https://www.coa.nl/nl/werkenquote:ALPHEN AAN DEN RIJN - De Arbeidsinspectie heeft vrijdag bij een controle bij een post- en pakketbedrijf in Alphen aan den Rijn vier asielzoekers uit Syrië aangetroffen die niet mochten werken.
De controle vond plaats na meerdere meldingen dat in het depot van het bedrijf asielzoekers illegaal werkten
we moeten zielepieten scheiden van werkwillige arbeidsmigrantenquote:Op zaterdag 30 maart 2024 10:19 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Je wil terug naar een asielsysteem voor individueel politiek vervolgden? Dat staat feitelijk los van de huidige asielproblematiek. Ik vind dat wij een asielsysteem moeten hebben voor mensen als Assange en Snowden. Maar dan moet je wel keuzes maken, en bijvoorbeeld de Egyptische moslimbroeders die na het einde van hun schrikbewind in de problemen kwamen niet hier met een vluchtelingenbootje grachtenrondvaart laten doen om met valse praatjes over hoe Amsterdam door immigranten is opgebouwd de islamisering van Nederland komen promoten. Je moet dan wel partij kiezen.
Je hebt opvang van mensen die rechtstreeks komen van een oorlogssituatie of natuurramp of zo, zoals we met een miljoen Belgen hebben gehad, die hebben gewoon onderdak en eten nodig. Dat is ook allemaal niet zo'n probleem want dat is eenmalige gebeurtenis en zeer tijdelijk van aard want die mensen willen zo snel mogelijk terug. Dan kan er heel veel en willen mensen er ook veel voor doen omdat er echte nood is.
Daar is nu geen sprake van. Deze mensen reizen helemaal naar Nederland om een situatie in hun, vermeende, land van herkomst te gebruiken om hier een beter leven te krijgen. Die waren al ergens opgevangen, dus die hoeven wij hier niet nog eens op te vangen alsof ze van een oprukkend front zijn komen gewandeld. Als ik naar Zwitserland reis en beweer geen geld te hebben wordt ik ook niet opgevangen in een hotel met 3 maaltijden per dag, paleonto dieet uiteraard want daar geloof ik in. Kom maar door met dat vlees. Dan zeggen ze ook je hebt nou eenmaal het recht om asiel aan te vragen, vul dit formuliertje maar in en dan zoek je het verder maar uit. Als je een reis boekt moet je ook onderdak boeken en voor je eigen eten zorgen.
GENANT weerquote:
Dat krijgen we er dus van. We openden in 2022 één keer onze armen voor mensen die met een tijdelijke verblijfsvergunning in Oekraïne woonden en we komen er sindsdien niet meer vanaf.
De derdelandiërs die prima terug kunnen naar hun veilige land van herkomst (voornamelijk Nigeria, Marokko en Algerije, red.) blijven plakken als die vriend die een slaapplek voor een nacht zocht en inmiddels al drie maanden in uw logeerkamer ligt te stinken. Ze nestelen zich diep in het juridische spinnenweb dat onze rechtsstaat biedt en zijn daardoor niet weg te krijgen.
Gratis vliegtickets en vertrekbonussen van 5.000 euro werkten niet, een boze brief van Van der Burg werkte niet en ook vertrekgesprekken met een tolk liepen op niets uit. En toen gisteren na maanden juridisch gesteggel eindelijk de opvangdeuren sloten, verleende aan het eind van de dag de Raad van State zes derdelandiërs alsnog uitstel. Zij mogen in afwachting van een uitspraak van het Europese Hof van Justitie in de opvang blijven en dat kan gerust weer een paar maanden duren.
En ja, dat gaat in eerste instantie om slechts zes personen, maar dat aantal kan snel oplopen. "Een uitspraak van de Raad van State is wel richtinggevend. (...) Dus als andere derdelanders in dezelfde situatie zich bij ons melden, dan zouden die een zelfde uitspraak kunnen krijgen." Die logeerkamer krijgen we nooit meer terug.
geenstijl.nl
Helemaal mee eens, zag laatst ook in een interview een ‘derdelander’ (raar woord 😅) die in Oekraïne in de zorg werkte en studeerde. Kan hier een super mooie toevoeging zijn inderdaad zou je denken!quote:Op dinsdag 2 april 2024 23:07 schreef michaelmoore het volgende: [..] die moeten gewoon een paspoort krijgen en aan het werk , ik snap dat domme getreuzel niet zijn vaak slimme jongen of meiden die hoogopgeleid zijn en in notime aan het werk , geef ze een toekomst , we hebben jongeren en kinderen nodig in dit land
Je kan het die groep niet eens kwalijk nemen; het wordt ze gewoon veel te makkelijk gemaakt. Die mensen krijgen het voor elkaar om vaak meer van het juridisch systeem te weten dan Nederlanders zelf en die info krijgen ze toch van mensen hier die er gebaat bij zijn om deze molen draaiende te houden.quote:
Denk maar niet dat al die derdelanders aan de slag waren in Oekraine, als student of arbeidsmigrant. Een groot gedeelte is via Roemenie, waar men tevens een een fake verblijfsvergunning of visa op de kop wiste te tikken, de vluchtelingenstroom van de Oekrainers gevolgd. Heel toevallig worden vooral de bekende landen vertegenwoordigd: Algerije, Marokko, Nigeria en Tunesie. De Indiers (die wel legaal in Oekraine verbleven) werden zsm mogelijk opgehaald door de Indische regering.quote:Op woensdag 3 april 2024 13:38 schreef prunus het volgende:
[..]
Helemaal mee eens, zag laatst ook in een interview een ‘derdelander’ (raar woord 😅) die in Oekraïne in de zorg werkte en studeerde. Kan hier een super mooie toevoeging zijn inderdaad zou je denken!
kan ook zijn dat we ze werk moeten bieden en een toekomstquote:Op woensdag 3 april 2024 18:30 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Nee, dat zijn de rechters die elke keer weer tig kansen blijven geven aan dit soort asieltoeristen.
Daarom heeft Eric vd Burg ook aangegeven dat men voor Eritreers een soepeler beleid gaan hanteren en hen sneller aan het Nederlanderschap helpen, zodat deze straks allemaal jouw witte billetjes kunnen wassenquote:Op woensdag 3 april 2024 18:41 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
kan ook zijn dat we ze werk moeten bieden en een toekomst
er gaan ieder jaar 200.000 mensen de AOW in , dat moet voor een flink deel worden aangevuld met migranten
ja hangt er van af wie er door de selectieprocedure gaat komen hequote:Op woensdag 3 april 2024 20:50 schreef Inbox het volgende:
[..]
Daarom heeft Eric vd Burg ook aangegeven dat men voor Eritreers een soepeler beleid gaan hanteren en hen sneller aan het Nederlanderschap helpen, zodat deze straks allemaal jouw witte billetjes kunnen wassen
Waar heb je deze informatie vandaan?quote:Op woensdag 3 april 2024 18:20 schreef Ciclon het volgende:
[..]
Denk maar niet dat al die derdelanders aan de slag waren in Oekraine, als student of arbeidsmigrant. Een groot gedeelte is via Roemenie, waar men tevens een een fake verblijfsvergunning of visa op de kop wiste te tikken, de vluchtelingenstroom van de Oekrainers gevolgd. Heel toevallig worden vooral de bekende landen vertegenwoordigd: Algerije, Marokko, Nigeria en Tunesie. De Indiers (die wel legaal in Oekraine verbleven) werden zsm mogelijk opgehaald door de Indische regering.
Nou, volgens mij is elke Eritreer die zegt dat ie in dienst moet daar gewoon per direct zo'n beetje gegarandeerd van een verblijfsvergunning hier, want: geen veilig land en dus is Nederland heel soepel met asiel verlenen.quote:Op woensdag 3 april 2024 20:55 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja hangt er van af wie er door de selectieprocedure gaat komen he
joh zeur niet , wie hier is gaat echt niet meer weg, en moet dus aan het werkquote:Op woensdag 3 april 2024 21:06 schreef Inbox het volgende:
[..]
Nou, volgens mij is elke Eritreer die zegt dat ie in dienst moet daar gewoon per direct zo'n beetje gegarandeerd van een verblijfsvergunning hier, want: geen veilig land en dus is Nederland heel soepel met asiel verlenen.
Ik zou het graag anders zien: wie hier geboren en getogen is en niet aan het werk is, moet weg.quote:Op woensdag 3 april 2024 21:36 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
joh zeur niet , wie hier is gaat echt niet meer weg, en moet dus aan het werk
En dat gaan ze niet. Dat weet je zelf ook.quote:Op woensdag 3 april 2024 21:36 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
joh zeur niet , wie hier is gaat echt niet meer weg, en moet dus aan het werk
Ik heb al eerder betoogd dat het tijd is om de absolute onafhankelijkheid van de rechterlijke macht aan te vallen. Het is een Staat binnen een Staat geworden. Gewapend met abstract geformuleerde internationale verdragen nemen ze beslissingen waar vrijwel geen draagvlak voor is onder de bevolking.quote:Op woensdag 3 april 2024 12:09 schreef Cilantro het volgende:
[ x ]
Het vertrouwen in de rechtsstaat wordt ondermijnd door de dubieuze praktijken van de Raad van State.
Als het nieuwe kabinet dit niet onder de knie krijgt dan is Nederland verloren... Het zal écht naar 0 moeten.quote:Op woensdag 3 april 2024 21:59 schreef WheeledWarrior het volgende:
Echt geen idee meer wat we hier met al die mensen moeten. Geen opvangplek, geen woningen, geen geld om de sociale voorzieningen in stand te houden voor iedereen in Nederland.
Zie je weer een stel van die Eritreers doelloos rondhangen in een park of bij het station. Kansloos.
quote:Het kabinet verwacht dat er in 2025 meer asielzoekers naar Nederland komen dan dit jaar. Het aantal asielzoekers dat volgend jaar wordt verwacht ligt in het hoogste scenario op 78.500. De druk op het asielsysteem neemt hierdoor verder toe. Dat blijkt uit cijfers in handen van de politieke redactie van het RTL Nieuws.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)derland-dan-verwacht
quote:Op woensdag 3 april 2024 21:44 schreef Inbox het volgende:
[..]
Ik zou het graag anders zien: wie hier geboren en getogen is en niet aan het werk is, moet weg.
quote:Op woensdag 27 maart 2024 19:40 schreef Inbox het volgende:
[..]
Ik doe het. En heb echt nul behoefte nu om te werken voor dit k*tland.
Laat al die asielzoekers maar keihard werken om mij te onderhouden
En in 2026 waarschijnlijk nóg meer, en zo blijven we dweilen met open kranen.quote:
Houd je zelf voor de gek met geloven wat de overheid heeft gezegt.quote:Op woensdag 3 april 2024 18:41 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
kan ook zijn dat we ze werk moeten bieden en een toekomst
er gaan ieder jaar 200.000 mensen de AOW in , dat moet voor een flink deel worden aangevuld met migranten
Alsof het niets is..quote:
Gelukkig is er de spreidingswet!quote:
asielzoekers mogen niet werken , dat is het rarequote:Op woensdag 3 april 2024 21:46 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:
[..]
En dat gaan ze niet. Dat weet je zelf ook.
spreiden tot de kruik barstquote:Op donderdag 4 april 2024 00:14 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Gelukkig is er de spreidingswet!
quote:De kruik gaat zo lang te water tot hij barst' (of 'ze barst', of 'hij/ze breekt') betekent: ' het gaat een keer fout', 'het loopt een keer mis' .
Het is een waarschuwing voor iemand die iets blijft doen waar risico's aan kleven.
klopt, maar dan moet men wel mogen werken anders is het niet eerlijkquote:Op woensdag 3 april 2024 21:44 schreef Inbox het volgende:
[..]
Ik zou het graag anders zien: wie hier geboren en getogen is en niet aan het werk is, moet weg.
ik denk dat als men mag werken dat deze mensen zeker graag gaan werkenquote:Op woensdag 3 april 2024 23:52 schreef suijkerbuijk het volgende:
[..]
Houd je zelf voor de gek met geloven wat de overheid heeft gezegt.
Deze mensen gaan zeer kleine groep werken
Als we onze eigen mensen niet eens aan het werk kunnen zetten .
Omdat de bijstand en de bonus zo veel is dat het je leven standaart kan onderhouden
Verwacht je dat hun dan wel gaan werken ??
Nee dus.
Je snapt het 'hier geboren en getogen' toch wel?quote:
Die gaan pas werken als dat direct invloed heeft op dr verblijfsstatus. Zo zou het wat mij betreft moeten zijn: pas een permanente verblijfsstatus als je x-aantal jaren hier hebt gewoond EN gewerkt. En opvang in ruil voor verplichte arbeid.quote:Op donderdag 4 april 2024 00:21 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik denk dat als men mag werken dat deze mensen zeker graag gaan werken
Dat kan maar dan moet men wel mogen werken, ze mogen nu beperkt vrijwilligers werk doen , geen betaald werkquote:Op donderdag 4 april 2024 00:25 schreef Inbox het volgende:
[..]
Die gaan pas werken als dat direct invloed heeft op dr verblijfsstatus. Zo zou het wat mij betreft moeten zijn: pas een permanente verblijfsstatus als je x-aantal jaren hier hebt gewoond EN gewerkt. En opvang in ruil voor verplichte arbeid.
Dus je bent niet hier geboren en getogen?quote:Op donderdag 4 april 2024 00:22 schreef Inbox het volgende:
[..]
Je snapt het 'hier geboren en getogen' toch wel?
En ook wat het woordje 'nu' in het zinnetje betekent, toch?
Daar lijkt het op, maar ik kan geen enkele reden bedenken waarom men dat zou willen. Het brengt voornamelijk ellende.quote:Op donderdag 4 april 2024 00:16 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Het kan wel (Polen, Hongarije, Portugal Denemarken bewijzen het tegendeel), maar men wil simpelweg niet. De demografische samenstelling van westerse landen veranderen is het doel.
Mea culpa! Het moest zijn 'wie niet hier geboren en getogen is'.quote:Op donderdag 4 april 2024 00:49 schreef Mubassie het volgende:
[..]
Dus je bent niet hier geboren en getogen?
Of heb je 'nu' even geen werk?
Het een spreekt het ander nogal tegen
wat heb jij gesnoven?quote:Op donderdag 4 april 2024 01:02 schreef suijkerbuijk het volgende:
https://www.nu.nl/binnenl(...)hoogste-rechter.html
Eindelijk wat goed nieuws.
Zoals ik al zei eindelijk.
Omdat onze zooi rechters verkeerde uitspraken maken moet de eu gerechtshof over buigen ?
Dit is nederland en wij bepalen zelf wel.
Eindelijk een kabinet lids die er schijt aan heeft in een keer positieve manier.
Je kan tenslotte niet iedere opvangen en dak geven
Zeker niet als ze uit thuis land komen waar totaal geen oorlog is.
Neem de juiste weg en vraag een studie aan voor Nederland via je eigen land.
Zodat je visume krijgt om te komen.
uiteraard zijn die in oekraine volop verkrijgbaar , met de juiste stempelsquote:Op donderdag 4 april 2024 23:50 schreef Inbox het volgende:
Ik hoorde vanavond op het nieuws dat een andere groep van 90 derdelanders ook in Nederland mogen blijven voorlopig.
Dit beleidDie lui hadden vanaf dag 1 terug begeleid moeten worden naar het land van herkomst of naar Ter Apel.
Mensensmokkel loont, een Oekrains visum kopen middels corrupte ambtenaren ook
Ik wil de netto-cijfers weten. Hoelang duur het nog voordat de van oorsprong blanke Nederlanders in de minderheid zijn, zoals ze dat nu ook al in sommige steden in de minderheid zijn?quote:Op vrijdag 5 april 2024 07:19 schreef michaelmoore het volgende:
Het aantal werknemers dat jaarlijks de Nederlandse arbeidsmarkt verlaat door overlijden, emigratie of pensioen is in 2023 geschat op:
Overlijden: 40.000
Emigratie: 25.000
Pensioen: 160.000
Totaal: 225.000
Arbeidsimmigranten: In 2023 kwamen er 204.000 arbeidsimmigranten naar Nederland.
https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)elijke-kennismigrant
Asielzoekers: In 2023 kregen 12.000 asielzoekers een verblijfsvergunning. https://www.coa.nl/nl/jaarverslagen
Ja dat gaat gebeuren dat ben ik met je eens, helaas het is niet andersquote:Op vrijdag 5 april 2024 16:04 schreef Inbox het volgende:
[..]
Ik wil de netto-cijfers weten. Hoelang duur het nog voordat de van oorsprong blanke Nederlanders in de minderheid zijn, zoals ze dat nu ook al in sommige steden in de minderheid zijn?
Hoelang duurt het nog voordat de Islam de grootste religie in Nederland is?
Hoelang duurt het over 10 jaar om een huurwoning te vinden als een woning kopen geen optie is?
Hoelang duurt het nog voordat mensen verplicht worden asieleisers onder te brengen omdat de hotels vol zitten en er geen cruise- en rivierschepen meer beschikbaar zijn?
Hoelang duurt het voor er mensen op de maan/mars kunnen wonen en men daar naartoe verplaatst kunnen worden?
En, hoelang duurt het nog voordat het sociale stelsel klapt en er een rassenstrijd zal ontstaan in Nederland
quote:Formerende partijen willen groei arbeidsmigratie beperken
Liefst één op de acht werkenden komt uit buitenland: Nederlandse economie leunt zwaar op migranten
CONNIE DE JONGE EN MANDY MEIJER
2 uur geledenin FINANCIEEL
De Nederlandse economie draait voor 13 procent op migranten. Een op de acht werkenden in ons land, oftewel 1,1 miljoen mensen, is een zogenoemde arbeids- of kennismigrant. Dat zijn lang niet allemaal tomatenplukkers of ict'ers. Ze werken ook massaal in het transport, de horeca of aan de Zuidas.
Tijd dat wij ook veel minder aantrekkelijk worden voor asielzoekers.quote:Op zaterdag 6 april 2024 11:49 schreef BMW1993 het volgende:
Duitsland wordt minder aantrekkelijk voor asielzoekers
In 2023 kwam Duitsland naar voren als het EU-land met het hoogste aantal asielzoekers, met in totaal 334.000 aanvragen. Volgens statistieken van het Asielagentschap van de Europese Unie (EUAA) heeft Duitsland meer aanvragen ontvangen dan Frankrijk (167.000) en Spanje (162.000) samen.
De verwachting is echter dat Duitsland dit jaar minder aantrekkelijk wordt voor asielzoekers, zo blijkt uit een eerder rapport van DW. Uit officiële gegevens blijkt dat de regering in de eerste zes maanden van 2023 7.861 mensen naar hun thuisland heeft gedeporteerd. Bovendien wordt verwacht dat dit aantal zal toenemen als gevolg van de nieuwe wet, de Repatriëringsverbeteringswet.
Bovendien krijgen asielzoekers minder uitkeringen. Zo zullen ze drie jaar in plaats van 18 maanden moeten wachten om een bijstandsuitkering te krijgen. De kosten van voedsel zullen ook worden afgetrokken voor personen die in staatswoningen wonen.
Bron: https://www.schengenvisai(...)sts/#google_vignette
Dit is behoorlijk negatief voor ons.
Denemarken laat nauwelijks asielzoekers binnen, Zweden heeft ook door strengere regels een diepe daling van het aantal asielverzoeken, en nu maakt Duitsland zich ook minder aantrekkelijk.
En tegelijkertijd krijgen wij dit jaar alleen al 30% meer asielaanvragen dan vorig jaar in dezelfde aantal maanden.
De stroom lijkt zich nu steeds meer te richten op Nederland. Straks kunnen wij alle Syriërs gaan opvangen die de EU inkomen.
Terug sturen en voortaan op uitnodiging arbeidsmigranten laten komenquote:Op zaterdag 6 april 2024 13:04 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:
[..]
Tijd dat wij ook veel minder aantrekkelijk worden voor asielzoekers.
Wij hebben die mensen helemaal niet nodig.quote:Op zaterdag 6 april 2024 13:33 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Terug sturen en voortaan op uitnodiging arbeidsmigranten laten komen
ja dat wel , er gaan ieder jaar 200.000 ouderen de AOW inquote:Op zaterdag 6 april 2024 20:45 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Wij hebben die mensen helemaal niet nodig.
Je verwacht het niet.quote:
Allemaal angsthaazerij, zo'n bevolkingssamenstelling herstelt zich uiteindelijk vanzelf. Dat los je niet op met miljoenen moslim mannen.quote:Op zaterdag 6 april 2024 20:47 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja dat wel , er gaan ieder jaar 200.000 ouderen de AOW in
em aangezien en er geen huizen voor jonge mensen gebouwd worden , komen er veel te weinig kinderen
europa verliest ieder jaar 1.000.000. werknemers
https://www.populationpyramid.net/europe/2030/
https://www.destentor.nl/(...)ons-omgaan~a9c2fc46/quote:Putten koopt vakantiepark voor vluchtelingen, recreanten moeten weg: ‘Zo kun je niet met ons omgaan’
Putten maakt van een vakantiepark een opvanglocatie voor vluchtelingen uit Oekraïne, maar mogelijk ook voor statushouders. Tot groot verdriet en woede van de huidige bewoners. ,,Mijn pensioen zit in mijn chalet.’’ En: ,,Dit kun je niet maken.’’
Op het vakantiepark in de buurtschap Krachtighuizen wil de gemeente maximaal 120 mensen opvangen. Recreanten die een chalet bezitten op het park is verteld dat ze moeten vertrekken. En dat leidt tot onbegrip en hoogoplopende emoties.
Met een zwaar gemoed stapt Dirk Portengen deze avond naar voren tijdens een bijeenkomst over het heikele onderwerp. Voordat wethouder Bertus Cornelissen het woord neemt, wil hij z’n verhaal doen. Samen met zijn vrouw bezit Portengen een chalet op het vakantiepark aan de Huinerenkweg. Ze kwamen altijd met veel plezier in Putten, totdat ze te horen kregen dat ze moeten vertrekken.
‘Onrechtvaardig’
,,Ik voel mij machteloos’’, verzucht Portengen, terwijl zo’n honderd paar ogen hem aankijken. ,,Mijn pensioen zit in dat chalet. Nu moeten we weg en het enige wat we krijgen is een verhuisvergoeding van 1200 euro. Dat terwijl het verplaatsen van een chalet al gauw 20.000 euro kost. Dat voelt enorm onrechtvaardig. Zo kun je toch niet met ons omgaan?’’
Portengen krijgt bijval vanuit de zaal in zalencentrum de Aker. ,,Dit kun je niet maken’’, roept een man later die avond richting de wethouder. ,,Dit is inhumaan en past niet bij Putten. Waar is de menselijke maat?’’
Geen asielzoekerscentrum
Vanaf volgend jaar wil de gemeente Putten maximaal 120 vluchtelingen huisvesten op een vakantiepark aan de Huinerenkweg in Krachtighuizen. ,,Voor alle duidelijkheid: het gaat dus niet om asielzoekers’’, aldus wethouder Cornelissen. ,,We bouwen het terrein niet om tot een asielzoekerscentrum. Er worden daar straks vluchtelingen uit Oekraïne opgevangen, voornamelijk gezinnen. En mogelijk enkele statushouders.’’
De bestaande chalets worden verwijderd en vervangen door dertig woonunits met ruimte voor vier personen. Het gaat volgens de wethouder om een tijdelijke opvang. ,,We mikken op een periode van 5 á 6 jaar. Daarna wordt er weer een vakantiepark van gemaakt.’’
Cornelissen benadrukt dat er nog een hoop plooien gladgestreken moeten worden. De komende periode wordt er een inrichtingsplan gemaakt. Ook moet de gemeenteraad zich er nog over uitspreken. Als het hele proces vlekkeloos verloopt - en gezien de stemming in de buurt lijkt die kans klein - kan het terrein eind dit jaar worden ingericht. De eerste vluchtelingen arriveren dan in januari 2025.
Vakantieparken opkopen
Het park is vorig jaar opgekocht door de Ontwikkelingsmaatschappij Vitale Vakantieparken (OMVV). Dat is een zelfstandig opererende organisatie, die wordt gefinancierd door twaalf Veluwse gemeenten (waaronder Putten) en de provincie Gelderland. De OMVV is een paar jaar geleden opgericht met als doel de bezem door de Veluwse recreatiesector te halen.
De organisatie heeft de mogelijkheid om verouderde vakantieparken op te kopen. Wat er vervolgens mee gebeurt, verschilt per geval. Zo kan ervoor worden gekozen om het park nieuw leven in te blazen en door te verkopen aan een recreatieondernemer. Maar het is ook mogelijk om het terrein terug te geven aan de natuur.
In Krachtighuizen is er nu dus voor gekozen om een park op te kopen en dat tijdelijk te gebruik als opvanglocatie voor vluchtelingen. Het uiteindelijke doel, zo stelt wethouder Cornelissen, is om het park weer aantrekkelijk te maken voor toeristen.
Onbegrip
Deze redenering leidt tot onbegrip tijdens de bijeenkomst in de Aker. ,,Het ís al een recreatiepark’’, roept een van de aanwezigen. De man merkt op dat Putten en de OMVV juist het tegenovergestelde doen van wat zij zeggen te willen. Want deze plannen gaan juist ten koste van recreatie in Krachtighuizen, vinden ze.
Hoe kan dit nou, dat dit zou gebeuren was toch voorbarige angst en slechts een extreemrechtse complottheorie?quote:
Deze snap ik niet? Hier geboren en getogen, niet aan het werk, moet weg? Waar naartoe dan?quote:Op woensdag 3 april 2024 21:44 schreef Inbox het volgende:
Ik zou het graag anders zien: wie hier geboren en getogen is en niet aan het werk is, moet weg.
Las vandaag een headline van de Telegraaf dat België het voor elkaar heeft gekregen niet aantrekkelijker te worden voor migranten, dus die komen allemaal naar Nederland. Er staat ook in de flyer letterlijk dat Nederland de place to be is.quote:Op zaterdag 6 april 2024 13:04 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:
[..]
Tijd dat wij ook veel minder aantrekkelijk worden voor asielzoekers.
Asieltoeristen.quote:Op woensdag 10 april 2024 12:10 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Las vandaag een headline van de Telegraaf dat België het voor elkaar heeft gekregen niet aantrekkelijker te worden voor migranten, dus die komen allemaal naar Nederland. Er staat ook in de flyer letterlijk dat Nederland de place to be is.
Nu zijn het vakantiewoningen, straks je eigen huis.quote:Op woensdag 10 april 2024 11:57 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
https://www.destentor.nl/(...)ons-omgaan~a9c2fc46/
Meer, meer, meeeeeer.
Nou ja zeg....quote:Op woensdag 10 april 2024 12:10 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Las vandaag een headline van de Telegraaf dat België het voor elkaar heeft gekregen niet aantrekkelijker te worden voor migranten, dus die komen allemaal naar Nederland. Er staat ook in de flyer letterlijk dat Nederland de place to be is.
Gheg.quote:Op woensdag 10 april 2024 12:26 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Nou ja zeg....
'Geen bewijs dat asielbeleid aanzuigende werking heeft op asielzoekers' - https://nos.nl/l/2489258
Maar kunnen ze deze mensen zo maar gedwongen verwijderen van hun vakantiepark? Die moeten hun chalet dan in feite ergens anders heen verhuizen? Zijn daar geen contractuele overeenkomsten over ofzo?quote:Op woensdag 10 april 2024 11:57 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
https://www.destentor.nl/(...)ons-omgaan~a9c2fc46/
Meer, meer, meeeeeer.
Ik vermoed dat ze in een pacht constructie zitten, dus de grond wordt gepacht van de grondeigenaar.quote:Op woensdag 10 april 2024 12:52 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Maar kunnen ze deze mensen zo maar gedwongen verwijderen van hun vakantiepark? Die moeten hun chalet dan in feite ergens anders heen verhuizen? Zijn daar geen contractuele overeenkomsten over ofzo?
Alles moet wijken voor de instroom.quote:Het is natuurlijk te absurd voor woorden. En je kunt je ook voorstellen dat mensen steeds bozer worden. Dat heeft natuurlijk een limiet. Op een gegeven moment zal de woede van mensen zich op die asielzoekers en vluchtelingen gaan richten, dat kan niet anders. Ook al hebben die mensen natuurlijk niks verkeerd gedaan. Maar als jij van je vakantiepark weg moet omdat er Oekraïners moeten komen ... tsja. Dan begrijp ik het wel als je je even heel boos voelt als je een Oekraïner langs ziet komen.
Nederland maakt ook geen keuzes, het is gewoon een zoete inval geworden voor iedereen met een zielig verhaaltje. Toen we er in februari 2022 voor kozen om ruimhartig Oekraïners op te vangen (waar op zich iets voor te zeggen viel), had de kraan op overige asielaanvragen direct dichtgedraaid moeten worden. Jammer dan, geen plek meer voor.quote:Op woensdag 10 april 2024 12:57 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ik vermoed dat ze in een pacht constructie zitten, dus de grond wordt gepacht van de grondeigenaar.
[..]
Alles moet wijken voor de instroom.
A yeah more more. We bouwen wel wolkenkrabbers, kan de Nederlandse Henk in een appartement wonen van 40 tot 50m2, en de statushouders in een sociale eengezinswoning met toeslagen uiteraard, want zielig.quote:Op woensdag 10 april 2024 12:29 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Gheg.
https://www.telegraaf.nl/(...)d-the-place-to-be-is
In België worden uitspraken van de rechter over het asielbeleid ook gewoon genegeerd door de ministeries, van dit soort powerplay kan Nederland nog heel veel leren. Altijd maar het beste jongetje van de klas willen spelen (maar alleen als het in het voordeel is van niet-Nederlanders), te walgelijk voor woorden.quote:Op woensdag 10 april 2024 12:10 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Las vandaag een headline van de Telegraaf dat België het voor elkaar heeft gekregen niet aantrekkelijker te worden voor migranten, dus die komen allemaal naar Nederland. Er staat ook in de flyer letterlijk dat Nederland de place to be is.
Zelfs appartementen zijn voor Jan-met-de-Pet niet meer te betalen in Nederland.quote:Op woensdag 10 april 2024 13:35 schreef Fietsenrek het volgende:
[..]
A yeah more more. We bouwen wel wolkenkrabbers, kan de Nederlandse Henk in een appartement wonen van 40 tot 50m2, en de statushouders in een sociale eengezinswoning met toeslagen uiteraard, want zielig.
Wtf man, het zou je maar overkomen. Hele investering weg.quote:Op woensdag 10 april 2024 11:57 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
https://www.destentor.nl/(...)ons-omgaan~a9c2fc46/
Meer, meer, meeeeeer.
Nu is het een vakantiepark, straks een hele woonwijk ergens in Nederland die moet wijken om de instroom te huisvesten.quote:Op woensdag 10 april 2024 13:59 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Wtf man, het zou je maar overkomen. Hele investering weg.
Dat ze het denken goed te praten met ''er komen geen asielzoekers hoor, het zijn enkel vluchtelingen en statushouders''! Alsof het dan opeens netjes is. De illusie ook dat het over 5 jaar weer gewoon een vakantie park wordt. De instroom stijgt alleen maar, dus dit soort situaties zullen enkel vaker en vaker voorkomen en steeds normaler worden. Zeg er vooral niks van, want dan ben je een racist he.
We zijn echt gek geworden in NL. Ben wel benieuwd wat alle ultra progressieve rakkers van dit soort nieuwtjes vinden, want die hoor je niet bij dit soort nieuws.
Ik heb ergens al geschreven dat ik het woordje 'niet' ben vergeten in het verhaal.quote:Op woensdag 10 april 2024 12:05 schreef Gia het volgende:
[..]
Deze snap ik niet? Hier geboren en getogen, niet aan het werk, moet weg? Waar naartoe dan?
Ik zou zeggen: Wie niet hier geboren is en niet aan het werk gaat, zodra het is toegestaan, moet weg.
BRON : TELEGRAAFquote:BERLIJN - In Duitsland stijgt het aantal geweldsmisdrijven sterk. Met name jonge migranten zijn oververtegenwoordigd in de cijfers, die dinsdag werden gepresenteerd door de verantwoordelijke ministers en de voorzitter van de Duitse federale recherchedienst. „De limiet wat betreft integratie in Duitsland is bereikt.”
Tijdens de persconferentie in Berlijn las minister Michael Stübgen de statistieken voor. Daaruit blijkt dat vier van de tien daders bij geweldsdelicten van buitenlandse komaf is. „Terwijl hun aandeel in de bevolking slechts vijftien procent is”, aldus de voorzitter van de federale ministers die samen over veiligheid, politie en de ’bescherming van de heimat’ gaan. „De bevolking verwacht terecht antwoorden”, stelde de CDU-politicus over de cijfers. „Goedpraten en ontkennen is verkeerd, net als het overdrijven ervan of het onder verdenking plaatsen van de gehele groep.”
Vorig jaar vonden volgens gegevens van de federale recherche 214.000 geweldsmisdrijven plaats. Een stijging van negen procent. Het gaat om steekpartijen, groepsverkrachtingen en moord. Het aantal buitenlandse geweldplegers steeg met vijftien procent. Van alle misdrijven wordt net geen zestig procent door de Duitse politie opgehelderd, die verplicht is elk delict grondig te onderzoeken, terwijl de Nederlandse politie vooral naar de relevantie kijkt.
Het voorlezen van het opvallend hoge aantal migranten in de aantallen geweldplegers liet de linkse minister Nancy Faeser van de SPD aan haar christendemocratische collega over. Bij de oorzaken wees ze op de ’psychische gevolgen van de corona-pandemie’. „Er was geen school, geen sport of alledaags leven.” De bewindsvrouw verklaarde verder dat „wie zich niet aan de regels houdt, moet vertrekken.” Ze wees op het nieuwe uitzettingsbeleid van de bondsregering en op de door haar ingevoerde grenscontroles tegen de grootschalige illegale migratie in het oosten en zuiden, via respectievelijk Wit-Rusland, Polen en de Balkan.
’Nul tolerantie’
Kort stipte Faeser nog de 250.000 slachtoffers aan van geweld in 2023 en de dagelijkse aanvallen op de Duitse politie. „Er is geen enkele rechtvaardiging voor geweld. Daar bestaat nul tolerantie voor.” Maar ze waarschuwde ook voor „wraakgevoelens.”
Ons buurland zou met anderhalf miljoen Oekraïners en anderhalf miljoen overwegend vluchtelingen uit Arabische en Afrikaanse landen een grens overschreden hebben. Collega Michael Stübgen uit Brandenburg zei over het hoge aantal asielzoekers bij de geweldplegers: „Men kan geen beroep op onze hulp doen als misdrijven gepleegd worden. Ook waarschuwde de minister: „De limiet wat betreft integratie in Duitsland is bereikt.”
Stübgen geselde gelijktijdig de ’verruwing in de maatschappij’ en eiste zoals zijn CDU een harde bovengrens aan het aantal nieuwe binnenkomers.
Drugscriminaliteit
De voorzitter van de Duitse recherchedienst Holger Mönch stelde dat „migratie een risicofactor” is. Tevens wees hij op de stijgende drugscriminaliteit, waarbij Nederland een negatieve rol speelt. „Wij willen geen geweldsspiraal zoals in Nederland en België.” Zijn politiedienst registreerde een enorm aantal Nederlandse criminelen die plofkraken plegen. Nederlanders zijn inmiddels verantwoordelijk voor de meerderheid van alle opgeblazen Duitse pinautomaten.
goede zaak , ik ben voor twee nieuwe moderne steden met 200.000 woningen ieder ergens achter Amersfoort , zodat er geen last van hoogwater isquote:Op woensdag 10 april 2024 11:57 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
https://www.destentor.nl/(...)ons-omgaan~a9c2fc46/
Meer, meer, meeeeeer.
Hallucinante reacties van de linkse clubjes. Zo blij dat links de verkiezingen niet heeft gewonnen.quote:Fel debat over misstanden Amsterdamse wooncomplexen met statushouders: ’Feitenvrij en xenofoob!’
AMSTERDAM - Een debat over misstanden in Amsterdamse wooncomplexen voor starters en statushouders, ontaardde woensdag op de Stopera in een felle woordenwisseling. Partijen die het onderwerp aankaartten, kregen de wind van voren en zouden vluchtelingen ’demoniseren’.
[..]
Dat Von Gerhardt het onderwerp überhaupt aankaartte, kwam hem op flinke kritiek te staan. Bij1-afsplitser Nilab Ahmadi zei dat de VVD’er de casus enkel gebruikte om een groep te ’demoniseren en dehumaniseren’, terwijl VVD-beleid de oorzaak zou zijn van problemen bij statushouders („Echt verwerpelijk”). D66’er Suleyman Aslami had soortgelijke woorden. Ook hij beschuldigde Von Gerhardt van demonisering.
[..]
Juliet Broersen (Volt) wees erop dat er ook veel positieve ervaringen zijn in dergelijke complexen. „Dat het structureel fout gaat is gewoon niet zo”, wierp zij tegen. „Ik ben niet blind voor de problemen die er zijn.” Maar het ging niet vanaf het begin direct mis. Veel problemen ontstonden tijdens corona, zei ze, toen jongeren in het algemeen problemen hadden.
[..]
Wethouder Van Dantzig noemde de bijdrage van JA21 een ’feitenvrij, xenofoob betoog’. „Waar ik mij ongelooflijk aan stoor in dit debat is alsof het allemaal lijkt alsof dit de schuld is van statushouders. Die insinuatie werp ik verre van mij”, zei hij. Hij verweet de kritische partijen populisme.
[..]
De wethouder wil dan ook niet stoppen met de woonvorm, zoals VVD en JA21 opperden. „Laten we eerlijk zijn. Amsterdam is een stad waar heel veel groepen door elkaar wonen”, zei hij. „Het klopt dat er bij statushouders problemen zijn.” Maar voor die problemen zou wat hem betreft iedereen mededogen moeten hebben.
https://www.telegraaf.nl/(...)itenvrij-en-xenofoob
Er is geen weg terug. Het enige wat men nu nog nodig heeft is de tijd. Onze volgende generaties zullen niet anders weten dan dat de maatschappij waarin ze opgroeien een multiculturele is waar misdaad welig tiert. Dat wordt gewoon het nieuwe gewoon.quote:Op woensdag 10 april 2024 17:54 schreef Mubassie het volgende:
Het lijkt erop dat steeds meer landen gaan inzien wat voor ellende dit volk geeft.
En des te mooier dat steeds meer bevolking dit ook gaat zien.
Nu Nederland nog.
Hopelijk is dit een begin op iets beters.
Eigenlijk al te laat, maargoed.
Ze zouden die linkse wegkijkers eens een paar weken in zo'n complex moeten laten wonen..quote:Op woensdag 10 april 2024 18:07 schreef Cilantro het volgende:
[..]
Hallucinante reacties van de linkse clubjes. Zo blij dat links de verkiezingen niet heeft gewonnen.
De situatie is momenteel al (tijden lang) zo erg, dat er inderdaad op puur humanitaire gronden een asielstop kan worden ingeschakeld. Honderdduizenden Nederlanders kunnen namelijk geen huis vinden of moeten naar de voedselbank. Elke euro die naar asielzoekers gaat is er één te veel op dit moment.quote:Op woensdag 10 april 2024 13:03 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Nederland maakt ook geen keuzes, het is gewoon een zoete inval geworden voor iedereen met een zielig verhaaltje. Toen we er in februari 2022 voor kozen om ruimhartig Oekraïners op te vangen (waar op zich iets voor te zeggen viel), had de kraan op overige asielaanvragen direct dichtgedraaid moeten worden. Jammer dan, geen plek meer voor.
Dat dik gedrukte komt dus feitelijk neer op: ‘ja, ze veroorzaken problemen, maar we moeten vooral weg blijven kijken’. Vat dat soort clubjes wel goed samen. Kop in het zand, en enkel de mensen die er wat van zeggen wegzetten als xenofoben of racist. Zichzelf een schouderklopje geven omdat zij wel opkomen voor die zielige asielzoekers.quote:Op woensdag 10 april 2024 18:07 schreef Cilantro het volgende:
[..]
Hallucinante reacties van de linkse clubjes. Zo blij dat links de verkiezingen niet heeft gewonnen.
Totdat de opvang bij hen dicht in de buurt komt. Wacht maar af.quote:Op donderdag 11 april 2024 11:17 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Dat dik gedrukte komt dus feitelijk neer op: ‘ja, ze veroorzaken problemen, maar we moeten vooral weg blijven kijken’. Vat dat soort clubjes wel goed samen. Kop in het zand, en enkel de mensen die er wat van zeggen wegzetten als xenofoben of racist. Zichzelf een schouderklopje geven omdat zij wel opkomen voor die zielige asielzoekers.
lang leve de Groen Links stemmers , geen huis , geen toekomst , geen gezinquote:Op woensdag 10 april 2024 18:07 schreef Cilantro het volgende:
[..]
Hallucinante reacties van de linkse clubjes. Zo blij dat links de verkiezingen niet heeft gewonnen.
En hoeveel mensen die naar de voedselbank moeten (???) kunnen wel gewoon rondkomen als ze wat meer op dr uitgaven letten of bijv. stoppen met roken? Een warme trui aantrekken en de kachel wat lager zetten?quote:Op donderdag 11 april 2024 08:56 schreef TAmaru het volgende:
[..]
De situatie is momenteel al (tijden lang) zo erg, dat er inderdaad op puur humanitaire gronden een asielstop kan worden ingeschakeld. Honderdduizenden Nederlanders kunnen namelijk geen huis vinden of moeten naar de voedselbank. Elke euro die naar asielzoekers gaat is er één te veel op dit moment.
Het Umvolkingscomplot ja? Dit ga je hier echt beweren?quote:Op donderdag 11 april 2024 17:28 schreef Inbox het volgende:
[..]
En hoeveel mensen die naar de voedselbank moeten (???) kunnen wel gewoon rondkomen als ze wat meer op dr uitgaven letten of bijv. stoppen met roken? Een warme trui aantrekken en de kachel wat lager zetten?
Elke euro die naar gelukzoekers gaat die niet direct uit oorlogsgebied komen of naar hen die tig veilige landen hebben doorkruist om in Nederland asiel aan te vragen, dat is er wel een teveel. Net als dat elke euro die gaat naar gelukzoekers die hierheen gekomen zijn en na tig jaar nog geen woord Nederlands spreken en minimaal geintegreerd zijn.
Maar het gaat niet om asielzoekers opvangen, maar om de omvolking van het land. Anders hadden er allang beperkingen ingevoerd geworden om het aantal statushouders te beperken, asielzoekers te weren en zij die veilig terug kunnen keren terug te laten keren.
de bevolking van europa krimpt met 1.000.000 per jaar en vanaf 2040 met 2.000.000quote:Op donderdag 11 april 2024 20:25 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Het Umvolkingscomplot ja? Dit ga je hier echt beweren?
Hoe lang nog voordat je gaat roepen dat het witte ras sterft? En er allerlei rare zuiveringen moeten plaats gaan vinden.
Zit er een complot achter? Dat is mijn punt.quote:Op donderdag 11 april 2024 20:29 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
de bevolking van europa krimpt met 1.000.000 per jaar en vanaf 2040 met 2.000.000
het complot is dat rijke mensen geen tijd hebben om te neuken , TV kijken, bier zuipen , internetten en vroeg op om te gaan werken en wonen is duur dus allebei werkenquote:Op donderdag 11 april 2024 20:30 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Zit er een complot achter? Dat is mijn punt.
Waar kom jij nu mee aanzetten?quote:Op donderdag 11 april 2024 20:32 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
het complot is dat rijke mensen geen tijd hebben om te neuken , TV kijken, bier zuipen , internetten en vroeg op om te gaan werken en wonen is duur dus allebei werken
ook zijn ze te dik en ze hebben de pil en condooms volop
Arme mensen die hebben des avonds niets anders te doen dan neuken en zijn magere hanen
geen licht, geen TV, geen Internet , geen geld voor condooms en neuken kan altijd
is dat een complot ?? , een complot van het kapitalisme misschien
Natuurlijk niet. Het is gewoon een economisch effect. Het leven in een ontwikkeld land is zo kostbaar en veeleisend geworden dat het krijgen van kinderen gemiddeld genomen erbij inschiet. Overheden in veel westerse landen kijken onder druk van verkiezingen en belangengroepen alleen maar naar korte kortetermijnoplossingen, en keer op keer wordt er weer gegrepen naar migratie om arbeidstekorten te bestrijden en de groei te maximaliseren in plaats van voor een duurzame bevolkingspolitiek en innovatie te kiezen. Het werkt net zo met milieubeleid, met de vergrijzing, met de woningmarkt, etc.quote:Op donderdag 11 april 2024 20:30 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Zit er een complot achter? Dat is mijn punt.
misschien heeft ie ook angst voor pizzerias ? waar Bill Clinton een aandeel in heeftquote:Op donderdag 11 april 2024 20:56 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Waar kom jij nu mee aanzetten?
Check de laatste alinea van de post van inbox. Hij suggereert daar dat zogenaamde omvolking een complot is.
Ik geloof niet in complotten, dus wat ik constateer is gewoon het gevolg van bewust overheidsbeleid.quote:Op donderdag 11 april 2024 20:25 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Het Umvolkingscomplot ja? Dit ga je hier echt beweren?
Hoe lang nog voordat je gaat roepen dat het witte ras sterft? En er allerlei rare zuiveringen moeten plaats gaan vinden.
Jij bent het die het een complot noemt. Ik niet.quote:Op donderdag 11 april 2024 20:56 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Waar kom jij nu mee aanzetten?
Check de laatste alinea van de post van inbox. Hij suggereert daar dat zogenaamde omvolking een complot is.
Idd. Het bijzondere vind ik dat ik het in meerdere topics lees door verschillende users. En dat er geen enkele moderatie op is. Het blijft gewoonweg staan. De meest racistische, ziekelijke uitspraken blijven staan.quote:Op donderdag 11 april 2024 20:25 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Het Umvolkingscomplot ja? Dit ga je hier echt beweren?
Hoe lang nog voordat je gaat roepen dat het witte ras sterft? En er allerlei rare zuiveringen moeten plaats gaan vinden.
Zullen we linkse rakkers die wegkijken en de problemen rondom immigratie, integratie en .. en.. ontkennen of goedpraten dan ook streng moderen? Ik vind die knuffelaars 'eng', want die knuffelaars zijn veelal linkse wegkijkers die alleen zien wat ze willen zien. "Eng'is het ook dat jij rechtse uitspraken die jou niet wegevallig zijn, wegzet als racsistisch en ie users hun vrijheid van meningsuiting wilt beperken middels moderatiequote:Op donderdag 11 april 2024 23:55 schreef prunus het volgende:
[..]
Idd. Het bijzondere vind ik dat ik het in meerdere topics lees door verschillende users. En dat er geen enkele moderatie op is. Het blijft gewoonweg staan. De meest racistische, ziekelijke uitspraken blijven staan.
Ik lees hier veel angst en onvrede bij mensen (geen woning, niet goed kunnen rondkomen, problemen, ga maar door) en daar krijgen ‘asielzoekers’ zo te lezen de schuld van. Eng.
Mij maakt het ook niet zoveel uit of mensen uit een oorlogsgebied komen. Dat daar oorlog is, is vrijwel altijd een direct gevolg van het onvermogen van die mensen zelf om daar een democratie te stichten, of van het feit dat ze de islamitische religie aanhangen. Die mensen hier opvangen is het slechtste wat we kunnen doen. Zo halen we de oorlog uiteindelijk hierheen en voorkomen we ook dat die mensen daar aan hun land werken ipv hier op onze zak te gaan teren. En uiteindelijk vind ik ook niet dat we een verantwoordelijkheid hebben tegenover die mensen ten koste van onszelf en onze eigen cultuur.quote:Op donderdag 11 april 2024 17:28 schreef Inbox het volgende:
[..]
En hoeveel mensen die naar de voedselbank moeten (???) kunnen wel gewoon rondkomen als ze wat meer op dr uitgaven letten of bijv. stoppen met roken? Een warme trui aantrekken en de kachel wat lager zetten?
Elke euro die naar gelukzoekers gaat die niet direct uit oorlogsgebied komen of naar hen die tig veilige landen hebben doorkruist om in Nederland asiel aan te vragen, dat is er wel een teveel. Net als dat elke euro die gaat naar gelukzoekers die hierheen gekomen zijn en na tig jaar nog geen woord Nederlands spreken en minimaal geintegreerd zijn.
Maar het gaat niet om asielzoekers opvangen, maar om de omvolking van het land. Anders hadden er allang beperkingen ingevoerd geworden om het aantal statushouders te beperken, asielzoekers te weren en zij die veilig terug kunnen keren terug te laten keren.
En hier dus een voorbeeld van hoe snel de racismekaart getrokken wordt als er een weerwoord of opmerking komt. Geheel eens met de rest van de post ook.quote:Op vrijdag 12 april 2024 09:33 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Mij maakt het ook niet zoveel uit of mensen uit een oorlogsgebied komen. Dat daar oorlog is, is vrijwel altijd een direct gevolg van het onvermogen van die mensen zelf om daar een democratie te stichten, of van het feit dat ze de islamitische religie aanhangen. Die mensen hier opvangen is het slechtste wat we kunnen doen. Zo halen we de oorlog uiteindelijk hierheen en voorkomen we ook dat die mensen daar aan hun land werken ipv hier op onze zak te gaan teren. En uiteindelijk vind ik ook niet dat we een verantwoordelijkheid hebben tegenover die mensen ten koste van onszelf en onze eigen cultuur.
Omvolking, of je het nou een fijn woord vindt of niet, en of het nou bewust zo gedaan wordt of niet, is gewoon een feit.
En racisme is inderdaad een modewoord, dat tegenwoordig te pas en te onpas gebruikt wordt. De KKK, die is racistisch ja. Maar als je zegt dat je geen asielzoekers meer wilt in dit land, vind ik dat gewoon realistisch. Sterker nog, het is de meest humane manier van denken.
Ik had een tijd terug een discussie met een buitenlandse kennis, die vond dat zij racistisch bejegend was, omdat iemand haar had gezegd dat ze in Nederland Nederlands moest praten ipv Engels. Nou vind ik dat zelf ook kortzichtig van die persoon en Engels is voor alle autochtone Nederlanders ook gewoon te begrijpen, dus zolang je kunt communiceren en in je levensonderhoud kunt voorzien lijkt het mij niet zoveel uit te maken of je nou Nederlands spreekt of niet. Bovendien is mijn kennis pas een jaar in Nederland en spreekt ze dus genoeg Nederlands om te begrijpen dat die persoon haar zei dat ze Nederlands moest praten. Anyway; zij vond dat dus racistisch. Ik was het daar faliekant mee oneens. Heeft namelijk niks met ras of huidskleur te maken. En hetzelfde geldt voor mensen die vinden dat Nederland vol is of die minder islam willen. Is totaal niet ractistisch, maar juist een heel erg legitieme mening.
Nee hoor, kijk hier:quote:Op donderdag 11 april 2024 23:36 schreef Inbox het volgende:
[..]
Jij bent het die het een complot noemt. Ik niet.
Je lijkt hiermee te zeggen dat er een plan achter zit. Een complot.quote:Op donderdag 11 april 2024 20:25 schreef Harvest89 het volgende:
Maar het gaat niet om asielzoekers opvangen, maar om de omvolking van het land. Anders hadden er allang beperkingen ingevoerd geworden om het aantal statushouders te beperken, asielzoekers te weren en zij die veilig terug kunnen keren terug te laten keren.
quote:EU-landen eens over soepeler regels voor arbeidsmigranten
3 uur geledenin FINANCIEEL
BRUSSEL (ANP) - Werknemers van buiten de Europese Unie die hier op een werkvisum verblijven, krijgen binnenkort meer speling om van baan te wisselen of een tijdje werkloos te zijn. De EU-lidstaten hebben hierover nieuwe afspraken goedgekeurd en zullen die binnen twee jaar gaan toepassen.
Er zijn nieuwe EU-regels voor arbeidsmigranten.
Door de krapte op arbeidsmarkt voelen Europese werkgevers behoefte aan meer flexibiliteit voor het werven en behouden van werknemers van buiten de EU.
Failliet
Dat goed geschoolde of ervaren werknemers meteen moeten vertrekken als bijvoorbeeld hun baas failliet gaat, wordt door werkgevers als een verlies ervaren. Andersom werd de arbeidsmarkt ook inflexibel als werknemers alleen maar een werkvergunning krijgen om bij één specifieke baas te werken en van daaruit niet verder mogen kijken naar een verbetering van hun werksituatie. Die praktijk kon in het verleden bovendien tot misbruik en exploitatie van arbeidsmigranten leiden.
Volgens de nieuwe afspraken staat het de EU-landen wel vrij om in hun wetgeving op te nemen dat werknemers die een tijdelijke werkvergunning krijgen bij een bepaalde baas inderdaad een minimumperiode voor die baas moeten werken. Om te voorkomen dat ze nog voordat ze begonnen zijn al zijn vertrokken naar een andere werkgever.
Ontslagen legale werknemers uit niet-EU-landen krijgen drie maanden de tijd om in het land te blijven om ander werk te vinden.
Als deze werknemers meer dan twee jaar in de EU verblijven, wordt de toegestane werkloosheidsperiode zes maanden. De toekenning van de nieuwe stijl werkvergunning moet ook sneller gebeuren en binnen drie maanden rond zijn.
https://www.rijnmond.nl/n(...)or-hang-en-sluitwerkquote:Omwonenden van het toekomstige asielzoekerscentrum op bedrijventerrein Distripark in Dordrecht mogen op kosten van de gemeente maximaal duizend euro besteden aan veiligheidsmaatregelen. Dat voorstel is door een ruime meerderheid van de raad aangenomen. Daarmee willen ze bezorgde buurtbewoners tegemoetkomen.
"We doen net alsof het allemaal criminelen zijn die hier naartoe komen", foeterde GroenLinks-fractievoorzitter Abdullah Uysal die tegen het voorstel is. RTV Dordrecht meldt dat hij het de indieners van het plan kwalijk nam dat zij "asielzoekers op een smakeloze manier in kwaad daglicht zetten". De motie kwam volgens hem voort uit 'onbestemde angstgevoelens'.
Marije Schnabel (PvdA) sloot zich daarbij aan. "Het is wellicht niet de bedoeling en met oog voor de huidige bewoners, maar het gevolg is wel dat mensen die in het azc komen wonen, hiermee gecriminaliseerd worden."
Azc voor 580 personen
Het azc met plek voor maximaal 580 mensen komt ten zuiden van Dordrecht bij bedrijventerrein Distripark. Het wordt eind dit jaar in gebruik genomen en blijft tien jaar staan. Bewoners van buurtschap Wieldrechtse Zeedijk protesteren al langer tegen het azc. Eerder lieten zij weten niet perse tegen te zijn, maar wel tegen de grootte ervan.
De ChristenUnie/SGP-fractie betoogde juist dat het plan 'uitstekend zonder criminalisering' kan worden opgevat. "We hebben het over een kleine groep Dordtenaren die hier al decennialang wonen. Ze horen bij de stad maar wonen daar voor hun gevoel ook in hun eigen dorp. Dan kan het spannend zijn wanneer er opeens zo veel bewoners bijkomen, die regelmatig langs je voortuin wandelen. Of het nu asielzoekers zijn, of 580 veertigplussers met blauwe ogen uit Noordoost-Friesland", benadrukte raadslid Robert de Heer. “Misschien voelt dat touwtje uit de brievenbus dan niet meer zo vanzelfsprekend.”
'Geen doekje voor het bloeden'
Het CDA ziet dat bewoners van de Wieldrechtse Zeedijk zich al langer onvoldoende gehoord voelen. “Wat het CDA betreft is er – gezien het verleden – een goede reden voor een handreiking om noodzakelijke aanpassingen te doen aan hang- en sluitwerk om bij te dragen aan het veiligheidsgevoel in het buurtschap. Niet als doekje voor het bloeden vanwege de komst van het azc, maar wel vanwege wat het buurtschap de afgelopen jaren heeft moeten verstouwen”, aldus Albert Klerk.
In totaal hebben 27 raadsleden voor het voorstel gestemd en 11 tegen.
Whut.quote:Op vrijdag 12 april 2024 19:04 schreef Scorpie het volgende:
Omwonenden toekomstig azc krijgen 1.000 euro voor hang- en sluitwerk
[..]
https://www.rijnmond.nl/n(...)or-hang-en-sluitwerk
Onze toekomstige billenwassers zijn blijkbaar hobby inbrekers dus iedereen moet maar beter zijn huis beveiligenje verzint het niet, Nederland is volkomen doorgeslagen.
Nee, nergens staat dat in het artikel. Sommige partijen (SGP en CU?) komen met deze flopmaatregel naar voren en CDA steunt het om bange schuimbekkende burgers tegemoet te komen. Er staat nergens dat er massaal inbraken zijn geweest of gaan komen.quote:Op vrijdag 12 april 2024 19:04 schreef Scorpie het volgende:
Omwonenden toekomstig azc krijgen 1.000 euro voor hang- en sluitwerk
[..]
https://www.rijnmond.nl/n(...)or-hang-en-sluitwerk
Onze toekomstige billenwassers zijn blijkbaar hobby inbrekers
quote:Op vrijdag 12 april 2024 19:04 schreef Scorpie het volgende:
Omwonenden toekomstig azc krijgen 1.000 euro voor hang- en sluitwerk
[..]
https://www.rijnmond.nl/n(...)or-hang-en-sluitwerk
Onze toekomstige billenwassers zijn blijkbaar hobby inbrekers dus iedereen moet maar beter zijn huis beveiligenje verzint het niet, Nederland is volkomen doorgeslagen.
quote:Op vrijdag 12 april 2024 19:04 schreef Scorpie het volgende:
Omwonenden toekomstig azc krijgen 1.000 euro voor hang- en sluitwerk
[..]
https://www.rijnmond.nl/n(...)or-hang-en-sluitwerk
Onze toekomstige billenwassers zijn blijkbaar hobby inbrekers dus iedereen moet maar beter zijn huis beveiligenje verzint het niet, Nederland is volkomen doorgeslagen.
No cutting around the bush. Consensus is inmiddels wel dat asielzoekers voor ellende zorgen. Zelfs bij beleidsuitvoerders is dit besef aan het indalen.quote:Op vrijdag 12 april 2024 19:04 schreef Scorpie het volgende:
Omwonenden toekomstig azc krijgen 1.000 euro voor hang- en sluitwerk
[..]
https://www.rijnmond.nl/n(...)or-hang-en-sluitwerk
Onze toekomstige billenwassers zijn blijkbaar hobby inbrekers dus iedereen moet maar beter zijn huis beveiligenje verzint het niet, Nederland is volkomen doorgeslagen.
Klein lichtpuntje iddquote:Op vrijdag 12 april 2024 20:14 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
No cutting around the bush. Consensus is inmiddels wel dat asielzoekers voor ellende zorgen. Zelfs bij beleidsuitvoerders is dit besef aan het indalen.
Het moet nog verder in gaan dalen.quote:Op vrijdag 12 april 2024 20:14 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
No cutting around the bush. Consensus is inmiddels wel dat asielzoekers voor ellende zorgen. Zelfs bij beleidsuitvoerders is dit besef aan het indalen.
Niet allemaal, maar omdat we gewoon iedereen maar binnen laten krijg je automatisch ook ontzettend veel gajes binnen je poorten.quote:Op vrijdag 12 april 2024 20:14 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
No cutting around the bush. Consensus is inmiddels wel dat asielzoekers voor ellende zorgen. Zelfs bij beleidsuitvoerders is dit besef aan het indalen.
Heel klein lichtpuntje. Nu nog het durven uitspreken ervan en daar wringt het 'm. Ze (lees: politici) weten het wel, maar veelal durven ze zich er niet openlijk over uit te spreken in verband met zetel- of gezichtsverlies.quote:
Mogen ze haar huis eerst doen.quote:Op maandag 15 april 2024 16:14 schreef quo_ het volgende:
Om uit je vel te springen en dan zeg ik het nog voorzichtig.
Statenlid Marloes Kramer (studie Sociale Geografie afgerond en ervaring als stakeholdermanager) heeft een geweldig idee over de inzet van asielzoekers als bouwvakker.
https://dvhn.nl/drenthe/Z(...)oleren-28985950.html
Een uitermate karakteristiek en zeer schrijnend voorbeeld over het niveau van onze volksvertegenwoordigers.
Geen enkel benul wat voor figuren zich hier komen melden om mee te profiteren van onze welvaart.
En erger nog de absolute minachting voor mensen die een technisch beroep uit oefenen.
Alsof iedereen die een beroepsopleiding van 4 tot 6 jaar achter de rug heeft zo maar uitwisselbaar is met iemand uit een rubberboot afkomstig uit een of andere apenland.
Haha, afkomstig van iemand die nog nooit een baksteen of een emmer cement heeft vastgehoudenquote:Op maandag 15 april 2024 16:14 schreef quo_ het volgende:
Om uit je vel te springen en dan zeg ik het nog voorzichtig.
Statenlid Marloes Kramer (studie Sociale Geografie afgerond en ervaring als stakeholdermanager) heeft een geweldig idee over de inzet van asielzoekers als bouwvakker.
https://dvhn.nl/drenthe/Z(...)oleren-28985950.html
Een uitermate karakteristiek en zeer schrijnend voorbeeld over het niveau van onze volksvertegenwoordigers.
Geen enkel benul wat voor figuren zich hier komen melden om mee te profiteren van onze welvaart.
En erger nog de absolute minachting voor mensen die een technisch beroep uit oefenen.
Alsof iedereen die een beroepsopleiding van 4 tot 6 jaar achter de rug heeft zo maar uitwisselbaar is met iemand uit een rubberboot afkomstig uit een of ander apenland.
quote:Op maandag 15 april 2024 16:16 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:
[..]
Mogen ze haar huis eerst doen.
https://www.telegraaf.nl/(...)dig-voor-asielopvangquote:Van der Burg: snel 12.000 extra plekken nodig voor asielopvang
DEN HAAG - In de asielopvang zijn met spoed 12.000 extra bedden nodig. Die extra opvangplekken moeten er uiterlijk 1 juli zijn, schrijft demissionair staatssecretaris Eric van der Burg aan de Tweede Kamer. Hij spreekt van „een acute situatie”. Alle opvanglocaties zitten voller dan eigenlijk zou mogen.
Omdat de nood zo hoog is, zal het kabinet samen met het ministerie van Defensie, het Rijksvastgoedbedrijf en Staatsbosbeheer grond van het rijk aanbieden „waarop grote paviljoens voor ongeveer vijfhonderd opvangplekken op zo kort mogelijke termijn (binnen twee maanden) gerealiseerd kunnen worden”. Dit wordt aangeboden aan de zogenoemde Provinciale Regietafels.
Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft al noodmaatregelen genomen, en zal tot 1 juli „wekelijks vierhonderd statushouders tijdelijk uitplaatsen naar hotels om zo ruimte te creëren in de bestaande opvang”. Mensen met een verblijfsstatus moeten eigenlijk doorstromen naar een woning en eventueel hotels of andere doorstroomlocaties, maar dat gebeurt veel te weinig. „Statushouders houden daardoor opvangplekken bezet, wat de druk op de asielopvang vergroot”, aldus Van der Burg in zijn brief.
Ondanks deze ingrepen heeft het COA aangegeven „niet alle benodigde opvangplekken te kunnen realiseren in de komende periode”. Het kabinet neemt daarom maatregelen om gemeenten ertoe aan te zetten voor opvangplekken te zorgen. „Gegeven de acute situatie beogen we deze tijdelijke spoedopvang die gemakkelijker en sneller te realiseren is.” Daarbij gaat het bijvoorbeeld om sporthallen. Vooral gemeenten in Noord-Holland moeten meer plekken regelen.
Een kalkzandsteenhut met golfplaten als dak moet te doen zijn.quote:Op maandag 15 april 2024 17:10 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Haha, afkomstig van iemand die nog nooit een baksteen of een emmer cement heeft vastgehouden
Binnen ons logistiek bedrijf is er ook ooit eens een proef geweest met statushouders. Dat was niks en zal nooit wat worden. En dat soort mensen met 0 capaciteiten moeten huizen gaan bouwen![]()
Meer, meer, meer!quote:Op maandag 15 april 2024 19:02 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
https://www.telegraaf.nl/(...)dig-voor-asielopvang
De nieuwe Van der Burg is ook weer uit.
@:RamboDirk
Nu alle emmers van broers, zussen, kinderen en bouwmarkten in de wijde omtrek al zijn geleend of opgekocht, blijkt de kraan toch nog steeds op volle kracht de boel te overstromen. Nu maar even kijken of de achterneven, verre kennisen en vage collega's nog iets in de schuur hebben liggen.quote:Omdat de nood zo hoog is, zal het kabinet samen met het ministerie van Defensie, het Rijksvastgoedbedrijf en Staatsbosbeheer grond van het rijk aanbieden „waarop grote paviljoens voor ongeveer vijfhonderd opvangplekken op zo kort mogelijke termijn (binnen twee maanden) gerealiseerd kunnen worden”. Dit wordt aangeboden aan de zogenoemde Provinciale Regietafels.
Nu die spreidingswet erdoorheen is kan de kraan nog verder open. Er is letterlijk geen enkel instrument meer om de instroom in te dammen. Duizenden en duizenden gelukszoekers hebben ondertussen de flyer gelezen waarin Nederland aangeprijst als het land om naartoe te gaan: het volledig verzorgde hotelarrangement staat de gelukszoeker, samen met een leger aan asieladvocaten en activisten, op te wachten. Er wordt werkelijk geen strobreed in de weg gelegd om het de gelukszoeker zo comfortabel mogelijk te maken, volledig op kosten van de belastingbetaler natuurlijk.quote:Op maandag 15 april 2024 19:24 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Nu alle emmers van broers, zussen, kinderen en bouwmarkten in de wijde omtrek al zijn geleend of opgekocht, blijkt de kraan toch nog steeds op volle kracht de boel te overstromen. Nu maar even kijken of de achterneven, verre kennisen en vage collega's nog iets in de schuur hebben liggen.
Grote paviljoens voor 500 man.quote:Op maandag 15 april 2024 19:24 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Nu alle emmers van broers, zussen, kinderen en bouwmarkten in de wijde omtrek al zijn geleend of opgekocht, blijkt de kraan toch nog steeds op volle kracht de boel te overstromen. Nu maar even kijken of de achterneven, verre kennisen en vage collega's nog iets in de schuur hebben liggen.
Berichten over overlast in de omgeving, vieze wc's, veel meer dan de afgesproken 500 bewoners, suboptimale omstandigheden, je kunt het al zo uittekenen. En uiteraard een kort poosje later de zoveelste urgente oproep want ook dit is natuurlijk niet genoeg zolang de kraan lekker blijft doorstromen.quote:Op maandag 15 april 2024 19:29 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Grote paviljoens voor 500 man.
Daar staat dus binnen de kortste keren de politie aan de deur omdat er weer iemand overhoop is gestoken of in elkaar is gebeukt want veel te massaal, stress en korte lontjes bij iedereen etc.
Rinse and repeat.
Exact dit gaat er gebeuren. Meer opvangplekken creëren en ook daar gewoon herhalen wat eerder fout ging. In het begin alles stil houden totdat het helemaal uit de klauwen loopt en vervolgens nieuwe plekken inrichten.quote:Op maandag 15 april 2024 19:33 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Berichten over overlast in de omgeving, vieze wc's, veel meer dan de afgesproken 500 bewoners, suboptimale omstandigheden, je kunt het al zo uittekenen. En uiteraard een kort poosje later de zoveelste urgente oproep want ook dit is natuurlijk niet genoeg zolang de kraan lekker blijft doorstromen.
De opvang in Nederland is vergeleken met het buitenland vrij royaal hoor.quote:Op maandag 15 april 2024 19:33 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Berichten over overlast in de omgeving, vieze wc's, veel meer dan de afgesproken 500 bewoners, suboptimale omstandigheden, je kunt het al zo uittekenen. En uiteraard een kort poosje later de zoveelste urgente oproep want ook dit is natuurlijk niet genoeg zolang de kraan lekker blijft doorstromen.
Zijn wekelijkse oproepjequote:Op maandag 15 april 2024 19:02 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
https://www.telegraaf.nl/(...)dig-voor-asielopvang
De nieuwe Van der Burg is ook weer uit.
@:RamboDirk
Waanzin. Echt complete waanzin.quote:Op maandag 15 april 2024 19:02 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
https://www.telegraaf.nl/(...)dig-voor-asielopvang
De nieuwe Van der Burg is ook weer uit.
@:RamboDirk
Ik begrijp dat ook niet hoor. De verzorgingsstaat is al helemaal uitgemolken en er worden hordes kanslozen hiernaartoe gehaald. In mijn tijd was overlast door immigranten echt nog iets van de grote steden, maar stukje bij beetje moet ook de provincie er aan geloven. Kijk Ter Apel, koste wat koste moeten dorpen ten prooi vallen aan dit beleid de de desastreuse gevolgen ervan. In het land van herkomst worden ze al lekker gemaakt met het gratis geld wat hier wordt uitgedeeld. Zelf dwangsommen ontvangen ze van de IND als de procedure te lang duurt. Er is geen enkele prikkel om niet te 'vluchten'.quote:Op maandag 15 april 2024 19:29 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Nu die spreidingswet erdoorheen is kan de kraan nog verder open. Er is letterlijk geen enkel instrument meer om de instroom in te dammen. Duizenden en duizenden gelukszoekers hebben ondertussen de flyer gelezen waarin Nederland aangeprijst als het land om naartoe te gaan: het volledig verzorgde hotelarrangement staat de gelukszoeker, samen met een leger aan asieladvocaten en activisten, op te wachten. Er wordt werkelijk geen strobreed in de weg gelegd om het de gelukszoeker zo comfortabel mogelijk te maken, volledig op kosten van de belastingbetaler natuurlijk.
Vooral weg blijven kijken met z'n allen, want we willen toch niet het verwijt krijgen dat Nederland een racistisch land is wat niet deugt he.quote:Op maandag 15 april 2024 19:29 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Nu die spreidingswet erdoorheen is kan de kraan nog verder open. Er is letterlijk geen enkel instrument meer om de instroom in te dammen. Duizenden en duizenden gelukszoekers hebben ondertussen de flyer gelezen waarin Nederland aangeprijst als het land om naartoe te gaan: het volledig verzorgde hotelarrangement staat de gelukszoeker, samen met een leger aan asieladvocaten en activisten, op te wachten. Er wordt werkelijk geen strobreed in de weg gelegd om het de gelukszoeker zo comfortabel mogelijk te maken, volledig op kosten van de belastingbetaler natuurlijk.
Dat verwijt zal me een worst wezen als daarmee de instroom van islam stoptquote:Op maandag 15 april 2024 21:06 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Vooral weg blijven kijken met z'n allen, want we willen toch niet het verwijt krijgen dat Nederland een racistisch land is wat niet deugt he.
Later deze week zal Hugo de Jonge wel weer gaan roepen dat hij nu echt wel huizen wil gaan bouwen!quote:Op maandag 15 april 2024 20:52 schreef Mubassie het volgende:
[..]
Zijn wekelijkse oproepje![]()
Die man is erg volhardend
ja, de woningen krijgen ene oppervlak van 11 m2 , eigen toilet en een raam en stadsverwarmingquote:Op maandag 15 april 2024 21:13 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Later deze week zal Hugo de Jonge wel weer gaan roepen dat hij nu echt wel huizen wil gaan bouwen!
Maar volgens bepaalde lieden moest en zou die spreidingswet er komen want daarmee los je al wat problemen op. Geen idee hoe die hersenkronkel precies werkte.quote:Op maandag 15 april 2024 19:33 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Berichten over overlast in de omgeving, vieze wc's, veel meer dan de afgesproken 500 bewoners, suboptimale omstandigheden, je kunt het al zo uittekenen. En uiteraard een kort poosje later de zoveelste urgente oproep want ook dit is natuurlijk niet genoeg zolang de kraan lekker blijft doorstromen.
Het enige dat het 'oplost' is dat de badkamer nu iets minder snel helemaal onder water staat (maar nog steeds voller loopt), maar dat je nu ook natte voeten begint te krijgen in de slaapkamer en de woonkamer. En ook daar zal het waterpeil steeds sneller stijgen want de kraan blijft open staan.quote:Op maandag 15 april 2024 21:38 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Maar volgens bepaalde lieden moest en zou die spreidingswet er komen want daarmee los je al wat problemen op. Geen idee hoe die hersenkronkel precies werkte.
Ja maar ze moesten buiten slapen in ter Apelquote:Op maandag 15 april 2024 21:40 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Het enige dat het 'oplost' is dat de badkamer nu iets minder snel helemaal onder water staat (maar nog steeds voller loopt), maar dat je nu ook natte voeten begint te krijgen in de slaapkamer en de woonkamer. En ook daar zal het waterpeil steeds sneller stijgen want de kraan blijft open staan.
Meer overlast op meer plekken verspreid in Nederland, terwijl de kraan nooit dichtgedraaid hoeft te worden want "het valt nu wel mee met de overlast". Obfuscating facts.quote:Op maandag 15 april 2024 21:40 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Het enige dat het 'oplost' is dat de badkamer nu iets minder snel helemaal onder water staat (maar nog steeds voller loopt), maar dat je nu ook natte voeten begint te krijgen in de slaapkamer en de woonkamer. En ook daar zal het waterpeil steeds sneller stijgen want de kraan blijft open staan.
Is vrij onmenselijk hè mensen buiten laten slapen.quote:Op maandag 15 april 2024 21:44 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Ja maar ze moesten buiten slapen in ter Apel
Heel zielig ja met 25 graden snachts.quote:Op maandag 15 april 2024 21:45 schreef prunus het volgende:
[..]
Is vrij onmenselijk hè mensen buiten laten slapen.
Die mensen konden een dag voor ze in Ter Apel aanklopten ook prima voor zichzelf zorgen toen ze elders in Europa op een trein of bus naar Nederland stapten, dus geen idee waarom dit ons probleem moet zijn.quote:Op maandag 15 april 2024 21:45 schreef prunus het volgende:
[..]
Is vrij onmenselijk hè mensen buiten laten slapen.
Ik heb het idee dat de problemen alleen maar zichtbaarder zijn geworden en meer burgers geconfronteerd met de problemen van de massamigratie. Dat "valt wel mee" scenario is niet uitgekomen. In elke lokale krant heb je bijna dagelijks je lokale asielzoeker nieuws.quote:Op maandag 15 april 2024 21:45 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Meer overlast op meer plekken verspreid in Nederland, terwijl de kraan nooit dichtgedraaid hoeft te worden want "het valt nu wel mee met de overlast". Obfuscating facts.
Ja ga erbij liggen anders als je het toch geen probleem vindt.quote:Op maandag 15 april 2024 21:47 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Heel zielig ja met 25 graden snachts.
Symptoombestrijding heet dat.
nee, mensen worden steeds meer geconfronteerd met hun eigen nare situatie die overigens is gecreëerd door politieke keuzes. Daar zoekt men een zondebok voor en dat zijn de asielzoekers geworden. Makkelijke groep om op te bashen.quote:Op maandag 15 april 2024 21:50 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Ik heb het idee dat de problemen alleen maar zichtbaarder zijn geworden en meer burgers geconfronteerd met de problemen van de massamigratie. Dat "valt wel mee" scenario is niet uitgekomen. In elke lokale krant heb je bijna dagelijks je lokale asielzoeker nieuws.
Wat is dit nu weer voor stom gelul.quote:Op maandag 15 april 2024 21:50 schreef prunus het volgende:
[..]
Ja ga erbij liggen anders als je het toch geen probleem vindt.
klopt, want je kunt niet buiten slapen, dat is onmenselijk. Maar als je het geen probleem vindt stel ik voor dat je je huis afstaat aan de mensen die het wel een probleem vinden om buiten te slapen. Creëert ook wat meer rust voor die mensen en kan jij lekker in de buitenlucht.quote:Op maandag 15 april 2024 22:00 schreef inslagenreuring het volgende:
[..]
Wat is dit nu weer voor stom gelul.
Dat nachtje of 4 buiten slapen. Zitten nu lekker in een vd valk of cruise met full catering.
Want dat doe je als er geen plek meer is. Meer plek door de strot duwen.
Onderuit gehaald door de asielzoekers zelf bedoel je? Klagen over het eten dat ze gratis krijgen notabene verzorgd door een cateraar.quote:Op maandag 15 april 2024 22:02 schreef prunus het volgende:
[..]
Full catering ja het is echt super geweldig en luxe (is allang onderuit gehaald).
https://www.rtl.nl/nieuws(...)van-luxe-geen-sprakequote:Op maandag 15 april 2024 22:07 schreef Mubassie het volgende:
[..]
Onderuit gehaald door de asielzoekers zelf bedoel je? Klagen over het eten dat ze gratis krijgen notabene verzorgd door een cateraar.
De asielstroom is ook een politieke keuze.quote:Op maandag 15 april 2024 21:56 schreef prunus het volgende:
[..]
nee, mensen worden steeds meer geconfronteerd met hun eigen nare situatie die overigens is gecreëerd door politieke keuzes. Daar zoekt men een zondebok voor en dat zijn de asielzoekers geworden. Makkelijke groep om op te bashen.
Is geen reden om zo smerig over asielzoekers en vluchtelingen zelf te doen als mensen doen in dit topic.quote:Op maandag 15 april 2024 22:11 schreef TheStigsDutchCousin het volgende:
[..]
De asielstroom is ook een politieke keuze.
Daarvoor zijn ze inderdaad niet de halve wereld over gereisd. Daar hoort gratis geld en huis natuurlijk bij.quote:Op maandag 15 april 2024 22:02 schreef prunus het volgende:
[..]
klopt, want je kunt niet buiten slapen, dat is onmenselijk. Maar als je het geen probleem vindt stel ik voor dat je je huis afstaat aan de mensen die het wel een probleem vinden om buiten te slapen. Creëert ook wat meer rust voor die mensen en kan jij lekker in de buitenlucht.
Full catering ja het is echt super geweldig en luxe (is allang onderuit gehaald).
Dan blijft de vraag: waarom moet Nederland deze mensen opvangen als er in Europa genoeg andere landen zijn waar dat ook kan?quote:Op maandag 15 april 2024 22:14 schreef prunus het volgende:
[..]
Is geen reden om zo smerig over asielzoekers en vluchtelingen zelf te doen als mensen doen in dit topic.
Ja en?quote:Op maandag 15 april 2024 22:11 schreef prunus het volgende:
[..]
https://www.rtl.nl/nieuws(...)van-luxe-geen-sprake
Lekker je kamer delen 🤗
Al anderhalf jaar. Als hij politiek vluchteling is (zoals hij zelf beweerd), weten ze daar toch ook wel wie zijn familie is?quote:Op maandag 15 april 2024 22:28 schreef Mubassie het volgende:
[..]
Ja en?
Alsof luxe een voorrecht moet zijn ofzo als je "gevlucht" bent![]()
Dat zou helemaal mooi worden.
Blij zijn met wat ze krijgen zou ze sieren. En anders lekker terug naar je familie die je achterliet.
Ja, en? Als het niet bevalt gaan maar terug naar een van de andere landen waar ze al doorheen getrokken zijn.quote:Op maandag 15 april 2024 22:11 schreef prunus het volgende:
[..]
https://www.rtl.nl/nieuws(...)van-luxe-geen-sprake
Lekker je kamer delen 🤗
Nee hoor achterhaald idee, Wilders staat op 50 zetels (peilingen) binnen deze groep van 5 miljoen mensen gaat het met heel heel veel mensen beter dan ooit.quote:Op maandag 15 april 2024 21:56 schreef prunus het volgende:
[..]
nee, mensen worden steeds meer geconfronteerd met hun eigen nare situatie die overigens is gecreëerd door politieke keuzes. Daar zoekt men een zondebok voor en dat zijn de asielzoekers geworden. Makkelijke groep om op te bashen.
En onvrijwillige Nederlandse daklozen? Die mogen gewoon op straat slapen? Of moeten zelf maar een hotel boeken? De daklozenopvang zit vol, ook die van het Leger des Heils. Want daar is het 'wie het eerst komt', en er zijn nu al een heleboel uitgeprocedeerde, illegalen.quote:Op maandag 15 april 2024 22:02 schreef prunus het volgende:
[..]
klopt, want je kunt niet buiten slapen, dat is onmenselijk. Maar als je het geen probleem vindt stel ik voor dat je je huis afstaat aan de mensen die het wel een probleem vinden om buiten te slapen. Creëert ook wat meer rust voor die mensen en kan jij lekker in de buitenlucht.
Full catering ja het is echt super geweldig en luxe (is allang onderuit gehaald).
En dan zijn er nog mensen die beweren dat statushouders geen voorrang krijgen op mensen die al 10 jaar op de wachtlijst staan!quote:Op dinsdag 16 april 2024 06:52 schreef Za het volgende:
Het lukt gemeenten niet om voor deze statushouders een huis te vinden.
Wilders is gisteren voortijdig weggelopen bij de onderhandelingen, omdat de asielstandpunten volgens hem niet ver genoeg gaan.quote:Op dinsdag 16 april 2024 10:14 schreef Red_85 het volgende:
Wanneer is dat nieuwe kabinet er nu?
Dan is er in ieder geval een wil om tegengas te geven aan de influx van kanslozen. Die ontbreekt totaal. Maar een beetje onder de giertank blijven staan terwijl die op ontploffen staat. En maar blijven toevoegen....
Zo'n containerwoning is nog te luxe. Als je vluchteling bent, ben je al blij met een simpel dak en eten.quote:Op dinsdag 16 april 2024 10:32 schreef Gia het volgende:
[..]
Wilders is gisteren voortijdig weggelopen bij de onderhandelingen, omdat de asielstandpunten volgens hem niet ver genoeg gaan.
Ik kijk eigenlijk wel uit naar nieuwe verkiezingen.
Als men het hier in Nederland voor iedereen eerlijk wil doen, dan zetten ze die statushouders in containerwoningen (passen best 2 mannen in een zo'n woning) en dan kunnen ze onderaan de wachtlijst voor een reguliere woning. Geen voorrang! Geen urgentie! Geen gezinshereniging!
Eens. Helaas is dit Nederland. Die asielzoeker krijgt met voorrang een woning, zodat zijn gezin over kan komen. Want 'dat kun je toch geen jaren laten duren! Da's zielig!'quote:Op dinsdag 16 april 2024 12:02 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Zo'n containerwoning is nog te luxe. Als je vluchteling bent, ben je al blij met een simpel dak en eten.
Richten op terugkeer en een enorm sobere opvang
Dat je nog zo hoopvol bent bij een eventueel nieuw kabinet. Er gaat echt weinig tot niets veranderen ben ik bang. Men pompt niet voor niets miljarden extra in de asielopvang.quote:Op dinsdag 16 april 2024 10:14 schreef Red_85 het volgende:
Wanneer is dat nieuwe kabinet er nu?
Dan is er in ieder geval een wil om tegengas te geven aan de influx van kanslozen. Die ontbreekt totaal. Maar een beetje onder de giertank blijven staan terwijl die op ontploffen staat. En maar blijven toevoegen....
Het demissionaire kabinet ja.quote:Op dinsdag 16 april 2024 12:19 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Dat je nog zo hoopvol bent bij een eventueel nieuw kabinet. Er gaat echt weinig tot niets veranderen ben ik bang. Men pompt niet voor niets miljarden extra in de asielopvang.
Opvang, en daarna? Woningen zijn er niet of nauwelijks, wat moeten we hier met al die mensen?quote:Op dinsdag 16 april 2024 12:19 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Dat je nog zo hoopvol bent bij een eventueel nieuw kabinet. Er gaat echt weinig tot niets veranderen ben ik bang. Men pompt niet voor niets miljarden extra in de asielopvang.
Het demissionaire kabinet heeft zelfs al een begroting gemaakt voor 2025!! De mafkezen!quote:Op dinsdag 16 april 2024 12:21 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Het demissionaire kabinet ja.
Ik ben in ieder geval hoopvol dat dit nieuwe kabinet er iets aan wil doen.
In kampen zetten en in de kassen laten werken voor hun uitkering. Dan hebben ze nog enig nut.quote:Op dinsdag 16 april 2024 13:17 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Opvang, en daarna? Woningen zijn er niet of nauwelijks, wat moeten we hier met al die mensen?
BRONquote:Asielzoekers krijgen 30 miljoen aan dwangsommen uitgekeerd: ’IND kan het werk niet aan’
Den Haag - Asielzoekers die klagen over te trage behandeling van hun asielaanvraag krijgen volgend jaar 30 miljoen euro aan dwangsommen uitgekeerd. Daar houdt het demissionaire kabinet rekening mee in de nieuwste begrotingsupdate. „De IND kan het werk niet aan”, legt demissionair staatssecretaris Van der Burg (Asiel) uit.
Door het stijgend aantal procedures heeft immigratiedienst IND al langer grote problemen met het tijdig afhandelen van aanvragen. Die problemen gaan bakken met geld kosten, blijkt uit de voorjaarsnota: „De IND verwacht ten minste in 2025 extra dwangsommen te moeten betalen aan asielzoekers waarvan de asielaanvraag niet binnen de wettelijke beslistermijn wordt afgehandeld.”
Het kabinet neemt er alvast een voorschot op dat de rekening in de jaren daarna verder oploopt: „Met de huidige geraamde asielinstroom, afhandeling van asielaanvragen en bij ongewijzigd beleid rond dwangsommen is het risico aanwezig dat ook na 2025 asielaanvragen niet binnen de wettelijke beslistermijn zullen worden afgehandeld.”
Kritiek
Door een golf aan asielaanvragen kan de IND het werk niet meer aan. Achterstanden dreigen alleen maar verder op te lopen, waarschuwt demissionair staatssecretaris Van der Burg (Asiel). Vanuit de Tweede Kamer klinkt felle kritiek op de dwangsommen die daarop kunnen volgen.
Immigratiedienst IND ziet de aanwas aan asielverzoeken sterker toenemen dan zijn personeelsbestand. Vorig jaar betaalde de dienst al ruim 11 miljoen euro aan dwangsommen. De IND heeft het over de hele linie drukker gekregen, want naar het aantal asielaanvragen is ook het aantal aanvragen voor studenten en arbeidsmigranten toegenomen, zo blijkt uit cijfers. Maar vooral bij asielverzoeken knelt het en overschrijdt de IND steeds vaker de beslistermijn. De toename van het aantal beroepsprocedures vertaalt zich naar meer ingebrekestellingen, de voorbode van dwangsommen.
„Er komen te veel asielzoekers voor het systeem zoals we het hebben”, zegt Van der Burg. „Het systeem trekt dat niet.” Volgens de staatssecretaris is de IND juist enorm gegroeid, tot zo’n 6000 fte, maar zorgen jurisprudentie en een hogere instroom ervoor dat het werk zich alsnog opstapelt. „De jurisprudentie zorgt ervoor dat de dossiers veel dikker zijn geworden. Het is meer werk om een zaak af te handelen. We zijn meer tijd kwijt om iemand af- of toe te wijzen. Alles moet worden vastgelegd.”
Via de rechter
Eerder meldde de VVD-bewindsman de Tweede Kamer al dat hij voor dit jaar rekening houdt met ’enkele tientallen miljoenen euro’s aan dwangsommen. Van 2017 tot en met 2022 is volgens de staatssecretaris al ruim 43 miljoen euro aan dwangsommen uitgekeerd. Inmiddels zijn bestuurlijke dwangsommen tijdelijk geschrapt, maar via de rechter kunnen klagende asielzoekers alsnog geld ontvangen. De Tweede Kamer wil de bestuurlijke (automatische) dwangsommen binnenkort definitief schrappen, maar alsnog is de verwachting dat via de rechter tientallen miljoenen moeten worden uitgekeerd als termijnen worden overschreden.
En daar kunnen Kamer en kabinet volgens experts niks aan veranderen. De Raad van State oordeelde eerder al dat de rechter zo’n boete voor te trage afhandeling moet kunnen opleggen. De veelvuldig schutterende staatssecretaris Broekers-Knol werd door de bestuursrechter teruggefloten toen ze rechterlijke dwangsommen wilde schrappen. Dat is namelijk in strijd met het Europees recht, luidt het oordeel.
Procedure bewust vertraagd
Per zaak kan een dwangsom maximaal 1442 euro bedragen, maar omdat asielzoekers meerdere zaken mogen aanspannen, kunnen de bedragen flink oplopen. Het gebeurt zelfs dat asielzoekers bewust niet komen opdagen voor gehoor in hun eigen procedure, om te vertragen en dwangsommen te vangen. Volgens Van der Burg loopt daar nu een rechtszaak over. De bewindsman hoopt dat het resultaat is dat daar wat tegen kan worden gedaan.
Een poging vanuit politiek Den Haag om paal en perk te stellen aan procedures sneuvelde met het kabinet. Coalitiepartijen VVD, D66, CDA en CU wilden in het pakket maatregelen de rechtsbijstand voor asielzoekers met kansloze aanvragen sterk versoberen, maar door de kabinetsval ging het complete pakket van tafel. Niet die beknotting van rechtsbijstand, maar beperking van gezinshereniging was de steen des aanstoots.
Vanuit de Tweede Kamer klinkt de roep om de bestuurlijke dwangsom af te schaffen. PVV, VVD, NSC en BBB vinden de dwangsommen maar moeilijk uit te leggen. „Omdat ze hun doel voorbijschieten omdat de instroom onhoudbaar hoog is”, zegt NSC-Kamerlid Veldkamp. Maar ook als bestuurlijke dwangsommen permanent in de ban gaan, blijft de situatie zoals die nu is en zullen er nog altijd via de rechter wachtboetes moeten worden betaald. Volgens betrokkenen weten migranten – gestuurd door de asieladvocatuur – bovendien steeds makkelijker de weg naar de rechter te vinden.
Je verwacht het niet.quote:Het gebeurt zelfs dat asielzoekers bewust niet komen opdagen voor gehoor in hun eigen procedure, om te vertragen en dwangsommen te vangen.
Als dat zin heeftquote:Op dinsdag 23 april 2024 07:28 schreef Wirelessmouse het volgende:
In zijn brief waarschuwt Van der Burg ook nog dat een groot deel van het asielrecht door Brussel wordt bepaald, en niet door de afzonderlijke lidstaten.
6 juni gaan stemmen dus.
Van der Burg is de zoveelste trekpop.quote:Op dinsdag 23 april 2024 07:28 schreef Wirelessmouse het volgende:
In zijn brief waarschuwt Van der Burg ook nog dat een groot deel van het asielrecht door Brussel wordt bepaald, en niet door de afzonderlijke lidstaten.
6 juni gaan stemmen dus.
Goh, zou het?quote:Op dinsdag 23 april 2024 07:28 schreef Wirelessmouse het volgende:
In zijn brief waarschuwt Van der Burg ook nog dat een groot deel van het asielrecht door Brussel wordt bepaald, en niet door de afzonderlijke lidstaten.
quote:Eerste asielzoekers aangekomen in Zwijndrechts hotel
In voormalig Van der Valk hotel Ara in Zwijndrecht worden nu asielzoekers opgevangen
De eerste 130 asielzoekers zijn maandag aangekomen in voormalig hotel Ara in Zwijndrecht. Het hotel aan de Veerweg langs de Oude Maas is de afgelopen maanden omgebouwd tot opvanglocatie. Dinsdag volgt nog een groep van honderd nieuwe bewoners.
In de luxe suites wordt de komende tijd onder meer Nederlandse les gegeven. De hotelkamers waar de asielzoekers in verblijven, zijn nauwelijks verbouwd, vertelt locatiemanager van het Centraal Opgaan opvang asielzoekers (COA) Boukje Renger aan RTV Dordrecht: "De hotelkamers zijn vooral leeggemaakt. Het meubilair eruit, de hotelbedden eruit en onze bedden, matrassen, lockerkasten, koelkast en tafel erin."
In de kamers zijn stapelbedden neergezet. De tweepersoonshotelkamers zijn omgebouwd tot een kamer waarin vijf asielzoekers worden opgevangen. De samenstelling van de bewoners is een afspiegeling van Ter Apel volgens Renger: "De grootste groep bestaat uit Syrische mensen en Jemenitische mensen, maar het zou kunnen zijn dat wij hier zo'n twintig nationaliteiten krijgen.
De hotelbedden zijn vervangen door stapelbedden
Ook het leeftijdsverschil van de bewoners zal naar verwachting groot zijn: "Ik heb begrepen dat wij hier een baby van 0 jaar krijgen, de oudste weet ik nog niet, maar van 0 tot 75 jaar oud zou mogelijk zijn." 60 van de 230 asielzoekers zijn alleenstaande minderjarige vluchtelingen. Om deze groep zo goed mogelijk op te vangen, slapen zij op de begane grond en delen ze hun kamer met maximaal twee andere personen.
Ook gaan zij gebruik maken van de keuken die op dit moment nog wordt gebouwd in de ruimte die vroeger het zwembad was. "De jongeren zijn volop in ontwikkeling en om ze zelfredzaam te maken, is kunnen koken ook een belangrijk onderdeel", legt de locatiemanager uit.
Gezinnen en alleenstaanden
De overige 170 asielzoekers slapen op de eerste en tweede verdieping van het voormalige hotel. Zij delen de kamers met maximaal vier andere bewoners. Dat kunnen gezinnen zijn, alleenstaande mannen, alleenstaande vrouwen, vaders met kinderen of moeders met kinderen. Deze groep krijgt driemaal per dag een lopend buffet voorgeschoteld.
Het is de bedoeling dat het voormalige hotel in Zwijndrecht in de toekomst opvang aan driehonderd mensen biedt. Toch zullen er volgens Renger de komende periode niet meer dan 230 asielzoekers verblijven in de noodopvang. "We gaan eerst een periode doormaken om te ervaren hoe het gaat, als dat goed gaat kunnen we de aantallen gaan verhogen."
Bezorgdheid onder inwoners Zwijndrecht
Een deel van de Zwijndrechtenaren was bezorgd over de veiligheid. Dat bleek onder meer uit de demonstratie voor het gemeentehuis eerder dit jaar. Verantwoordelijk wethouder Robert Kreukniet laat weten dat deze zorgen nog niet helemaal zijn weggenomen.
"De aandachtspunten, vooral over veiligheid, zijn er natuurlijk nog steeds. Daar hebben we een klankbordgroep voor en straks een kerngroep veiligheid, dat verandert niet. Pas als mensen er wonen en je ziet dat het onder controle is, dan gaat dat wellicht helpen. De mensen die echt tegen waren, die blijven tegen en dat snappen wij ook. De meeste mensen doen dat vanuit het perspectief van 'is het wel veilig als daar mensen wonen?'. "
Bezwaarprocedure
Hoewel de asielzoekers nu al worden opgevangen, is de termijn van zes weken om bezwaar in te dienen tegen de afgegeven omgevingsvergunning nog niet verstreken. Daarmee bestaat er nog een kans dat het voormalige hotel niet gebruikt kan worden als opvanglocatie. Het is een risico dat het COA vaker neemt en het gevolg van de enorme druk op de asielketen en de nijpende situatie in Ter Apel.
Toch is de kans klein dat de locatie niet gebruikt zal kunnen worden, zegt wethouder Kreukniet. "Bij een omgevingsvergunning moet je denken aan geluid, verkeer en dat soort vraagstukken. Wij denken dat dit goed onderzocht en uitgewerkt is." Toch is de situatie volgens de wethouder niet ideaal. "Wij hadden natuurlijk liever gehad dat het COA de termijn had afgewacht, maar we hebben wel begrip voor de hele hoge urgentie."
Meedoen
Volgens locatiemanager Boukje Renger van het COA is het vooral belangrijk dat de vluchtelingen gaan participeren. De opvanglocatie zet in op het organiseren van verschillende activiteiten waaronder onderwijs. Zo kunnen mensen met een verblijfstatus een voorinburgeringsprogramma volgen met Nederlandse taallessen en wordt er een cursus 'Kennis van de Nederlandse maatschappij' aangeboden.
Voor de mensen die nog in de procedure zitten zullen er, onder andere door vrijwilligers, creatieve en sportactiviteiten worden georganiseerd. Ook kunnen de bewoners bijdragen aan het groenonderhoud in de omgeving, meehelpen op het centrum zelf of vrijwilligerswerk doen in de gemeente Zwijndrecht.
ja die kan ze dan naar rwanda sturen , dat kan nederland ook doen danquote:Op zondag 28 april 2024 18:16 schreef Alpha0 het volgende:
Ierland wil asielzoekers terug naar Verenigd Koninkrijk sturen
Vd Burg zal blij zijn als er een ander kabinet is dan gaat ie zo alles naast zich neer gooien enquote:Op dinsdag 23 april 2024 13:21 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Goh, zou het?
Van der Burg kan zich mooi schuilen achter deze uitspraak als het nóg verder uit de hand loopt...
Als je jaloers bent op die bezemkastkamers doe je iets goed fout in je leven hoor.quote:
ze krijgen dus al wel nederlandse les ,,maar ze mogen niet werken ??quote:Op dinsdag 23 april 2024 13:59 schreef Alpha0 het volgende:
De eerste 130 asielzoekers zijn maandag aangekomen in voormalig hotel Ara in Zwijndrecht. Het hotel aan de Veerweg langs de Oude Maas is de afgelopen maanden omgebouwd tot opvanglocatie. Dinsdag volgt nog een groep van honderd nieuwe bewoners.
In de luxe suites wordt de komende tijd onder meer Nederlandse les gegeven. De hotelkamers waar de asielzoekers in verblijven, zijn nauwelijks verbouwd, vertelt locatiemanager van het Centraal Opgaan opvang
Waar lees jij, wie waar jaloers op is?quote:Op zondag 28 april 2024 18:47 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Als je jaloers bent op die bezemkastkamers doe je iets goed fout in je leven hoor.
Dat zijn de verwachte schuimbekreacties telkens als er een hotel ter beschikking wordt gesteld voor opvang. Alsof het 5 sterren resorts zijn met bubbelbad, kingsize bed, en elke avond kreeft.quote:Op zondag 28 april 2024 19:39 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Waar lees jij, wie waar jaloers op is?
Dat is gewoon de meest belachelijke regel in die hele asielprocedure.quote:Op zondag 28 april 2024 19:01 schreef michaelmoore het volgende:
ze krijgen dus al wel nederlandse les ,,maar ze mogen niet werken ??
Jij denkt dat deze lui slechter af zijn dan in het land van herkomst?quote:Op zondag 28 april 2024 21:06 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Dat zijn de verwachte schuimbekreacties telkens als er een hotel ter beschikking wordt gesteld voor opvang. Alsof het 5 sterren resorts zijn met bubbelbad, kingsize bed, en elke avond kreeft.
Waar zeg ik dat?quote:Op zondag 28 april 2024 21:09 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Jij denkt dat deze lui slechter af zijn dan in het land van herkomst?
Dat is het hele punt hè, je verzint ten eerste een argument waar je voor jezelf een hele meute tegenstanders mee creëert die dingen zeggen die jij in je hoofd hebt verzonnen, maar als ik je vervolgens op de man afvraag of ze het nu beter hebben dan thuis (waar het echt om draait) doe je net alsof je een mongool met het IQ van een dropveter bent.quote:
Standaard afleidingstactiek van de usual suspects hier. Of ze beginnen een semantische discussie om maar niet op de daadwerkelijke argumenten in te hoeven gaan.quote:Op zondag 28 april 2024 21:12 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Dat is het hele punt hè, je verzint ten eerste een argument waar je voor jezelf een hele meute tegenstanders mee creëert die dingen zeggen die jij in je hoofd hebt verzonnen, maar als ik je vervolgens op de man afvraag of ze het nu beter hebben dan thuis (waar het echt om draait) doe je net alsof je een mongool met het IQ van een dropveter bent.
Krijg je het nog een beetje geregeld in je bovenkamer?quote:Op zondag 28 april 2024 21:12 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Dat is het hele punt hè, je verzint ten eerste een argument waar je voor jezelf een hele meute tegenstanders mee creëert die dingen zeggen die jij in je hoofd hebt verzonnen, maar als ik je vervolgens op de man afvraag of ze het nu beter hebben dan thuis (waar het echt om draait) doe je net alsof je een mongool met het IQ van een dropveter bent.
Je hebt gelijk, Harvestje wil nu semantisch gaan doen.quote:Op zondag 28 april 2024 21:14 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Standaard afleidingstactiek van de usual suspects hier. Of ze beginnen een semantische discussie om maar niet op de daadwerkelijke argumenten in te hoeven gaan.
Dat lijkt mee ook , geef ze een arbeidscontract voor drie jaar met afspraak dat men zich verplicht zonder nogelijkheid van juridisch beroep , om daarna weer terug te gaan naar eigen landquote:Op zondag 28 april 2024 21:08 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Dat is gewoon de meest belachelijke regel in die hele asielprocedure.
Ze moeten meteen aan de bak kunnen.
Dat kan toch niet?quote:Op zondag 28 april 2024 18:16 schreef Alpha0 het volgende:
Ierland wil asielzoekers terug naar Verenigd Koninkrijk sturen
Onder druk wordt alles vloeibaar. Ik zie het als pure onwil.quote:Op maandag 29 april 2024 07:22 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Dat kan toch niet?
In zijn brief waarschuwt Van der Burg ook nog dat een groot deel van het asielrecht door Brussel wordt bepaald, en niet door de afzonderlijke lidstaten.
Of kunnen er stiekem wel dingen en wil Van der Burg gewoon niet?
quote:In de hele EU werden vorig jaar meer dan 400.000 asielverzoeken goedgekeurd, blijkt uit een rapportage van Eurostat. Nederland staat met een inwilligingspercentage van 80 procent in de top, terwijl Frankrijk (31,4 procent), België (44,7 procent) en Duitsland (62,2 procent) veel minder asielverzoeken honoreren.
https://www.vluchtelingen(...)gen%20in%20Nederland.quote:Hoeveel asielzoekers kregen een verblijfsvergunning?
In 2023 heeft de IND over 17.925 asielaanvragen beslist. In 80,8% van de gevallen is er een verblijfsvergunning verleend. Dat betekent dat er in 2023 14.490 mensen een verblijfsvergunning asiel kregen in Nederland.
Lol. Je verzint dus maar gewoon watquote:Op zondag 28 april 2024 21:06 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Dat zijn de verwachte schuimbekreacties telkens als er een hotel ter beschikking wordt gesteld voor opvang. Alsof het 5 sterren resorts zijn met bubbelbad, kingsize bed, en elke avond kreeft.
Heeft er ook deels mee te maken dat door het meersporenbeleid wij relatief veel asielzoekers uit 'onveilige' landen krijgen.quote:Op maandag 29 april 2024 08:18 schreef Montagui het volgende:
Nederland keurt 80.8% van de asielaanvragen goed, flink veel meer dan de in ons omringende landen.
[..]
[..]
https://www.vluchtelingen(...)gen%20in%20Nederland.
Schijnt dat de IND handjes te kort komt en de vluchtelingen in veel gevallen het voordeel van de twijfel te geven.
De veilige landers verdienen weldegelijk alle aandacht omdat het de totale staatsverhuftering is, het is criminaliteit over een dorp uitstorten omdat je bestuurlijk te laf bent om er wat aan te doen. Het is de overheid die opzettelijk het leven van de eigen burgers verkloot ten bate van buitenlands schorriemorrie, het complete morele failliet van 'het recht'.quote:Op maandag 29 april 2024 10:08 schreef Confetti het volgende:
[..]
Heeft er ook deels mee te maken dat door het meersporenbeleid wij relatief veel asielzoekers uit 'onveilige' landen krijgen.
Daarom is de focus hier op 'veiligelanders' ontzettend storend. Dat is een volstrekt verwaarloosbare groep, maar omdat het erover eens is dat die weg moeten blijven ze de aandacht krijgen.
We moeten praten over asielzoekers uit 'onveilige' landen. Dat zijn er veel meer en ik vind dat ook die mensen weg moeten. Ook als het thuisland onveilig is, we kunnen niet alle 'echte' vluchtelingen helpen. Soms moet je de andere kant op kijken.
Ja, maar Brussel.quote:Op maandag 29 april 2024 07:22 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Dat kan toch niet?
In zijn brief waarschuwt Van der Burg ook nog dat een groot deel van het asielrecht door Brussel wordt bepaald, en niet door de afzonderlijke lidstaten.
Of kunnen er stiekem wel dingen en wil Van der Burg gewoon niet?
Toch is het een verwaarloosbare groep die niet verantwoordelijk is voor de ineenstorting van de opvang en sociale huurwoningen. Natuurlijk moeten ze eruit worden gegooid, maar men doet te makkelijk alsof als je die mensen eruit gooit we opeens genoeg ruimte hebben voor 'echte vluchtelingen'. Dat is simpelweg niet waar.quote:Op maandag 29 april 2024 10:15 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
De veilige landers verdienen weldegelijk alle aandacht omdat het de totale staatsverhuftering is, het is criminaliteit over een dorp uitstorten omdat je bestuurlijk te laf bent om er wat aan te doen. Het is de overheid die opzettelijk het leven van de eigen burgers verkloot ten bate van buitenlands schorriemorrie, het complete morele failliet van 'het recht'.
Het is geen opvang en het zijn geen vluchtelingen. Je vangt mensen op die uit oorlogsgebied zijn komen lopen, niet mensen die zelf een reis geboekt hebben om die vervolgens op een traject naar andermans woning en naturalisatie te zetten. En om dat te kunnen blijven doen met een goedkeuringspercentage van 80% moeten we ook de criminele bendes uit Noord-Afrika erbij nemen.quote:Op maandag 29 april 2024 10:28 schreef Confetti het volgende:
[..]
Toch is het een verwaarloosbare groep die niet verantwoordelijk is voor de ineenstorting van de opvang en sociale huurwoningen. Natuurlijk moeten ze eruit worden gegooid, maar men doet te makkelijk alsof als je die mensen eruit gooit we opeens genoeg ruimte hebben voor 'echte vluchtelingen'. Dat is simpelweg niet waar.
Wil je de asielcrisis oplossen zul je moeten snijden in de opvang van echte vluchtelingen. Ongemakkelijk om daarover te praten, want een aanzienlijk deel van de Nederlanders is nog voor de opvang van echte vluchtelingen. Die is wijs gemaakt dat alles de schuld is van de veiligelanders, maar dat is simpelweg niet de waarheid.
Vd Burg is uiteindelijk ook gewoon een trekpop. Niks meer, niks minder.quote:Op maandag 29 april 2024 10:17 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ja, maar Brussel.
Ja, maar verdragen.
Ja, maar arbeidsmigratie.
Etc.
Makkelijk om achter te verschuilen.
Oh ik verzin niets.quote:Op maandag 29 april 2024 09:50 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Lol. Je verzint dus maar gewoon watkansloos
Is allang bekend dat ze het voordeel van de twijfel krijgen...quote:Op maandag 29 april 2024 08:18 schreef Montagui het volgende:
Nederland keurt 80.8% van de asielaanvragen goed, flink veel meer dan de in ons omringende landen.
[..]
[..]
https://www.vluchtelingen(...)gen%20in%20Nederland.
Schijnt dat de IND handjes te kort komt en de vluchtelingen in veel gevallen het voordeel van de twijfel te geven.
We zouden beter eens gaan praten over die 'onveilige landen'.quote:Op maandag 29 april 2024 10:08 schreef Confetti het volgende:
[..]
Heeft er ook deels mee te maken dat door het meersporenbeleid wij relatief veel asielzoekers uit 'onveilige' landen krijgen.
Daarom is de focus hier op 'veiligelanders' ontzettend storend. Dat is een volstrekt verwaarloosbare groep, maar omdat het erover eens is dat die weg moeten blijven ze de aandacht krijgen.
We moeten praten over asielzoekers uit 'onveilige' landen. Dat zijn er veel meer en ik vind dat ook die mensen weg moeten. Ook als het thuisland onveilig is, we kunnen niet alle 'echte' vluchtelingen helpen. Soms moet je de andere kant op kijken.
Is toch om te janken gewoon.quote:Op maandag 29 april 2024 08:18 schreef Montagui het volgende:
Schijnt dat de IND handjes te kort komt en de vluchtelingen in veel gevallen het voordeel van de twijfel te geven.
Sowieso is het vrij debiel om complete landen als onveilig aan te merken.quote:Op dinsdag 30 april 2024 11:01 schreef Inbox het volgende:
[..]
We zouden beter eens gaan praten over die 'onveilige landen'.
Dr zijn maar een paar landen die Nederland niet als 'onveilig' aanmerkt en ik heb zo het idee dat Nederland ook veel meer landen als 'onveilig' aanmerkt dan andere Europese landenAls onveilig zo'n beetje automagisch betekent dat je asiel hier krijgt..
Frappant is dat he?quote:Op maandag 29 april 2024 08:18 schreef Montagui het volgende:
Nederland keurt 80.8% van de asielaanvragen goed, flink veel meer dan de in ons omringende landen.
[..]
[..]
https://www.vluchtelingen(...)gen%20in%20Nederland.
Schijnt dat de IND handjes te kort komt en de vluchtelingen in veel gevallen het voordeel van de twijfel te geven.
https://www.destentor.nl/(...)er-geweest~a934eca5/quote:Bouwbedrijf kaapt pand crisisopvang Hagenbroek voor neus gemeente Kampen weg: ‘Waren ze 21 minuten later geweest...’
Waar Kampen voorkeursrecht vestigde op het pand aan de Hilbert van Dijkstraat waar vanaf komende zomer circa 48 asielzoekers en statushouders worden gehuisvest, kaapte De Gilden het gebouw in november voor de neus van de gemeente weg. Het bouwbedrijf deed razendsnel zaken met zorgorganisatie Triade Vitree en kocht het pand net op tijd.
,,Een bijzondere samenloop van omstandigheden”, zegt Nynke Links van De Gilden. Door bliksemsnel handelen, kocht dat bouwbedrijf het pand, de middag vóórdat het voorkeursrecht erop werd gevestigd. Dat recht kwam er op donderdag 23 november, twee dagen nadat B&W besloot dat te vestigen. In zo’n geval krijgt de overheid voorrang bij eventuele verkoop en Triade wilde van het pand af. Volgens wethouder Jan Peter van der Sluis wilde de gemeente ‘schuifruimte’ creëeren voor toekomstige ontwikkelingen.
De beslissing werd op 22 november gepubliceerd in het digitale gemeenteblad en het voorkeursrecht werd op 23 november officieel. Maar op 22 november ziet Nynke Links van De Gilden de aankondiging en dat bedrijf is dan al tijden in onderhandeling met Triade Vitree over het pand. Links: ,,We hebben op het pand geboden en hadden het hoogste bod. De koopovereenkomst lag er al.”
Verbaasd
Ondertekening was er nog niet en het gemeentelijke voorkeursrecht zou betekenen dat Triade Vitree eerst in onderhandeling moest met Kampen. Daarom zette De Gilden alles op alles het contract in te schrijven bij het Kadaster. Dat lukte, om 14.40 uur. ,,Het Kadaster sluit om 15.00 uur de boeken’’, weet Van der Sluis. ,,Waren ze 21 minuten later geweest...” Een dag later ontdekte de wethouder de overdracht: ,,Ik was wel verbaasd, ja.”
Pas in april kondigde het COA bij Kampen aan het pand te willen gebruiken voor huisvesting van circa 50 asielzoekers en statushouders, Nu moet het COA onderhandelen met De Gilden. Links: ,,Ik vraag me af of de gemeente de locatie wilde kopen om het aan te bieden aan het COA. Met zo’n locatie kopen en verhuren aan het COA, kunnen ze geld verdienen.”
Links weet dat bezit van een pand met gemeentelijk voorkeursrecht nadelen heeft. ,,We moeten goed in overleg met elkaar, dat kan lastig zijn omdat de gemeente het pand graag zelf had gekocht.” Voorlopig is het pand in gebruik als crisisopvang, wat er daarna gebeurt, is ook voor De Gilden nog de vraag. Links: ,,We zijn een bouwbedrijf, kopen zoiets niet om het te ontwikkelen. We willen graag bouwen.”
Prachtig toch?quote:Op woensdag 1 mei 2024 13:49 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
https://www.destentor.nl/(...)er-geweest~a934eca5/
Kunnen ze er lekker rendement op maken.quote:Op woensdag 1 mei 2024 15:25 schreef Inbox het volgende:
[..]
Prachtig toch?
Hopelijk bouwt het bouwbedrijf het pand om voor de Nederlandse woningzoekenden.
Precies, en zo zijn de stemmen voor de volgende regeertermijn al weer binnen. Gewoon de schuld blijven geven aan asielzoekers op zowat alle onderwerpen. Blijkbaar kun je zo de macht bij je weten te houden.quote:Op woensdag 1 mei 2024 15:39 schreef Origami94 het volgende:
Want rechts Nederland wilt de opvang alleen dwarsbomen waardoor de asielcrisis voorrang krijgt, zij stemmen ervoor krijgen en uiteindelijk gebeurt er niks. En verergert zowel het asielprobleem als huizenprobleem
https://www.raadvanstate.(...)etting-naar-algerijequote:Er is op dit moment weer zicht op uitzetting van vreemdelingen naar Algerije binnen een redelijke termijn. Hiermee wordt voldaan aan de wettelijke voorwaarden om Algerijnen die geen recht op verblijf hebben in Nederland, in detentie te zetten en te houden met het doel om hen daarna naar Algerije uit te zetten. Dit staat in een uitspraak van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State van vandaag (6 mei 2024).
Eerder geen zicht op uitzetting, nu wel
In september 2021 en mei 2022 oordeelde de Afdeling bestuursrechtspraak dat destijds geen zicht was op uitzetting binnen een redelijke termijn naar Algerije. Dat is nu anders, omdat de Algerijnse autoriteiten weer zogenoemde laissez-passers verstrekken. Een laissez-passer is een tijdelijk reisdocument dat een land verstrekt om zijn burgers dat land in te laten reizen. Uit cijfers blijkt dat uitgeprocedeerde Algerijnen sinds december 2023 anders dan voorheen binnen een redelijke termijn worden uitgezet naar Algerije.
Gevolg van de uitspraak
Nu er opnieuw zicht is op uitzetting binnen een redelijke termijn, voldoet de staatssecretaris van Justitie en Veiligheid aan de voorwaarden om Algerijnen in detentie te zetten en te houden.
De meeste zijn toch al opgeleid tot apotheker?quote:Op woensdag 8 mei 2024 17:00 schreef michaelmoore het volgende:
we weten verse arbeidsmigranten binnen twee jaar om te turnen tot illegale drugdealers
knap he
Ook Australie heeft een groot gebrek aan mensen die willen werkenquote:Op woensdag 8 mei 2024 20:47 schreef Inbox het volgende:
[..]
De meeste zijn toch al opgeleid tot apotheker?
quote:Boeren en tuinders willen geen beperking arbeidsmigranten
1 min geledenin FINANCIEEL
DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland ziet niets in een beperking van de instroom van arbeidsmigranten, zoals dinsdag werd bepleit door het hoofd van de Arbeidsinspectie. ,,
Arbeidsmigranten zijn in de land- en tuinbouw een gewaardeerde groep onmisbare werknemers", reageert de belangenbehartiger van boeren en tuinders, die veel gebruikmaken van krachten uit het buitenland.
https://www.bbc.com/news/world-australia-58812578quote:Manus Island and Nauru first became the locations for Australia's offshore immigration detention centres in 2001, when former Prime Minister John Howard launched the "Pacific Solution". Labor reopened them in 2012 as part of a plan to prevent any asylum seeker arriving by boat from gaining resettlement in Australia.
hoezo ?/quote:Op woensdag 8 mei 2024 20:47 schreef Inbox het volgende:
[..]
De meeste zijn toch al opgeleid tot apotheker?
moeten we echt miljarden uitgeven om de arbeidsmigranten weg te sturen ???quote:Op maandag 6 mei 2024 13:46 schreef Nober het volgende:
[ x ]
[..]
https://www.raadvanstate.(...)etting-naar-algerije
https://www.raadvanstate.(...)3-en-202307965-1-v3/
quote:Werkgevers
LTO benadrukt evenwel dat arbeidsmigranten, net als alle andere werknemers, een belangrijke bijdrage leveren aan de economische groei en welvaart van Nederland.
De boeren en tuinders erkennen wel dat werkgevers een extra belangrijke verantwoordelijkheid dragen. ,,
Vanuit het oogpunt van goed werkgeverschap moet goed voor arbeidsmigranten worden gezorgd en dat wordt ook gedaan.
Veel gaat goed, maar niet alles", aldus LTO.
BEKIJK OOK:
Mensonterend: hoe steeds meer arbeidsmigranten op straat belanden
Dat weet ik niet hoor maar,quote:Op woensdag 8 mei 2024 20:47 schreef Inbox het volgende:
[..]
De meeste zijn toch al opgeleid tot apotheker?
ik ben niet voor open grenzen ,quote:Op vrijdag 10 mei 2024 19:36 schreef Twiitch het volgende:
Michaelmoore is een troll of een boomer die over 5-10 jaar dood is en dus niet meer de vruchten plukt van zijn open grenzen wens?
Hoe oud ben je? Als je ouder dan 60 bent zou je eigenlijk geen mening over dit alles mogen hebben vind ik.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 20:00 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik ben niet voor open grenzen ,
maar wel voor een toekomst voor mensen die al hier zijn en echt nooit meer weg gaan .
we zitten te springen om mensne die willen werken dus waarom zouden asielzoekers niet mnogen werken
Nu eindelijk zit men het licht en mogen asielzoekers werken
we moeten voorkomen dat er allerlei strafkampen ontstaan in iederr dorp en we ziten te springen om jong volk dat wil werken
Nu nog woningen bouwen , er komen zat weilanden leeg dus dat mag geen probleem zijn
Fortuin zou zeggen geef ze en algemeen pardon en voorwaarts
Je kunt ook zeggen, iedereen die het niet met jou eens is, die mag niet meer stemmen.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 20:03 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Hoe oud ben je? Als je ouder dan 60 bent zou je eigenlijk geen mening over dit alles mogen hebben vind ik.
Klinkt goed. Incentive om naar Nederland te komen lijkt te worden weggehaald. Afwachten in de praktijk natuurlijk.quote:De coalitie koerst zoals aangekondigd op het strengste asielpakket ooit. Zo komt er een tijdelijke Asielcrisiswet met crisismaatregelen. In het geval van een 'crisis' kunnen er vergaande maatregelen genomen worden.
De asielvergunning voor onbepaalde tijd wordt afgeschaft en de vergunning voor tijdelijk verblijf wordt aangepast. Asielzoekers die zijn afgewezen, worden "zo veel mogelijk, ook gedwongen, uitgezet". Ook krijgen statushouders geen voorrang meer bij het toewijzen van sociale huurwoningen. Automatische gezinshereniging wordt eveneens geschrapt en het aantal mensen dat mag nareizen wordt "fors beperkt".
In het akkoord staat ook dat de spreidingswet ongedaan gemaakt moet worden (tot verdriet van de maker van de wet). De nieuwe coalitie wil de wet, die al door zowel de Tweede als Eerste Kamer is aangenomen, intrekken.
Verder wil de coalitie bij de Europese Commissie om toestemming vragen om niet mee te doen met het Europees asiel- en migratiebeleid, en wil ze meer grensbewaking en invoering van het tweestatusstelsel.
Asiel is niet de enige vorm van migratie die de coalitie wil tegengaan. Er komen extra eisen voor arbeidsmigranten van buiten de EU en "malafide uitzendconstructies" worden hard aangepakt.
Studiemigratie wordt ingeperkt, onder meer door meer opleidingen in het Nederlands te geven, een numerus fixus in te stellen voor buitenlandse studenten en een verhoging van het collegegeld voor niet-EU-studenten.
Genotquote:Op donderdag 16 mei 2024 08:37 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Klinkt goed. Incentive om naar Nederland te komen lijkt te worden weggehaald. Afwachten in de praktijk natuurlijk.
Eindelijk eens rationeel asiel beleid.quote:Op donderdag 16 mei 2024 08:37 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Klinkt goed. Incentive om naar Nederland te komen lijkt te worden weggehaald. Afwachten in de praktijk natuurlijk.
ja maar stikstof, ja maar Pfas , Ja maar wolven en konikpaarden , ja maar plastic belasting , ja maar suiker taxquote:Op maandag 29 april 2024 10:17 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ja, maar Brussel.
Ja, maar verdragen.
Ja, maar arbeidsmigratie.
Etc.
Makkelijk om achter te verschuilen.
misschien moeten we weer eens beginnen met wat woningen bouwen en minder koeien,quote:Op donderdag 16 mei 2024 10:18 schreef Cilantro het volgende:
[..]
Eindelijk eens rationeel asiel beleid.
Eerst zien, dan geloven.quote:
We moeten minder koeien bouwen?quote:Op donderdag 16 mei 2024 21:45 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
misschien moeten we weer eens beginnen met wat woningen bouwen en minder koeien,
maar we hebben te weing mensen die willen werken en teveel asiel zoekers, maar die mogen niet werken , eeeh o jee
minder koeien houwe , meer aardappels verbouwen en woningen bouwen, weilanden verwilderen met hoog gras en onkruidquote:Op vrijdag 17 mei 2024 08:12 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
We moeten minder koeien bouwen?
Timmermans heeft nog wel een zolder vrij.quote:Op zondag 26 mei 2024 19:15 schreef Nober het volgende:
[ x ]
https://www.telegraaf.nl/(...)lekken-gevonden-zijn
Nou, genoeg NL'ers die nog hetzelfde denken, dat wij dat gewoon kunnen regelen én dat er nóg meer bij kunnen....quote:Op zondag 26 mei 2024 19:15 schreef Nober het volgende:
[ x ]
https://www.telegraaf.nl/(...)lekken-gevonden-zijn
Alsof het niks is.quote:Op zondag 26 mei 2024 19:15 schreef Nober het volgende:
[ x ]
https://www.telegraaf.nl/(...)lekken-gevonden-zijn
De spreidingswet komt toch uit de VVD-koker? Dus waarom niet verplaatsen naar de VVD villawijken?quote:Op maandag 27 mei 2024 10:55 schreef Homey het volgende:
Tijd voor een actie zoals in Amerika dat al die asielzoekers in de bus naar de grachtengordel worden verplaatst. Of het Gooi. Waar de D66 en GL bobo's wonen. Gewoon pal om de hoek.
Altijd die foto's van families met kinderen. Hier in de stad zie je echt alleen maar jonge mannen in de AZCs.quote:Op maandag 27 mei 2024 10:33 schreef tong80 het volgende:
Woede over gebroken kabinetsbelofte: ‘Als er al mensen buiten slapen, dan niet in Ter Apel’
De gemeente Westerwolde is boos dat de nieuwe regeringscoalitie zinspeelt op nieuwe buitenslapers in Ter Apel komende zomer. Het dreigende einde van de spreidingswet, zoals de coalitiepartijen wensen, maakt de toch al gespannen situatie rond het overvolle aanmeldcentrum voor asielzoekers nog zorgelijker.
[ afbeelding ]
Daarvoor waarschuwt de Groningse gemeente Westerwolde, waarvan Ter Apel deel uitmaakt. ,,Het is heel cynisch, maar het is wachten tot het een keer echt mis gaat”, zegt de woordvoerder van waarnemend burgemeester Leendert Klaassen van Westerwolde tegen het AD.
Sinds 9 maart werkt het aanmeldcentrum continu boven haar maximale opvangcapaciteit van tweeduizend asielzoekers. Eind vorig jaar constateerde een uitgelekt GGD-rapport al onhygiënische omstandigheden zoals vuile wc’s, vieze matrassen en omvangrijk alcohol- en drugsgebruik. Bovendien is er het risico op ziekte-uitbraken omdat niet iedere nieuwkomer gelijk een medische screening krijgt.
Enige eerlijke manier
Aan deze ,,onhoudbare situatie” moest juist de recente spreidingswet een einde maken, stelt de gemeente Westerwolde. Maar de nieuwe landelijke regeringscoalitie van PVV, VVD,NSC en BBB wil daar na vier maanden alweer vanaf. ,,De spreidingswet is echt het enige middel om mensen op een eerlijke manier te spreiden”, aldus de woordvoerder van burgervader Klaassen.
Het Centraal Orgaan voor Asielzoekers (COA) bevestigt de groeiende druk op Ter Apel en op haar eigen personeel. Alleen al het voornemen in het Hoofdlijnenakkoord om de spreidingswet van demissionair staatssecretaris Eric van der Burg (Justitie) in te trekken, heeft ertoe geleid dat gemeenten terugkrabbelen. Er zijn ineens 2.000 tot 2.500 minder opvangplekken toegezegd voor de komende tijd.
[ afbeelding ]
,,Hierdoor dreigt dat er al op korte termijn aan honderden mensen geen opvang en begeleiding kan worden gegeven. Dit kan leiden tot een inhumane situatie en onverantwoorde druk op medewerkers”, aldus een persbericht van het COA.
VVD-leider Dilan Yesilgöz erkende de afgelopen week zelf dat de politieke ontmanteling van de spreidingswet niet zonder gevolgen kan blijven voor de omgeving van Ter Apel. Tijdens het debat over het Hoofdlijnenakkoord in de Tweede Kamer stelde ze te verwachten dat er binnenkort, net als in 2022, weer buitenslapers zullen zijn. De demissionaire minister Justitie sprak de vrees uit ‘dat het deze zomer niet anders zal zijn’.
[ afbeelding ]
Buitenslapers
Die opstelling vindt waarnemende burgemeester Klaassen ,,verbazingwekkend, cynisch en onacceptabel.” Het ministerie in de persoon van Van der Burg heeft aan Westerwolde namelijk eerder toegezegd dat de tijd van buitenslapers definitief voorbij is. ,,Als er al mensen buiten zullen slapen, dan zal dat niet in Ter Apel zijn. Aan die belofte houden wij het ministerie”, verklaart de zegsman van de burgemeester.
In de protestants-christelijke Kloosterkerk in Ter Apel is men daar echter niet gerust op. Vrijwilligers zien de bui al hangen. ,,Ik verwacht echt een groot probleem voor komende zomer”, zegt Peter Hijzelendoorn, die eerst in de jaren negentig en de afgelopen jaren opnieuw kerkelijk vrijwilligerswerk heeft gedaan rond het asielcentrum.
,,Yesilgöz stelt dat deze coalitie Nederland onaantrekkelijk wil maken voor asielzoekers. Het lijkt er bijna op dat men daar in Den Haag op deze manier op aanstuurt”, zegt Hijzelendoorn. ,,Ik vind die beeldvorming vanuit de politiek kwalijk. Het gaat ten koste van de medemenselijkheid.”
Oproep Dijksma
Westerwolde kreeg vrijdag een steun in de rug van de Vereniging Nederlandse Gemeenten. VNG-voorzitter en burgemeester van Utrecht, Sharon Dijksma riep in Sven op 1 het aanstaande kabinet op om de spreidingswet voorlopig niet in te trekken. ,,In ieder geval niet totdat gemeenten het huis op orde hebben en kunnen voldoen aan de opvangvraag”, aldus Dijksma.
In de gemeente Westerwolde, waar een derde van de kiezers in november PVV stemde, gaan geluiden op om de grens volledig te sluiten voor asielzoekers. De nieuwe regeringscoalitie belooft een hardere aanpak, al vraagt bijvoorbeeld VNG-voorzitter Dijksma zich openlijk af of dat op korte termijn lukt. ,,De roep om grenzen te sluiten toont aan hoe hoog de nood is”, reageert de gemeentewoordvoerder.
https://www.ad.nl/binnenl(...)n-ter-apel~ae51a40e/
Yesilgüz: 'Een woord is er om gebroken te worden'
Ik denk ook dat je het opvangcentrum van Ter Apel naar hartje Amsterdam of Utrecht moet verplaatsen.quote:Op maandag 27 mei 2024 10:55 schreef Homey het volgende:
Tijd voor een actie zoals in Amerika dat al die asielzoekers in de bus naar de grachtengordel worden verplaatst. Of het Gooi. Waar de D66 en GL bobo's wonen. Gewoon pal om de hoek.
Waarom naar de grachtengordel, stuur ze naar de Volendam, Urk, Limburg, zuid oost Brabant en overal waar men op “stoppen met de spreidingswet pvv” stemmen. Opzich is dit gebaar richting Ter Apel daar natuurlijk een mooi begin van!quote:Op maandag 27 mei 2024 10:55 schreef Homey het volgende:
Tijd voor een actie zoals in Amerika dat al die asielzoekers in de bus naar de grachtengordel worden verplaatst. Of het Gooi. Waar de D66 en GL bobo's wonen. Gewoon pal om de hoek.
Ik denk dat een gemiddelde aantal asielaanvragen van nog geen 22.000, met een inwilligingspercentage tussen de 35 en 90 procent (laten we hoog inzetten met gemiddeld 70%), oftewel 15.400 statushouders per jaar extra geen groot probleem voor een land als Nederland is.quote:Op maandag 27 mei 2024 11:21 schreef Pleun2011 het volgende:
Wat is er toch mis met die mensen die denken dat alleen spreiding het probleem is? Wat voor spul hebben die in hun ogen? Wat voor torren hebben die in hun hoofd?
Natuurlijk moet je het migranten ontmoedigen om naar Nederland te komen, daar is niks mis mee.
Listen to this episode from Het Misdaadbureau on Spotify. Uitgescholden, achtervolgd, bespuugd of nog erger: het aantal meldingen van anti-homogeweld neemt toe. Zeker in azc’s zijn homo’s hun leven niet zeker. Hoe komt het? En wie zijn de daders? Presentator Maaike Timmerman gaat in gesprek met politieagent Faycal el Ouaret, hij is voorzitter van Roze in Blauw Amsterdam en Sandro Kortekaas van LGBT Asylum Support. Onderzoeksjournalist Rick Pietersz duikt in de cijfers en spreekt met slachtoffers.Âquote:Uitgescholden, achtervolgd, bespuugd of nog erger: het aantal meldingen van anti-homogeweld neemt toe. Zeker in azc’s zijn homo’s hun leven niet zeker. Hoe komt het? En wie zijn de daders? Presentator Maaike Timmerman gaat in gesprek met politieagent Faycal el Ouaret, hij is voorzitter van Roze in Blauw Amsterdam en Sandro Kortekaas van LGBT Asylum Support. Onderzoeksjournalist Rick Pietersz duikt in de cijfers en spreekt met slachtoffers.
mijn moeder zei altijd als je en probleem hebt dan moet je goed smeren , dan zie je het niet zoquote:Op maandag 27 mei 2024 11:21 schreef Pleun2011 het volgende:
Wat is er toch mis met die mensen die denken dat alleen spreiding het probleem is? Wat voor spul hebben die in hun ogen? Wat voor torren hebben die in hun hoofd?
Natuurlijk moet je het migranten ontmoedigen om naar Nederland te komen, daar is niks mis mee.
Denk niet dat er ook maar iets is wat het vluchtelingen moeilijker maakt waar Martijn het wel mee eens is.quote:Op woensdag 5 juni 2024 02:21 schreef Cilantro het volgende:
[ x ]
Zonder 'progressief' links in de coalitie is ontmoediging ineens wel mogelijk. Goede zaak.
BSN nummer krijg je bij plaatsing. Vroeger kreeg je dat alleen met een tewerkstelling. Tegenwoordig is het een soort van koemerk dat je geplaats bent.quote:Op woensdag 3 april 2024 00:29 schreef michaelmoore het volgende:
zijn er weer drie asielzoekers betrapt die niet zielig zijn
ongeloofelijk , men weet toch dat asielzoekers niet mogen werken, want dan moeten ze terug , dan zijn ze niet zielig genoeg
Hoe komen ze trouwens aan dat BSN nummer ????
Loonbelasting afdragen, ???![]()
![]()
zijn ze nu helemaal knettergek
![]()
https://www.telegraaf.nl/(...)j-postbedrijf-alphen
[..]
https://www.coa.nl/nl/werken
Petitie voor recht op werk voor asielzoekers en derdelanders
https://www.ru.nl/rechten(...)e-werk-asielzoekers/
Nou die criminelen zullen (ondanks dat ze niks hebben met onze democratie) wel tot in den treure gebruiken van het rechtssysteem. En tot de hoogste rechter procederen.quote:
De asielzoekers moeten aan het werk , helpen met huizen bouwen en het stroom net en in de zorgquote:Op woensdag 5 juni 2024 06:38 schreef Chadi het volgende:
[..]
BSN nummer krijg je bij plaatsing. Vroeger kreeg je dat alleen met een tewerkstelling. Tegenwoordig is het een soort van koemerk dat je geplaats bent.
quote:ZEVENHUIZEN - De overheid en netbeheerders steken miljarden in uitbreiding van het stroomnet. Desondanks zal de geplande uitrol niet volledig lukken vanwege een structureel gebrek aan personeel.
Dat zal Nederland moeten accepteren.
quote:„In de migratiediscussie zou ik toch adviseren behoedzaam te zijn met mensen buiten de deur te houden, die je juist nu hard nodig hebt.
Ik zie wel wat in initiatieven om mensen die hier proberen asiel te krijgen aan het werk te helpen, in plaats van ze zeven jaar in een gebouwtje te houden en niks te laten doen.
Waarom niet? We hebben die handen hard nodig.”
quote:Mega-opvang asielzoekers en daklozen splijt één van 's lands chicste wijken: ‘Nooit eerder zo'n furie gezien’
Er gebeurt eigenlijk nooit wat in de chique Vogelwijk. Maar dan staan er ineens 500 boze bewoners voor het oude ziekenhuis waar straks een grootschalige opvang van onder meer asielzoekers en daklozen moet komen. De kwestie houdt de rijke wijk in z’n greep én is een splijtzwam. ,,Deze mate van furie heb ik hier nog nooit gezien.’’
De cijfers op een rij
Het wordt een allegaartje van verschillende doelgroepen. Eerst maar even de exacte cijfers op een rij. Er komen ongeveer 400 asielzoekers. Daarnaast komen er ook sociale huurwoningen voor 30 tot 45 statushouders, dus asielzoekers met een verblijfsvergunning. Verder komen er 105 woningen voor Haagse jongeren en studenten. Én vangt Den Haag er dakloze gezinnen (50 mensen) op die momenteel in hotels worden gehuisvest. Een diverse groep dus, met verschillende achtergronden en problematiek.
Tot slot komen er 30 woningen voor jonge ‘zorguitstromers’: dat zijn Haagse jongeren tussen de 18 en 27 jaar die uit een beschermd-wonensituatie komen en nog lichte begeleiding nodig hebben. Ook de permanente winteropvang voor daklozen keert terug in het plan, met ruimte voor 80 mensen. Onderaan de streep gaat het dus om 700 mensen, voor een periode van vijf tot zeven jaar. Daarna komt er woningbouw. Voor 1 juli 2025 moeten de genoemde groepen er allemaal in zitten.
Er leven bij een substantieel deel van de bewoners grote zorgen over de leefbaarheid in de wijk, de aantallen, de opvang van groepen met verschillende achtergronden, handhaving bij calamiteiten, de dagbesteding en de leefbaarheid in onze en omringende wijken’, schreef voorzitter De Haes na de ontstane ophef in een communiqué op de website van de vereniging.
Het is typerend voor het ongemak en de tweedeling die er nu is ontstaan in de chique wijk, waar veel meer verdiend wordt dan gemiddeld in Den Haag, waar het gemiddelde opleidingsniveau hoger is, relatief weinig mensen een migratieachtergrond hebben en men vooral werkt in de zakelijke dienstverlening of voor overheidsinstellingen.
Nu gaat het er wat minder vriendelijk aan toe. Er is woensdagavond veel boosheid en emotie, maar ook onderling lopen de spanningen op. Zo hebben twee mannen, van rond de veertig jaar en allebei een soortgelijk voorkomen, even een felle woordenwisseling. Ook in de speciaal in het leven geroepen WhatsAppgroep, waar ruim zeshonderd mensen in zitten, worden standpunten en teksten verkondigd die je misschien niet direct aan de Vogelwijkbewoner zou toeschrijven.
‘Het wordt hier een tweede Ter Apel’, en ‘Weet je wat het is, vooral lekker links blijven stemmen op D66 en PvdA, dan krijg je dit soort praktijken’.
https://www.ad.nl/den-haa(...)rie-gezien~accabae3/
Goed zo, laat het ze maar voelen. Meer van dit soort opvang in de top wijken met veelverdieners.quote:
quote:Op zondag 9 juni 2024 10:57 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De asielzoekers moeten aan het werk , helpen met huizen bouwen en het stroomnet en in de zorg
Opsluiten asielzoekers is niet van deze tijd in een snel vergrijzende samenleving , we hebben premies, IB en werkers nodig
https://www.telegraaf.nl/(...)is-deels-onoplosbaar
[..]
[..]
Ik moest lachenquote:
En hier heel hard omquote:
https://nos.nl/nieuwsuur/(...)sielopvang-in-hotelsquote:Een deel van de statushouders die op dit moment verblijven in hotel Akersloot, heeft de woonruimte geweigerd die ze door de gemeente Castricum is aangeboden.
Het COA dreigt nu de statushouders het hotel uit te zetten, als ze de woonruimte niet alsnog accepteren.
quote:Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zal de komende maanden versneld zo'n 3300 statushouders onderbrengen in hotels, noodzakelijk om de asielopvang te ontlasten.
De nood is volgens het COA zo hoog dat er geen andere mogelijkheid meer is dan het huren van hotels.
Inmiddels worden zo'n 5700 asielzoekers en statushouders opgevangen in hotels, op 60 verschillende locaties in het hele land. De meeste grote hotelketens verhuren kamers aan het COA.
De kosten bedragen per kamer ruim 200 euro per dag, bevestigt het COA.
Het is toch ook een grote puinhoop geworden.quote:Op woensdag 19 juni 2024 07:46 schreef Scorpie het volgende:
[..]
De beeldvorming wordt er niet beter op zo.
Maar ze zijn verder heel blij met Nederland als opvangland, mensen die dit soort woningen weigeren.quote:
Stemmingmakerij. We importeren alleen maar echte vluchtelingen en die zijn dankbaar en gedragen zich voorbeeldigquote:
Het maakt allemaal niet zoveel meer uit wie er allemaal zitten, de opvangcapaciteit in Nederland is gewoon al lang en breed over de grenzen heen. Dan krijg je dus inderdaad dat het een gigantische teringzooi wordt overal.quote:Op woensdag 19 juni 2024 11:30 schreef Inbox het volgende:
[..]
Stemmingmakerij. We importeren alleen maar echte vluchtelingen en die zijn dankbaar en gedragen zich voorbeeldig
Ergens snap ik nog wel dat ze het liefst een zo mooi mogelijke woning toegewezen krijgen, maar het komt nogal ondankbaar over natuurlijk - gezien de woningnood hier, zelfs voor het eigen volk. Maar je kan het ze zelf niet eens kwalijk nemen; ze horen ook wel dat je in NL veel voor elkaar krijgt, ook als je zaken weigert, dus ik neem het vooral ons eigen land kwalijk dat ze zo gefaciliteerd worden.quote:
En dat is de reden dat ik hoop dat ze echt gewoon op straat gezet worden.quote:Op woensdag 19 juni 2024 11:42 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ergens snap ik nog wel dat ze het liefst een zo mooi mogelijke woning toegewezen krijgen, maar het komt nogal ondankbaar over natuurlijk - gezien de woningnood hier, zelfs voor het eigen volk. Maar je kan het ze zelf niet eens kwalijk nemen; ze horen ook wel dat je in NL veel voor elkaar krijgt, ook als je zaken weigert, dus ik neem het vooral ons eigen land kwalijk dat ze zo gefaciliteerd worden.
Kan iemand mij uitleggen wat arme onschuldige asielzoekers doen met 160 wapens in een azc ? Dit zijn toch doktoren, ingenieurs, leraren, hoogopgeleide mensen die onze staat komen redden van de ondergang? Waarom dan al die agressie en geweld?quote:
Op de flyers stond toch echt dat mensen gratis huizen kregen hier, villa’s met meerdere slaapkamers.quote:Op woensdag 19 juni 2024 11:42 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ergens snap ik nog wel dat ze het liefst een zo mooi mogelijke woning toegewezen krijgen, maar het komt nogal ondankbaar over natuurlijk - gezien de woningnood hier, zelfs voor het eigen volk. Maar je kan het ze zelf niet eens kwalijk nemen; ze horen ook wel dat je in NL veel voor elkaar krijgt, ook als je zaken weigert, dus ik neem het vooral ons eigen land kwalijk dat ze zo gefaciliteerd worden.
Het frame is dan dat dit om veiligelanders gaat.quote:Op woensdag 19 juni 2024 12:09 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Kan iemand mij uitleggen wat arme onschuldige asielzoekers doen met 160 wapens in een azc ? Dit zijn toch doktoren, ingenieurs, leraren, hoogopgeleide mensen die onze staat komen redden van de ondergang? Waarom dan al die agressie en geweld?
Als je maar lang genoeg procedeert weet je maar nooitquote:Op woensdag 19 juni 2024 12:13 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Op de flyers stond toch echt dat mensen gratis huizen kregen hier, villa’s met meerdere slaapkamers.
-De criminele activiteiten voortzetten zoals ze die ook pleegden in het land van herkomst.quote:Op woensdag 19 juni 2024 12:09 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Kan iemand mij uitleggen wat arme onschuldige asielzoekers doen met 160 wapens in een azc ? Dit zijn toch doktoren, ingenieurs, leraren, hoogopgeleide mensen die onze staat komen redden van de ondergang? Waarom dan al die agressie en geweld?
Ze zullen ook ongetwijfeld wel weer recht hebben op een gratis advocaat om dr aangeboden woonsituatie aan te vechten.quote:Op woensdag 19 juni 2024 12:24 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Als je maar lang genoeg procedeert weet je maar nooit
Jonge jonge. Kunnen ze die asielzoeker niet onderbrengen in de woning van deze muts van MiGreat? Eens zien hoe gezellig ze dat vindt.quote:Op woensdag 19 juni 2024 15:56 schreef Qarrad het volgende:
https://www.ad.nl/binnenl(...)en-we-gaan~a75e9110/
Dit liep niet helemaal soepel...
Ja, ik vind ook dat mensen die hier niks te zoeken hebben actief uitgezet moeten worden.
Nee, ik vind niet dat dat met onnodig geweld moet.
Ja, ik snap ook dat het lastig wordt als mensen precies weten wanneer ze zich zwaar moeten verzetten.
Nee, ik snap niet hoe het uiteindelijk uitloopt op "ja, nu kunnen we hem niet meer uitzetten".
Amateurs.
Hij is hier illegaal, en wordt daarom uitgezet. Niet zo slim om je dan te verzetten als je ook gewoon rustig mee kunt werken. Ik vind dit allemaal niet zo schokkend. Het irriteert me eerder dat iemand die zich misdraagt nu dus maar weer langer kan blijvenquote:Op woensdag 19 juni 2024 15:56 schreef Qarrad het volgende:
https://www.ad.nl/binnenl(...)en-we-gaan~a75e9110/
Dit liep niet helemaal soepel...
Ja, ik vind ook dat mensen die hier niks te zoeken hebben actief uitgezet moeten worden.
Nee, ik vind niet dat dat met onnodig geweld moet.
Ja, ik snap ook dat het lastig wordt als mensen precies weten wanneer ze zich zwaar moeten verzetten.
Nee, ik snap niet hoe het uiteindelijk uitloopt op "ja, nu kunnen we hem niet meer uitzetten".
Amateurs.
Punt is dat hij binnen 6 maanden teruggestuurd had moeten worden naar Bulgarije. En die termijn was op 1 dag na verstreken. Doordat het niet gelukt is hem binnen de termijn uit te zetten, heeft hij recht om hier asiel aan te vragen. Ik ga ervan uit dat dit sowieso wordt afgewezen.quote:Op woensdag 19 juni 2024 16:28 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Hij is hier illegaal, en wordt daarom uitgezet. Niet zo slim om je dan te verzetten als je ook gewoon rustig mee kunt werken. Ik vind dit allemaal niet zo schokkend. Het irriteert me eerder dat iemand die zich misdraagt nu dus maar weer langer kan blijven
Het is uitgesteld. En als het doorgaat is het tijdelijk. Het pand waar voorheen het Juliana Kinderziekenhuis in zat, is aangekocht door de gemeente om seniorenwoningen in te realiseren over een paar jaar. Ze zoeken nu een 'tijdelijke' bestemming.quote:Op zaterdag 15 juni 2024 22:19 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Goed zo, laat het ze maar voelen. Meer van dit soort opvang in de top wijken met veelverdieners.
quote:DEN HAAG - Wethouder Mariëlle Vavier (GroenLinks) heeft het plan om onder meer asielzoekers, statushouders en dakloze gezinnen in het voormalige HagaZiekenhuis in Den Haag op te vangen voorlopig teruggenomen. Het besluit over de tijdelijke opvang is met drie weken uitgesteld. Vavier maakt deze pas op de plaats, omdat er bij bewoners en betrokkenen 'nog veel vragen en zorgen leven'.
De chaotisch verlopen informatiebijeenkomst van afgelopen dinsdag is de aanleiding voor Vavier om het voorstel niet al donderdag in de raadsvergadering te behandelen. Een grote groep bezorgde buurtbewoners kwam met spandoeken met teksten als: 'geen massa-opvang' naar die bijeenkomst en er ontstond een opstootje toen buurtbewoners tegelijkertijd het gebouw in wilden om een petitie te overhandigen aan wethouder Vavier.
Volgens Vavier kende deze avond 'twee gezichten'. Er waren bewoners die positief staan tegenover de plannen, maar er waren ook veel kritische reacties. 'De bezwaren gingen met name over de informatievoorziening, de grootte en combinatie van de doelgroepen, het beheer en de veiligheid op en rondom de locatie en inspraak van de buurt', schrijft Vavier aan de gemeenteraad. 'We hebben begrip voor alle zorgen en vragen die geuit zijn.'
De gemeente Den Haag heeft het voormalige ziekenhuis onlangs aangekocht, met het doel om daar over vijf tot zeven jaar seniorenwoningen in te bouwen. Tot het zover is, wil het college in dit gebouw asielzoekers opvangen en woonplekken maken voor dakloze gezinnen, jongeren uit een beschermd wonen-traject en starters. Daarnaast blijft de winteropvang voor dakloze mensen, die nu ook al in het HagaZiekenhuis zit, geopend. Het gaat om ruim 700 plekken.
Ondertussen klonken de geluiden om het besluit over de opvang niet al donderdag te nemen steeds luider. Zo stelde coalitiepartij CDA maandag dat er eerst met de wijk gepraat moest worden om 'tot een gedragen plan te komen'. En ook oppositiepartijen Hart voor Den Haag en de VVD wilden uitstel. 'De grootschalige opvang rücksichtslos doordrukken schaadt het al zo broze vertrouwen in de politiek', zei Hart voor Den Haag-raadslid Rita Verdonk.
Ook bewoners en ondernemers riepen de politiek op om nog geen beslissing te nemen. 'Wij eisen een transparant proces, waarin de belangen van omwonenden en van ondernemers worden meegenomen', stelden drie bewonersorganisaties en twee ondernemersverenigingen.
Vavier heeft de noodkreet ter harte genomen. 'Het college is zich ervan bewust dat er nog veel zorgen en vragen leven', schrijft ze. Daarom wordt het voorstel niet komende donderdag behandeld, maar een gemeenteraadsvergadering later, op 11 juli. 'Zodat de komende weken kunnen worden gebruikt voor extra informatie richting de wijk over het vervolgproces.'
Die drie weken gebruikt het college om werkgroepen op te starten waarin afspraken gemaakt worden over het toezicht en beheer op de locatie en de overlegstructuren. Ook komen er extra wijkbijeenkomsten, plaatst de gemeente op de website extra informatie en krijgen meer bewoners een informatiebrief. Vavier: 'Samenvattend is de inloopbijeenkomst wat het college betreft de start geweest van een continu gesprek met de wijk.'
quote:Meeste terroristen die moesten vertrekken nog illegaal in Nederland, slechts vijf vertrokken
ONZE PARLEMENTAIRE REDACTIE
1 uur geledenin BINNENLAND
DEN HAAG - Er zijn de afgelopen jaren vijf veroordeelde terroristen van wie het Nederlands paspoort was ingetrokken, vertrokken naar hun land van herkomst. Dat zegt demissionair minister Dilan Yesilgöz (Veiligheid) woensdag tegen de Tweede Kamer.
Missie geslaagd van deze gast.quote:Op woensdag 19 juni 2024 15:56 schreef Qarrad het volgende:
https://www.ad.nl/binnenl(...)en-we-gaan~a75e9110/
Dit liep niet helemaal soepel...
Ja, ik vind ook dat mensen die hier niks te zoeken hebben actief uitgezet moeten worden.
Nee, ik vind niet dat dat met onnodig geweld moet.
Ja, ik snap ook dat het lastig wordt als mensen precies weten wanneer ze zich zwaar moeten verzetten.
Nee, ik snap niet hoe het uiteindelijk uitloopt op "ja, nu kunnen we hem niet meer uitzetten".
Amateurs.
Heb me kapot gelachen om dat filmpje.quote:Op woensdag 19 juni 2024 15:56 schreef Qarrad het volgende:
https://www.ad.nl/binnenl(...)en-we-gaan~a75e9110/
Dit liep niet helemaal soepel...
Ja, ik vind ook dat mensen die hier niks te zoeken hebben actief uitgezet moeten worden.
Nee, ik vind niet dat dat met onnodig geweld moet.
Ja, ik snap ook dat het lastig wordt als mensen precies weten wanneer ze zich zwaar moeten verzetten.
Nee, ik snap niet hoe het uiteindelijk uitloopt op "ja, nu kunnen we hem niet meer uitzetten".
Amateurs.
quote:Kiril Zikratyi (16) slaagt als een van de eerste gevluchte Oekraïense jongeren in Nederland: 'Mijn toekomst ligt hier'
EMILE KOSSEN
Vandaag, 06:00in BINNENLAND
Automonteur wil hij worden, net als zijn vader.
Eigenlijk in Oekraïne, maar door de oorlog streeft Kiril Zikratyi (16) zijn doel na in Nederland.
En hij is goed op weg: Kiril is geslaagd voor zijn vmbo-examens, als een van de eerste gevluchte Oekraïense jongeren in ons land.
quote:Doorzoekingen Fiod in onderzoek naar corruptie ‘bij verhuur hotelkamers voor opvang asielzoekers’
De Fiod heeft donderdag doorzoekingen gedaan op verschillende plaatsen in een onderzoek naar corruptie, witwassen en valsheid in geschrifte, meldt een woordvoerder van de organisatie. De Fiod wil niet zeggen waar het onderzoek zich op richt. Er is niemand aangehouden.
Medewerkers van de Fiod zijn onder meer bij Van der Valk geweest, bevestigt een woordvoerder van de hotelketen na berichtgeving van De Telegraaf. ,,Wij hebben er kennis van genomen dat de Fiod een onderzoek uitvoert naar mogelijke onregelmatigheden bij de verhuur van hotelkamers aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA, red)”, meldt de woordvoerder. Hij benadrukt dat Van der Valk-hotels geen onderdeel uitmaken van het onderzoek. ,,Wel heeft Van der Valk toegezegd om informatie te verlenen aan de Fiod.”
De Fiod heeft in hetzelfde onderzoek ook een inval gedaan aan de Dijksestraat in Didam. Daarbij zijn meerdere dure auto’s in beslag genomen, waaronder een Lamborghini en een Porsche.
In de opvang van asielzoekers in hotels gaan enorme bedragen om. In 2022 gaf het COA al 100 miljoen euro uit aan de opvang in hotels. Die opvang werd in 2023 nog verder uitgebreid. De opvang is nodig omdat de reguliere asielcentra overvol zijn.
https://www.ad.nl/binnenl(...)ielzoekers~ac5070a6/
Fijn voor Oekraïne ook die leegloop (niet dus).quote:Op donderdag 20 juni 2024 00:13 schreef michaelmoore het volgende:
Europa heeft per jaar ruimte en plek voor 100.000 nieuwe inwoners ,, aangezien er ieder jaar 100.000 dood gaan
https://www.populationpyramid.net/europe/2025/
vooral in landen in het oostblok
die landen lopen helemaal leeg , voordeel , er komt wel steeds meer natuur bij daar
kijk, jonge mensen die wat weten en wat kunnen , nu huizen bouwen en geen gezeik over konijnen of vleermuizen
[..]
die paar oekrainers die kunnen best daar heen , maar ja orcbanquote:Op donderdag 20 juni 2024 23:02 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Fijn voor Oekraïne ook die leegloop (niet dus).
quote:Eurostat: Voorspelt dat er in 2040 83 miljoen mensen van 65 jaar of ouder in de EU zullen wonen. Dit is een toename van 25 miljoen ten opzichte van 2018. https://ec.europa.eu/euro(...)volking&oldid=465163
CBS (Nederland): Verwacht dat in Nederland het aantal 65-plussers in 2040 zal stijgen tot 4,5 miljoen, een kwart van de totale bevolking. https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)oorten-meer-migratie
quote:Vooral de Oost-Duitsers kozen massaal voor de uiterst rechtse protestpartij AfD.
De links-liberale Duitse regering probeert nu de bevolking, waar het thema illegale immigratie een grote rol speelt, tegemoet te komen.
,,Ze hebben de signalen begrepen, maar voor de burgers gaat het allemaal niet snel en sterk genoeg“, aldus professor Volker Kronenberg, politiek wetenschapper in Bonn, tegen zender Phoenix.
Achter de schermen praat Berlijn met buurlanden van Afghanistan zoals Oezbekistan en Pakistan.
Direct contact met de islamistische Taliban is sinds de smadelijke aftocht van westerse landen uit Afghanistan in 2021 niet gewenst.
In Oezbekistan had de Bundeswehr al een luchtmachtbasis.
Zoals de Britten met het Rwanda-model schermen en de Italianen met het uitzetten van vreemdelingen naar Albanië, dat buiten de EU ligt, zo zoekt ook Duitsland naar onconventionele oplossingen. ,,
We moeten meer en sneller uitgeprocedeerde asielzoekers uitzetten”, verkondigde kanselier Olaf Scholz al.
quote:uitzettingen
De uitzetcijfers stijgen al. ,,Ze gingen vorig jaar al 25 procent omhoog, en dit jaar reeds 30 procent", zei minister Faeser. Niet alleen zware mishandelingen zijn een reden voor het uitzetten naar Afghanistan.
Dit geldt ook als vluchtelingen `gevaarlijke islamistische personen? zijn, die de politie in de gaten houdt.
,,We gaan ook personen uitzetten die terreur verheerlijken of slachtoffers van terreur belachelijk maken", aldus Faeser.
Ook lieden die de Holocaust ontkennen of de anti-Israëlische leus `From the river to the sea, Palestine will be free? scanderen, komen op de zwarte lijst.
Uitstekende ontwikkeling. Hopelijk zetten ze snel 100% van de criminele veilige landers uit.quote:Op vrijdag 21 juni 2024 17:33 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)afghanistan-of-syrie
Linkse partijen willen criminele asielzoekers van de taliban graag hier houden want mischien zijn ze homo of gewoon zielig of gewoon leuk
[..]
[..]
Die komen van dit continent, passen zich aan, op gebied van taal, kennis en kunde, cultuur en normen en waarden.quote:Op donderdag 20 juni 2024 00:13 schreef michaelmoore het volgende:
Europa heeft per jaar ruimte en plek voor 100.000 nieuwe inwoners ,, aangezien er ieder jaar 100.000 dood gaan
https://www.populationpyramid.net/europe/2025/
vooral in landen in het oostblok
die landen lopen helemaal leeg , voordeel , er komt wel steeds meer natuur bij daar
kijk, jonge mensen die wat weten en wat kunnen , nu huizen bouwen en geen gezeik over konijnen of vleermuizen
[..]
Die criminelen zijn toch snel genoeg te herkennen? Die zijn namelijk weldoorvoed, hebben dus nog nooit een dag gehad waarop zij met een lege maag moesten gaan slapen.quote:Op vrijdag 21 juni 2024 17:33 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)afghanistan-of-syrie
Linkse partijen willen criminele asielzoekers van de taliban graag hier houden want mischien zijn ze homo of gewoon zielig of gewoon leuk
[..]
[..]
asielzoekers migranten, die moet je een arbeidscontract laten tekenen voor 3 jaar met de verplichting na afloop weer terug net als andere expats uit India of Afghanistanquote:Op vrijdag 21 juni 2024 19:08 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Die komen van dit continent, passen zich aan, op gebied van taal, kennis en kunde, cultuur en normen en waarden.
Daarbij eigen cultuur en taal op achtergrond zover van toepassing.
Dit zie je gewoon niet bij niet-westerse “medelanders”.
Al zijn ze hier geboren, spreken de taal uit moederland beter en zonder uitzondering staan ze voor land van oorspronkelijke afkomst.
Dan heb je dus met kolonisten te maken die dit land naar eigen inzicht opnieuw willen inrichten.
Verder “asielzoekers” bestaan niet, als je de grens van Nederland kan bereiken van buiten Europa ben je gewoon een migrant.
Nee. Laten ze hun eigen stuk zee maar inpolderen. Die asielschooiers komen hier juist omdat ze gratis een huis krijgen, nadat ze al gratis eten en onderdak hebben gekregen na het boeken van hun reis. De meesten zijn achterlijke barbaren die we hier gewoon niet moeten hebben.quote:Op maandag 24 juni 2024 18:06 schreef michaelmoore het volgende:
misschien moeten we woonruimte gaan bouwen voor asielzoekers, ja ik weet het,
woonruimte bouwen is een vies woord, stikstof , konijnen , brandnetels , vleermuizen enzovoort
Als ze iets willen moeten ze bij hun eigen overheid zijn. De Nederlandse overheid is er voor de Nederlanders en niemand anders.quote:hebben asielzoekers minder rechten dan koeien ?
Een lemen hutje vergelijkbaar met het land van herkomst zal toch niet zo vervuilend zijn?quote:Op maandag 24 juni 2024 18:06 schreef michaelmoore het volgende:
misschien moeten we woonruimte gaan bouwen voor asielzoekers, ja ik weet het,
woonruimte bouwen is een vies woord, stikstof , konijnen , brandnetels , vleermuizen enzovoort
hebben asielzoekers minder rechten dan koeien ?
golfplaten ,de koeien staan toch binnenquote:Op maandag 24 juni 2024 18:30 schreef Inbox het volgende:
[..]
Een lemen hutje vergelijkbaar met het land van herkomst zal toch niet zo vervuilend zijn?
quote:De politie heeft drie verdachten aangehouden van een steekpartij in het asielzoekerscentrum in Budel maandagavond. Het zijn alle drie mannen en bewoners van het azc, meldt de politie dinsdag. De aanleiding voor het incident is een ruzie die uit de hand liep.
De ruzie tussen de mannen escaleerde rond halftien 's avonds. Twee van hen, 28 en 34 jaar oud, raakten zwaargewond nadat er met een scherp voorwerp werd gestoken.
Zij moesten voor behandeling naar het ziekenhuis worden gebracht. Een andere man (26) raakte lichtgewond en hoefde niet mee in de ambulance.
Wat er precies is gebeurd, onderzoekt de politie nog. De politie hoopt dat camerabeelden, sporen en getuigenverklaringen meer duidelijkheid kunnen geven.
https://www.omroepbrabant(...)-verdachten-opgepakt
Jij bent welkom, welkom in mijn land!quote:Op dinsdag 25 juni 2024 14:52 schreef Nober het volgende:
Steekpartij op azc in Budel, drie verdachten opgepakt
[..]
Stukje zorgelijke demografische ontwikkeling.quote:Op dinsdag 25 juni 2024 14:52 schreef Nober het volgende:
Steekpartij op azc in Budel, drie verdachten opgepakt
[..]
Je verwacht het niet.quote:Op dinsdag 25 juni 2024 14:52 schreef Nober het volgende:
Steekpartij op azc in Budel, drie verdachten opgepakt
[..]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |