De oncoloog van mijn moeder heeft expliciet tegen mijn zus en mij gezegd dat het geen erfelijke variant was, en we ons dus geen zorgen hoefden te maken. Maar de arts van je moeder er dus niets expliciet over gezegd?quote:Op donderdag 21 december 2023 13:59 schreef BE het volgende:
[..]
Nou ja, mijn moeder heeft borstkanker gehad (en dat kwam later ook weer terug) en dat associeer ik daar toch ook altijd mee, terwijl dat vlgs mij geen erfelijke variant was, daar heeft de arts het iig nooit over gehad.
En ik weet ook wel dat er meer dingen zijn die verhoogd risico geven op van alles, maar om er bewust mee door te gaan als er her en der voor wordt gewaarschuwd vind ik een soort van lastig.
Nou... het is een jaar of 25 geleden en ik heb destijds geen arts gezien of gesproken (nooit meegeweest bij de gesprekken toen). Maar ik weet nog wel dat mijn zus er ooit heel bang voor was (omdat een vriendin van haar wel onderzocht werd nav de kanker van haar moeder) en dat ze toen vlgs mij het eea wel uitgezocht heeft.quote:Op donderdag 21 december 2023 14:03 schreef miss_sly het volgende:
[..]
De oncoloog van mijn moeder heeft expliciet tegen mijn zus en mij gezegd dat het geen erfelijke variant was, en we ons dus geen zorgen hoefden te maken. Maar de arts van je moeder er dus niets expliciet over gezegd?
Dat is inderdaad een hele tijd geleden. Bij mijn moeder is het pas 3 jaar geleden, dus dat is erg vers.quote:Op donderdag 21 december 2023 14:05 schreef BE het volgende:
[..]
Nou... het is een jaar of 25 geleden en ik heb destijds geen arts gezien of gesproken (nooit meegeweest bij de gesprekken toen). Maar ik weet nog wel dat mijn zus er ooit heel bang voor was (omdat een vriendin van haar wel onderzocht werd nav de kanker van haar moeder) en dat ze toen vlgs mij het eea wel uitgezocht heeft.
Volgens mij mag je het altijd laten checken wanneer je je er zorgen over maakt als het in de familie is voorgekomen. Dat is in ieder geval gezegd toen mijn vader darmkanker had (mijn oma had het ook gehad). Ze willen dan dat je het laagdrempelig laat checken. Kan ik ook weer eens naar kijken, al ben ik nog vrij jong voor darmkanker.quote:Op donderdag 21 december 2023 14:05 schreef BE het volgende:
[..]
Nou... het is een jaar of 25 geleden en ik heb destijds geen arts gezien of gesproken (nooit meegeweest bij de gesprekken toen). Maar ik weet nog wel dat mijn zus er ooit heel bang voor was (omdat een vriendin van haar wel onderzocht werd nav de kanker van haar moeder) en dat ze toen vlgs mij het eea wel uitgezocht heeft.
quote:Op donderdag 21 december 2023 14:45 schreef MaJo het volgende:
[..]
Volgens mij mag je het altijd laten checken wanneer je je er zorgen over maakt als het in de familie is voorgekomen. Dat is in ieder geval gezegd toen mijn vader darmkanker had (mijn oma had het ook gehad). Ze willen dan dat je het laagdrempelig laat checken. Kan ik ook weer eens naar kijken, al ben ik nog vrij jong voor darmkanker.
Vandaag bij de plastisch chirurg geweest en die leek het verstandig om een borstverkleining te doenTrouwens wel een grappige verwarring: ik had vandaag een afspraak bij de plastisch chirurg en morgen bij de dermatoloog wegens een plekje onder mijn oog, in hetzelfde ziekenhuis. Kom ik vandaag bij de plastisch chirurg en die zegt "ik zie dat je een verwijzing hebt wegens een plekje onder je oog?". Mooie verwarring wel
Hij heeft er even snel naar gekeken ook nog
8 maandenquote:Op donderdag 21 december 2023 13:50 schreef exode het volgende:
[..]
Dan hebben wij allebei geluk hier in huis
Of misschien komt het bij jou nog, ik ben alweer 11 maanden bezig en verloofde 7 maanden.
U never know.
Ik maakte de grap vanochtend al tegen G. dat ik op de operatietafel lig en ik dan zonder oog wakker word. Zat er nog niet eens zo ver vandaanquote:Op donderdag 21 december 2023 14:47 schreef BE het volgende:
[..]Heel grappig! En dat de dermatoloog dan morgen met een vergrootglas naar je borsten gaat kijken?
Lalalaquote:Op donderdag 21 december 2023 14:04 schreef miss_sly het volgende:
[..]
De oncoloog van mijn moeder heeft expliciet tegen mijn zus en mij gezegd dat het geen erfelijke variant was, en we ons dus geen zorgen hoefden te maken. Maar de arts van je moeder er dus niets expliciet over gezegd?
Hahahaha!quote:Op donderdag 21 december 2023 14:56 schreef MaJo het volgende:
[..]
Ik maakte de grap vanochtend al tegen G. dat ik op de operatietafel lig en ik dan zonder oog wakker word. Zat er nog niet eens zo ver vandaanHet was sowieso wat verwarrend allemaal. Op de deur stond een bordje met "gynaecoloog". Ik zei "bent u de gynaecoloog?" "Nee de plastisch chirurg". Toen vroeg hij naar het plekje onder mijn oog en vroeg ik "bent u de dermatoloog?" Ging lekker dus
Shitquote:
Het voelde net als een sketchquote:
Ai, dat is shit.quote:
Damnquote:
Dat dus idd...quote:Op donderdag 21 december 2023 15:08 schreef Bami het volgende:
Ah nee Vanyel, wat intens klote.Sterkte!
Ja!quote:Op donderdag 21 december 2023 15:12 schreef miss_sly het volgende:
Dat is dus het ding he, met mogelijke erfeiljk, maar ook andere risico's.
Mijn moeder moest na de operatie en bestraling hormoonpillen blijven slikken. Dat heeft ze bijna een jaar volgehouden, maar ze had er zoveel last van. En ze moest dat slikken omdat ze door de borstkanker dus een verhoogd risico had dat het terug zou komen. Ze ging het gesprek met de oncoloog hierover aan, omdat ze die risico's dan wel op de koop toe wilde nemen, en dan stoppen met de hormoonpillen. Kwaliteit van leven boven het verhoogde risico. Maar dat verhoogde risico bleek dan ook weer maar een kleine 1,5% bovenop het 'reguliere' risico.
Dat is met hst ook. Door een onderzoek waarvan twijfelachtig is of het klopt, is er nu een maximum van vijf jaar gebruik van hst. Daarna zouden volgens dat onderzoek de risico's op borstkanker hoger worden. Maar dat is ook maar weer een kleine verhoging. Als de kwaliteit van leven zoveel beter is met hst, laat vrouwen dan hun eigen afweging maken. Zover zijn nog lang niet alle artsen.quote:Op donderdag 21 december 2023 15:26 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Ja!
Daar doen ze soms zo kut over. Dan wil je iets, vet moeilijk doen om risico, blijkt dat amper hoger en nog terug te draaien ook
Wat onwijs kut! 😘quote:
Daar sluit ik me bij aan!quote:Op donderdag 21 december 2023 18:53 schreef Nijna het volgende:
Bericht van Vanyel gemist blijkbaar, maar ik denk dat eenen sterkte op zn plek is...
Ik ookquote:Op donderdag 21 december 2023 18:53 schreef Nijna het volgende:
Bericht van Vanyel gemist blijkbaar, maar ik denk dat eenen sterkte op zn plek is...
Dan deed niet iedereen opeens zo aardig tegen me gekkiequote:Op donderdag 21 december 2023 20:46 schreef Amsel het volgende:
Ik heb het niet gelezen, maar ik hoop dat alles OK is Vanyel
Ts begintquote:Op donderdag 21 december 2023 20:52 schreef Vanyel het volgende:
Hoe is het zoal met jullie seksleven?
Ik heb die van etos, multi vitamine. Niet duur en er zit van alles in.quote:Op donderdag 21 december 2023 21:13 schreef Cathmar het volgende:
Negeer die laatste twee posts even en geef je een knuffel Vanyel
En dan gooi ik er even een andere vraag in. Multi vitamines en supplementen. Maakt het nog uit welk merk? Zo veel uiteen lopende adviezen en prijzen…
Zulke geniale namen en dan viel jouw naam het meest?quote:Op donderdag 21 december 2023 20:52 schreef Vanyel het volgende:
Maaarr
Volgens mij is mijn naam voor het laatst zo vaak na elkaar gevallen toen ik Appel-Bloesem D'Shontay Vanyelsdottir meldde, laten we het weer eens over iets leuks hebben.
Jaaaa maar er zijn verschillende oorzaken en mates van "niet OK zijn" natuurlijk, en ik kan niet helemaal inschatten wat er bij je speelt, dus ik formuleerde het gewoon een beetje stomquote:Op donderdag 21 december 2023 20:49 schreef Vanyel het volgende:
Dan deed niet iedereen opeens zo aardig tegen me gekkie![]()
quote:Op donderdag 21 december 2023 20:52 schreef Vanyel het volgende:
Hoe is het zoal met jullie seksleven?
Same.quote:Op donderdag 21 december 2023 18:53 schreef Nijna het volgende:
Bericht van Vanyel gemist blijkbaar, maar ik denk dat eenen sterkte op zn plek is...
Magnesium helpt ook goed tegen rusteloze benen. En dan het liefst een variant die via de huid wordt opgenomen, bijvoorbeeld magnesiumvlokken in een voetenbadje (sowieso lekker ontspannend) of magnesiumolie om te smerenquote:Op donderdag 21 december 2023 13:44 schreef BE het volgende:
Ik had 'Soja-Isoflavonen' ontdekt en heb het idee dat dat best helpt, iig tegen de rusteloze benen etc, maar nu kom ik weer tegen dat dat dus idd afgeraden wordt bij hormoongerelateerde kankers...![]()
Geen idee of ik daar verhoogd risico op heb hoor, maar het is me het risico sws niet waard zeg maar...
+1, behalve dan dat ik niet ga sportenquote:Op donderdag 21 december 2023 21:38 schreef Cathmar het volgende:
Zelf zorg staat in 2024 voor mij op 1. Ik ben niet heel lief geweest voor mijn lijf en hoofd dit jaar. Dus sport, vitamines en alles wat ik kan leren over (peri) menopause… super interessant.
Vanyel ik miste je bericht ook x
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |