Dat maakt dus dat het voor mij loont om niet mijn eigen zonnestroom overdag te gebruiken. Maar de goedkopere nachtstroom.quote:Op donderdag 15 februari 2024 15:06 schreef Hanca het volgende:
[..]
S Nachts is een dalmoment qua verbruik. En het waait 's nachts meestal net iets meer. Dus nee, ook met zonnestroom is een lager tarief voor 's nachts de meeste dagen logischer.
Maar op zeer zonnige dagen schieten de tarieven zelfs ruim onder 0 euro bij verbruik, dan kost opwekken dus stroom en dan zullen deze panelen dus uit staan. Dat doen zelfs particulieren. En er zal ook wel een batterij aan zo'n groot zonneveld zijn verbonden, zoiets: https://nos.nl/artikel/24(...)-genomen-in-lelystad
Op minder zonnige dagen, dat er wel wat wordt geproduceerd maar geen 100%, hebben we deze panelen hard nodig.
Ik wek meer op dan ik verbruik, dus voor mij heeft het wel zin om mijn eigen stroom zoveel mogelijk te verbruiken.quote:Op donderdag 15 februari 2024 15:13 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat maakt dus dat het voor mij loont om niet mijn eigen zonnestroom overdag te gebruiken. Maar de goedkopere nachtstroom.
Als ik aan het einde van mijn contractjaar (iets) meer verbruikt dan opgewekt heb, reken ik dat af tegen daltarief.
Die adviezen 'gebruik zo veel mogelijk je eigen stroom overdag', hebben hier financieel geen zin.
Dat is inderdaad een andere situatie. Maar leg eens uit wat dat financieel uitmaakt dan..je eigen stroom zoveel mogelijk verbruiken in jouw situatie?quote:Op donderdag 15 februari 2024 15:15 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik wek meer op dan ik verbruik, dus voor mij heeft het wel zin om mijn eigen stroom zoveel mogelijk te verbruiken.
Misschien ook wel niet idd met dat salderen. Maar goed, financiën waren niet de hoofdreden voor de zonnepanelen, dus ik gebruik toch liever mijn eigen stroom (en denk hard na over een batterij er naast).quote:Op donderdag 15 februari 2024 15:16 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat is inderdaad een andere situatie. Maar leg eens uit wat dat financieel uitmaakt dan..je eigen stroom zoveel mogelijk verbruiken in jouw situatie?
Ik zou zeggen dat dat voor je eindafrekening niets uitmaakt.
Voor de eindafrekening maakt het ook niet uit in die situatie, en dat is dezelfde situatie als die ik heb. Maar ik doe het wel, en inmiddels is het bijna een sport geworden om zo min mogelijk stroom uit het stopcontact te moeten trekken, dus ook al maakt het niets uit financieel, toch zetten we hier de grootverbruikers (wasmachine, vaatwasser, droger etc) zo veel mogelijk aan overdag.quote:Op donderdag 15 februari 2024 15:16 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat is inderdaad een andere situatie. Maar leg eens uit wat dat financieel uitmaakt dan..je eigen stroom zoveel mogelijk verbruiken in jouw situatie?
Ik zou zeggen dat dat voor je eindafrekening niets uitmaakt.
Het maakt voor jou dus financieel niet uit of je snachts of overdag je stroom gebruikt.quote:Op donderdag 15 februari 2024 15:20 schreef Hanca het volgende:
[..]
Misschien ook wel niet idd met dat salderen. Maar goed, financiën waren niet de hoofdreden voor de zonnepanelen, dus ik gebruik toch liever mijn eigen stroom (en denk hard na over een batterij er naast).
Inderdaad, zo min mogelijk ingekochte stroom per maand is voor mij ook veel meer een doel dan zo veel mogelijk geld uit de panelen persen.quote:Op donderdag 15 februari 2024 15:23 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Voor de eindafrekening maakt het ook niet uit in die situatie, en dat is dezelfde situatie als die ik heb. Maar ik doe het wel, en inmiddels is het bijna een sport geworden om zo min mogelijk stroom uit het stopcontact te moeten trekken, dus ook al maakt het niets uit financieel, toch zetten we hier de grootverbruikers (wasmachine, vaatwasser, droger etc) zo veel mogelijk aan overdag.
Als het je geen geld scheelt, snap ik dat.quote:Op donderdag 15 februari 2024 15:23 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Voor de eindafrekening maakt het ook niet uit in die situatie, en dat is dezelfde situatie als die ik heb. Maar ik doe het wel, en inmiddels is het bijna een sport geworden om zo min mogelijk stroom uit het stopcontact te moeten trekken, dus ook al maakt het niets uit financieel, toch zetten we hier de grootverbruikers (wasmachine, vaatwasser, droger etc) zo veel mogelijk aan overdag.
Blijft toch raar.quote:Op donderdag 15 februari 2024 15:27 schreef capricia het volgende:
[..]
Het maakt voor jou dus financieel niet uit of je snachts of overdag je stroom gebruikt.
Hier worden de verschillen steeds groter. Omdat er binnenkort een EV voor de deur komt. Dus die gaan we tegen daltarief snachts opladen. Daar ga ik geen eigen opgewekte zonnestroom alla normaaltarief voor gebruiken.
Snachts stroom verbruiken ipv overdag scheelt ons dan 200 euro per jaar. Dat zijn geen gigantische bedragen.
Maar dat geeft wel aan waarom dat dag/nachttarief niet logisch meer is met de oproep je eigen stroom te gebruiken.
Ja. Het zou logischer zijn dal/normaaltarief om te draaien.quote:Op donderdag 15 februari 2024 15:32 schreef Klepper272 het volgende:
[..]
Blijft toch raar.
In sommige gevallen staat er dus een gas of kolencentrale te draaien terwijl dat geheel niet nodig is.
Terwijl je behoorlijk gesubsidieerd wordt om dat te voorkomen.
Bij Eneco is er geen prijsverschil meer tussen normaaltarief en laagtarief. In mijn geval dan, zonder eigen energieopwekking. Ik ben daarom van variabel naar dynamisch gegaan nu, zowel voor stroom als gas. Volgend jaar kijken dan hoe gunstig dat is geweestquote:Op donderdag 15 februari 2024 14:48 schreef capricia het volgende:
[..]
Dalmomenten...
Leg mij dan dan eens dat hoog/laag tarief uit.
's Nachts betaal ik minder voor stroom dan overdag.
Zou dat met die overvloed aan zonnestroom overdag in Nederland juist niet andersom ingesteld moeten worden?
Ik klaag niet hoor. Ik profiteer er van. We zetten de vaatwasser altijd juist 'snachts aan. Want dat is goedkoper dan overdag.
Maar vreemd is het wel.
Ja true, en daar komt dan nog bij dat als ik dus in de nacht zou laden (wat ik niet moeite voor ga doen, dus of overdag of in de nacht, net hoe het uit komt) kost me dat 23ct, maar omdat je in zo'n laadpaal maar 1 tarief kunt opgeven kan (en mag) ik daar dus mijn piektarief opgeven, dus stel ik moet in de nacht 20 kwh bijladen ofzo, dan kóst me dat 20 x 23ct = ¤ 4,60, maar ik mag dan declareren 20 x 30ct, wat neerkomt op ¤ 6, oftewel, dat laden heeft me dan dus 1,40 opgeleverd.quote:Op donderdag 15 februari 2024 15:30 schreef capricia het volgende:
[..]
Als het je geen geld scheelt, snap ik dat.
Maar ik ga mezelf daar niet financieel voor in de vingers snijden en profiteer dus van het goedkope nachttarief.
Zie je hoe krom die regeling is?
Hier ook Eneco. Verschil is bijna 6 cent tussen beide tarieven. Van de zomer vastgezet voor 3 jaar.quote:Op donderdag 15 februari 2024 15:35 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
Bij Eneco is er geen prijsverschil meer tussen normaaltarief en laagtarief. In mijn geval dan, zonder eigen energieopwekking. Ik ben daarom van variabel naar dynamisch gegaan nu, zowel voor stroom als gas. Volgend jaar kijken dan hoe gunstig dat is geweest
Wat ik als tarief door moet geven is nog een verhaal apart. Hij staat standaard ingesteld op 61 cent (quote:Op donderdag 15 februari 2024 15:36 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja true, en daar komt dan nog bij dat als ik dus in de nacht zou laden (wat ik niet moeite voor ga doen, dus of overdag of in de nacht, net hoe het uit komt) kost me dat 23ct, maar omdat je in zo'n laadpaal maar 1 tarief kunt opgeven kan (en mag) ik daar dus mijn piektarief opgeven, dus stel ik moet in de nacht 20 kwh bijladen ofzo, dan kóst me dat 20 x 23ct = ¤ 4,60, maar ik mag dan declareren 20 x 30ct, wat neerkomt op ¤ 6, oftewel, dat laden heeft me dan dus 1,40 opgeleverd.
Laad ik overdag diezelfde 20 kWh bij (bij zon in de goede maanden), dan kost me dat 0 euro, maar het levert me dan dus 6 euro op, want die stroom vanaf het dak kosten me 0, maar kan ik declareren en leveren me 6 euro op. Dus er zou dan minder stroom het net op gaan, oftewel dalen mijn terugleverkosten (als ik die dan zou hebben) en ondertussen levert de stroom die naar de auto gaat me gewoon mijn stroomtarief op, wat een stuk hoger is dan de TLV die je krijgt voor alles wat je ná salderen het net op stuurt.
Als het me wel geld scheelt, doe ik precies hetzelfde. Zoals gezegd: geld was niet de reden om die panelen neer te leggen.quote:Op donderdag 15 februari 2024 15:30 schreef capricia het volgende:
[..]
Als het je geen geld scheelt, snap ik dat.
Maar ik ga mezelf daar niet financieel voor in de vingers snijden en profiteer dus van het goedkope nachttarief. Waarom zou ik dure stroom verbruiken overdag als het snachts goedkoper voor ons is.![]()
Zie je hoe krom die regeling is?
En als het je 200 euro scheelt, of 2.000 (ik noem maar een bedrag, je snapt mijn punt)? Omdat je één EV hebt (of 2) of weet ik wat.quote:Op donderdag 15 februari 2024 15:49 schreef Hanca het volgende:
[..]
Als het me wel geld scheelt, doe ik precies hetzelfde. Zoals gezegd: geld was niet de reden om die panelen neer te leggen.
Maar ik heb even gekeken, dag en nacht scheelt mij 4,3 cent per kWh. Een afwasmachine zit ongeveer op 0,8 kWh verbruik, dus nog geen 3,5 cent per keer. Een wasmachine op 1 kWh, dus 4,3 cent. Stel ik zet ze beide elke dag aan (geen van beide draaien ze elke dag, maar goed), dan scheelt nachttarief me 28 euro per jaar tov dagtarief. Die 28 euro heb ik er zeker voor over om overdag mijn eigen opgewekte stroom te gebruiken en goed bezig te zijn voor het milieu en klimaat.
Wasdrogers 's nachts laten draaien doe ik niet, mijn vader werkt namelijk bij de brandafdeling van een verzekeringsbedrijf dus ik weet hoe onverstandig dat is.
Voor je aan 2000 euro zit, geen idee wat je dan moet doen. Een heel bouwbedrijf 's nachts opladen? Dat is 46,5 MWh... Dan zit je in een grootverbruikers regeling en zijn de tarieven heel anders. Bij 200 euro zou ik nog steeds liever mijn eigen energie gebruiken. Zoals ik zeg: die zonnepanelen liggen er vooral voor klimaat en milieu, dan moet je ze wel daar zo effectief mogelijk voor gebruiken.quote:Op donderdag 15 februari 2024 15:55 schreef capricia het volgende:
[..]
En als het je 200 euro scheelt, of 2.000? Omdat je een EV hebt (of 2) of weet ik wat.![]()
Het gaat om het principe, dat het je dan dus geld kost om je eigen stroom overdag te gebruiken.
Dat is raar.
Dat verschil in dag en nacht is iets wat een overblijfsel van vroeger is. En nu veel slimmer op een andere manier ingezet zou kunnen worden.
Correct. Is het door de acm opgestelde contract waar geen extra voorwaarden aangesteld mogen worden. Hier een halve bron.quote:Op donderdag 15 februari 2024 10:53 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Want bij een modelcontract gelden die terugleverkosten niet? Serieuze vraag. Daarbij geldt het niet?
Op het moment 1 jaar.quote:Op donderdag 15 februari 2024 12:12 schreef capricia het volgende:
Je kunt het toch gewoon nog vastzetten? Dan heb je daar geen last van.
Op het moment dat je het over zo weinig euros kwhs hebt is alle zorg sowieso kleingeld.quote:Op donderdag 15 februari 2024 12:11 schreef Ericr het volgende:
[..]
De meesten hebben geen zonnefarm natuurlijk. Het is verder vooral de gasprijs die hoger is. Boeit alleen niet als je gasloos bent maar dat is ook maar een kleine groep.
Dank dat je geen andere argument(en) weet in te brengen dan die op de persoon.quote:
Dat de ACM er naar gaat kijken is wel nieuws, goed nieuws zelfs.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 08:44 schreef Horsemen het volgende:
Niets dat we nog niet wisten maar misschien toch interessant om te lezen:
Energiebedrijven laten eigenaar zonnepanelen fors betalen, ACM start onderzoek
https://www.destentor.nl/(...)-onderzoek~ae46485a/
Mwah, ik gok zomaar dat er niet zo veel gaat veranderen.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 09:12 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Dat de ACM er naar gaat kijken is wel nieuws, goed nieuws zelfs.
De Autoriteit Consument en Markt is niet een tandeloze leeuw mocht je dat denken.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 09:58 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Mwah, ik gok zomaar dat er niet zo veel gaat veranderen.
Dat weet ik, maar ik heb altijd een beetje het idee dat ze er vooral zitten voor de energieleveranciers.quote:Op vrijdag 16 februari 2024 11:04 schreef qajariaq het volgende:
[..]
De Autoriteit Consument en Markt is niet een tandeloze leeuw mocht je dat denken.
https://wetten.overheid.nl/BWBR0033132/2020-07-02
Ze zijn gewoon bevoegd tot besluiten en handelen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |