Bron.quote:Artsen maken zich op voor een uitbraak van mazelen. In Europese landen, waaronder Engeland, Oostenrijk en Frankrijk, gaat het virus al rond. Nu de vaccinatiegraad lager is dan gebruikelijk, zijn er zorgen over wat er gebeurt als mazelen ons land in komt.
Al in 40 van 53 Europese landen zijn uitbraken van mazelen. Alleen al vorig jaar belandden meer dan 20.000 mensen, veelal kinderen, in het ziekenhuis. Het Europese centrum voor infectieziektebestrijding waarschuwt in een recent rapport voor meer uitbraken.
Kinderen kunnen doodziek worden van mazelen. Nu de ziekte in Europese landen flink rond gaat, maken artsen zich ook zorgen om een uitbraak hier. Zeker nu een grote groep baby’s niet beschermd is, omdat ze (nog) niet zijn gevaccineerd. ,,Het is niet de vraag of, maar wanneer het hier raak is”, zegt kinderarts Patricia Bruijning. Mazelen is namelijk heel besmettelijk. Eén persoon kan zo’n twaalf tot achttien anderen besmetten.
Pas met veertien maanden krijgen baby’s een vaccinatie, omdat hun immuunsysteem dan de beste reactie geeft. Ook als hun ouders wél met het Rijksvaccinatieprogramma willen meedoen, kunnen ze hun kroost niet altijd tegen de mazelen beschermen.
Vaccinatiegraad is uitzonderlijk laag
Nu de vaccinatiegraad met 89 procent uitzonderlijk laag is, lopen kinderen op meer plekken een groter risico om ziek te worden. Niet langer alleen op de Biblebelt, waar mensen zich vanuit geloofsovertuiging niet laten vaccineren, is de groepsimmuniteit lager. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor bepaalde wijken in steden. ,,Op sommige plekken is de vaccinatiegraad nog maar 75 of 80 procent. Als die kinderen allemaal bij elkaar op de opvang zitten, kan mazelen zich makkelijk verspreiden”, zegt Jeanne-Marie Hament, programmamanager van het Rijksvaccinatieprogramma bij het RIVM.
Daar komt bij dat het een natuurlijk moment is voor een mazelenuitbraak. Ongeveer eens in de tien jaar hebben we er één, de vorige uitbraak was in 2013. Naar schatting werden zo’n 30.000 mensen er ziek van en overleden twee kinderen. ,,Nu, ruim tien jaar later, is het momentum weer daar”, aldus Rory de Vries, mazelenonderzoeker bij het Erasmus MC.
De onderzoeker ziet de voortekenen. ,,Vaak is er al circulatie in andere landen, zoals Engeland. Via reizigers kan zo’n ziekte dan naar ons komen. Nu gaat het bijvoorbeeld ook veel in Oost-Europese landen rond, waar veel arbeidsmigranten vandaan komen. Je ontkomt er eigenlijk niet aan.” Deze expert is zo overtuigd van een nieuwe uitbraak dat hij al voorbereidingen treft voor onderzoek als het zover is.
Niet te voorspellen wanneer een uitbraak komt
Toch valt niet te voorspellen wanneer het gebeurt. Het RIVM houdt de meldingen nauwlettend in de gaten. Tot dusver zijn slechts ‘enkele gevallen’ gemeld. Hament: ,,We moeten nog afwachten hoe zich dat verder ontwikkelt.”
Doordat mazelen het immuunsysteem verzwakt, kunnen kinderen ernstige ontstekingen aan oren, longen of darmen krijgen. Op de langere termijn is er zelfs een risico op een hersenontsteking. ,,Dat is één van de dodelijkste complicaties van mazelen. Het gebeurt gelukkig heel weinig, in vier tot elf van de 100.000 gevallen”, weet De Vries. ,,Al wordt de kans groter als kinderen voor hun eerste verjaardag mazelen krijgen.”
Met vaccinaties zijn kinderen de rest van hun leven ‘goed beschermd’, zeggen experts. Hament: ,,Je kunt je kind niet tegen alles beschermen, maar wel hier tegen.”
Gesprekken over vaccinatie
Daarom proberen jeugdartsen zoveel mogelijk open gesprekken aan te knopen met ouders die over vaccinatie twijfelen. ,,We willen ze niet overtuigen, maar vinden het wél belangrijk dat ze hun keuze maken op basis van goede informatie”, verklaart jeugdarts Caroline Schouten, tevens bestuurslid bij AJN Jeugdartsen Nederland. Ze roepen ouders op om hun vragen ook vooral te stellen en het gesprek aan te gaan.
Overigens kunnen baby’s bij een uitbraak eventueel eerder een vaccinatie krijgen. Het nadeel is dat ze dan een extra prik moeten en ze op de lange termijn iets minder goed beschermd zijn. Zover is het nu niet, zegt het RIVM. Al staan de seinen op rood, ziet kinderarts Bruijning. ,,Als de vaccinatiegraad dalende is, is mazelen altijd ziekte nummer 1 waar je problemen gaat zien.”
Het RIVM waarschuwde al eerder voor een uitbraak van kinkhoest. In de ziekenhuizen liggen vooral ernstig zieke baby’s. Hoewel die ziekte elke drie jaar opduikt, zijn nu meer zieken dan gebruikelijk.
Dit zijn dan van die reacties die Youp van t Hek zou kunnen geven.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 08:54 schreef machtpen het volgende:
Wij kregen vroeger gewoon de mazelen en daar ging niemand dood aan, Weer een hoop sneeuwvlokjes hysterie om niks.
Jij bent 50 dat je die tijd nog meemaakte? Waar honderdduizenden mensen in NL mazelen kregen en er enkele tientallen doden per jaar vielen? Tot we gingen vaccineren natuurlijk. Toen waren het er nog maar 11 sinds '81 ofzo.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 08:54 schreef machtpen het volgende:
Wij kregen vroeger gewoon de mazelen en daar ging niemand dood aan, Weer een hoop sneeuwvlokjes hysterie om niks.
Survivor bias.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 08:54 schreef machtpen het volgende:
Wij kregen vroeger gewoon de mazelen en daar ging niemand dood aan, Weer een hoop sneeuwvlokjes hysterie om niks.
Er vielen helemaal geen doden en er was geen medische noodzaak voor vaccineren.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:03 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Jij bent 50 dat je die tijd nog meemaakte? Waar honderdduizenden mensen in NL mazelen kregen en er enkele tientallen doden per jaar vielen? Tot we gingen vaccineren natuurlijk. Toen waren het er nog maar 11 sinds '81 ofzo.
Of je leest eens een boek ofzoquote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:08 schreef machtpen het volgende:
[..]
Er vielen helemaal geen doden en er was geen medische noodzaak voor vaccineren.
Of gewoon vaccineren zodat je je eigen en andere kinderen niet onnodig laat lijden.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 08:38 schreef HSG het volgende:
[..]
Bron.
Horeca voor altijd dicht!!
Geen alocholverkoop na 20:00.
Lockdown na 21:00
2 meter afstand!
WInkels dicht!!
Het leger door de straten!!!
Alleen naar de supermarkt op afspraak!!!
Iedereen opsluiten!
Tsja wie moet ik geloven? Mn grootouders die zo blij waren dat de kinderziektes uit hun jeugd niet meer bestonden voor ons en al mijn artsen vriendjes die hetzelfde zeggen over vaccinaties, of machtpen het internetgekkie.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:08 schreef machtpen het volgende:
[..]
Er vielen helemaal geen doden en er was geen medische noodzaak voor vaccineren.
Daar ben je toch tegen ingeent? Tegen mazelen bedoel ik?quote:Op vrijdag 8 maart 2024 08:54 schreef machtpen het volgende:
Wij kregen vroeger gewoon de mazelen en daar ging niemand dood aan, Weer een hoop sneeuwvlokjes hysterie om niks.
Oh nee! Ik lees iets over afgenomen vaccinatiegraad, heeft iemand die QR codes voor gevaccineerden nog ergens?quote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:06 schreef Digi2 het volgende:
Patiënten kunnen komen te overlijden aan een infectie, zelfs 4 tot 10 jaar na de ziekte te hebben opgelopen.
Vijf vragen over mazelen
Deze cynische houding tegenover kinderen hebben we volgens mij te danken aan religie. Oh het kind kan nog niet terugpraten, dan is het niet erg als je zijn geslachtsdelen onverdoofd bewerkt met een mes. Weet ie over 2 jaar niks meer van. Net zo met kinderziektes waar de ouders voor hebben gekozen om hun kind mee pijn te doen. Hoort erbij en is niet erg hoorquote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:19 schreef koemleit het volgende:
Zelfs al is het niet dodelijk, prefereer ik toch om niet ernstig ziek te worden.
Sterker zelfs inenten tegen "normaal" ziek worden lijkt me een prima idee.
Wie wil er nu zien worden als het niet hoeft? Met als enig argument "vroeger werden we het ook en toen gingen we ook niet dood".
Autogordels ook maar weer afschaffen? Want de mensen die dood gingen omdat ze geen gordels droegen hoor ik mooi nooit wat van. En vroeger droegen we ze ook niet en ik persoonlijk leef nog.
Je zou je eigen verlangen om weer in de slachtofferrol te kruipen maar belangrijker vinden dan het welzijn van baby's en peuters. Wat een loser volwassene moet je dan zijn zegquote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:26 schreef Sapstengel het volgende:
[..]
Oh nee! Ik lees iets over afgenomen vaccinatiegraad, heeft iemand die QR codes voor gevaccineerden nog ergens?
Geloof me, ook als ouder heb je een beter leven als je kind niet ziek isquote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:27 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Deze cynische houding tegenover kinderen hebben we volgens mij te danken aan religie. Oh het kind kan nog niet terugpraten, dan is het niet erg als je zijn geslachtsdelen onverdoofd bewerkt met een mes. Weet ie over 2 jaar niks meer van. Net zo met kinderziektes waar de ouders voor hebben gekozen om hun kind mee pijn te doen. Hoort erbij en is niet erg hoor.
Ben zelf nog geen papa, maar de kennissenkring is aan de babyboom bezig en ik kan mij gewoon niet voorstellen dat je als ouder zoiets met je kind wil doen.
Het probleem is dat ook als jij netjes alle vaccinaties aan je kind geeft, je kind toch kwetsbaar is voor de eerste vaccinatie en dat door de lagere vaccinatiegraad vanwege wappies en religieuzenquote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:31 schreef Nattekat het volgende:
Dit is gewoon Darwin. Ik ga me niet aanpassen aan wappies en geloofgekkies, de groeten.
Voor die inentingen wordt je hier in Nederland als ouders automatisch opgeroepen.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:27 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Deze cynische houding tegenover kinderen hebben we volgens mij te danken aan religie. Oh het kind kan nog niet terugpraten, dan is het niet erg als je zijn geslachtsdelen onverdoofd bewerkt met een mes. Weet ie over 2 jaar niks meer van. Net zo met kinderziektes waar de ouders voor hebben gekozen om hun kind mee pijn te doen. Hoort erbij en is niet erg hoor.
Ben zelf nog geen papa, maar de kennissenkring is aan de babyboom bezig en ik kan mij gewoon niet voorstellen dat je als ouder zoiets met je kind wil doen.
Ik weet het, maar daar gaan we toch niets tegen kunnen doen zo lang dit soort figuren geen klap van de molen krijgen.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:42 schreef nixxx het volgende:
[..]
Het probleem is dat ook als jij netjes alle vaccinaties aan je kind geeft, je kind toch kwetsbaar is voor de eerste vaccinatie en dat door de lagere vaccinatiegraad vanwege wappies en religieuzen
Gewoon met een doos spuiten met vaccin door Barneveld gaan lopen en willekeurig mensen prikkenquote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:45 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ik weet het, maar daar gaan we toch niets tegen kunnen doen zo lang dit soort figuren geen klap van de molen krijgen.
Het ding is dat het niet alleen maar reliegekkies zijn.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:49 schreef nixxx het volgende:
[..]
Gewoon met een doos spuiten met vaccin door Barneveld gaan lopen en willekeurig mensen prikken
Kinderopvang zou wat mij betreft best een vaccinatiebewijs voor dat standaardpakket mogen eisen voor een kind wordt toegelaten.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:42 schreef nixxx het volgende:
[..]
Het probleem is dat ook als jij netjes alle vaccinaties aan je kind geeft, je kind toch kwetsbaar is voor de eerste vaccinatie en dat door de lagere vaccinatiegraad vanwege wappies en religieuzen
Dus de wappies en religieuzen zouden zich aan moeten passen zodat ze geen gevaar zijn.
Organiseer je een nep demonstratie tegen WEF of ga je bij een FvD congres staan met je doos spuiten..quote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:50 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Het ding is dat het niet alleen maar reliegekkies zijn.
Nee en de maan is van kaas gemaakt!quote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:08 schreef machtpen het volgende:
[..]
Er vielen helemaal geen doden en er was geen medische noodzaak voor vaccineren.
Ik heb een tijdje als expat gewerkt en de school in onze compound eiste inderdaad een lijst met vaccinaties.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:52 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Kinderopvang zou wat mij betreft best een vaccinatiebewijs voor dat standaardpakket mogen eisen voor een kind wordt toegelaten.
Klinkt als een planquote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:56 schreef nixxx het volgende:
[..]
Organiseer je een nep demonstratie tegen WEF of ga je bij een FvD congres staan met je doos spuiten..
Dat vinden wel meer mensen. En er is momenteel een wetsvoorstel in behandeling dat het mogelijk moet maken dat kinderopvang ongevaccineerde kinderen mag weigeren. Het wetsvoorstel is door de Tweede Kamer aangenomen, maar de Eerste Kamer heeft het verworpen.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:52 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Kinderopvang zou wat mij betreft best een vaccinatiebewijs voor dat standaardpakket mogen eisen voor een kind wordt toegelaten.
Kutboomersquote:Op vrijdag 8 maart 2024 10:04 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Dat vinden wel meer mensen. En er is momenteel een wetsvoorstel in behandeling dat het mogelijk moet maken dat kinderopvang ongevaccineerde kinderen mag weigeren. Het wetsvoorstel is door de Tweede Kamer aangenomen, maar de Eerste Kamer heeft het verworpen.
https://www.eerstekamer.n(...)efvoorstel_raemakers
Heb je het bericht op de site van de Eerste Kamer wel gelezen? De stemming waarbij de Eerste Kamer het wetsvoorstel verworpen heeft, dateert al van 24 mei 2022. Alleen D66 stemde voor, alle andere fracties stemden tegen.quote:
Daar gingen mensen dus wel dood aan.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 08:54 schreef machtpen het volgende:
Wij kregen vroeger gewoon de mazelen en daar ging niemand dood aan,
Ninja succesvolquote:Op vrijdag 8 maart 2024 10:12 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Heb je het bericht op de site van de Eerste Kamer wel gelezen?
De stemming waarbij de Eerste Kamer het wetsvoorstel verworpen heeft, dateert al van 24 mei 2022. BBB zat toen nog niet in de Eerste Kamer. En verder stemde in de Eerste Kamer alleen D66 voor, alle andere fracties stemden tegen.
daaromquote:Op vrijdag 8 maart 2024 10:25 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
Ik heb als kind ook gewoon de mazelen gehad en ik herinner me niet dat ik me daar zo ziek bij voelde. Het voelde niet veel anders dan een gewoon griepje.
Als je niet gevaccineerd bent en als kind geen mazelen doormaakt loop je als volwassene extra risico. Ongeveer 1 op de 300 tot 1 op de 1000 patienten overlijdt en hele jonge kinderen en volwassenen lopen meer risico. Dat is met een simpele, goed werkende en goedkope vaccinatie te voorkomen.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 10:25 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
Ik heb als kind ook gewoon de mazelen gehad en ik herinner me niet dat ik me daar zo ziek bij voelde. Het voelde niet veel anders dan een gewoon griepje.
ik vind het bijzondere dat we zoveel verder zijn wetenschappelijk, dat we echt echt echt veel weten over ons lichaam en bv de planeet. Maar dat een deel er voor kiest dit niet te "geloven" terwijl het bewijs aanwezig is.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 10:27 schreef summer2bird het volgende:
Tja, dit zat eraan te komen. Voor corona waren anti vax ouders een vrij zeldzaam gebeuren maar het is enorm populair geworden tijdens de pandemie.
Ik schat in dat we eerst weer massale sterfte en ziekte nodig gaan hebben voor veel ouders weer de noodzaak van vaccinatie gaan begrijpen.
Iets met dat de geschiedenis zich alleen maar herhaald en hoe we in de tijdspan van de mensheid nooit echt leren
Ik snap dit ook niet. Mensen die een paar uurtjes rondsurfen op Internet, en het dan beter weten dan mensen die 10 jaar lang een studie hebben gevolgd.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 10:32 schreef koemleit het volgende:
[..]
ik vind het bijzondere dat we zoveel verder zijn wetenschappelijk, dat we echt echt echt veel weten over ons lichaam en bv de planeet. Maar dat een deel er voor kiest dit niet te "geloven" terwijl het bewijs aanwezig is.
Waar komt dat vandaan? is het dwarsigigheid? Is het kop in het zand?
Het is natuurlijk wel kut als jouw baby zwaar ziek wordt omdat de groepsimmuniteit gebrekkig is geworden door de wappies en nog te jong was om ingeent te worden.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:31 schreef Nattekat het volgende:
Dit is gewoon Darwin. Ik ga me niet aanpassen aan wappies en geloofgekkies, de groeten.
maar als ik een paar uurtjes rondsurf op internet.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 10:34 schreef Morri2 het volgende:
[..]
Ik snap dit ook niet. Mensen die een paar uurtjes rondsurfen op Internet, en het dan beter weten dan mensen die 10 jaar lang een studie hebben gevolgd.
Over een jaar of 10 zijn er mensen die bij de chirurgijn op de hoek een aderlating laten doen om te genezen van kanker, infecties, etc. Oh wacht... dat soort kwakzalverij is er tegenwoordig in andere vormen.
Dat klopt. Mazelen geeft het minste risico als je het tijdens de basisschoolleeftijd krijgt. Kinderen onder die leeftijd die niet gevaccineerd zijn, moet je daar dus tegen beschermen. Vroeger was dat ook algemeen bekend, en mensen deden dat ook met jongste kinderen. Die hielden ze dan tijdens een uitbraak thuis en ze zorgden ervoor dat die niet met een oudere broer of zus in aanraking kwamen.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 10:31 schreef recursief het volgende:
[..]
Als je niet gevaccineerd bent en als kind geen mazelen doormaakt loop je als volwassene extra risico. Ongeveer 1 op de 300 tot 1 op de 1000 patienten overlijdt en hele jonge kinderen en volwassenen lopen meer risico. Dat is met een simpele, goed werkende en goedkope vaccinatie te voorkomen.
Baby's worden pas met 14 maanden gevaccineerd. Dus die lopen een hoger risico als minder mensen zich laten vaccineren.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 09:31 schreef Nattekat het volgende:
Dit is gewoon Darwin. Ik ga me niet aanpassen aan wappies en geloofgekkies, de groeten.
Baby's zijn dan best makkelijk te isoleren gelukkig.quote:Op vrijdag 8 maart 2024 10:55 schreef Jacy-Jacy het volgende:
[..]
Baby's worden pas met 14 maanden gevaccineerd. Dus die lopen een hoger risico als minder mensen zich laten vaccineren.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |