Geeft goud weg is wel heel groot gesteld.quote:Op zondag 16 februari 2025 14:20 schreef heywoodu het volgende:
Noėl geeft goud weg, Meillard is de eerste Zwitserse wereldkampioen op de slalom in 75 jaar.
quote:
quote:De Tsjechische skiester Tereza Nova is een kleine maand na haar zware trainingsongeval in Garmisch-Partenkirchen ontwaakt uit haar kunstmatige coma.
De 27-jarige Nova heeft volgens haar partner en coach Ondrej Berndt voor haar herstel wel nog een lange weg te gaan. “Maar ik ben ervan overtuigd dat het gaat lukken. We hebben geluk gehad dat iedereen zo snel heeft gereageerd”, zei hij.
Nova kwam op 24 januari zwaar ten val tijdens een training voorafgaand aan een wereldbekerwedstrijd in Garmisch-Partenkirchen. Ze werd vervolgens geopereerd om de druk op haar hersenen te verlagen en in een kunstmatige coma gehouden. Nova gaat nu terug naar Tsjechiė om daar in een ziekenhuis verder te herstellen, meldt de internationale skibond FIS.
quote:De Turkse skiėr Berkin Usta is op 24-jarige leeftijd om het leven gekomen bij een hotelbrand in een skioord nabij Bursa. Hij deed in 2022 bij de Olympische Winterspelen van Beijing mee op de slalom en de reuzenslalom. Ook zijn vader Yahya Usta, die voorzitter was van de Turkse vereniging van ski- en snowboardleraren, stierf door het vuur. Zijn moeder Fikriye overleefde de brand.
De aftredende voorzitter Thomas Bach van het Internationaal Olympisch Comité bracht zijn condoleances over. “Berkin leefde zijn olympische droom door deel te nemen aan de Winterspelen van Beijing. Onze gedachten zijn bij hun familie en vrienden.”
Voor de Olympische Spelen van 2022 sprak Usta over zijn levenslange droom om aan de Spelen deel te nemen. “Ik heb het recht verdiend om mijn land te vertegenwoordigen op de Olympische Spelen in Beijing. Ik wil mijn beste prestatie leveren en laten zien dat we tot de beste ter wereld behoren”, sprak Usta, die in Beijing niet finishte op de slalom en als 43e eindigde op de reuzenslalom.
Mooiquote:Op woensdag 18 juni 2025 16:35 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Skilegende Hirscher gaat na zware blessure voor rentree in olympisch seizoen
(hoop wel dat iemand hem heeft verteld wat de Nederlandse eisen zijn om naar de spelen te mogen).
quote:Wereldkampioene Super-G Stephanie Venier zet punt achter carričre
De Oostenrijkse wereldkampioene Super-G, Stephanie Venier, beėindigt haar skicarričre. Dat maakte de Oostenrijkse skifederatie ÖSV donderdag bekend.
“Na rijp beraad heeft Stephanie Venier besloten om op 31-jarige leeftijd haar afscheid aan te kondigen”, aldus de ÖSV. “Na twaalf jaar zet de Tiroolse een punt achter haar succesvolle carričre om zich op iets anders te richten.”
Venier verzamelde tijdens haar carričre drie WK-medailles. In 2017 pakte ze zilver op de afdaling in St. Moritz, dit jaar schoot ze in Saalbach, in eigen land, de hoofdvogel af met goud op de Super-G. Daarnaast was er op datzelfde WK ook brons voor de Oostenrijkse in de combiné per ploeg.
Venier had minder succes op de Spelen, daar nam ze slechts een keer deel. In Pyeongchang (2018) haalde ze de finish niet op de afdaling.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |