quote:Ragnhild Mowinckel zet na dit seizoen een punt achter haar carričre, zo maakte ze bekend met een mededeling op Instagram. “Wat een avontuur. Zoiets maak je maar één keer in je leven mee”, schreef ze.
De intussen 31-jarige Mowinckel kan terugblikken op een carričre van twaalf jaar. Ze zegevierde in vier Wereldbekerwedstrijden, waaronder eind januari nog op de afdaling in het Italiaanse Cortina d’Ampezzo.
De Noorse nam ook drie keer deel aan de Olympische Winterspelen en won in 2018 in Pyeongchang twee zilveren medailles, op de reuzenslalom en de afdaling. Op het WK van vorig jaar pakte ze nog brons in de reuzenslalom.
Aldus de NOSquote:Zevenvoudig wereld- en tweevoudig olympisch kampioen Marcel Hirscher gaat zijn rentree maken in de skisport en wel als Nederlander, melden meerdere Oostenrijkse media.
De Nederlandse skivereniging heeft aan de NOS laten weten dat het later op de dag met een verklaring gaat komen. In Oostenrijkse media wordt gezegd dat de Oostenrijkse bond later vandaag een persconferentie heeft belegd. De skiėr heeft zelf nog niet gereageerd.
Mwah, met een Nederlandse ouder is het allemaal niet zo heel mysterieus toch?quote:
Dat deel niet. Enige reden om niet voor Oostenrijk te kiezen is dat je geen concurrentie hebt en dus zelf je programma kan bepalen. Faciliteiten zijn verder in Oostenrijk veel beterquote:Op woensdag 24 april 2024 09:26 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Mwah, met een Nederlandse ouder is het allemaal niet zo heel mysterieus toch?
Met extra zak geld erbijquote:Op woensdag 24 april 2024 09:26 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Mwah, met een Nederlandse ouder is het allemaal niet zo heel mysterieus toch?
Tja, oude atleet, ik kan me indenken dat dit gewoon puur op gevoel is en niet zo rationeel nadenkend over alle details waar hij tien jaar geleden wel over nagedacht zou hebbenquote:Op woensdag 24 april 2024 09:31 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Dat deel niet. Enige reden om niet voor Oostenrijk te kiezen is dat je geen concurrentie hebt en dus zelf je programma kan bepalen. Faciliteiten zijn verder in Oostenrijk veel beter
Wat is er mis met SnowWorld?quote:Op woensdag 24 april 2024 09:31 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Dat deel niet. Enige reden om niet voor Oostenrijk te kiezen is dat je geen concurrentie hebt en dus zelf je programma kan bepalen. Faciliteiten zijn verder in Oostenrijk veel beter
Of gewoon dat de Oostenrijkse bond er geen brood in zag…quote:Op woensdag 24 april 2024 09:31 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Dat deel niet. Enige reden om niet voor Oostenrijk te kiezen is dat je geen concurrentie hebt en dus zelf je programma kan bepalen. Faciliteiten zijn verder in Oostenrijk veel beter
Alles. Daar ga je hem (helaas) niet tegenkomen. Net zoals ik vermoed dat Braathen niet op de Copa Cabana een trainingskamp gaat beleggen.quote:Op woensdag 24 april 2024 09:36 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Wat is er mis met SnowWorld?
Wat aanvullingquote:Zevenvoudig wereld- en tweevoudig olympisch kampioen Marcel Hirscher gaat zijn rentree maken in de skisport en wel als Nederlander. De Oostenrijkse skibond heeft laten weten dat het toestaat dat Hirscher van ski-nationaliteit mag veranderen.
"Ik wil vooral graag de mogelijkheid hebben om weer aan wedstrijden mee te doen, gewoon omdat ik het leuk vind", zegt de 35-jarige Hirscher in een verklaring van de Nederlandse Ski Vereniging.
"Ik heb een uitstekende verstandhouding met de Oostenrijkse Ski Vereniging en ben ze dankbaar voor alles wat we hebben bereikt. Dit nieuwe project is het beste te realiseren als Nederlander."
De Oostenrijkse Ski Vereniging zegt lang geprobeerd te hebben Hirscher te bewegen alsnog voor Oostenrijk te kiezen. Maar Hirscher besloot anders.
"Wij betreuren zijn besluit om een verandering van natie naar de Nederlandse Ski Vereniging aan te vragen zeer, maar uiteindelijk hebben wij het gesteund", aldus bondssecretaris Christian Scherer op de website van de Oostenrijkse skibond.
Hij is pas 35, zo oud is dat in de hedendaagse topsport ook weer niet. Talenten komen steeds jonger maar je ziet ook dat veel wereldtoppers veel langer kunnen doorgaan dan pakweg 20-30 jaar geleden.quote:Op woensdag 24 april 2024 10:58 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Of gewoon dat de Oostenrijkse bond er geen brood in zag…
De kans dat hij echt weer wedstrijden op het hoogste niveau gaat winnen is klein. Maar hij zal wel ongetwijfeld de beste Nederlander zijn. Van de andere kant: hij is maar 16 maanden ouder dan Brignone die nog altijd veel wedstrijden wint, terwijl hij op zijn top dominanter was dat Brignone ooit is geweest.
Dus benieuwd wat het gaat brengen.
Het is ook meer dat hij 5 jaar eruit is geweest waar de twijfel zit. Maar we gaan het zien.quote:Op woensdag 24 april 2024 11:40 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Hij is pas 35, zo oud is dat in de hedendaagse topsport ook weer niet. Talenten komen steeds jonger maar je ziet ook dat veel wereldtoppers veel langer kunnen doorgaan dan pakweg 20-30 jaar geleden.
Hij spreekt goed Nederlands, maar zet er een camera op en hij voelt zich er meteen onzeker bij.quote:Op woensdag 24 april 2024 11:54 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Zie trouwens een interview van de vorige OS, maar hij spreekt vrij goed Nederlands.
Tja, logisch als je het niet zó regelmatig spreekt (wellicht buiten familiare kring om)quote:Op woensdag 24 april 2024 12:18 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Hij spreekt goed Nederlands, maar zet er een camera op en hij voelt zich er meteen onzeker bij.
O, ik begrijp het maar al te goed. Maar ik verwacht dat de interviews gewoon in het Duits zullen blijven. Kom je hem als Nederlander of Nederlands sprekende tegen, dan kun je gewoon Nederlands met hem spreken.quote:Op woensdag 24 april 2024 12:20 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Tja, logisch als je het niet zó regelmatig spreekt (wellicht buiten familiare kring om)
quote:In de skiwereld zwellen de geruchten over een mogelijke comeback van Lindsey Vonn aan. Volgens de Zwitserse krant Blick is de binnenkort 40-jarige Amerikaanse van plan in december tijdens de wereldbekermanche in Beaver Creek (Colorado) als voorskiester te fungeren. Als blijkt dat Vonn dan een goeie vorm beet heeft, zou ze opnieuw in competitie willen treden.
Blick baseert zich voor het bericht op bronnen binnen de Amerikaanse selectie. Vonn heeft zelf nog niet gereageerd.
De Amerikaanse domineerde het skiėn bij de vrouwen gedurende haar hele carričre, die aanving in 2000 en eindigde in 2019. Ze won in totaal 82 wereldbekerwedstrijden en staat daarmee derde op de ranglijst aller tijden achter haar landgenote Mikaela Shiffrin (97) en de Zweed Ingemar Stenmark (86). Ze won vier keer de algemene wereldbeker, haalde ook onder meer ook olympisch goud in de afdaling (in 2010) en werd wereldkampioene afdaling en Super-G (allebei in 2009).
Dit voorjaar onderging Vonn een operatie waarbij ze een kunstmatige knie kreeg ingeplant, een gevolg van verschillende blessures die ze tijdens haar carričre opliep. Onlangs werd de Amerikaanse gespot terwijl ze aan het trainen was op de Rettenbachgletsjer in het Oostenrijkse Sölden, waar eind oktober het nieuwe wereldbekerseizoen uit de startblokken schiet.
Mocht de Amerikaanse beslissen opnieuw in het circuit te stappen, dan kan ze profiteren van een nieuwe regel van de internationale skifederatie FIS waardoor het eenvoudiger is voor gewezen atleten om een comeback te maken. Zij moeten immers niet langer een verplicht aantal punten verzamelen in kleinere wedstrijden om te mogen deelnemen aan de wereldbeker, maar kunnen er starten met een wildcard.
Vonn zou met een wereldbekercomeback het voorbeeld volgen van de Oostenrijker Marcel Hirscher. De tweevoudige olympische en zevenvoudige wereldkampioen keert deze winter na vijf jaar terug uit pensioen en zal dan de kleuren van Nederland verdedigen.
1 seizoen zou hij doen toch? OS was niet echt een doelquote:Op vrijdag 25 oktober 2024 18:15 schreef Faraday01 het volgende:
Zou Hirscher de tekst van het Wilhelmus al geoefend hebben?
Dat zegt hij ja, een jaar genot is beter dan nietsquote:Op vrijdag 25 oktober 2024 18:16 schreef franklop het volgende:
[..]
1 seizoen zou hij doen toch? OS was niet echt een doel
Trek het dan ook even één winter door, zou je zeggen.quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 18:16 schreef franklop het volgende:
[..]
1 seizoen zou hij doen toch? OS was niet echt een doel
Als hij iedereen de moeder schroeit, zal dat best nog een afweging kunnen worden. Ik zou voorlopig ook voorzichtig zijn en eerst kijken hoe het gaatquote:Op vrijdag 25 oktober 2024 18:17 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Trek het dan ook even één winter door, zou je zeggen.
Ik denk dat het afhankelijk zal zijn van de resultaten…quote:Op vrijdag 25 oktober 2024 18:17 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Trek het dan ook even één winter door, zou je zeggen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |