En ik verwacht dat - heel toevallig Jonathan straks de advocaat is van RecycleNLquote:Op donderdag 18 januari 2024 20:55 schreef Japepk het volgende:
Wat RecycleNL fout doet is niet in beeld geweest, maar het is een wraakactie van Jonathan. Die heeft haar anoniem getipt om het bedrijf door te lichten, natuurlijk om Ludo is diskrediet te brengen.
Ik weet niet hoe oud ze nu precies is in de serie maar ze is bloedje irritant en heeft echte puberlogica.quote:Op vrijdag 19 januari 2024 12:42 schreef DjVero het volgende:
Vind het wel leuk dat Nola een stuk rebelser wordt, hopelijk zetten ze dat door.Dochter van Nina en kleindochter van Ludo; in ieder geval alle geloofwaardigheid om enfant terrible te zijn/worden. Dat iedereen altijd maar door één deur kan met iedereen, dát is waar ik mij aan stoor.
Maar ook na de puberteit kunnen ze dat zo doorzetten; de bitch van de serie. Alle potentie met zo'n familie is er, het zou 100% geloofwaardig zijn. En dat begint nu met dat gedram over dat feest van haar, maar is natuurlijk erg puberaal, ouders die zwichten, etc. Dat zijn dingen die je als puber vormen, zo eentje die gewend is dat alles aan komt waaien enzo.quote:Op vrijdag 19 januari 2024 12:45 schreef DumpTruck het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe oud ze nu precies is in de serie maar ze is bloedje irritant en heeft echte puberlogica.
Dat is geen klacht, het moet natuurlijk geen jaren duren maar laat haar maar een tijdje puberen en opgroeien, met GTST-tijd is ze over 2 jaar de directrice van de Rozenboom ofzo maar voorlopig kan het leuk zijn haar een beetje te laten razen.
Qua scriptniveau is de serie weer op dezelfde koers bezig als seizoen 29. Toen besloten ze, na de terechte kritiek op de tergend lange verhaallijnen een seizoen eerder, om de snelheid op te schroeven. Het gevolg was dat we de ene na de andere verhaallijn op ons afgevuurd kregen die net zo snel weer waren gestopt als begonnen. Wie was toen ook alweer de aanvoerder van het sublieme schrijfteam? Oh ja, Pia Blanco. En wie is nu opnieuw de aanvoerder van het sublieme schrijfteam? Oh ja...quote:Op donderdag 18 januari 2024 15:12 schreef Mr.Pomtip het volgende:
Wat een afgekapte verhaallijnen de laatste tijd. Alsof de schrijvers zichzelf steeds in een hoek schrijven, het niet meer weten en de boel dan maar snel overboord gooien. Het is verre van nieuw maar het blijft irritant. Eerder was het tenminste niet bij iedere verhaallijn, zoals nu. Ik ben niet rouwig om het vertrek van Mats, maar wat een onbenutte mogelijkheden weer: een ongeschikte (gevaarlijke) vader, geleefd op straat, ongure vrienden, ouderschapsproblemen voor Rik en Shanti, geldzorgen, slechte jeugdzorgwerker, contractbreuk, ruzie met Nina, maar nee: mode is voor zo'n irritant flamboyant stereotype DE oplossing voor alle problemen. Wat een investering zonder resultaat weer. Personage sloeg niet aan, maar dan nog: wat een ballast overboord!
Zelfde geldt voor Demi en Saskia, die juist wel populair waren. Weg na de cliffhanger, lang afwachten, enkele afleveringen terug en dan definitief weg. Vorig jaar was Julian ook al zolang weg en werd Steef vervangen, dus een echte hereniging was er nauwelijks. Jammer voor een gezin dat jarenlang de kar heeft getrokken. Maakt het voor kijkers knap lastig om aan Elisa te wennen nu, als 'vervanger' voor Saskia. Had als makers beter je best gedaan om dat gezin compleet te houden, als je serie er min of meer op loopt. Saskia is niet zo snel vergeten en na die zwakzinnige afronding kan ik geloven dat veel kijkers hoop houden, dat Tamara Brinkman zo snel mogelijk terugkeert (geef desnoods meer salaris).
Zit nog steeds te wachten op die winter cliffhanger, want... Was dat het nou? Vroeger kon dat gewoon op een vrijdagavond gebeuren om de week mee af te sluiten. Vervolgens is Kaan dood (geen geloofwaardige rol, matig neergezet), Wies nooit meer gezien en lag Linda maar liefst twee afleveringen in het ziekenhuis. Ook weer afgekapt, zoals Monica, Mats, Kaan, Saskia, Demi, Billy, Magriet en vele anderen eerder. Favorieten of niet? Dat maakt niks uit.
Personages kunnen ook met gemak een poosje verdwijnen. Wat maakt het uit, als ze toch niks meemaken: 'New York, Baby!' (X3) Magriet heeft het gedaan, Ludo zegt wat en dood is ze. Niet in beeld geweest, net als de dood van Billy en Kaan. Er gebeurd de laatste tijd wel veel 'buiten beeld'. Wie vind dat spannend? NIEMAND! Net als een schurk die meteen dood is zonder afrekening of resultaat. Over een jaar is iedereen deze zoutloze verhaallijn al vergeten. Het is niet erg memorabel allemaal, wat zelfs in een soap belangrijk is.
Het lijkt wel alsof ze niet meer weten hoe een verhaal schrijven werkt: introduceren > ontwikkeling > resultaat en gevolgen. Dus niet: introduceren > ontwikkeling > volgende. De kwaliteit van de verhalen en spanning kelderen zo. De binding valt ook weg met steeds wisselende rollen. Als kijker investeer je ook in die verhalen. Boeit het niet, dan haakt men af. Klinkt allemaal zo simpel, maar blijkbaar vergeten ze het iedere keer weer. Voorstel van een naam voor het volgende topic:
GTST #651: Waar we... Afgekapt!
Bij Peter vond ik het nog wel passen; het toonde aan dat hij uit de GTST-stad moest vertrekken om zich te ontwikkelen en verder te komen in het leven. Arnie werd Robert 2.0 in seizoen 6, al komt dat vooral omdat Reinout uitdaging zocht in de rol en niet alleen maar de brave jongen wilde spelen. Al blijft Arnie zelfs in de affaire met Linda voor een lange periode redelijk te volgen: psychologisch bekeken zou je kunnen stellen dat Arnie wellicht voelde te jong te zijn getrouwd, daarnaast is zijn eerdere verhouding met Linda nooit in schoonheid geëindigd. De verhaallijn duurde alleen te lang, mede doordat Reinout wegens andere werkzaamheden wekenlang niet tot nauwelijks in beeld was.quote:Op donderdag 18 januari 2024 16:43 schreef Nexum het volgende:
[..]
Ze hebben iedereen sowieso best wel snel laten opgroeien vind ik. Peter ziet er ook ineens uit alsof die al jaren in het vastgoed zit bij wijze van spreken wanneer die terug is, Arnie wordt gewoon Robert 2.0 en Linda is ineens super volwassen en zakelijk maar verblijft wel in Hotel Dendermonde wat door Dian (die overigens ook ineens van 0 naar Martine Hafkamp streken gaat in 3 seconden) wordt neergezet als een doos onder de brug
Ik vind haar juist wel leuk nu, lekker opstandigquote:Op vrijdag 19 januari 2024 15:59 schreef Dr.Mikey het volgende:
Nola is momenteel voornamelijk irritant ja en kan ook niet inschatten hoe oud ze nou moet voorstellen.
Ik vind haar ook leuker zo. Wel een beetje overdreven hoe laks ze met haar baantje omgaat. Alsof Bing en Nina, zogenaamd allebei topondernemers, hun dochter te laat laten komen omdat ze haar schoenen moet uitzoeken.quote:Op vrijdag 19 januari 2024 19:58 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Ik vind haar juist wel leuk nu, lekker opstandig
Tsja, mijn ouders hebben succesvol een winkel gerund, maar die liepen toch echt niet achter mijn kont aan met wat ik wanneer moest doen. Niet voor school of niet voor baantjes.quote:Op maandag 22 januari 2024 11:29 schreef Japepk het volgende:
[..]
Ik vind haar ook leuker zo. Wel een beetje overdreven hoe laks ze met haar baantje omgaat. Alsof Bing en Nina, zogenaamd allebei topondernemers, hun dochter te laat laten komen omdat ze haar schoenen moet uitzoeken.
Lana was verschrikkelijkquote:Op woensdag 24 januari 2024 14:12 schreef DjVero het volgende:
Opstandige pubers zijn sowieso veel leuker.
(behalve Rikki)
"Als je teveel verhaallijnen hebt, lopen sommigen te lang of je kan ze niet genoeg aandacht geven. Denk aan maatschappelijke onderwerpen die je zorgvuldig moet behandelen, die komen dan misschien minder aan bod. Deze maatregel is vooral bedoeld om de verhalen de aandacht te geven die ze nodig hebben. Daardoor moet er soms even plaatsgemaakt worden."quote:Op zaterdag 27 januari 2024 16:34 schreef tgnsqw het volgende:
Nieuwe koers GTST: acteurs worden soms ‘even’ uit de serie geschreven. Soort Bold & The Beautiful principe waar acteurs soms ook maanden niet te zien zijn.
https://www.televizier.nl(...)lletjes-uit-de-serie
Ik denk dat de flexwet hier ook een grote rol speelt…quote:Op zaterdag 27 januari 2024 23:09 schreef PeterKelder het volgende:
[..]
"Als je teveel verhaallijnen hebt, lopen sommigen te lang of je kan ze niet genoeg aandacht geven. Denk aan maatschappelijke onderwerpen die je zorgvuldig moet behandelen, die komen dan misschien minder aan bod. Deze maatregel is vooral bedoeld om de verhalen de aandacht te geven die ze nodig hebben. Daardoor moet er soms even plaatsgemaakt worden."
Wat een prachtig maar ontzettend slap excuus. Het is juist de taak van de scenaristen om een goede balans te maken in de verhaallijnen, er voor te zorgen dat er niet teveel tegelijkertijd bezig zijn en niet te lang doorlopen. Er lukraak personages tijdelijk uit schrijven om dat voor elkaar te krijgen getuigt vooral van lui schrijfwerk, want als dat je oplossing is als schrijfteam ben je niet goed bezig.
En hoe willen ze dit in het verhaal verklaren? "Oh, ze gingen voor drie weken naar New York maar plakken er nog een maand aan vast"? Euhh, Merel heeft een studie/baan als agent, die kan niet zomaar langer wegblijven dan in eerste instantie is goedgekeurd door een leidinggevende. En ja, het is een soap, maar ze wilden zo graag realistischer en dichter bij de kijker staan, dan kunnen ze niet ineens met dit soort zever aan komen zetten
quote:Op dinsdag 30 januari 2024 15:48 schreef PeterKelder het volgende:
[ afbeelding ]
Ter gelegenheid van de verjaardag van @:Frey heeft de Meerdijkse bromfiets-bende zich (onder leiding van voorzitter Don Loedo) verzameld voor een spetterend verrassingsfeest. Gelukkige verjaardag Frey
Potentieel interessant verhaallijntje: minderjarige Nola met volwassen Marwan, in een leidinggevende functie. Moreel dilemma voor Marwan, krijgt op den duur Ludo achter zich aan (want vinex-ouders Bing en Nina zijn te druk met zichzelf), etc. etc.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 20:28 schreef James1988 het volgende:
Hoe lang zal het duren totdat Nola en Marwan een stelletje zijn?
Nog erger; ze blijven langer omdat Stefano er kan revalideren. Met andere woorden; die komt terug en kan spontaan weer lopen, wedden? Pff ik weet echt niet wat het is met de serie hoor. Beter de verhaallijnen zonder climax dan deze hak-op-de-tak.quote:Op dinsdag 30 januari 2024 14:32 schreef freaky40 het volgende:
Voor wat betreft Merel en Stefano, daar zullen ze wel van maken dat ze nog een roadtrip door de US gemaakt hebben na hun citytrip naar NY.
Ontzettend ja, tenenkrommend!quote:Op dinsdag 30 januari 2024 14:30 schreef freaky40 het volgende:
Die dronken gast in de Rozenboom, wat slecht! Heel slecht geacteerd.
En dronken persoon spelen is echt een kunst, en die kunst verstond deze passant totaal niet...Noa moest dat laatst ook doen, maar ook die viel door de mand.quote:Op woensdag 31 januari 2024 15:19 schreef DeKleineOnbekende het volgende:
[..]
Ontzettend ja, tenenkrommend!
Maar die draai van Marwan is wel van het kaliber 'patsboem', daar had wel wat meer storytelling mogen zijn, dus dat je geleidelijk aan dat laat ontstaan. Het is een soap, dus tijd zat om dat te doen.quote:Op woensdag 31 januari 2024 15:14 schreef Japepk het volgende:
Dat een personage als Marwan 'draait' is jammer, maar dat vind ik niet onoverkomenlijk. Zo zou ik het ook wel tof vinden als Shanti oprecht de nieuwe Billy wordt. Als in, succesvolle zakenvrouw, tamelijk hard. En dan ook echt zaken voor alles. Niet zo'n halfzacht ding wat ze van Nina gemaakt hebben.
Eens, patsboem en ook onnodig. Ze hadden nog makkelijk kunnen noemen dat hij op dat cruiseschip de manager heeft vervangen ofzo. Maar Marwan als eigenaar van de buurtsuper is veel leuker.quote:Op woensdag 31 januari 2024 15:21 schreef freaky40 het volgende:
[..]
Maar die draai van Marwan is wel van het kaliber 'patsboem', daar had wel wat meer storytelling mogen zijn, dus dat je geleidelijk aan dat laat ontstaan. Het is een soap, dus tijd zat om dat te doen.
Eens, veel meer dynamiek. Nu wordt het een saai personage.quote:Op woensdag 31 januari 2024 15:23 schreef Japepk het volgende:
[..]
Eens, patsboem en ook onnodig. Ze hadden nog makkelijk kunnen noemen dat hij op dat cruiseschip de manager heeft vervangen ofzo. Maar Marwan als eigenaar van de buurtsuper is veel leuker.
Ik heb nog steeds het voorgevoel dat Billy niet echt dood is of ben ik hier de enige in?quote:Op woensdag 31 januari 2024 15:21 schreef freaky40 het volgende:
[..]
Maar die draai van Marwan is wel van het kaliber 'patsboem', daar had wel wat meer storytelling mogen zijn, dus dat je geleidelijk aan dat laat ontstaan. Het is een soap, dus tijd zat om dat te doen.
Ja en nee. Soaptechnisch hoop ik van niet, maar ik hoop ook dat ze Billy en Lone voorlopig lekker met rust laten. Zometeen krijgen we inderdaad weer een soort comeback van Martine waarbij Marwan op zijn cruise Billy tegen het lijf is gelopen, door haar is ingelijfd en nu via Nola Ludo/de Rozemboom inpalmt. En als ze de hele toko heeft ontfutselt en gaat veilen tijdens de veiling binnenloopt en Ludo kijkt alleen maar alsof de serveerster langskomt.quote:Op woensdag 31 januari 2024 16:25 schreef jk1999 het volgende:
[..]
Ik heb nog steeds het voorgevoel dat Billy niet echt dood is of ben ik hier de enige in?
Smaken verschillen, maar: oefquote:Op dinsdag 30 januari 2024 23:05 schreef GayGuy het volgende:
[..]
heel deze aflevering was grappig 😂 leuk om Ludo zo buiten zijn comfortzone te zien
Niet helemaal met je eens, hij heeft Margriet dit seizoen min of meer de dood ingepraat. Typische Ludo actie.quote:Op woensdag 31 januari 2024 22:16 schreef PeterKelder het volgende:
[..]
Smaken verschillen, maar: oefNaar mijn mening doet het afbreuk aan de statuur die Ludo ooit binnen de serie had. Bij de Ludo van tien jaar geleden - hell, vijf jaar geleden - was het ondenkbaar dat hij mee zou doen aan een gezamenlijk vrijgezellenfeest van een vriend. De Ludo die ooit is geïntroduceerd en is uitgegroeid tot een ietwat onaantastbaar karakter zou die vriend apart meenemen voor een diner, niet aan dezelfde tafel in een sushitent gaan zitten met personages als Rik en Julian. Laat ik het over hetgeen wat daarna in De Koning gebeurt niet eens hebben, ik had plaatsvervangende schaamte voor Erik de Vogel om dit te vertolken.
Geen idee wat het is, maar het lijkt of ze Ludo de laatste jaren zachter en menselijker proberen te maken. En dat rijmt niet met de Ludo die we al ruim 25 jaar kennen en een bepaalde plaats heeft ingenomen in de serie. Hij was al stukken menselijker in vergelijk met zijn eerste jaar, waarin hij zelfs geweld tegenover vrouwen niet schuwde. Zeker na de geboorte van Nina werd Ludo een man die weliswaar weinig tot geen scrupules had, maar wel een eigen morele code: familie is alles en daar gaat hij hoe dan ook voor door het vuur. Menselijk genoeg, zou je zeggen. Maar nee, van Peter van der Vorst moest het 'persoonlijk, herkenbaar en dichtbij', dus zien we Ludo bij gebrek aan een huishoudster zélf de stofzuiger gebruiken, opgezadeld worden met hond Dolly of het voetbalteam van zijn kleinzoon coachen. Dat is wel het andere uiterste van Huib zijn eigen graf laten graven als vergelding, Martine op een bootje de zee opsturen of mensen wekenlang vasthouden op een boot om ze psychisch te martelen. Sterker nog: met dit in het achterhoofd is het eigenhandig breken van Martijn Huygens' vingers als wraakactie nog prima te gedogen als Ludo-actie - en dat werd indertijd al als een absoluut dieptepunt beschouwd voor het personage.
Ik ben alvast benieuwd wanneer Ludo zelf zijn inkopen gaat doen bij de Buurtsuper, om zich daarop te wreken wanneer de beloofde korting op een artikel niet doorberekend wordt aan de kassa. Want dat is uiteindelijk meer een kolfje naar de hand van het sublieme schrijversteam.
Dat was ook maar matig. Ben het eens dat Ludo niet echt meer consistent is. Voor mij was de ommekeer het neerschieten van Maxime om de voogdij voor Amy; niet des Ludo's.quote:Op donderdag 1 februari 2024 14:45 schreef tgnsqw het volgende:
[..]
Niet helemaal met je eens, hij heeft Margriet dit seizoen min of meer de dood ingepraat. Typische Ludo actie.
Had je de aflevering gezien? Het gaat exact zo zoals je beschrijft!quote:Op woensdag 31 januari 2024 14:51 schreef Japepk het volgende:
[..]
Nog erger; ze blijven langer omdat Stefano er kan revalideren. Met andere woorden; die komt terug en kan spontaan weer lopen, wedden? Pff ik weet echt niet wat het is met de serie hoor. Beter de verhaallijnen zonder climax dan deze hak-op-de-tak.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |