abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_212223477
Samenvatting 7 oktober tot met 29 januari (wiki)

De oorlog tussen Hamas en Israël is een escalatie van het Israëlisch-Palestijns conflict die begon op 7 oktober 2023 en zich ontwikkelde tot een Israëlische invasie in de Gazastrook.

De aanleiding van de inval in de Gazastrook was een gecoördineerde verrassingsaanval door de militante beweging Hamas vanuit de Gazastrook op Israël, onder de naam Operatie Al-Aqsa-storm. Duizenden raketten werden afgevuurd op Israëlische plaatsen in de grensstreek, terwijl ongeveer 3.000 militanten de grens met Israël doorbraken en aanslagen pleegden op Israëlische militaire bases, woonwijken en een muziekfestival, waarbij circa 1.200 mensen werden gedood, waarvan 846 burgers. Naar schatting 200-250 personen werden gevangengenomen en als gijzelaars naar de Gazastrook overgebracht. Hamas verklaarde dat de aanval een reactie was op het geweld van Israëlische kolonisten, de blokkade van de Gazastrook, de ontheiliging van de Al-Aqsamoskee in Jeruzalem, evenals op de wreedheden die in de afgelopen decennia van Israëlische zijde waren begaan tegen de Palestijnen.

In reactie op de aanval voerden de Israëlische strijdkrachten (IDF) wekenlang dag en nacht bombardementen uit op de Gazastrook. Langs de grens werd een troepenmacht samengetrokken ter voorbereiding op een grondoffensief, met als doel de vernietiging van Hamas en het opsporen en bevrijden van de Israëlische gijzelaars. In heel Gaza werden huizen en civiele infrastructuur vernietigd. Na een aantal korte voorbereidende grondoperaties werd begin november een grootschalig Israëlisch grondoffensief gestart.

IDF voerde tevens invallen uit op de bezette Westelijke Jordaanoever. Ook in het grensgebied tussen Israël en Libanon liepen de spanningen op en waren er meerdere confrontaties tussen Hezbollah en IDF. Nadat Hezbollah-militanten vanuit Libanon raketten hadden afgevuurd op Israël, reageerde Israël met luchtaanvallen op Libanon.

Op 26 oktober publiceerde het door Hamas aangestuurde Ministerie van Volksgezondheid in Gaza een lijst van ruim 7.000 personen die tussen 7 en 26 oktober in de Gazastrook werden gedood, waaronder bijna 3.000 kinderen en ruim 3.000 vrouwen, met nog zo'n 2.700 vermisten. Ook daarna viel er nog een onbekend aantal doden en gewonden. Nieuwsmedia en internationale organisaties zoals de WHO achtten de genoemde aantallen betrouwbaar. Volgens voorlopige tellingen waren er op 10 november meer dan 11.000 Palestijnen gedood, waaronder ruim 4.500 kinderen, met nog zo'n 2.700 vermisten. Op de Westelijke Jordaanoever werden sinds het begin van de oorlog tot half november meer dan 190 Palestijnen gedood, waarvan ruim 50 kinderen. Wijdverbreide burgerdoden hebben ertoe geleid dat zowel Israël als Hamas zijn beschuldigd van oorlogsmisdaden.

Israël spoorde de 1,1 miljoen inwoners van het noordelijke deel van de Gazastrook aan om te evacueren naar het zuiden, terwijl Hamas de bewoners opriep in hun huizen te blijven. De Verenigde Naties (VN) meldde dat er ongeveer 1,7 miljoen Palestijnen, meer dan 70% van de bevolking van Gaza, intern ontheemd waren geraakt. Ongeveer 500.000 Israëli's werden geëvacueerd.Mensenrechtenorganisaties riepen op tot de opname van vluchtelingen uit de Gazastrook.De oorlog heeft geleid tot een ernstige humanitaire crisis in Gaza. Verschillende hulporganisaties hebben Israël ervan beschuldigd honger te gebruiken als oorlogswapen. De VN heeft gewaarschuwd voor de dreiging van hongersnood en de verspreiding van ziekten in de regio, als gevolg van de afsluiting van water, brandstof, voedsel en elektriciteit door Israël. De VN en veel landen riepen op tot een onmiddellijk staakt-het-vuren.

Op 27 januari 2023 heeft het Internationaal Gerechtshof een tussentijdse uitspraak gedaan in de zaak Zuid-Afrika vs Israël [af]. Het Hof zag het potentiële risico van genocidale daden tegen de bevolking van Gaza en herinnerde Israël aan zijn naleving van de Genocide Conventie en vroeg Israël binnen een maand te rapporteren over de gevraagde taken.

SPOILER: Twitteraccounts van een aantal betrouwbare twitteraars
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: Kaart van de Gazastrook en informatie over de Gazastrook
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: Geschiedenis conflict
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Enkele belangrijke links
Liveblog Nu.nl
Liveblog NOS
Liveblog AD

SPOILER: Livestreams
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Op woensdag 9 november 2016 06:02 schreef Anonymousz het volgende:
#superniger2020
pi_212223543
VN-chef Guterres spreekt met donateurs UNRWA
https://nos.nl/liveblog/2(...)E-container-75066816

Secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres spreekt vandaag in New York met de belangrijkste donateurs van VN-hulporganisatie UNRWA, die hulp biedt aan Palestijnse vluchtelingen. De UNRWA raakte afgelopen week in opspraak toen medewerkers beschuldigd werden van betrokkenheid bij de terroristische aanval van Hamas op 7 oktober.

Naar aanleiding daarvan besloten meerdere landen, waaronder de VS, Duitsland, VK en Nederland, hun financiering tijdelijk te stoppen. Vandaag werd bekend dat ook Nieuw-Zeeland zich bij die groep landen voegt.

Guterres hoopt de landen te overtuigen om de organisatie toch te blijven steunen "aangezien er in de hele regio tienduizenden toegewijde medewerkers werken".
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
pi_212223595
quote:
9s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 12:51 schreef Aether het volgende:
VN-chef Guterres spreekt met donateurs UNRWA
https://nos.nl/liveblog/2(...)E-container-75066816

Secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres spreekt vandaag in New York met de belangrijkste donateurs van VN-hulporganisatie UNRWA, die hulp biedt aan Palestijnse vluchtelingen. De UNRWA raakte afgelopen week in opspraak toen medewerkers beschuldigd werden van betrokkenheid bij de terroristische aanval van Hamas op 7 oktober.

Naar aanleiding daarvan besloten meerdere landen, waaronder de VS, Duitsland, VK en Nederland, hun financiering tijdelijk te stoppen. Vandaag werd bekend dat ook Nieuw-Zeeland zich bij die groep landen voegt.

Guterres hoopt de landen te overtuigen om de organisatie toch te blijven steunen "aangezien er in de hele regio tienduizenden toegewijde medewerkers werken".
'Toegewijd' aan het vernietigen van het joodse volk ja.
Zo hebben we gemerkt.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_212223609
quote:
In sommige scholen worden zelfs anti–Israëlpamfletten uitgedeeld. Andere scholen organiseren een minuut stilte voor de slachtoffers in Gaza. Daarbij echter geen woord, noch een minuut stilte voor de meer dan duizend afgeslachte mannen, vrouwen en kinderen aan Israëlische zijde. Nergens wordt geëist de onschuldige Israëlische gijzelaars vrij te laten.

In Gent besloot een groep huisartsen Israëlische medicijnen te boycotten. Ze riepen collega’s en apothekers op hun voorbeeld te volgen. Kauft nicht bei Juden?

Zelfs feesten kunnen niet meer zonder Palestinapropaganda. Het Vlaamse openingsevenement in Mechelen, ter gelegenheid van het Belgische EU-voorzitterschap, werd door pro-Palestijnse actievoerders verstoord. Een dichteres verkondigde pro-Palestijnse boodschappen en vanuit het publiek klonk ‘From the river to the sea’. Toen zangeres Laura Tesoro op haar beurt het podium betrad, kwam er geen verbetering. Integendeel, door op het podium met een Palestijnse vlag te zwaaien zweepte zij de bezoekers nog verder op. Een goed georganiseerde groep activisten is er met een misleidende eenzijdige campagne in geslaagd de openbare ruimte te kapen. De brutale moordaanval op 7 oktober op onder meer een muziekfestival en enkele kibboetsen is net als de gijzelaars compleet uit beeld verdwenen.

Hierbij valt de eenzijdigheid van de berichtgeving door de Vlaamse omroep op. Die nodigde bijna uitsluitend pro-Palestijnse activisten uit, die daardoor een open forum kregen om hun haat en leugens te verspreiden. De extremistische Abou Jahjah, een sympathisant van de terroristische Hezbollahbeweging, kon probleemloos in twijfel trekken of Hamas wel echt de gruwelen van 7 oktober had begaan. Deze Libanees-Belgische extremist heeft inmiddels een eigen politieke beweging opgericht; het gedachtegoed van die partij laat zich raden. Jahjah weigert Hamas een terreurbeweging te noemen. Ook arabist Montasser AlDe’emeh – zelfbenoemd jihadexpert – toont zijn extremistische kantje en mag op tv zonder kritische vragen een aantal compleet uit de lucht gegrepen beschuldigingen aan het adres van Israël uiten. Door de andere kant in dit conflict niet of nauwelijks aan het woord te laten komen, begaat de openbare omroep niet alleen een ernstige fout, maar laat hij ook na de opgezweepte gemoederen te bedaren.

https://niw.nl/belgische-joden-in-de-knel/
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
pi_212223698
quote:
7s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 10:42 schreef ExTec het volgende:
Leuke beelden van IDF SOF die wat hamas naar allah sturen. In een ziekenhuis. Maar vast niet waar, want onze vrinden van hamas zouden dat nooit doen, zich in een ziekenhuis verschuilen.

[ twitter ]
Ik moet zeggen, dit ziet er dus wel uit als een goed geopereerde actie - bijzonder goed uitgevoerd ook zeker als je de (internationale en Nederlandse) berichtgevingen er over volgt.

Vragen kunnen tot dusver beantwoord worden, landen schijnen het te ondersteunen; ja.. Eentje uit het boekje; om zo maar te zeggen.

Ontzettend bijzonder om te zien dat het zo gemakkelijk gaat, delen wat er gebeurt met bij Sayeret doormiddel van het delen van beelden van een beveiligingscamera.

Eerder riep ik al: dit is ook echt een "informatieoorlog' en niets is minder waar! Technologie staat voor niets... Dat was toch even andere koek in '74 en '00. ;)
  dinsdag 30 januari 2024 @ 13:52:25 #6
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_212224055
quote:
9s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 12:51 schreef Aether het volgende:
VN-chef Guterres spreekt met donateurs UNRWA
https://nos.nl/liveblog/2(...)E-container-75066816

Secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres spreekt vandaag in New York met de belangrijkste donateurs van VN-hulporganisatie UNRWA, die hulp biedt aan Palestijnse vluchtelingen. De UNRWA raakte afgelopen week in opspraak toen medewerkers beschuldigd werden van betrokkenheid bij de terroristische aanval van Hamas op 7 oktober.

Naar aanleiding daarvan besloten meerdere landen, waaronder de VS, Duitsland, VK en Nederland, hun financiering tijdelijk te stoppen. Vandaag werd bekend dat ook Nieuw-Zeeland zich bij die groep landen voegt.

Guterres hoopt de landen te overtuigen om de organisatie toch te blijven steunen "aangezien er in de hele regio tienduizenden toegewijde medewerkers werken".
"Ja die oprukkende kanker is vervelend maar er zijn ook best veel goeie lichaamscellen dus we doen er niets aan. Alles is lief en goed. Joeeee"
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_212224150
twitter
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
  dinsdag 30 januari 2024 @ 14:01:11 #8
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_212224169
quote:
2s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 13:58 schreef egayalS het volgende:
[ twitter ]
Let u vooral ook even op het subtiele verschil in duiding van de soldaten verkleed in... en de 'individuals receiving care in a hospital'

Woorden, zooooo belangrijk
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
  dinsdag 30 januari 2024 @ 14:08:14 #9
131800 Tarado
capô de fusca
pi_212224241
quote:
2s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 13:58 schreef egayalS het volgende:
[ twitter ]
Prima antiterrorisme actie wel, geen hamassers overigens (al lees ik ook van wel) en niet in Gaza.
pi_212224271
quote:
2s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 13:58 schreef egayalS het volgende:
[ twitter ]
"Individuals that are Hamas terrorists which were hiding in a hospital" zou een betere lading zijn.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 30-01-2024 14:13:22 ]
pi_212224287
Walgelijke actie. Terroristen horen veilige zones te hebben. Als ze in een ziekenhuis zijn, liggen te slapen of op lunchpauze zijn dan horen ze gewoon veilig te zijn.
pi_212224309
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 12:05 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Strategie van Hamas is het uitlokken van het terugslaan van Israel, ze zetten daarbij hun wapens in burger omgevingen. Als er dan een tegenaanval op Hamas (die zich achter burgers verbergt) plaatsvind is dat precies wat Hamas wil. Burgerslachtoffers. Om vervolgens het resultaat te zien dat de PC pers en Nuttige idioten klagen over genocide en burgerslachtoffers.
Vind je niet dat Israël net zo goed een Nuttige Idioot is door precies te reageren zoals Hamas wil? Specifiek richten op de Hamas leiders en Palestijnse burgers sparen en je hebt Hamas tuk.
Op woensdag 25 april 2018 20:45 schreef Ronald-Koeman het volgende:
7e minuut Robben eraf met spierblessure.
pi_212224320
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 14:16 schreef Ronald-Koeman het volgende:

[..]
Vind je niet dat Israël net zo goed een Nuttige Idioot is door precies te reageren zoals Hamas wil? Specifiek richten op de Hamas leiders en Palestijnse burgers sparen en je hebt Hamas tuk.
Jij denkt dat als je alleen de huidige leiders uitschakelt Hamas uitgeschakeld is? Serieus? Denk je wel eens langer dan 3 seconden na voordat je dit soort dingen typt? Gewoon even een vraag.
pi_212224340
quote:
7s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 10:42 schreef ExTec het volgende:
Leuke beelden van IDF SOF die wat hamas naar allah sturen. In een ziekenhuis. Maar vast niet waar, want onze vrinden van hamas zouden dat nooit doen, zich in een ziekenhuis verschuilen.

[ twitter ]
Maar wacht eens even, Israel pleegt toch genocide? Waarom laten ze dan al die andere mensen ongemoeid?
Het lijkt wel alsof ze bewust op zoek zijn naar specifieke leden en niet alleen maar moordlustig om zich heen aan het schieten zijn om zoveel mogelijk doden te maken.

Dat lijkt toch wel TOTAAL anders dan wat hamas op 7 oktober deed.....en we weten allemaal dat dat slechts een "daad van verzet" was terwijl deze beelden overduidelijk "genocide" laten zien. Toch Slayagertjes van deze wereld?

[ Bericht 19% gewijzigd door #ANONIEM op 30-01-2024 14:20:53 ]
pi_212224344
quote:
10s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 14:18 schreef Scorpie het volgende:

[..]
Jij denkt dat als je alleen de huidige leiders uitschakelt Hamas uitgeschakeld is? Serieus? Denk je wel eens langer dan 3 seconden na voordat je dit soort dingen typt? Gewoon even een vraag.
Uiteraard is het uitschakelen van de leiders slechts één stap van velen. Maar jij denkt dat je Hamas en haat tegen Israël/joden uitschakelt door 25k+ Palestijnse burgers te doden? Serieus? Denk je wel eens langer dan 3 seconden na voordat je dit soort dingen typt? Gewoon even een vraag.
Op woensdag 25 april 2018 20:45 schreef Ronald-Koeman het volgende:
7e minuut Robben eraf met spierblessure.
  dinsdag 30 januari 2024 @ 14:21:31 #16
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_212224365
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 14:16 schreef Ronald-Koeman het volgende:

[..]
Vind je niet dat Israël net zo goed een Nuttige Idioot is door precies te reageren zoals Hamas wil? Specifiek richten op de Hamas leiders en Palestijnse burgers sparen en je hebt Hamas tuk.
Ja straks ligt het allemaal nog aan de westerse mensen die geld hebben gegeven aan de UNRWA, want ja, met dat geld werden ze wel gedwongen om aanslagen te plegen, zoveel geld was het

Ofzo

Hoe werkt jouw hoofd man
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_212224375
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 14:19 schreef Ronald-Koeman het volgende:

[..]
Uiteraard is het uitschakelen van de leiders slechts één stap van velen.
Oh gelukkig, het leek er bijna op alsof je vindt dat Israel niet alles er aan mag doen om Hamas van de aardbodem te doen verdwijnen en hun acties wederom, voor de vijftiende keer, hier aan het goedpraten bent.

Blij dat je het met me eens bent dat die terroristengroep met wortel en tak uitgeroeid dient te worden. Whatever it takes.

[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 30-01-2024 14:22:21 ]
pi_212224388
quote:
11s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 14:19 schreef Scorpie het volgende:

[..]
Maar wacht eens even, Israel pleegt toch genocide? Waarom laten ze dan al die andere mensen ongemoeid?
Het lijkt wel alsof ze bewust op zoek zijn naar specifieke leden en niet alleen maar moordlustig om zich heen aan het schieten zijn om zoveel mogelijk doden te maken.

Dat lijkt toch wel TOTAAL anders dan wat hamas op 7 oktober deed.....en we weten allemaal dat dat slechts een "daad van verzet" was terwijl deze beelden overduidelijk "genocide" laten zien. Toch Slayagertjes van deze wereld?
Jouw beeld van wat genocide is is nogal beperkt. Jij bent waarschijnlijk zo iemand die denkt dat zolang het totale aantal Palestijnen op de aardbol niet afneemt er geen sprake van genocide kan zijn :O
Op woensdag 25 april 2018 20:45 schreef Ronald-Koeman het volgende:
7e minuut Robben eraf met spierblessure.
  dinsdag 30 januari 2024 @ 14:24:09 #19
401485 Molo
Völlig losgelöst
pi_212224390
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 14:19 schreef Ronald-Koeman het volgende:

[..]
Uiteraard is het uitschakelen van de leiders slechts één stap van velen. Maar jij denkt dat je Hamas en haat tegen Israël/joden uitschakelt door 25k+ Palestijnse burgers te doden? Serieus? Denk je wel eens langer dan 3 seconden na voordat je dit soort dingen typt? Gewoon even een vraag.

Als Hamas zich aan de regels van oorlog zou houden zouden er een stuk minder burgers omkomen bij aanvallen op Hamas

Dat er nu veel burgers de dood vinden is verschrikkelijk, en wellicht en redelijkerwijs kan het echt minder ja.
Maar ze zijn geen doel op zich om te doden, dat je dat stelt geeft je gekleurde agenda aan
Oh how you'd have a happy life, if you did the things you like
pi_212224392
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 14:24 schreef Ronald-Koeman het volgende:

[..]
Jouw beeld van wat genocide is is nogal beperkt.
Dit zei je tegen de spiegel. Toch?

Toch??? :D
Intolerant voor intolerantie
pi_212224399
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 14:24 schreef Ronald-Koeman het volgende:

[..]
Jouw beeld van wat genocide is is nogal beperkt. Jij bent waarschijnlijk zo iemand die denkt dat zolang het totale aantal Palestijnen op de aardbol niet afneemt er geen sprake van genocide kan zijn :O
Tut tut, typisch taalgebruik van een Hamas-aanhanger dit. Kom er nou maar gewoon voor uit, want die halfbakken concern-troll-acties van je zijn vermoeiend. Recht je rug gewoon, zeg dat je pro-Hamas bent, beken gewoon kleur, dan hebben we dit toneelstukje van je in het vervolg niet meer nodig.
  dinsdag 30 januari 2024 @ 14:26:09 #22
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_212224404
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 11:52 schreef Frikandelbroodje het volgende:

[..]
Er is bij mij niet indruk dat die aantallen niet te voorkomen waren. Ik heb nog eens teruggezocht hoeveel burgerslachtoffers er zijn gevallen tijdens de strijd tegen Daesh. De omstandigheden in langdurig belegerde steden zoals Mosul, Raqqa, Ramadi, Sirte etc. waren redelijk vergelijkbaar met Gaza. Veel tunnels, dichtbevolkt, een psychopatische verdediger die van harte burgers als schild gebruikt. Toch is het aantal burgerslachtoffers veel kleiner dan in Gaza. Het lijkt me toch dat Israël met meer precisie en meer tijd hetzelfde resultaat had kunnen halen met minder burgerslachtoffers. Ik begrijp wel dat Israël andere afwegingen(haast) maakt, maar ik had echt andere keuzes gemaakt.
Ik denk dat de mate van dichtbevolktheid niet te vergelijken valt en ook de hoeveelheid tunnels niet. IS heeft bij lange na niet de tijd gehad die Hamas heeft gehad om die ondergrondse infrastructuur vorm te geven en uit te breiden.

In Gaza wonen afhankelijk van de bron 6-10k mensen per km2, dat is dubbel zoveel als in Amsterdam. Het is één van de dichtstbevolkte gebieden ter wereld.
pi_212224413
quote:
7s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 14:21 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Blij dat je het met me eens bent dat die terroristengroep met wortel en tak uitgeroeid dient te worden. Whatever it takes.
Whatever it takes is nou juist waar we het over oneens zijn.
Op woensdag 25 april 2018 20:45 schreef Ronald-Koeman het volgende:
7e minuut Robben eraf met spierblessure.
pi_212224416
quote:
2s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 13:58 schreef egayalS het volgende:
[ twitter ]
Oh noes! :'(

De tolerantie-paradox, maar dan de terroristen-paradox. Terroristen moet je op alle mogelijke manieren uitschakelen, ook als je daarmee zelf de oorlogsregels breekt.
Intolerant voor intolerantie
pi_212224423
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 januari 2024 14:26 schreef Ronald-Koeman het volgende:

[..]
Whatever it takes is nou juist waar we het over oneens zijn.
Ik weet dat jij het leven van Israëliërs lang niet zo belangrijk vind als die van de inwoners van Gaza ja.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')