Rachel Hazes heeft gedurende de periode dat gevolmachtigden voor haar handelden, nooit facturen gezien. Dat zei Hazes dinsdag in de rechtbank in Amsterdam, waar ze gehoord werd in de zaak rond de volmachten. Het gaat om facturen van onder meer een coachingstraject en werkzaamheden van een van haar voormalige gevolmachtigden, Rob Israël.![f7ab9d1c-11dc-11ef-a334-0217670beecd.jpg]()
Het coachingstraject was voor een andere oud-zakenpartner van Hazes, Marieke van Beek. Van Beek was samen met Israël en Hazes’ dochter Roxeanne Hazes gevolmachtigde toen het in 2016 niet goed met Hazes ging. Hazes meent dat haar belangen destijds niet goed zijn behartigd.
Het coachingstraject van Van Beek zou ongeveer 20.000 euro hebben gekost. „Ik heb tijdens de volmachtperiode niets gehoord van de gevolmachtigden over het coachingstraject van mevrouw Van Beek. Ik had met Marieke vaak genoeg contact dat ze dat tegen mij had kunnen zeggen. We hebben ook drie vergaderingen gehad en daar is mij ook niets verteld over het coachingstraject”, verklaarde Hazes.
Hazes kreeg het vermoeden dat „er iets niet klopte” nadat zij van Van Beek een opgeschoonde
laptop terugkreeg van haar productiebedrijf Melvin Produkties. Daar was Van Beek in dienst. „Toen is er gespit in die
laptop en werd heel veel duidelijk”, aldus Hazes. Ook sprak zij haar twijfels uit over of de coaching wel heeft plaatsgevonden. Hazes verklaarde eveneens dat zij zich nooit met de boekhouding van haar productiebedrijf Melvin Produkties heeft bemoeid. „Ik heb de jaarrekening wel goedgekeurd, maar ik heb die niet ingezien.”
Broer en zusHazes zegt ook facturen die Israël stuurde voor werkzaamheden die hij voor haar had gedaan, nooit gezien te hebben. „Wij praatten altijd als broer en zus, dus ik wist niet dat daar facturen tegenover kwamen te staan. Ik ben er altijd van uitgegaan dat dat gratis gedaan werd. Van de facturen wist ik niets omdat ik die zelf nooit gezien had. Van de betalingen wist ik via de bank. Ik keek niet in de jaarstukken.”
In de periode dat Hazes gevolmachtigden had, heeft zij wel „betalingen, cashopnames” gedaan. In die periode kocht zij onder meer een woning en een auto. „Dat is allemaal in overleg met de gevolmachtigden gegaan. Ik heb het naar behoren gedaan, dat kan ik verzekeren.”
IntrekkingDe voormalige gevolmachtigden van Rachel zijn volgens haar wel degelijk op de hoogte gebracht van het beëindigen van die volmacht.
„Op 1 februari 2018 heb ik de volmacht ingetrokken bij de notaris. Ik wist niet beter dan dat de notaris contact zou opnemen met de gevolmachtigden”, aldus Rachel. „Ik heb op 9 februari 2018 zowel een gesprek met mijn dochter als een gesprek met meneer Israël gehad. Daar is duidelijk gezegd dat de volmacht was ingetrokken.”
Melvin produktiesIn februari van dit jaar werden Roxeanne, Van Beek en Israël al gehoord in de zaak. Roxeanne zei toen dat haar moeder ’langere tijd’ zelf de wens had gehad om haar productiebedrijf Melvin Produkties te verkopen. Roxeanne verklaarde toen ook dat zij nooit een poging hebben gedaan het bedrijf te verkopen. „Er zijn verkennende gesprekken gevoerd, dat is echt wat anders”, benadrukte zij.
„Het is inderdaad een paar keer tegen mij gezegd om te verkopen, maar ik heb er niks mee gedaan”, zei ze. Ze zou het bedrijf zo lang mogelijk in de familie hebben willen houden. Ze verklaarde, afgezien van een partij, nooit met derden in gesprek te zijn geweest over de verkoop van het bedrijf.
De verkennende gesprekken die de gevolmachtigden hebben gevoerd, vond Rachel „wel heel ver” gaan. Zij zouden in die gesprekken hebben gezegd dat „alles met medeweten van Rachel” was. Dat is volgens Rachel echter niet het geval geweest.
https://www.telegraaf.nl/(...)ooit-facturen-gezien
Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !