Hmmja, dit werkt echt niet meer hoor.quote:Op dinsdag 21 november 2023 18:40 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Tja, op je 25e zijn je hersenen pas volgroeid, dat zal het probleem mischien zijn
Het beeld van extreemlinks als klimaatgekkies met roze haar die om alles janken is echter ook gewoon een framing van instanties die voornamelijk zo veel mogelijk geld willen verdienen, ridiculiseer de tegenstander zodat zij raar of hypocriet zijn, helaas trappen veel mensen in die beeldvorming.quote:Op dinsdag 21 november 2023 18:32 schreef EttovanBelgie het volgende:
Men kan hier wel weer gaan jeremiëren over "indoctrinatie" van kennelijk heel onnozele jongeren die gewoon niet nadenken en/of lekker dwars willen liggen, maar dat is dus precies de oorzaak van het feit dat die rechtse clubs daar hoge ogen scoren.
Men voelt zich (al jaren) niet serieus genomen. En daar heeft die 'progressieve' stoomwals van afgelopen jaren, hoe vervelend heel POL dat ook vindt, enorm aan bijgedragen, dat sentiment.
I.p.v. die groep weer te ridiculiseren of te bagatelliseren, misschien eens navragen waarom men in die partijen hun heil zoekt. Vruchtbaarder dan weer gaan lopen invullen waarom die mensen zo 'dom' en 'onwetend' zijn.
Het George Wallace-effect.
Humor werkt altijd behalve bij mensen die geen gevoel voor humor hebben.quote:Op dinsdag 21 november 2023 18:41 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Hmmja, dit werkt echt niet meer hoor.
Oh ik ben links. Met zowel een hekel aan woke als aan graaikapitalisme.quote:Op dinsdag 21 november 2023 18:41 schreef GurneyIsBestOke het volgende:
[..]
Het beeld van extreemlinks als klimaatgekkies met roze haar die om alles janken is echter ook gewoon een framing van instanties die voornamelijk zo veel mogelijk geld willen verdienen, ridiculiseer de tegenstander zodat zij raar of hypocriet zijn, helaas trappen veel mensen in die beeldvorming.
Bovendien heeft ‘woke’ vooral een commerciële doelstelling, hoe ‘inclusiever’ iets is, hoe groter de mogelijke marktpopulatie. Het is dus een excuus voor censuur. Maar in plaats van dat de commerciële instanties die dit sentiment misbruiken de schuld krijgen, wordt geheel links wegens het gebruikelijke selecte groepje schreeuwers aan de schandpaal genageld, waarop de stap naar extremere (rechtse) denkbeelden makkelijk gemaakt is.
Ja alles kan. maar wat het dan gaat worden is hetzelfde wat we al 15 jaar mee maken. A-sociaal beleid voor iedereen beneden modaal met wat uizonderingen om links tevereden te houden. Dus veel asiel en milieu hobbies.quote:Op dinsdag 21 november 2023 14:24 schreef Halcon het volgende:
[..]
Als je PVV stemt, krijg je de VVD er toch wel bij in een coalitie. Coalitie met PVV, maar zonder VVD is lastig om er een understatement in te gooien.
Als je VVD stemt, kan alles nog.
Humor is denken dat ik PVV zou stemmen.quote:Op dinsdag 21 november 2023 18:42 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Humor werkt altijd behalve bij mensen die geen gevoel voor humor hebben.
Daar heb je inderdaad een goed punt. Maar bij vorige verkiezingen piekte de PVV al vrij ver van te voren en was er tijd zat voor een tegenoffensief van zowel rechts als links. Die tijd is er nu niet.quote:Op dinsdag 21 november 2023 14:28 schreef Hanca het volgende:
We gaan het zien, morgen. Ik wil denk ik ergens ook niet geloven dat Wilders kan winnen, maar ik verwacht het ook gewoon niet. PVV wordt al verkiezingenlang te hoog gepeild, waarom zou dat nu plots niet zo zijn?
Dat denk ik niet hoewel het mij niet echt meer zou verbazen. En humor is het ook niet.quote:Op dinsdag 21 november 2023 18:43 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Humor is denken dat ik PVV zou stemmen.
Ik heb echt totaal geen idee... is voor het eerst.quote:Op dinsdag 21 november 2023 19:00 schreef rutger05 het volgende:
Er valt in elk geval wat te kiezen. Ik ben erg benieuwd naar de uitslag en hoe het toekomstige kabinet geformeerd gaat worden en zal gaan functioneren na zoveel jaren VVD met Mark Rutte die als langstzittende premier toch een zeer ervaren en belangrijke constante factor was in de afgelopen kabinetten.
Ik vind zelf natuur, milieu, klimaat/ verduurzaming, cultuur, betaalbaar wonen en goed onderwijs voor iedereen erg belangrijk als thema's, maar de grote problematiek die al decennia speelt m.b.t. (asiel)migratie en de veranderde samenstelling van de bevolking is ook belangrijk. Deze zaken zie ik het liefst in EU verband aangepakt worden.
Nu speelt ook nog onverwacht sinds oktober de houding van politieke partijen m.b.t. Israël meer mee plus wat ik gezien heb bij pro-Palestina demonstraties en de sterke toename van zichtbaar antisemitisme. Bepaalde nare problemen in de Nederlandse samenleving hangen duidelijk met elkaar samen.
Helaas is er geen politieke partij waarmee al mijn standpunten goed overeenkomen. Vaak ben ik het volledig eens met bepaalde standpunten in een partijprogramma, maar het juist weer volledig oneens met andere standpunten. Het blijft dus wikken en wegen.
In het verleden o.a. GL en D66 gestemd, maar ik heb deze partijen ook vaak genoeg verketterd. Timmermans en Jetten zijn beide intelligente en betrokken lijsttrekkers en bepaalde standpunten van hun partijen komen goed overeen met die van mij. Ik vermoed dat veel stemmers, meer dan verwacht in de laatste peiling, NSC een goede kans gaan geven.
Ik eveneens niet en ben erg nieuwsgierig naar de uitslag. Het is best wel spannend.quote:Op dinsdag 21 november 2023 19:01 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik heb echt totaal geen idee... is voor het eerst.
Oneens. Daarmee overdrijf je mijn inziens aanzienlijk hoe erg die norm is (of ik ben dusdanig geïndoctrineerd dat ik het verschil niet meer zie, maar dat denk ik niet, ik ben zelf helemaal niet zo links en probeer mij in alle kanten van het verhaal te verdiepen). Dan ben ik werknemer van de HvA he - wellicht de grootste deugschool die er is- en ik vind het bij ons soms héél ver gaan, te ver als je het mij vraagt. Maar tegelijkertijd worden er zelden onrealistische dingen gevraagd. En zelden wordt het ook niet beredeneerd. Aan de andere kant kan het wel irritant zijn als aan je gevraagd wordt dat alle normen en waarden waarmee je bent opgegroeid aan de kant geflikkerd moeten worden om rekening te houden met anderen. Die achteloosheid mag minder. Maar luisteren aan twee kanten ipv je eigen verhaal doordrammen werkt hier altijd het beste en vergt aanpassingsvermogen.quote:Op dinsdag 21 november 2023 18:43 schreef EttovanBelgie het volgende:
En het is geen frame, dat heb ik al vaker gezegd. Wat 'woke' heet, is in het bedrijfsleven, academia, het onderwijs en de media al enige tijd de norm. Het blijft me verbazen dat men dat als 'framing' ziet. Het is er gewoon. Teveel. En te lang. En dat wreekt zich nu.
Waarom voel je überhaupt de drang mensen te overtuigen? Laat mensen lekker stemmen op de partij die bij hun aansluit.quote:Op dinsdag 21 november 2023 18:51 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Vandaag in ieder geval een paar mensen overtuigd om toch VVD in plaats van PVV te stemmen.
Ding is: het bedrijfsleven heeft net als de media aanzienlijke invloed.quote:Op dinsdag 21 november 2023 19:10 schreef GurneyIsBestOke het volgende:
[..]
Oneens. Daarmee overdrijf je mijn inziens aanzienlijk hoe erg die norm is (of ik ben dusdanig geïndoctrineerd dat ik het verschil niet meer zie, maar dat denk ik niet, ik ben zelf helemaal niet zo links en probeer mij in alle kanten van het verhaal te verdiepen). Dan ben ik werknemer van de HvA he - wellicht de grootste deugschool die er is- en ik vind het bij ons soms héél ver gaan, te ver als je het mij vraagt. Maar tegelijkertijd worden er zelden onrealistische dingen gevraagd. En zelden wordt jet ook niet beredeneerd. Aan de andere kant kan het wel irritant zijn als aan je gevraagd wordt dat alle normen en waarden waarmee je bent opgegroeid aan de kant geflikkerd moeten worden om rekening te houden met anderen. Die achteloosheid mag minder.
Maar het is wel degelijk een framing, ik erger mij dood eraan dat ik bij iedere enige beslissing die ik maak mbt duurzaamheid bijvoorbeeld geconfronteerd moet worden met mijn eigen hypocrisie of vergeleken wordt met het meest extreme voorbeeld als argument om dit niet te doen, en met mij veel anderen. Dat is echt een beeldvorming, dit is hokjesvorming. Om vervolgens te doen alsof iedereen links van het CDA een extreemlinkse yup is die over het klimaat dramt, en dit als een gemeenschappelijke vijand te vormen. En daar profiteert met name het bedrijfsleven van, zij leggen de druk bij de consument, nemen een regenboogvlaggetje om ‘inclusief’ te zijn maar tegelijkertijd weigeren ze écht te veranderen zodat er daadwerkelijk een verschil gemaakt kan worden.
ja en dat dikgedrukte vind ik persoonlijk dus niet samengaan. Prima dat er lui uit buitenland hier willen wonen - maar als dat islamitische landen zijn, dan staat dat toch haaks op onze cultuur? Dat mengt niet. Plus gemeenten dwingen om asielzoekers op te vangen en daarvoor ook huisvesting te bieden, terwijl er zat mensen zijn die geen huis kunnen huren/kopen - dat vind ik te idioot voor woorden.quote:Op dinsdag 21 november 2023 19:00 schreef rutger05 het volgende:
Ik vind zelf natuur, milieu, klimaat/ verduurzaming, cultuur, betaalbaar wonen en goed onderwijs voor iedereen erg belangrijk als thema's, maar de grote problematiek die al decennia speelt m.b.t. (asiel)migratie en de veranderde samenstelling van de bevolking is ook belangrijk. Deze zaken zie ik het liefst in EU verband aangepakt worden.
Zie je wel vaker: veel mensen vinden het moeilijk om vanuit oprechte interesse een gesprek te hebben met mensen die anders tegen zaken aankijken, in plaats van ze van hun eigen standpunt proberen te overtuigen. En het maar gek vinden dat men elkaar niet begrijpt...quote:Op dinsdag 21 november 2023 19:10 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Waarom voel je überhaupt de drang mensen te overtuigen? Laat mensen lekker stemmen op de partij die bij hun aansluit.
Ik hoop dat ze stoppen met pappen en nathouden en beleid gaan voeren. De afgelopen jaren hebben Rutte cs weinig vooruitgang geboekt uit angst voor het electoraat. Je kunt nu eenmaal niet iedereen tevreden stellen.quote:Op dinsdag 21 november 2023 19:07 schreef rutger05 het volgende:
[..]
Ik eveneens niet en ben erg nieuwsgierig naar de uitslag. Het is best wel spannend.
Hoop dat de politieke partijen die de meeste invloed krijgen een goede en evenwichtige politiek zullen voeren met niet alleen met oog voor de korte termijn, zoals vaak, maar zeker ook voor de lange termijn.
We gaan een moeilijke coalitie krijgen dus ik verwacht niet dat men nu wel beleid gaat uitvoeren, de vorige regering heeft aangetoond wat er gebeurt als je dat wel doet.quote:Op dinsdag 21 november 2023 19:15 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
Ik hoop dat ze stoppen met pappen en nathouden en beleid gaan voeren. De afgelopen jaren hebben Rutte cs weinig vooruitgang geboekt uit angst voor het electoraat. Je kunt nu eenmaal niet iedereen tevreden stellen.
Als ik de programma's lees ben ik niet heel hoopvol. Zeker op rechts zie je heel veel onuitvoerbare plannen en opportunistische oneliners om in de gunst van de kiezer te komen. Dat wordt de volgende teleurstelling voor de kiezer.
Welke partij stelt dat?quote:Op dinsdag 21 november 2023 19:17 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
We gaan een moeilijke coalitie krijgen dus ik verwacht niet dat men nu wel beleid gaat uitvoeren, de vorige regering heeft aangetoond wat er gebeurt als je dat wel doet.
Veel makkelijker om migranten of asielzoekers overal de schuld van te geven en net te doen alsof de problemen opgelost zijn als je die maar de deur uitflikkert.
Toch de angst dat Frans de grootste wordt denk ik.quote:Op dinsdag 21 november 2023 19:10 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Waarom voel je überhaupt de drang mensen te overtuigen? Laat mensen lekker stemmen op de partij die bij hun aansluit.
De kans dat Geert de grootste wordt lijkt me iets angstaanjagender.quote:Op dinsdag 21 november 2023 19:20 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Toch de angst dat Frans de grootste wordt denk ik.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |