Deze Israël discussie is denk ik onvermijdelijk op dit punt gezien de score in Italië. Ik kan moeilijk alles gaan vegen omtrent dit onderwerp.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 12:53 schreef Nexum het volgende:
[..]
Prima, maar dan vind ik ook dat we deze gehele discussie niet hier hoeven te voeren.
Als je in het woordenboek "whataboutism" opzoekt krijg je bovenstaande als definitie.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 11:42 schreef Andromache het volgende:
Als je eerlijk bent, stel je regels op dat er geen landen in actieve oorlog mogen deelnemen. Dus geen Rusland, geen Israël, geen Libanon, maar dan ook geen Oekraïne. En dan ook accepteren dat half Europa niet mag meedoen tijdens de oorlogen tegen IS en de Taliban. Maar nee, alleen Israël moet boeten. Ik trek me de haren uit mijn hoofd om zo veel hypocrisie en klassenjustitie.
What the fuck doet Azerbeidzjan dit jaar dan op het ESF als je zo tegen vermeende etnische zuivering bent? Waarom wordt er gejuicht voor Ertab Serener terwijl Turkije heel vuile dingen in Syrië doet? Waarom mag Frankrijk meedoen terwijl dat land nog steeds veel invloed heeft in Francafrique?
Mijn bubbel is behoorlijk joods en wat ik vooral zie is angst. Men is zo ontzettend bang dat kinderen op school in elkaar worden geslagen of erger, neergestoken. Er zijn mensen die overwegen om te gaan verhuizen, zodat op de nieuwe plek niemand zal weten dat ze joods zijn. De angst zit in de bubbel ongelooflijk diep. Het zijn tegelijkertijd waarschijnlijk ook wel de mensen die vanuit Nederland al hun 20 stemmen op Eden uitgebracht hebben.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 12:21 schreef Momo het volgende:
[..]
Ligt net aan je bubbel, sentiment in Nederland is volgens mij redelijk 50-50.
Ze plegen wel oorlogsmisdaden, alleen in veel mindere mate. Iedereen betrokken in oorlog voortaan uitsluiten. Geen sympathiestemmen meer voor welke kant in welk gewapend conflict dan ook. Maar dan ook de andere consequenties aanvaarden.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 12:50 schreef Nexum het volgende:
[..]
Oekraïne voert geen actieve genocide jegens een gehele bevolkingsgroep. Wat een belachelijke vergelijking
Een beetje een kwetsende post.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 11:42 schreef Andromache het volgende:
Als je eerlijk bent, stel je regels op dat er geen landen in actieve oorlog mogen deelnemen. Dus geen Rusland, geen Israël, geen Libanon, maar dan ook geen Oekraïne. En dan ook accepteren dat half Europa niet mag meedoen tijdens de oorlogen tegen IS en de Taliban. Maar nee, alleen Israël moet boeten. Ik trek me de haren uit mijn hoofd om zo veel hypocrisie en klassenjustitie.
What the fuck doet Azerbeidzjan dit jaar dan op het ESF als je zo tegen vermeende etnische zuivering bent? Waarom wordt er gejuicht voor Ertab Serener terwijl Turkije heel vuile dingen in Syrië doet? Waarom mag Frankrijk meedoen terwijl dat land nog steeds veel invloed heeft in Francafrique?
Maar daar staan de desbetreffende landen in Afrika tegenwoordig wat negatiever in.quote:Op vrijdag 10 mei 2024 23:55 schreef BMW1993 het volgende:
[..]
Een beetje een kwetsende post.
Frankrijk heeft vrijwel alle steden in Noord Afrika gebouwd (Algiers, Casablanca, Rabat, Tunis).
Heeft ongelofelijk veel infrastructuur de regio ingebracht, en helpt landen in Afrika om het terrorisme te bestrijden.
Frankrijk doet beslist niets verkeerd in Afrika, wellicht vroeger maar nu helpen ze alleen.
Nee.quote:Op zondag 12 mei 2024 01:44 schreef aarontje112 het volgende:
[..]
Gefeliciteerd! Morgen de hele dag het nummer streamen?
Totaal geen gebaar vanuit Nederland.quote:Op zondag 12 mei 2024 01:58 schreef Eagles89 het volgende:
Maar vooral trots op Nederland, een duidelijk signaal!
En de vakjury van Nederland laat zich enorm kennen, wat alles over de sfeer binnen die kringen zegt natuurlijk. Genant.quote:Op zondag 12 mei 2024 01:58 schreef Eagles89 het volgende:
De maximale 12 punten vanuit Nederland en ook België, en nog veel meer landen want 337(?) punten krijg je niet zomaar, dan moeten er heel veel landen (maximale) punten hebben gegeven.
Maar vooral trots op Nederland, een duidelijk signaal!
Was een prachtige zuiver gezongen uitvoering van een mooi lied en onder zulke enorme druk zo’n performance geven dan heb je mijn stem meer dan verdiend! Ik denk dat die Zwitserse figuur volledig door een mental breakdown was gegaan onder die giga druk die er op dat 20 jarig meisje stond.
Jammer dat ze niet gewonnen hebben, en om vervolgens alle reacties daarna te zien, maar toch wel geslaagde avond vanwege de maximale punten uit Nederland.
Buiten het feit dat het een behoorlijk matig liedje is, en je zou kunnen stellen dat de jury dat met even wat beter door had en zich niet heeft laten verblinden door de situatie in Israël en omstreken.quote:Op zondag 12 mei 2024 08:37 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
En de vakjury van Nederland laat zich enorm kennen, wat alles over de sfeer binnen die kringen zegt natuurlijk. Genant.
[ afbeelding ]
Daar wel mee eens, het was geen bijzonder nummer, maar er waren ook slechtere nummers.quote:Op zondag 12 mei 2024 11:33 schreef Andromache het volgende:
Ik heb niet perse moeite met een plekje 11-15 voor dit liedje bij de vakjury. Ik heb er wel serieus moeite mee als zou blijken dat alle juryleden dit lied op plek 26 gezet hebben. Even afwachten wanneer de voleldige splitjuryscores bekend worden.
De Armeniërs voelen zich verraden door de Israëlische steun aan Azerbeidzjan voor de inname van N'gorno Karabach.quote:Op zondag 12 mei 2024 12:18 schreef Kleffe_Dop het volgende:
[ afbeelding ]
De cognitieve dissonantie momenteel gaande op oa. Reddit en Twitter is van een compleet andere orde.
Een greep uit reacties/verklaringen:
• Botfarms zijn in werking gesteld.
• Rijke Joden hebben massaal internationaal afgesproken om honderden telefoons te kopen om te stemmen.
• Wekenlange wereldwijde campagne vanuit de Israëlische staat om de televote te winnen.
• Europees brede kaping vanuit conservatieve hoek om deze uitkomst voor elkaar te krijgen.
• Door de ophef rond het festival dit jaar heeft maar een heel klein deel van de gebruikelijke base gekeken.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |