Navalny is vreselijk dom en een oetlul. En Poetin heeft de controle en zit stevig in het zadel.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 20:43 schreef Discombobulate het volgende:
Poetin zit nog wel echt stevig in het zadel hoor en heeft ook behoorlijk goed de controle. Toen met Prigozjin ook. Alsof hij ongrijpbaar is...
Maar het zat er natuurlijk al een keer aan te komen. Nog steeds vreselijk dom van hem om terug te gaan naar Rusland, oetlul.
In het buitenland was ie ook niet per se veilig.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 20:47 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Navalny is vreselijk dom en een oetlul. En Poetin heeft de controle en zit stevig in het zadel.
Navalny was heus niet achtelijk, die heeft de afweging gemaakt, naar Rusland gaan en waarschijnlijk sterven, of in het buitenland blijven en een vrije maar irrelevante oppositiepoliticus worden.
Veiliger dan in Rusland. Zou vast wel beschermd worden door een geheime dienst. Als ik 't was dan wist ik het wel. Geen sprake van dat ik ooit terug naar Rusland zou gaan.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 20:49 schreef ISVV het volgende:
[..]
In het buitenland was ie ook niet per se veilig.
Tja, zelf weten als hij zich daar beter bij voelde. Feit is gewoon dat ie het met z'n leven moest bekopen.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 20:47 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Navalny is vreselijk dom en een oetlul. En Poetin heeft de controle en zit stevig in het zadel.
Navalny was heus niet achtelijk, die heeft de afweging gemaakt, naar Rusland gaan en waarschijnlijk sterven, of in het buitenland blijven en een vrije maar irrelevante oppositiepoliticus worden.
Waag ik te betwijfelen. Het feit dat ie terugging had vermoedelijk te maken met zijn onvoorwaardelijke liefde voor Rusland; liever sterven in het moederland voor de goede zaak, dan veilig van een afstandje moord en brand schreeuwenquote:Op vrijdag 16 februari 2024 20:53 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Veiliger dan in Rusland. Zou vast wel beschermd worden door een geheime dienst. Als ik 't was dan wist ik het wel. Geen sprake van dat ik ooit terug naar Rusland zou gaan.
Dan zijn wij als Westen natuurlijk ook geen knip voor de neus waard.quote:
Ook dat wellicht maar ook vanwege de noodzaak om tegen het kwaad te strijden. Hij was van mening dat niets doen juist de macht van Poetin zou versterken en dat het dus zijn plicht was om tegen Poetin te strijden, in Rusland.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 21:10 schreef ISVV het volgende:
[..]
Waag ik te betwijfelen. Het feit dat ie terugging had vermoedelijk te maken met zijn onvoorwaardelijke liefde voor Rusland; liever sterven in het moederland voor de goede zaak, dan veilig van een afstandje moord en brand schreeuwen
Ze hebben netjes gewacht met het vermoorden tot Tucker weer weg was. Net zoals ze eerst netjes even de Olympische Spelen deden en daarna vervelend gingen doen.quote:
Hoe diep is het al gezonken bedoel je?quote:Op vrijdag 16 februari 2024 22:51 schreef MissButterflyy het volgende:
Er gaan al best veel filmpjes rond op X van onschuldige burgers die opgepakt worden omdat ze bloemen neerleggen ter nagedachtenis aan Navalny in Rusland.![]()
Hoe diep kan dat land zinken.
Uit het raam vallen is wat moeilijk.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 12:34 schreef Kodiak100 het volgende:
Was te verwachten zal wel door een "hartstilstand" om het leven zijn gekomen
Sommige mensen leven bij principes. ieder maakt daarin zijn of haar keuze.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 12:37 schreef Nattekat het volgende:
Heb overigens nooit begrepen waarom ie ooit terug naar Rusland is gegaan. Martelaarschap is ook wat natuurlijk, maar hij had veel meer kunnen bereiken vanuit het buitenland.
Mja, er is toch een moment dat dapper zijn omslaat naar stom. Het is niet zo dat ie een risico nam, het stond gewoon vast dat ie permanent opgesloten ging worden zodra ie het vliegtuig uit stapte.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 23:30 schreef Vallon het volgende:
[..]
Sommige mensen leven bij principes. ieder maakt daarin zijn of haar keuze.
Ik sterf ook liever rechtop dan te moeten leven op mijn knieën (vrij naar ©Zapata).
Ik denk ook dat dit vooral een niet mis te verstaan signaal is.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 13:09 schreef RM-rf het volgende:
Ik vermoed dat zeker de intellectuele elite (voor zover die nog in rusland leeft, maar evengoed degenen buiten rusland, navalny zelf heeft tijdelijk ook in duitsland ) nog banger is om openlijk kritiek te uitten, wetende dat de russische regerende machten hen uiteindelijk te pakken kunnen krijgen..
Nou ja, deze dood an sich is daar geen signaal toe, toch? De beste man zat in de gevangenis, het is nou niet zo dat iemand zal schrikken dat hij dat niet overleefdquote:Op vrijdag 16 februari 2024 23:35 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ik denk ook dat dit vooral een niet mis te verstaan signaal is.
When and wherever you go, we'll gonna get kill you.
Ik zie mijzelf en anderen in dat stramien, ook wel dat soort "stommiteiten" uithalen die verre van dapper zijn.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 23:34 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Mja, er is toch een moment dat dapper zijn omslaat naar stom. Het is niet zo dat ie een risico nam, het stond gewoon vast dat ie permanent opgesloten ging worden zodra ie het vliegtuig uit stapte.
Dat is al sinds het begin van de oorlog hoor. Zijn zelfs mensen opgepakt omdat ze met een protestbord rondliepen waar niks op stond. Alles wat er ook maar iets op wijst dat je het niet eens bent met het regime is kans dat je opgepakt wordt en dan heb je kans op 10 jaar cel of tegenwoordig ook een enkeltje front.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 22:51 schreef MissButterflyy het volgende:
Er gaan al best veel filmpjes rond op X van onschuldige burgers die opgepakt worden omdat ze bloemen neerleggen ter nagedachtenis aan Navalny in Rusland.![]()
Hoe diep kan dat land zinken.
Tja, welke consequenties zijn er nog (over) ?quote:Op vrijdag 16 februari 2024 15:25 schreef Starhopper het volgende:
Gaan de Amerikanen nu Rusland aanvallen?![]()
Biden warns of ‘devastating’ consequences for Russia if Navalny dies in prison
Het equivalent van de 'thoughts and prayers' na de zoveelste Amerikaanse massaslachting op een school.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 00:08 schreef Vallon het volgende:
[..]
Tja, welke consequenties zijn er nog (over) ?
Ook met de wetenschap dat Putin sindsdien nog wel meer en andere grenzen heeft overschreden.
Ik zie niet dat men in de internationale gemeenschap, verder komt dan opnieuw termen als barbaars en verschrikkelijk.
Een echt opstand kan je zo ook niet verwachten. Meedoen aan een simpele demo kan al betekenen dat je jarenlang in Siberië wordt opgesloten.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 22:51 schreef MissButterflyy het volgende:
Er gaan al best veel filmpjes rond op X van onschuldige burgers die opgepakt worden omdat ze bloemen neerleggen ter nagedachtenis aan Navalny in Rusland.![]()
Hoe diep kan dat land zinken.
Ik heb te doen met de Russen. Hoe kun je ooit misstanden van een regime aan de kaak stellen als je geen persvrijheid hebt of vrije verkiezingen? Ik weet niet of ik zo dapper zou zijn om nu de straat op te gaan en bloemen te leggen.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 18:39 schreef capricia het volgende:
Ik ben er gewoon onpasselijk van.
Navalny was niet mijn held, maar dat doet er niet toe. Dit is echt afschuwelijk.
Ik hoop zo dat Poetin in Den Haag eindigt. Wat heeft die man een bloed aan zijn handen.
Navalny is eigenlijk gewoon dood gemarteld.
Ze kunnen niets meer doen omdat de Russen zelf het zover hebben laten komen. Poetin had niet altijd de absolute macht. Dat kreeg hij in kleine stapjes en niemand wilde er wat aan doen toen je nog wel de straat op kon.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 08:19 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik heb te doen met de Russen. Hoe kun je ooit misstanden van een regime aan de kaak stellen als je geen persvrijheid hebt of vrije verkiezingen? Ik weet niet of ik zo dapper zou zijn om nu de straat op te gaan en bloemen te leggen.
Tegelijk moet ik ook zeggen dat het me steekt dat Westerse leiders het niet of nauwelijks over Snowden en Assange hebben. Ik behoor niet tot die groep relativisten die vindt dat het Westen geen recht van spreken heeft - ik leef vele malen liever hier dan in Rusland - maar het braafste jongetje van de klas zijn we niet bepaald.
Putin was inderdaad voor dit gebeuren de good guy ofzo?quote:Op zaterdag 17 februari 2024 09:22 schreef Lokale_Notabele het volgende:
Waarom is mijn command van gisteren verwijderd? Het enige wat ik zei is dat het lachwekkond is, dat wanneer het team van Navalny zijn dood nog niet eens kan bevestigen, Westerse politici al de wijsheid in pacht menen te hebben om onomwonden te kunnen stellen dat hij vermoord zou zijn door Putin. Dat is toch krankzinnig? Dat mag hier niet gezegd worden? We worden WWIII ingezogen door een stelletje totale idioten. Laten ze eerst de "weapons of mass destruction" van Saddam Hussein eens gaan zoeken. Oh nee, die bestonden niet. Een heel land platgegooid en een regio gedestabiliseerd om niks. Hoor je niemand meer over. Nu is meneer Putin de bad guy. Op basis waarvan?
Als jij niet weet waarom Poetin de bad guy is, valt jou niet veel meer uit te leggen. Dan ben jij een verloren zaak.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 09:22 schreef Lokale_Notabele het volgende:
Waarom is mijn command van gisteren verwijderd? Het enige wat ik zei is dat het lachwekkond is, dat wanneer het team van Navalny zijn dood nog niet eens kan bevestigen, Westerse politici al de wijsheid in pacht menen te hebben om onomwonden te kunnen stellen dat hij vermoord zou zijn door Putin. Dat is toch krankzinnig? Dat mag hier niet gezegd worden? We worden WWIII ingezogen door een stelletje totale idioten. Laten ze eerst de "weapons of mass destruction" van Saddam Hussein eens gaan zoeken. Oh nee, die bestonden niet. Een heel land platgegooid en een regio gedestabiliseerd om niks. Hoor je niemand meer over. Nu is meneer Putin de bad guy. Op basis waarvan?
Ben je dom, naïef of kwaadaardig? Of krijg je hiervoor betaald?quote:Op zaterdag 17 februari 2024 09:22 schreef Lokale_Notabele het volgende:
Nu is meneer Putin de bad guy. Op basis waarvan?
Poetin wil de oorlog helemaal niet beëindigen. Dat was alleen meer om in het westen het beeld te creëren dat Rusland een oplossing zoekt, terwijl Zelensky alleen maar oorlog en meer doden wil. En jij trapt erin.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 09:29 schreef VEM2012 het volgende:
Het zal wel aan mij liggen, maar de kans dat Poetin hierachter zit net nadat hij in een interview heeft aangegeven te willen praten met de VS over het beëindigen van de oorlog is eigenlijk niet zo heel groot. Eerder dat iemand dat een slecht idee vond en in het Westen is er toch niemand die verder nadenkt en meteen de schuld aan Poetin geeft (net zoals met de pijplijn).
Natuurlijk heeft het regime van Putin te maken met zijn dood.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 09:29 schreef VEM2012 het volgende:
Het zal wel aan mij liggen, maar de kans dat Poetin hierachter zit net nadat hij in een interview heeft aangegeven te willen praten met de VS over het beëindigen van de oorlog is eigenlijk niet zo heel groot. Eerder dat iemand dat een slecht idee vond en in het Westen is er toch niemand die verder nadenkt en meteen de schuld aan Poetin geeft (net zoals met de pijplijn).
quote:Op zaterdag 17 februari 2024 09:22 schreef Lokale_Notabele het volgende:
Waarom is mijn command van gisteren verwijderd? Het enige wat ik zei is dat het lachwekkond is, dat wanneer het team van Navalny zijn dood nog niet eens kan bevestigen, Westerse politici al de wijsheid in pacht menen te hebben om onomwonden te kunnen stellen dat hij vermoord zou zijn door Putin. Dat is toch krankzinnig? Dat mag hier niet gezegd worden? We worden WWIII ingezogen door een stelletje totale idioten. Laten ze eerst de "weapons of mass destruction" van Saddam Hussein eens gaan zoeken. Oh nee, die bestonden niet. Een heel land platgegooid en een regio gedestabiliseerd om niks. Hoor je niemand meer over. Nu is meneer Putin de bad guy. Op basis waarvan?
Ach Putin, als hij wat zegt, doet hij de dag daarna volstrekt het tegengestelde.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 09:29 schreef VEM2012 het volgende:
Het zal wel aan mij liggen, maar de kans dat Poetin hierachter zit net nadat hij in een interview heeft aangegeven te willen praten met de VS over het beëindigen van de oorlog is eigenlijk niet zo heel groot. Eerder dat iemand dat een slecht idee vond en in het Westen is er toch niemand die verder nadenkt en meteen de schuld aan Poetin geeft (net zoals met de pijplijn).
Ga vooral een regime verdedigen dat iedereen die verdacht wordt van kritiek op de Grote Leider oppakt en met een beetje pech voor 10 jaar of langer opsluit in een soort concentratiekamp op de poolcirkel. Of als kanonnenvlees naar het front stuurt. Waar mensen die kritiek hebben op Poetin vergiftigd worden en uit ramen vallen. Minstens de helft van je woorden lijkt me overigens met de gekende propaganda van het Kremlin overeen te komen. Kopieer je dat uit je bubbel of wordt het je voorgezegd?quote:Op zaterdag 17 februari 2024 09:53 schreef Lokale_Notabele het volgende:
Oh ja, het opblazen van de Nord Stream pijplijn. Rusland kan dat ding gewoon dichtdraaien als ze dat willen. Mensen in Rusland krijgen ongetwijfeld een gekleurd beeld voorgespiegeld maar dat geldt voor ons in het Westen net zo. Putin wordt neergezet als een soort kwaadaardige James Bond villain terwijl zijn argumenten negen van de tien keer goed te volgen zijn.
Wat denk je dat er met Edward Snowden gebeurt zodra hij voet zet op Amerikaanse bodem? Dan belandt hij op een plek die erger is dan een concentratiekamp, namelijk ADX Florence. Of wat dacht je van het vasthouden van mensen zonder enige vorm van proces in Guantanamo Bay? Het onder valse voorwendselen vernietigen van Irak?quote:Op zaterdag 17 februari 2024 10:09 schreef recursief het volgende:
[..]
Ga vooral een regime verdedigen dat iedereen die verdacht wordt van kritiek op de Grote Leider oppakt en met een beetje pech voor 10 jaar of langer opsluit in een soort concentratiekamp op de poolcirkel. Of als kanonnenvlees naar het front stuurt. Waar mensen die kritiek hebben op Poetin vergiftigd worden en uit ramen vallen. Minstens de helft van je woorden lijkt me overigens met de gekende propaganda van het Kremlin overeen te komen. Kopieer je dat uit je bubbel of wordt het je voorgezegd?
Wie of wat is dan wel het braafste jongetje van de klas.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 08:19 schreef Claudia_x het volgende:
[..]. Ik behoor niet tot die groep relativisten die vindt dat het Westen geen recht van spreken heeft - ik leef vele malen liever hier dan in Rusland - maar het braafste jongetje van de klas zijn we niet bepaald.
Whataboutisms zijn nooit geldige argumenten. Je zit hier keihard een repressief, antidemocratisch regime te verdedigen dat zijn opstandige burgers vermoordt. Hoe Snowden wordt behandeld verandert daar helemaal niets aan.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 10:19 schreef Lokale_Notabele het volgende:
[..]
Wat denk dat er met Edward Snowden gebeurt zodra hij voet zet op Amerikaanse bodem? Dan beland hij op een plek die erger is dan een concentratiekamp, namelijk ADX Florence. Of wat dacht je van het vasthouden van mensen zonder enige vorm van proces in Guantanamo Bay? Het onder valse voorwendselen vernietigen van Irak?
De VS is voor ons toevallig de good guy omdat wij zijn opgegroeid in onze Westerse bubbel.
Daar ben ik ook wel benieuwd naar.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 10:20 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Wie of wat is dan wel het braafste jongetje van de klas.
Ik vind de verwijzingen naar Snowden en Assange altijd wat ongepast als het over Navalny gaat. Snowden en Assange hebben staatsgeheimen doorgegeven, terwijl dat gewoon strafbaar is en er (vooral in de VS) ook erg hoge straffen op staan. En dat is ook goed te verklaren, de overheid moet haar burgers en personeel beschermen. Dan is het dus niet toegestaan om informatie die een militaire tegenstander of allerlei terroristische groepen kunnen helpen zomaar te publiceren.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 08:19 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Tegelijk moet ik ook zeggen dat het me steekt dat Westerse leiders het niet of nauwelijks over Snowden en Assange hebben. Ik behoor niet tot die groep relativisten die vindt dat het Westen geen recht van spreken heeft - ik leef vele malen liever hier dan in Rusland - maar het braafste jongetje van de klas zijn we niet bepaald.
Toen ik destijds schreef dat het hoogst onwaarschijnlijk was dat Rusland de pijplijn had opgeblazen wist ook vrijwel iedereen dat ik gek was…quote:Op zaterdag 17 februari 2024 09:49 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Natuurlijk heeft het regime van Putin te maken met zijn dood.
Zeker weten.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 09:49 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Natuurlijk heeft het regime van Putin te maken met zijn dood.
Onder Russen was Navalny allesbehalve populair.quote:Op zaterdag 17 februari 2024 10:02 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Ach Putin, als hij wat zegt, doet hij de dag daarna volstrekt het tegengestelde.
Die gast, die een eerder executiebevel heeft overleefd, was aan het afsterven in een cel. Of Putin dan nog een laatste trap heeft gegeven eergisteren kan men over discussiëren. Maar het resultaat is hetzelfde.
Met de (schijn)verkiezing in aantocht komt het wonderbaarlijk goed uit.
Waarom mocht Navalny dan niet meedoen aan de verkiezingen?quote:Op zaterdag 17 februari 2024 11:10 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Onder Russen was Navalny allesbehalve populair.
quote:Op zaterdag 17 februari 2024 09:22 schreef Lokale_Notabele het volgende:
Waarom is mijn command van gisteren verwijderd? Het enige wat ik zei is dat het lachwekkond is, dat wanneer het team van Navalny zijn dood nog niet eens kan bevestigen, Westerse politici al de wijsheid in pacht menen te hebben om onomwonden te kunnen stellen dat hij vermoord zou zijn door Putin. Dat is toch krankzinnig? Dat mag hier niet gezegd worden? We worden WWIII ingezogen door een stelletje totale idioten. Laten ze eerst de "weapons of mass destruction" van Saddam Hussein eens gaan zoeken. Oh nee, die bestonden niet. Een heel land platgegooid en een regio gedestabiliseerd om niks. Hoor je niemand meer over. Nu is meneer Putin de bad guy. Op basis waarvan?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |