.
https://wzb.eu/en/persons/steije-hofhuis
https://www.nwo.nl/nieuws(...)-en-migratiedebatten
"Linkse wetenschap bracht ons Trump" - Trump is goed, en als hij niet goed is dan is het ook weer gewoon de schuld van links. Dat niveau.
2017. Scheelt maar 7 jaar aan extreme politieke verschuivingen. De opkomst van FvD, BBB en NSC niet te vergetenquote:
De PVDA een protestpartij tegen de PVVquote:Op zaterdag 28 september 2024 11:28 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Jimmy spreekt mij in ieder geval niet aan. Hij lijkt me continu boos, en dan niet alleen door zijn woordgebruik met 'totale lariekoek' en 'verraad', maar ook door zijn bozige toon.
De enige boodschap van Jimmy aan de kiezer is dat laagbetaalden meer geld en betere voorwaarden moeten krijgen. Hoe dat geld verdiend moet worden komt niet verder dan we halen het bij 'de rijken, multinationals en mensen in een villa'.
Ondertussen is NSC geïmplodeerd (volgens EenVandaag verliezen ze zeventien zetels). Maar lijken de zetels vooral naar de PVV, GL/PvdA en CDA te gaan.
Ergens wel begrijpelijk, de PVV heeft zich gepresenteerd als de brede volkspartij tegen de 'massale immigratie', GL/PvdA is de progressieve protestpartij tegen de PVV (en het kabinet), en het CDA heeft met Bontenbal een fractieleider die normaal overkomt en ook met positieve punten komt.
Dat was voor de implosie van de VVD en de migratie van kiezers naar de PVVquote:Op zondag 29 september 2024 12:36 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
2017
[ afbeelding ]
2021
[ afbeelding ]
Niet alle rechtsen hebben helaas het licht gezien.quote:Op zondag 29 september 2024 12:15 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Het frappante is dat de PVV in de gemiddelde Vinex-wijk vrij populair is. Het type HBO-er met een leasebak. In de Vinex wijken scoorde de PVV bovengemiddeld goed. Daar valt Bassie zijn verhaaltje in duigen.
Ook zijn er legio wetenschappers en professors die van het padje af zijn geraakt. Er is gewoon een heel rechts-conservatief ecosysteem opgetuigd.
[ x ]
Let wel: deze Wynia's Week gozer heeft een dik betaalde NWO beurs gekregen om onderzoek te doen naar, jawel, migratie. De conclusie is van te voren alvast ingevuld.
https://wzb.eu/en/persons/steije-hofhuis
https://www.nwo.nl/nieuws(...)-en-migratiedebatten
"Linkse wetenschap bracht ons Trump" - Trump is goed, en als hij niet goed is dan is het ook weer gewoon de schuld van links. Dat niveau.
Arrogantie van een VVD-er, ook niks nieuws dus, mede dankzij deze partij staat Nederland al jaren stil, deze stemmers maar het kiesrecht afpakkenquote:Op zondag 29 september 2024 07:02 schreef Bassie48 het volgende:
[..]
Naar mijn bescheiden mening voegen zowel SP als PVV helemaal niks toe aan de politiek en dus aan de maatschappij. Hun waanideeën (teveel om op te noemen) over hoe Nederland bestuurt dient te worden en hoe problemen moeten worden opgelost, getuigen van een groot gebrek aan rationaliteit en intellectualiteit. Ze laten allebei hun oren hangen naar hoofdzakelijk goedgelovige, boze en laagopgeleide mensen die niet in staat zijn om na- en door te denken. Dit klinkt behoorlijk arrogant maar dat deel van het electoraat is de bron van alle ellende in dit land. Nederland staat stil, kan niks meer en is uitgeteld. Wat mij betreft komt er een drempel om te mogen kiezen. Voor autorijden heb je een rijbewijs nodig, voor stemmen op personen die de boven ons gestelden worden, zou zoiets ook nuttig kunnen zijn. Goed bestuur is veel belangrijker dan democratie. Democratie is slechts een middel en geen doel.
Maar zo'n gedachte is voor velen ook een waanidee, dat weet ik ook wel.
Goed, dit draadje gaat over de SP;quote:Op zondag 29 september 2024 13:03 schreef Bassie48 het volgende:
[..]
Niet alle rechtsen hebben helaas het licht gezien.
Ik stel ze niet gelijk, ze hebben allebei geen politieke of maatschappelijke waarde volgens "De Wet van het Probleemoplossend Vermogen." en dat is wat anders. Ze hebben overeenkomsten maar nog meer verschillen (denk ik). Als VVD'er vind ik dat de SP ook behoorlijk roeptoetert maar ik sluit niet uit dat mijn bewustzijns- en waarnemingsfilter niet altijd optimaal functioneert.quote:Op zondag 29 september 2024 13:14 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Goed, dit draadje gaat over de SP;
Toen de SP nog haar programma's en tegenbegrotingen door het CPB liet door rekenen (het CPB is overigens, dubieus, gestopt met tegenbegrotingen in behandeling te nemen) kwam daar altijd een prima en gedegen resultaat uit. In een verder compromis en coalitie is dat prima werkbaar, en ja, zeker wel met een linkse agenda van minder ongelijkheid en minder segregatie.
Bij de PVV daarentegen sloegen alle seinen op rood. Er ging veel tijd en terugzending overheen voordat daar iets uit kwam wat nog ergens op leek. Denk aan Liz Truss en Kwasi Kwarteng. De PVV stopte er dus al weer snel mee na 2012.
De wijze waarop jij PVV en SP gelijkstelt is niet juist. Ik noemde al eerder het voorbeeld van de woningnood en hoe de SP ook veel meer kon/kan dan enkel roeptoeteren en kretologie.
De VVD heeft problemen alleen maar verergert. Types als Stef Blok en Henk Kamp. Het CBS onder partijcontrole brengen, de onafhankelijke positie slopen.quote:Op zondag 29 september 2024 13:34 schreef Bassie48 het volgende:
[..]
Ik stel ze niet gelijk, ze hebben allebei geen politieke of maatschappelijke waarde volgens "De Wet van het Probleemoplossend Vermogen." en dat is wat anders. Ze hebben overeenkomsten maar nog meer verschillen (denk ik). Als VVD'er vind ik dat de SP ook behoorlijk roeptoetert maar ik sluit niet uit dat mijn bewustzijns- en waarnemingsfilter niet altijd optimaal functioneert.
Ach, verantwoordelijkheid durven nemen en dus vuile handen maken, gaan vaak samen. Joop den Uijl kon in de jaren '70 er ook wat van met zijn politiek van polarisatie en gekmakende overheidsbemoeienis op alle terreinen van de maatschappij. Toch kon ik best bewondering voor hem hebben, hij leek echt bevlogen. Maar daar heb je het weer: ideologie is vloeken in de kerk voor het werkelijk aanpakken van maatschappelijke problemen. Nuchterheid, zakelijkheid en rationaliteit zouden in de grondwet moeten staan.quote:Op zondag 29 september 2024 13:39 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
De VVD heeft problemen alleen maar verergert. Types als Stef Blok en Henk Kamp. Het CBS onder partijcontrole brengen, de onafhankelijke positie slopen.
Nou, de algemene politieke beschouwingen heeft wel laten zien dat Timmermans vooral tegen het kabinet protesteert.quote:Op zondag 29 september 2024 12:42 schreef Origami94 het volgende:
[..]
De PVDA een protestpartij tegen de PVVen de PVV de brede volkspartij die opkomt voor Jan met de pet
Zucht... de ontsporingen van een Henk Kamp kwamen ook voort uit ideologie en dat 'het gevoel zwaarder weegt dan de feiten'. Dat zei hij zelf in de verhoren, het 'gevoel'. Hij verwees naar 'liberale beginselen'.quote:Op zondag 29 september 2024 13:48 schreef Bassie48 het volgende:
[..]
Ach, verantwoordelijkheid durven nemen en dus vuile handen maken, gaan vaak samen. Joop den Uijl kon in de jaren '70 er ook wat van met zijn politiek van polarisatie en gekmakende overheidsbemoeienis op alle terreinen van de maatschappij. Toch kon ik best bewondering voor hem hebben, hij leek echt bevlogen. Maar daar heb je het weer: ideologie is vloeken in de kerk voor het werkelijk aanpakken van maatschappelijke problemen. Nuchterheid, zakelijkheid en rationaliteit zouden in de grondwet moeten staan.
Niet elke liberaal is zo "Liberaal, als een aal" (~ Multatuli)quote:Op zondag 29 september 2024 13:53 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Zucht... de ontsporingen van een Henk Kamp kwamen ook voort uit ideologie en dat 'het gevoel zwaarder weegt dan de feiten'. Dat zei hij zelf in de verhoren, het 'gevoel'. Hij verwees naar 'liberale beginselen'.
Natuurlijk maakte een Den Uyl ook fouten, dat doen ze allemaal. Tegelijkertijd liet de beste man de laagste staatschuld ooit achter...
Maar ze maken hem wel erelid. Een redelijk exclusieve titel in de partijgeschiedenis.quote:Op zondag 29 september 2024 14:32 schreef Bassie48 het volgende:
[..]
Niet elke liberaal is zo "Liberaal, als een aal" (~ Multatuli)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |