De meningen zijn verdeeld over de huidiger deal. Niet iedereen is voor, grotendeels omdat de deal niet over alle gegijzelden gaat, niet omdat ze onder geen beding geen deal willen.quote:Op dinsdag 21 november 2023 19:16 schreef Vallon het volgende:
[..]
Bij een ontvoering zijn er wat lastige punten: hoe/waar wordt de "deal" uitgevoerd en hoe krijgen de handelaren hun waar (betaald).
De gedachten van toegeven aan eisen van notoire terroristen blokkeert voortdurend in mijn hoofd: ik kan mij daar echt niets bij voorstellen. Mensen/media die menen dat het een soort van transactie is, snappen niet dat dingen volstrekt ongelijkwaardig zijn.
Maar goed, zou kunnen dat hamas haar volgende troef speelt om zo de hypocriete "opinie" in haar kamp te trekken.
Ik ga ook benieuwd zijn hoe iedereen zich gaat voelen dat wordt toegegeven aan eisen van criminelen. Geen kwaad woord voor de geliefden maar dat een land z'n waarden moet opgeven, is toch - voor mij - wat serieuzer met wat er dan op de helling wordt gezet. Gaat dit zo uitwerken dan is het jachtseizoen letterlijk geopend.
Hey, ik stel alleen maar een vraag.quote:Op dinsdag 21 november 2023 19:34 schreef ems. het volgende:
[..]
Ongeacht of het genocide is of niet is dit natuurlijk een beetje een domme opmerking.
Je weet het antwoord toch zelf wel?quote:Op dinsdag 21 november 2023 19:36 schreef ExTec het volgende:
[..]
Hey, ik stel alleen maar een vraag.
Ik kan me goed voorstellen dat veel mensen in Israël voor de deal zijn. Precies om je laatste stukje. Probeer dan maar eens hard te zijn.quote:Op dinsdag 21 november 2023 19:35 schreef oblo het volgende:
[..]
De meningen zijn verdeeld over de huidiger deal. Niet iedereen is voor, grotendeels omdat de deal niet over alle gegijzelden gaat, niet omdat ze onder geen beding geen deal willen.
Het is makkelijk om het als een ver van je bed show te bekijken als Nederlander, maar in Israel gaat het over landgenoten. Als je de familie van de gegijzelden elke dag op het nieuws hoort huilen en protesten dan krijg je een ander beeld.
Het is geen genocide, dit komt niet eens in de buurt van genocide.quote:Op dinsdag 21 november 2023 19:34 schreef ems. het volgende:
[..]
Ongeacht of het genocide is of niet is dit natuurlijk een beetje een domme opmerking.
Nee, ik kijk er zeker niet naar als ver van mijn of jouw bed.quote:Op dinsdag 21 november 2023 19:35 schreef oblo het volgende:
[..]
De meningen zijn verdeeld over de huidiger deal. Niet iedereen is voor, grotendeels omdat de deal niet over alle gegijzelden gaat, niet omdat ze onder geen beding geen deal willen.
Het is makkelijk om het als een ver van je bed show te bekijken als Nederlander, maar in Israel gaat het over landgenoten. Als je de familie van de gegijzelden elke dag op het nieuws hoort huilen en protesten dan krijg je een ander beeld.
En bij die vrijgelaten gevangenen zat een van de personen die deze oorlog heeft gestartquote:Op dinsdag 21 november 2023 18:19 schreef Aether het volgende:
[..]
Tien jaar terug betere verhouding voor Hamas.
1027 tegen 1: zo ging Israëls mega-gevangenenruil in 2011
https://nos.nl/l/2494911
Ik denk dat we gerust kunnen stellen dat terreur helaas ook werkt in dit geval. De Palestijnse terroristen zijn al jaren bezig met hetzelfde lugubere spelletje: sadistisch terrorisme en de jonge generatie indoctrineren met hun zieke gedachtegoed. En een steeds groter deel van de wereld kiest ook nog doodleuk hun kant.quote:Op dinsdag 21 november 2023 20:35 schreef Vallon het volgende:
[..]
Nee, ik kijk er zeker niet naar als ver van mijn of jouw bed.
En a als het mijn persoonlijk geliefde betreft en ik het alleen voor het zeggen heb, zou ik ook de hel en de wereld opofferen.
Nu wil het geval dat mensen die ik lief heb, zo in elkaar steken dat zij dat zelf niet zouden willen om iedereen voor hun welzijn op te offeren. Omgekeerd idem zou ik dat niet willen om daarmee de last te dragen dat om mij vrij te krijgen, men heeft moeten toegeven aan onderdrukking.
Hoe ik zal piepen onder druk of foltering, is sws geen keuze en ik - geen held - bij het dreigen daarmee al toegeef wat de folteraar of ondervrager wil horen.
Waar ik op doel dat je als land nimmer kan toegeven aan terroristen die geweld aan individuen inzetten om daarmee chantage te kunnen plegen. Het land en democratische principes zijn imo altijd belangrijker dan de individuen die er vertoeven, ook als het gaat om dit emotioneel leed. Niet het land heeft de schuld maar de terroristen.
Iets dat slachtoffers snel vergeten omdat zij wel op het "land"en haar regering maar niet op de terroristen; invloed hebben. Dus kiezen de mensen als groep, om het land te doen zwichten want de terroristen zullen het niet doen.
Het is en zou sws ronduit zot en een flagrante schending zijn om bv ( zo ja) veroordeelde gevangenen uit te wisselen om zo terreur te laten zegevieren middels aanslagen. De gedachte en het signaal dat ontvoeren "werkt", zal het jachtseizoen openen voor anderen om zo eisen ingewilligd te krijgen.
Ik vond de #JamaarHamasheefttunnelsonderAlShifa wel een prima argumentquote:Op dinsdag 21 november 2023 21:05 schreef Ulx het volgende:
[ twitter ]
Dus de doelpalen staan nu bij "JamaarIsraelbouwdedetunnels".
Hi Slayage, oprechte vraag: ben jij anti-Israel en anti-Hamas, of anti-Israel en pro-Hamas.quote:Op dinsdag 21 november 2023 13:25 schreef Slayage het volgende:
Het beeld van falen van de Israëlische inlichtingen wordt steeds erger. Wilden de inlichtingen instanties het niet zien? Was het wellicht een vorm van cognitieve dissonantie zoals hierboven is besproken? Of zoals het artikel beschrijft een vorm van arrogantie en misogynie? Of was het precies de bedoeling van de inlichtingendiensten dat er niks werd gedaan met de vele meldingen van de spotters?
Israëlische historicus avı shlaim over hoe de israelische inlichtingendiensten in de jaren 50 aanslagen pleegden op joodse instellingen in Baghdad dat toen de grootste joodse gemeenschap in de Arabische wereld herbergde, om ze te motiveren naar Israël te verhuizen.
https://youtube.com/shorts/a0dCps8ZdQ4?si=yiWok27RsO8g-ziS
[ twitter ]
The organization didn’t try to hide anything, they say. Everything was out in the open and should have been known. But the Israel Defense Forces refused to see. Or more accurately, it refused to listen to those who did see and delivered a warning.
According to the spotters, a dangerous cocktail of arrogance and chauvinism prevented senior officers in the Gaza Division and Southern Command from listening to their warnings.
The spotters didn’t issue a one-time warning, but a long series of warnings. These included reports about Hamas’ preparations near the border fence, about its drone activity in recent months, about promos for its plan to completely remove the cameras from operation, about the widespread use of trucks and motorcycles, and also about rehearsals for attacks on tanks.
According to one spotter, “It would be beneath their dignity to listen to a sergeant, who for two years was looking at the same screen and knew every stone and grain of sand, who was telling you the opposite of what the senior intelligence officers were telling them.”
Oew!!quote:Op dinsdag 21 november 2023 21:13 schreef Rollo het volgende:
[..]
Hi Slayage, oprechte vraag: ben jij anti-Israel en anti-Hamas, of anti-Israel en pro-Hamas.
Als je niet anti-Hamas bent slaat bovenstaande post natuurlijk helemaal nergens op. Het is van het niveau meisje heeft schuld aan verkrachting omdat ze een rokje droeg. De schuld leggen bij Israël voor wat overduidelijk daden van Hamas zijn.
Maakt geen donder uit.quote:Op dinsdag 21 november 2023 21:29 schreef MissButterflyy het volgende:
Er is een islamitic jihad en dan Hamas? Of zijn die hetzelfde?
Ben benieuwd hoeveel er nog in leven zijn. Bizar dat dit het resultaat is na 46 dagenquote:Op dinsdag 21 november 2023 21:25 schreef MissButterflyy het volgende:
De gijzelaars zullen in groepjes vrij worden gelaten. Gijzelaars die niet zullen worden vrijgelaten, worden bezocht door het rode kruis.
Aldus nu.NL.
Ik denk ook dat bij menigeen, terreur werkt. Zowel dat uitoefenen als dat - in agnst voor - ondergaan.quote:Op dinsdag 21 november 2023 20:46 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ik denk dat we gerust kunnen stellen dat terreur helaas ook werkt in dit geval. De Palestijnse terroristen zijn al jaren bezig met hetzelfde lugubere spelletje: sadistisch terrorisme en de jonge generatie indoctrineren met hun zieke gedachtegoed. En een steeds groter deel van de wereld kiest ook nog doodleuk hun kant.
Schoorvoetend werd weliswaar door een deel 7 oktober afgekeurd, mede omdat men voelde dat dit helaas moreel verwacht werd, maar nog dezelfde dag werd het terreur ook volop gevierd op verscheidene plekken wat werd toegestaan door de overheden. Nadien sloeg al snel de stemming om 'Ja, maar Israël ...'.
Variaties op hetzelfde thema met dezelfde gevolgen.quote:
Benieuwd hoe men het onmogelijke gaat inkleden, laat staan rechtvaardigen.quote:bron: cnn.com 21nov23 21u17
Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu urged the full cabinet to back a deal to exchange Palestinian prisoners for Israelis held hostage in Gaza, saying that the security forces support the deal and that the war on Hamas would continue.
“Before us tonight is a difficult decision, but it is the right decision: all the security forces support it, fully,” Netanyahu said in a video statement at the beginning of the meeting.
“They understood that the war effort would not only not hurt, but the opposite: this would allow the IDF [Israel Defense Forces] to prepare for the continuation of the fighting. And I would like to make it clear here again: the war continues, the war will continue until we achieve all of our goals: to eliminate Hamas, to return all our hostages, to ensure that the day after Hamas, Gaza will no longer be a threat to Israel, there will be no element in it that supports terrorism, that educates its children to terror , and who threaten the State of Israel,” Netanyahu said.
Zijn ze niet. Ze kunnen gewoon schijt hebben aan alles. Die kunnen vrouwen aan stukken hakken terwijl ze verkracht worden. Baby's levend verbranden. Het maakt niets uit. Want je kunt ze niets maken, want ze doen niet aan de ergste zonde die er is: Hypocriet zijn. Men vindt dat, en zelf alleen de schijn van hypocrisie, namelijk veel en veel erger. Zolang Hamas maar blijft roepen dat ze elke jood zullen afslachten is er niets aan de hand.quote:Op dinsdag 21 november 2023 22:21 schreef Vallon het volgende:
Ik geef toe dat hamas veel betere strategen zijn
Kan je zo'n blastdoor niet binnen een paar tellen kapotschieten met een paar atgms? Hij praat alsof het een enorme prestatie is? 🤔quote:Op dinsdag 21 november 2023 21:05 schreef Ulx het volgende:
[ twitter ]
Remember the blast door at the end of the 55m tunnel, at the bottom of the 10m tunnel shaft inside the Shifa Hospital complex?
We breached it. We're in.
Als ik Israël was en ik had een boel palestijnse gevangenen die ik het liefste zou executeren, maar dat niet kon…dat ik die dan zou ruilen en daarna met de voortzetting van de oorlog nog wel op zou sporen en dan niet gevangen nemen.quote:Op dinsdag 21 november 2023 22:21 schreef Vallon het volgende:
[..]
Benieuwd hoe men het onmogelijke gaat inkleden, laat staan rechtvaardigen.
Ik vrees dat hamas het zo gaat presenteren dat wat er ook fout kan (en imo zal) gaan, dan de schuld wordt van Israël. Ik geef toe dat hamas veel betere strategen zijn (omdat ze weten hoe men in een democratie in vrijheid denkt en opnieuw aantonen dat een democraat zich geen raad weet met manipulerende onderdrukking).
Als je het risico wil nemen dat de boel ontploft kan dat uiteraard.quote:Op dinsdag 21 november 2023 22:59 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Kan je zo'n blastdoor niet binnen een paar tellen kapotschieten met een paar atgms? Hij praat alsof het een enorme prestatie is? 🤔
Ook die aanpak, al is dat ingewikkeld om te beoordelen, is pure tactiek.quote:Op dinsdag 21 november 2023 22:48 schreef Ulx het volgende:
[..]
Zijn ze niet. Ze kunnen gewoon schijt hebben aan alles. Die kunnen vrouwen aan stukken hakken terwijl ze verkracht worden. Baby's levend verbranden. Het maakt niets uit. Want je kunt ze niets maken, want ze doen niet aan de ergste zonde die er is: Hypocriet zijn. Men vindt dat, en zelf alleen de schijn van hypocrisie, namelijk veel en veel erger. Zolang Hamas maar blijft roepen dat ze elke jood zullen afslachten is er niets aan de hand.
Je vergeet borsten van jonge vrouwen afsnijden en er lachend mee spelen voor hun gezicht.quote:Op dinsdag 21 november 2023 22:48 schreef Ulx het volgende:
[..]
Zijn ze niet. Ze kunnen gewoon schijt hebben aan alles. Die kunnen vrouwen aan stukken hakken terwijl ze verkracht worden. Baby's levend verbranden. Het maakt niets uit. Want je kunt ze niets maken, want ze doen niet aan de ergste zonde die er is: Hypocriet zijn. Men vindt dat, en zelf alleen de schijn van hypocrisie, namelijk veel en veel erger. Zolang Hamas maar blijft roepen dat ze elke jood zullen afslachten is er niets aan de hand.
Jawel. Dat zeggen ze letterlijk.quote:Op dinsdag 21 november 2023 23:10 schreef Vallon het volgende:
Onthou hier dat hamas niet het doel heeft te doen wat je schrijft
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |